Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) JSHammer


JSHammer
tag

sziasztok!

erről a lapról tudnátok írni valamit?

a speciket tudom , de érdekelne vannak-e problémái pl:sata vezérlés ilyesmi:)

GA-P43-ES3G

előre is köszi

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#27952) csabyka666 válasza Thrawn (#27949) üzenetére


csabyka666
addikt

Én is hallottam anno mindenféle moddolásról, igaz, én nem vagyok híve ezeknek.

A cikket el fogom olvasni hamarosan! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27953) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mégis a VGA volt a ludas. Eszembe jutott, hogy az asztali gépben sem adott képet, csak ha EFI módban bootolt a lap (az Intel, ez AMD). Beraktam egy PCI-os kártyát és kölcsönöztem egy D-sub-os monitort, így látom a post-screen-t. :R

De amúgy minden új R9 290 ilyen, mert most kipróbáltam kettőt is (egy X-eset és egy simát, mindkettő ASUS). Ez akkor a VGA sara, mert Intel és AMD lapban is csinálják.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27954) Constant válasza janos666 (#27953) üzenetére


Constant
csendes tag

Az jó köcsög, egyébként a csipogó, piezó magas, semmi gond nem lesz ha hangfalra kötöd!

És akkor rossz a vga, vagy használata előtt be kell állítani a bios-t?

(#27955) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok!

A H61 chipszettel rendelkező lapokban tényleg nem lehet húzni a K-s procikat (I5 3570K) ?
Erről a lapról lenne szó.

üdv: Sh@dowMAN007

(#27956) Constant válasza Sh@dowMAN007 (#27955) üzenetére


Constant
csendes tag

Hello!

Én csak tippelni tudok!
Nem próbáltam még, de nálam i3-nál 33as szorzó fölé nem enged állítani, és bclk funkció nincs benne!
Gigabyte h61m-ds2h lapom lenne, Asus lapok többségénél van bclk funkció is, de hogy mit tiltana húzásnál...
Feszt enged adni, bclk-t is... De hogy sunyiba mit tilt a bios erról fogalmam sincs... :(

(#27957) Sh@dowMAN007 válasza Constant (#27956) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Az i3-ba nincs K-s proci tudtommal.
Magyarán zárva a szorzózár.

(#27958) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok!
Egy kis gondom van szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy ASUS Maximus GeneZ/Gen3 alaplap,i5 3570-es procival,indításkor megy minden de nincs kép. A debug led A2-es hibakódot ír.Elvileg a legfrissebb BIOS van rajt,de nem 100%.Vagy 3501 vagy a 3603 legrosszabb esetben a 3501. Esetleg valakinek van tapasztalata mi lehet a gond?

Szerk.:VGA-ról nincs kép,sajnos alaplapiról még nem lehetett kipróbálni nincs HDMI kábel.
A VGA jó,mert lett próbálva másik VGA-val ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#27959) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Eredetileg egy Asus M5A97 EVO R2.0 lapot rendelni de sajnos mire rendeltem volna elfogyott :(
Ezek a lehetőségek maradtak:
- Asus M5A97 EVO (R1.0)
- ASRock - 990FX Extreme 3
- ASUS - M5A97 R2.0

Szerintetek melyik legyen ?

A jövőben egy FX8320-as procit kellene, hogy kiszolgáljon majd.

(#27960) TaylorXIII válasza LobiDrg (#27959) üzenetére


TaylorXIII
őstag

M5A97 EVO. Ha gigabyte is játszik akkor Gigabyte GA-970A-UD3 rev 3.0 vagy UD3P rev 1.0.

[ Szerkesztve ]

(#27961) LobiDrg válasza TaylorXIII (#27960) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Értem :) Lehet inkább megvárom amíg lesz újra készleten.Nem akarom elkapkodni a vásárlást :)

(#27962) pcgamer01 válasza LobiDrg (#27961) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Itt nem írják hogy nincs

Samsung Galaxy S10+

(#27963) LobiDrg válasza pcgamer01 (#27962) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Igen néztem csak nem innen akartam rendelni.De lehet, hogy innen fogom mert itt is van minden amit venni szeretnék :)

(#27964) pcgamer01 válasza LobiDrg (#27963) üzenetére


pcgamer01
senior tag

akkor sry...
:R

Samsung Galaxy S10+

(#27965) LobiDrg válasza pcgamer01 (#27964) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

:R

(#27966) janos666 válasza Constant (#27954) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amit tudom, hogy 2db ASUS 290 és 1db ASUS 290X ugyan ilyen.
Továbbá Intel Z68 és AMD 990FX chipsettel is.
Ha legacy BIOS módban megy a boot, akkor nem látni a post képernyőt. Legalább is HDMI kimeneten... Ha Z68-on átváltok tisztán EFI módra, akkor van nagy felbontású post képernyő. Itt egyszerűbb, mert van az alaplapon HDMI és D-sub kimenet is, szóval lehet válogatni. A gigabyte 9900FX lapon nincs valódi EFI mód, csak hibrid EFI, tehát nem láthatom a post képernyőt ezekkel a kártyákkal. Továbbá nincs alaplapi kimenet se, tehát elő kell bányászni hozzá valahonnan egy VGA-t, hogy lással a postot, vagy állítgassam a BIOS-t.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27967) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Még mindig FSB-témával zaklatlak benneteket. Egy ilyen processzorral hajtok egy Abit NF7-S alaplapot, és a BIOS-ban a processzor beállításainál felkínál egy 3200+-os állítási lehetőséget a 2600+ mellett. Ezt kiválasztva az eredetileg 12,5-ös szorzót 11-re veszi vissza, és ezzel párhuzamosan az FSB-t 166MHz-ről 200MHz-re emeli. Az órajel érdemben nem sokat változna, viszont egyelőre nem mertem bepróbálni ezt a lehetőséget, nehogy elküldjem a konfigot...

Szóval nem érzem tuning-feelingjét a dolognak, mert lényegében a BIOS beállít mindent...de egyáltalán, miért lehet 2600+-ról 3200+-ra állítani?

Szerintetek hogy megy ez "AMD fronton"?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27968) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,
adott egy új Asus F2A85-V alaplap, egy A8-5600K proci és egy 4gb-s Kingston KHX1600C9D3/4G memória. És nem indul el, mi lehet a gond? Nincs rádugva semmi, csak egy monitor és egy billentyűzet.

(#27969) tboy93 válasza kemcso (#27968) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pontosabban? Ha benyomod a főkapcsolót meddig jut el a gép? Memóriát, hdd-t kiírja a bios? Win elkezd felállni? Van kép?

(#27970) kemcso válasza tboy93 (#27969) üzenetére


kemcso
Ármester

semmi..
Felpörög a ventilátor és kész, kép nincs. Se DVI-on, se sima vga-n

(#27971) tboy93 válasza kemcso (#27970) üzenetére


tboy93
nagyúr

Másik monitorral próbáltad?

(#27972) kemcso válasza tboy93 (#27971) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, de laptopról megy a monitor.

(#27973) tboy93 válasza kemcso (#27972) üzenetére


tboy93
nagyúr

Annyira nem értek hozzá, de ugye ez APU. Mivel nem írtad, hogy lenne másik vga a gépben és mivel nincs kép én elsősorban hibás processzorra tippelnék.

Gondolom nem igen van otthon másik amivel le tudnád tesztelni :(

Csatlakozások mindenhol OK?

[ Szerkesztve ]

(#27974) kemcso válasza tboy93 (#27973) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem annyira van más és vadiúj...

Mindent 5x leszedtem, visszaraktam már, memória járt már az összes modulban, processzort is ki be raktam.

(#27975) tboy93 válasza kemcso (#27974) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem volt hibás memóriám, de úgy emlékszem hogy a bios bejött. Ha fullra nincs kép akkor vagy a videókártya (esetedben az apu) vagy az alaplap foglalata szar.

Esetleg kábelcsere? Próbáltad már? Ha ez se jön be, akkor szerintem gari lesz :(( de azért várd meg amíg jön valami okos, hátha könnyen megoldható a probléma :K

[ Szerkesztve ]

(#27976) kemcso válasza tboy93 (#27975) üzenetére


kemcso
Ármester

Milyen kábelcsere?
Alaplap van a gépben benne a proci és a memória. Semmi több :) Jah meg a táp.

(#27977) tboy93 válasza kemcso (#27976) üzenetére


tboy93
nagyúr

Monitor kábel.

(#27978) kemcso válasza tboy93 (#27977) üzenetére


kemcso
Ármester

DVI-on is próbáltam, azon se megy.

(#27979) TaylorXIII válasza kemcso (#27978) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A gép el sem indul vagy, hogy érted első hozzászólásodban, hogy nem indul el? Milyen táp van a gépben?

[ Szerkesztve ]

(#27980) kemcso válasza TaylorXIII (#27979) üzenetére


kemcso
Ármester

Felpörög a ventilátor és kész, kép nincs. Se DVI-on, se sima vga-n

Corsair 450W-os.

(#27981) #65675776 válasza kemcso (#27980) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kiveszed a memóriát akkor csipog? (Feltéve ha van rákötve egyáltalán speaker.)

(#27982) kemcso válasza #65675776 (#27981) üzenetére


kemcso
Ármester

Nincs speakerem :) De ugyanazt csinálja úgy is.

(#27983) #65675776 válasza kemcso (#27982) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha lenne kötve rá hangszóró, akkor legalább kiszűrhető lenne a hiba.

(#27984) Constant válasza kemcso (#27982) üzenetére


Constant
csendes tag

Speaker 4pin két szélére köss rá egy hangfalat, hangszórót, az csak van! :))

Egyébként volt hogy egy ps2-es billentyűzet miatt nem indult el egy msi h61m-p20 lapocska...
Usb ps2 átalakítóval viszont ment egy másik usb-s billentyűzet! :U

cmos-t nyomattál?
ramot ide oda rakosgatni?
próbáld úgy, hogy csak a power gomb legyen rákötve, semmi más ne legyen!

Csipogót old meg valahogy! :K

(#27985) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Kis segítséget szeretnék kérni.

Adva van egy asus M5A97 EVO 2.0 lap, UEFI biossal.Ebbe beletoltam egy Samsung evo 120gb ssd-t
Telepíteném a win7-t és amikor eljut a nyelvválasztás, régióig, elmegy a hátlapi USB-ből a fesz. Azaz semmit nem tudok csinálni.
Ha átdugom az alalapi kivezetésbe a gép elején, akkor jó.
BIOS-ban turkálva jó.
Anno, mikor a hdd-re telepítettem, nem volt ilyen gond.
USB töltés engedélyezve van/volt, bios legfrisebb.

Mitől lehet ez?
Előre is köszönöm. :R

(#27986) SaMURaIDrAkE


SaMURaIDrAkE
tag

Sziasztok. Egy kis segítsèg kellene. Meghibàsodott a vga-m ès az alaplapi integràlt video kàrtyàt szerrtnem hasznàlni, de a gèp bekapcsolàsa utàn 4 síp ès leàll. Ezt hogyan tudnà. Orvosolni? Gondolom anno be lett àllitvs a biosba hogy csak a nagy vgarol menjen. Alaplap: Asrock z77 extreme4.

(#27987) varmi2 válasza SaMURaIDrAkE (#27986) üzenetére


varmi2
nagyúr

bios reset megoldja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27988) SaMURaIDrAkE válasza varmi2 (#27987) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Gombelemes trükk màr próbalva, de semmi. 4 síp mèg mindig.

(#27989) betyarr


betyarr
veterán

rendeltem egy asus h87 pro lapot és most olvasgatom a használati utasítását a weben.érdekesnek találom,hogy az útmutató az alaplap installálásakor nem említ távtartó csavarokat.illetve a "csomag tartalma" sem írja,hogy van benne.van valami változás a dologban?másképp vannak a lapok kialakítva?vagy ezek a csavarok nem is a laphoz,hanem a házhoz tartoznak?világosítsatok fel pls,ez lesz az első alkalom,hogy egyedül összerántok egy teljes konfigot.

(#27990) BSR válasza SaMURaIDrAkE (#27988) üzenetére


BSR
csendes tag

Nem gombelemes trükk, CMOS reset kell neki.

(#27989) betyarr
A távtartók a házhoz lesznek, ajánlott használni őket.

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27991) betyarr válasza BSR (#27990) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#27992) csabyka666 válasza SaMURaIDrAkE (#27988) üzenetére


csabyka666
addikt

A 4 hosszú síp az szerintem memóriaprobléma. Vedd ki a ramot, és ugyanúgy fog sípolni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27993) Viktoár válasza csabyka666 (#27992) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem ha kiveszi a ramot akkor 3 hosszú síp lesz,ha jól értem neki 4 rövidet sípol,valószínűleg ram csere megoldja a gondot.Nálam történt már ilyen és megoldódott.

Üdv:Viktor

(#27994) biga-csiga válasza betyarr (#27989) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

A házhoz tartoznak. Sajnos ha nincs venned kell.

(#27995) csabyka666 válasza Viktoár (#27993) üzenetére


csabyka666
addikt

Legyen. Nem kizárt, hogy rosszul emlékszem. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27996) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki valamit...? :F

Egy ilyen processzorral hajtok egy Abit NF7-S alaplapot, és a BIOS-ban a processzor beállításainál felkínál egy 3200+-os állítási lehetőséget a 2600+ mellett. Ezt kiválasztva az eredetileg 12,5-ös szorzót 11-re veszi vissza, és ezzel párhuzamosan az FSB-t 166MHz-ről 200MHz-re emeli. Az órajel érdemben nem sokat változna, viszont egyelőre nem mertem bepróbálni ezt a lehetőséget, nehogy elküldjem a konfigot...
Szóval nem érzem tuning-feelingjét a dolognak, mert lényegében a BIOS beállít mindent...de egyáltalán, miért lehet 2600+-ról 3200+-ra állítani?

Szerintetek hogy megy ez "AMD fronton"?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27997) invasio válasza csabyka666 (#27996) üzenetére


invasio
tag

A 3200+ -os Athlon XP 2200 MHz-en üzemel (11x200), ami valóban nem sokkal több mint a 2600+ -os 2083 MHz-es sebessége.
A valódi többlet az FSB emeléséből adódna, illetve a dupla méretű L2 cache-ből (256kB -> 512 kB).
Szerintem egy ilyen korú alaplapnál a tuning sokkal többet árt, mint használ. Nem javasolt!

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27998) Szkeptik


Szkeptik
tag

Sziasztok!

Most cseréltem le egy régi alaplapot (AsRock N68C-GS UCC) egy újra (GIGABYTE GA-970A-DS3P).

A gép elindult,de mikor a win7 x64 betölti az aszalt, még kb egy percen keresztül nem tudok semmit csinálni. Az egér mozog és ki is tudok jelölni ikonokat, de semmit sem nyit meg és ha a tálcára viszem az egeret, átvált a homokórát helyettesítő pörgő körre. KB egy perc után helyreállnak a dolgok, és minden működik. Volt egyéb probléma is, például kiírta egy kis ablakban, hogy az alkalmazás nem tud elindulni, vagy ilyesmi, de azt nem írta, hogy milyen alkalmazás.

Kis nézelődés után arra gondolok, hogy a régi alaplapi driverek még rajta lehetnek és azok okoznak ilyen galibákat. Ugyanakkor az új alaplapon nincs IDE csatoló és így a CD meghajtóm most nem üzemel, szóval az installáló CD-t sem tudtam betenni, és az internetet is csak úgy tudtam működésre bírni, hogy másik gépről letöltöttem az alaplapi LAN drivert a GIGABYTE oldaláról.

Azt olvastam több helyen, hogy alaplapcserénél formatálás és új WIN telepítés kell, de ezt nagyon nem szeretném, már csak azért sem, mert jelenleg nincs nálam windows lemez, meg a rengeteg adatot se tudnám hová lementeni a HDD-ről. Ha szimplán felinstallálnám az új alaplap chipset driverét meg satöbbit, akkor a win értené, hogy mi van, vagy csak még nagyobb baj lenne belőle? A másik lehetőség, ha esetleg tud valaki ajánlani valami szoftvert ami meg tudja találni és letörölni a régi alaplap drivereket?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#27999) seria


seria
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Asus P8H77-M alaplap ami nem kapcsol be, előtte még működött minden.
A bekapcsolásra csak annyit reagál, hogy a proci és a táp hűtője pillanatnyilag felpörög és utána semmi. Utána már nem reagál semmire csak ha leáramtalanítom és újból próbálkozok a bekapcsolással.
Kipróbáltam táp, memória, hdd cserével de semmi. A procit azt nem tudtam kicserélni.
Lehet-e csinálni valamit vele? Ha kell visszaküldöm mert garis még, de elkerülném a több hetes ügyintézést ha lehet valamit vele csinálni.

köszi

(#28000) pcgamer01 válasza seria (#27999) üzenetére


pcgamer01
senior tag

nekem ilyet akkor csinált a lap ha zárlatos lett a Déli-chipem :DD
azt pedíg úgy tudtam diagnosztizálni hogy felforrósodott de nagyon a chip. :D

Samsung Galaxy S10+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.