Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Flashget


Flashget
félisten

Párom bement üfsz-re, hogy Diginet500-A-ról, 1000-re szeretné módosítani. Nem kérdeztek semmi mást csak a hardverre, hogy bírni fogja. Listaáron 5000Ft az 1000-es net a 30% levonása után így 500Ft-al kevesebbet fizetek, mint az 500-ért eddig.
Mivel nálunk spéci a kiépítés nem tudják bentről megcsinálni, ki kell jönniük. Majd jönnek valamikor.

Realme GT Master Edition

(#32252) Gézengúz válasza Flashget (#32251) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ahol elmegy az 500, ott elmegy az 1000 is, mi a gond, miért kell kimenniük?

(#32253) zoli62


zoli62
addikt

Többen írtak itt a hűségidő nélküli kettős árazásról. Ez teljesen két ugyanazon tartalmú díjcsomagra vonatkozik, vagy azért van különbség mondjuk feltöltésben?

(#32254) Flashget válasza Gézengúz (#32252) üzenetére


Flashget
félisten

Nem én voltam benn, de valami olyasmit mondot a hölgy, hogy nálunk más kiépítésű a rendszer nem tudják központból menedzselni, ki kell jönniük.
Gondolom a kanócot egyik 500-as netre beállított switchből a másikba 1000-hez való switchbe dugják. :D
Nem tudom miért kell kijönniük. Van 15 napjuk rá...rakhatom vissza a ZTE csodát ideiglenesen. ;)

De a lényeg, hűség alatt is megadták az új árat nem hivatkoztak semmire, hogy új szerződés vagy csak módosított (múlt héten a 1272 szerint még nem járt)

Realme GT Master Edition

(#32255) kali válasza zoli62 (#32253) üzenetére


kali
legenda

azonos sebességű díjcsomag esetén is lehet kettős árazás, de csak úgy, ha valaki nem módosítja a régebben kötött előfizetését az új díjszabás életbe lépése után és emiatt továbbra is a régi áron kapja a szolgáltatást, amíg az új előfizető, vagy az új díjszabás hatályba lépését követően módosító előfizető már az új áron.

[ Szerkesztve ]

(#32256) Flashget válasza zoli62 (#32253) üzenetére


Flashget
félisten

semmi különbség nincs csak az ár.
eleve nem is használhatnak 2 féle árat a listaárnál ugyanarra a termékre, főleg ha ÁSZF szerint megszüntették.
lehet, hogy romániában igen, de Mo-n biztosan nem.
Csak lapít a digi, mert aki olvassa a fórumot bemegy és átíratja, de aki nem az fizeti a régi árat, mert automatikusan a szolgáltató nem fogja. Lehet ebből még gondjuk az NMHH-nál..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32257) wwenigma válasza Flashget (#32256) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kell automatikusan atirniuk. Elo szerzodes van, az ugyfel nezzen ra. ;) Nem ugyanarra van listaar, attol hogy a sebesség ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32258) Arni9010 válasza Flashget (#32256) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy 1000-es nettel mit tudok kezdeni a hűség mellett :D
Valamikor bemegyek én is utánakérdezni.

(#32259) zoltan6 válasza Arni9010 (#32258) üzenetére


zoltan6
őstag

váltasz a telefonból digitel 200-ról digitel 500-ra. 140ft-ról 350ft-ra.én ezen gondolkodtam,hogy ez működne-e?

(#32260) Flashget válasza Arni9010 (#32258) üzenetére


Flashget
félisten

lehet megsúgják...várj még pár hónapot és lehet kötni 2000-re :D

Realme GT Master Edition

(#32261) DonMaster válasza Flashget (#32251) üzenetére


DonMaster
addikt

tehát ha nem specko kiépitésü hanem mondjuk ftth -s területen ont-s akkor kisme kell jönniük csak bemész váltasz aláirod és kb át is raknak?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32262) Arni9010 válasza Flashget (#32260) üzenetére


Arni9010
aktív tag

:DDD
Majd kiderül, az itteni üszin eddig elég segítőkészek voltak mindig :)

zoltan6:
Ha lesz ilyen kiskapu remélem megsúgják :D

[ Szerkesztve ]

(#32263) Flashget válasza DonMaster (#32261) üzenetére


Flashget
félisten

2007-ben a kezdetekkor kiépített FTTB van nálam, de nem olyan amit utána következő években építettek ki más városokban.
Érthető már így?
Nem sok helyen van az sem ha elmegy az áram, majd visszajön nekik kell kijönni és újra indítani az eszközöket nethez, telefonhoz.

Arni9010 meglepődtem most én is, hogy ilyen simán ment nálunk az ügy. nem szokott..őket nem hatyja meg régi usernél ha asztalt borogat hűségidő miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32264) Keksz válasza Gróf... (#32163) üzenetére


Keksz
senior tag

Most jött a számlával a nagy reklám, hogy
TopNet --> 100/100

De még mindig 4700 huf.
Szerintem ha eláll az eső ;-) bemegyünk!

(#32265) g0dl


g0dl
addikt

Jelenleg két év hűségem van a diginél, ami "analóg" telefon bekötésével járt. Van mód a telefon előfizetés átalakítására nomadikus voip változatra? Így elég lenne egy kábel, voip meg megfelelő lenne nekem. Ha jól tudom ez árban is ugyanaz.

(#32266) Arni9010 válasza Flashget (#32263) üzenetére


Arni9010
aktív tag

A lényeg hogy sikerült :D

Más:
Múltkor kihívtam a szerelőket a nagy sávszélcsökkenés miatt.
Kijött egy srác, bár épp megvolt a garantált, mondta hogy megpróbálhatunk valamit (600/110 volt épp)
Átkötött az ONT-ről az itteni switch-re (8.-on levő switch helyére, az átkerült az ONT-re), azóta ezerszer gyorsabb a netem és végre nincs VPN :D
Vettem is gyorsan egy routert. :D
Azóta 800 alá nem nagyon esik be a letöltés, felfele is bőven 100 fölött vagyok mindig.

[ Szerkesztve ]

(#32267) HofiZoli válasza TeeJay (#32222) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nekem ilyenkor is 214 Mb a feltöltésem.. 500/200

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#32268) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A legkisebb netes csomagom (100/50) van, de a sebessége "csak" 80/50. Speedtest.net és a digi saját mérője is ennyit mér. Korábban mindig az aktuális maximumot kaptam, de az utolsó sebesség emelés óta nem jön ki a max letöltés. Tudom hogy bőven jó így is, meg a garantált minimum megvan, de akkor is :D
Mindenki másnál a megvan az emelés óta a max sávszélesség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#32269) qqcqqc válasza dethroner (#32268) üzenetére


qqcqqc
őstag

Van routered?
HA van milyen?

(#32270) Keksz válasza Keksz (#32264) üzenetére


Keksz
senior tag

Mondjuk az legalább vigasztal hogy megvan a 100 felfelé is.

(#32271) DonMaster válasza dethroner (#32268) üzenetére


DonMaster
addikt

lépcsöházi switch lehet limit, vagy saját routered nem bir többet ha van vagy saját lankártyád nem bir többet
ha mind 3 legalább gigabites és cat5e kábel is van akkor kell menjen a 100/50 söt inkább 110/56 kell menjen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32272) zoli62 válasza kali (#32255) üzenetére


zoli62
addikt

Konkrétan az egem érintő Diginet 100 (korábbi Startnet) ára nem változott, viszont a Diginet 100 és Diginet 100 Pro feltöltési sávszélességben külünbözik, a másofiknál az upload nagyobb, de árban utóbbi olcsóbb, jól látom?

(#32273) DonMaster válasza zoli62 (#32272) üzenetére


DonMaster
addikt

100/50 olcsobb min t a 100/100

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32274) llacee


llacee
őstag

Es pl a xv ker ugyfelszolgalatrol van tapasztalat? 200/100 okos csomagrol 500asra uj arral?

(#32275) zoli62 válasza DonMaster (#32273) üzenetére


zoli62
addikt

Bocs, a korábbi szó kimaradt a Diginet 100 előtt.

(#32276) dethroner válasza DonMaster (#32271) üzenetére


dethroner
veterán

Tp-link 1043 V1-es router, elvileg bírnia kell. Cat5e kábel van, lapon gogabites hálókártya. És router nélkül is 80/50 :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#32277) Flashget válasza Arni9010 (#32266) üzenetére


Flashget
félisten

Igen.

Van is para, hogy majd most nalam lesz majd ilyen problem. ;)

Realme GT Master Edition

(#32278) TeeJay válasza HofiZoli (#32267) üzenetére


TeeJay
félisten

szabad tudni melyik terület? ugyanis oké hogy sokaknak emgvan a feltöltés is viszont sokaknak meg a csúcsidő és hétvége nem adja meg a nagyobb feltöltést...
nem tudom a 10gigás OLT visszafelé szintén 10gigabit-e vagy csak 2,5giga mert ha utóbbi akkor vélhetően az lesz a gond és azt majd szépen komótosan fogják bővíteni nem egyik napról a másikra.

legegyszerűbb kitesztelni, aki tud mérjen hajnali 1-2körül akkor már tuti nincs a környéken terhelés főleg hétközben és ha akkor megy csutkán a le és feltöltés akkor vélhetően az optikai szakaszon lesz dugulás.
persze aki 100-as switch-en van az megpróbálkozhat kiharcolni egy gigás switch cserét vagy előfizet nagyobb csomagra és lebeszéli a szerelő sráccal hogy ONT-re tegye (némi jattot nem árt adni) és akkor tuti a helyzet.
a többi szomszéd vérpistike meg jó van a gigás switch-en 7másik lakóval, úgyse tudják egymás elől elszívni a sávot vagy ha igen a garantáltba úgyis beférnek 1gigás osztott LAN-on
az ONT-n még mindig jobb lenni mert ott ha a többi port nincs terhelve az 1giga kihajtható a 2,5/1,25-ös GPON sávból

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32279) zoltan6 válasza TeeJay (#32278) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem bőven megvan minden napszakban,még több is mint kellene,bármilyen ip-vel,3 gépen használna torrentezve+nas+médialejátszó+minipc+wifin tablet,telefonok,okos tv-k.kamaszgyerekekkel akik onnline játszanak éjjel nappal. :K
helyileg Dunaújváros 21 lakásos lépcsőház.

(#32280) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Mi a tapasztalat a 15. kerületi ügyfélszolgálattal váltás ügyben? Egy év elején kötött 500-as hűségidős telefon + tv + net csomagot meg lehet emelni 1000-es csomagra az új áron (3500 Ft) ?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32281) poli27 válasza TeeJay (#32278) üzenetére


poli27
veterán

Valamikor eljön az az idő amikor nem a te rinyálásodból fog ez a topik állni? Neked semmi sem jó akármi is van, olyan vagy mint egy óvodás akinek elvették a játékát .... vicces...

(#32282) ACE- válasza poli27 (#32281) üzenetére


ACE-
addikt

+1

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32283) kevinium válasza poli27 (#32281) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ez egy meglehetősen sértő hozzászólás és egyelőre nem tudom, hogy a szándékos hangulatkeltésen kívül mi vihetett rá a megírására. Esetleg ezt is megírhatnád. Ha tényleg csak a hangulatkeltés a cél akkor pedig kár volt.

(#32284) DonMaster válasza poli27 (#32281) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem ha kap egy ujfajta káblet fixen a bixböl jövöen hozzá , amin semiféleképen nem lehet dugulás, bár akkro lehet panasz lesz hopgy a bix dugul el , nah akkor már baj lesz,
eddgi a 94helyet a 110 kelelt neki, mos tmár közel 1000-res csoamgban van de a feltöltése anno volt 50 , ami elvielg dugult 30-al emtn most let több aminél 60 meg van legrosbb esetben de msot az sem jo, sajnos valoszinüleg már az ncore on a top250 nem elég biztos a top25-re hajt és valoszinüleg neki nagy örömére megnöt a kereslet a streamjére miszerint kiasználná , vagyis több a bevétele a munkájábol adodoan . ez van, neki nem lenn elég egy optikai kábel sema bixböl egyenesen hozzá amin max speed jönne oylan 100gbit/s fel és le is annál is lenne problém a de sebaj meg szok tuk már.

kevinium
megkell védjem poli-t semmi sértö nem votl benne, olvas vissza 500hsz-t durván másfél honapot és meg tudod miröl is irt poli

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32285) wwenigma válasza < CyberBob > (#32280) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tapasztalat nincs de ugye garantáltan le van irva mennyit fizetsz a hűségidő alatt... :U Ez kétirányú.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32286) TeeJay válasza DonMaster (#32284) üzenetére


TeeJay
félisten

hahaha...
bocsánat hogy valós problémát írok le ami nem csak nálam hanem másnál is előfordul és elő is fog fordulni a jövőben is... megjegyzem ha ONT-re kötve 50-60megabit feltöltés van este felé és hétvégén akkor ha 1000/200-ra módosítanak akkor sem lesz több ugye?
örülj hogy nálad az optikai szakaszon nincs akkora terhelés, máshol meg van
ez nem sírás hanem valódi tapasztalat, lehet hamarosan te leszel a következő aki panaszkodni fog mert jó ha a garantáltat eléri majd a sebességed. remélem így lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32287) Renato1993 válasza wwenigma (#32285) üzenetére


Renato1993
tag

De, van tapasztalat.

------------> XV. kerületi ÜFSZ tapasztalat <---------

Komolyan, hashtagelni, meg címszavazni fogok a hozzászólásaimba, hogy kereshetőek legyenek... :C

#XV. #ÜFSZ #ügyfélszolgálat #emelés #váltás #tapsztalat #hűségidő

[ Módosította: radi8tor ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#32288) DonMaster válasza TeeJay (#32286) üzenetére


DonMaster
addikt

hajrá
én ont-n vagyok 1-magammal :D fix optikai jön be a házba, nem pedig egy többed magamal vagyok 1 ont-re kötve mgéha 20-an az ontböl kijöv kábellen egy swithen is vannak, szoval sok siekrt hozzá :D
jah melékesen én nem akarok a top250-ben benne lenni ncore-on jo nekem a top20e is avla is jár az elite rang :D
plusz amikor szükségem van a feltöltésre akkor böven kitudom hajtani, jah igen nekem nem stream munkám van, de végül is hasonlo, de mond csak kiprobáltad egy fix garnatált gigabit letöltésü szerverre fleötlteni a kritikus idöben? 1-2orás modnahtnai stabiliti tezstet? vagy nem? még mindig cska a speedtest a mérv ado nállad? meg a torrent amit lehet nem leechelnek már bár már kifejtetem a torrentes dolgott elégé.
de mindegy is hagyjuk, talán meg probálhatod azt is , hogy itt keresel egy embert akinek van gigás letöltése és megkéred hoyg teszteljétek , fogsz egy 100gb kamu fájt és csinálsz belöle egy tornetet és azt elküldöd neki és töltse ott tuti 200-al tud tölteni lefelé ergo te kikel hajd a 200-at nah ha nem tötl msát a kollega és tesme töltezs smát fel akkro meg elsz a max feltöltési csucsidöben is, probáld ki és ha ott is probléma van akkro lehet reklamálni meg dugulásrol bezsélni :D bár továbra is vices nemtudom holt anultad ezt a dugulást de ez nem vizvezeték vagy lefolyo hoyg eleht dugulás xD itt maximum tulcsurdulás lehet de te ahoz nem értesz szoval mindegy is :D xD Dugulás :D

jah és valoszinüleg az olt ken 10/5gbit futkos ha nem több, de azt ugysme tudod hoyg mennyi optikai káble fut a háatokba be azt cska adigi tudja, tehát ha kell feldobnak egy plusz iont- azt csö, de az vicc amit itt sir mi a valos probléma? 100 helyet feltöltés megy a ganratáltal? ami most 50 neked ami anno a max volt és tot 20-al emtn és sirátl hoyg kell az 50 msot van 50 és smot sirsz hoyg kell a 100 , :d biztosk sok let a streamelni vlao munka nah meg a top25-et neház tartani a sok tornet huszár digi miatt mostanában :D xD

jah és csk szolok ha nálllam kevesebb lesz mint a garantált akkor nem fogom teli sirnia forumot hoyg nem megy a garnatáltal, hanem felhivom öket volt rá példa hoyg felhivtam oránkát öket, kicsit elöb meg oldodot a probléma mint 72ora , föleg hoyg az elsö azt modnta hogy 3nap mire meg elsz oldava ezt délkor mondta, addig csezstettem öket hoyg este müködöt már mindne frankon. szoval nem kell félts , engem :) de meg sugom nekekd hogy van közeli rokonom aki a digi infrastukturáját csinálja , ujkábel és hiba elháritást , szoval egy telfon neki és meg van oldva . nah ez ami neked nem elsz soha.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32289) wwenigma válasza Renato1993 (#32287) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hűségidő hashtag esetleg? :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32290) poli27 válasza kevinium (#32283) üzenetére


poli27
veterán

17 napos regeddel sztem előbb tájékozódj kicsit aztán utána próbáld kioktatni a többieket...

(#32291) worxland válasza poli27 (#32281) üzenetére


worxland
addikt

Nem vicces. Az első tíz hozzászólása a témában talán vicces volt de már min. ötvennél jár.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#32292) Renato1993 válasza wwenigma (#32289) üzenetére


Renato1993
tag

Igen, látom közben már be lett szerkesztve :DDD
Amúgy meg vissza követve a beszélgetéseket, el lehet jutni a #31934-es hsz-hez, és abban kiderül.
De ha valaki még profibb, akkor az az árakból is látja amit írtam hogy hűséges :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#32293) c41r0^


c41r0^
őstag

DIGI OKOS csomagban van egy 50/20 Mbit/sec internet elérésem, ez tökéletesen ment is stabilan kb. 3 hónapja egészen addig, míg 100/50-es sebességre nem emeltek. Innentől kezdve instabil az internet elérés, routerrel 10/10 Mbit stabilan 2 napja, ill. a routert kiiktatva és az UTP kábelt közvetlenül a PC hálózati kártyájába dugva, majd ott PPPOE kapcsolatot beállítva pedig a PPPOE kapcsolat felépítése után pár mp. után bomlik a kapcsolat.
-------------------

Részletes leírás és előzmények:
- kb. 3 hónapja rendeltem meg az 50/20-as szolgáltatást, a kezdetektől fogva mindenféle problémától mentesen működött a net stabil 50/20 Mbit-tel, routert közbeiktatva

- Az ajándék sávszélesség emelés napján (kb. május 21-23.) észrevettem, hogy csak 10/10 Mbit/sec sebességű a net, ezért restartoltam a routeremet, és örömmel konstatáltam, hogy már a 100/50 Mbit-es sebesség megy. Ez volt tehát kb. 2 héttel ezelőtt.

- A 100/50-es sebesség STABILAN működött az emeléstől kb. egy hétig úgy, ahogyan az 50/20-as net is előtte: routerrel (TP-Link TL-WR841ND). Azonban pár nap után - kb. egy hete - időközönként belassult a net 10/10 Mbit/sec-ra, de ez a lassulás nem volt terhelésfüggő, azaz pl. előző este letöltöttem 10 GB-nyi anyagot 100 Mbit-tel, majd másnap reggelre már csak 10/10-es volt a net. Ilyenkor a www.digi.hu/meres ill. www.speedtest.net sebességmérő oldalakon MINDIG 10/10Mbit-es volt pontosan a sebesség, tehát nem a társasházban adódó terhelés függvényében lassult le a sebesség, hanem olyan volt, mintha a DIGI switchen az én portomhoz 10/10 Mbit-es profil lett volna aktiválva. A router restart mindig megoldotta, tehát az elmúlt héten kb. 2-3 naponta újraindítottam a routerem és mindig "visszajött" a 100/50 Mbit-es sebesség. Gondoltam, hogy ez valami átmeneti állapot a sávszélesség emelés miatt, majd javítva lesz.

- Azonban 2 napja most már a routerem restartja sem oldja meg a gondot, stabilan 10/10 Mbit sávszélesség van csak, úgy tűnik, hogy ez a 10/10-es profil állandósult a DIGI-s hálózati eszközön az én portomra. A 1272-őt hívva azt mondták, kivizsgálják, de küldjek képet sebességtesztről router kiiktatása után.

A gond az, hogy Win 8.1 és Win7 alatt jól beállított PPPOE csatlakozással nem tudok sebességet mérni, mert legjobb esetben is max. pár mp. múlva megszakad a PPPOE kapcsolat.

A közvetlen PPPOE kapcsolatot kipróbáltam Win 8.1 és Win7 alatt is ilyen módokon:
- PPPOE kapcsolat felvétele után a kapcsolat paramétereit tekintve alap értékeken hagyás (ethernet interface MTU: 1500, PPPOE virtuális WAN interface MTU: 1480, PPP szoftveres tömörítés: ki)
- ethernet interface MTU módosítás 1492-re, 1480-ra, 1472-re, ill. PPP szoftveres tömörítés: be / ki kombinációit

A fenti kombinációkat kipróbálva a konklúzió: a PPPOE kapcsolat vagy 691-es hibával létre sem jön, vagy megszakad pár mp. múlva (addig viszont működik a net!). Tehát ezért így közvetlen PPPOE kapcsolattal NEM TUDOK SEBESSÉGTESZTET KÜLDENI nekik.

Ez alapján állítottam be az ethernet interface MTU-t:
http://www.richard-slater.co.uk/archives/2009/10/23/change-your-mtu-under-vista-windows-7-or-windows-8/
http://networking.nitecruzr.net/2007/11/setting-mtu-in-windows-vista.html

A routeren egyébként a PPPOE MTU beállítást az alap 1480 értéken használtam akkor is, mikor stabil volt az 50/20 és a 100/50-es sebesség is.

Szerintem valami elkonfigurálódott a társasházban a DIGI által szolgáltatott hálózati eszközökben. Mindenesetre kb. hasonló szövegezéssel beadtam hibára.

Valaki tapasztalt már hasonlót itt?

(#32294) wwenigma válasza c41r0^ (#32293) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1492, illetve ha 10/10 akkor en felteteleznek egy kabelhibat is. Lakason belul ra tudsz nezni max.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32295) Flashget válasza TeeJay (#32286) üzenetére


Flashget
félisten

Mintha azt írtad volna a múlt héten, hogy bemész a 19.ker. üfsz-re és kéred az 1000-es netet. Menj be és utána írd meg mi lett, legalább mást is olvasnánk tőled, mint amire poli27 utalt. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32296) Flashget válasza c41r0^ (#32293) üzenetére


Flashget
félisten

Milyen IP-t kapsz nézted már?
Lehet 100-as kezdetűt az meg a Digi eszköz elkonfigurálása miatt van. Használd a keresőt volt erről szó korábban.
Ha nem ilyen ip-t kapsz akkor passz.

Realme GT Master Edition

(#32297) slug válasza Flashget (#32296) üzenetére


slug
senior tag

szerintem meg nem "elkonfiguralas miatt van"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32298) ferensz válasza Flashget (#32263) üzenetére


ferensz
senior tag

Szinten zenesz, csak pont a mi villanyora szekrenyunkben van a fokapcsolo a digits dobozhoz, szoval ha nincs net/TV akkor tudom novel Kelly kezdeni.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#32299) Lackooo84 válasza c41r0^ (#32293) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha eszközt cserélsz a kábel végén, akkor mindig kell egy jó 2-3 perc, mire lehet csatlakozni. Addig 691-es hibával ledob.

The Truth is out there...

(#32300) wwenigma válasza Lackooo84 (#32299) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha nem nyomsz disconnectet, max akkor.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.