Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Tim82 válasza zibo73 (#17745) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

Ethernet drivert töltsd le és telepítsd, illetve a System Update-t, ha az előbbi megvan és LAN-ra rádugod, az SU futtatása elvégzi a többit.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17752) Duree válasza zibo73 (#17745) üzenetére


Duree
veterán

(#17753) Duree válasza akoska23 (#17747) üzenetére


Duree
veterán

Mindkettöre,hiszen garanciális a géped.Majd a szervíz megoldja a gondjaidat.

duree54

(#17754) tremorsz1 válasza Khelben (#17750) üzenetére


tremorsz1
csendes tag

A dobozon is rajta van a sorozatszám nem?Előtte úgyis felhív mielőtt jön fél órával megkérem diktálja be és amíg ideér addig leellenőriztetem.

(#17755) zibo73 válasza Tim82 (#17751) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszönöm!

(#17756) zibo73 válasza Duree (#17752) üzenetére


zibo73
aktív tag

Köszi!

(#17757) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Van egy Dell laptop, amit újra kellett telepítenem, mert SSD került bele. Sajnos meglehetősen hangos a ventilátor. Éles vinnyogó hangja van... Mit lehet vele kezdeni? Olajozzam meg? Szétszedtem az egészet, mert kapott új pasztát, ha kell nem gond újra szétkapni...
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17758) pjen válasza TigerCat (#17757) üzenetére


pjen
félisten

Igen ,.egy csepp műszer olaj csodát tehet

(#17759) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Hoztak hozzám egy Samsung N145 Plus gépet mert meghalt rajta az operációs rendszer.
Újra is telepítettem a Windows 7 Startet oprendszert.

Én itthon kipróbáltam Wifivel és működött is szépen.
Neki T-Mobil USB-s net van. Rádugta az USB-re, fel is telepítette a progit de mikor rámegy hogy csatlakozás akkor nem történik semmi. Azt sem írja hogy nem kapcsolódott , de azt se hogy kapcsolódott volna.

Van valami ötletetek hogy mi lehet a hiba?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#17760) TigerCat válasza pjen (#17758) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, akkor irány a teszkó. Más esélyem nem nagyon van...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17761) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Acer Aspire 6920 lapos, hogy "újra kellene telepítenem mert újraindulgat".
Sejtettem én, hogy nem op. rendszer gonja lesz, ami a tesztelés során be is igazolódott.
Ha menet közben bent az akku (ami töltést igényel) villog a kijelző, villog a power led és a billentyűzet alól pattogó hangot ad + random kikapcsolgat.
Ha nincs bent az akku vagy 100% -ra van töltve, semmi baja.
Olvastam, hogy valószínűleg egy NEC Tokin tantálkondi okozhatja a hibát.
Valaki találkozott, esetleg javított már ilyet?

(#17762) hool


hool
aktív tag

sziasztok,

gyári vinyó helyett ssd-t pakolok be. Mit javasoltok, mivel tudom a meglévő biztonsági, nemtudom még milyen hp partíciókat átpakolni az ssd-re?
Előre is köszi

(#17763) pjen válasza hool (#17762) üzenetére


pjen
félisten

Ha újonnan veszed kapsz hozzá egy lemezt amin van költözködős progi. :)

(#17764) hool válasza pjen (#17763) üzenetére


hool
aktív tag

az ssd-t vagy a notit újonnan?

(#17765) pjen válasza hool (#17764) üzenetére


pjen
félisten

Az SSD t,legalábbis én kaptam,az más kérdés,hogy nem használtam.Jobban szeretem a szűz telepítést.

(#17766) hool válasza pjen (#17765) üzenetére


hool
aktív tag

ok, köszi.
win-t én is frissen akarom feltenni, csak a biztonsági meg nemtudom milyen partíciókat akarom átmenteni, mint ahogy a gyári vinyón van.

(#17767) Werkly


Werkly
őstag

[link]
Valakik értelmezné? Akkor 2X2 GB RAMmal nem menne? Kösz!

(#17768) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok.
Toshiba Satellite A100-232-ba jó ez a [link] memória?
Esetleg valami olcsóbb oldal, ahol lehet bele vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#17769) NTonee válasza Werkly (#17767) üzenetére


NTonee
veterán

ha a gyári oldalt néznéd, akkor egyszerűbben és gyorsabban meg lenne a válasz:
System memory: standard : 2,048 (1,024 + 1,024) MB, maximum expandability : 4,096 MB, technology : DDR2 RAM (667 MHz)
Ha 4gb a maximum, akkor természetesen 2x2 fog működni a gépben.

BenQhunria: A gépet 2gb-ig bővítheted. Az a memória jó lesz, igen. Hardveraprón nézz használtat.

[ Szerkesztve ]

(#17770) Werkly válasza NTonee (#17769) üzenetére


Werkly
őstag

[link]
Hát igen van ellentmondás! Most ha egy 2GB-os modult rakok a jelenlegi egyik 1GB-os modell mellé akkor működik csak kizárólag? A 2X2 GB felejtős ezekszerint!? Namármost a két RAM modul gyártói eltérése nem okoz e gondot a működésben?

(#17771) NTonee válasza Werkly (#17770) üzenetére


NTonee
veterán

olvasd el még1x, amit írtam.

(#17772) Directors válasza Directors (#17759) üzenetére


Directors
senior tag

Valaki esetleg erre?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#17773) Werkly válasza NTonee (#17771) üzenetére


Werkly
őstag

[link]
Akkor 32 bit mellett elég lenne egy 2GB-os modul is ezekszerint?
64 bitnél látná a 4GB-ot ha jól veszem ki a PM 965 chipset.

[ Szerkesztve ]

(#17774) NTonee válasza Werkly (#17773) üzenetére


NTonee
veterán

4gb ramhoz kell a 64bites op.rendszer. Ha 3 kerül a gépbe (1+2), akkor a 32bites rendszer is elég.

(#17775) Tim82 válasza Werkly (#17773) üzenetére


Tim82
nagyúr

A PM965 chipset maximuma 8 GB, de 32 bites Windows csak kb. 3,2-3,5 GB-ot fog tudni kezelni a RAM-ból. 2*2 GB RAM-ot csak 64 bites Windows fog teljesen kihasználni.

Vannak 4 GB-os DDR2-es noti RAM-ok is, de heroinárban mennek (ha előfordul Hardveraprón, akkor általában bőven 10k fölötti áron). A szintén ilyen chipsetes Thinkpad R61-em jelenleg gond nélkül használ 4 + 2 GB felosztásban 6 GB RAM-ot, igaz, 64 bites OS mellett.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17776) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mai notik mennyire általános, hogy tudnak boot-olni SD-kártyáról vagy kártyaolvasóról? Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17777) TigerCat válasza pjen (#17758) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megkapta az olajat, kiszedtem a szöszöket, teljesen ki lett porolva, konkrétan elnémult az egész gép. Érdemes volt rászánni azt az egy órát takarításra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17778) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok

Adott egy Dell 5521-es 3 év garival, szeptember 8-án épp 1 éves múlt a laptop, viszont szeptember 6-én írtam a fix direct-nek online felületen mert az Edigitaltól oda küldött mint hivatalos szerviz, közbe a jótállási papíron CHS volt mint utólag kiderült...

A lényeg, hogy 2000-0132-es hibakód jön a diagnosztikában, és cseszik akksiról működni, valamint azt írja, hogy az akksi meghalt és cseréljem le...

Az akksi nem volt sokat nyúzva, 1 év alatt 55 ciklus lett belerakva..

Menjek a Fix direct-hez, vagy menjek be a CHS-hez, vagy egyáltalán megéri-e bemennem valamelyikhez is, tekintve, hogy az akksiról van szó és 1 év után\határán??

Válaszotok Köszönöm Előre Is! :R

Üdv,
J

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#17779) hool válasza hool (#17766) üzenetére


hool
aktív tag

segítsetek ebben légyszi.
Samsung progival nem jött össze a dolog teljesen, pont a lényeg nem.
C-t klónozta, de a 2 kiegészítő partíciót nem egészen... más a név, méret..boot sem menne gondolom.
Mivel lehetne ezt jól?

(#17780) TigerCat válasza hool (#17779) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézz be ide: Ghostolás topic

Nekem személy szerint nagy kedvencem a Paragon Backup & Recovery Free, azzal is megoldható, de a Macrium Reflect különösen ajánlott.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17781) pjen válasza TigerCat (#17777) üzenetére


pjen
félisten

Örülök hogy segithettem egy picit én is,

(#17782) TigerCat válasza pjen (#17781) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi szépen!
Amúgy majdnem biciklilánc olajat öntöttem rá... Benéztem, de az utolsó pillanatban észrevettem. :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17783) MaxxDamage válasza TigerCat (#17780) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"Macrium Reflect" -re +1 (nagyon jó program!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17784) hool válasza MaxxDamage (#17783) üzenetére


hool
aktív tag

már biztos én lettem lama az évek alatt, de nem enged csak 1 partíciót átnyomni.
A helyzet úgy néz ki, hogy "system", win, "hp_recovery", "hp_tools"
ezekből a win-en kívül mindegyik egy az egyben kellene, a win meg csak annyira, amennyi adat van rajta.
Ugyanis az eredeti partíció már nem férne el, 300as vinyo menne 250es ssdre, de hely van a partíciókon.

MOD: konkrétan amikor az elsőt átteszi, utána azt írja, hogy nincs elég hely. Miközben 238giga a szabad amit áttenne meg kb 24.

[ Szerkesztve ]

(#17785) JetiRulez válasza Dell XPS (#17727) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azt hiszem, meg próbálok még egy olyan cselt, hogy felcserélem őket. Az SSD megy az Optibay keretbe, a HDD meg az elsődleges helyre.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17786) MaxxDamage válasza hool (#17784) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Méret mind1, említett program 1in1 átklónozza a HDD-t SSD-re! (lényeg hogy annyi hely legyen mint maga a forrás meghajtó!)

Én sima HDD tartalmát vittem át SSHD-re Momentus XT ment az ODD helyére (kerettel) complete azt kivettem a HDD és beraktam SSHD-t a helyére, ODD vissza (orig HDD meg eladva) :DD megy azóta minden gond nélkül, nekem is HP notin volt ez 3particíós

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17787) hool válasza MaxxDamage (#17786) üzenetére


hool
aktív tag

hát itt a lényeg, annyi hely nincs, mint az eredeti partíciók.
annyi viszont bőven van, mint amennyi adat azokon van.

(#17789) adrian4444


adrian4444
csendes tag

Szisztok egy kicsi segítséget kérnék, van egy HP530-s laptop és cseréltem benne procit egy T7400-sra, ugye a Max az T7600 lett volna, de viszont nem kezel a gép csak 1 magot, ha pedig engedélyezem a biosban a Dual Core CPU-t, akkor nem indul el a rendszer mi lehet a gond? A Bios verzió. F.07 2008.03.18 és úgy tudom nincs frissebb. Mit kezdjek vele hogy működjön a 2 mag?
A rendszerinformáció ezt írja ki:
Processzor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7400 @ 2.16GHz, 2167 Mhz, 1 mag, 1 logikai processzor
BIOS-verzió/-dátum Hewlett-Packard 68MVU Ver. F.07, 2008.03.18.
SMBIOS verziója 2.4
Segítségeteket előre is köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#17790) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Van egy Acer aspire 4830tg típusú notebookom és SSD-t szeretnék vásárolni bele. Az lenne a kérdésem, hogy 7mm vagy 9.5mm-es megy bele? (Most jelenleg nincs nálam ezért nem is tudom szétszedni, hogy megnézzem, és neten nem találtam erre vonatkozóan pontos infót).
Háta tudja itt valaki erre a választ. Köszönöm.
Ui: Esetleg ha valaki pont ezt a típust használja SSD-vel, akkor szívesen veszem a tapasztalatokat, véleményeket, hogy milyen fajtát/márkát vett bele stb...

(#17791) premete válasza dorika87 (#17790) üzenetére


premete
veterán

9.50 mm, neten első találat (nem a kiskegyeden). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17792) dorika87 válasza premete (#17791) üzenetére


dorika87
őstag

Be tudnád linkelni hol találtad? Mert elég vékony maga a gép is... és biztosra kell tudnom. Köszi.

(#17793) Pöttön válasza Dell XPS (#17741) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi szépen a segítséget!
A Fastboot opció be volt kapcsolva, ezért nem működött. :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#17794) Dell XPS válasza adrian4444 (#17789) üzenetére


Dell XPS
veterán

HP 530 -as kettő verzióval érkezett. Amelyikben Intel 940GML chipset van az alaplapon és nem Intel 945GM, az sajnos "csak" ilyen módon tudja támogatni (Bios opció: Dual Core disabled ) a processzor bővítést (Socket M). Nyilván lehetett volna "szabadon" hagyni ennek a lehetőségét, hiszen más esetekben simán megvan a támogatás, viszont a típusnál a HP ezt tudatosan, szabályozva így oldotta meg.

T7600 -ra teljesen felesleges bővíteni, és nem azért mert irreális áron lehet beszerezni (!).

Üdv, Dell XPS

(#17795) A_ScHuLcZ válasza Duree (#17730) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ahhoz képest, hogy az Epöl találmánya, a legtöbb gépre ez kerül már kb 2 éve, pedig a HDMI-t én is jobban szerettem.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17796) Tim82 válasza A_ScHuLcZ (#17795) üzenetére


Tim82
nagyúr

A HDMI licenszköteles, a DisplayPort nem, így az utóbbi szabványnak amúgy megfelelő miniDP sem. Ennyi lehet az ok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17797) #22718208


#22718208
törölt tag

Hi.

Milyen sata írót vegyek a notiba??
Valami hasonló kategória kéne mint az asztaliban a pioneer 215D.
Azért írtam ezt, mert mindenféle lemezt hiba nélkül ír évek óta, RW lemezeket is, olvasni meg kb. a dvd méretű pizza tésztát is olvassa.

fontos lenne hogy írja/olvassa az RW lemezeket is!

A notiban a jelenlegi nem olvas az RW DVD -n kívül semmit ,csak zakatol , jár a fej ide-oda.
Erre van megoldás vagy kuka?

(#17798) dorika87


dorika87
őstag

Everesttel hol tudom megnézni, hogy a 2 memóriamodulból hány foglalt?
Annyit találtam: Alaplap/SPD: Modul mérete: 4gb
Illetve a számítógép/DMI-n belül mamória modul tulajdonságainál a telepített méret 4096mb
Ha 2x2gb lenne az hol lenne feltűntetve? Mert így arra tudok következtetni, hogy csak 1x4gb ram van benne, tehát lenne még egy helyem és amúgy is 8gb-ig lehet bővítenii :)

(#17799) Luck Dragon

Elnézést a tudatlanságomért, de használt notebookot melyik webshopbol lehet jó áron esetleg garanciával megvásárolni? A válaszotokat előre is köszönöm. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17800) dorika87 válasza Luck Dragon (#17799) üzenetére


dorika87
őstag

Nekünk eddig ezzel a két budapesti üzlettel voltak jó tapasztalataink:
Laptopsystem
Notebooksystem

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.