Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) datRotten válasza voyager4.4 (#18300) üzenetére


datRotten
csendes tag

Á értem, köszi.

(#18302) Kbali válasza LaptopSystem (#18294) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tp topikban smartservice-t szokták ajánlani ilyen kérdésekben

(#18303) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

ASUS x550cc XX572D ehhez a laptophoz milyen RAM-ot kell vennem? :)

Előre is köszönöm!

(#18304) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Ennek a notebooknak a HDD-jéről szeretném lementeni az adatokat, alaplaphibás, így már nem kapcsol be, ez a külső HDD tok jó lenne hozzá?

Köszönöm előre is!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18305) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, egy HP pavilion 15-n004eh laptopra telepítettem éppen egy win 8.1 64 bit-es rendszert. Felraktam az összes drivert, de még mindig van egy ismeretlen eszköz és nem tudok rájönni mi lehet az. PCI Express-gyökér komplex illetve Kód:28-at ír az eszközkezelőben, de ebből nem jöttem rá sajnos. Valakinek esetleg van ötlete? Köszi!

(#18306) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#18305) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Közben rájöttem, úgy tűnik a 3d drive guard sofware kellett neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#18307) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, nem tudom hova írja ezt kérdésemet mert szint mindenhol off..

Szóval mindig ugy járok hogy nem tuom hány százalék az akksim és 1%-lékra lesökken, de ez öli az életét, ezért valami olyan programot szeretnék windowsra ami egy nagyon kicsi ablakban állandóan jelzi az aksi élettartamát valamelyik sarokban, tudtok ilyen programot?

(#18308) Feri02 válasza ZTE_luky (#18307) üzenetére


Feri02
csendes tag

A win alapból kiírja. :F

(#18309) ZTE_luky válasza Feri02 (#18308) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

De az csak a tálcán egy ikon amire rámegyek és úgy.. viszont nekem oylan kéne ami minden előtt van az egyik sarokban eg kis senzor féleség ami játék, filmnézés stb alatt is láthatók mert 80%-ban ezeket csinálom a laposon.. VAgy esetleg figyelmeztet beállíthaom hogy 40%nál felugorjon ablak vagy csippanjon stb

(#18310) Feri02 válasza ZTE_luky (#18309) üzenetére


Feri02
csendes tag

Azt is belehet hogy figyelmeztessen. Nekem is csipog 10%-nál. Valahol az energiagazdálkodásnál lehet, ha jól emlékszem a speciális beállítások között van valahol.

Szerk.: vagy guglizz: battery monitor, hátha jó lesz valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#18311) Feri02 válasza Feri02 (#18310) üzenetére


Feri02
csendes tag

http://www.passmark.com/products/batmon.htm

(#18312) Szabix01


Szabix01
tag

Sziasztok,

Van egy HP ProBook 4510s laptopom és mostanság (ma volt másodjára) hogy a laptop normális müködés után normális kikapcsolást követően ujrainditáskor a hp logo és a windows logo betöltése után mikor az asztalnak kellene betöltenie egy nagyon gyors kékhalál szerüség jelenik meg csak egy villanás és ujraindul a laptop és ezt csinálja amig én ki nem kapcsolom a gépet, nagynehezen behozta barátom a windows javitását és annak futtatásával helyreállt a dolog, de első alkalommal ujra is lett telepitve a rendszer és ez kb 2 napja volt.
Valakinek van valami tippje?

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#18313) ZTE_luky válasza Feri02 (#18310) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

köszi találtam párat csak sajnos az összes ugyan olyan mint az alap windows-é, meg be lehet állítani nálam is hogy mikor jelezzen, csak nekem olyan kellene ami állandó kis ablakocska a sarokban hogy hány százalék de sajnos olyat nem találtam :(

(#18314) ZTE_luky válasza Feri02 (#18311) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

JA azt elfeljettettem mondani hogy amit írtál progi tök szuper, csak valamiért amint tejes képernyőre rakok vmit filmet vagy megnyitok egy játékot eltűnik a kis mini toolbar szóval ez se az igazi mert csak asztalon és böngészőben létszik :(

(#18315) Suprax


Suprax
csendes tag

Sziasztok.
Szerintetek erre a laptopra
léteznek XP driverek?

(#18316) voyager4.4 válasza Suprax (#18315) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Úgy nézem igen... link

De 98-ra már nincs :( be kell érned az xp-vel a halott rendszerek közül... ;]

no fate but what we make

(#18317) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok segitség kéne, hogyan tudom kicserélni a HDD ebben a notebookban?

HP 350 F7Y99EA

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#18318) Feri02 válasza ZTE_luky (#18314) üzenetére


Feri02
csendes tag

Igen, ez a lényege a teljes képernyőnek. Nem lehet játék, vagy film elé berakni ilyet. Meg úgy őszintén, semmi értelme. Beállítod winben a kritikus szintet, meg azt hogy ha eléri, kapcsoljon le.

#18316 voyager4.4: +1 :C

(#18319) NEMO1968 válasza Wa2x_ (#18304) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,jó, de bármilyen SATA-s USB-s ház jó hozzá,ha 2,5"-os.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#18320) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Adott egy ibm t61-es laptop, német billentyűzettel. Kérdésem, ha magyar win7-et teszek rá, akkor mennyire nehéz vele boldogulni, írás közben? Gondolok itt az ékezetes betűkre.

(#18321) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Egy ujjab kerdésem lenne:

Szeretném boviteni a RAM-ot ebben a notebookban: HP 350 G1

Jelenleg egy 4GB Samsung M471B5173DB0-YK0 DDR3L-1600 SO-DIMM CL11 Single van benne es szeretnék bele még + 4GB.

Az lenne a kerdés milyen RAMM-ot tegyek bele hogy nelegyen kompatibilitás probléma? Ilyen Samsung-ot sajna nem találok sehol.

Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#18322) tihi


tihi
csendes tag

Sziasztok. Egy egyszerű kérdésem lenne. Leöntött laptop billentyűzetet ki milyen folyadékban szokott áztatni, átmosni hogy utána működjön? Elöre is köszi a segitségeket :-)

tihi

(#18323) Feri02 válasza #34322688 (#18320) üzenetére


Feri02
csendes tag

A billentyűzet ugyanúgy fog működni, mintha magyar lenne. Elvégre csak más betűk vannak ráfestve. Ugyanúgy fogsz tudni gépelni, feltéve ha tudod fejből hogy mi hol van a billentyűzeten.

(#18324) 3szli


3szli
tag

üdv mindenkinek
volna egy laptopom egy ilyen
És egész jó vas még nincs egy éves de azt vettem észre h a hdd nem bírja úgy mint ahogy menne a gép erre gondolom megoldás volna az ssd vagyis beszélgetem erről ismerősökkel és azt mondta nem tudom menyi igazság van bent h ha rakok bele ssdt és bent hagyom a hdd és mondjuk fútt minden (pl torrent meg ilyenek) akkor azok ugyanúgy a hddn mennének mert azok am is azon vannak... Ennek menyi a valóság alapja?

(#18325) Feri02 válasza 3szli (#18324) üzenetére


Feri02
csendes tag

Teljes mértékben igaz. Progik mennek az SSD-re, HDD-t meg használod egy lomha, de nagy tárolóként.

(#18326) 3szli válasza Feri02 (#18325) üzenetére


3szli
tag

akkor nagyon meg se éri ?

(#18327) Feri02 válasza 3szli (#18326) üzenetére


Feri02
csendes tag

Dehogynem éri meg! Sokkal gyorsabb lesz tőle a win, játékok gyorsabban töltenek, stb. Itt leginkább sebességnövekedést fogsz elérni, de gondolom ez a célod. :K

(#18328) 3szli válasza Feri02 (#18327) üzenetére


3szli
tag

és ez menyire lenne így szembetűnő?

(#18329) Suprax


Suprax
csendes tag

Sziasztok!

Erre a gépre szerintetek
lehet XP oprendszert telepíteni?
Támogatásban nem szerepel

Hozzáértő össze tudja szedni esetleg a (drájvereket) hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#18330) NTonee válasza Suprax (#18329) üzenetére


NTonee
veterán

jaaaajjjjj...
Nem! Ne is próbálkozz vele, de senki más se, mert abból csak agybaj lesz, nem notebook.

(#18331) Suprax válasza NTonee (#18330) üzenetére


Suprax
csendes tag

Ne ess ennyire kétségbe.... :C
Megnyugtatásul, nem folyamatosan ez futna a gépen,
csak speciális programokhoz van rá szükségem.

Meg persze a válaszra ha tudod.

(#18332) Feri02 válasza 3szli (#18328) üzenetére


Feri02
csendes tag

Olvasnivaló

Ajánlott a többi oldalt is elolvasni! :K

(#18333) Járókeret


Járókeret
senior tag

érdekességből kérdeznék:
mi értelme van,illetve milyen előnye van annak, hogy ha 2 VGA van egy laptopba?
mikortól éri meg gondolkodni ilyen lehetőségben? gondolom a hűtés nagyon fontos neki, de hát egy lapostól ne várjunk sokat.

köszi :R

(#18334) 3szli válasza Feri02 (#18332) üzenetére


3szli
tag

köszi :))

(#18335) #93794560 válasza Járókeret (#18333) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

A két VGA akkor indokolt, ha valaki játékra is szeretné használni a gépét, de nem feltétlenül akarja, hogy a VGA állandóan pörögjön, és zabálja az áramot. A legtöbb ilyen esetben van a prociba integrált vezérlő, és egy diszkrét VGA. Ha jó sorrendben telepítjük fel a drivereiket, abban az esetben a gép automatikusan azt a vezérlőt használja, amelyikre szükség van. Amikor internetezünk, vagy irodai szoftverekkel dolgozunk, nem feltétlenül van szükség az erős videokártyára, az integrált is elég. Kevesebbet fogyaszt, stb. Amikor játékkal játszunk, akkor jön a képbe a diszkrét VGA. Ez általában automatikusan történik, de külön be lehet állítani egyes szoftverekhez, hogy a gép melyik videovezérlőt használja a futtatásakor.

(#18336) Járókeret válasza #93794560 (#18335) üzenetére


Járókeret
senior tag

:R :R :R

(#18337) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Van egy kis problémám...Itten le is írtam.
Időközben annyi változott hogy kipróbáltam asszony Asus notiján és működik.
Szóval a kérdés hogy a Toshiba miért nem hajlandó csinálni valamit? Elképzelhető hogy csak WIN8 megy rá? Azt hiszem olvastam valahol hogy vanna talán ilyen notik!?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18338) atibuc


atibuc
tag

Erre valaki nem tud megoldást?

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#18339) Casoli


Casoli
őstag

Van most nálam egy egész korszerű, új (másfél éves gyártású) Lenovo gép. i3 CPU, 4GB RAM. Sandy bridge procival van szerelve.

Meglepődtem, mert nincsen rajta HDMI kimenet, pedig a helye ott lenne. Aztán próbáltam bele +4G RAMot rakni, a fedél mögött meg csak egy RAM aljzat van felforrasztva. A másik meg ott árválkodik kiépítetlenül.

Tiszta vicc, de tényleg léteznek ennyire lebutított gépek?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18340) NTonee válasza Casoli (#18339) üzenetére


NTonee
veterán

Más gép ugyan, de nekem is egy foglalat van, ami elérhető és persze abban ugye benne volt a gyári memória. Pislogtam nagyokat mikor kiderült, hogy az alaplap másik oldalára került a másik slot. :)
Amúgy rakj bele 8gb-os ramot és a gond megoldva.

(#18341) Tim82 válasza Casoli (#18339) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meglepődtem, mert nincsen rajta HDMI kimenet, pedig a helye ott lenne.

Üzleti vonalon Lenovóék jobban szeretnek DisplayPort-ot tenni a gépeikbe HDMI helyett. Nem írtad, hogy pontosan melyik Lenovo noti, de nem lennék meglenne, ha DP-t azért találnál.

Aztán próbáltam bele +4G RAMot rakni, a fedél mögött meg csak egy RAM aljzat van felforrasztva. A másik meg ott árválkodik kiépítetlenül.

Jellemzően egy csomó subnotinál, Ultrabook-nál csak egy bővíthető RAM-foglalat van, aztán vagy van amúgy egy másik modul az alaplapra forrasztva, vagy nincs.

Mondjuk ha a másik foglalat helye megvan, akkor gyanús, hogy létezik egy nem-lebutított változat is ugyanebből a gépből, ahol ki is van építve az a hiányzó foglalat (csak költséghatékonysági okokból a butítottat is úgy gyártották le, hogy a foglalat helye megvan).

Erre a kedvenc példám (üzleti vonalon) a Thinkpad X201s, amiben nem volt kiépítve a WWAN antenna, még utólag sem lehetett beletenni, mert vékonyabb volt a fedél, mint a normál X201-nél, ahol el lehetett vezetni az antennákat. Azért az X201s alaplapon is ott figyelt a sim kártya foglalat, mert ugyanazokon a gyártósorokon készült, mint a normál X201 és az volt a költséghatékonyabb megoldás a gyártósor-átállítás helyett, hogy inkább mindkét fajta alaplapra kerüljön rá a foglalat. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18342) Casoli válasza Tim82 (#18341) üzenetére


Casoli
őstag

15.6" gépről van szó, VGA kimeneten kívül más nincsen sajnos rajta. Egy modulban 8G azért nem járható út, mert már megvan a +4GB az előző gépből, és semmi kedvem ilyen memória árak mellett használtan eladni őket :D Billentyűzetet kiszedtem, de ott sajnos nem volt bővítő hely... :( Fura, mert CPU-Z szerint 4 slot van logikailag.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18343) NTonee válasza Casoli (#18342) üzenetére


NTonee
veterán

nekem sem a billzet alatt volt a másik, pedig akár ott is lehetett volna, a helye ott is megvan. Nálam szét kell borítani a komplett gépet, és az alaplapot kivenni. Abszolút nem elérhető helyen van. Persze hangsúlyozom, ez egy asus.

[ Szerkesztve ]

(#18344) Kbali válasza Casoli (#18342) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem hiszem, hogy a kolléga a méretét kérdezté volna a gépnek, hanem sokkal inkább a pontos típusát.

(#18345) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok olyan kerdésem lenne hogy a hálozati kábelt a notebookhoz lecserélhetem bármilyenre? Mert elég rovid a mostani es valami hosszab kéne. Koszi elore is válaszokat

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#18346) Casoli válasza mSchumi87 (#18345) üzenetére


Casoli
őstag

Igen.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18347) Casoli válasza NTonee (#18343) üzenetére


Casoli
őstag

Megnéztem az alaplap túloldalát, de ott nincsen RAM slot. Lenovo G580-ról van szó. Kénytelen leszek belenyugodni, vagy szerzek két 4 gigás ram helyett egy 8-asat.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18348) Dell XPS válasza Casoli (#18347) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy memória slot van az alaplapon G580-nál? Érdekes gyártás... :U

Tudsz egyképet "lőni" róla? Alaplapszám (HWinfó64, AIDA64) ?

Üdv, Dell XPS

(#18349) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Sikerült ráejtenem a telefonomat a notebookom billzetére (ThinkPad W500) és az 'i' betűmnek az alja ment tönkre, hol tudnék ILYET kapni? :F

(#18350) Casoli válasza Dell XPS (#18348) üzenetére


Casoli
őstag

Az a vicces, hogy a legtöbb oldalon el van írva, szinte mindenhol azt írja hogy BT is van benne, meg kettő memóslot.

Persze telepítés után derült ki, hogy se BT, se dupla RAM slot. BT hiányával még nem is lenne baj, mert van itthon egy intel BT-s WIFI kártya, de ezt berakva meg azt írja a BIOS bootnál, hogy inkompatibilis (ilyet se láttam még), és vegyem ki a kártyát. Addig az OS-t sem hajlandó beindítani :D

59-366452 a kódja.

Az alaplap pedig 20157-es tipusú.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.