Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) TaylorXIII válasza Rita Ora (#28138) üzenetére


TaylorXIII
őstag

táp 13k vagy ha jobb kell akkor 20 proci kb 50k del ehet más is lap meg max 25k szal még marad 15 ezred ami mehetne egy házba. Ha csak VGA csatis a monitorod(biztos csak az?:S) akkor fel fogja ütni egy probléma fejét. Halvány csíkozódás DVI/VGA átalakítóval is de akár akkor is ha a vga-n van VGA csatlakozó. Megoldás rá csak a monitorcsere amin van DVI-D vagy HDMI vagy Displayport csatlakozó. Sajnos. De ha ez nem fog zavarni akkor használhatod így. De ez nagy valószínűséggel lesz.

(#28152) rsay válasza rsay (#28135) üzenetére


rsay
csendes tag

Senkinek semmit ötlete?

(#28153) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Sziasztok

Van egy Asrock nf6g-dvi alaplapom.Amikor a tápot rádugom és a főkapcsolóval bekapcsolom akkor a processzor ventilátor elkezd "rángatózni" szóval nagyon kicsiket mozog.Hiába nyomom a bekapcsoló gombot semmi se történik.Több táppal is kipróbáltam szám szerint 3 darabbal és mindegyikkel ugyan ez a helyzet.Előtte olyan probléma volt vele hogy dedikált vga-val nem akart elindulni se 7600gt-vel se gt440-es kártyával.Gondolom a válasz(ok) olyanok lesznek hogy meghalt az alaplap de ha mégse az(ok) leesznek annak jobban örülnék:D

Válaszokat/segítségeket előre is köszönöm.

(#28154) vass1024


vass1024
tag

Erre valaki :F

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#28155) Viktoár válasza Toothy (#28149) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha elflasheled a biost (rosszat tettél rá) akkor nincs gond mert letöltesz egy pontosan a laphoz valót és kész.

Ha működik a lap akkor nincs gond.Vagy megy vagy nem itt nincs aranyközépút,de azért próbagarit kérjél rá és teszteld le a te hardvereiddel.

Szerintem különösebb gondja nem lesz egy elflashelt bios után,ha helyreállítják.Vannak bonyolúltabb esetek amikor mondjuk áramszünet miatt nem sikerült a frissítés de ebbe kár belemenni,mivel működik a lap.

Üdv:Viktor

(#28156) Viktoár válasza rsay (#28135) üzenetére


Viktoár
addikt

Érdekes hogy a A10 6800K benne van a listában pedig a két proci között az égvilágon semmi különbség nincs csak a 6800k 100mhz-el magasabb órajelen ketyeg.

Üdv:Viktor

(#28157) BSR válasza rsay (#28152) üzenetére


BSR
csendes tag

Szerintem kezelnie kellene. De a biztonság kedvéért érdeklődd meg itt is.

(#28153) Dumm-dumm
Egy CMOS resetet megér még, de nagyon gyanús, hogy megadta magát a lap.

[ Szerkesztve ]

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#28158) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy néha gondol egyet az alaplapom, és a benne lévő MSi GeForce 8600GTS videokártyát lekapcsolja x16ról x8 módba? A lap egy Asus M5A78L-M LX V2 a legfrissebb biossal. A slotot kipucoltam ecsettel, és a kártya csatolóját is megtörölgettem. Ilyet korábban egy Leadtek 9600GTvel nem művelt pedig.

[ Szerkesztve ]

(#28159) Viktoár válasza mcs (#28158) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Egy gpu-z képet tudnál feltenni?

Üdv:Viktor

(#28160) mcs válasza Viktoár (#28159) üzenetére


mcs
veterán

Szia!

Előbb is újra kipucoltam a slotot, és semmi változás. Nem óhajt x16-ra visszakapcsolni, pedig 1-1,5 héten keresztül annyin ment.

(#28161) djdaniel válasza mcs (#28160) üzenetére


djdaniel
senior tag

katt a ? gombra, és indítsd el a start render testet, akkor átvált 2.0-ra ?
amúgy biosban, a primary video controllernél GFX0-GPP-IGFX-PCI van beállítva ?

(#28162) Dominiator


Dominiator
aktív tag

üdv, van egy gigabyte ga-945 p-s3 lapom, és az lenne vele a gond hogy a 2x2 gb ramomból csak 3.2GB-t lát, mitől lehet ez?

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#28163) Hunyika2


Hunyika2
tag

Sziasztok!
Van egy MSI Z87-G45 Gaimng alaplpom és win 8.1
A secure bootot szeretném bekapcsolni, de a CSM be van kapcsolva, így nem engedi ezt belőni.
Nem találom, hogy hol tudnám ezt kikapcsolni, légyszi segítsetek.
Köszi előre is!

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#28164) varmi2 válasza Dominiator (#28162) üzenetére


varmi2
nagyúr

Több dologtól:
1: milyen windows-t használsz? itt inkább hogy hány bites a win (32, 64)az számít
2: esetleg ha nincs dedikált vga, és van alaplapi, az lefoglalhat annyit, amennyi a difi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28165) Viktoár válasza Dominiator (#28162) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Hol látja annak? Biosban vagy winben? Mert ha winben akkor valószínűleg 32bites az oprendszered és annyit tud kezelni.Ebben az esetben tegyél fel egy 64 bites rendszert és jó lesz.

varmi: nincs integrált vga a lapon így marad a 32 bites oprendszer.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28166) mcs válasza djdaniel (#28161) üzenetére


mcs
veterán

Nem vált át. Korábban teszt nélkül is x16ot írt ki.
BIOSban pedig úgy van beállítva a prioritás, ahogyan írtad.

(#28167) Dominiator válasza Viktoár (#28165) üzenetére


Dominiator
aktív tag

a bios látja annyinak ergo ettől a 64 bites windows is. dedikált vga-m van nem alaplapi

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#28168) varmi2 válasza mcs (#28166) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt az nvidia 8600 gts-t nem fogja vissza a x8 szoros pci-e slot sem. Nincs mit visszafogjon rajta. Úgyhogy ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28169) mcs válasza varmi2 (#28168) üzenetére


mcs
veterán

Jól van, végülis stabil, mert nem fagy és nem is szemetel.

(#28170) Toothy válasza Viktoár (#28155) üzenetére


Toothy
csendes tag

:R :R :R :R Köszönöm a segítséget! :R :R :R :R
Közben írták vaterán is, hogy tesztelték a lapot és mivel közel 1000 pozitív visszajelzése van a tagnak, gondolom nem hazudik, ergo megveszem a lapot

(#28171) Viktoár válasza Dominiator (#28167) üzenetére


Viktoár
addikt

Biosban be van kapcsolva a memory remapping?

Toothy: :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#28172) Dominiator válasza Viktoár (#28171) üzenetére


Dominiator
aktív tag

melyik lenne az? mert nem igazán találom

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#28173) Viktoár válasza Dominiator (#28167) üzenetére


Viktoár
addikt

Akkor nincs olyan opció a biosban.Sajnos ennyit tud a lap mert maximum 4gb-ot támogat.
A manualban nem nagyon erőltetik a 2gb-os modulokat.Ha van lehetőséged próbáld ki 4x1gb-val.

Üdv:Viktor

(#28174) xridergabo


xridergabo
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy asus p5gdc pro típusú alaplapom és olyan problémám lenne vele, hogy nem hajlandó felismerni a pendrivokat. Kezdetben tápegység hibára gyanakodtam, mert az alaplaphoz le lehet tölteni egy hardverfigyelő progit és az 5Vés a 3V-s ágakon azt jelezte, hogy nincs meg a kellő kraft (1V körül jelzett)
Kicseréltem próbaképen a tápot egy darabig működőt is, aztán újra előjött a hiba. (Időközben megnéztem a tápot multiméterrel és kiderült, hogy semmi baja.). Megköszönném ha valaki tudna tippeket adni, hogy mi lehet a probléma forrása mert per pill nekem nemnagyon van ötletem:)

(#28175) BlackPriest válasza Viktoár (#28145) üzenetére


BlackPriest
őstag

hát, most nincs másik 775-ös procim, de ezt is használtam már máshol, egy sima pentuim, támogatás fix, tuti az alaplap hibás, csak azt hittem a bios okozza, de úgy tűnik nem :S

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28176) Rita Ora válasza TaylorXIII (#28151) üzenetére


Rita Ora
csendes tag

Rendben,akkor ezeket megoldom,egy alaplapot kerlek ajanlj nekem,es akkor minden ponton lesz.:)

(#28177) TaylorXIII válasza Rita Ora (#28176) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Hát milyen házad van? ATX vagy mATX?

(#28178) Constant válasza xridergabo (#28174) üzenetére


Constant
csendes tag

Hello!

Ha a lapon az usb jumperét átállítod 5vsb-re akkor is ezt csinálja?

Chipset driver fent van?
Próbálj egy bios frissítést!

[ Szerkesztve ]

(#28179) tajcsi


tajcsi
senior tag

ASUS Maximus IV extreme alaplapon a proci körüli hűtőlyukak/furatok távolságát/átlóját lemérne nekem valaki?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#28180) BlackPriest válasza tajcsi (#28179) üzenetére


BlackPriest
őstag

http://hw-lab.com/lga-1155-and-lga-1156-share-the-same-screw-hole-design.html

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28181) jim bcs válasza tajcsi (#28179) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tessék

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#28182) Viktoár válasza vass1024 (#28154) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Próbáltad már a hdd probléma topikban hátha az ottani okosok tudnak segíteni. ;)

Nekem csak tippem van,szerintem a hdd random tönkrement.Ha a lap vagy a táp lenne a ludas akkor azt az ssd is megsínylené.

Üdv:Viktor

(#28183) BlackPriest válasza Viktoár (#28182) üzenetére


BlackPriest
őstag

főleg, hogy a hd sentinel (ha azzal nézte a kondíciókat) hajlamos csak egyéb vizsgálatkor jelezni a hibát. én pl jártam úgy, hogy egy 100/100-as vinyót hd tune nyúzás után kidobandóra módosított...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#28184) gorillas


gorillas
csendes tag

Sziasztok van egy Asus P5KPL-AM alaplapom és a front panel audio csak akkor megy ha be van dugva a hátsó alaplapi kimenetbe a hangszóró ,hogy lehet megcsinálni,hogy menjen az előlapi hangszóró anélkül,hogy a hátsó is be legyen dugva ? ÜDV

(#28185) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv mindenkinek, gyors segítségre lenne szükségem ( privibe is várnám a legjobb ötleteket )
Gigabyte P55-usb3 alaplap I5 650proci 4gb ram, 7770 vga stb. gondos összeszerelés után a gép ugyan beindul, de a boot kezdő képernyője lefagy és 4-5 sec után újraindul ! boot menübe belépni nem lehet ( alaplapot, procit, memóriát felismeri, a vga-t is mert van kép ) a cpu hűtő indításkor belibben de megtorpan és csak azután forog tovább ha kézzel meglököm a ventit ( zsír új AC freezer7 pro ) ! ezen kívül mind a 4 led világít ...

a tápegység egy 550-es HKC , aminek csak 4pines- tápja van az alaplapon viszont 2x4pines aljzat van ! a leírás szerint így is mennie kéne ( sőt nekem egy 450-es táppal egy a fentiekben leírt konfignál nagyobb fogyasztású gépem megy szintén 8 helyett 4 pin-es csatlakozású táppal ) lehetséges -e , hogy a táp miatt nem megy , vagy az alaplap lesz szar ? válaszokat előre is köszönöm :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#28186) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS P8Z77-V Pro alaplapom, i5-3570k procival, 8G memóriával Corsair Force GS SSD-vel (a gyári sebességértékeket tudja, megmértem) és volna egy kérdésem az alaplappal kapcsolatban. Van a Biosban egy olyan beállítási lehetőség, hogy Intel Rapid Start Technology és csak az Enable / Disable közül lehet választani. Az alaplapi leírásban sem írnak semmi okosat, és a neten sem találtam róla semmit. A kérdésem az volna, hogy mire jó ez a funkció? Az alaplap telepítőlemezén is van egy ezzel kapcsolatos program.
A másik amit szeretnék kérdezni Tőletek, az az, hogy ezen a weboldalon látható videóban bemutatják, hogy Win 8-al, 6,2 másodperc alatt elindul nekik a gép. Én is SSD-t használok, (nemrég álltam át erre, de ezt az elindulási sebességet nem tudom elérni. Nálam olyan 23 mp-be telik amíg megjelenik az asztal. Mondjuk én Win 7-et használok és nem Win 8-at. Akkor volt 14mp az asztal megjelenéséig eltelt idő, amikor még semmi más nem volt a gépen, csak a Win 7. Szóval érdekelne, hogy ezt hogy tudják elérni a videóban. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#28187) TaylorXIII válasza Gery0505 (#28186) üzenetére


TaylorXIII
őstag

17. oldal(pdf szerint):link De a gyorsaságra meg fast boot kéne de azt meg én nem találtam meg:D

[ Szerkesztve ]

(#28188) Gery0505 válasza TaylorXIII (#28187) üzenetére


Gery0505
tag

Tehát, ha jól értelmezem, akkor ez a Rapid Start azt csinálja, hogy lehibernálja a gépet, és elmenti a memória tartalmát az SSD egy kijelölt területére, és alacsony energiafelvételi állapotba kerül? Nem kapcsol ki teljesen? Jó persze a Stand by áramkör működik, ha kikapcsolom, de gondolom ennél több cucc működik a gépben, ha igaz? Aztán ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor másodpercek alatt visszajön, és kávé nélkül ilyen gyorsan felébred? :DD
Igen a Fast Boot-ot megtaláltam a Biosban a Boot beállításoknál, azt hiszem arra van állítva, de így van ez a 23mp körüli érték. Jobban el kéne mélyedni a beállításokban. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#28189) TaylorXIII válasza Gery0505 (#28188) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Gondolom az amit gondolsz. Bár nem a windows hibernálásból felébredést gyorsíthatja? Én csak megkerestem neked. Én nekem még nem volt szerencsém ilyet kipróbálni. Egyébként a fast boot az hol a jó istenbe van az általam linkelt manualben? Én nem találom bakker.:D Egyébként a 23mp szerintem nem egy hosszú idő. Én inkább ürölnék neki:D Plusz a win 8 ilyen szinten biztos jobb mint a 7. Ott már van ultra fast boot is. Lehet ott az volt már használva.

[ Szerkesztve ]

(#28190) DonThomasino válasza gorillas (#28184) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kicsit zavaros nekem amit írsz.
"front panel audio csak akkor megy ha be van dugva a hátsó alaplapi kimenetbe a hangszóró"
Most a hangszórót vagy előre dugod vagy hátra.
Ha elől nem megy valszeg azért mert nincs bekötve.
Úgy tudod megoldani a házban van egy vékony kábel amit rá
kéne dugni az alaplap vagy hangkártya megfelelő kivezetésére.
Csekkold a gyári könyvében lapnak, hogy merre találod.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28191) DonThomasino válasza Quan-Chi (#28185) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így látatlanba azt mondanám hogy táp esetleg ram.
Próbáld 1 RAM mal megfelelő foglalatba, esetleg dvd nélkül.
VGA n kívül más kártya se legyen benne.
Sípol is?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28192) Quan-Chi válasza DonThomasino (#28191) üzenetére


Quan-Chi
őstag

üdv. nem sípol ! csak mind a 4 led világít
ráadásul ha jól tudom, bármi probléma esetén a bekapcsolást követően a power gomb 1xi lenyomása azonnal leállítást eredményez, de hosszan kell nyomni ahhoz, hogy leálljon ! és próbáltam indítgatni mindenféle "egyéb" hardver nélkül is, szóval lecsupaszítottam a rendszert ! erősen gyanakszok a tápra, ma intézek egy 600-as CoolerMaster aminek van 2x4pin-es tápcsatija, remélem az megoldja a gondot !

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#28193) lakisoft válasza Quan-Chi (#28185) üzenetére


lakisoft
veterán

Választoltam privátban is de ide is leírom. Ha kell. Első körben a HKC tápot cseréld ki egy minőségire. Kérj kölcsön valakitől teszteld le. Ha megjavul akkor az volt. Ha nem akkor alaplap / ram? Sípolni sípol?

(#28194) DonThomasino válasza Quan-Chi (#28192) üzenetére


DonThomasino
veterán

2x4 1x4 nem okozhat problémát elvileg ahogy írtad.
Nekem is 1x4 van.
Egyszerűen csak gyenge a táp, ahogy előttem is írták
a HKC nem valami minőségi kategória.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28195) lakisoft válasza DonThomasino (#28194) üzenetére


lakisoft
veterán

A HKC-vel kapcsolatban nagyon finoman fogalmaztál. :R

(#28196) Quan-Chi válasza DonThomasino (#28194) üzenetére


Quan-Chi
őstag

viszont kipróbáltam egy 450-es Asus táppal is (delta belsős) ami szintén nem túl erős, de ezt a konfigot bőven vinnie kéne, és a probléma ugyan úgy fennállt ! és ez a táp gond nélkül hajtja a maximus formulát ...

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#28197) DonThomasino válasza Quan-Chi (#28196) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tuti a táp körül lesz valami.
Biztos hogy mindent rádugtál és helyesen?
VGA kap tápot, cpu hűtő ?
1 RAM mal nézted?,abba slotba amit a könyv ír?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28198) Quan-Chi válasza DonThomasino (#28197) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én is a tápra gyanakszok , de összeraktam már X gépet az elmúlt évekbe, és ilyen problémával még nem találkoztam . másik érdekesség, ha a cpu fan -ra dugom a hűtőt akkor megtorpan és csak akkor forog elég lassan ha "belököm" de ha átdugom egy másik 4pin -es system fan dugaljra azon frankón működik !
( ha jól tudom a proci + hűtő a 2x4pin-esről kapja a kráftot, míg a többi vacak a 20+4 pin-ről )

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#28199) DonThomasino


DonThomasino
veterán

1 RAM mal és a másik táppal nézted?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#28200) lakisoft válasza Quan-Chi (#28198) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem is volt hasonló problémám. Elsőkörben a ramra és a tápra gyanakodtam és kiderült hogy az alaplap a kakis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.