Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) bb71


bb71
őstag

Valaki ezt le tudná nekem tölteni?
Mármint a user manualt, mert nekem 0 bájt hosszú jön le...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35703) DonMaster válasza bb71 (#35693) üzenetére


DonMaster
addikt

jelentsbe hibára 3napon belül kijön akor a szerelö és legrosazbb esetben kicseréli a zte-t egy jora vgy ujra csatlakozokat cserél és müködni fog a tv net minden.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35704) poli27 válasza bb71 (#35701) üzenetére


poli27
veterán

Amúgy a zten ha pirosan világit a catv felirat akkor menni kéne a tévének is, ugyanis az pirossal világít mindig...

(#35705) DonMaster válasza so_ha (#35700) üzenetére


DonMaster
addikt

ebböl az jön le, hogy huaweii-es eszközökkel épitik ki és már most 30%-os a lefedetség plusz , hogy máűr márciusban lehet számitani arra , hogy lesz digi mobil. mert ugye a digi a huawei-el épitteti ki a hálozatot ez let itt leirva. de a legléynegesebb hogy már márciusban indulhat is , végre valmi jo hir.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35706) so_ha válasza DonMaster (#35705) üzenetére


so_ha
senior tag

"a digi a huawei-el épitteti ki a hálozatot ez let itt leirva"
Úgy legyen, bár nekem ez a cikk alapján mintha önálló/más hálózat lenne. :F

(#35707) szabogabor10 válasza DonMaster (#35705) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az MVM NET építteti ki a Huawei-jel a 450 MHz-es hálóját. A Digi meg tényleg kezd unalmas lenni a várakozásával...inkább adná bérbe valakinek a blokkját azt kész, ha ennyire nem akarnak elindulni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#35708) bb71 válasza poli27 (#35704) üzenetére


bb71
őstag

MIIIIIIII?

Most néztem az adatlapban, hogy zöldnek kellene lennie...
Mondjuk a Te beírásaidnak van súlya a szememben - ergo elhiszem amit írsz, de akkor ez a szerelő valamit nagyon nem tud.

(#35709) bb71 válasza Calogero (#35686) üzenetére


bb71
őstag

Azért csak megkérdezem, hogy honnan van az információd?
Leírva van erről valami?

(#35710) poli27 válasza bb71 (#35708) üzenetére


poli27
veterán

Én eddig ahány ZTE (wifis) felraktam mind pirosan világított akármilyen jelszintje volt,nem emléxem másra :D ... Amikor megkaptuk őket rá is csodálkoztam hogy pirosan világít, de hibátlanul ment a tévé mindenhol... Amúgy kipróbáltátok és nem működött vagy csak mivel pirosan világított,ki se próbáltátok? Dugd rá a tévét és menni fog sztem...

(#35711) ZeKzEk válasza majer_balint (#35630) üzenetére


ZeKzEk
csendes tag

Nálam ugyanez a helyzet! Simple port forwarding szerint nyitva a port! De ha utorrent-el tesztelem akkor zárva!
Próbátam más programmal is ugyanez a helyzet!
Esetleg vki tud megoldást a gondunkra?

Hun van még karácsony?!

(#35712) qqcqqc válasza so_ha (#35706) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez nem a Digi mobilja, hanem az állami mobilszolgáltató. Elsődlegesen közigazgatás céljaira, az optikai gerincvezeték kiegészítéseként.

HVG

[ Szerkesztve ]

(#35713) Multibit válasza ZeKzEk (#35711) üzenetére


Multibit
veterán

A uTorrent port chekere már jó ideje kamuzik. Ezzel ellenőrizd a portot!

(#35714) bb71 válasza poli27 (#35710) üzenetére


bb71
őstag

Mivel én nem voltam otthon, a jómunkásember meg azt mondta, hogy baj van a tv-vel, nem is próbáltam ki este! én marha... elrendezgettem a kábeleket, a Kaont ki is vettem a rendszerből, bedugtam a routerből kijövő koaxot a tv-be, de azt már nem kapcsoltam be és kerestettem csatornákat...

***********
Egyébként növekszik a káosz, mert Digis szerelők megjelentek az utcában az oszlopokon egy órája, apu megkérdezte őket, hogy miattunk jöttek? Válasz: a hálózatot javítják mert rossz, de ők ugyan nem jönnek be a lakásba...

[ Szerkesztve ]

(#35715) ZeKzEk válasza Multibit (#35713) üzenetére


ZeKzEk
csendes tag

Köszi!

Ezzel is nyitva van! Csak érdekes volt mióta a zte f668 megkaptam szinte nulla a forgalmam!

Hun van még karácsony?!

(#35716) sanzi89 válasza Flashget (#35692) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem is tudtam, hogy minden Digi előfizetőnek olvasnia kell a Ph-t... :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35717) Varszegig válasza poli27 (#35710) üzenetére


Varszegig
veterán

A miénk is pirosan világít, de megy róla 5 tv. A 6. (4 tuneres hálózati tuner) már nem ment erősítő nélkül, de azt hiszem így is bőven elég. A manual szerint -6db alatt világít pirosan.

(#35718) poli27 válasza Varszegig (#35717) üzenetére


poli27
veterán

Nem olvastam a manualt, de a Digi hálózata olyan faxa amúgy, hogy -6 alatt nem nagyon lehet mérni szval piros lesz 99%-ban!Az átlagos az -7 -8 körül van....

(#35719) Flashget válasza Gejza1981 (#35695) üzenetére


Flashget
félisten

Nálunk a T küldte az embereit állandóan miután betelepültek a házba, legutóbb kb. 3 éve csengetett egy. Mondtam neki kár végig gyalogolnia a házat mert full digis senki nem akar dupla ennyit fizetni..mire ő nem olyan biztos az.
Aztán 2 perc sem telt el és hangos ordibálás volt egy emelettel lejjebb annyira kiakadt a tulaj, hogy megint basztatta a T a remek áraival és kötelező rabigával. :)

Realme GT Master Edition

(#35720) Flashget válasza so_ha (#35700) üzenetére


Flashget
félisten

Reggel hallottam a hírt, de!
Közbeszerzés nélkül nem tök mindegy a Digi mit csinál? Miután Orbánék a kínaiakkal szerződtek valamikor tavasszal kölcsönökről, együttműködésről, itt senki más eleve labdába sem rúghatott.
A másik dolog...450MHz..nem értek ehhez a dologhoz ezért csak kérdezem. Ez nem visszalépés? Westel kezdte anno ezen a frekin.

Realme GT Master Edition

(#35721) lajos0001 válasza V/ (#35702) üzenetére


lajos0001
tag

A poli27 által belinkelt anyag a valós, korrekt eljárás. Ezért írt. Teljesen értelmetlen dolog volt elutasítanod.

[ Szerkesztve ]

(#35722) qqcqqc válasza Flashget (#35720) üzenetére


qqcqqc
őstag

javaslom olvasd el a (#35712) qqcqqc hozzászólásom és a benne levő linken a cikket. Nem a Digi mobilról van szó.

(#35723) Flashget válasza qqcqqc (#35722) üzenetére


Flashget
félisten

javaslom olvasd el mire reagáltam...

Realme GT Master Edition

(#35724) bb71


bb71
őstag

Minden rendben, meghegesztették az üvegkábelt ahol kellett, és működik minden.

[ Módosította: radi8tor ]

(#35725) qqcqqc válasza Flashget (#35723) üzenetére


qqcqqc
őstag

Bocs, de az összes mai hír a negyedik mobilszolgáltatóról az állami rendszerről szól és nem a Digiről.
Elolvastam mire reagáltál.

(#35726) HoryThePooh válasza Flashget (#35667) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Köszi a tippet!
DE
Sajnos nem jutottunk dűlőre. :(

A telefonos ÜFSZ-n felajánlott hűséghosszabítással megtámogatott NET emelés a personal ÜFSZ szerint nem lehetséges.
Csak a DIGI 1000-re tudnának emelni (itt olyan magyarázatba kezdtek arról, hogy miért nem lehet DIGI 500-ra amit nem tudott visszaadni a megbízottam) +300HUF/hó.
Hűség időt nem tudok hosszabítani. Azaz ha majd januárban lejár a hűség akkor kénytelen lennék a teljes díjat fizetni a DIGI 1000 után ami nekem teljesen felesleges. Mondtam, hogy akkor hagyjuk a fenébe.

Akkor ha jól értem lejár a hűség és már csak full díjon lehetséges a szolgáltatás igénybevétele?
Nincs kiskapu? Telefont lemondani és újrakötni OKOS-t már csak 6 hónapra lehet ha jól tudom.

Megvárom jön-e valami visszajelzés a beküldött levelemre...

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35727) DonMaster válasza HoryThePooh (#35726) üzenetére


DonMaster
addikt

idöt nem tudsz hoszabitani, max ha a tv-t lemondod 3honap +akár még 60nap de leeht hoyg 10nap, -ig
akkor tudod ujra kötni az okos csomagot, másrészröl nézd meg a lista árat, és nézd meg azt a szolgáltatonak az árát aki még tudn nállad szolgálttni, és utána is kijelented azt hogy baj ha a lista árat fizeted?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35728) wwenigma válasza so_ha (#35700) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nincs sok köze a Diginek ehhez, ez ugyanis a 450MHz-es M2M hálózat lesz. Jo eséllyel erre normal allampolgar soha nem fog csatlakozni.

Flashget: nem viszalépés, sőt. ~600 bázisállomással lesz lefedve az egész ország a frekvencia miatt. [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35729) V/ válasza bb71 (#35701) üzenetére


V/
titán

(#35730) Flashget válasza HoryThePooh (#35726) üzenetére


Flashget
félisten

Én ezt nem értem amit írsz, mit mondtak. :)
Feljebb váltani annyiszor lehet hűség alatt is ameddig nem éred el az 1000-t! Sajnos az üfsz-en is nagy az összevisszaság egyik így tudja a másik meg amúgy. Mutassák meg az ÁSZF-ben hol van ez leírva amire hivatkoztak!
Hűséget hosszabbítani nem lehet, ez viszont igaz.

Akkor ha jól értem lejár a hűség és már csak full díjon lehetséges a szolgáltatás igénybevétele?

jól, de a listaár sem horror ár a konkurenciához képest, sőt az ő 2-6 hónapos akciós díjukkal egyezik a 2 év rabigájuk mellett.

Nincs kiskapu?

nincs tavaly április 1-el bezárták.

Telefont lemondani és újrakötni OKOS-t már csak 6 hónapra lehet ha jól tudom.

telefon volt a kiskapu és rosszul tudod. Fél évre eddig sem volt okos csomag csak 1 vagy 2 évre.
Jelenleg vagy a tv-t mondod le vagy a netet 90+8 napra és utána kötöd újra. De a telefont nem szabad lemondani közben!
Azon ügyfeleink, akik rendelkeznek tv és internet előfizetéssel, valamint az új szerződés megkötését megelőző 12 hónapban telefonszolgáltatást vettek igénybe, melyet később megszüntettek nem vehetnek részt az Okos csomag akcióban.
Mivel már nem 30 hanem csak 20% a kedvezmény 2 évre (10% 1 évre)szerintem nem nagyon éri meg ez a tortura.

Viszont ha lejár a hűséged kötheszt új szerződést esetleg másik net csomagra, tv-re.

Realme GT Master Edition

(#35731) Flashget válasza wwenigma (#35728) üzenetére


Flashget
félisten

nem értek hozzá a visszalépést a 450-re a 900-hoz képest írtam..

Realme GT Master Edition

(#35732) zsolt501 válasza Flashget (#35731) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sokkal nagyobb területet lehet lefedni egy állomással, illetve a 450MHz kevésbé érzékeny a tereptárgyakra és a domborzati viszonyokra, szóval beszéd és alapszintű adatátvitelre tökéletes.
Szóval nagyon költséghatékonyan lehet a 450MHz-ból hálózatot építeni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35733) HoryThePooh válasza Flashget (#35730) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

én meg ezt a mondatodat nem értem :)

"Viszont ha lejár a hűséged kötheszt új szerződést esetleg másik net csomagra, tv-re."

Ugyanott, ugyanarra címre, de mondjuk nej, nagyi stb névre? Vagy?

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35734) ACE- válasza Flashget (#35730) üzenetére


ACE-
addikt

Flashget: Jelenleg vagy a tv-t mondod le vagy a netet 90+8 napra és utána kötöd újra. De a telefont nem szabad lemondani közben!
Azon ügyfeleink, akik rendelkeznek tv és internet előfizetéssel, valamint az új szerződés megkötését megelőző 12 hónapban telefonszolgáltatást vettek igénybe, melyet később megszüntettek nem vehetnek részt az Okos csomag akcióban.

Szövegértelmezésből 1-es. telefont is le lehet mondani, hiszen: "Ügyfeleinknek szóló akció keretében ügyfél a meglévő 1 vagy 2 kábeles előfizetését 3-as TV+NET+TEL előfizetésre kiegészítve csatlakozhat az OKOS csomag akcióhoz."

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#35735) Flashget válasza ACE- (#35734) üzenetére


Flashget
félisten

istenem..

Realme GT Master Edition

(#35736) Flashget válasza HoryThePooh (#35733) üzenetére


Flashget
félisten

arra értettem, hogy lejár a hűséged és ha vissza akarsz lépni pl. net csomagban akkor minden további gond nélkül megteheted, nem úgy mint hűség alatt.

Még az is lehet ha nem kötsz új szerződést képesek a régi áron listaárazni, mert nem kötöttél új szerződést. Még most is sokan fizetnek régi listaáron, mert nem mentek be új szerződést kötni.

Realme GT Master Edition

(#35737) ACE- válasza Flashget (#35735) üzenetére


ACE-
addikt

Mondd! :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#35738) HoryThePooh válasza Flashget (#35736) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

nyugta, értem. Köszi

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35739) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Diginetem van, optikán.
Mivel meg kellett bontanom az optikai kábel bekötését, így most újra kellene kötnöm a csatlakozási pontot. Megblankoltam, rátoltam a csatlakozóra de sajnos nem sikeres.
Van valami titka vagy csak speckó géppel lehetne ezt megcsinálni?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35740) zoltan6 válasza sgery (#35739) üzenetére


zoltan6
őstag

én ugyan még nem csináltam ilyet,de láttam már hogy speciális szerszámokkal csinálják,van egy két videó róla a youtube-on.
[link]

(#35741) DonMaster válasza sgery (#35739) üzenetére


DonMaster
addikt

tisztitottad a szál végét? nem kéz nem rongy hanem optikai szál tisztitoval?
mer tkézel és ronygal stb házi dolgokal nem leeht tisztára csinálni, mi miatt nem 100%-os a jel, vagyis rosz.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35742) sgery válasza DonMaster (#35741) üzenetére


sgery
őstag

Tehát ha jól értelmezem:
Csípőfogóval elvágni a kábelt. Blankolóval tisztítani. A csupasz részt tisztítóval megtisztítani és utána lehet a csatlakozóba betolni?
Milyen tisztítóról beszélünk? pl. foltbenzin vagy más tisztító jó lehet? Ez pl minden mocskot lemarna : )

Más kérdés: van-e ilyenkor valaki aki ilyet megcsinálni ha nekem nem menne? gondolok itt valami gyorsszolgálatra mint a duguláselhárítás.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35743) PeterPH válasza sgery (#35742) üzenetére


PeterPH
senior tag

Felejtsd el a mekkmester elképzelésed, hívd ki a digi szerelőt.

(#35744) Renato1993 válasza sgery (#35742) üzenetére


Renato1993
tag

Ez nagyon jó, elvagtad csípőfogóval az optikai kábelt, és azt hiszed most mukodni fog? XD
Egyáltalán tudod hogy melyik az optika szál benne?
És hogy a kettő közül melyik van bekötve a kábel másik végén?
Jó lenne leszokni erről a "majd én megszerelem" mentalitásról ha nem ért hozzá az ember, ez nem egy koax kábel hogy leblankolod és rácsavarsz egy f csatit...

Diginél is van biztos gyorsszerviz, egy 5k minimum lesz a kiszállás, plusz anyagdíj.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#35745) Renato1993


Renato1993
tag

Ja, Aszf-ben megnéztem, 5k az expressz kiszállás, plusz 2500Ft az óradíj, valamint mivel te barmoltad szét a kábelt, gondolom anyagdíj is lesz, csak az optikai cuccok árai nincsenek feltüntetve, mert a kedves elofizetok ritkán állnak neki atszerelni maguktól, és elbarmolni :D

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#35746) sgery válasza Renato1993 (#35745) üzenetére


sgery
őstag

Diginel nincs gyorsazerviz legalabbis most telefonon azt mondtak 15 nap a gyorsszerviz.
Mivel at kellett huzni a kabelt mashova igy egyertelmuen szet kellett szerdni a kotest, nem hobbibol szedtem szet...
Ismertek bp-en mas gyorsszervizt?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35747) Renato1993 válasza sgery (#35746) üzenetére


Renato1993
tag

Nem lett volna megoldható hogy az UTP kábelt húzod át oda ahova kell?
És a szétszerelésnek a csípőfogó tűnt a legjobb módszernek? xD
Mert lehet hogy szerelhető csatlakozó volt rajta, és károkozás nélkül is szét lehet volna szedni, bár nem ajánlott...
Őket kérdezd meg, de csak hétfőn lesznek nyitva...
SC/APC csatlakozó szerelés kell neked, ha kérdeznék.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#35748) DonMaster válasza sgery (#35746) üzenetére


DonMaster
addikt

jelensd hibára a digi-nél,. mond nekik hogy nincs net, jöjön szerelö néze meg, majd a szerelönke elmodnod hoyg bocsi de elvágtam és üssze raknád :D igy 3nap alalt kikel jöniük, hibaelháritás véget.

ilyes mivel kell tisztitani a végét. [link]
és ne csipö fogoval vágd el, mert szét nyomja az optikai szál végét, plusz nem árt az optikai szál-ig lecsupaszitani a kábelt amihez megint egy specko fogo kell, utána meg méretre vágni a letisztitot szált, amihez nem megfelelö a csipö fogo,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35749) Lin3Lord válasza sgery (#35746) üzenetére


Lin3Lord
tag

Tanulság a jövőre nézve, hogy az optikai végződtetést gondosan megtervezett helyre kell kivitelezni, számolva az eszközpark jövőbeli helyigényével, elhelyezésével és persze az eszközök számának bővülésével :) Nehéz, de nem lehetetlen feladat, érdemes lehet a kivitelezést végző technikus tanácsát kérni egyébként. Legjobb talán az optika lakásba lépését követően kialakítani az ONT számára áramforrást és helyet a falon, így onnan UTP-vel már egyszerűen megoldható a kérdés.

akkountvadasz

(#35750) poli27 válasza sgery (#35746) üzenetére


poli27
veterán

írtam privit...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.