Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) Flashget válasza c41r0^ (#32700) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom utána már felvilágosítottak :)
Nincs tesztered? én készletben vettem ebay-ről tesztert, krimpelőt, kábel csupaszítót sőt még 10db RJ45-ös csatlakozót is adtak hozzá. Nem tőle és olcsóbban.

Realme GT Master Edition

(#32702) c41r0^ válasza Flashget (#32701) üzenetére


c41r0^
őstag

most tényleg meg ne haragudj, de a szövegértés biztosan rendesen megy?

több postban is írtam már, hogy kábel teszterrel megnéztem minden lakáson belüli kábelemet, és azok hibátlanok a teszter szerint

de a kábel teszter csak azt mutatja meg, hogy mind a 8 ér átvisz-e (pl. szakadt-e az erek közül vmelyik, vagy pl. nincs jól rákrimpelve a kábel a csatlakozó(k)ra, stb.), valós terhelést nem tud mérni

mert az egy dolog, hogy a teszter kis feszültségű tesztjele átmegy a kábelen és hibátlannak tűnik a jelátvitel, de a tényleges adatátvitelt csak akkor tudod ellenőrizni, ha a kábel terhelésnek van kitéve, ezt a léppést hagytam ki, mondván annak nem lehet baja, és itt hibáztam

álljon ezért itt tanulságul: hiába néz ki jónak az előre legyártott kábel, mindig ellenőrizzük le azt is

(#32703) Flashget válasza c41r0^ (#32702) üzenetére


Flashget
félisten

teljesen jó a szövegértelmezésem, mivel egy vak hangot nem írtál ebben a posztban kábel teszterről!
hogy tesztelted annyit írtál (ez jelenthet sok mindent)..arra meg bocs, de nem fogom megjegyezni 500 usernek melyik napon mit írt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32704) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg 7140 Ft-ot fizetek (hűségidővel) TV-re, internetre, telefonra. Ebből 3700 Ft a Digi 100 netcsomag. Módosíthatok a meglévő csomagomon belül egy gyorsabb csomagra? És ha igen, akkor mennyiért? Pl. a Digi 200-ra módosíthatok a meglévő csomagomon belül?

(#32705) DonMaster válasza Vodar (#32704) üzenetére


DonMaster
addikt

ha bemész üszf-re akkor modosithatsz a nten lévö árakat nézd ha 2évre van okos csoamgod akkor a 2éves árban meg kapod a 200-as netet

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32706) Flashget válasza Vodar (#32704) üzenetére


Flashget
félisten

Igen csak emlékeztetni kell őket a jún.1-től érvényes ÁSZF-re és az új árakra.
Amennyiben 30% kedvezményed van, akkor a 200-as netért 2800-at fizetsz majd.

Realme GT Master Edition

(#32707) wwenigma válasza Gézengúz (#32694) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerrintem terheltebb nálad a vonal.

c41r0^: jahh bolti kábelek, meg tudjak szivatni az embert. Regota gondolkodok hogy veszek krimpelőfogót de nem szántam még rá magam.

Vodar: persze mehetsz feljebb, husegido alatt csak lefele nem lehet asszem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32708) Flashget válasza wwenigma (#32707) üzenetére


Flashget
félisten

mehet lefelé is csak akkor vége a hűségnek és az addig eltelt idő listaár és hűség ár különbözetét kell kifizetni, mintha nem lett volna kedvezmény. Bár ez nem biztos, hogy kifizetődő...

Realme GT Master Edition

(#32709) Varszegig válasza wwenigma (#32707) üzenetére


Varszegig
veterán

Bolti kábelek 100%-a kínai dzsunkákból érkezik, ára kb. 0.5$ szállítva.:) A minősége pont ennek megfelelő.

(#32710) UnSkilleD válasza Alice90 (#32400) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szeritem v1et már nem is árulnak

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#32711) Gézengúz válasza wwenigma (#32707) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kertvárosi környék minden Digisnek 9-10ms a pingje mondom...Február óta lehet kötni már akkor is ennyi volt...Mondom csupán a technikai háttér érdekel, nem zavar, hogy ennyi..

(#32712) llacee válasza Gézengúz (#32711) üzenetére


llacee
őstag

Nekem 2ms a kertvárosban.

(#32713) bkiky01 válasza llacee (#32712) üzenetére


bkiky01
senior tag

nekem belvárosban, emeletesben 7-8

(#32714) Vodar válasza Flashget (#32706) üzenetére


Vodar
senior tag

Mi ez a 30%?

Amikor meghosszabbítottam a hűséget (bő 1 éve), akkor még egész más csomagok, árak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#32715) TeeJay válasza Flashget (#32688) üzenetére


TeeJay
félisten

12méter CAT5 tömör eres fali kábel, két végére csavarhúzós benyomós módszerrel tettem csatlakozót
és simán gigabites linket tolt a router és gép között
aki biztosra akar menni ebay-ről tud 5-600forintért venni kábel tesztelőt ami egymás után végignézi mind a 8eret és ha mind stimmel és jó is a bekötés akkor lazán gigás link van.
onnantól már mennie kell mindennek ha a tüskék jól lettek benyomva a csatlakozóba :R

amúgy köszi a 1043ND V2 tesztet, nagyon fasza kis router az ha a 930+ megabitet kihozza a gigás csomagnál
július 1-től már nekem is az lesz, kíváncsi vagyok mennyit teker majd.
lefelé vélhetően szintén meg lesz ennyi a feltöltés viszont egyelőre kérdéses számomra még :F

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32716) Flashget válasza Vodar (#32714) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly áprilisban változott.
Azóta a régi ügyfél ha megköti pl. kábeltv mellé a netet + telefont választhat, hogy 1 évig 30% a kedvezmény +1 évig listaár vagy 2 éven át 15% kedvezmény.
Én még előtte kötöttem a hűséget és a teljes 2 évre jár a 30% kedvezmény.
Tehát a válasz lista ár -30% kedvezmény így lesz az 5000Ft-ból 3500Ft/hó amíg tart a hűség.
500-ért fizettünk eddig 4000Ft-t.

Már ügyfélkapun is átírták DIGINET 1000-re nincs semmilyen "A" jelölés. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32717) Flashget válasza TeeJay (#32715) üzenetére


Flashget
félisten

és úgy tűnik az i5 3570K proci se karcsú hozzá. :DDD

Realme GT Master Edition

(#32718) TeeJay válasza Flashget (#32717) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem két asztali gép van (i5-4690 és i7-4790) szóval az ki tudja majd hajtani :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32719) < CyberBob > válasza Gézengúz (#32711) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam stabilan 1-es a ping (16 ker.)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32720) kali válasza Gézengúz (#32685) üzenetére


kali
legenda

1

(#32721) *H* válasza Gézengúz (#32711) üzenetére


*H*
aktív tag

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#32722) Gézengúz válasza *H* (#32721) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szóval miatta van minden!

[link]

:)

(#32723) Vakegérke válasza Gézengúz (#32722) üzenetére


Vakegérke
veterán

Felnégyelni! ;]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32724) ACE-


ACE-
addikt

Na én ma voltam megpróbálni módosítani az 500-as okoscsomagos netemet 1000-re, természetesen az 1000-A -t akarták adni. Elmeséltem nekik az ÁSZF-et, satöbbi, de értetlenek voltak. Ezek szerint én vagyok az első ilyen reklamáló. Kénytelen voltam reklamációs lapot tölteni. Még azt is megjegyeztem hogy az új ÁSZF ki sem volt rakva, arra hivatkozott a hölgyike, hogy júniustól folyamatosan felrakják. Sőt először azt mondta, hogy az áprilisi az aktuális, ami kint volt... szóval nem kicsit voltak kezdők.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32725) Vakegérke válasza ACE- (#32724) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekes, Kőbányán ilyen gond nincs. Lehet, hogy nem mindegyik ügyfélszolgálat tudja a dolgát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32726) TeeJay válasza ACE- (#32724) üzenetére


TeeJay
félisten

nem voltál elég határozott, én ahogy kiejtettem hogy az ÁSZF szerint megszűntek a régi csomagok
és sebességet szeretnék módosítani ami új szerződésnek minősül máris nem adhatnak egy megszűnt csomagot hanem csakis újat...
nyugodtan mondanod kellett volna hogy hívja fel a főnökét olvassa el az is az ÁSZF-et és utána írja be az 5ezres árat vagy mégy a fogyasztóvédelemhez. hidd el nálam is az volt hogy a hölgynek mondta a főnök hogy szerinte a régi ár jön, a hölgy meg mondta hogy már 3 másiknak is az újat adták nekem is beírja az 5ezret szerződésbe és le van tudva mivel hivatkozok az ÁSZF-re...

én a Kispesti irodában voltam

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32727) bolic válasza TeeJay (#32718) üzenetére


bolic
őstag

Régi szerver gépem (AMD Athlon Dual Core 4450e) tud kihajtani teljesen a Digi 200-at, speedtest.net és torrent alól. Digi 1000-rel még nem próbáltam. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#32728) Flashget


Flashget
félisten

Most hallom a hírekben, hogy az új adótörvények után, azon szolgáltató aki új hálózatot épít ki egy területen (széles sávú netet mondták) 5 évig nem kell közműadót fizetnie az adott területért.
Kíváncsi vagyok ez mennyire gyorsítja fel a lassú folyamatot ;)

Realme GT Master Edition

(#32729) ACE- válasza TeeJay (#32726) üzenetére


ACE-
addikt

Én is hivtkoztam az ÁSZF-re, de én arra, hogy az van benne, hogy a régi csomagok már nem igényelhetőek, én pedig a DIGINET1000-et igénylem, és nem azt, amit már nem lehet. Azt mondta mivel régi előfizető vagyok ez csak szerződés módosítás így a régi árak érvényesek. Hol van ez leírva hogy ez csak módosítás? És hol van, hogy új szerződés, amit Te is írsz?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32730) JaniS


JaniS
senior tag

Nézzétek el nekem a naív kérdéseimet, mindez idáig ADSL-em volt, a DIGI most ért el hozzánk és váltanék, mert végre 10Mbps fölött is lenne élet... Családi házról van szó, eddig a szolgáltatóktól bejövő vezetékek egy koax és egy telefon kábel voltak. Kérdéseim:

1. DIGI a házig milyen vezetéket húz ki? UTP-t? Kérdezem azért, mert a garázsban osztok szét mindent, ami lejön a tetőről és UTP éppen nincs behúzva onnét, de ha kell, megoldom. (A házban minden egyéb helyen ki van építve.)
2. Milyen eszközt adnak ill. én is megvehetem? (ADSL-nél saját D-Link DSL-321B modemet használtam a szolgáltató eszköze helyett, mert az t(r)é volt.)
3. Nekem a dinamikus IP olykor kell, ADSL-nél 10 percre disconnect és utána általában új IP-t kaptam. Működik itt is, vagy a szolgáltató szokásos IP váltási időtartamát kell kivárni? Az sem baj, csak jobb előre tudni.

Hirtelen ennyi...

JaniS

(#32731) atees válasza ACE- (#32729) üzenetére


atees
őstag

Akkor nem jön be az ászf az a része, hogy már nem lehet igényelni a régi csomagot? Üzletben voltál?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#32732) Flashget válasza ACE- (#32729) üzenetére


Flashget
félisten

bullshit!
Lazán egy 4 oldalas új szerződést írtak. még csak nem is én intéztem és nem kukacoskodtak.
Azt kell kihangsúlyozni nem használhatnak 2 féle listaárat ugyanarra a termékre! Miután jún.1-től megszűnt a régi nem számolhatják azzal a kedvezményt. Hiszen az ügyfélkapun ott van az aktuális lista ár amivel számolnak.
Boltba bemész venni sört, nem lehet 2 féle ára a boltban ugyan annak a dobozos sörnek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32733) Keksz válasza Flashget (#32732) üzenetére


Keksz
senior tag

Te vagy a szerződő? És nem te intézted? Kellett hozzá vmi? Meghatalmazás? Lakcím kártya arra a címre?

(#32734) adika4444 válasza JaniS (#32730) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

A DIGI a házig egy optikai kábelt húz ki, ami az erős hajlítást nem szereti, továbbá nem toldható egyszerűen, így DIGI-vel csináltasd meg!
2. ONT-t bérelsz a szolgáltatótól, ami benne van az oldalon lévő havidíjakban. Ebbe jön be az optikai kábel, majd egy LAN kábel megy a routeredbe, egy Coax kiállás van amit oszthatsz, és egy telefon RJ-11 port.
3. Disconnect és connect gombbal bármikor kérhető új ip, itt még várni se kell 10 percet, elég kevesebbet. Ha trágya a sebesség, akkor is érdemes IP-t váltani, előfordul hogy egyes tartományoknál a sebesség megmegpihen.

üdv, adika4444

(#32735) Flashget válasza Keksz (#32733) üzenetére


Flashget
félisten

Nem én az asszony nevén fut, de tulajdonosi meghatalmazással én is intézhetném akár. mint ahogy volt erre példa CI+ CAM kapcsán.
Ez egy eddig is hűség idős szerződés volt, ami meglett változtatva. Személyi és lakcím kártyát kérték tőle is mint mindenkitől. Új szerződésnél kérik asszem a lakás/ház tulajdonosi lapját is, de ezek le vannak írva az ÁSZF-ben.
Meghatalmazást a Digi oldaláról lehet letölteni.Általános dokumentumokban van.

Realme GT Master Edition

(#32736) Flashget válasza adika4444 (#32734) üzenetére


Flashget
félisten

ONT-t bérelsz a szolgáltatótól

nem ingyért van??

Realme GT Master Edition

(#32737) ACE- válasza Flashget (#32732) üzenetére


ACE-
addikt

De szerintem kiba mind1, hogy új szerződés, vagy szerződés módosítás, én a DigiNET1000-et igénylem, és természetszerűleg azt, amit június 1 után szerepeltetnek az ÁSZF-ben, hiszen a régi úgy szerepel, hogy már nem igényelhető.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32738) Calogero válasza Flashget (#32736) üzenetére


Calogero
addikt

Hivatalosan bérled aminek 0 Ft a díja.
Ügyfélkapun is látod szerintem a Eszközök fülnél.

(#32739) DonMaster válasza Flashget (#32736) üzenetére


DonMaster
addikt

béreled, már csak azért is mert amikor felmondasz vissza kell vinni , szoval nem inygé van

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32740) Flashget válasza Calogero (#32738) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem nem látom, mert nincs ONT-m :)
ZTE csoda routerem van meg CI+ CAM a digitől, de ezekről is csak a szériaszámot adják meg.

Realme GT Master Edition

(#32741) Calogero válasza Flashget (#32740) üzenetére


Calogero
addikt

mert te a ZTE csoda routered bérled, meg a CI+ CAM-ot is.
Ha visszamondod vissza kell adnod őket.

(#32742) JaniS válasza adika4444 (#32734) üzenetére


JaniS
senior tag

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszaidat! Ha nem vagyok túl fárasztó, még néhány részlet érdekelne.

1. Kertvárosi családi ház, tehát akkor arra számíthatok, hogy a házig optikai kábelt húznak (FTTH hálózat, ahogy olvastam), ami az ONT-ben végződik. A probléma ott van, hogy gondolom az ONT-nek kell valami tápfeszféleség is, ezt meg csak a garázsban tudnám biztosítani, amihez viszont két dobozon keresztül kellene levergődni és azoknál a vezeték majdnem derékszögben hajlik. Szóval ez az optikai kábellel kivitelezhetetlennek tűnik. Akkor inkább jobb, ha valahogy megoldom, hogy az ONT legyen minél közelebb elhelyezhető ahhoz a ponthoz, ahova behozzák az optikai kábelt és utána az UTP már annyit hajlik és arra, amennyit akar. De gondolom a DIGI tud tanácsot adni ebben.

2. ONT leírást kösz szépen, világos!

3. A disconnect/connect "gombot" képletesen érted, azaz a router menüjében a WAN csatlakozásról beszélsz? Eddig ADSL-nél ezt csináltam. Csak azért érdekel, hogy az ONT-hez kell-e hozzáférnem, vagy azt elfelejthetem, miután felszerelték?

Még egyszer köszönet a türelmedért!

JaniS

(#32743) DonMaster válasza JaniS (#32742) üzenetére


DonMaster
addikt

ont-t oda tezsi házon belül a digi ahova kéred,
on/off gombot meg nem képletesen van rajta az int-n és igen kell tápfesz neki hoyg menjen, bár ha a arámot kihuzod és bedugod az is felér egy on/off-al
de nem kell lemenj a garászba routerben disconetn ppope utáan emg connect és uj ipd van

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32744) Flashget válasza Calogero (#32741) üzenetére


Flashget
félisten

ez tiszta sor csak, hogy nem szerepel olyan az ügyfélkapun, hogy bérlem az eszközöket csak a típus számuk.
CI+CAM ingyért van a Digifilm miatt nem szerepel sehol sem, hogy bérlem.
ZTE-ről szintén nincs egy szó sem, hogy bérlem, mert nem bérlem...még a számlán sem szerepel semmi szintén ingyért van.
Én ezért csodálkoztam, hogy bérelni kell az ONT-t. Amit írtok az nem bérlés mert nem kell fizetni semmit. Digi tulajdona.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32745) DonMaster válasza Flashget (#32744) üzenetére


DonMaster
addikt

de kell fizetni havonta 0FT-ot jeképesen. tehát bérled, másképmeg ha visaz adod akkor mi? kölcösn kaptad a digitöl vagy mi? neten is az van hogy bérled és van papair is rolla hoyg báérled, bár nem kell érte fizetni tehát töknyolc

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32746) JaniS válasza DonMaster (#32743) üzenetére


JaniS
senior tag

Lehet nem írtam le értelmesen, a problémám az, hogy ha az ONT-t a garázsba szeretném elhelyeztetni, akkor addig az optikai kábelt legalább kétszer meg kellene törni derékszögben, amit valszeg nem tolerál. Mivel új ház és amúgy is szeretem a rendet, az szóba nem jön, hogy összefurkálják a falakat ezért, nem véletlenül lett mindenhova csövezés és kábelezés kialakítva, csak erre persze nem gondoltam. Routeres connect/disconnect OK, erre gondoltam, értjük egymást. :)

(#32747) Flashget válasza DonMaster (#32745) üzenetére


Flashget
félisten

nem írok érthetően?
SEMMI olyan nincs az ügyfélkapun vagy a számlán, hogy eszközöket bérlek 0Ft-ért, hogy van egy CI+ CAM és ZTE router nálam. Semmi!
Olyan van hogy Eszközök: ZTE, CI+CAM semmi más a széria számon kívűl.

Nem tudom ezt másképpen írni.
Más az FTTH és FTTB számlázása is akkor az eszközöknél.

Realme GT Master Edition

(#32748) Flashget válasza JaniS (#32746) üzenetére


Flashget
félisten

akkor addig az optikai kábelt legalább kétszer meg kellene törni derékszögben

törni nem kéne :)

Realme GT Master Edition

(#32749) DonMaster válasza Flashget (#32747) üzenetére


DonMaster
addikt

az pont azt jelenti melkesen kaptál papirt a digitöl amikor beköttétk és kaptál zte-t azon levan mindne irva az eszközröl pontosan

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#32750) wwenigma válasza Flashget (#32747) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

CAM-nak szamlan szerepelnie kell nullazassal, mint a poreszcsatornanak is pl.

A Digifilm meg fizetős.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.