Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) Locsi válasza DonMaster (#35900) üzenetére


Locsi
senior tag

Azt akarom kihozni belőle, hogy annak ellenére, hogy nincs semmilyen részről jelentős processzor terhelés router nélkül a KIS megfogja a net sebességet, míg routerrel a KIS nem fogja meg a net sebességét, holott akkor is valamilyen szinten korlátoznia kéne az átmenő adatforgalmat, és mégsem teszi. Hozzáteszem szerencsére.

(#35902) wwenigma válasza Locsi (#35901) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jo esellyel nem teljes tuzfalfunkcionalitasa van abban az esetben.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35903) Flashget válasza Locsi (#35899) üzenetére


Flashget
félisten

avast viruskergető, comodo tűzfal van nálam és nincs gond a sebességgel se multi játékokkal.

Realme GT Master Edition

(#35904) MrCsiT válasza szabonagyur (#35879) üzenetére


MrCsiT
addikt

Na, akkor szedjük szét ezt a hsz-t, mert a ferdítést nem tolerálom, én kérek elnézést:

"Elmondták, hogy 2 évig tart a kedvezmény utána listaár" - épp az a baj, hogy nem mondták el. leírtam vagy 3x, csodálom, hogy egyszer sem értetted meg. Ne általánosíts, kérlek. Nekem elsőre átjön, ha mondanak valamit.

"Nem olvastad el az ASZF-t vagy a szerződést? " - kérlek, idézd be az ASZF-ből, hol van leírva, hogy "soha többet kedvezmény igénybe vételére nem lesz módja", mert valahogy, ez a rész nekem kimaradt.

"Esetleg örömödben, hogy mehetsz haza 500 Mbittel tölteni eszedbe sem jutott megkérdezni, hogy mi van a 2 év után" - mivel egy normális szolgáltatónál - lsd. összes telefon szolgáltató - triviális, hogy ha újabb hűséget kötsz, újabb kedvezményt kapsz, valóban nem kérdeztem meg. (hű, de nagyot vétettem, aztaa..) Nincs 500-as netem, sőt, 2 éve talán még nem is volt ilyen csomag.

"Amúgy meg az ilyen "nekem nem mondta senki" jellegű hozzászólásokon csak röhögni tudok," - majd akkor röhögj, ha neked nem mondanak el valami fontosat, bár remélem, sokszor nem élsz át ilyet. :U

"mindenhol van ilyen aki csak aláír és nem olvas semmit, aztán a végén sír." - elolvastam, amit adtak, de ebben az általam kifogásolt rész nem szerepelt.
Sajnálom, de ez akkor is igaz, ha Te ezt nem vagy hajlandó elfogadni.

Részemről amúgy peace :R , de az elvakultság az elég gázos tulajdonság, ha a semmit véded..

Én itt fejeztem be, elfogadom a tényt, hogy hibáznak az emberek, talán, majd legközelebb elmondják.

Csak azért hoztam fel a témát, hogy senki ne szaladjon abba bele, hogy esetleg 1 évet ír alá, miközben - jelenlegi állás szerint ugye - többé nem tud aláírni semmilyen kedvezményért hűséget.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35905) Flashget válasza MrCsiT (#35904) üzenetére


Flashget
félisten

Nem is kell elmondaniuk, mert a kapott szerződésben ott szerepel, ha lejár az akciós idő 12 vagy 24 hónap a listaáron állítja ki a számlát. Szerződés utolsó oldala 6. pont. (meglévő előfizetői szerződés kiegészítés)

jelenlegi állás szerint ugye - többé nem tud aláírni semmilyen kedvezményért hűséget.

netto hülyeség csak a tavalyi változtatás és az ideiekkel nem éri meg már a huzavonát, mint tavaly áprilisig.
a Digi listaárai a konkurencia rabigás 2-6 havi akciós díjaival van szinte egy szinten..

lemondod a tv-t 90+8 napra majd újra kötöd..addig nézed Mindigtv-n vagy appon vagy neten amit akarsz

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#35906) MrCsiT válasza Flashget (#35905) üzenetére


MrCsiT
addikt

:R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35907) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Végigolvastam vagy 500 kommentet tegnap este és lassan képbe kerülök, mire jönnek hozzánk bekötni a netet, igéret szerint okt. 2.áig.
Családi házban lakom tavaly ősszel húzták ki a vélhetően FTTH kábelt az utcánkban.
100/50-es netet szeretnék és telefont mellé. A kommentekből az jött le hogy mivel ez a legalacsonyabb sávszélességű elérés, ide nem kell se Huawei, se Zte, de a telefon miatt mégis kell. Aztán olvastam olyan kommentet miszerint megoldható hogy behúznak saját költségemre még egy kábelt és akkor tuti nem kell router. Őszintén szólva igyekszem majd mindent megtenni hogy ne kelljen router mert a hajam égnek áll a Telekomos routertől is amiből kiszedték a bridge módot és kizárólag úgy lehet elérni távolról hogy a szolgáltató Cisco EPC3925 routert DMZ módba lehet tenni. Csakhogy a Telekomnál fix IP címem volt a Diginél meg nem az lesz, szóval nekem fontos lenne hogy a saját Asus AC56U routerem megkapja a publikus IP-t és a NO-IP vagy DynDNS vagy más effélével ki tudjam küszöbölni a dinamikus IP-t. A saját routerem USB portjára kötött wincsimnek elérhetőnek kell lennie távolról, minden varázslás nélkül.
Abban vagyok bizonytalan hogy aki azt kommentelte a router elkerülése végett be lehet húzni még egy kábelt, az úgy értette-e hogy 2 optikai kábel kell hogy bejöjjön a házba, vagy talán úgy hogy ahol FTTB kábel van, ott szükséges a 2 bejövő kábel. Szóval a telefon is kellene, de ha csak úgy lehet hogy router kell a saját routerem elé akkor meglehet lemondok róla mert nem kívánok küzdeni a dupla NAT-al.
Mit tudtok mondani erről?

(#35908) Gézengúz válasza OldAkita (#35907) üzenetére


Gézengúz
addikt

Olvasd el még egyszer az összefoglalót mert keversz még mindig!

(#35909) OldAkita válasza Gézengúz (#35908) üzenetére


OldAkita
aktív tag

"Még mindig" nem keverhetek mert most írok ide először,de igérem elolvasom, amint időm engedi. Azonban addig is örömmel olvasok minden hozzászólást

(#35910) PeterPH válasza OldAkita (#35907) üzenetére


PeterPH
senior tag

FTTH területen nem megy be 2 optikai kábel, csak egy. FTTB területen van arra példa, hogy két UTP-t húznak, egyet a net-nek egyet pedig a telefonnak.
Két lehetőség van:
1. Fogsz kapni egy ONT-ot, ami újabban WiFi-s, engedélyezett router és WiFi funkcióval (ez a mostani divat): ügyfélszolgálaton kéred ezen funkciók letiltását, majd használod a saját router-ed.
2. olyan ONT-ot kapsz, amiben nincs vagy nincs engedélyezve a router és a WiFi: ennek kisebb az esélye, de ebben az esetben nincs semmi teendőd, használod a saját router-ed.

(#35911) bb71 válasza PeterPH (#35910) üzenetére


bb71
őstag

Az én 100/50-es netemhez és egyéb igényeinkhez, pontosan nagyon is örültem, hogy wifis + 3 lan kimenetű routert adtak 3 hete FTTH bekötéssel....

(#35912) Flashget válasza OldAkita (#35909) üzenetére


Flashget
félisten

FTTH kötnyezetben beviszik az optikát az pedig egy ONT-be megy. Abból kijön a net,tv,telefon...a kérdés csak az új ONT-t visznek amibe van már wifis router engedve csekély admin hozzáféréssel vagy a régit viszik és akkor nem lesz routered a digitől. Használod a saját routered, de nem vagyok abban biztos, hogy az általad írt NO-IP vagy DynDNS úgy fog működni ahogy szeretnéd vagy egyáltalán működik e.

Realme GT Master Edition

(#35913) Gejza1981


Gejza1981
tag

csak kíváncsiság: mi az amit mindig el kell érni az otthoni gépen és nem lehet egy pendrive és/vagy felhővel megoldani?

(#35914) MrCsiT válasza bb71 (#35911) üzenetére


MrCsiT
addikt

Egy, az optikai hálózatok természetét taglaló logout cikkben azt olvastam, hogy az ONT-on - amit adnak a lakásba, és ami nem router - lévő 3 port nem lan port, és nem is használható annak.

Most akkor, hogy is van ez a gyakorlatban, tényleg nem használhatóak azok a "lan" portok mint lan portok? :F

Gejza1981: pl. a saját felhődben futó levelezőszerver, amit biztonságosabbnak tartasz, mint a 3. félnél futtatott egyéb szolgáltatást, hiszen, a sajátodról csak tudod majd, kinek adod ki a levelezésed, szemben a felhősökkel. :D (Keress rá a Synology NAS kifejezésre. ;) )

Gézengúz: azt kérdeztem-e, hogy mikori, vagy azt, hogy úgy működik-e ma is?!
Olvasás skillen egy upgrade-et, ha kérhetek, tisztelettel.. :R
(gondoltam, Flashget majd felel, Ő elég pengének tűnik a témában.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35915) Gézengúz válasza MrCsiT (#35914) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mikori is a cikk????

Ha az Ont- on engedelyezve van a router funkció akkor mennek a Lan portok!

[ Szerkesztve ]

(#35916) MrCsiT válasza Gézengúz (#35915) üzenetére


MrCsiT
addikt

:R

A pitagorasz tétel is régi, mégis elfogadjuk, ezért nem értettem, mi a baj a cikkel. :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#35917) DonMaster válasza MrCsiT (#35904) üzenetére


DonMaster
addikt

tévedsz, ott van a szerzödésben az, hogy a kedvezmény lejárta után,
ott találod meg , hogy válalod a 2év hüöséget és utána lista, vagy nem válalod, akkor nincs kedvezeméyn résznél, csak átkéne olvasni.és értelmezni is.

Gejza1981
pl: TS3 szerver, akár ftp szerver, vagy hasonlo, de akár játékmiatt is lehet vpn szerver otthon konfigolva, jobb mitn a hamachi , és akkro még csak pár let felsorolva, de lehet akár weboldal is otthoni gépröl futattva, amihez szintén kell dns cim, stbstb.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35918) Varszegig válasza MrCsiT (#35914) üzenetére


Varszegig
veterán

Mondjuk speciel a Synology NAS az, ami pont leszarja, hány NAT mögött vagy, és beálltja a dinamikus ip-det. Meg a jobb routerekben is van olyan funkció, hogy nem a saját WAN címüket akarják beállítani, hanem a küldő IP-t. Azokkal megy mind1, hány NAT van az útban.

(#35919) atua válasza MrCsiT (#35871) üzenetére


atua
aktív tag

Az mind szép, amit leírtál, csak az emberek nem így működnek (tudod, egyetemi szint...). Ha így működnének, akkor mindenki digis lenne okos csomaggal, majd a kedvezmény lejárta után, mindenki átmenne máshová, majd 3 hónap elteltével visszajönnének a digihez okos csomagba. Csak ez nem így van... Sokan digis területen is más szolgáltatónál vannak, mert egyszerűen nincs elég információjuk, hogy lenne jobb is, vagy csak simán lusták, tudatlanok, stb. Lehet, te, ACE, és akár többen is innen a fórumról simán váltanának, ahogy leírtad. De valljuk be, az itt lévők közel sem reprezentálják a digis előfizetőket, mert itt a többség elég hardcore (a szó legpozitívabb értelmében) ebben a tekintetben. Szóval lehet, hogy ti meglépitek, de nagy többség nem fogja. A digit pedig nem kell félteni, ha emiatt érezhető vesztesége lesz, be fogja foltozni ezt a kiskaput is.

(#35920) energomatt


energomatt
senior tag

Mi korlátozhatja a router feltöltési sebességét egyszerű sebességteszt futtatása esetén is? Asus RT AC56U, gyári FW vagy Merlin, gyári alapbeállításon. PPPoE kapcsolat, a PC-n mérve 110/50 a routeren pedig 110/7. Kábelek tesztelve, rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#35921) TeeJay válasza kungzi (#35888) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam volt 90MB felett is de ahhoz 30-40gigás BD képfájlt kell tölteni úgy hogy más nem megy
akkor bírja a laptop vinyó is, ha viszont mást is tolok akkor ilyen 40-50MB a max :))
feltöltésre jó ha 2x láttam eddig 25megabájtot mert nálam csak hajnalban van annyi és akkor meg senki se tölt semmit :D
utorrent 2.2.1 uTP kikapcsolva

azért jó a nagy net mert töltögetés meg youtube nézegetés mellett is lehet böngészni bátran
pláne hogy van okostelefon is gyereknek is és az is tolja a videó nézegetést

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35922) gyűrű


gyűrű
addikt

Én nagyon elégedett vagyok.. asszem a legolcsóbb/legkisebb diginetem van,
mondjuk ez a maximum sebességtesztem, és legfejjebb t...ent fájloknál érem el de az is jó. Nem akad, nem szakad, működik.

[ Szerkesztve ]

(#35923) Vakegérke válasza gyűrű (#35922) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez 100/100-as, a legkisebb, például az enyém 100/50-es.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35924) gyűrű válasza Vakegérke (#35923) üzenetére


gyűrű
addikt

...akkor tévedtem, valamikor a 40/20-ra fizettem elő, ez azóta, a megkérdezésem nélkül emelkedett ide.. :B

[ Szerkesztve ]

(#35925) bb71 válasza MrCsiT (#35914) üzenetére


bb71
őstag

Te ugye viccelsz, bolondozol... ez egy 6 éves cikk... :C

(#35926) Sasos


Sasos
senior tag

Bedobom ide is, mert a másik topik nem túl élettel telt... LINK

(#35927) DonMaster válasza Sasos (#35926) üzenetére


DonMaster
addikt

digi-nél digitálisan lesz a telo, fixen, tehát, átálni ahoyg irtad átlehet ugy álni,
az ont-s 2telo szerintem nem fog menni, mivel az 1.-ik telo másik szerintem fax-nak van vag amiatt, van de hardweresen mehet a dolog, bár 1 cimre a digi nem fog 2 telot adni,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35928) zsolt501 válasza DonMaster (#35927) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mért ne adhatna, mondjuk az egyik sima vezetékes, a másik meg egy nomadikus (SIP telefon) vagy wifin, vagy LAN kábelen is mehet, ha wifin van használva, akkor egy akár egy olcsó androidos telefonból is meg lehet oldani.
Nem tudom miért de itt sokan csak a sima vezetékesig látnak, holott ezzel is lehet telefonálni ugyan olyan olcsón, és sok szolgáltató esetén alap vezetékes tarifával hívható, és még ezzel is lehet okos csomagot kérni, nem muszáj a kábelekkel bajlódni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35929) DonMaster válasza zsolt501 (#35928) üzenetére


DonMaster
addikt

igen, viszont mint irta vezetékest akar és nem digitálist hanem analogot ami kizárt.
nomadikus emg kapbol digitális. persze lehetöség van hoyg 2 legyen, bár kétlem hoyg 1 lakásra a digi adna 2 telefont küön, de lehet mégis.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35930) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy a Huwei HG8247H hogyan tudok belépni?
Konkrétabban mi a jelszó és a felhasználó mert a kiépítésen szereplő végpont azonosító és jelszó nem jó.

3 digis 3 dolgot mondott.
v1.0 Ezekkel tudsz belépni a terminalba (szerelő aki kiépítette)
v2.0 3 hónap múlva lesz aktiválva addig nem tud routerként viselkedni a terminal (ügyfélszolgálatos)
v3.0 Mit akarok én azon állítani semmi közöm hozzá (szerelő)

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#35931) TeeJay válasza andronymus (#35930) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTH területen van olyan ONT ami már router és nem lehet rajta semmit sem állítani?
azonnal szólnék be az ügyfélszolgálatra hogy azonnal kapcsolják ki és sima ONT-ként működjön majd a router tolja a PPPoE csatlakozást

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35932) poli27 válasza andronymus (#35930) üzenetére


poli27
veterán

user/digi

valaki felvehetné már ezt a topicnyitó hozzászólásba...

(#35933) zsolt501 válasza DonMaster (#35929) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A Linksys árul olyan átalakítót ami nomadikus telefonból csinál analóg telefonhoz egy kis modul, és még használtan is lehet kapni, onnan kezdve bármilyen analóg telefon rákörhető, persze nem a tárcsás, hanem nyomógombos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35934) kungzi válasza TeeJay (#35931) üzenetére


kungzi
veterán

az enyém pl ilyen, de délután telefonálok be az ügyfélszolgálatra, hogy kapcsolják ki
mert pl a port nyitást nekem mindig elfelejti és ez qvára zavaró :W

(#35935) OldAkita válasza PeterPH (#35910) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Ezek szerint az összefoglalóban írthoz képest a mostani ONT-ok már képesek router módban dolgozni és wifi is van rajtuk. Próbálok majd egyezkedni a szerelőkkel hogy nekem tökéletesen megfelel a régi de ha újat hoznak legyen kikapcsolva a router funkció meg a wifi. Most már képben vagyok hogy ilyen felállás mellett mindegy hogy kérek telefont vagy sem, az nem befolyásolja hogy a saját routerem megkapja a publikus IP-t. Ha mindezek ellenére sem megy a routeremre dugott wincsi elérése NO-IP-vel ftp-vel akkor szomorú de akármilyen olcsó a Digi, nem fog kelleni. Mondjuk ez a No-Ip is egy nyűg csak, viszont vagy fix IP kell vagy No-IP sajnos a Digi már pénzért se ad fix IP-t amin meg vagyok döbbenve, lévén a felhasználók 1 %-a sem igényli véleményem szerint, szóval nincs ok attól félni hogy tömegek akarnak szervert üzemeltetni. Amíg adták a fix IP-t pénzért addig is csak a 2 legkisebb sávszélességhez lehetett kérni.

(#35936) Varszegig válasza OldAkita (#35935) üzenetére


Varszegig
veterán

Még 1x, hátha elkerülte a figyelmedet:
Jobb routerek akkor is kezelik a dyndns funkciót, ha NAT mögött vannak (azaz 2. router). Tehát ha routerest hoznak is, van megoldás.
Másrészt egy routerre dugott hdd-nél nagyságrendekkel többet ér egy jó NAS (synology), sokkal többre lehet használni, és szintén megoldja a dyndns-t NAT mögött. Amibe meg ezek kerülnek, az kb. 2 hónap DIGI-UPC árkülönbségből kijön. De Te tudod.

(#35937) TeeJay válasza kungzi (#35934) üzenetére


TeeJay
félisten

kemény lehet ha ott az 500-as csomag meg a fasza optikai hálózat
és az ONT meg routerként megy és nem lehet portot nyitni rajta...
DMZ sem működik hogy routert tennél utána?

nem is értem miért nem kötelezheti őket az NMHH hogy csak olyan eszközt lehet kitenni az előfizetőhöz amiben állítható hogy router vagy sima "modem" módban menjen a cucc
csomó esetben kap az előfizető a jó szolgáltatás mellé egy fos eszközt és nem tudja kiváltani amivel hátrányt szenved pont ilyen portnyitós esetekben pl...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35938) kungzi válasza TeeJay (#35937) üzenetére


kungzi
veterán

este hívom őket és megkérem, hogy kapcsolják ki a router módot

(#35939) adika4444 válasza kungzi (#35938) üzenetére


adika4444
addikt

És miután letetted, ragadj billentyűzetet és írd meg a tapasztalataidat, kíváncis leszek!

üdv, adika4444

(#35940) kungzi válasza adika4444 (#35939) üzenetére


kungzi
veterán

Miért nem fogják megcsinálni vagy mi?

(#35941) DonMaster válasza kungzi (#35940) üzenetére


DonMaster
addikt

eddgi nem volt , rálehetöség, hoyg meg csinálták, volna,
az volt hoyg a sima ont-t a régen kiadotat, azokban feloldották a router modot, de a forditotja még nem volt. eddig, telennél az elsö.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35942) poli27


poli27
veterán

Nem tudják megoldani, aki kéri ezt és esetleg van régi használt sima ont raktáron,azt visznek ki...

(#35943) XZoli


XZoli
aktív tag

aki a XVII kerületben, Rákosligeten most kötöttek be, milyen eszközt kapott, és optika megy be közvetlenül a vagy kábel?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#35944) OldAkita válasza Varszegig (#35936) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszönöm hogy másodszor is segíteni próbálsz. Elfogadom hogy van olyan router ami a dupla NAT ellenére képes NO-IP-t vagy hasonlót kezelni. AZ enyémnek is tudnia kellene, lévén az Asus AC56U a legjobb ár/érték arányú router. Talán a Tomato firmware-el tudja is. A gyárival és az ahhoz megszólalásig hasonló Merlin frimware-el nem tudja.
Ami a NAS-t illeti, mielőtt megvettem az Asus AC56U-t sokat olvasgattam a témában és a saját szerény igényeim figyelembevételével, gazdaságosabbnak itéltem az erős router usb wincsi párost mint egy alsókategóriás NAS-t. A routeremben 800Mhz-es duál processzor van 256Mb rammal. Az alsókategórias NAS ennél semmivel nem erősebb, viszont zabálja az áramot. A routerem kikapcsolt wifi-vel (mert nem szoktam használni) és a rádugott usb-s wincsivel ami éppen egy full hd-s filmet streamel a tv-re olyan 10W körül fogyaszt A NAS ennek a többszörösét és a router még nincs is benne. A te prémium kategóriás Synology NAS-od természetesen felülmúlja az én kis cuccosomat, de árban is vagy négyszeresen.
Sajnos az internetelérésnél a szolgáltató és a felhasználó érdekei nem tudnak egybeesni. A felhasználó totális kontrollt szeretne a legnagyobb sávszélességgel :), a szolgáltató meg legszívesebben 28.8-as betárcsázós analóg telefonmodemmel kínálná a feltöltési sávszélt :)

(#35945) wwenigma válasza OldAkita (#35944) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Dupla NAT-ot lekezelni nem fognak, max a sajat kulso szerveres dolgok - mint az emlitett NAS. Vagy nekem a Goflex NET, Pogoplug-on keresztul. Szerintem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35946) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tisztelt Ügyfeleink!

Munkatársaink 2015.09.29-én 05:00-tól 05:30-ig Szegeden és Mihálytelken, a hálózatunkat érintő karbantartási és fejlesztési munkálatokat végeznek, ezért az internet/tv/telefon szolgáltatásban kimaradások fordulhatnak elő

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35947) poli27 válasza XZoli (#35943) üzenetére


poli27
veterán

az optikai az nem kábel :F ..... ZTE wifis ont-t adnak.. de ez a családi házas részen van, panelbe más a helyzet...

(#35948) kungzi válasza poli27 (#35947) üzenetére


kungzi
veterán

de mi a rákért nem lehet kikapcsoltatni azt a rohadványos router funkciót?

(#35949) Multibit válasza OldAkita (#35944) üzenetére


Multibit
veterán

A routeremben 800Mhz-es duál processzor van 256Mb rammal. Az alsókategórias NAS ennél semmivel nem erősebb
Ebben nagyot tévedsz!

(#35950) vargalex válasza Multibit (#35949) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Valóban alsó kategóriás NAS esetén nem igazán téved. Persze kérdés kinek mi az alsó kategória.
Viszont a NAS-nak közben nem kell router funkciókat ellátnia, ráadásul a natív SATA is sokat segít az USB-vel szemben...

[ Szerkesztve ]

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.