Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) zoltan6 válasza szoszo75 (#32900) üzenetére


zoltan6
őstag

igényes oszlop a fa közepén :DD
nálunk vidéken betonoszlopok vannak már a 80-as évektől. :C

[ Szerkesztve ]

(#32902) szabonagyur válasza TeeJay (#32896) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor még egyszer megkérdem, ki fogja szerinted (rajtad kívül) a 1000-et vagy akár a felét is folyamatosan, órákon át kihasználni párhuzamosan a többi emberrel? Erre adjál értelmes választ, ne a hülyeséget írd, hogy be lesz kötve másoknak is (minimális az esélye, de legyen...). Lehet, hogy az első egy hétben mindenki elmebeteg módon fogja tolni a torrentet, de a hely is ugyanúgy el fog fogyni nagyon hamar....

A feltöltés meg jó darabig valószínűleg marad 200Mbit az meg nehezebben fog elfogyni még akkor is ha bekövetkezik az általad is felvázol "katasztrófa".

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32903) Renato1993 válasza zoltan6 (#32901) üzenetére


Renato1993
tag

Van jópár helyen ilyen Budapesten.
Sőt, a Telekomnak szinte mindenhol saját fa oszlopai vannak ahol légkábele fut.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#32904) szoszo75 válasza zoltan6 (#32901) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Hát ez van, nem én raktam oda :D

DIGI 500 ról 1000-re

(#32905) petir


petir
senior tag

Sziasztok !

Topik összefoglaló olvasása után kérdésem lenne az egyik témával kapcsolatban!

Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?
3. Plusz switch nélkül a másik lehetőség, hogy a ZTE egyik LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és dinamikus (vagy statikus, ha érted mit csinálsz) IP-t állítasz be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját routered nem lehet 192.168.1.1 IP című, ezért állítsd át például 192.168.2.1-re.

Ez OK!

DE

Mi van ha , fogom a routerem és előreteszem "tárcsáz" ugye netem van boldogság , router LAN portjából belemegyek a ZTE Csoda ( csak így hivom :D egy kalap f*s ) WAN-jába és onnan működtetem a telefont?

Fog működni így a telefonom?
Tudom IP-re itt is figyelni kell nem lehet egy tartományban a kettő eszköz.

Megmondom őszintén semmi szükségem erre a csodára és utálom is cél, hogy a dobozba visszakerüljön ahonnan jött de telefonvonalam az legyen!

(#32906) wwenigma válasza petir (#32905) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Telefonod semmiféleképpen nem lesz ZTE nélkul. Millioszor at lett mar beszelve, nem mukodik routered mogott mert nem tudsz WAN VLAN-t forwardolni, mas WAN VLAN ID-vel megy a VOIP és az internet is, raadasul a VOIP az DHCP belsohalozat.

Egyik megoldas hogy teszel egy switchet a ZTE WAN oldalara es abbol viszed a routered wan-jára, a ZTE -ben disconnectelsz majd a routereddel betarcsazol. A masik megoldas hogy bridge módba rakod admin menubol a ZTE-t es igy ő csak a telefont intezi, a routered tárcsáz.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32907) petir válasza wwenigma (#32906) üzenetére


petir
senior tag

Koszi az infot csak fejlecet olvastam , sorry.

Meg egy eszkoz kizart :D ritkitani akarom nem gyarapitani.
Viszont tetszik a masik megoldasod igy router tarcsaz lanrol kap a zte jelet es mukodik minden ?
Lehet tudni mi a belepesi kombinacio ?

(#32908) taktib válasza TeeJay (#32873) üzenetére


taktib
csendes tag

Üdv !! Ajánlom figyelmedbe ezt a linket: http://www.nwradu.ro/2013/12/cel-mai-bun-router-pentru-rds-fiberlink-1000-mbps/

Itt talán megoldódik ki milyen routerre ruházzon be!!! Nekem is Tp link 1043 volt de el kellett adni mert nem tudta hozni amit kellett ! Wargalex féle Opennel javult a helyzet, de az sem hozta a megfelelő sebességet !!

(#32910) ToBeY válasza taktib (#32909) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem lenne rossz ötlet,ha ezt a routeres topicban tennéd. :U

(#32911) poli27 válasza TeeJay (#32896) üzenetére


poli27
veterán

Mikor fogod megérteni, hogy attól mert valakinek 100 helyett 1000 nete lesznem fog valszeg többet forgalmazni, csak max gyorsabban szedi le amit akar... Egyik hálózat se bírná ki sehol ha mindenki egyszerre le akarná tölteni az internetet mint ahogy te is....

(#32912) poli27 válasza szoszo75 (#32900) üzenetére


poli27
veterán

Ez digi optika doboz ...

(#32913) kali válasza taktib (#32908) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a gond, hogy a mérések itt nem fedik a valóságot.
a tl-wr1043nd v2 a hw nat okán tudja wan <-> lan irányban a diginet 1000 maximális (~940 Mbps) sebességét, ahogy sok más router is, amikhez az általad linkelt tesztben csak 7xx - 8xx Mbps sebességet írnak.
régi is a teszt, 2013. december óta sokat változott a dolog, újabb és újabb firmware verziókat kaptak a routerek, az például egy olyan változó tényező, ami befolyásol(hat)ja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#32914) taktib válasza ToBeY (#32910) üzenetére


taktib
csendes tag

kicsit elkavarodtam !!! :DD :W

(#32915) taktib válasza kali (#32913) üzenetére


taktib
csendes tag

Üdv !!
Valamiféle iránymutatásnak szántam a linket, ha valakinek semmi fogalma arról merre is induljon !! Valóban az is igaz , hogy régi a teszt és jobb firmek, és javíthattak a tudásukon !! Én annó egy 1043 al kinlódtam nem tudtam 100 fölé vinni a sebességet!! Wargalex segített de akkor sem sikerült!!! Vettem egy Dlink 636L-t összeraktam és azonnal 200 felett hasított!!

(#32916) Flashget válasza taktib (#32915) üzenetére


Flashget
félisten

1000x kitárgyalt téma a topicban. 500/1000-es neten PPPoE-n a vargalex fw nem fog működni, mert az openwrt-ben nincs támogatás hozzá. Így csak a gyári fw-veé éehet ekkora sebességen használni.
V2, 3600 vagy asus router gigás nethez amik már bizonyítottak.
Dlink akkor sem kellene ha ingyen hozzám vágnák.

Realme GT Master Edition

(#32917) ada19 válasza Flashget (#32916) üzenetére


ada19
senior tag

Dlink akkor sem kellene ha ingyen hozzám vágnák.

Szabad tudni miért? 200-as nethez akarok venni routert én is, és a 850L-ről rengeteg jót olvastam, akár neweggen akár a SmallNetBuilder-en.

Akár privátban is jöhet hogy ne spameljünk. :)

Mégsenem

(#32918) taktib válasza Flashget (#32916) üzenetére


taktib
csendes tag

Nekem jó a dlink csak ritkán tudok vele kommunikálni!! :DD

Nagyon olcsón vettem(7000 ft ki sem bontva) valakinek adták az előfizetés mellé!!
Viszont látom szakértő fórumtársba "ütköztem" szeretném megkérdezni, hogy a Digi kábeltv+net+tel előfizetéshez ad olyan modemet ami továbbítja Wi-Fi n a netet? Újpalotán panelről lenne szó !!??

(#32919) Renato1993 válasza taktib (#32915) üzenetére


Renato1993
tag

Valszeg nem V2-es vagy újabb verziód volt abból a routerből.
És nem hiszem hogy minden mondat után kellene kettő, vagy több felkiáltójel!!! :N

(#32918) taktib
Ha elolvasod az összefoglalót, rájössz hogy szoktak adni, de nem akarod te azt használni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#32920) szoszo75 válasza poli27 (#32912) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Jó régen fent van, 1 éve már tuti.. Akkor van remény.. :D

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#32923) #29810560 válasza Flashget (#32899) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ne az én telómat vedd alapnak!

Vannak 10 ezer körül is egészen jó VoIP telefonok. A drágábbak, csak szolgáltatási szintben különböznek, de jó minőségben telefonálni a legolcsóbbakkal is lehet. ;)

(#32924) #29810560 válasza zsolt501 (#32898) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Ez jó hír. :)

... de, ha mégis kipróbálnád a Zoiper-t, akkor ingyenesen letölthető Android verziója is van.

Szinte minden platformon ingyenesen telepíthető/fut a Zoiper. ... talán még kávédarálón is. :K

(#32925) ACE- válasza #29810560 (#32924) üzenetére


ACE-
addikt

Egyetlen baj a mobilos VoIP futtatással, hogy pillanatok alatt leszívja az akksit...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32926) #29810560 válasza ACE- (#32925) üzenetére


#29810560
törölt tag

A WiFi vagy a Zoiper/VoIP? :F

(#32927) #29810560 válasza MasterMark (#32897) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Így már értem. :)

(#32928) ACE- válasza #29810560 (#32926) üzenetére


ACE-
addikt

Maga a készenlét, hogy várja, hogy jön-e bejövő hívás. Tudtommal ezek nem Push Notify-vel működnek, hanem folyamatosan pingeli a servert, hogy van-e bejövő hívás...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32929) #29810560 válasza ACE- (#32928) üzenetére


#29810560
törölt tag

Értem. Kösz. :R

(#32930) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek.
Van most TV+internet+telefon előfizetésem a régi árakon, a hűségidő már rég letelt.
Van bármi lehetőségem (a 3 hónapos lemondást nem számítva), hogy az új árakat és netet kapjam? (Az ügyfélszolgálat szerint nincs.) A fórumot olvasgatva sokaknak sikerült új áron kapniuk.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#32931) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges költözés miatt kényszerülök "sajnos" a digi által nyújtott szolgáltatást választani.
Előre kutakodtam, hogy a 6. ker Vörösmarty utcában az adott házszám alatt "Normál sebességű internet" elérhető. Ez konkrétan mit jelent?

Üdv.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#32932) *H* válasza marositech (#32931) üzenetére


*H*
aktív tag

Ezt jelenti:

Kábelnet (modem) díjcsomagok

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#32933) adika4444 válasza DarkGubi (#32930) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Sétálj be egy üfsz irodába, és módosíts csomagot fel vagy le.
Ha akadékoskodnak jelezd, hogy ÁSZF szerint jún 1-től már nem adhatják a régi áron.

üdv, adika4444

(#32934) DarkGubi válasza adika4444 (#32933) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ma voltam bent és 6700Ft-ért akarták mindenáron adni az internetet. Így nem váltottam. Megkeresem sz ÁFSZ-ben ezt a részt.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#32935) marositech válasza *H* (#32932) üzenetére


marositech
senior tag

:Y :Y :Y Uramisten!!!
2015-öt írunk és Budapest szívében nincs egy rendes net?
Gratulálok digi...
Gondolom még HD minőségű csatornákat se fogok tudni nézni kábelen keresztül.

*Kösz a választ amúgy.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#32936) DarkGubi válasza adika4444 (#32933) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Az ÁFSZ módosításában találtam egy ilyen részt, hogy ezeket a csomagokat (árakat) már nem adhatják. Nekem mégis ezt akarták. Most mi van? Van valami szuperapró betűs rész a lap alján fehér betűvel nem kereshető módon? Vagy csak engem szívatnak?

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#32937) PeterPH válasza marositech (#32935) üzenetére


PeterPH
senior tag

1. Nem (csak) a Digin múlik, hogy hol tudnak szolgáltatást kiépíteni, millió buktató lehet (ELMÜ, közösképviselő, önkormányzat, műemléki védelem, stb...). De gondolom a "Gratulálok digi" mondatoddal arra céloztál, hogy a többi szolgáltatónál kitűnő ár-érték arányú szolgáltatások állnak rendelkezésre az adott címen.
2. Rosszul gondolod, lesznek HD csatornák.

(#32938) Flashget válasza DarkGubi (#32934) üzenetére


Flashget
félisten

1000x kitárgyalt téma már.
Mivel új csomagot kérsz (akár fel, akár le), új szerződést kell kötniük és jún.1-tól csak az új árakon számolhatnak, mivel a régieket kivezették. Nem lehet 2 féle listaárat alkalmazni szerződéskötéskor.

De akkor, hogy megértesd velük. :)
Bemennek a Tescoba mert dobozos sört akarnak venni. Leveszik a polcról a kiválasztott sört és fizetnek. Meglepődnek, hogy a pénztárnál más az ár mint a polcon (drágább) a törvények szerint nem lehet azonos termékre két különböző árral számolni és az a hivatalos ami a polcon van.
Digi esetében ami jún.1-től érvényes.

Van valami szuperapró betűs rész a lap alján fehér betűvel nem kereshető módon?

A varázsmondat amivel a fb oldalon is takaróztak "új szerződés kötésekor" ;)

De van aki bement szintén nincs hűsége az 500-as netért 5700Ft-ot fizetett, megszüntette újat írtak maradt az 500-as net de már csak 4500 pénzért.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32939) adika4444 válasza DarkGubi (#32936) üzenetére


adika4444
addikt

ÜFSZ-n fingjuk sincs nagyrészt, úgyhogy hívd fel erre az ÁSZF változtatásra a kedves figyelmüket.

üdv, adika4444

(#32940) DarkGubi válasza adika4444 (#32939) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

és (#32938) Flashget

Az előbb hívtam fel a digit telefonon is és ott is azt mondták, hogy csak a Diginet 1000-A -t választhatom 6700Ft-os díjért (röviden 2 listaár van. Új és régi előfizetőknek külön). Mást nem tudtak ajánlani (illetve de, mondjam le 3 hónapra).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#32941) Flashget válasza DarkGubi (#32940) üzenetére


Flashget
félisten

ami romániában csörög..hidd el, hogy lehet csak akikkel beszélsz nagyon nincsenek képben.
én hűség alatt váltottam feljebb, kevesebbért...mert többen mások is a topicban.

Jó akkor nyomatékosan mond nekik ez NMHH-t biztos érdekelni fogja a kétféle listaár alkalmazása.
Lehet, hogy romániában engedik, de Mo-n nem.

melyik üfsz-en voltál?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32942) DarkGubi válasza Flashget (#32941) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A XX. kerületiben voltam. Ott a nő azt mondta Mission Impossible.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#32943) ToBeY válasza DarkGubi (#32942) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Meg kell említeni,hogy a fogyasztóvédelmet biztos érdekelni fogja a kétfajta listaár. ;]

(#32944) marositech válasza PeterPH (#32937) üzenetére


marositech
senior tag

Akkor ezt nem értem.
Ha HD csatorna megy, akkor ott magasabb internet is kell, hogy legyen.
Elvégre közös a szolgáltatás.
Millió buktató? Nem értem.
Egy meglevő rendszert kellene korszerűsíteni.
Tehát nem bevezetni. Így a közösk. meg a tsai nem érdekelnek.
Gratulálni akartam neki, hogy ezzel arcul csaptak, hittem a jó ár/érték arányban, de azt, hogy 300km-rel arrébb levő faluházban jobb nettel rendelkezik, mint nálam. Na az már csúnya.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#32945) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

500/200-as nettel úgy vettem észre, hogy 30MB/s a torrent letöltési sebesség max. utorrentben nincs beállítva limit, hol lehet a gond? Próbáltam másik trackerrel, ott is ez van. Egyetlen 1x láttam 50MB körülit, de azóta sem.
Speedtest-tel nézve bővel 500/200-at hozza 9-es pinggel. Szóval nem értem,h hol a gond.
Router: Linksys EA6200

Segítsetek pls! :R
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#32946) jonnyjoker01 válasza prokxy (#32945) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ssd-re töltesz le?

Üdv. Johnny

(#32947) PeterPH válasza marositech (#32944) üzenetére


PeterPH
senior tag

A HD csatornákat is a meglévő koax hálózaton adják DVB-C formában. Ennek semmi köze nincs az internet szolgáltatáshoz.
A nagysebességű internet szolgáltatás bevezetéséhez új kábelezés (UTP és/vagy optika), és új eszközök telepítése szükséges a házban, mivel jelenleg csak koax van. Pont ezért vannak csak ezek a "normál" sebességű internetcsomagok, amik koax hálózaton, docsis technológiával működnek.
Akkor a többi szolgáltatónak miért nem gratulálsz? Semmilyen szolgáltatás nem jár alanyi jogon, és nem is érhető el bárhol az országban.

(#32948) prokxy válasza jonnyjoker01 (#32946) üzenetére


prokxy
veterán

Nem, winyóra. Ami többet tud 30MB/s-nél, elvileg. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#32949) Savageboy válasza prokxy (#32945) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Kapcsold ki az uTP-t.

(#32950) ACE- válasza prokxy (#32948) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, szekvenciálisan, tehát ha elkezd írni rá egy helyen, és csak folyamatosan írja. A torrent letöltésnél viszont kis csomagokat ír ki szimultán, így egyes esetekben elég rendesen kell pörögnie a fejnek, és így már nem bírja. De egész egyszerűen az is lehet, hogy nincs elég megfelelő seeder a sebességhez. Nekem is 500-asom van, nagyon ritkán tudom kihasználni. És a 200 UP-ot is, ezért is gondolkozom a hűség lejárta után a visszaváltáson 200/100-ra.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.