Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) adika4444 válasza t_godfather (#34099) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Itt inkább ne hírdess, használd a Hardveraprót!
(#34100) csizo13: Ideért a hsz.
cadj92: Köszi! Ez itt már Rákoshegy, de szerintem itt sem lesz vele gond.
Egyébként előző hsz-emre vagy nem reagált senki, vagy nem látta, lényeg hogy 2330-as core I3-mal és 500 gb méretű 7200-as vinyóval ki lehet tekerni az 500/200-at? Speedtest el fogja bírni? Gyakorlatban annyira nem érdekel, több gépen lesz hajtva, inkább csak azért kérdés, hogy ha esetleg gáz van akkor ki tudja-e mérni a gépem.
Ja amúgy Asus X54H noti, a vinyót 500 gb-os 7200-as WD Black-ra cseréltettem, gyárilag tudom h Seagate Momentus van benne.

üdv, adika4444

(#34102) Multibit válasza adika4444 (#34101) üzenetére


Multibit
veterán

vinyót 500 gb-os 7200-as WD Black-ra cseréltettem, gyárilag tudom h Seagate Momentus van benne
Felesleges beruházás volt. A céges Dell-emben viszonylag régi Hitachi 5400-as HDD van (kevésbé korszerű, mint a Momentus) és mégis teljesen kihasználja a Diginet500-at.

(#34103) adika4444 válasza Multibit (#34102) üzenetére


adika4444
addikt

Nem DIGI miatt cseréltettem, hanem mert haldoklott, és mivel ez a rendszer és torrent lemez (egyenlőre, de már remélem minél hamarabb SSD veszi át a rendszer tartást), ezért gondoltam ha lúd akkor legyen kövér.
Egyébként rendszer gyorsítása funkcióval egy SD-kártyával, no meg ezzel a vinyóval hasít.
Köszi a választ.
Ja említett Dell milyen típusú, avagy milyen proci van benne meg ram?

üdv, adika4444

(#34104) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Remélem jó topikba járok.
Ma tudtam meg ,hogy már az utcánkba is elérhető a digi net.
Jelenleg Thome-os vagyok, nálunk a max 20/1, amiből max 17 jön. A feltöltés pedig nevetséges.
Mivel van még hűségidőm nem mondom le, de inkább előfizetek hűségidő nélküli digi-re. 500 és 1000 között 500ft a különbség, gondolom akkor már érdemesebb a maxot köttetni.
Routerem TP- LINK TL-WR1043ND v2.
Most olvastam, hogy korlátoznak 350gb adatforgalom után, ez még fennáll?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34105) worxland válasza Silent77 (#34104) üzenetére


worxland
addikt

Soha nem volt korlátozás, csak fenyegettek vele.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34106) Silent77 válasza worxland (#34105) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm, közbe rákerestem a topikban, és megnyugodtam.
Jól gondolom, hogy megér +500ft-ot az 1000-es net? :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34107) worxland válasza Silent77 (#34106) üzenetére


worxland
addikt

Nekem megérte, kihasználni persze nem tudom, de megvan a Vérpistike érzés. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#34108) Multibit válasza adika4444 (#34103) üzenetére


Multibit
veterán

Ja említett Dell milyen típusú, avagy milyen proci van benne meg ram?
Dell Latitude E5520:

(#34109) berbatov2 válasza Silent77 (#34104) üzenetére


berbatov2
senior tag

Mennyi van meg a husegbol? Lehet erdemes szamolgatni egy kicsit, okos csomag miatt.

(#34110) adika4444 válasza Multibit (#34108) üzenetére


adika4444
addikt

Most néztem, konfig szinte ua, csak nekem USB 3.0 is van az Asuson, ja meg nkeem gyárilag 5400-as volt a HDD benne. De mivel az úgy is lehót, ezért kellett cserélni.
Úgyhogy akkor valszeg 500/200 lesz.
Egyébként 1000-es (ami 940) netet már nem tervezek mert nem használnánk ki, de ez a gép azzal vajon megküzdene?
A választ köszi.

Szerk:
DIGI-nél lehetséges kérni boxot felvételi lehetőségre? Anyukám nem igazán szeretné mellőzni a felvételi lehetőséget.
Mindenesetre majd a tv-nk után is nézek, hátha tud felvenni mondjuk vmi pendrive-ra. De ha nem akkor milyen árban lehet kérni DIGItől felvevős boxot?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#34111) wwenigma válasza adika4444 (#34110) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem nincs értelme az 1000-es csomagnak, tényleg csak a feeling miatt jó a legtöbb embernek.

Csak bérelni lehet (ezekbol ami eppen van) de ez inkabb Digi TV kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34112) adika4444 válasza wwenigma (#34111) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, egyetértek, én is csak az érdekesség kedvéért kérdeztem. Egyébként maradok 500-nál, az is nagyrészt a több gép miatt, egyedül kétlem h ki lehetne használni.
A tv-s kérdésre köszi, szerződéskötésnél kell ezeket a csodákat épp amelyik van bérelni?
Ja akkor ha még ezen kívűl lesz tv kérdésem, akkor megyek megfeelő topikba:)

üdv, adika4444

(#34113) Silent77 válasza berbatov2 (#34109) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon sok. 2017 valameddig. :(
Nagyon régóta T-nél vagyunk, telefon+net+tv.
Este megrendeltem az 1000-es csomagot, kipróbálom.
Ezek szerint elég lett volna az 500 is. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34114) adika4444 válasza Silent77 (#34113) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor Telekom hűséget nem rég köthetted meg, szerintem kötbéres felmonással jobban jársz mint ha 2017-ig egyszerre futtatod a két szolgáltatót..

üdv, adika4444

(#34115) Varszegig válasza Silent77 (#34113) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor tényleg nem lehet sok a kötbéred, hiszen az elvileg az igénybe vett kedvezmény * az igénybe vett hónapok számával, azaz mondjuk listaárból kapsz 2000 Ft kedvezményt, akkor ha 5 hónapja hosszabbítottál, az 10000. A hűség vége felé már nem érné meg, mert akkor sokat kéne fizetni.

(#34116) Sasos válasza Silent77 (#34113) üzenetére


Sasos
senior tag

Hívd fel őket, és forintra pontosan megmondják, hogy mibe fájna anyagilag az elválás. Aztán egyszerű matek.

(#34117) berbatov2 válasza Silent77 (#34113) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ugy nez ki akkor egyszerubb lenne es ahogy a tobbiek is irtak, olcsobb is, ha felmondod az egeszet es okoscsomagot rendelsz. Mindharom digi szolgaltatas veri a telekomet.

[ Szerkesztve ]

(#34118) Silent77 válasza adika4444 (#34114) üzenetére


Silent77
veterán

Decemberben kéne lejárnia, az oldalon még is 2017 szerepel.
Majd felhívom őket, mert valami nem oké.
TV-t most decemberben hosszabbítottam, telefont is előtte, szóval azokon van bőven hűség, de neten csak pár hónapnak kéne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34119) szoszo75 válasza Sasos (#34116) üzenetére


szoszo75
aktív tag

nekem megmondták és fájna az a 43000 Ft :Y

DIGI 500 ról 1000-re

(#34120) bzoley válasza Silent77 (#34113) üzenetére


bzoley
veterán

Annál kevesebb a kötbér, minél hosszabb a hátralévő hűség. Ha 2017-ig tart, az jó. Csak az igénybe vett kedvezményt kell fizetni. Nálam 8 hónapra 15k jött ki, igaz csak net, és telefon.
mod: ha a netből csak pár hónap van hátra, az nem túl kedvező.

Sasos:
Nem valószínű, hogy meg tudják mondani, a matek sokaknak bonyolult tantárgy. Telefonbe nekem is 24k-t mondtak, mégis 15k lett a vége, és többeknek mondtak ugyanígy hülyeséget.

szoszo75:Legjobb, ha a számlák alapján összeszámolod. Hajlamosak mindenféle kedvezményt összadni, pedig csak a hűségkedvezményt kell visszafizetni.

[ Szerkesztve ]

(#34121) HofiZoli válasza bzoley (#34120) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem egyformán számolnak, ez pl UPC:
Internet :
Igénybe vett kedvezmény mértéke 245 735,06 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 214 nap
TV:
Igénybe vett kedvezmény mértéke 46 358,01 Ft
Igénybe vett kedvezmény időszaka 214 nap

Inkább fizetem a két szolgáltatót :D

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#34122) Prosector válasza Silent77 (#34113) üzenetére


Prosector
addikt

Az 500-as is elég mindenre, de ha csak 500 HUF a difi a ketto kozt, akkor miert ne...

En is csak ezert rendeltem 1000-est, mert az az 5k abszolut nem szamit és ha olyan géped van, ami birja is az ekkora netet, akkor csak nyertel vele.

(#34123) bopeti98 válasza bzoley (#34120) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem 15k-t mondtak, és 50k lett a vége. :DDD
De végül is már mindegy.

(#34124) bzoley válasza bopeti98 (#34123) üzenetére


bzoley
veterán

Hát igen, neked nem volt szerencséd:)
Viszont lehet érdemes lett volna újra felmondani, hátha mást számolnak ki. Ha nem tetszik, megint visszalépsz.

(#34125) szoszo75 válasza bzoley (#34120) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Én emailt küldtem nekik ezzel kapcsolatban. Jött a válasz levél a kiszámolt kötbérrel.

DIGI 500 ról 1000-re

(#34126) Flashget válasza wwenigma (#34111) üzenetére


Flashget
félisten

Tudjuk te fizeted inkabb a kevesebbert a tobbet. :)
Van ertelme ha huseg alatt valt az ember, de alapjaiban nem hasznalom ki. 500-at se.

Realme GT Master Edition

(#34127) wwenigma válasza Flashget (#34126) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:F

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34128) ACE- válasza Flashget (#34126) üzenetére


ACE-
addikt

Ja, én is azért váltottam Gigabit-re, mert így 500 Ft-al olcsóbb, amint lejár a hűségem teszem vissza 200/100.ra, mert egyszerűen még az 500/200-at sem lehet kihasználni. Sehova nem tudok feltölteni még 100Mbit-el sem (Google a leggyorsabb a maga 50Mbit-jével), nem vagyok torrenthuszár, és az 500-as csomag esetében sem nagyon megy 300Mbit fölé a letöltés. Speedtest-en meg egyébként is 600-700-at mérek, szóval a Gigabitnek semmiképp nincs létjogosultsága.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34129) Benoe77 válasza JaniS (#34073) üzenetére


Benoe77
őstag

Lőrinc melyik részén? Szórólapot dobtak be, úgy hívtad őket?

(#34130) laverdadb válasza Benoe77 (#34129) üzenetére


laverdadb
tag

Adott a ZTE modem. A szerelo azt mondta, hogy a lan 1-bol menjen a wanba (asus router) mert akkor tudom kihasznalni a "gigabites" netet. No a helyzet az, h ha igy kotom be egyaltalan nincs net vagy annyira lassu..... Viszont a lan 2tobol megy normalisan is a net. Beallitasnal az asus routerem fel is ismeri automatikusan a kapcsolatot. Bar az is speedtesten merve 100mbit. Tanacs?

(#34131) PeterPH válasza laverdadb (#34130) üzenetére


PeterPH
senior tag

1. Ez a ZTE "modem" ez ONT vagy router? (Családi házas - FTTH - terület esetén ONT, társasházakban - FTTB terület - esetén router).
2. Milyen előfizetésed van? Van-e mellé telefon előfizetésed?
3. Milyen ASUS routered van?

(#34132) laverdadb válasza PeterPH (#34131) üzenetére


laverdadb
tag

Sima modem. Telefonom is van. Tarsashaz/Ikerhaz.

Okos csomag van 1000res nettel.

(#34133) TeeJay válasza Benoe77 (#34129) üzenetére


TeeJay
félisten

lakatos úttól kifelé végig behúzták most az optikát szóval elég tetemes rész le van már fedve 18. kerületben DIGI-vel... Havanna FTTB, a város felé a Havanna melletti utcákban FTTH, a Havannától kifelé a Gloriett lakótelep felé szintén FTTB ha jól tudom
illetve most az üllői út északi részén végig az összes utca FTTH

komoly lesz ha mindenkinél beröffentik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34134) UnSkilleD válasza TeeJay (#34133) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

melyik nagy lakótelepeken van még digi pesten?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#34135) Vakegérke válasza UnSkilleD (#34134) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kőbánya-Újhegy

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34136) Attila 1 válasza UnSkilleD (#34134) üzenetére


Attila 1
tag

Káposztásmegyer lakótelep,Békásmegyer lakótelep.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#34137) TeeJay válasza UnSkilleD (#34134) üzenetére


TeeJay
félisten

szinte mindenhol mivel belső kerületekben 9. és 6. kerületen kívül nincs DIGI
a külső kerületekben végig jelen vannak --> Csepel, Kispest, Havanna, Kőbánya újhegyi lakótelep, Örsnél végig, Újpalota is, Újpest, Angyalföld, Óbuda, Kelenföld, Nagytétény tudtommal mindenhol ott vannak ahol van panel nagy mennyiségben és külső kerület
:K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34138) gyuribácsi88

Sziasztok, bekötötték reggel a diginetet (500), kaptam egy ilyen zte ont-t, amiből a net közvetlenül a gépbe kötve hasít is ahogy kell, Viszont most jön amit 6 órája nem értek és szenvedek vele. Van egy router-em (tp link tl-sg1005d) amin keresztül már viszont nálam a pc-n meg a ps4-en nem megy a net, viszont az ebből a routerből egy másik routerbe is megy net a nappaliba, azon a routeren (1043v2) meg megy a net, lan-on is meg wan-on is. Az 1005-ös router beállításaiba meg nem tudok belépni, sehogy sem, átnyálaztam már mindet amit lehet, van esetleg valakinek valami ötlete? Mert én kifogytam belőlük.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#34139) Sasos válasza gyuribácsi88 (#34138) üzenetére


Sasos
senior tag

A TL-SG1005D nem router, hanem switch. Ennél fogva (mivel nem menedzselhető) nem is tudsz rá belépni, és PPPoE kapcsolatot se fog soha felépíteni. ONT-ból a routerbe (WAN port), onnan a switchbe (LAN-LAN) és működni fog a dolog, mert a routered már képes PPPoE kapcsolatot létesíteni.

(#34140) gyuribácsi88 válasza Sasos (#34139) üzenetére

És tényleg :O Köszönöm a választ :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#34141) Chase


Chase
csendes tag

A topic legtetején leírt felállást szeretném megvalósítani, azaz:

"Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?
1. Egy gigabites switch-be dugod a DIGI bejövő UTP-t, a saját routered WAN portját és a ZTE router WAN portját.
A ZTE-n kitörlöd a PPPoE kapcsolatnál a felhasználót, így nem fog felcsatlakozni, de telefon lesz rajta.
A saját routereden pedig beállítod a PPPoE kapcsolatot, így az kezeli majd az internetet továbbra is.
Tehát: bejövő UTP a switchbe és ezen a saját router és a ZTE."

Két kérdésem lenne hozzáértő fórumtársakhoz:

1. Bármilyen alap gigabites switch (pl: [ez]) megfelel e célra, vagy van-e valami speciális dolog, amit a kiszemeltnek tudnia kell?

2. Gigabites hálózat esetén a switch és routerek közé patch v. crosslink kábel kell? És CAT hányas?

[ Szerkesztve ]

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#34142) kali válasza Chase (#34141) üzenetére


kali
legenda

- bármilyen megfelel
- a legtöbb router...stb. tud fordítani szükség esetén, így elvileg mindegy, de hivatalosan keresztkábel kell két aktív eszköz közé, ami ideális esetben minimum cat5e

[ Szerkesztve ]

(#34143) wwenigma válasza Sasos (#34139) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Megoldható hogy managelhető legyen. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34144) Sasos válasza wwenigma (#34143) üzenetére


Sasos
senior tag

Egy normál halandó user biztos neki is állna... :N

(#34145) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Mi lehet a gond?
Haverom gépét nálam újraraktuk, mert már nagyon lassú volt, nálam rádugtuk a netre (T-Home) és feltettünk néhány programot.
Hazavitte a gépet, de nem jön be rajta a net. A gépében van integrált Ethernet csatlakozó és egy PCI-os Wifi kártya. A Digi net egy kábellel jön be hozzá. Van router is. De se routeren keresztül, se simán rádugva nincs net kapcsolat. Beírja a nevet és jelszót és a Hálózati kapcsolatok szerint van Internetkapcsolat, de az Explorer alatt semmi sem jön be. Előtte persze minden kapcsolatot töröltünk, mert azt gondoltuk nálam mentette el a kapcsolatot, illetve letiltattam vele a wifi kártyát és engedélyeztettem az integrált csatlakozót, de valami miatt nem jó.
Sőt valamiért a routerre sem tud csatlakozni a 192.168.x.x cím beírása után. Van még valamilyen trükk vagy vírus lenne a gépen? Nod elvileg takarít rajta.

Gépen Win 7 van.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#34146) Andrew1982


Andrew1982
csendes tag

Sziasztok újfent!

Kérdés: Valaki , aki értene az ont programozáshoz esetleg? A probléma, h router mindenféleképpen kellene, és elméletben ez az ont programozható h felépitse a pppoe kacsolatot, legalábbis a dokumentációja alapján. Nem akarom ez miatt cserélni a D-link routert, mert azon sajna csak 100Mbps WAN port van, ergó a netem felel megy a süllyesztőbe :/

Valaki esetleg valami okosággal tud segíteni,

Az ont Huawei Echolife hg8247h

<<< +36203601181 >>> <<< kftstabil@gmail.com >>> <<<perfectgsm.hu>>>

(#34147) PeterPH válasza Andrew1982 (#34146) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nincs okosság, előbb kellett volna gondolkozni.
Most vagy potyára fizeted a nagyobb netet a hűségidő végéig, vagy beruházol egy normális router-be.

(#34148) kungzi válasza Andrew1982 (#34146) üzenetére


kungzi
veterán

Többe fog neked kerülni, ha elkezded manipulálni az ont-t, mint hogy vennél egy jó routert 12-13k-ért.

Mondjuk gondolkozhattál volna. 100-as netnél nagyobbatt rendelni erre a routerre. Nem is értem mire gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#34149) zsolt501 válasza kungzi (#34148) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nyugi nem ő az egyedüli aki ebbe a csapdába kerül, és azt hiszi, hogy vannak mellékutak, holott nincs, és kell a jó router.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34150) Chase válasza kali (#34142) üzenetére


Chase
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.