Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) OiSkinPubi


OiSkinPubi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Abit NF-M2SV alaplapom, a hibája az hogy amikor bekapcsolom a gépet
képet nem ad se az integráltról, se a vga-ról, fullon pörgeti a procihűtőt
és ha a power gombot nyomom hosszan nem kapcsol ki mi lehet a gondja ?

Kifingott fullosan ?

Üdv: OiSkinPubi :)

Abit AX78/AMD Athlon X2 2,7Ghz/2*1Gb Kingmax 1066 Mhz/MSI Radeon HD4870 512mb/Cihftec gps-400aa-101a/Seagate 80Gb SATA2/

(#28102) Bleky4 válasza DonThomasino (#28090) üzenetére


Bleky4
csendes tag

Délutáni update:

Nos, visszaraktam a 8350-et. Azzal kezdtem, hogy átraktam a ramokat az A1-B1-be az A2-B2 helyett, amit egyébként a kézikönyv írt, hogy 2 modul esetén A2-B2.
Na mindegy, aztán CMOS reset, majd az UEFI-ben kikapcsoltam a CnQ-t és az APM-et. CPU voltage-t auton hagytam, most 1.3375V-ot tol neki ami sztem jó.
Lényeg a lényeg, úgy néz ki MEGY! Nincs újraindulás. :)) :)) :))
Most nyomom a Prime95-öt fél órája, nincs hiba. Hőfok 46 C.

Nagyon örülök, köszönöm a segítséget. :C

(#28103) Bleky4 válasza Taifa Díaz (#28091) üzenetére


Bleky4
csendes tag

Úgy látszik ez a APM off dolog bejött, bár a turbo-t nem találom sehol. Lehet valami titkos rövidítés kód alatt van elrejtve az UEFI mély bugyraiban.
Köszi! :R

(#28104) Arenastag válasza Constant (#28077) üzenetére


Arenastag
csendes tag

Én Pesten szoktam lenni, de ez az asztali gép otthon van vidéken sajnos. 3 hete kapott egy új 600-as FSP tápot, szerintem az rendben lehet.
Megpróbálok szerezni egy cseretápot, hátha jó lesz.
Köszönöm segítséged!

(#28105) SchumiBácsi

Hali all.

Vettem új GTX770-et az adatlapomon szereplő környezetbe.
Hogy még jobban kihasználódjék a VGA adtam a BIOS-ban egy performance módot.

Faccául működik, a CPU terhelésnél gond nélkül fel kapcsol 4,4GHz-re. Nem fő, nem fagy, teljesen normál működési értékek vannak így is.

Viszont ez azzal jár hogy minden egyes bekapcsolásnál a gép, "hideg-boot"-al indít, ami teljes leállást jelent majd újból elindulást. Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Normál módban nem csinálja, de akkor meg csak 3.4GHz a CPU csúcssebesség.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#28106) DonThomasino válasza Bleky4 (#28102) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha így is gond lesz 1 db RAM mal is megnézheted.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28107) Padree válasza SoundX (#23881) üzenetére


Padree
senior tag

Sziasztok!

A BIOS menü iszonyat lassú. (mint a válaszos hsz.-ben)

CMOS reset, elem kivesz, load default setts minden megvolt, változatlan.
Ha "üresen" meghajtók nélkül indítom akkor éldegél 3-5 másodpercet gondolkodik egy billentyű leütés után de használható ha kínkeservesen is. Ha a meghajtók rajta, 10 percig amíg bírtam nézni csak áll, BIOS első oldalán lévő rendszer idő másodpercei nem változnak. Még num-lockra sem reagál (led változás nincs), másik billentyűzettel is ugyanez.
Amúgy a gép tökéletesen működik, csak nem tudok boot device priority-t sem változtatni se semmit.
BIOS-t flashelni merjem? Vagy lehet hazavágom vele végleg? (Nem az első flashem lenne - az eljárást és az alap kockázatokat ismerem.)

Neten nem sok infó, találtam párakat hasonló cipőben - de értelmes megoldást nem találtam.

Lehet táp probléma?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#28108) DonThomasino válasza Padree (#28107) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sztem nem.
Tunning volt?
Ugy tudom ha szet volt fesz elve alap akkor lehet ilyen.
Próbáld 1 hdd vel 1 ram mal.
Esetleg apróba kérdezz rá olyantól aki BIOS javítással foglakozik.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28109) Viktoár válasza Padree (#28107) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Ha kihúzod az usb-s cuccokat akkor is lassú?

Üdv:Viktor

(#28110) Bleky4 válasza DonThomasino (#28106) üzenetére


Bleky4
csendes tag

Úgy néz ki megy minden hibátlanul. Játszottam egy kicsit, Prime95 ment egy pár órát. Minden ok, úgyhogy nem piszkálom többet. :D Köszi a segítséget!

(#28111) Padree válasza DonThomasino (#28108) üzenetére


Padree
senior tag

Tuning: E4400 alapfeszen FSB emelve 800 > 1066 Mhz - két éve így használom. Nem hinném, hogy ez lesz a baja.
USB cuccok: semmi bedugva még az egér se, csak táp + bill + monitor
Egy SATA vinyót (egészségeset) dugtam rá fél óra erejéig, kikapcsolt állapotban. Azóta vicceskedik (persze már nincs rajta).

Keresgélek még, köszi mindenkinek a tippeket.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#28112) Bonkheads


Bonkheads
tag

Jó estét! Azt szeretném kérdezni, hogy ezeket a csatlakozókat, átdughatom-e a SATA1ből a s SATA 3 ba és a SATA2ből a SATA4-be? kép

(#28113) Rita Ora


Rita Ora
csendes tag

Sziasztok!

Elore is elnezest,hogy nem magyar karakterekkel irok.Egy gepet szeretnek osszerakni,viszont csak apro lepesekben tudom megvalositani.Van jeleneleg egy Intel Dual Core proci,1.80 GhZ.Tovabba egy ATi HD 4350-es videokartya,1 GB ram.Ez a gep kicsit regi,igazabol 7 eves.Ebbe kellene az uj dolgokat belepasszirozni.Vettem eddig egy AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E videokartya,illetve Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 1600MHz RAM.Es mindent ujat szeretnek vasarolni,a tovabbi alkatreszekre korulbelul 110.000 forintom van.Mit ajanlotok,milyen sorrendben vegyem meg?Mit vegyek?Illetve ,hogy tudnam azt megcsinalni,hogy a mar megvett alkatreszeket is hasznalni tudjam a jelenlegi gepben?Elore is koszonom a valaszokat.(kezdo szamitogepes vagyok)

Udv!:)

(#28114) djdaniel válasza Bonkheads (#28112) üzenetére


djdaniel
senior tag

igen :K

(#28115) TaylorXIII válasza Rita Ora (#28113) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Először is nézd meg milyen alaplapod van most amiben az intel dual core procid van. Vagy magán az alaplapon vagy egy progival. pl AIDA 64.

(#28116) Viktoár válasza Bonkheads (#28112) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Nyugodtan átdughatod akármelyiket akármelyikbe.Satánál nincs elsődleges-másodlagos meghajtó mint anno az ide portoknál.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28117) Bonkheads


Bonkheads
tag

Húú. Köszönöm, így már biztos befér a videókártya :) Még annyi, hogy ezeknek a videókártya/videókártya hűtéséből jövő kábeleknek csak az egyik helyét találtam meg az alaplapon. Mégpedig egy SYS FAN1 három tűs csatlakozóba, ahova bele is ment :) De, a másikat nem találtam meg, tudna valaki segíteni, hogy egy MSI H61M-P23 B3 típusú alaplapon merre keressem, vagy milyen név alatt találom meg a másik csatlakozót? :)

[ Szerkesztve ]

(#28118) Weaver


Weaver
senior tag

asus p4p800-vm alaphoz keresek (win xp) chipset drivert.
a honlapon minden megvan (audio, lan, stb), de a chipeset driver nincs.
[link]

vagy ehhez nem is kell külön telepíteni?

(#28119) OiSkinPubi válasza Weaver (#28118) üzenetére


OiSkinPubi
csendes tag

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=P4P800-VM&os=17

Utilities/Intel(R) Chipset Software Installation Utility V5.00.1012.

:DD

Abit AX78/AMD Athlon X2 2,7Ghz/2*1Gb Kingmax 1066 Mhz/MSI Radeon HD4870 512mb/Cihftec gps-400aa-101a/Seagate 80Gb SATA2/

(#28120) Viktoár válasza Bonkheads (#28117) üzenetére


Viktoár
addikt

Rádughatod a vga hűtést de eredetileg a házhűtő ventihez vannak.

Üdv:Viktor

(#28121) Weaver válasza OiSkinPubi (#28119) üzenetére


Weaver
senior tag

hát ha az az, akkor oké :) köszi!

(#28122) OiSkinPubi válasza Weaver (#28121) üzenetére


OiSkinPubi
csendes tag

Csak az lesz, az Asus volt eddig szerintem
aki a legmegbízhatóbb driverek terén :D

És ahogy láttam ennél a lapnál minden driver : LAN, CHIPSET, VGA, SOUND, külön van :D

Abit AX78/AMD Athlon X2 2,7Ghz/2*1Gb Kingmax 1066 Mhz/MSI Radeon HD4870 512mb/Cihftec gps-400aa-101a/Seagate 80Gb SATA2/

(#28123) Rita Ora válasza TaylorXIII (#28115) üzenetére


Rita Ora
csendes tag

ASRock ConRoe1333-D667 ahogy latom.

(#28124) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#28105) üzenetére

Előtérbe hozom.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#28125) BlackPriest


BlackPriest
őstag

Sziasztok!

adott egy Intel D945GNT alaplap, amivel olyan gondom van, hogy spéci célokra készült spéci biossal és ezt nem tudom lecserélni. A fent lévő bios azonosítójában 40T szerepel, az újban (vagyis az intel által kiadottban) 86A, ezért nem engedi. Gugli kidobott agymenéseket, az egyik szerint hexa editorral írjam át a kérdéses karaktersort, de ez nem segített. Valami ötlet esetleg?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28126) TaylorXIII válasza Rita Ora (#28123) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A videokártyát rá tudod dugni a mostani alaplapodra és elvileg használni is de édes kevés hozzá a procid bár így is biztos többet fog tudni mint a 4350:D Az fix. Tápot vegyél mivel a 7850-hez egy jó táp kell és nem hiszem, hogy minőségi jó tápod lenne. Vegyél pl Chieftec CTG-500-80P tápot és új táp nélkül ne is rakd be az új kártyát. A ramod nem tudod használni az alaplapodban szóval először az alaplap kéne meg processzor és ha a vinyód régi IDE csaltakozós akkor azt is venni kell mert az alaplapokon már nincs ilyen és a házad gondolom jó. Amint meg van az új alaplap és új processzor és vinyó át rakod a kártyát az új alaplapba meg beszereled ugye őket a házba. LEírhatnád most mid van. AIDA 64-ben minden infó benne van elvileg. Kivéve a tápról. Azt csak a házban lehetm egnézni a tápon, hogy mi a márkája és típusa. Am vinyó kéne csak és arról is csak annyi, hogy SATA vagy IDE(szürke, sok eres széles kábel). Esetleg, hogy a DVD író IDE vagy SATA-e ha az is kéne továbbra is.

(#28127) Rita Ora válasza TaylorXIII (#28126) üzenetére


Rita Ora
csendes tag

Manufacturer Seagate
Hard Disk Name Barracuda 7200.10 160815
Driver Description ST3160815AS ATA Device

Itt van,a tapom pedig ocska,azt minden keppen ujat szeretnek venni.

(#28128) TaylorXIII válasza Rita Ora (#28127) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Jól van vinyót nem kell venned ha nem akarsz. Az jó a mostani lapokba is teljesen.

(#28129) Rita Ora válasza TaylorXIII (#28128) üzenetére


Rita Ora
csendes tag

milyen proci/alaplapot vegyek?90.000 forint a keret a kettore.
Illetve Super Flower SF-550K12XP, 550W tap jo lehet?:)

[ Szerkesztve ]

(#28130) Viktoár válasza BlackPriest (#28125) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Érdekes,mit ír ki ha flashelni szeretnéd? Pontosabb bios revisiont tudsz írni?

Üdv:Viktor

(#28131) BlackPriest válasza Viktoár (#28130) üzenetére


BlackPriest
őstag

ebben a percben megoldódott, érdekes, hogy az ifalsh más verziót olvasott ki, mint amit kiírt maga a bios, erre módosítva hexa editorral sikerült az update. mondjuk a hiba, hogy boot közben újraindul megmaradt

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28132) Viktoár válasza BlackPriest (#28131) üzenetére


Viktoár
addikt

Töltődik a win és aközben restartol?Milyen win van a gépen?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28133) Toothy


Toothy
csendes tag

Üdv néztem egy alaplapot csak nem tudom, hogy megéri-e.
4 nap múlva lejár az árverés, a tulaj meg azt írja, hogy már átesett egy elrontott bios frissítésen.
Én úgy tudtam, hogy azt nem lehet javítani, ezért szeretném ha megnéznétek, mivel ti sokkal jobban értitek a szakmát.
link[link]

[ Szerkesztve ]

(#28134) TaylorXIII válasza Rita Ora (#28129) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ilyen sok zsé van még? Hát intel i5 3570 vagy 4670 meg hozzá egy alaplap 20-25k. Bár nem tudom. Házad mennyire gagyi? Ja és a monitorod VGA csatlakozós vagy van rajta HDMI vagy DVI-D is?

(#28135) rsay


rsay
csendes tag

Sziasztok!

Gép összeállítás közben futottunk bele egy olyan problémába,hogy:

Ki lett nézve a processzor: AMD A10-6790K 4.00GHz

És az alaplap: GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3

Ennek az alaplapnak a támogatott processzorai között nincs feltüntetve a kinézett processzor, más A10-es processzor mellet.

Kérdés az lenne, hogy a fenti alaplap kezeli a kinézett processzort, ha nem akkor mit tudtok ajánlani lehetőleg micro-atxben az olcsóbbak közül.

Kösz. ÜDV!

(#28136) BlackPriest válasza Viktoár (#28132) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, töltés közben restart, de a telepítő sem akar elindulni se xp, se 7 se optikáról se penről. most win7. eddig egyedül hirens féle xp töltött be normálisan rajta. jah meg kb minden hirens cucc, dos progik is mennek. fura

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28137) Viktoár válasza Toothy (#28133) üzenetére


Viktoár
addikt

Lehet bele életet lehelni ha van eprom égetőd vagy másik bios chiped ami ugyanolyan lapban volt.

BlackPriest: Memória tesztelve? Hdd rendben van,hibás szektor ilyesmi nincs rajta?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28138) Rita Ora válasza TaylorXIII (#28134) üzenetére


Rita Ora
csendes tag

van a RAM meg a videokartya mar megvan,ezen kivul meg 110.000 forint van.Abbol a tap 20.000 forint,meg van 90.000. A monitor VGA csatlakozos.

(#28139) BlackPriest válasza Viktoár (#28137) üzenetére


BlackPriest
őstag

jah, memó másik gépben is tesztelve, ott le is ment a 7 telepítő, azt a vinyót dobtam át ebbe a gépbe, de több vinyóval is leteszteltem, sata, ide, mindegy neki

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28140) Toothy válasza Viktoár (#28137) üzenetére


Toothy
csendes tag

És ha megcsinálják akkor az biztonságos?
Úgy értem nem fog tönkre menni az első áramkimaradás után?
És ha megint "megdöglik" akkor újra és újra meglehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#28141) Viktoár válasza BlackPriest (#28139) üzenetére


Viktoár
addikt

Másik tápegységgel próba?

Toothy: A vaterás tag mit ért azalatt hogy javítva lett,hogyan? Egyébként azt írja 2 hónapig használta csak észrevette volna ha valami nem okés.Előre nem lehet tudni hogy meddig fog működni de nagy valószínűséggel nem a biosszal lesz baj.Az leginkább csak akkor száll el ha birizgálják.
Viszont ha nem muszáj akkor 775-ös gépbe már nem kezdj bele mert nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28142) Toothy válasza Viktoár (#28141) üzenetére


Toothy
csendes tag

Viktoár: köszi a választ konkrétan azért akarok lapot váltani, mert a jelenlegi lapom nem "szereti" a win 7-et a videókártya meg DX10-es.
Azért akarok 775-nél maradni mert eddig ér a "takaróm" ez pedig jó lapnak tűnik, csak nem tudom, hogy megvegyem-e, mert nem nagyon ismerem ezt az eprom égetős technikát és kicsit félek tőle, mert nem tudom, hogy lehet-e benne kontár munkát végezni illetve van-e olyan tartós, mint mondjuk a gyári és egyáltalán megéri-e ez a lap azt a pénzt.

(#28143) BlackPriest válasza Viktoár (#28141) üzenetére


BlackPriest
őstag

kipróbáltam poénból, de ugyanaz

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28144) Toothy válasza BlackPriest (#28143) üzenetére


Toothy
csendes tag

BlackPriest: cmos clear-t próbáltad?

(#28145) Viktoár válasza Toothy (#28142) üzenetére


Viktoár
addikt

Közben megnéztem a lap manualjat.Ez már crashfree biosszal készült tehát elflashelt bios után is helyrehozható,mindössze egy adathordozó és egy bios fájl kell hozzá.A többit a lap megoldja.
Epromégetés régen volt "divat" ,idejétmúlt technológia,olyankor teljesen újraírták a bios chipet.Manapság flash-ramot raknak a lapokra.

Hogy megér-e neked annyit azt csak te tudod eldönteni. ;)

BlackPriest: Akkor márcsak a proci és a lap maradt mint hibalehetőség.Másik proci? :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28146) Toothy válasza Viktoár (#28145) üzenetére


Toothy
csendes tag

Ezek szerint hardveresen nem piszkálták a lapot és így rögtön más a menyasszony fekvése is mivel ha jól értem akkor ez kb olyan, mint amikor újratelepíted az oprendszert :DD
Bocsi, ha hülyeséget mondtam, és köszi a választ :R :R :R

(#28147) Viktoár válasza Toothy (#28146) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen,olyasmi csak azért egy oprendszer telepítéssel nem tudod hazavágni a lapot. :)

Üdv:Viktor

(#28148) vass1024


vass1024
tag

Hello!
Van egy Msi Z77A GD65 lapom. SSD-n van az oprendszer, Seagate Barracuda 2TB ST2000DM001-en meg a cuccok. Azt vettem észre h egyre lassabban áll fel a rendszer SSD-ről, meg dobott másolás közben egy hiba üzit hogy "I/O eszközhiba miatt nem lehet a kérést végrehajtani". Gobdoltam megnézem már a kondíciokat, 9% :Y .... egyből csréltem kábelt meg másik csatiba dugtam de semmi változás. Szóval valami haza vágta a vinyomat vagy csak random tönkrement.
Az lenne a kérdésem hogy kellett volna valamit állítani Biosban?? pl: "intel rapid start technology" alapjáraton kivan kapcsolva, hot plug se volt engedélyezve.
Meg mivel ssd-ről megy a rendszer és sokszor csak netezek, így simán kikapcsolt a vinyo 25perc után, majd leállításkor direkt felpörgeti majd brutálmod leállítja.. Ez nem használt volna neki??
PLEASE dobjatok majd vmi választ :R

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#28149) Toothy válasza Viktoár (#28147) üzenetére


Toothy
csendes tag

A válaszodból kifolyólag fel kell tennem még két kérdést :F
Ha ezzel a módszerrel ölöd meg a lapot akkor az már végleges, és sehogy sem lehet javítani?
szeretném kizárni ezt a hibát is, mert nem akarom, hogy, hogy kontár munka áldozata legyek, valamint meglehet, úgy csinálni, hogy csak ideig-óráig menjen?
Bocsi, hogy túráztatlak! :B

(#28150) Gulyás Obed


Gulyás Obed
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy van egy Gigabyte ultra durbale 3-as lapom. És van rajta egy benga nagy procihűtőm.
http://www.pcx.hu/pcx_upload/termek-kepek/73/m/bThermaltake_CL_P0575D_Frio_OCK_processzor_huto.jpg
A gond az hogy belelóg a RAM szlotba. Méghozzá az elsődleges szlotba. (a lap 2x3 szlotos) A jelenlegi RAM-omnál ez nem gond de az új nem fog beférni alá. A kérdésem az ha berakom a RAMot a 2. slotba akkor felismeri vagy kel hozzá valamit állítanom a biosban? Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.