Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) aRm1n válasza Indiant (#997) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Nem lehet, hogy nálad is az van, ami nálam volt? Nem csak az adatkeretet, az akkumulátort is leszívhatja, esetleg nézz rá az adathasználatra vagy a DNS kérésekre.

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1002) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Melyik az utolsó eu rom amelyben MIUI tárcsázó van? Mert a google tárcsázó egy kalap sz..t sem ér, sőt mi több még idegesítő is. :(((

(#1003) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Feltelepítettem az OrangeFox-ginkgo-stable@R11.1-et. A titkosítás kikapcsolásához elegendő ha a DM-Verity kikapcsolása és az Erőltetett titkosítás kikapcsolása menüpontokat bepipálom? Vagy valamit fel kell még telepítenem?

(#1004) ktmt válasza ktmt (#999) üzenetére


ktmt
aktív tag

Segítségre lenne szükségem. Arrow ROM-ot használok legfrissebb EU firmware-rel, egy évig kb. nem volt semmi probléma. Először a proximity szenzor mondta be az unalmast, aztán a telefon egyik napról a másikra eldobta a Wifi/BT csatlakozást, a MAC címek is elérhetetlenek voltak. Amikor kivettem az alap SIM kártyát, hirtelen működni kezdett a WiFi/BT és a GPS is működik, de a többi szenzor továbbra sem megy. A kérdés:
Vissza tudom zárni a bootloader-t, hogy a szervízben ne vegyék észre, hogy korábban nyitva volt. 1,5 éves a telefon, elvileg még van rá 6 hónap garancia.

(#1005) Petrónius válasza ktmt (#1004) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Gyanítom hogy a szervízprogram kimutatja, hiába zárod vissza. De tapasztalatom szerint nem foglalkoznak vele. Viszont minden javítást szoftver cserével kezdenek és újra aktiválják a bootloader.

(#1006) pomm


pomm
tag

Szia!
Raktd fel a xiaomi.eu-s romot. Abban az van. Viszont ha fel is akarod venni a hívásokat, akkor a xiaomi.eu 12.1-nél újabbat ne tegyél fel, mert -a xiaomi.eu szerint- mókólt valamit a google és azokban már csak a hívó félt hallod, a saját hangod nem. A downgared-del meg lehet szívni (legalábbis én szívtam vele, mire sikerült mindent visszaraknom hibátlanul.)

üdv: pomm

(#1007) pomm válasza Petrónius (#1005) üzenetére


pomm
tag

Szerintem ha letöltöd valamelyik hivatalos romot és a miflashtool-t
- MiFlashTool: https://xiaomiflashtool.com/download/xiaomi-flash-tool-20210226
- ROM: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/willow/ (tgz-t szedd le)
Csomagold ki a tgz-t (linux alatt simán megy, windows alatt a total commander szépen "belelép" és ki is csomagolja)
Reboot fastboot, MiFlashTool-t indítod, kitallózod a kicsomagolt rom mappát, rányomsz a flash-re.
Kapsz egy gyári romot, zárt bootloader-rel és -nem utolsó sorban- totál üresen :)

üdv: pomm

(#1008) pomm válasza ktmt (#999) üzenetére


pomm
tag

Wifi-Bt nem, viszont az NFC-vel szívtam amikor cserélgettem a romokat. Pl. ha rátolsz egy lineageos-t és arra dobsz egy gyári romot jó eséllyel nem lesz nfc (nálam egyszer sem lett jó, hiába cserélgettem).
A megoldás (az nfc-nél) az volt, hogy wipe vendor és újra tettem a gyári romot. Egy próbát lehet, hogy megér... Ha viszont "csak úgy" használat közben történt, akkor -valószínűleg- nem ilyen jellegű a hiba...

üdv: pomm

(#1009) ktmt válasza pomm (#1007) üzenetére


ktmt
aktív tag

Köszi, így fogok eljárni.

(#1010) ktmt válasza ktmt (#1009) üzenetére


ktmt
aktív tag

Sajnos szerény értelmi képességeimet, és 20 romolási gyakorlatomat meghaladja ennek végrehajtása. Bizonyos driver problémákra hivatkozik a MiFlashTool, de nem akar ezeket installálni, inkább csak kifagy,

(#1011) pomm válasza ktmt (#1010) üzenetére


pomm
tag

Szedd le innen, hátha hibás:
https://mega.nz/folder/AttkhAzL#BL6CHwyKmhTjPv77tz-tMg

Amúgy mit hiányol?

üdv: pomm

(#1012) picaro


picaro
tag

Szasztok.

Redmi 8T-re keresek valami stabil gond nélküli romot, amivel a banki appok (pl. otp) is mennek.
Xiaomi.eu 12 romot próbáltam, nem jött be, ráadásul akad és sokminden zűr van vele. Lineage jó volt, nekem megfelelt, ment rendesen, de azt meg nem szerette az OTP app.

Most a PixelExperience 12.0 -n gondolkodok, mert azt olvasgattam az elég stabi és a banki appoknak sincs baja vele (állítólag).

Vélemények, ajánlatok?
Köszi!

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1013) pomm


pomm
tag

A helyzet az, hogy xiaomi.eu-s rom jó, ha nem frissíted a 12.1 fölé. Stabil, bő két nap az akksi idő is. Ezt nekem másik ROM nem hozta...

üdv: pomm

(#1014) latya73 válasza pomm (#1013) üzenetére


latya73
csendes tag

Nekem már a 12.0.4 fölött gondjaim voltak, vissza is váltottam, ez teljesen jó, bár a júliusi biztonsági frissítéssel nem tudom, hogy meddig lehet kibírni.

(#1015) ktmt válasza picaro (#1012) üzenetére


ktmt
aktív tag

ArrowOS v12-en nálam végig ment mindkét OTP és Simple is.

(#1016) pomm


pomm
tag

Bocsánat, elírtam... 12.0.1-et akartam. Volt vele egy tortúrám, mire sikeresen downgradeltem...
Én 12,0,1-ről mentem 12.5-re, de nem ment a callrec, az akku trágya lett, rebootolgatott...
Itt részleteztem -nagy vonalakban- a downgradet...:

[ Szerkesztve ]

üdv: pomm

(#1017) Petrónius válasza pomm (#1016) üzenetére


Petrónius
aktív tag

"Itt részleteztem -nagy vonalakban- a downgradet...:"
Ez egy nagyon jó leírás. Köszönjük szépen. :R
A fastboot romot miért kell flash-elni? Hogy a telefon alap állapotba álljon vissza?

(#1018) ktmt válasza pomm (#1011) üzenetére


ktmt
aktív tag

A megadott MiFlashTool nem működött (Windows11 alatt)
Végül ezzel tettem fel a driver csomagot:
https://miflashpro.com/miflash-pro-v7-3-105-7
Ezzel pedig a gyári szoftvert:
https://mi-globe.com/download/?t=dG9vbHM%3D&f=bWktZ2xvYmUuY29tX1hpYW9taV9NaS1GbGFzaFRvb2xfMjAyMDAzMTQuemlw&l=L3Rvb2xzL21pZmxhc2h0b29sL21pLWdsb2JlLmNvbV9YaWFvbWlfTWktRmxhc2hUb29sXzIwMjAwMzE0LnppcA%3D%3D
Bekapcsolás után megy a WiFi és BT :DD , nincsenek semmilyen szenzorok :F.
Ebben az állapotban biztonságos a márkaszervízbe vinni? Vodánál vettem, a készülék 17 hónapos, nem találom a jótállási jegyet, azt sem tudom, hogy mennyi hónap volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#1019) pomm


pomm
tag

Amíg nem kezdtem gyakorlatilag elölről (tehát csak downgrade volt) nem volt rendben a telefo. Lagok, összeomló alkalmazások, stb. Amikor ráflasheltem a lineageos-t, arról már a twrp-be flashelt gyári rom nem indult el (rebootolt twrp-be). Ezen segített a gyári rom recoverys flashelése, ami mindent gyári állapotba hozott vissza.

üdv: pomm

(#1020) pomm válasza ktmt (#1018) üzenetére


pomm
tag

Szerintem ne!
Miért nem ment fel a szoftver?

üdv: pomm

(#1021) pomm


pomm
tag

Viszont, ha már így belemerültünk. Van valami megoldás arra, hogy teljes rendszermentést készítsek. Úgy, ahogy a twrp is csinálja, csak olyan kellene, ami működik is, szemben a twrp mentésével.
A twrp-t csináltam, meg is csinálja, de reflash-kor nem indul.

üdv: pomm

(#1022) picaro válasza ktmt (#1015) üzenetére


picaro
tag

Az új OTP app is elfogadta (tehát nem a smartbank)?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1023) Petrónius válasza pomm (#1019) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ha flash-nél nem zárom vissza a bootloader, az gondolom nem probléma. :F

(#1024) crok válasza pomm (#1021) üzenetére


crok
nagyúr

ZIP-bol visszaflash-eles? Hat.. pl. Migrate? Jobb backup app-ek, mint Swift Backup vagy OAndX? Vagy teljes-totalis mentes kene?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1025) Petrónius válasza pomm (#1021) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Tedd fel az OrangeFox-ot. Hátha... [link]

(#1026) ktmt válasza picaro (#1022) üzenetére


ktmt
aktív tag

Igen, az új OTP is ment gond nélkül.
@pomm felment a szoftver végül, ezért kérdeztem.

(#1027) pomm


pomm
tag

Nem, mert úgyis visszazárja

üdv: pomm

(#1028) pomm válasza ktmt (#1026) üzenetére


pomm
tag

Amit linkeltél az revoverys rom, nem fastbootos, ezért kérdeztem...

üdv: pomm

(#1029) pomm válasza Petrónius (#1025) üzenetére


pomm
tag

Az is egy twrp. Volt fent.

üdv: pomm

(#1030) pomm válasza crok (#1024) üzenetére


pomm
tag

Ezekkel az a baj, hogy egy csomó app nem szereti ha pakolgatják és nem is fognak normálisan működni ha visszaállítod, továbbá nem is tudsz mindent elmenteni így. Erre egyébként a xiaomi gyári mentése is megfelelő...
Régen többet lehetett próbálgatni a romokat, mert twrp-vel csináltam egy komplett backupot, aztán bármikor visszaálltam. Nem alkalmazások hanem egy image került mentésre, ami egy snapshot volt a komplett telefonomról...

[ Szerkesztve ]

üdv: pomm

(#1031) Petrónius válasza pomm (#1027) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Nem zárja vissza, csak alul át kell állítani clean all-ra.

(#1032) crok válasza pomm (#1030) üzenetére


crok
nagyúr

Migrate-el meg Swift-el is mindig atment a myRaiffeisen meg mas is, barmirol barmire - nalam legalabbis.

En ugyanigy probalok ROM-okat ahogy irod, a komplett particio dd-vel mentese (esetleg tomoritessel) csak azert nem jobb mert pl. file rendszert valtani loss nelkul ugy nem lehet, tar-ba meg mennek a jogosultsagok is, igy pl. ext4-rol siman atallhatsz masra (pl. f2fs) vagy pl. ha valamiert encrypted /data-rol nem encrypted-re akarsz atallni (persze a belso tar (aka /data/media) tartalmat akkor is vissza kell masolni). Szoval nem tudom neked a TWRP visszaallitassal mi megy felre (esetleg hogy encrypted-rol nem encrypted-re mesz majd onnan akarsz visszaallni) de nalam sok keszulek forog sok ROM kozt (Magisk teszteles, stb) es nem szokott gond lenni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1033) pomm válasza Petrónius (#1031) üzenetére


pomm
tag

Petrónius:
Fastboot-os gyárti ROM és nem zár vissza???

crok:
Nincs mozgatás. Ma volt egy teszt.
Kíváncsiságból wipe-oltam egyet (cache, dalvik, data), majd megpróbáltam
1, a teljes twrp mentésemet (a-z-ig) visszaállítani - hiba nélkül lefut, de aztán folyamatosan rebootol twrp-be
wipe ismét
2, csak a data-t állítom vissza - szintén hiba nélkül lefut, és szintén folyamatosan rebootol twrp-be
wipe ismét
3, tiszta indítás, és xiaomi beépített mentéséből visszaálltam, de pl. az otp, k9,stb. visszament, a curve, revolut, telekom, nextcloud yaga,stb meg nem, illetve visszamegy, csak elcraschel ha indítod... alapbeállításokból is van, ami visszaáll alapértelmezettre (pl. háttér, alapértelmezett alkalmazások, stb.) van ami nem (pl. ikonok csoportosítása, képernyő elrendezés, stb)
Szóval ezzel szívok. Neked is 8T van?
Telóban nem vagyok nagyon otthon, de ha a komplett háttértárat dd-vel le lehet menteni, akkor mindegy mi van a háttértáron, ha visszaírod a "le dd-zett" image-t, akkor az a fájlrendszer, jogosultság,stb. áll helyre, amit "le dd-ztél". Nem?

üdv: pomm

(#1034) crok válasza pomm (#1033) üzenetére


crok
nagyúr

@dd: de, csak ez igy nem praktikus. Viszont amugy mukodik.

A wipe es az lesz a baja, hogy wipe-nal marad az encryption (a Xiaomi.EU meg a legtobb ROM mar evek ota forced encrypt-es) viszont buktad a key-t igy hiaba allitja vissza a rendszer mar majd nem tudja decrypt-elni es mount-olni -> indul a recovery. Ezert se hasznalok encrypted /data-t ha tesztelek.

A Xiaomi.EU backup-ja meg nem igazan jo, de meg igy is 100x jobb mint barmelyik gyariban levo. Ezert irtam a Migrate / Swift / OAndX dolgot mint backup mert annal sokkal jobb - mondjuk Magisk az kell hozza.

8T is volt tesztre nalam, ketto is (vagy egy jo eve).

@MiFlash es gyari fastboot ROM: akkor zar vissza ha beallitod hogy zarja vissza.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1035) Petrónius válasza pomm (#1033) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Bizony nem. :)
Közben látom hogy crok is megerősítette

[ Szerkesztve ]

(#1036) pomm


pomm
tag

Tehát az alap probléma marad, hogy nem lehet (illetve nem érdemes) a twrp-vel teljes mentést csinálni, mert ha eltolja valami a rendszert, nem tudod visszaállítani.
Ezek szerint te már használtál dd-t ilyenre. Telefonról vagy adb-ből? Konkrét parancs?
Köszi.

Most nem fogom decryptelni, mert akkor is töröl mindent. (ha egyáltalán xiaomi.eu-s romot lehet)
Próbáltam 3-4 hete a Migrate-t, de az sem működött nekem megbízhatóan. Nem fért hozzá azokhoz a mappákhoz, amikhez kellett volna (pedig megvolt a root jog) és félig-meddig sikerült csak a helperrel...

üdv: pomm

(#1037) pomm válasza Petrónius (#1035) üzenetére


pomm
tag

Hát a MiFlashTool-nál nem volt kapcsoló, simán zárta...

üdv: pomm

(#1038) Petrónius válasza pomm (#1037) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Pedig amit a leírásodban linkeltél oldalt (a letöltéseknél), ott van a képen is. Jobb alsó sarok. :)

(#1039) pomm


pomm
tag

És yes... ez az amikor nincs windowsod és a flash miatt egy 2012-es hulladék laptopra kell egyet telepíteni, 1280x800-as felbontásban. :)))
Nem raktam ki soha teljes képernyősre, úgy meg a tálca "mögé" került alul a lehetőség :)
Benéztem :))

üdv: pomm

(#1040) pomm válasza crok (#1034) üzenetére


pomm
tag

Közben rákerestem... ez akkor jó a full backupra:

mentés:
adb pull /dev/block/mmcblk0 mmcblk0.img

helyreállítás:
adb push mmcblk0.img /dev/block/mmcblk0

üdv: pomm

(#1041) crok válasza pomm (#1040) üzenetére


crok
nagyúr

Huh, azért egy /dev/block/mmcblk0 az így erős lesz.. meg felesleges is.. de inkább erős mert ezt utána visszaállítani nem fogod tudni az egészet.
Előbb nézd meg ls /dev/block/bootdevice/by-name-el mit akarsz menteni (userdata pl..) és azt mentsd el. PC-vel adb-vel is csinálhatod de csak TWRP-ből (recovery-ből) és ott is csak úgy hogy előtte mount menüben kiveszed a pipát (umount-olod). dd-vel is csinálhatod, akár /sdcard1-re ha van MicroSD vagy /usb-otg-re ha van egy pendrive OTG-n - csak előtte nyilván mount-old fel. Nézz rá a tetherback-re meg a forrására leginkább.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1042) crok válasza pomm (#1040) üzenetére


crok
nagyúr

Meg ezt akartam még neked mutatni ebben az ügyben: orangefox backup tips.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1043) picaro


picaro
tag

Szeretnék xiaomi.eu romról váltani.
Pixel experience vagy ArrowOS lenne a kiszemelt.
Viszont már az elején elakadok.
Fejlesztői mód: USB debugging és OEM felodás kijelölve.
TWRP re bootolás után nem engedi a wipe-ot. minden piros (operation not permitted).
A másik problem, hogy fastboot módba laptopról el lehet indítatni de "fastboot devices" parancsra nem mutatja a telót (azaz semmit).
Mi lehet a baj?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1044) pomm


pomm
tag

Ezek szerint nem gond ha encrypted a rom, csak ne legyen zár beállítva a belépéshez, ha jól értem... ezt kipróbálom.
Miért nem tudom visszaállítani ha az egészet mentem? Nem csak a data fontos, hanem a komplett rom mindenestül. Pl. amikor frissítettem a 12.5-re a 12.0.1-ről, ha lett volna egy komplett mentésem, állhattam volna vissza és nem szívok a downgrad-del.
Nyilván a data is fontos, ha tiszta telepítést csinál az ember, de kellene a komplett rom mentése is.

üdv: pomm

(#1045) picaro válasza picaro (#1043) üzenetére


picaro
tag

Olvasgattam, hogy lehet a TWRP-t kéne újabb verzóra cserélni... de így most akkor hogyan lehetne, ha a fastbooton keresztül nem tudom azt feltolni?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1046) pomm


pomm
tag

Ha nem laptopról indítod, hanem bekapcs gomb + hangerő le

[ Szerkesztve ]

üdv: pomm

(#1047) picaro válasza pomm (#1046) üzenetére


picaro
tag

a fastboot a telón elindul, de laptopra kötve a platform ttols fastboot command nem látja a telót a fastboot devices paranccsal...

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1048) picaro válasza picaro (#1047) üzenetére


picaro
tag

ahamm, egy android device illesztőprogram hiányzik a laptopról... mit kell még ehhez telepíteni?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1049) pomm


pomm
tag

Passz. Keress rá! :) Windows-ra elég jó howto-k vannak, linuxra meg az android-tools-adb csomagot a legtöbb disztró csomagkezelője -függőségekkel együtt- szállítja...

[ Szerkesztve ]

üdv: pomm

(#1050) crok válasza pomm (#1044) üzenetére


crok
nagyúr

Hat en ugyan csak Android 8..9 korulig talalkoztam azzal a fajta gonddal de jo tudni/ismerni. Ha utolag kell leszedni (de a decrypt megy) arra egy Logout-omban leirtam a hogyant.
A teljeset azert nem fogod tudni visszaallitani mert vedett tartalom is van benne.
A komplett ROM ujraflasheles, boot (es sajat encrypt) majd oda visszaallitani a /data mentest a "legkomplikaciomentesebb" egy barmilyen hibabol visszaallasra. Igy is visszakapod a ROM-ot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.