Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) wwenigma válasza HoryThePooh (#35650) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, 30 nap... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35652) HoryThePooh válasza wwenigma (#35651) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Olvasd el figyelmesebben amit írtam, utána véleménykedj ilyen hatalmas okosakat....

Ha rosszakaratú lennék rádfognám, hogy DIGI bérenc... ;]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35653) Vakegérke válasza HoryThePooh (#35650) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kell bemenni, de ajánlott és érdemes.
Igaz csak csomagváltás miatt, én kétszer mentem be az ügyfélszolgálatra. Szerencsés időben tettem, mindkét esetben cirka öt perc alatt végeztem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35654) HoryThePooh válasza Vakegérke (#35653) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Ha tehetném, bemennék.
Na de majd megoldódik. Nem létkérdés.
Köszi

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35655) Viola_V válasza V/ (#35507) üzenetére


Viola_V
csendes tag

Köszönöm szépen hogy ennyi energiát beleölsz :)

Megnéztem.

Ha bedugom a routert az alap állás az amit végig screenshotoltál.

Ha közvetlenül a gépbe megy a kábel, így néz ki, ez lehet-e a baj forrása?

A "nem azonosított hálózat"-on úgy vannak a beállítások ahogy lescreenshotoltad.

A "Digi"-n meg így:

Lehet-e ez a bénázásom forrása?

(#35656) V/ válasza Viola_V (#35655) üzenetére


V/
titán

Menjünk át privátba.
Adok elérhetőséget, úgy egyszerűbb lesz.

(#35657) V/ válasza Viola_V (#35655) üzenetére


V/
titán

Egyenlőre nem tudom direktbe kötni, egy másik gépen Win7-et frissítek még, de első ránézésre, ha a routerre vagy csatlakoztatva, akkor csak 1 aktív hálózat lehet, emlékeim szerint.

(#35658) trec12


trec12
addikt

Azt meg tudják mondani a 1272-n, hogy a lépcsőházban a switch milyen azaz ki van-e már cserélve Gigásra?

[ Szerkesztve ]

(#35659) V/


V/
titán

De itt vannak a Windows beállítások, ha a gép csatlakozna.
Windows 7
Windows 8

(#35660) V/ válasza trec12 (#35658) üzenetére


V/
titán

Nem, azt hogy volt-e eszköz csere talán.

(#35661) trec12 válasza V/ (#35660) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem nem mert 100-as a LAN portom a notin, (router Gigás) most van egy Gigabites Ethernet USB adapterem és azon keresztül is csak 94/94-et mér....Jól gondolom ugye?

[ Szerkesztve ]

(#35662) ACE- válasza DonMaster (#35632) üzenetére


ACE-
addikt

Az adatforgalmi korlátosra nem vonatkozik ez értsd már meg, nem tudom hol látsz ilyen a reklámban...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#35663) V/ válasza trec12 (#35661) üzenetére


V/
titán

Majd nem megkavartál. A 100 lan-al.
Bejövö kábel, gigás router, gigás usb -ami USB3 aljzatba csatlakozik- akkor ha nem 100-as az előfizetésed akkor többet kell mérni, mondjuk a szélessávon
Annó a 100-ról 200-ra, be kellett szólnom, mert a műszakiak nem állították át, az egyik routeremhez olyan utp kábelt adtak ami csak 2 érpár volt bekötve, no ott sem jött a sebesség.

(#35664) trec12 válasza V/ (#35663) üzenetére


trec12
addikt

Sorry! :B A LAN kábeleim CAT5e ez van ráírva. A Digi LAN-a nem tudom milyen nincsen ráírva semmi, de telefon is jön rajta. A csomag 100/100 de ennek tudtommal 100 fölött kellene mennie az említett eszközökkel. (de nem a pár mega hiányzik ám :N csak gondolkodom egy 500-as csomagom ezért nézem ezt a témát) Így azt gondolom, hogy a switch nincsen cserélve. (Akinek ettől nagyobb csomagja van a lépcsőházban - ha van - szerintem közvetlenül kötötték neki nem a switch-en keresztül.)

[ Szerkesztve ]

(#35665) V/ válasza trec12 (#35664) üzenetére


V/
titán

Ha már 200-ra fizetsz elő biztosítják, ha kell a switch cseréjével, a telfont is megoldják.
Annyit azért vegyél figyelembe, hogy hiába gigás az usb kártyád, usb2-n max 480 az elméleti átvitel ezért kell neki az usb3. Így ha ezzel kérsz 500-at, az jó eséllyel biztosítva van, de a gépeden nem fogod tudni kihasználni.
Az hogy most 100 és te 94-t mérsz az korrekt. A 100pro a biztosabb sebességben, a normál nem is tudom.
A DIGI500 jó választás, a fentiek ellenére, ha az utca keresőben is azt írják, hogy lehetséges nálad.

[ Szerkesztve ]

(#35666) kali válasza trec12 (#35664) üzenetére


kali
legenda

szia,

a cat5e okés a 100 Mbps feletti sebességhez, de ha telefonnak is van leválasztva belőle érpár, akkor az már csak 100-as lesz, viszont a csak 100-as szolgáltatós switch miatt is lehet attól függetlenül is a 94/94 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#35667) Flashget válasza HoryThePooh (#35654) üzenetére


Flashget
félisten

Adj megbízást valakinek aki betud menni és helyetted intézkedni. Letölthető a formanyomtatvány csak le majd ki kell tölteni. [link]
és hidd el személyesen lehet csak a diginél ügyet intézni azon ok miatt amit már írtam. Ez így van már 15. éve (korábbi nevükön EMKTV is)
De ettől függetlenül igen lehet mindent kérni telefonon, levélben de úgyis be kell menni személyesen aláírni a szerződést.

Realme GT Master Edition

(#35668) Flashget válasza szabogabor10 (#35649) üzenetére


Flashget
félisten

Élő húségidő alatt válthatok 100/50-ről 200/100-ra a hűség hosszabbítása nélkül?

Igen mivel alapból ez így történik. Amíg nem éred el az 1000-es netet addig emeltethetsz hűség alatt, annak hossza nem fog változni. Viszont új szerződést kötnek az ár változni fog a június vagy július 1 előttihez képest.

Mivel lépcsőházról írsz ez FTTB környezet.
ZTE csoda routert csak akkor visznek ha van analóg telefonod is ellenkező esetben nem visznek semmit.
Ha mégis van telefonod akkor ZTE helyett behúznak még1 UTP kábelt vagy volt akinél a már nem használt Matáv vezetékre kötötték a telefont és ennyivel megoldották ill. krimpeltek egy új csatlakozót a 4 érpár miatt.

Realme GT Master Edition

(#35669) trec12 válasza V/ (#35665) üzenetére


trec12
addikt

Köszi az infókat! Lejár a hűségem lassan (sajnos) egy próba kört azért futok hátha.... :B
Ha jól sejtem amennyiben nem kérek az 500-as net mellé telefont akkor nincsen Digis ZTE router ugye? Ilyent semmiképp nem akarok :N (telóra ott a nomadikus ha nagyon kell)

[ Szerkesztve ]

(#35670) V/ válasza trec12 (#35669) üzenetére


V/
titán

mennyiben nem kérek az 500-as net...
Nem tudom, valaki mostanában írt erről.
Digis ZTE router ugye? Ilyent semmiképp nem akarok
Ezt is írtam, azokra az alap dolgokra, ami egy otthoni felhasználó elvárhat megfelel.

Itt említette zoltan6 hogy szerinte mire nem jó, ha neked is ezek az igények vannak, akkor lehet hogy más kell.

[ Szerkesztve ]

(#35671) Flashget válasza trec12 (#35669) üzenetére


Flashget
félisten

Ha jól sejtem amennyiben nem kérek az 500-as net mellé telefont akkor nincsen Digis ZTE router ugye?

1 hsz-el előtted írtam erről...nem a nethez/mellé adják ezt a szart, hanem az analóg telefon és net együttes használata miatt szükséges adniuk, mert a gigás nethez kell a 4 érpár bekötés.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#35672) V/ válasza Flashget (#35671) üzenetére


V/
titán

Nekem a 200-ashoz adták eredetileg és a 4 érpáron jön a telefon is.

(#35673) trec12 válasza Flashget (#35671) üzenetére


trec12
addikt

Értem én, majd letárgyalom velük itt mik a lehetőségek.... :K Nekem sem kell a ZTE router van én nekem komolyabb......

[ Szerkesztve ]

(#35674) Flashget válasza trec12 (#35673) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor no problem..nincs telefon nincs ZTE sem.
Vagy elrakod a dobozába és használod a saját routerod de akkor telefon nem lesz.

Realme GT Master Edition

(#35675) Huroq


Huroq
senior tag

Írtam korábban, hogy előző hét pénteken végre jönnek bekötni a szolgáltatást.
Jöttek is, de sajnos csak félig lett kész a dolog, mert kiderült nincs "jel" az optikai kábelben, ezért telefonáltak egyet, majd közölték, hogy ezen a héten megcsinálják és be is kötik. Nos azóta is várom a hívásukat nagy izgalomban. :DDD
Nekem komolyan egy problémám van csak és az nem a bekötési idő, hanem hogy semmilyen csatornán nem tudnak tájékoztatni az ügy menetéről. Lehet, hogy pénteken, de az is lehet csak két hét múlva jön majd a hívás, hogy jönnének újra szerelni. Elég elkeserítő.

(#35676) szabogabor10 válasza Flashget (#35668) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi szépen a segítséget. :)
Azt olvastam már a topik összefoglalóban, hogy csak telefon megléte esetén hoznak ZTE csodát, csak arra vagyok kíváncsi, hogy miattam kicserélik-e a 100-as switch-et a lépcsőházban (nem valószínű), vagy inkább külön ONT-re kötnek rá. Majd kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#35677) Flashget válasza szabogabor10 (#35676) üzenetére


Flashget
félisten

kicserélik.
mikor az 500-as net bevezetésre került tavaly, megrendeltem. 60 napra vállalták és az 56. napon lett nálam ez a net. Szerelőnél ott volt a TL switch doboza..mondta is én vagyok az első aki ebben a lépcsőházban ilyen netet rendelt és ki kellett cserélnie a régi TL switchet.

Realme GT Master Edition

(#35678) szabogabor10 válasza Flashget (#35677) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én is remélem, hogy kicserélik. Igazából csak az furcsa, hogy a ~30 lakóból egy se kért még 100-asnál nagyobb csomagot. Igaz, van pár UPC előfizető is...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#35679) Flashget válasza szabogabor10 (#35678) üzenetére


Flashget
félisten

na majd ha megtörténik nálad is a bekötése és flottul megy, egyre kevesebb UPC-s lesz nálatok. :)
ár/érték arány.

Realme GT Master Edition

(#35680) sanzi89 válasza szabogabor10 (#35678) üzenetére


sanzi89
addikt

30 átlagos emberből jó, ha egynek szüksége van 100-as netnél nagyobbra. Szerintem a legnagyobb tábor azt se tudja milyen nete van, csak jöjjön be a Facebook.
Nem vagyok átlagos informatikai felhasználó, de jelenleg nekem se kellene semmire se 100-asnál nagyobb csomag. Ha lehetne 50-est kötnék olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35681) TeeJay válasza szabogabor10 (#35678) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk 33lakás van, van vagy 16-18 előfizető
csak miattam lett gigás switch kihozva hogy én az ONT-re legyek kötve egy másik 200-as előfizető meg a gigásra 6másikkal
az összes többinek 100-as portja van mert valszeg 100/50 vagy 100/100-ban vannak :D
szóval azért nincs olyan sok nagy csomagos vagy ha van akkor ONT-re vagy gigás switch-re kötik őket

ami aggasztóbb hogy csúcsidőben kevés a kraft
ma már megint csak épp megvolt a garantált minimum feltöltésem este 7-9óra közötti időszakban
50-51megabiteket mértem vagy 8-10x :U

sajnos itt is az van hogy hiába jelentettem be, tudnak róla nyomoznak mitől lehet lassú de azt mondják minden hálózati rész teljesen rendben van és persze sehol semmi nincs leterhelve :U
kérdés akkor miért van minden este garantált minimumnál a feltöltés
amíg garantált alá nem megy nem is tudok jobban reklamálni feléjük
itt is jöttek a kijönnek mérni szöveggel csak épp senki se jön a délután 6utáni időszakban, reggel meg 150megabit azért szokott lenni felfelé, szóval megint el tudnak hajtani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35682) Gézengúz


Gézengúz
addikt

FTTH környezet, ha én kérem, hogy aktiválják a router funkciót a 8247-ben, akkor azt utána már nem tudom modem módban használni igaz? Vagy igen?

(#35683) DonMaster válasza Gézengúz (#35682) üzenetére


DonMaster
addikt

elvileg vissza tudnák csinálni, de nem rég vlaki irta hoyg neki nem csinálták vissza,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35684) poli27 válasza Gézengúz (#35682) üzenetére


poli27
veterán

Aktiválni tudják benne ha antennás az ont ugye,tehát wifis is lenne, de visszafelé nem tudják...

(#35685) bb71


bb71
őstag

Sziasztok!

Új vagyok, tegnap kötötték be a Digit. Okos csomagot kértünk.
A történet még kedden kezdődött:
Tegnap előtt a gagyi kínai üvegkábelt szidta a szerelő - az egész dob - rossz volt, nem volt elég jelszint a házban, de kint az utcán is megmérte letekert kábel végén, már úgy is kevés volt - emiatt a második 50 métert már be sem húzta a házba...

Tegnap megint jött, hozott új üvegkábelt. Ez már jobb lett, így bekötött mindent, majd kiderült, hogy a ZTE F668 GPON ONT annyira gagyi, hogy a nálunk lévő relatíve gyenge 8 körüli értékű jelszint kevés a TV-nek!!!
Azt mondta, hogy mióta ezeket telepíti, sokadszor fordul ez elő! Emiatt tegnap csendes esténk volt - TV mentes :D Egy másik cég emberének kell kijönnie, aki valami pluszelektronikát vagy valamit beleforraszt a ZTE routerbe... de az meg nem jött tegnap...

Net hibátlan - 100/50, telefon kérdéses, mert próbáltak hívni minket rajta és minden második esetben azt mondta be a gép, hogy átmeneti hiba, meg elérhetetlen szám stb.

Kérdéseim:
- ez a telefon bug összefügghet a rossz-gyenge jellel?
- ha ez most ilyen nyögvenyelősen indul, mi lesz később?
- Ti mit tennétek a helyemben? Van még egy nagy problémám: A ZTE router LAN4-es portja szerintem rossz, ugyanis, ha üzem közben átdugom a PC ethernet kábelét bármelyik LAN portba, akkor minden jó, feléled az internet kapcsolat, kivéve a LAN4-ben! Érdekes, mert ha ebbe dugva a PC-t újraindítom a routert, akkor egy ideig van internet a PC-n, de kb. 3-8 perc múlva megszűnik, még a LAN4 LED is elalszik a routeren! Mit rontok el, vagy lehet, hogy tényleg így rossz a LAN4 port?

Azért is szomorú, mert ha kijön a TV buherálás miatt az a másik alvállalkozó és meghefteli a routert, akkor jöhet még 1x, ha hozatok egy új ugyanilyen ZTE-t a rossz lan port miatt. Ti mit tanácsoltok?
És persze nincs telefonszámom a szerelőhöz, hogy ugyan már fáradjon vissza egy új routerrel hozzánk...

Köszönöm, és elnézést, hogy hosszú lett.

(#35686) Calogero válasza bb71 (#35685) üzenetére


Calogero
addikt

LAN4 IPTV-nek fenntartva, de mivel az nincs a DIGI-nél így azért nem tudod használni.

[ Szerkesztve ]

(#35687) sanzi89 válasza Calogero (#35686) üzenetére


sanzi89
addikt

Kár, hogy ezt nekünk se mondta senki sem...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35688) bb71 válasza Calogero (#35686) üzenetére


bb71
őstag

Huhh, ez az infó talán mehetne a Téma összefoglalóba!!!

A bejegyzés előtt beszéltem az ÜSZ-tal, még jó, hogy NEM kértem a technikust, hogy jöjjön ki!

Jövök Neked egy sörrel :D
************

sanzi89:
olvastam, hogy Neked augusztus elején kötötték ugyanazt a csomagot, mint nekünk.
Meg vagy elégedve? ZTE F668-ad van? TV ment elsőre?

[ Szerkesztve ]

(#35689) poli27 válasza bb71 (#35685) üzenetére


poli27
veterán

Hát te egy ritka balfax szerelőt fogtál ki, senki nem forraszt semmit sehova, csak a kedves kolléga valszeg nem tudja felszerelni normálisan az optikai csatit... amúgy ha -8 at mért jelszintnek az optikán az teljesen tökéletes.... kb -11 -12 db jelszinttől nem működik a tévé, a net még ilyenkor elindul...

[ Szerkesztve ]

(#35690) V/ válasza poli27 (#35689) üzenetére


V/
titán

Az optikai kábelre a csatlakozó forrasztják, ez a szakmai megnevezés.

(#35691) PeterPH válasza V/ (#35690) üzenetére


PeterPH
senior tag

Kicsit figyelmesebben kellene olvasni:
1. nem az optikai kábel forrasztásáról vagy nem forrasztásáról volt szó, hanem az ONT elektronikájáról.
2. az optikai kábelt nem pedig nem forrasztják, hanem hegesztik (ha már nagyon szakmai akarsz lenni).

[ Szerkesztve ]

(#35692) Flashget válasza sanzi89 (#35687) üzenetére


Flashget
félisten

erre való a topic, mert már vagy 1000x le lett írva.

Realme GT Master Edition

(#35693) bb71 válasza PeterPH (#35691) üzenetére


bb71
őstag

Nálad a pont!

Most persze izgulok, hogy mivel aláírta a család a szerelési lapot, ezért jön-e valaki ma vagy sem?
Azt mondjátok meg, hogy ha az ONT-m lévő CATV feliratú LED bazi pirosan világít, akkor ott mi lehet a baj? Lehet, hogy tényleg a -8 kevés a ZTE-nek TV-hez?

Még egy kérdés: ha DIGI Filmet is kértünk és emiatt hozott egy Kaon-t a jómunkásember, akkor a Kaon-t kihagyva is tudom nézni az összes csatornát ugye?

(#35694) V/ válasza PeterPH (#35691) üzenetére


V/
titán

Jogos, bocsi.

(#35695) Gejza1981


Gejza1981
tag

tegnap egy rossz arcú upc üzletkötő CSENGETETT be, de amikor közölte, hogy a upc ajánlatát hozta kedvesen közöltem vele, hogy nem érdekel, viszlát

kicsit megsértődött, hogy nem hagytam végigmondani a mondókáját...

nagy sikere nem volt a házban, csalódottan távozott...

nem értem a upc-t, azt gondolja, hogy néhány kevésbé tájékozott ember majd a digiről átvált hozzájuk?
de ha még árban versenyképesek lennének akkor érteném, de így, hogy nagyságrendekkel drágábbak?!

legközelebb meghallgatom az ajánlatot :)

[ Szerkesztve ]

(#35696) HoryThePooh válasza Gejza1981 (#35695) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

legközelebb meghallgatom az ajánlatot :)

Elég digitális perverz vagy :DDD :)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#35697) zsopak


zsopak
újonc

Újoncként átolvastam a gyíkot, próbáltam keresgélni is, de nem találtam. Néhány napja távolról elérhetetlenné váltak az otthoni eszközök (dinamikus dns, no-ip), pedig otthon van internet, a router pedig sikeresen frissíti a ddns-t. Egy kis nyomozással kiderült, hogy a router WAN IP-je nem egyezik meg a public IP-vel (pl. google-be beütve "what's my ip" IP címmel). Digi ügyfélszolgálata nem volt túl segítőkész, nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán megértették a nyűgömet, ugyanakkor fix IP cím vásárlására akartak rábeszélni havi 2880-ért, ami drágább, mint az előfizetésem (diginet 100). Üzletpolitikai lépésről van szó, vagy csak dolgoznak valamin? Hasonlót tapasztalt-e valaki, esetleg talált rá megoldást?

(#35698) vargalex válasza zsopak (#35697) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Akik eddig 100.64.x.x IP-t kaptak (azaz privátot), betelefonáltak, majd visszaállították nekik a publikus IP-t.

Alex

(#35700) so_ha


so_ha
senior tag

Addig tökölt a Digi a mobil hálózat kiépítésével, amíg a Huawei kapta meg a negyedik hazai mobilhálózat megépítésére vonatkozó megrendelést , mely 2016 márciusára elérheti a 95 százalékos területi lefedettséget.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.