Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) worxland válasza kevinium (#31799) üzenetére


worxland
addikt

Máshol igen. Abszurdisztánban a "fogyasztóvédelem" nevű 9. szintű varázs szokott bevállni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31802) Danex válasza ACE- (#31796) üzenetére


Danex
addikt

Az viszont sajnos nem opció, hogy tévé és net nélkül legyünk 3,5 hónapig. Majd azért beszélek az ügyfélszolgossal, mert ahogy olvasom történhetnek csodák. Köszi azért! :R

(#31803) bolic


bolic
őstag

Minimum egyfolytában 14 MB/s-sel a torrent feltöltés. :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#31804) tgbrfv válasza Gejza1981 (#31800) üzenetére


tgbrfv
tag

Akkor kérd írásban, vagy írj bele a vásárlók könyvébe.

(#31805) Lackooo84 válasza Gejza1981 (#31797) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem értem, miért nem váltottál akkor az 5000 forintos 1000-es csomagra? :D Mert ha nem kell a nagy net oké, de mégis olcsóbb...

The Truth is out there...

(#31806) Flashget válasza ACE- (#31796) üzenetére


Flashget
félisten

üfsz-e válogatja.
nálunk mosolyogtak ezen és basztak felajánlani okoscsomagot, mert tudják nálunk csak T van kábelesen elérhető konkurencia, annak az árait mindenki ismeri. így lemondtuk a telefont (akkor még működött ez a történet) majd 100 nap elteltével lett okos csomag.

Realme GT Master Edition

(#31807) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#31759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6 hónapot vártál az emelésre, erre mikor már végre emelnék megrendeled a nagyobb csomagot. :C

⭐ Stella

(#31808) Flashget válasza Lackooo84 (#31805) üzenetére


Flashget
félisten

Bemásoltam mi volt a fb-on a válasz.
jún.1 után kötött szerződésekre..aki okos csomagban van azzal, hogy feljebb lép nem köt szerződést csak módosít. ergo a régi áron kapja csak.
lényegében akiknek most nem volt hűség ők jártak jól.

Realme GT Master Edition

(#31809) DonMaster válasza Flashget (#31808) üzenetére


DonMaster
addikt

ép ideje volt hogy a régi elöfizetök is jol járjanak végre ne csak az ujjak, akiknek okos csomaguk van.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#31810) Flashget válasza DonMaster (#31809) üzenetére


Flashget
félisten

miből gondolod, hogy akinek okos csomagja van az új előfizető?
én 16. éve vagyok náluk. ;)

Realme GT Master Edition

(#31811) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#31807) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, mivel június 1-től megváltozott árak miatt olcsóbban jövök így ki, amúgy nem emeltettem volna, de így ki az a hülye aki nem használná ki hogy 1,5x gyorsabb netet kap olcsóbban... :F

Bár abban a hozzászólásban ezt teljesen értelmesen leírtam (szerintem), így nem tudom mi a meglepő ezen... :N

[ Szerkesztve ]

(#31812) DonMaster válasza Flashget (#31810) üzenetére


DonMaster
addikt

igen és cseleztél az okos csomag ujra kötéskor? vagy nem?
mert análkül nem adják, kb másfél éve még lehetet a telefonos lemondom és utáan okos csomagos cuccot bejátszani , ha akor kötél ez van annál olcsobb a tv és telefon, nekem az nem lett olcsobb csak a net ergo a listaáűrasok is végre jol jártak az okos csomagosokon kivül akik alapbol jol jártak az okos csomaggal.
ha igy jobban tetszik:D

pont erre céloztam , hogy nem régiben még lehetet iyg de most már nem.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#31813) Flashget válasza DonMaster (#31812) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#31814) Multibit


Multibit
veterán

Saját tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy mit bír a hardver. Net csomagom 500/200, router: Asus RT-AC56U.
Céges Dell Latiude E5520 laposom (i7 CPU, 8 GB DDR3 RAM) lazán hozza a szokásos (némileg túllőtt) 500/200-as sebességeket Cat5e UTP kábellel (korábban 4 GB RAM-mal is ugyanezt produkálta). Amikor még az Intel AC7260 kártya volt benne ilyeneket mértem wifi-n: [link], [link].
Azóta az AC7260 átkerült egy 2009-es évjáratú Toshiba Tecra-ba (Intel Mobile Core 2 Duo T6570, 4 GB DDR2 RAM). Kábellel ma ezt mértem vele: [link], legtöbbször azonban csak 380-420 Mbps-t hoz. Ilyenkor a prociterhelés 75 és 100% között ugrál. Tehát látszik, hogy az öreg Toshiba kevés a DigiNet 500-hoz! Ez a gép az AC7260 kártyával max 210 Mbps-t tud wifi-n.
A céges Dell-ben most a gyári Intel 6205 WLAN kártya van, 5 GHz-es N wifi-vel ilyeneket mérek: [link], [link].

szerk:
a korábbi mérések még 500/100-as net mellett készültek.

[ Szerkesztve ]

(#31815) B-L-A-C-K válasza Multibit (#31814) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez elég korrekt, érdekes a N6205 is elvileg 300Mbps tud, még is túlszárnyalja bőven nálad. Ha nekem is a DW1530-as ennyit hozna teljesen elégedett lennék. Bár ha nem hozza lehet keresek egy jobb wifi kártyát bele.

Ja a linkeket rossz sorrendbe néztem azt hittem a 450-et az N6205 látta...:D

[ Szerkesztve ]

(#31816) Multibit válasza B-L-A-C-K (#31815) üzenetére


Multibit
veterán

érdekes a N6205 is elvileg 300Mbps tud, még is túlszárnyalja bőven nálad
Valamit benéztél :)

(#31817) B-L-A-C-K válasza Multibit (#31816) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pont most szerkesztettem a hozzászólást...:)

Nálunk is Dell Latitude gépek vannak, de az összesbe a leggyengébb wifiket rakják nem nagyon értem miért. Dell Lati E6540 se egy olcsó gép, és azokat is a leggyengébbel kaptuk...

(#31818) Lackooo84 válasza B-L-A-C-K (#31817) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az még nem is lenne baj, a baj az, hogy ezeket a szarokat ki sem tudod cserélni valami pöpecre, mert a bios whitelisten nincs rajta...

The Truth is out there...

(#31819) B-L-A-C-K válasza Lackooo84 (#31818) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pöpecet még nem néztem bele lehet e, de itthoni használatba most E6540-esem van, és 1506-os wifi kártya volt benne ami 150Mbs-t tudott, azt cseréltem ki egy másik Dell gépből DW1530-asra ami 300-at tud, szóval már ez is jobb mint az előző.

[ Szerkesztve ]

(#31820) TeeJay válasza Flashget (#31757) üzenetére


TeeJay
félisten

honnan az infó? :D
a mi lépcsőházunkban rajtam kívül csak egy előfizetőnek volt gigás link, a többi mind 100-on volt max. ezzel nem torrentezik szét a hálózatot szerintem :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31821) Multibit válasza Lackooo84 (#31818) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt a szivatást - szerencsére - nem minden gyártó gyakorolja.

(#31822) B-L-A-C-K válasza Multibit (#31821) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy nézem a Dell E6540-essel ez is kompatibilis (lehet a te Dell gépedbe is): link

"867Mbps"

Ez már valószínű az 500-as netet is jól meghajtaná...

[ Szerkesztve ]

(#31823) ACE- válasza Flashget (#31806) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, akkor nálam lehet azért működött, mert gond nélkül váltok UPC-re 3 hónapra, TV-t úgysem nagyon nézek, de a hasonló UPC-s csomagban is van kiba sok csatorna... netre elő sem fizetnék mert van WiFree, meg rokon UPC-s előfizuja, így tudnám használni, így bőven megérné a 3 hónap kihagyás. De mint mondtam, nem hiszem hogy megreszkírozzák, inkább felajánlják rögtön a 30%-ot...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#31824) Multibit válasza B-L-A-C-K (#31822) üzenetére


Multibit
veterán

Erről a kártyáról egy külföldi fórumon azt olvastam, hogy még csak szgépekben forgalmazzák, külön nem. Valószínűleg ez változni fog. Arra is figyelj, hogy a félmagas változatot vedd a Dell-be! Ha az AC7260-ban nem bízol, itt egy másik alternatíva: [link]

Ja, az 500-as netet egyik 2x2 MIMO WLAN kártya sem hajtaná ki!

[ Szerkesztve ]

(#31825) B-L-A-C-K válasza Multibit (#31824) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi az infót, na majd meglátom. Meg most jut eszembe jöttek idei E6540-esek, abba megnézem hátha már valami normálisabbat raktak és kicserélem, bár kétlem...

[ Szerkesztve ]

(#31826) laciiiiiii


laciiiiiii
csendes tag

Kinek mi a tapasztalata a megemelt 200-as nettel? Nekem egész nap változó....általában 50m, de van hogy 210....inkább 100 alatt marad így megemelve is (1000-res csomagom van). Ennyire leterhelt lenne a rendszer? Lefelé a 930 szinte mindig meg van.

(#31827) DonMaster válasza laciiiiiii (#31826) üzenetére


DonMaster
addikt

gigás portu egyéni szervere töltesz 0-24-ben vagy torenten? vagy mezei speedteszten?
elsönél ha ingadozik akkor valami nem okés
másodiknál lehet beált pár szedszerver és kevesebben szedik tölled harmadiknál meg mikor mennyi szerintem az nem mérv ado hogy ebben a pilanatban enyni, ha folymatos gigásportu szerverre töltesz fel és ott akad akkor van baj. ha ott jol megy akkor a speed test hazudik,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#31828) Multibit válasza B-L-A-C-K (#31759) üzenetére


Multibit
veterán

Egy olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy egy WDR3600-as routerem van, az eltudod majd boldogulni az 500-as nettel?
Igen, ha aktív a hw NAT benne. Ahogy olvasom, hajlamos arra, hogy időnként eldobja :F
Miért is akarsz AC mini PCI-E kártyát venni a laptopba, ha N-es routered van?

[ Szerkesztve ]

(#31829) DonMaster válasza Multibit (#31828) üzenetére


DonMaster
addikt

laptopoknál ha van whitlist akro csak ami benen van azt tud venni, és ha ac-s van benen ami job a mostaninál akkor egyértelmü a válasz
plusz a wifit szeirntem nem csak otthon lehet ahsznéálni iroda stb. ott leeht van ac és kitudja használni.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#31830) Multibit válasza DonMaster (#31829) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom mi az a white list, úgyhogy felesleges volt leírnod! ;] Úgy látszik nem érted, hogy miért írtam, amit írtam. Mindössze arra céloztam, hogy nem minden gyártó alkalmazza ezt a f@szságot - szerencsénkre.

(#31831) DonMaster válasza Multibit (#31830) üzenetére


DonMaster
addikt

nem volt fölsöleges mert még irtam azt is, hogy mivan ha irodában ac-net van ott kitudja használni ,???
persze a whitlist ott nem minden gyárto használja , de akkor is még él a másik opcio.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#31832) kali válasza Multibit (#31828) üzenetére


kali
legenda

vagy inkább B-L-A-C-K; valóban előfordult több embernél is, hogy néha eldobta a hw nat funkciót és úgy már nem megy át a diginet 500 és 1000, ezt jelezték a tp-link számára (link), mire küldtek egy adott tekintetben javított béta firmware verziót; link, tedd fel, ha esetleg problémát tapasztalnál adott tekintetben.

(#31833) laciiiiiii válasza DonMaster (#31827) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

speedtesten nem jön ki...máson nem próbáltam

(#31834) DonMaster válasza laciiiiiii (#31833) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem a speed test nem mér ado, jolnézki emg mindne, de teszem azt ebben apilatban amikor mér 1000böl 400-at mér kövi pilatban amikor máér nem mér akkor emg 900 lenne, szoval normális szerver feltöltést probálj ki ha ott is ingadozik akkor lehet szolni hogy nem okés a dolgo ha ott jol megy akkor minden rendben a speedtest már csak ilyen :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#31835) mikk2000


mikk2000
őstag

Helló,

ismerősnél XP-s régi gép, adott időben este mindig megszakad a net kb. egy hónapja, nagyjából azóta, hogy szerelt valamit a digi a házban, és nem lehet felmenni aztán netre csak egy óra múlva vagy másnap. "A hálózati kábel nincs bedugva" ez villog szinte folyamatosan. Ez így nagyon szolgáltató hibának néz ki. Ha kábelhiba lenne, nem kötődne időhöz.
Viszont az az érdekes, hogy linux alól meg simán konnektál és van net folyamatosan. Biztos van valaki nagyobb digis tapasztalattal aki tud erre valami okosat mondani :)

(#31836) DBob válasza Multibit (#31814) üzenetére


DBob
őstag

Az a gond, a HW kiterheltség jelentős részét speedtest-es mérésnél elviszi a flash, ekkora sebességek mellett már alkalmatlan erre a célra. Meg UDP a valós átviteli teljesítményről pontosabb képet adna.

Nekem otthon a 200mbit/s nem érhető el speedtestes mérésen sose. Mással gond nélkül (megfelelő forrás mellett).

(#31837) ferob


ferob
őstag

Úgy néz ki, hogy csak a régi csomagok kaptak egy "-A" jelölést.

Az alábbi képen a már átváltott és olcsóbb csomag neve látható, ami nem tartalmaz semmilyen külön jelzést.

[ Szerkesztve ]

(#31838) Flashget válasza ferob (#31837) üzenetére


Flashget
félisten

[link]
január végén jár le a hűségem, kíváncsi vagyok akkor még engedni fogják, hogy más csomagot választva az új árat fizessem.

Realme GT Master Edition

(#31839) B-L-A-C-K válasza kali (#31832) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, ezt már említették, de most fel is raktam.

(#31840) worxland


worxland
addikt

Neten megrendeltem a Digi 1000-t. Emailen jött értesítés, hogy örömmel vették a Digi 1000-A-ra adott igényemet. Nincs hűségem. Próbálkoznak-próbálkoznak, aztán meg jön a meglepetés, ha elkezdesz ilyeneket emlegetni, mint a vásárlók megtévesztése.
A netes rendelésen DIGINet 1000 volt akkor is, amikor a meglévő ügyfél-t választottam, sehol egy pillanatra sem jelent meg az 1000-A.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31841) B-L-A-C-K válasza worxland (#31840) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ez csak formális elírás, mivel elvileg régi csomagot már nem is tudsz igényelni június 1-től.

(#31842) bkiky01


bkiky01
senior tag

Várom, hogy lesz-e, aki régi előfizetőnek számító okos csomagról új árú okos csomagra tudja feljebb vinni a netet.

(#31843) B-L-A-C-K válasza bkiky01 (#31842) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ilyen leszek/vagyok, tegnap voltam bent náluk, régi okos csomagban lévő 200-as netemet (amit nem emeltek még meg így csak 100-as volt), emeltettem fel 500-asra, és 140 Ft-tal kevesebbet fizetek, holnap délután jönnek ki megcsinálni elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#31844) bkiky01 válasza B-L-A-C-K (#31843) üzenetére


bkiky01
senior tag

Neked lesz igazad..

Most hívott digi ügyfélszolgálat, hogy most tisztázódott le, lehet az új árakkal okos csomagosoknak is sebességet növelni!!

Mégis korrekt cég ez a Digi!!

(#31845) Flashget válasza bkiky01 (#31844) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor rendelem az 1000-est...ki se kell jönniük csak központban állítani 500-ról 1000-re.

Realme GT Master Edition

(#31846) betyarr


betyarr
veterán

jó lesz ez.én tegnap 2x hívtam az üfsz-t mind a kétszer leráztak.aztán délután meg írtam egy "szép,szívhez szóló" levelet nekik.nagyon fel voltam benne háborodva,úgyhogy hamarosan nekem is jön az 500-as csomi ócsóbbér' :DDD

(#31847) B-L-A-C-K válasza betyarr (#31846) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem novemberbe jár le a 2 évem, akkor nekem is ki kell találni valami jó levelet hogy újra 2 évre megkapjam. Bár lehet addigra ez is módosul majd, úgy hogy újra meg lehet kötni.

(#31848) betyarr válasza B-L-A-C-K (#31847) üzenetére


betyarr
veterán

Flashget az élő példa,hogy meg lehet azt kapni.már jó régóta "okoskodik" náluk :DDD

(#31849) wwenigma válasza betyarr (#31846) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

nagyon fel voltam benne háborodva

Megírtad hogy a betyárr mindenit, hogyisvanezakkor? :DDD Nahh, örülök hogy azert alakul a kollegaknak az olcsóbbgyorsabbnet. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31850) betyarr válasza wwenigma (#31849) üzenetére


betyarr
veterán

még széééép! bő fél a/4-et teleírtam nekik ;] :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.