Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) NTonee válasza Roli5 (#18648) üzenetére


NTonee
veterán

hogy tiszta legyen...
csak akkor beszélhetünk widi-ről, ha a gép közvetlenül a megjelenítőre csatlakozik wireless módon, mindenféle router és egyéb hálózati eszköz közbeiktatása nélkül.

(#18652) Roli5 válasza NTonee (#18651) üzenetére


Roli5
tag

És akkor is megjelenik a laptop kijelzőjén is, vagy csak a tv-n a kép?
Ha hazamegyek este, kipróbálom.

(#18653) NTonee válasza Roli5 (#18652) üzenetére


NTonee
veterán

sosem próbáltam, így fogalmam sincs. A wifi kártyám nincs a kompatibilitási listában, így eszembe sem jutott vacakolni ezzel.

(#18654) szabonagyur válasza Roli5 (#18652) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogy tiszta legyen a dolog: [link] A különbség annyi lesz nálad, hogy nem szükséges a TV-dhez a netgear eszköz sem mivel tudja a Widi-t, nálad a lapos részéről nem lesz meg a követelmény mivel nem Intel Wifi-d van.

@(#18651) NTonee: remélem neked sikerül meggyőzni őket végre :D
Amúgy van az elterjedtebb Wifi direct rész, ott számítógépes oldalról mi kell hozzá? Vagy az ha jól már megy más adapterrel is ugye?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18655) NTonee válasza szabonagyur (#18654) üzenetére


NTonee
veterán

a wifi direct jóval hosszabb listával rendelkezik hardverek terén.
itt egy kereső, amiben ki lehet pipálni a wifi direct feltételt.

(#18656) w.miki


w.miki
veterán

Acer 5735Z laptopom ventillátorja elkezdett kerregni.
Ha kikapcsolom, és újra elindítom, akkor nem kerreg.
Sőt, általában nem is kerreg, de néha rákezd, és akkor vagy újra kell indítanom a gépet, vagy menet közben, megpöckölnöm a ventillátort.
Kicsit szétszedtem, felülről cseppentettem rá pár csepp olajat, picit talán jobb, de félek, hogy ez nem segít.

Üzletben kérdeztem, 10eFt lenne az új (használt) ventillátor, és 5eFt a szétszerelés, és a csere munkadíja.
(Én kicsavaroztam felül a 4 csavart, de attól nem jött ki a ventillátor. :( )
Majdnem ennyit ér az egész laptop... :x
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne olcsóbban megszüntetni ezt a (ritka) kerregést?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18657) MurdR válasza szabonagyur (#18654) üzenetére


MurdR
veterán

Semmi köze nem volt a hszemnek a widihez. :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18658) MurdR válasza w.miki (#18656) üzenetére


MurdR
veterán

Nem kell az egész heatsinket kicserélni ezért, gondolom arra van 10k-s ajánlatod. (Bár ha ki kéne is egy kicsit soknak tűnik a 10k +md.).

Ebayről 2500Ft a venti, a beszerelést is meg lehet olcsóbban úszni. Megy egy pü Neked, az illető lehet hogy gyorsabban is tud ventit szerezni, nem tudom mikkel kompatibilis. mégsem megy pü mert nem Pesti vagy. :(

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18659) w.miki válasza MurdR (#18658) üzenetére


w.miki
veterán

:R :R köszi
Tapolcai vagyok.
Ebayról még nem rendeltem, Aliről szoktam, ezek is jók lehetnek?
1 vagy ez: 2

A beszerelést hogyan tudnám olcsóbban megoldani? Mi fogja még a 4 csavaron kívűl?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18660) Feri02


Feri02
csendes tag

Egy wifis routerre két gép kapcsolódik: egyik sima utp kábellel, másik wifin keresztül. Mind a kettőn win7 megy. A gépek a hálózati térképnél látják egymást, de intézőbe a Hálózat-nál már nem. Meg lehet azt oldani valahogy, hogy tudjak másolgatni, ide-oda?

Hogy ezt miért a notebookos topicba írtam, azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#18661) Armagedown


Armagedown
őstag

Van egy Hp 6910p laptopom 2 gb ddr2 rammal, 2 darab 1 gbos memória van most benne.
Ha elcserélném egy 2 gigás mobulra és vennél bele még 1 darab 1 gigásat, az okozna-e valami teljesítménycsökkenést, mivel nem egyforma kapacitáu ramokkal működne a duplacsatornás memória.
Úgy tudom a régi Intel Core Duo processzorok érzékenyek a memória sávszélességre, mivel még nem volt integrálva a memóriavezérlő.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18662) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Ha veszek egy olyan lapost amiben Intel Core i3 3110M CPU van akkor ebbe van a VGA beleintegrálva és nem a lapra de ha tévedek akkor javítsatok ki.

Köszönöm!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#18663) Tim82 válasza Armagedown (#18661) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem okoz teljesítménycsökkenést, az eltérő kapacitás ellenére 95%, hogy lesz dual channel.

Ruszki: igen, a processzorba van integrálva a videovezérlő (HD4000). Az i3-3110M specifikációi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18664) MurdR válasza w.miki (#18659) üzenetére


MurdR
veterán

Nem ismerem a géped felépítését, szerelési tanácsokat nem tudok adni.. Elvileg a cucc jó a gépedbe.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18665) Dell XPS válasza w.miki (#18659) üzenetére


Dell XPS
veterán

4 csavar csak a ventilátorház fedelét rögzíti, körben, alul ragasztószalag fogja, ezért ki kell venned a heatsink-et mindenképpen hozzá. Egyáltalán nem nehéz, pasztával, gap-pad -dal kell készülni a megbontás miatt.

Üdv, Dell XPS

(#18666) w.miki válasza Dell XPS (#18665) üzenetére


w.miki
veterán

ú köszi, esetleg ezt tudnád egy kicsit bővebben?
ha kiszedtem a 4 csavart, utána mihez nyúljak?
csak ennyi kell?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18667) Dell XPS válasza w.miki (#18666) üzenetére


Dell XPS
veterán

4db csavart ráérsz kivenni akkor ha kiszedted a hűtőbordát (heatsink). Igen, pontosan csak ennyi! :K

Üdv, Dell XPS

(#18668) w.miki válasza Dell XPS (#18667) üzenetére


w.miki
veterán

köszi!
még az összerakásban kérném a segítséged
Hogy működik ez a pasztázás? Melyiket rendlejem az Ebay-ről Ali-ról? Melyik paszta az ajánlott? Jó a legolcsóbb is?
A régi maradékát le kell kapargatni előtte? Mennyit nyomjak rá a CPU, GPU-ra?
Ráragad magától a hőcső, csak rövid ideig rá kell nyomnom, vagy kell hozzá valamilyen ragasztót is tenni, az fogja oda?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18669) Thome válasza w.miki (#18668) üzenetére


Thome
addikt

Nono, ne bonyolítsd túl, ez csak hőközvetítő anyag, olyan kb mintha lekvárt kennél rá! ;)

Ezt nézd végig és érteni fogod hogy hogyan is megy, igaz asztali gép, de a pasztázás a lényeg: KLIKK

S hűtőpasztát itthon is kapsz bármely pc boltban, itt sokan esküsznek a durvábbnál durvább típusokra (MX4 az etalon) hogy elérjenek még pár fokot mínuszba, én rákentem az 500ft-ba kerülőt, azzal sincs semmi gond.

A gap pad pedig hővezető párna, vagy nem is tudom minek kellene nevezni, ővele én még speciel nem találkoztam, igaz nem is kerestem még boltban.

Ennél csak annyi a dolog hogy az előzőt leveszed ahol van, a helyére pedig teszel újat és ennyi. Persze azt jó tudni hogy milyen vastag amit lecserélsz mert olyan vastagot kellene a helyére tenni, különben megintcsak nem lesz hőátadás. Egyébként ha nem száraz a gappad illetve nincs szétszakadva, én speciel nem bolygatom olyankor meg, csak a hőpasztát cserélem a processzoron.

Fórumtársak, hol lehet gappadet vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#18670) Dell XPS válasza w.miki (#18668) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kapargatni nem kell és nem is szabad, inkább alkohol tartalmú folyadékkal próbáld meg letakarítani. Vékonyan és egyenletesen kend el a pasztát a processzor hőelvezető felületén, majd óvatosan helyezd vissza a hűtőbordát úgy, hogy ne sérüljön az előkészített, bekent terület. Nem billenhet meg ráhelyezéskor a heatsink, fontos az egyenletes találkozás!
Másik chip-pen thermalpad van (Gap-pad ), így oda pasztát nem szabad tenni! Egy kb 1mm-es lapka van paszta helyett, hőközvetitő anyagként elhelyezve a chip és a borda között. Cserélni akkor kell ha ki van száradva, elveszítette lágy, "ragacsos" formáját. Amint visszatetted a hűtőbordát, megfelelő sorrendben meg kell húzni a lefogató csavarokat, ami melletük fel is van tüntetve ( 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ).
Ragasztani semmit nem kell, a fenti művelettel tökéletesen rögzítődik a heatsink, és megfelelő lesz a hőelvezetés is.

A legolcsóbb nem jó, ezt választanám: [link]

Üdv, Dell XPS

(#18671) w.miki válasza Dell XPS (#18670) üzenetére


w.miki
veterán

köszi, köszi!
Thermal Pad-ból melyiket válasszam? Milyen vastag kell nekem?
Nem rakhatok a CPU-ra, is thermal pad-ot, azt sokkal könnyebb feltenni, nem? Oda paszta kell, van különbség közöttük? Más a hatásuk?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18672) Seed


Seed
csendes tag

Hello,
mennyire jó párosítás ez a CPU és GPU? ASUS X550CC-XO1340D
IntelCeleron DualCore 1007U 1.5Ghz
Nvidia GeForce 720M 2gb

a gyenge cpu ellenére mennek rajta ujjabb játékok is valahogy?

(#18673) NTonee válasza Seed (#18672) üzenetére


NTonee
veterán

mármint a gyenge cpu és a szintén gyenge vga ellenére? Ez a gép nem arra való. :N
ujjabb játékok? :F Az olyan mutogatós, vagy turkálós? ;] Amire te gondolsz, azok újabb játékok.

(#18674) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Van az Intelnek ez a ,,Megjelenítő energiatakarékosság technológiája". Ugye ez azt csinálja hogy sötét témánál leveszi a fényerőt, majd vissza ami idegesítő. De az Intel vezérlőpultban csak akkumulátorról való működés esetén van leheteőség a kikapcsolására. Ha akkuról használom tényleg ki is van kapcsolva, de töltőn ugyanúgy csinálja. Ezt hogy lehetne kikapcsolni?

Egy DELL 7537-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#18675) Thome válasza Seed (#18672) üzenetére


Thome
addikt

Talán eldöcögnek rajta az újabb játékok low grafikai szint körül, de ez nem igazán játékra való szett, persze régebbi, 2012-2013-ig bezárólag azért tudsz vele játszadozni, illetve egy-két 2014-es játékkal, de az elkövetkezendő darabokkal kicsi az esély, hogy megbirkózik.

[ Szerkesztve ]

(#18676) Seed válasza Thome (#18675) üzenetére


Seed
csendes tag

Köszi! Azért kérdezem, mert ez a leggyengébb proci amihez nvidia tartozik

(#18677) Seed


Seed
csendes tag

Ez mennyire jó ár-érték arány:
[link]

(#18678) NTonee válasza Seed (#18676) üzenetére


NTonee
veterán

ha mai játékokkal akarsz játszani minimálisan élvezhető szinten, akkor valami magasabb órajelű i3 és 840m kellene. Láttam ilyet acernél 140 körül, i5 procival 150 fölött egy picivel.

(#18677) snapple: az emag-ot felejtsd el. Külföldi bolt, nem magyar kiosztású billzet.
amúgy van Milyen notebookot vegyek? topik is, ez a téma oda való.

[ Szerkesztve ]

(#18679) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Adott egy HP Elitebook 6930p laptop. Mostanában furcsa dolgokat művel, a processzor random időközönként beakad 99%-os terheltségre. Ezzel nagy gond nem lenne, biztos összeakadt benne valami szoftveresen gondoltam, de újra telepítettem teljesen leformáztam a merevlemezt, és a szűz windows is rövid idő után ugyanezt produkálta (csak a legalapabb programok voltak még rajta). A merevlemez hibátlan elvileg, mi lehet a gond? :F
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Falcon

(#18680) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok!

Dell latitude d630 notinak van egy olyan problémája, hogy csak töltőről működik, ha lehúzom a kábelt kikapcsol a gép. Ez akku gond lesz vagy a notinak van valami baja?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#18681) Ginkologic válasza Ginkologic (#18680) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Mostmár azt írja, hogy nem észlelhető telep!
először az volt pár hónapja, h csatlakoztatva, nem töltődik
ha kihúzom a tápcsatit, azonnal kikapcsol, sötét lesz minden, abban a másodpillanatban.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#18682) Kbali válasza Ginkologic (#18681) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg teljesen elhalálozott az akkumulátor.
Nekem a HP-m már boot során írja, hogy ideje lenne akksit cserélni, mert saját számítása szerint már kuka. Ez részben igaz is, mert max fél órát bír így 6 éves korában. Neked berakott akksival nem ír ilyesmit? Az Aida64 talán tud akkumulátor elhasználódást kiírni.

[ Szerkesztve ]

(#18683) Kbali válasza FalconKnight (#18679) üzenetére


Kbali
nagyúr

Task manager ilyenkor mit ír? Vírus nincs? Win frissítés is tudja ám rendesen tekerni a gépet.

(#18684) FalconKnight válasza Kbali (#18683) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Task managerben nem látszik olyan folyamat ami 20%-nál többet használna. Újra raktam a gépet, tehát a vírus nem játszik. Winupdate látszana a tskmgr-ben.

Falcon

(#18685) Thome válasza FalconKnight (#18684) üzenetére


Thome
addikt

Nálam ugyanez volt, szűz Win7 esetén tekerte a processzort mint az állat, itt a Win Updater volt a ludas, feltolta a soksok frissítést, aztán lenyugodott miután végzett 1-2 óra múltán és megszűnt ez a probléma magától.

(#18686) FalconKnight válasza Thome (#18685) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Új, eredeti, 9.30-ai frissítéseket is tartalmazó Windowst raktam fel, a frissítési előzmények lista üres. Most manuálisan keresve azért talált párat, elindítottam, most a proci 60% körül mozog.

Falcon

(#18687) Dell XPS válasza w.miki (#18671) üzenetére


Dell XPS
veterán

1 mm-es thermal pad kell a chip-hez: [link]

Nem tehetsz a processzorhoz thermalpad-ot, mert más a hődisszipáció, így nem alkalmas hőelvezetésére, átadására. Régebbi laptopoknál ahol nem volt jelen komoly teljesítmény, ott még előfordult gap-pad használata, majd néhány évig gyengébb videokártyáknál, chipset -eknél is (északi híd + integrált videovezérlő ). Ma már nem találkozni vele, kivéve: VRAM, FET, és egyéb áramkörök.

Mivel a felületek találkozása messze nem tökéletes, és hőátadás szempontjából elég kevés (kb, 35-40% -a érintkezik), így pasztát alkalmaznak egyenetlenség kitöltésére ami természetesen szemmel nem érzékelhető. Minél tökéletesebb az illeszkedés annál hatékonyabb a hőátadás (megfelelő közvetitő anyaggal ), így könnyen vizualizálható az a mennyiség amit egy-egy komponens felülete megkíván. Egyáltalán nem kell nagy mennyiség! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#18688) Aiymin


Aiymin
újonc

Sziasztok!

Az lenne a problémám, augusztus végén vásároltam egy Lenovo G510 típusú gépezetet és nem nagyon ismeri fel a dedikált videókártyát aminek egy AMD R5 M230-nak kellene lennie. Eszközkezelőben meg se jeleníti a dedikáltat, szóval gondolom egy az egyben nem ismeri fel. Gondoltam arra, hogy lehet foglalat hibás vagy valami, de gondoltam hátha itt valaki ismer valami megoldást. Szervízbe még nem küldtem el mert egyetemista vagyok és suli közben nem nagyon tudom mellőzni sajnos... Előre is köszönöm a válaszokat!

(#18689) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne. Most rendeltem ezt a laptopot és ezt az Ssd-t, jól gondolom, hogy minden gond nélküll bele tudom rakni az Ssd-t a Hdd helyére.
Előre is köszi a választ! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#18690) NTonee válasza csiben1 (#18689) üzenetére


NTonee
veterán

jól gondolod. :K

[ Szerkesztve ]

(#18691) Dell XPS válasza csiben1 (#18689) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen! :K

Üdv, Dell XPS

(#18692) Thome válasza Aiymin (#18688) üzenetére


Thome
addikt

Próbálj meg egy furmarkot futtatni, ilyenkor beszokik kapcsolni azt olvastam, bár előtte néznék egy Aida64-et, hátha mutat valamit. Gyári driverek vannak hozzá feltéve?

[ Szerkesztve ]

(#18693) Aiymin válasza Thome (#18692) üzenetére


Aiymin
újonc

Aida64-et kb. 10-15 perce raktam fel, azelőtt Everest-tel néztem és egyik se mutatja hogy lenne más az integrálton kívül sajnos. Mikor legelőször volt rá op.rendszer rakva, akkor fel tudtam tenni gond nélkül az AMD szoftvert is, de nem mutatott különbséget, meg már nem emlékszem hogy akkor jelezte-e az eszközkezelőben, de azt tudom hogy azóta nem érzékeli egyáltalán. Megpróbálok egy olyan furmarkot is. Igen egyébként gyári driverek vannak feltéve. Próbáltam lemezről meg a lenovo oldaláról is és sehogy se jó. Amikor fel akarom telepíteni az AMD szoftvert akkor azt írja hogy nincs kompatibilis eszköz a gépben...

[ Szerkesztve ]

(#18694) Aiymin válasza Thome (#18692) üzenetére


Aiymin
újonc

Na Furmark-ot is próbáltam, az is csak az integrált kártyát ismeri fel sajnos... :(

(#18695) Thome válasza Aiymin (#18693) üzenetére


Thome
addikt

Az viszont hiba lehet, mert kellene mutatnia valamit. :U
Biosban nézd meg nincs-e kapcsoló amivel ki-be lehet kapcsolni a dgpu-t.

(#18696) Dell XPS válasza Thome (#18695) üzenetére


Dell XPS
veterán

Van switchable mód Bios-ban!

Üdv, Dell XPS

(#18697) Thome válasza Dell XPS (#18696) üzenetére


Thome
addikt

Akkor ott a megoldás.

(#18698) Aiymin válasza Thome (#18697) üzenetére


Aiymin
újonc

Van switchable mód ez igaz, de alaphelyzetben arra van állítva. Gondoltam arra, hogy ha teljesen leformáznám a hdd-t és úgy raknék fel egy op. rendszert akkor hátha jó lenne, mert azóta csak a azt a partíciót formáztam amin a rendszer szokott lenni, de azt tanácsolták hogy azzal se lenne jó. Valami egyéb ötlet valakinek?:)

(#18699) Thome válasza Aiymin (#18698) üzenetére


Thome
addikt

Kapcsold ki majd kapcsold vissza biosban a módot, mentsd el és indítsd úgy el a gépet, majd eszközkezelőben nyomj egy keresést. Hirtelen jobb nem jut eszembe.

(#18700) Aiymin válasza Thome (#18699) üzenetére


Aiymin
újonc

Sajnos ez se segített.:( Szerintem szervíz lesz ebből végül, de azért köszönöm a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.