Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) voyager4.4 válasza tutktuk (#18847) üzenetére


voyager4.4
senior tag

A live linux még mindig járható út pendrive-ról. Kényelmesebb is mint a HDD ki-be.

no fate but what we make

(#18852) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Az iránt érdeklődnék, hogy ASUS, LG esetleg Dell(alienware is) laptopokat hol tudok Pesten élőben megcsodálni? Főleg a gamer laptopok érdekelnek, de felhasználási körből adódóan munkaállomások is szóba jöhetnek.

Előre is köszi a tippeket!

www.adatfalodesign.hu

(#18853) tutktuk válasza voyager4.4 (#18851) üzenetére


tutktuk
újonc

De hiába akarok linuxot indítani rajta, mert minden le van tiltva csoportházirend által... meg vannak határozva előre mik azok a programok amiket futtatni tudok, telepíteni és mást futtatni nem enged a jelenlegi rendszer. Kitekerni 4 csavart meg vissza nekem nem macera... de nem tudom még mindig, hogy ha belerakok saját vinyót mit reagál majd rá?

[ Szerkesztve ]

(#18854) Kbali válasza tutktuk (#18853) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kérdés, hogy bios szinten mennyire korlátozták a hozzáférést. Egyébként ugye az új vinyóra telepítened kell egy oprendszert, feldriverezni, stb... Ha nincs felesleges vinyód, akkor próbálkozni nem érdemes venni.

(#18855) Aron989


Aron989
csendes tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek! Nem egészen értem, kérdésem az lenne hogy ez [link] a notebooke képes lenne 2560x1440p felbontást kezeleni mert nekem ez a fontos a dell u2713hm monitromnál! :)

(#18856) Kbali válasza Aron989 (#18855) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem fog. Olvasni sem megy? Külső megjelenési módok..... :W

(#18857) Aron989 válasza Kbali (#18856) üzenetére


Aron989
csendes tag

Nem kell sértegetni ! Megy az olvasás de oda 100HZ van írva 60 hz ???? Érted mi itt a baj?

Miért kell egyből hülyének hinni a másikat, fórumba sértegetsz élőbe nem tennéd , szeressük egymást gyerekek! :D

(#18858) tutktuk válasza Kbali (#18854) üzenetére


tutktuk
újonc

Biosba be tudok lépni. Onnantól, hogy benne van az én vinyóm mi akadálya lehet ezek a telepítésének? A tiltás windowson belül van szerintem szóval, ha kiveszem a cégest akkor az enyémen már szabadon garázdálkodhatok, nem?

(#18859) Thome válasza tutktuk (#18858) üzenetére


Thome
addikt

Ha windowson belül van a tiltás, akkor a Linux live pont lefogja szarni a tiltásokat, ugyanis az úgy működik, mintha egy lemez lenne benn ami kvázi HDD-ként működik és a ramba tölti fel magát a rendszer ugyanúgy. Picit lassabb de közel se olyan macera mint egy hdd vásárlás + baszakodás a csavarral mindig, 2-4gb-os pendrive meg biztosan van a tulajdonodban. (Ha nincs, akkor meg kb semmi áron hozzád vágják)

(#18860) adatfalo válasza adatfalo (#18852) üzenetére


adatfalo
senior tag

Jó lenne egy kis reback!

www.adatfalodesign.hu

(#18861) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Szép napot!

Adva vagyon egy két hetes lenovo G505-ös lapsi, win 7-tel. A következőt produkálja:
Firefoxban lassan tölt be dolgokat, ablakok között lassan vált.
Lassulgat annyira, hogy néha még a hangok is szaggatnak.

A proci és memória terhelése ilyenkor feladatkezelőre ránézve bőven 100% alatt van. Melegedni nem melegszik.

3dmark rendesen lefutott. Azt leszámítva, hogy a videó kártyát nem hajtja ki a proci minden rendben volt.

Az érdekes az az, hogy idővel folyamatosan romlani látszik a helyzet.

Amikor minden win frissítést felraktam rendbejött, de csak pár napig.

Esetleg memória és proci tesztelő programokat tudtok ajánlani?

Ki mire gyanakszik? Lehet, hogy csak szoftveresen van baj?

Köszi!

D.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#18862) Kbali válasza Aron989 (#18857) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert ott van felette, hogy "maximális felbontás : 2 048 x 1 536" - a frissítési frekvenciától legjobb tudomásom szerint nem függ a felbontás.

(#18863) Kbali válasza ClayMore (#18861) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez inkább FF gondnak tűnik. Most pucoltam ki faterom gépéről az unokaöcsém által telepítgetett böngésző pulginokat (mindenféle kuponos, meg kereső, meg reklám szarok). Ugyanez volt nála a helyzet: böngésző megnyitás 2 perc, kattintás és link megnyitás másik kettő. Maga a gép nem volt meglassulva, csak a böngésző. Miután kipucoltam, pattogott rendesen.
Ilyen mókára én a ccleanert használom: először eltávolítottam a felesleges szoftvereket, utána csináltam vele egy tisztítást, ami a böngésző cache-t és egyéb szemetet leszedi, utána pedig egy registry pucolás (ez utóbbit vagy 3x lefuttatom, mert általában annyiszor mindig talál még leszedni valót).

(#18864) Kbali válasza Thome (#18859) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1

(#18865) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Tegnap vettem egy T100-at. Az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne valahogyan ráeröltetni a gépre, hogy mutassa az egérkurzort akkor is ha leválasztom a kijelzőt, és touch-olgatom?? A point and click játékokban egyszerűen nem tudok haladni mert az animált kurzor nem látszik, ezért hiába bökdösöm a kijelzőt nem veszi fel az adott tárgyat. Amint visszadugom a dokkolóba és a touchpad-al kezdek játszani rögtön megjelenik az egér és fel tudom venni a tárgyat stb. Ha erre nincs megoldás szoftveresen akkor sajna nekem értelmét vesztette ez az eszköz :(.

(#18866) Sotyks94 válasza XuChi (#18865) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy HP G62-m, és nemrég újra raktam a WIN-t rá (Eredeti win, ugyanaz mint ami régebben is volt, Win7 (asszem) 64bit).
A problémám az lenne hogy win reinstall óta nem működnek a felső fn gombok. (fényerő, hang, média, stb...). Gondolom kell hozzá valami HP-s illesztőprogi. El tudná nekem mondani valaki hogy ez mi, és hol találom?
Elég sürgős lenne, így előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#18867) Kbali válasza Sotyks94 (#18866) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keresgess itt pontos típus szerint - asszem hotkey driver-nek hívják.

(#18868) uszkart


uszkart
tag

Hi!

Az hogy van, hogy a laptop hálózatra van dugva, de játék közben az akku mégis merül?
Köszi.

(#18869) Thome válasza uszkart (#18868) üzenetére


Thome
addikt

Nem gyári tápegység, jól gondolom? Kevés ampert ad le, és nagyobb a gép fogyasztása, mint amennyivel tölteni tudja a táp az akkut.

(#18870) uszkart válasza Thome (#18869) üzenetére


uszkart
tag

Lenovo y510p, gyári akkuval, gyári tápegységgel, 1 db gt 755m-mel. Fél éves gép. Az akksi teljesen fel van töltve, a laptop rá van dugva a hálózatra, de egy óra cod-ozás után látom hogy az akksi 53%-ra merült. Aztán most meg szépen töltődik.

[ Szerkesztve ]

(#18871) Sotyks94 válasza Kbali (#18867) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

köszi :R

(#18872) Thome válasza uszkart (#18870) üzenetére


Thome
addikt

Mintha kevés lenne neki a tápegység, de várj még hátha tud valaki okosat mondani. Ha senki semmit, akkor meg kell érdeklődni a lenovo-tól, hogy ez így szerintük normális-e.

(#18873) madahun


madahun
csendes tag

Sziasztok.
Adott egy oprendszer nélküli lenovo z50-75,amire most menne fel a windows. Ehhez azonban nem ártana belépni a biosba,ami sehogyse akar összejönni. Lenovo logo utűn egyből a freedos fogad,és a neten talált kb összes módot végignéztem már. (f1,f2,f9,f9,ctrl+alt +ezek,ctrl+alt+a/s)
köszönöm a segítséget

(#18874) Tigibeeb


Tigibeeb
tag

Hello
Tudnátok segiteni?
Vmi nem jo a garfikai megjelenitéseknél a laptopomon...
1 játékkal szoktam játszani: WOT (ennél is jelentkezik, szaggat,pedig az fps rendben van 50-60 között mozog)
Más grafikai megjelenitéseknél is ugy veszem észre mintha szaggatna...
Lenovo idepad Y570 I7 6gram, és a GT555M kártnyával..
Most telepitettem a rendszert ujra, az nem segitett.A legujabb 344.60 nvidia driver van fent azzal sem oldodott meg a gond..
Lefutattam a 3dmark vantage-t ott ilyen eredmény született...


ez jo eredménynek számit a géphez képest??
Elöre is köszönöm a segitséget ha vki tud...

(#18875) Belako


Belako
tag

Hola!
Segítséget kérnék.
Van egy toshiba L300-17l lapos, következő a hibajelenség:
Bekapcsol de a kép Toshiba boot logó után elsötétül.
Merre kutakodjak kijelző vagy az alaplap irányába?
Láttam ezt a jelenséget ezeknél a típusoknál nincs erre valami megoldás?
Köszi
B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#18876) Aron989


Aron989
csendes tag

Sziasztok ! Azt szeretném megkérdezni,hogy egy Dell vostro 3700 mennyit ér használtan és,hogy képes e kezelni 2560x1440 felbontású monitort ? Köszi![link] ez a tipus!

(#18877) Kbali válasza Belako (#18875) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyébként úgy tűnik, mintha bekapcsolna? Lehet, hogy csak a videodriver omlott össze. Meg kellene próbálni f8-cal, csökkentett módban elindítani a wint.

(#18878) Dell XPS válasza madahun (#18873) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tápaljzat mellett: Novo - buttom !

Kikapcsolt állapotban indítsd el a Novo gombbal a laptopot ami bead egy menüt, és ott válaszd ki a Bios setup -ot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#18879) Dell XPS válasza Tigibeeb (#18874) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jó eredménynek számít (~ P5000), ellenőrizd le a komponensek hőmérséklet tartományát elsőre. :K

teszt: AIDA64, HWinfó64

Üdv, Dell XPS

(#18880) Dell XPS válasza Belako (#18875) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet sajnos több dolog is; nézd meg merevlemez nélkül is, hogy mit tapasztalsz.

Üdv, Dell XPS

(#18881) Belako válasza Kbali (#18877) üzenetére


Belako
tag

Hirennel, linux live bootol rendesen külső kijelzőrőlvel (monitor).
Adia szerint hőfokok rendben vannak, hdd sentinel vinyó 100/100-s. Még ramot meg a gváját nem teszteltem de az meg esz mihamar.
Kijelző, fly kábel vagy inverterre gyanakszom, esetleg lehet abban a részben még valami ami a képmegjelenítéshez tartozik.
Lényegében ez is adna képet csak nagyon sötét. Ha mozgatom a kijelzőt nem javul a helyzet.
Azért is kérdeztem hátha valaki ismeri ezeknek a típushibáit
Ebben kérnék segítséget. Remélem van nálam sokkal okosabb.
köszi.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#18882) Dell XPS válasza Belako (#18881) üzenetére


Dell XPS
veterán

" lényegében ez is adna képet csak nagyon sötét! "

Ez már komolyabb infó, és valóban megfelelő helyen keresed a hiba forrását. Alábbiak lehetnek véleményen szerint:

- kijelző (fénycső )
- inverter
- alaplap ( vezérlés)

Nem lehet pontosabbat vizsgálat nélkül mondani (meglepetések mindig akadnak), első kettőre van esély (!).

Üdv, Dell XPS

(#18883) Dell XPS válasza Aron989 (#18876) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt találtam a kérdésedre: : [link]

Üdv, Dell XPS

(#18884) Belako válasza Dell XPS (#18882) üzenetére


Belako
tag

Megpróbálom a kijelző cserét,ilyen típusul elméletileg van.
Az a legnagyobb gond, hogy komolyabb teszteket nem tudok futtatni eszközök hiányában.
Majd kisakkozom valahogy.
Mindenesetre köszönöm a megerősítést.
:R :R :R :R

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#18885) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!
Egy Lenovo B590 laptop nem akar bebootolni, Lenovo feliratnál megáll. Mit lehet vele tenni?

(#18886) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A laptopomon összesen 1 db jack bemenet/mikrofon van(Univerzális Jack vagy mi). Létezik olyan elosztó ami ketté tudja venni fülesnek és mikrofonnak? Ha igen légyszi dobjatok egy linkeket pls.

Van egy jó mikrofonos fejhalgatóm és annak külön 3,5-es jack-on van a mikrofonja, így nem tudom használni a mikrofon részét a laptoppal. :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#18887) kali válasza Dinter (#18885) üzenetére


kali
legenda

szia,

bios betölt, enged oda belépni?
oprendszeres telepítő/live cd/dvd elindul?

(#18888) Dinter válasza kali (#18887) üzenetére


Dinter
addikt

Úgy sikerült megoldani, hogy bejött a Lenovo logo, és állt, írva, hogy a normál indítás megszakításához nyomj Entert. Na én ilyenkor hiába nyomtam, semmi sem történt. Aztán újraindítottam, és még amíg csinált valamit, úgy az Enterrel sikerült is megnyitnom a bios-t, és pendrive-ról helyreállítanom.

(#18889) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Sziasztok!
Asus x750 boot nem indul az usb-ről.
Esc-el engedi kiválasztani a pendriveot de ki is lép egyből "select proper boot device"v. hasonlóval.

Ötlet?

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#18890) kali válasza Dinter (#18888) üzenetére


kali
legenda

ez a jobbik eset, mert akkor csak szoftveres probléma volt.

(#18891) alexnowan válasza alexnowan (#18889) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Nah elindult a telepító...most már csak a partíciók közül nem lehet egyiket sem váasztani és újat sem...

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#18892) szabonagyur válasza alexnowan (#18891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Merész ötlet, de ha segítséget vársz, mi lenne ha elmondanád, hogy:
1. Milyen rendszert akarsz felrakni
2. Mit ír ki amikor nem engedi se választani
3. MIlyen módszerrel készült telepítőd van

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18893) alexnowan válasza szabonagyur (#18892) üzenetére


alexnowan
aktív tag

windows 8.1 pro
a telepítés 8. képernyőjén ahol a particiót választanám, nincs lehetőség új létrehozásra a meglévők meg nem ntfs-ek.
Szűz asus x750.
Iso-ból usbre wintoboot-al készült.

hiba 0x8004242d

[ Szerkesztve ]

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#18894) szabonagyur válasza alexnowan (#18893) üzenetére


szabonagyur
félisten

Letörölni sem tudod? Először azt kéne megpróbálni, ha utána sem sikerül akkor lehet UEFI-ben van a géped, és a telepítőd valószínűleg nem az.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18895) alexnowan válasza szabonagyur (#18894) üzenetére


alexnowan
aktív tag

uefi-ben van? ez nekem semmit nem mond...utoljára xp-t telepítettem..

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#18896) alexnowan válasza szabonagyur (#18894) üzenetére


alexnowan
aktív tag

törölni sikerült. de újat létrehozni nem.
hiba: 0xa7e9e6a0

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#18897) szabonagyur válasza alexnowan (#18895) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na szóval, mivel új gép így valószínűleg abban van. Számomra egyszerűbb most új telepítőt készíttetni veled mint átállítani legacyra-

Szedd le a Rufus nevű programot. Ha leszedted betallózod az ISO fájlt amit fel akarsz rakni, majd lesz a felső 1/3-dban egy rész ahol ki lehet választani ilyeneket, hogy MBR és UEFI, MBR, meg GPT, utolsót kiválasztod és semmi mást nem módosítasz rajta, majd elindítod a telepítő készítését.

ha megvan bebootolsz róla. A boot választóban esélyes, hogy 2 pendrive-od lesz, az UEFi kezdetűt indítsd el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18898) alexnowan válasza szabonagyur (#18897) üzenetére


alexnowan
aktív tag

gpt partition scheme for uefi computer

aztán

ntfs

4096

a név számít?

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#18899) szabonagyur válasza alexnowan (#18898) üzenetére


szabonagyur
félisten

SEMMIT NE ÁLLÍTS ÁT RAJTA.

Nevet adhatsz neki ha akarsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18900) alexnowan válasza szabonagyur (#18899) üzenetére


alexnowan
aktív tag

de alapból nem ez...és a rufus az alapbeállításokkal már felsült egyszer.

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.