Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) veréb válasza Feri02 (#17349) üzenetére


veréb
tag

most néztem meg i3 330m van benne és abban van
Processzor Grafikus ‡ Intel ® HD Graphics
Graphics Base Frequency 500 MHz-es
Grafika Max Dynamic Frequency 667 MHz-es
Intel Flexible Display Interface (Intel ® FDI) Igen
Intel ® Clear Video HD Technology Igen
Intel ® Clear Video Technology Igen
Macrovision * engedély szükséges Nem
honnan szerezek hozzá drivert?

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#17352) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Lehet-e parancsikonnal megoldani notebookon azt, hogy az egérpad illesztőprogramja nélkül is be/ki lehessen kapcsolni az egérpadot?
(Az egérpadon van rá érintős funkció be/kikapcs, de az csak az illesztőprogrammal együtt működik. Direkt nem használom az illesztőprogramot hozzá).

(#17353) artiny


artiny
őstag

AMD E-350 processzorral nem vagyok megelegedve ,akkor egy Intel Z3740 szerintetek mar eleg eros lenne? /netezés,.../

(#17354) pjen válasza veréb (#17348) üzenetére


pjen
félisten

A saját hozzá adott drivert tedd fel, mással nálam se jó.

(#17355) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni újonnan. Elolvastam a fórum összefoglalóját és annak megfelelően próbálnám körbe írni mire lenne szükség:
- maximális pénz keret ~160e
- alapvetően internetezésre és filmnézésre kell, játékra NEM. 99%-ban otthoni felhasználásra, semmi cipelgetés
- CPU i3 (netán i5) jó lenne ha beleférne a keretbe, memóriát tekintve 4Gb (8Gb mégjobb lenne ha beleférne a keretbe)
- SSD kell bele (64 vagy 128Gb)
- HDD-ből 500Gb is bőven elég, optikai meghajtó legyen
- mérete 15-16", matt vagy fényes is lehet, de inkább matt
- ha lehetséges ilyen kategóriában full HD kijelző kéne, de ha nagyon nagy ár, akkor elég a sima HD
- operációs rendszer nélkül
- HDMI csatlakozó, min. 3db USB csatlakozó kellene
- akkumulátor üzemidő nem számít
- esetleg opció (de csak a sor legvégén), hogy jó lenne ha kifejezetten jól szólna a saját hangszórója (laptopokhoz képest természetesen)
- márkát tekintve mindegy, talán preferálom az ASUS, LENOVO, TOSHIBA (de ha valamit nagyon nem ajánlotok hiszek nektek)

Kb ennyi.

Köszi és üdv,
R.

(#17356) Khelben válasza rooland (#17355) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem ide akartad írni.

(#17357) rooland válasza Khelben (#17356) üzenetére


rooland
senior tag

Igen, csak senki nem reagál egy szót sem.

(#17358) Kbali válasza artiny (#17353) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szo-szo. Ez sem erőgép, nem véletlenül csak tabletekbe, netbookoba rakják.

[ Szerkesztve ]

(#17359) Kbali válasza Ice&Lime (#17352) üzenetére


Kbali
nagyúr

Legfeljebb, ha írsz hozzá progit. Amivel ugyanott vagy, mint egy illesztővel.

(#17360) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!
Levonó G50-70 en azt írja, hogy ki van kapcsolva a wifi szolgáltatás, de nem találok rajta funkció on=off gombot.

Hogy a fenébe lehet visszakapcsolni a wifi-t?!

Ötlet :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17361) Ice&Lime válasza Kbali (#17359) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Talán még érdekelne is a dolog, de úgy, hogy csak a be/kikapcs funkciót venném ki belőle és tenném bele a programba, na de hogyan csinálnám ezt meg?..

(#17362) oilver1 válasza rooland (#17355) üzenetére


oilver1
tag

Szerintem a laptop.hu-n nézz körül, ha új laptopot akarsz. Meg lehet próbálni az árgép.hu-s "webshop"-okat, de még ha azt is írja, hogy készleten, úgysincs nekik. A laptop.hu a legolcsóbb, ahol van is raktáron minden.

Ami a kritériumokat illeti - full HD kijelző 220-tól indul, akármilyen márkában (újonnan), SSD a gépbe szintén ez a kategória.

160 körül jó választás az ASUS és az ACER, esetleg még kifoghatsz TOSHIBA gépet is, csak személyesen meg kell nézni, mennyire szoros a zsanér, hajlik-e a fedlap ha kihajtod stb... Ezekbe jellemzően már jobb i3 vagy belépő i5 van, 4-8 gb rammal és dedikált videókártyával (ha nem is játékra kell, de a win7-8 kajálja a vga erejét).

A hangszóró kérdés - szerintem 120-180 ezres kategóriában túl nagy különbségek nincsenek, vakítanak mindenféle térhangzással meg virtuális bizbasszal, de attól még doboz hangja lesz :)

Ha nem vagy finnyás, akkor ilyen paraméterű gépet használtan már egy százasért tudok, de hardveraprón körül kell nézni, 160-ért már használtan kapsz full-hd kijelzős i7-es prockóval. Ha rám hallgatsz, veszel egy használtat 100 körül és picit bővítesz bele. Nekem pont van egy :D

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17363) V.Stryker válasza oilver1 (#17362) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak a laptop.hu drága mint az állat.... amit notit én vettem az egyik helyen, ahol van raktáron 143k, náluk 175k....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17364) rooland válasza oilver1 (#17362) üzenetére


rooland
senior tag

Köszönöm a tanácsokat!
De mindenképpen új kell számla miatt. :)
Lenovok szimpatikusak még, barátnőmnek G580-a van és egész masszívnak, igényesnek tűnik.

(#17365) oilver1 válasza V.Stryker (#17363) üzenetére


oilver1
tag

Na, melyik bolt volt az??? Engem is érdekel a hely, ahol nagyker ár alatt tudnak notit adni!

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17366) oilver1 válasza rooland (#17364) üzenetére


oilver1
tag

Lenovo szerintem (szubjektív véleményem) a középkategória, irgalmatlan sok laptopot dobálnak ki. Nem rossz, csak ki kell fogni a jót :)

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17367) V.Stryker válasza oilver1 (#17365) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tessék. Itt egy noti a laptop.hu -nál és itt van ugyanaz a noti a laptopszalon.hu-nál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17368) oilver1 válasza V.Stryker (#17367) üzenetére


oilver1
tag

Igen, de nézd meg, hogy hova szól a szervízgarancia - az olcsóbbik az külföldre... Nyilván szürkeimportos, azaz szlovákiából meg lengyelből hozzák, ÁFA nuku (és legális így), úgyhogy lényegében az áfával csökkentett áron tudják adni.
Tök jó, csak ha meghibásodik a géped, akkor a magyar Lenovo nem fogadja majd be, mert nem magyar garis hanem európai garis, és várhatsz majd rá 3-4 hetet, mire történik valami. Vagy többet. Ha történik egyáltalán valami, bár ezeknél a boltoknál az a jellemző, hogy vagy ad egy újat, vagy levásárlod a zsét.
De ne nekem legyen igazam, hanem Neked, és tényleg egy olcsó hely :R

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17369) V.Stryker válasza oilver1 (#17368) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak miattad megkérdeztem tőlük. Itthon garisak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17370) oilver1 válasza V.Stryker (#17369) üzenetére


oilver1
tag

Meghajlok és nyilvánosan megkövetlek! :R :)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17371) V.Stryker válasza oilver1 (#17370) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De most nem b.szatás képpen írtam, csak nemrég vettem notit és előtte átnyálaztam a boltokat,hogy hol érdemes megvenni, kirostázva az árgép első 10 kamu helyezettjét. Na, de a lényeg,hogy a laptop.hu rendre kiesett minden típusnál. Amit nem értek én se, mert régebb jóval olcsóbbak voltak (vagy az a notebook.hu volt? ) és mivel dolgoztam ilyen helyen tudom,hogy hogy lehetnek ezek a cégek ilyen olcsók. :)

Pl itt a notebook.hu ... ők is 144.900-ért adják, pedig róluk a kamu szlovák importot nem feltételezem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17372) oilver1 válasza V.Stryker (#17371) üzenetére


oilver1
tag

Vannak különbségek, de ezek a nagyon olcsó laptopárak a használtpiacot is agyoncsapják ... :)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17373) rooland válasza V.Stryker (#17367) üzenetére


rooland
senior tag

Milyen érdekes, hogy mikor ezt írtad még megvolt mindkét laptop, de most már a laptop szalon oldaláról lekerült amit linkeltél.
:F

[ Szerkesztve ]

(#17374) oilver1 válasza rooland (#17373) üzenetére


oilver1
tag

Valahogy sejtettem... Bevett szokás, hogy azt mondják a boltok, hogy valami van raktáron, megrendeled, aztán heteket váratnak. Csak azért felrakják a shopba, hogy elmondhassák, nekik ilyen is van. Közben nincs.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17375) V.Stryker válasza oilver1 (#17374) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Érdekesnek érdekes, de míg kint volt, addig volt raktáron. Én náluk vettem, megrendeltem, átvettem, nem kellett várnom egy percet se. Ott a Teréz körúton a bolt, a Nyugatinál...normális bolt, normális srácokkal. Nem ilyen humbuk cék, szlovák gyökerekkel. Legalábbis nem tűntek annak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17376) rooland


rooland
senior tag

Ez egész jó ajánlatnak tűnik! Vélemény, esetleg alternatíva?

LENOVO G510

(#17377) oilver1 válasza rooland (#17376) üzenetére


oilver1
tag

Mire használnád? Ha csak irodai munkára - office, internet, filmnézés - akkor jó, hogy mondjuk kép- és hangszerkesztés, esetleg egy-két játék még benne van, akkor dedikált vga-sat néznék a helyedben. Amúgy jó kis gép, bár többet tudnék mondani, ha látnám az összeszerelési minőséget. Láttam már brutál játékos gépet olyan ótvar házban...

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17378) rooland válasza oilver1 (#17377) üzenetére


rooland
senior tag

Csak irodai munka amit írtál. Igaz írtátok hogy a Win azért eszi a 3D-t is, de egy intel4600 azért kiszolgálja gondolom.
Barátnőmnek van egy LENOVO G580-a. Hát női kézben az aztán kap rendesen... És teljesen strapabíró, zsanéroknak nincs bajuk, masszívak.

(#17379) oilver1 válasza rooland (#17378) üzenetére


oilver1
tag

Akkor szerintem vedd azt :) Rosszul biztos nem jársz :R

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17380) Feri02 válasza veréb (#17351) üzenetére


Feri02
csendes tag

Ha kaptál hozzá cd-t, arról. Nem kell a legújabb, inkább legyen az amit alapból adnak hozzá, az biztos passzol. A VGA csak akkor indul be (szó szerint), ha hozzárendeled Catalystban a lejátszót, játékot, stb, lehet ezért nem működött.

Valaki?
Laptop esetében a füles hibernálását hol lehet kikapcsolni? Egy pár percen belül kikapcsol, majd ha valami hang van a gépen, bekapcsol. Iszonyat idegesítő... :O

[ Szerkesztve ]

(#17381) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy szereztem nemrég egy sony vgn-sz4xwn típusú laptopot,aminek kapcsolható videó kártyája van(gma950-nvidia go7400)!
Processzor T7200 és az a helyzet hogy folyamatosan túlmelegszik,egy kis hűtő ventilátor próbálja lefújni a meleget a chipsetről,a prociról,és a vga-ról.
Egy átlagos felhasználásnál az integrált procival átlagos a hőmérséklete (60 körül),viszont ha bekapcsolom a vga-t akkor egyből megugrik alapba is 60 felett,és ha esetleg elindítok egy játékot,akk 3 perc után ki is kapcsol a gép!

természetesen szétszedtem,mindent újrapasztáztam,még ventilátort is cseréltem!

van valakinek valami ötlete mi tévő lehetnék?

(#17382) Fleed


Fleed
aktív tag

Hi!
ASUS X502CA XX076D laptop újratelepítésénél akadt gondom. Windows 8.1 volt rajta, újra akartam telepíteni, formatáltam, de telepítésnél azt írja ki, hogy nem talál a dvd-n ( külső dvd meghajtó udb-n rádugva, mert nincs optikai meghajtó) megfelelő illesztőprogramot. Megpróbáltam mind3 usb csatlakozóra rádugni, UEFI ki/be kapcsolást nem tudok állítani biosban. Mit tudok még tenni h megússzam a szervizet. Köszi.

(#17383) veréb válasza pjen (#17354) üzenetére


veréb
tag

sajna én nem kaptam hozzá semmit!
esetleg el tudnád küldeni az alien666@citromail.hu-ra?

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#17384) veréb válasza Feri02 (#17380) üzenetére


veréb
tag

a catalistban hol kell hozzárendelni a lejátszót? én nem találom
alien666@citromail.hu

[ Szerkesztve ]

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#17385) rooland válasza oilver1 (#17379) üzenetére


rooland
senior tag

Fuu hát megnéztem élőben a lenovo g510-et. Hát semmi köze a g580-hoz, mintha nem is egy széria lenne. Fröccsöntöt műanyag kopogós hatása volt az egésznek, elég gatyi. :(

(#17386) oilver1 válasza rooland (#17385) üzenetére


oilver1
tag

Hát nem szívesen mondom, de én megmondtam :) Tényleg, még az Acer-nél is rosszabb. Azért van belőle olyan sok típus. Szerintem inkább keresgélj Asus vagy Acer típust, azokból a pénzkeretedbe illőt találhatsz könyebben. Vagy adok számlát az enyémhez :D

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17387) Khelben válasza oilver1 (#17386) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asust meg Acert 200k alatt messzire el kell kerülni. Dell és Lenovo játszik ott, meg néhány HP. De van erre szaktopic.

[ Szerkesztve ]

(#17388) oilver1 válasza Khelben (#17387) üzenetére


oilver1
tag

Igen igazad van. De a kollégának 160 ezer a keret, ezért a pénzért jó HP-t... Esetleg egy gyengébb ProBook :F

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17389) pjen válasza veréb (#17383) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem acer laposban van a HD5470csak azért irtam mert ugyanaz a VGA és nekem sem men az acer meghajtó nélkül.Ha gondolod szívesen elküldöm,de a gyártó honlapjáról le lehet tölteni a meghajtó csomagot. :)

(#17390) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Valaki használ valamilyen helykövető alkalmazást a notijára, hogy netalántán lopás esetén lehessen követni az útját?

(#17391) Feri02


Feri02
csendes tag

Elküldeni? A CD-t? ;]
Majd holnap írok, ma már nincs ehhez erőm... :(

alien666@micsoda?.hu ;]

[ Szerkesztve ]

(#17392) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Asus 1201Ha kis netbook-om.Ami néha nem indul pöcre csak ha többször vagy ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. A konntakt spray-en már túl vagyok,de nem sokat segített.
Esetleg tudjátok hogy mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#17393) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló!

Adott egy asus x553m laptop(zsír új), win7 32bit eredeti telepítő betöltés után kékhalál a következő üzenettel:

the bios in this system is not fully acpi compliant

(#17394) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Gondoltam itt is felteszem a kérdésem.
"Valaki tudja esetleg, hogy ez a termék beépíthető-e egy HP ProBook 455 G1 notiba ? (csatlakozás stimm , de méretről nem vagyok meggyőzve - magasság) [link] - jelenlegi ODD (gyári) egy HP SU-208 DvD-RW amiről nem találtam méretbeli infót sehol... :( :U "

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17395) szabonagyur válasza #81556480 (#17393) üzenetére


szabonagyur
félisten

64 bites WIn8-at neki.... 64 bites WIn7 is mehet de ahhoz neked kell összeszedni a drivert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17396) szabonagyur válasza MaxxDamage (#17394) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

3. oldal közepe: [link] Removable Storage Fixed 9.5 mm SATA optical drive: DVD+/–RW SuperMulti DL Drive;9 and option of no optical drive

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17397) #81556480 válasza szabonagyur (#17395) üzenetére


#81556480
törölt tag

felment a 32-es. De lan driverrel goindba vagyok . Létezik rá megoldás ?

(#17398) szabonagyur válasza #81556480 (#17397) üzenetére


szabonagyur
félisten

De minek 32bites neked? A gép fele tulajdonságát nem fogok kihasználni...

Amúgy meg ahogy írtam google segít megkeresni, máshogy nem nagyon lesz...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17399) #81556480 válasza szabonagyur (#17398) üzenetére


#81556480
törölt tag

mert jelenleg nincs más ami jogtiszta. és sürgősen kell a gép. Majd lesz rá nyóc de most nincs :D

(#17400) MaxxDamage válasza szabonagyur (#17396) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönet érte ! :R
Magyarul a kinézett Samsung nem jó, mivel az 12.7mm -es magasságú mérettel bír :(((
/esetleg valaki tudna ajánlani a megadott notiba kompatibilis BD-R -t ? /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.