Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Milo629 válasza gorillas (#27897) üzenetére


Milo629
aktív tag

ASUS P5KPL-AM EPU :U

[ Szerkesztve ]

(#27902) sza.sa


sza.sa
tag

Ha valakinek kikapcsolás után áram alatt marad az USB Asrock lapnál, ezeket nézze meg: (Asrock support válaszolt 2 napon belül :) )

Please kindly change below BIOS option setting:
1. [On/Off Play] set to Disabled
2. [Deep Sleep] set to [Enabled in S5] or [Enabled in S4 and S5]
You can find the two options in BIOS > Advanced > South Bridge Configuration

sza.sa

(#27903) Apollo_21 válasza sza.sa (#27902) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszi! Hazaérek és meglesem:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27904) fazekasb89 válasza Apollo_21 (#27903) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

hülyeségt irtam nem kártya alaplap... tudtok valamit a digitaltrend.hu-rol, vidéki vagyok telefonon meg emailbe lehetetlen elérni őket...

(#27905) fazekasb89 válasza pcgamer01 (#27890) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

semmi baj vele ment egy éve 0-24-be, amíg be nem sült proci mellet a kodenzátor ,elfüstölt (vagy mi nem értek hozzá) de a forgalmazó bolt elérhetetlen, meg mondjuk amikor vettem elöszőr sérültet kaptam. Másfél hónap várakozás az újra. Ez meg majdnem kibírt egy évet...

(#27906) #65675776 válasza gorillas (#27897) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilvánvalóan hülyeséget ír ki az Everest. HA ennyire alacsony lenne a 12V, akkor el sem indulna a gép.

(#27907) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

FSB-állítgatással kapcsolatban lenne egy kérdésem. Adott egy AsRock K7S8X alaplap, benne egy ilyen procival. A CPU World szerint 266MHz-es FSB-t tud a proci, viszont az alaplapon jumperekkel fixen 133MHz-re van állítva, így üzemel most is. Megnéztem az alaplap manualját, és jumpereléssel 266MHz-ig el lehet menni az FSB-vel.

Kérdeznélek benneteket, hogy esetemben ezt célszerű-e átállítani a jobb teljesítmény érdekében, vagy ezzel hazavághatom a procit (és/vagy a lapot)? Ilyenkor mi a helyzet a szorzóval? Ezt automatikusan állítja majd az FSB-hez az alaplap?

Köszi a válaszokat előre is! :R

MOD: Most nézem, hogy 266-ra van állítva a jumperekkel...akkor most hogy van ez? Ilyenkor a felét kell venni, és azért megy 133-on?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27908) fazekasb89


fazekasb89
csendes tag

helo, ha leégett az alaplapom, és a kiskereskedő januárig nem ígért semmit, jogosult vagyok csere alaplapra?

(#27909) Thrawn válasza fazekasb89 (#27908) üzenetére


Thrawn
félisten

Fizikai sérülés esetén már az is kész csoda, hogy egyáltalán foglalkoznak vele és nem hajtottak el.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27910) csabyka666


csabyka666
addikt

#27907-hez egy plusz kérdés. Mi értelme van annak, hogy egy alaplap támogatja az 533-as FSB-vel rendelkező procikat, ha amúgy meg DDR1-es memóriákat fogad? Tudtommal a DDR1-es ram maximum 400MHz-en (PC3200) megy, és az 533-as FSB mellé már minimum DDR2-es (PC4200-as) ram kellene.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27911) Thrawn válasza csabyka666 (#27907) üzenetére


Thrawn
félisten

Az FSB is DDR (doube data rate). Ott a linkelt oldalon a proci órajele és szorzója, kiszámolhatod belőle az FSB valódi órajelét.

#27910: az FSB-n elég sokminden megy át, nem csak a memóriával zajló kommunikáció zajlik rajta. Túl sokat nem számít, hogy "csak" DDR400-as RAM megy a lapba.

"Tudtommal a DDR1-es ram maximum 400MHz-en (PC3200) megy"
Újabb tévedés, az a RAM 200 MHz-en jár. (Hint: DDR)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27912) csabyka666 válasza Thrawn (#27911) üzenetére


csabyka666
addikt

Óh, értem, szóval 1800MHz / 13,5 = 133MHz. Szóval a proci FSB-je 133MHz. De akkor mi az a Bus speed, és miért 266MHz?

Azt olvastam, hogy az Intelnél marketingfogás, és azért írnak 400MHz-es FSB-t a procira, mert minden órajelciklusra 4× küld adatot (szóval valójában 100MHz-es az FSB, nem pedig 400MHz). Az AMD-nél ez 2×-es, azért van a 266MHz?

MOD: Újabb tévedés, az a RAM 200 MHz-en jár. -> Elírtam, 200MHz az.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27913) Viktoár válasza csabyka666 (#27912) üzenetére


Viktoár
addikt

Ugorj be a tuningos topikba,az első hsz-ben van egy részletes összefoglaló. ;)

Üdv:Viktor

(#27914) csabyka666 válasza csabyka666 (#27912) üzenetére


csabyka666
addikt

Szóval, szóval, szóval...jajj. :B

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27915) csabyka666 válasza Viktoár (#27913) üzenetére


csabyka666
addikt

Jajj, de köszi! Ilyet kerestem! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27916) Thrawn válasza csabyka666 (#27912) üzenetére


Thrawn
félisten

Front-side bus

Hol olvastál te ilyeneket? Intelnél egyébként quad-pumped FSB is van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27917) Akcok94


Akcok94
senior tag

hali,
olyan kérdésem volna, hogy van egy asus crosshair V formula lapom, és a videokártyát mindegy melyik 16x slotba rakom? Mert ha az alsóba rakom jobban elférek. köszönöm a választ :D

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#27918) csabyka666 válasza Thrawn (#27916) üzenetére


csabyka666
addikt

Pontosan nem tudom már, hogy hol láttam. Én úgy értelmeztem, hogy ha egy Intel processzor 400MHz-es FSB-vel rendelkezik, akkor az 100MHz-en fog menni valójában.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27919) csabyka666


csabyka666
addikt

Az én agyam már ott kékhalált dob, hogy például az említett procinál is azt írja, hogy "Bus speed", ami az FSB akar lenni, azt 266MHz-nek mondja, aztán valójában 133MHz a valós.

Oké, persze, effektív, de minek kell variálni? Intel vonalon meg rágravírozzák a procira, hogy 2GHz/512kb/400, erre berakom a lapba, és megy 100-on.

Hab a tortán, hogy persze mindennek van 2-3 elnevezése, és keverik is rendesen.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27920) nyaszigercsi


nyaszigercsi
újonc

ASUS B85M-G-ról valaki véleményt tudna mondani esetleg tapasztalatot leírni???

(#27921) pcgamer01 válasza Akcok94 (#27917) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Szia!

Ha 1 kari van akkor azt az elsőbe kell rakni mint elsődleges.
Plussz ha felsőtápos házad van akkor ha alulra rakod akkor nem sok hely jut a karinak. :S :DD

Samsung Galaxy S10+

(#27922) TaylorXIII válasza Akcok94 (#27917) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Hát kézikönyvben is felülről az első slotot ajánlják de van egy ilyen mondat is:
In single VGA card mode, use first the PCIe 2.0 x16_1 slot or PCIe 2.0 x16/x8_3 slot for PCI Express x16 graphics card to get better performance. A másik slot amiről itt szó van az alulról a 2.

[ Szerkesztve ]

(#27923) saby97 válasza gorillas (#27897) üzenetére


saby97
tag

A SpeedFan is kijelzi, szerintem nézd meg azzal is, nekem pl 10,93V-ot ír, ez reálisnak tűnik, de ez is hazudik egy kicsit, mert anno megnéztem fesz.mérővel és 11,xx volt.

(#27924) Akcok94 válasza TaylorXIII (#27922) üzenetére


Akcok94
senior tag


ezt írja akkor jó nem?

alsó tápos házam van, és amúgy is csak egy slotot foglal a vga(HD6970).

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#27925) saby97 válasza csabyka666 (#27919) üzenetére


saby97
tag

Szerintem nálad van a baj, mert az én régebbi celeronomnak 533Mhz volt az FSB-je, az L2 meg 256kb. Mivel 512kb-os gyorsírótárból újabb procira következtetek, így nem hiszem, hogy 100-on ment volna :F

Persze a nagyobb cache nem jelenti azt, hogy valami újabb, de ilyen kis méretekben gyanús, hogy az.

(#27926) TaylorXIII válasza Akcok94 (#27924) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Én a következő oldalról idéztem előbb de jah alulról a második slotba is rakhatod elvileg de a legfelsőt ajánlja az asus is. De ha semmi különbség nincs akkor mikor alsóban van és kép is jó meg minden szóval minden klafa akkor szerintem használhatod így.
Enyém színes :P PDF:D

[ Szerkesztve ]

(#27927) Thrawn válasza csabyka666 (#27919) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez egy ilyen szakma :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27928) csabyka666 válasza saby97 (#27925) üzenetére


csabyka666
addikt

533-as FSB-vel 133-on megy, negyedelni kell az effektívet, ezt már megtudtam.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27929) csabyka666 válasza Thrawn (#27927) üzenetére


csabyka666
addikt

De amúgy az elképzelés jó?

Úgyértem, hogy ha egy 400-as FSB-s procim van, akkor is mehet 400-on a ram, csak más lesz az arány, mint ha mondjuk egy 533-as FSB-s procival használnám ugyanazt a konfigot...és ezért (mármint a különböző arányok miatt) kapok különböző eredményeket - 400-as FSB-vel kicsit kevesebbet ad az Aida, mint 533-as FSB-vel. Minimális a különbség, de van!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27930) Thrawn válasza csabyka666 (#27929) üzenetére


Thrawn
félisten

Különbség lesz persze, de attól még, hogy az AIDA64 RAM-olvasása mondjuk az egekbe szökik egyáltalán nem biztos, hogy az adott procinak valóban szüksége van arra a plusz sávszélre. Elég árnyalt egy téma ez.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27931) csabyka666 válasza Thrawn (#27930) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, azt látom, hogy árnyalt. :)

Engem igazából az foglalkoztat, hogy jól gondolom-e, hogy az arány miatt változik a kapott eredmény? Nem vagyok a tuning megszállottja, csak annyit akarok maximálisan kihozni a konfigokból, amennyit alapon tudnak.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27932) Jmedve


Jmedve
tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek ha tudtok! A fiam az alábbi konfigurációra cserélte a működő AMD konfigját:

CPU: i7 4820K Ivy-Bridge (ez vadi új)
Alaplap: Gigabyte GA-X79S-UP5-Wifi (ez vadi új)
Ram: Corsaiir 1600 Mhz Vengeance 4 X 4Gb
Táp: Corsair GS600
VGA: ASUS 7970 Ghz Edition 3Gb

A probléma az hogy, a konfig összeszerelés után, nem indul el. Csak annyit csinál, hogy pár másodpercre, felpörögnek a ventilátorok, majd leállnak, pár másodperc elteltével, magától újra felpörögnek a ventilátorok, majd ismét leállnak, és ez megy a végtelenségig. A BIOS-ig sem jut el, a monitor fel sem villan.
Persze visszavittük az egészet abba a boltba ahol vettük az új cuccokat. Az alaplapot 2x, a processzort 1x gariba cserélték, és most már a boltban szerelték össze a gépet. a hibajelenség most is ugyan az mint eddig volt. A boltban akasztottak a konfigra másik tápot is, és kipróbálták, másik fajta memóriával is, a gép minden esetben ugyan azt a hibát produkálta.
Ne értsetek félre, nincsen bajom a bolttal ahol vettük a CPU-t, meg az alaplapot, mert korrektek, ismerem őket. Csak megoldást keresek a problémára.

Az alaplap cpu support list-ben benne van a i7 4820K cpu.
Bios, az alaplap honlapján csak az F4 van fent

Mi lehet a probléma?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#27933) TaylorXIII válasza Jmedve (#27932) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Közben nem sípol semmit? 1 ram modullal volt már próbálva?

(#27934) saby97 válasza csabyka666 (#27928) üzenetére


saby97
tag

Tényleg... Az 1066-os E6600-am is 266-on ment.

(#27935) Jmedve válasza TaylorXIII (#27933) üzenetére


Jmedve
tag

Nem sípol egyet sem! Igen, lett próbálva 1 ram modullal is!

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#27936) TaylorXIII válasza Jmedve (#27935) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azért ez nagyon durva hallod. 2 másik ugyanilyen alaplappal is másik táppal is és másik procival is ezt csinálta.... Videokártya mindig kapott elég áramot? A másik táp amivel volt próbálva az is GS 600 volt?

(#27937) Jmedve válasza TaylorXIII (#27936) üzenetére


Jmedve
tag

Igen jól gondolod, szerintem is erősen durva a dolog!

Eddig ugyan ez a táp, ezzel a vga-val simán ketyegett egy AMD 8350 CPU-val szerelt ASUS Sabertooth alaplappal.
Azt hogy a boltban milyen másik táppal próbálták, azt sajnos nem tudom. De ismerem őket, elég régi motorosok ebben a számítógépes témában, de ez a probléma, most úgy látom őket is megakasztotta.

Még esetleg ki próbálhatjuk az én Thermaltake Smart SE 730W tápommal, de nem fűzök hozzá túl nagy reményt!

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#27938) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Alaplap tanácsért jöttem. Öcsém gépe: valami am3-as lap + phenom ii x2 555 3.2ghz + 4gb ddr3 + hd6870. A vga-ját visszafogja kicsit a proci + már eléggé eljárt felette az idő. AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 processzort néztük ki neki, a kérdésem hogy mi a legolcsóbb lap hozzá amit nyugodt szívvel ajánlanátok? Elképzelhető, hogy lesz tunigolva, de tuning miatt nem akarunk sokkal többet áldozni a lapra.
Köszi! :R

(#27939) csabyka666 válasza saby97 (#27934) üzenetére


csabyka666
addikt

Szóval mégis marketing...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27940) csabyka666 válasza Jmedve (#27932) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Pár hónapja volt nálam egy gép, ugyanezzel a tünettel: elindul-leáll-elindul-leáll...végtelenítve. Tápra gyanakodtam, ki is cseréltem, és megjavult a konfig. Egyúttal portalanítottam is, és próbaképpen visszaraktam bele a régi tápot. Hogyan-hogyanse, de a mai napig működik. Másra nem tudom ráfogni a jelenséget, mint valamiféle érintkezési hibára. Szóval érdemes mindent jól átmozgatni, ellenőrizni.

Amit még kipróbálnék: elemeire szedném, és csak a minimális dolgokkal (proci, ram, videokártya) megindítanám a lapot. Célszerű PCI-os videokártyával próbálni, mert olyannal is találkoztam, hogy a PCI-Ex slot végleg elszállt, de a lap amúgy működik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27941) Viktoár válasza Jmedve (#27932) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Szerintem a procit kellene kispadra küldeni és egy másik fajtával kipróbálni a lapot.
Rev 1.0-ás a lap?

Üdv:Viktor

(#27942) csabyka666 válasza Thrawn (#27930) üzenetére


csabyka666
addikt

...beigazolódni látszik a gondolatom, miszerint minél jobban közelítjük az 1:1-es DRAM:FSB arányt, annál jobban fog teljesíteni a konfig.

Most egy Abit NF7-S lapon állítgattam az értékeket, és a benne lévő 2600+-os Athlon XP (166MHz-es FSB) és a DDR400-as ram jobban teljesít, ha 400 helyett 333MHz-en járatom. Így 1:1-es arányt értem el, különben pedig 6:4-es arányban voltak.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27943) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hazahoztam egy Athlon II X2 255 CPU-t és egy GA-990FXA-UD3 alaplapot, rákötöttem egy Corsair AX1200 tápot, beledugtam 1x4Gb Corsair Vengeace RAM-ot, és egy Radeon R9 290-et, de ha bekapcsolom, akkor nincs kép, a VGA ventilátora pedig periodikusan gyorsul-lassul.

Tipp?
Az egyik használtpiaci eladó vert át, vagy lehet inkompatibilitás?
Ez alapján a VGA és az alaplap működhet együtt, a CPU pedig szerepel a gyártó listáján a támogatott CPU-k közt.

Érdekesség, hogy ha fel van kapcsolva a táp főkapcsoló, akkor folyamatosan cirreg az alaplap.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27944) gorillas válasza Milo629 (#27901) üzenetére


gorillas
csendes tag

A biosban persze helyes értéket mutatott,csak felmerült bennem hátha bekapcsolás után a terhelés kicsivel nő és vmi nem okés epu nincs benne de köszönöm a választ :) Üdv

(#27945) Constant válasza janos666 (#27943) üzenetére


Constant
csendes tag

Szerintem az már rég rossz ha cicereg egy lap...

Nem lehetséges hogy a táp cicereg? Azoknál van mikor normális, van mikor az idő haladtával a lakkréteg elöregedik és amiatt cicereg...

Csipog a cucc? Ha igen mennyit?

(#27946) janos666 válasza Constant (#27945) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én az alaplapból hallom, bár elég halk és túl távolra nem vihetem a tápot.
Az alaplapon is lehet olyan tekercs, hogy már a gyárban nem jutott bele elég gyanta. Egyébként persze, utálnám, de ez esetben ez most épp mindegy lenne. A nagyobb baj, hogy a bootolásig sem jutott.
Kár hogy nincs egy PC speaker-em, hátha lemorzézná a hibát.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27947) Constant válasza janos666 (#27946) üzenetére


Constant
csendes tag

Hangfalad-hangszóród csak van... :)

(#27948) Jmedve válasza csabyka666 (#27940) üzenetére


Jmedve
tag

Üdv Neked is!

Hát persze először mi is tápra gondoltunk, ezért lett kipróbálva egy másikkal a boltban. A portalanítást meg sem említem, mert az alaplap, és a cpu, vadi új, sőt immár többszörösen is lecserélt darab. A gép többi része sem túl régi darab, és rendszeresen van tisztítva, teljesen újszerű állapotban vannak, csillog villog minden alkatrész.
Már a fiamat azzal ugratom, hogy ez az AMD bosszúja, mert átnyergelt Intel platformra :)!

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#27949) Thrawn válasza csabyka666 (#27931) üzenetére


Thrawn
félisten

A régi szép időkben a Palomino magos Athlon XP-met, aminél már lézerrel vágták át az L1 hidakat amik a szorzóállítást tették lehetővé, hogy ne lehessen egyszerűen csak grafitozni, szélvédőjavító festékkel moddoltam meg: [link]
Ezzel a megoldással 1:1-es osztóval tudtam járatni a RAM-okat, ami ennél a procinál jól jött.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27950) janos666 válasza Constant (#27947) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van, passzív házimozi cuccok.
Beugrott, hogy abban az időben, ahonnan ez a lap jön, már divat volt az alaplapi hangkártyán át is csipogni, úgyhogy bedugtam egy fülhallgatót a fekete jack-be, de néma.
Kössem rá a fülest a "PC Speaker" csipogókimenetre? Nem tudom abban hány Volt van, és nemrég döglött meg a multiméterem.

Hogy hiányzik ilyenkor az a jó kis hexadecimális kijelző, amihez már úgy hozzászoktam az utóbbi pár évben.

Még valami tipp, hogy VGA nélkül hogy derítsem ki, hogy bootol-e a háttérben?
Csak 290-es radeonok vannak itthon szabadon (illetve még egy HD5850, de az vízhűtőkörbe csövezve, inkább nem venném ki ezért). Plusz egy PCI-os kártya ilyen célra, csak épp már nincs megjelenítőm, amin van D-sub. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.