Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Taifa Díaz válasza NYPD (#27550) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

El ne hidd. Windows 8-ad van. FM1-es lapot és processzort cseréltem minden gond nélkül FX-es lapra és CPU-ra, és a rendszer 1 perc alatt helyretette magát. AMD - AMD, mint nálad.
Csak azt mondom, ne ess neki azonnal az újratelepítésnek anélkül, hogy legalább egy esélyt adnál a Windowsnak

És Syd2012: egyáltalán nem mindegy, milyen Windowst használ, és még mielőtt válaszolnál valami bődületes baromsággal: inkább bele se kezdj...

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#27552) ceripapa válasza ST05 (#27547) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Most korbeolvastam es remelem csak a lapot olte meg a szar vga.... csak tudod az a kiakaszto hogu pentek delutan mar nem vettek fel a telefont....

(#27553) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

A számítógépem első indításakor nincsen internetelérés, viszont újraindítás után minden esetben van. A számítógép kikapcsolása után ha később bekapcsolom, akár legyen az aznap még, ugyanez a probléma áll fenn. Már egy hónapja tart, de csak most volt időm ezzel foglalkozni. Mi lehet a baj?

Néhány információ a számítógépemről:
- ASUS Sabertooth P67-B3 Revision 3.0,
- Intel Core i7-2600K @ 4500MHz,
- Corsair Hydro Series H80,
- Corsair Vengeance 8GB @ 1600MHz,
- ASUS HD7870-DC2TG-2GD5-V2 @ 1120MHz/1270MHz,
- Western Digital Caviar Black 500GB,
- Windows 8 Enterprise 64bit,
- T-Home NetMánia L.

Köszönöm a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#27554) tboy93 válasza P.Dude (#27549) üzenetére


tboy93
nagyúr

Okes :DDD bar nem egyszeru olyan olcso hasznalt, jo lapot talalni ami jo az fx8350-hez es a pII x4 965hoz is :(

(#27555) Hgovi válasza Taifa Díaz (#27551) üzenetére


Hgovi
aktív tag

+1
nem szükséges újra húzni a win-t.

Üdv Hgovi

(#27556) Wiz Khalifa válasza Taifa Díaz (#27551) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam a Win8 is kiakadt csak memória csere után. A 8.1 már nem. De mind1 Te biztos jobban tudod mint én aki napi szinten Win-t telepít, állít be. Mert ez a munkám.

Smoke some weed nigga!

(#27557) #65675776 válasza Wiz Khalifa (#27556) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor valamit rosszul csinálsz.

(#27558) Hgovi válasza Hgovi (#27555) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Azonos típusú lapok cseréjénél ,ez esetben Asus nem kell win-t újra telepíteni.
Csak az új drivereket fogja feltenni és kész.
Sőt ,volt egy ssd amin win 8 volt telepítve Asus notebook-on.Át tettem egy Acer notebook-ba a meghajtót és a mai napig tökéletesen üzemel.

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#27559) #65675776 válasza Hgovi (#27558) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem azon múlik, hogy Asus-e. A chipset számít, de igazából nem is az, hanem a driverarchitektúra. Ebből a szempontból a Via-s lapok voltak al egjobbak, azokhoz ugyanis mindhez ugyan azt a unified drivert rakta fel a 4in1 vagy később a Hyperion. Ha a processzorarchitektúra eltért, akkor mondjuk nem ártott csökkentett módban indítani a gépet.

(#27560) adamkaa777 válasza adamkaa777 (#27514) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Senki :( :F

El. Psy. Congroo.

(#27561) Hgovi válasza #65675776 (#27559) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Igen és ez esetben ,és nálam is ez egyezett a proci ezért nem kellet telepítgetni.
Más esetben meg sem fordult a fejemben hogy ez sikerülhet.
Köszönöm

Üdv Hgovi

(#27562) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Ma elhalálozódott félig meddíg az egyik gépem itthon. A videokártya (HD7870) már bios alatt is furcsa képet ad, oprendszernél meg csak fekete kép (Nem nincs kép, mert a monitor aktív marad, csak épp nem jelenít meg semmit sem).
Mivel hibakeresést csináltam a gépen, közben az alaplap is duzzugósra vette a figurát és nem ad képet az alaplapi csatlakozókon az i7 3770s -s procko grafikus magjáról sem.

Szétszedtem a gépet és sajnos van az alaplapon(Asrock H77M ITX) pár gyanús nyom:

Alaplap hátoldalán ilyen csúnyaság van
2. memória foglalat hátoldala
Illetve, hogy tetézzem a bajt, a procit visszaejtettem a foglalatába és az egyik lábat úgy kellett visszahajtogatnom a sorba.

Szerintetek garanciába el tudom sütni ilyen állapotban?

Amúgy a memória, és a proci másik gépben megy vígan.

[ Szerkesztve ]

(#27563) #65675776 válasza Heffi (#27562) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt szinte biztosan nem cserélik garban. Ezek nyilvánvaló fizikai sérülések, amik nem megfelelő kezelésből következtek. A felszakadt vezetősév kb olyan, mintha csavarhúzóval lett volna meggyepálva.

(#27564) Heffi válasza #65675776 (#27563) üzenetére


Heffi
őstag

Az a felszakadás inkább túlhevüléstől van, csak a kép nem adja vissza.

(#27565) #65675776 válasza Heffi (#27564) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem így néz ki. Akkor meg lenne barnulva a környéke.

(#27566) varmi2 válasza Heffi (#27564) üzenetére


varmi2
nagyúr

Túlhevüléstől nem szakad fel egy vezetősáv sem, ez kemény fizikai behatás eredménye.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27567) Heffi válasza varmi2 (#27566) üzenetére


Heffi
őstag

Kefés porszívóval tisztítottam, lehet az hajtotta fel, de hogy nem az kezdte ki az biztos.

(#27568) Heffi válasza Heffi (#27567) üzenetére


Heffi
őstag

Mázlim van. Megforrasztottam azt a csúnyaságot. Működik a lap és mindkét memória foglalat rajta. Most csak a VGA-t kell gariztatnom, a gép meg az IGP-vel alkalmas tanuláshoz, netezéshez.

(#27569) sz.istván


sz.istván
tag

Sziasztok!

Valaki megtudná írni, mi lehet az oka, hogy egy adott alaplap, indításkor rögtön leáll és pár pillanat múlva, újraindul, aztán már stabilan megy, tehát gyakorlatilag 2x indul, s ez nem igen használ pl a vinyónak sem, gondolom!! Táp 420W-os Abit IP35 lapról van szó, ha ez számít!!

Köszönöm a hozzáértő(k) válaszát!!

(#27570) NYPD


NYPD
aktív tag

Hali! Na összeraktam a gépet, végül újratelepítettem a windowst is, a biztonság kedvéért. Minden jó, csak az a furcsa probléma állt elő, hogy a a windowsból akarom leállítani a gépet, akkor nem áll le, hanem újraindul.. Ennek mi lehet az oka?

(#27571) Wiz Khalifa válasza NYPD (#27570) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ugyan abban a gépházban volt mint a régi gép? Mert ha nem lehet hogy a bekapcsoló gomb kontaktos.

Smoke some weed nigga!

(#27572) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok, segítsetek kicsit :R

Az alaplap: gigabyte ga- m68 sm -2l
A videókari:asus hd5450
Táp codegen 350W
A wincehester egy zsir új toshiba 1 terás

A lényeg: mind a régi, mind az új winyónál a jelenség a következő: bekapcsolás után kb 5 6 kattogás majd elindulást követően 8-10sec mire bekapcsol a monitor, a win xp most az új rendszeren is kb 5-6. töltési jelnél kikapcsol, pontosabban a gép és újraindul, majd csak csökkentett módban hajlandó elindulni.

Előzmény a videókari ramhibás lett cseréltük...az új kártya garis, a régi 160as ide-s winchester hd sentinel szerint is 26%on volt, cseréltük azis garis..

Az új winyó a másik gépben szépen dolgozik másik táppal, kártyával, rammal.

Ramot néztem másikkal, kártya, winyó garis,

Alaplap és táp maradt, ha egyáltalán okozhat ilyet..... én tápra gyanakszom de nem verném költségekbe feleslegesen a tulajt. Kérlek benneteket segítsetek bármilyen ötlet jól jön...

Köszönöm

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#27573) Najz


Najz
tag

Sziasztok!
lenne egy problémám .
Mitől lehet az, hogy egyáltalán nincs hang a gépen? tegnap este történt egyik pillanatról a másikra.
csak halk sípolást ad ki a gép nagy hangerőn . és tényleg maxon nagyon kicsit hallani az adott zenét vagy akármit amit elindítok.
ez mitől lehet? hang drivert újraraktam és semmi .

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#27574) Hgovi válasza m.lala (#27572) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
A tápot mindenképpen cseréld le ha lehet,nem javasolt használatra márka.

Najz:Töröld a drivert és úgy próbáld felrakni az újat.
Ellenőrizd a bios beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#27575) cashback válasza m.lala (#27572) üzenetére


cashback
őstag

Esélyes hogy az a táp vágott mindent gerincre.
Szóval a következő elindítás előtt azt cseréljétek ki. :)

Itt választ kaphatsz arra milyet érdemes venni: Melyik tápegységet vegyem?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27576) izee


izee
senior tag

Sziasztok! Mi lehet a problémám USB bootolásnál?
Asrock conroe865pe

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#27577) sz.istván


sz.istván
tag

A #27569-re semmi? :F

(#27578) Wiz Khalifa válasza sz.istván (#27577) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Pontos választ neked nem tudok adni. Lehet hogy gyorsan lefuttat egy vizsgálatot a cuccokról. Ha a vinyó nem áll le a két indulás között akkor nem gond azoknak.

Smoke some weed nigga!

(#27579) sz.istván válasza Wiz Khalifa (#27578) üzenetére


sz.istván
tag

Köszi, hát tulajdonképp erre gondoltam én is, hogy olyan, mint mikor hardvert cserélek, vagy függetlenítek egy pillanatra az alaplaptól és így, ugye újra rendszerbe akarja állítani és ezért a szünet, a vinyó, még lendületben van, tehát nem teljes leállásból indul!! :R

(#27580) Najz válasza Hgovi (#27574) üzenetére


Najz
tag

már megtörtént és úgy se jó

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#27581) Rolee87 válasza Najz (#27580) üzenetére


Rolee87
tag

ha hallod és sípol,illetve halk,én inkább megvizsgálnám a jack dugót amit a hangkártyába dugsz.
Nekem kicsit olyan mintha meglenne törve a kábel,mozgasd meg mik a reakciók.

(#27582) Wiz Khalifa válasza sz.istván (#27579) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor valószínűleg tényleg egy gyors teszt fut végig. Ismerősömnek nem áll le de viszont neki kb 1-2percig be se jön a BIOS mert egy teljes részletes tesztet csinál az alaplapja. :) Szóval ha nem áll le teljesen nincs miért aggódni. SZERINTEM! de hátha vannak itt okosabbak és megmondják a frankót. :R

Smoke some weed nigga!

(#27583) Najz válasza Rolee87 (#27581) üzenetére


Najz
tag

A kábelnek nincs baja mert rádugtam telefonra és hibátlanul szólt !

[ Szerkesztve ]

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#27584) Rolee87 válasza Najz (#27583) üzenetére


Rolee87
tag

közvetlen dugod a hangkártyára,vagy a ház előlapjára van továbbítva a kivezetés?

(#27585) Najz válasza Rolee87 (#27584) üzenetére


Najz
tag

közvetlenül az alaplapi hangkártyába van dugva + kipróbáltam az előlapi kivezetésnél is és szintén semmi

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#27586) Rolee87 válasza Najz (#27585) üzenetére


Rolee87
tag

alaplapi?milyen alaplap?

(#27587) Najz válasza Rolee87 (#27586) üzenetére


Najz
tag

Azért írtam ebbe a topikba mivel erre gyanakszom.
Asrock B75 Pro3

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#27588) Taposo


Taposo
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy rendelkezem egy Asus Sabertooth P67 alaplappal és egy harmadik generációs i5 3470 procival, ha jól tudom a lap megfelelő bios frissitéssel kompatibilis lesz a procival, arra lennék kiváncsi hogy mikor összeszerelem a gépet akkor lehetőségem lesz USB-ről frissiteni a biost vagy addig egyáltalán el sem fog indul a rendszer amig nincs frissitve az új biosra ? köszönöm :R

(#27589) zsigus


zsigus
őstag

Üdv

Mostanában tervezek házat cserélni, és ki is néztem egyet a CM Silencio 352 személyében.
A kérdésem az lenne, hogy az előlapi USB 3.0-ás csatikat működésre lehet bírni az alaplapi 2.0-ás csatival?

Elvileg kompatibilis visszafelé a 3.0, csak az a kérdés, hogy a 3.0 kivezetés alaplapi csatlakozóján vajon ugyanaz a lábkiosztás van e mint a 2.0-ánál.

Köszi a választ.

(#27590) sz.istván válasza zsigus (#27589) üzenetére


sz.istván
tag

Szia!

Ezt találtam!!

"Igen, az USB szabvány csatik visszafelé kompatibilisek, tehát pl. egy USB 3.0-as pendrive egy USB 2.0-ás eszköz által is használható. A bekötés u.az!!
A különbség a sebesség a szabványok között. Amíg az USB 2.0 48 MB/s átviteli sebességre képes, addig az USB 3.0 akár 400 MB/s-re is.
Lényeg a lényeg: Szépen fog működni, de USB 2.0 sebességen!"

(#27591) zsigus válasza sz.istván (#27590) üzenetére


zsigus
őstag

Köszi, akkor megpróbálom majd, és meglátom mire jutok.
Van egy régi pendrive amit úgysem használok, ha azzal menni fog (és egyben marad :) ) akkor elvileg jó lesz.

(#27592) sz.istván válasza zsigus (#27591) üzenetére


sz.istván
tag

Kívánom, legyen szerencséd!! :K :R

(#27593) #65675776 válasza Taposo (#27588) üzenetére


#65675776
törölt tag

Előbb kellene frissíteni. Ehhez persze kell egy olyan proci, amit a jelenlegi BIOS verzió támogat.

(#27594) Heffi válasza zsigus (#27591) üzenetére


Heffi
őstag

Vegyél inkább egy valamelyik fedél helyére bepatintható elólapi USB aljzatot, minthogy tönkretedd a házad USB3 csatlakozóit.

Szerintem a kompabilitás nem úgy működik mint ahogy gondolod. Nézd csak meg, teljesen más a 2 szabvány vezetékelése.

(#27595) Taposo válasza #65675776 (#27593) üzenetére


Taposo
aktív tag

Hát ettől féltem, köszönöm a választ :R van egy i7 2600K procim is akkor először az lesz benne úgy frissitem :K

(#27596) zsigus válasza Heffi (#27594) üzenetére


zsigus
őstag

Valami ilyesmit kerestem, köszönöm. :R
Akkor inkább nem próbálkozom.

(#27597) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!
Esetleg tudja valaki, hogy a Gigabyte GA-970A-UD3 és a GA-970A-UD3P között mi lehet a különbség? Néztem a giga oldalán, de a kinézeten kívül nem találtam semmi eltérést :F
Előre is köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#27598) GhostRider23


GhostRider23
tag

Sziasztok! Az érdekelne, hogy egy p8z77 v-pro-s alaplapban, átraktam a saphire 7970 dualx OC változatú kártyámat a másik pci expressz 3.0 foglalatba! Az első pci expressz foglalatban 16x-osat írt az AIDA és az alaplapi BIOS, a másik pci-nál pedig 8x- osat, pedig mind a 2 PCI interface sebessége át van állítva GEN 3.0 ra, sebességet nem lehet állítani! Ez miért van, esetleg lassulhat a játék ez miatt hogy 8x-os ?

(#27599) P.Dude


P.Dude
őstag

Alaplapcserénél szükséges újratelepítés?

Zoll

(#27600) GhostRider23 válasza P.Dude (#27599) üzenetére


GhostRider23
tag

Nem volt alaplapcserém, csak átraktam másik slot-ba az alaplapon belül a kártyát, mert tervezem a dupla videókártyás kialakítást, kipróbáltam a másik slotot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.