Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdv vettem egy 8t-t (még nincs nálam)
2 előzetes kérdés: a gyári dobozban van rajta valamilyen védőfólia?
A másik, hogy az mit jelent, hogy ezen csak Bluetooth 4.2 van, miközben a 2 éves Note 6 pro-mon 5.0?

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#352) Petrónius válasza qge (#350) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Már ezt is próbáltam. A data így sem megy vissza. :(

[ Szerkesztve ]

(#353) qge válasza Petrónius (#352) üzenetére


qge
aktív tag

Sajnálom, nincs más ötletem. Nekem mi9lite van, ezt sem sikerült még sose visszaállítani...anno a 4x-et sokszor, de ezt még sose.

(#354) qge válasza hhgygy (#351) üzenetére


qge
aktív tag

Gyárilag nincs fólia.

(#355) Istju válasza Petrónius (#352) üzenetére


Istju
senior tag

A data partíció, a rendszer számára lényegtelen. Nem tudom miért nem megy vissza, de azt se tudom miért kellene visszaállítani. Nekem be van kapcsolva a mentés a google fióknál, mikor újrapakolok egy új rendszert, az összes progim, névjegyeim, üzeneteim, híváslistám visszaállítja a google. Ami nem a playstoreból való, azt mindig mentem sd karira, a képek és a videók a felhőbe mennek, google fotók telepítése után minden megvan. Bennem még soha fel sem merült a data partíció mentése recoveryvel, mivel sok helyet foglal, és nekem szükségtelen. Javaslom, hogy inkább a telód adatait tartalmazó partícióakat mentsd le, mivel ha valamit elszúrsz, azok az infók még jól jöhetnek.

Valószínű, hogy a mentésednél, mégis volt valami titkosítás, ezért nem megy vissza a mentés.
Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#356) Petrónius válasza Istju (#355) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Végül is sikerült megoldanom egy véletlen folytán. Leírom hátha valaki belefut ugyanebbe a hibába. Miközben keresgéltem a megoldást rátaláltam egy videóra. Ez adta az ötletet hogy miért ne próbálhatnám ki. Azt sejtettem hogy a titkosítással van baj. Gyári állapotba hoztam a telefont, ez azt jelenti hogy feltettem egy fastboot romot. Természetesen a bootloadert nem zártam vissza.Megcsináltam a videón látottakat, telepítettem egy custom recoweryt és romot. Ennyi. Nem tudom hogy a TWRP 3.3.1-9 Unofficial by mauronofrio / Mediafire miért nem csinálta meg ugyanezt. De mindegy is, sikerült ez a lényeg.
Köszönöm szépen mindannyiótoknak akik próbáltak segíteni. :R :R

(#357) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Az új CrDroid rettenetesen meríti az akkut. Mit tettek ebbe :F

(#358) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok. Ma lettem tulaja ennek a telefonnak. De ez a teletömött gyári rendszer nem tetszik.
Ezt a romot néztem ki rá:
[ROM][10.0][ginkgo/Willow] Pixel Experience [AOSP][OFFICIAL][2020/02/17]
Ki mit használ vagy ajánlana? Eddig motorola nexus 6-os telefonom volt purenexus rommal, valami olyasmi lenne a legjobb, full üres. :)

Vagy maradjon a gyári rom, nyissunk bootloadert, twrp, aztán magisk és kipucolom a bloat-ot belőle?

(#359) bbpro válasza westcoastog (#358) üzenetére


bbpro
tag

A bootloadert mindenképp nyitnod kell. A pucolást nem ajánlom, inkább ha miui-nál maradsz akkor custom miui. Én a revolution os-t (custom miui) használom és nagyon jó.

(#360) westcoastog válasza bbpro (#359) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem a lényeg hogy Adaway-t és youtube vanced-et tudjak telepíteni, két dolgot nem szeretek, a reklámokat és azt hogy a jutub nem fut a háttérben. :)
Hétvégén itthon lesz haverom aki benne van a rom cserélgetésben, addig gyűjtöm az infókat merre kéne menni.
Remélem sikerül összehozni egy tisztább szoftverkörnyezetet, sok gyári appra sincs szükségem, 2 galéria, 2 zenelejátszó meg ilyen marhaságok. Jobban szeretem a google féléket.

[ Szerkesztve ]

(#361) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Akármelyik Gcam-ot telepítem és csinálok vele felvételt ez a kép fogad:

Ez a CrDoid legújabb változata. De a régebbieken is ezt csinálja, kivéve a januári 6.2-es kiadást (bár azt régen próbáltam). A kamera romolhatott el (amit nem hiszek mert más app-al működik) vagy a romhoz nem találom a megfelelő GCam-ot?

(#362) hcs57 válasza Petrónius (#361) üzenetére


hcs57
őstag

Én ezt használom: pmgc_7.0.009_finalrelesedversion_v10.apk

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#363) Petrónius válasza hcs57 (#362) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm. Kipróbálom.

(#364) Petrónius válasza hcs57 (#362) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szerintem valami nálam nem lehet rendben, ugyan azt produkálja. :(
A szelfi kamera viszont jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#365) hcs57 válasza Petrónius (#364) üzenetére


hcs57
őstag

Pedig annak mennie kell. Valami nem maradt bent?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#366) Petrónius válasza hcs57 (#365) üzenetére


Petrónius
aktív tag

"Valami nem maradt bent?"
Mire gondolsz?

(#367) hcs57 válasza Petrónius (#366) üzenetére


hcs57
őstag

Más kamera szoftver maradéka..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#368) Petrónius válasza hcs57 (#367) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Nem hiszem mert minden telepítés, eltávolítás után az Sdmaiddal kipucolom a rendszert és újraindítom a készüléket.

(#369) Petrónius válasza Petrónius (#368) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Az alap ANX Kamerával minden működik. Nem értem.

(#370) Petrónius válasza hcs57 (#362) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ha kikapcsolom a HDR-t akkor működik. Pedig ennek az lenne a lényege. Te nem állítottál rajta valamit?

(#371) hcs57 válasza Petrónius (#370) üzenetére


hcs57
őstag

Én autóra állított HDR-nél tudtam képet lőni, igaz akkor nem csinált HDR képet.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#372) Petrónius válasza hcs57 (#371) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Találtam egy jó kis oldalt, itt lehet válogatni. :)
Köszönöm szépen a segítséged. :R

[ Szerkesztve ]

(#373) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok miért van az hogy a telefonon késik az óra ? Szinte minden nap már előfordul hogy pár percet késik , egyik nap 15 perc körül kesett .Téma miatt a régió Svájc ha ez lenne a gond .Beállításokban bevan állítva hogy a hálózat által megadott idő használata illetve mobilhálózat által biztosított idozona használata. Vodafonos vagyok ha ez számít de térerő mindig van .A másik hogy feltűnt hogy beallitom az ebresztest aztán eltűnik mintha besem állítottam volna .

(#374) Noragami válasza GEPESZ66 (#316) üzenetére


Noragami
csendes újonc

Megéri lecserélni.
De viszont majdnem ugyanebben az árkategóriában nem sokkal drágábban megkapod a redmi note 9s et már.
Én azért döntöttem emellett mert előfizut hosszabítottunk és arra kaptuk, és sokkalta jobban megbízom a xiaomi ban mint a xarsung ban.
Ja meg sokkalta olcsóbb a kijelző meg minden bele ha valami baleset érné idővel.
De inkább úgy mondom, ha a gyereked nem akar fortnite ozni telón akkor ezt vedd.
Ha meg akar akkor a redmi note 9s et vedd.

[ Szerkesztve ]

előre is elnézést ha a munkám végett kicsit megkésve tudom feladni/átvenni a vásárolt terméket.

(#375) Nozy82


Nozy82
tag

Üdv. Megpróbáltam felrakni ezt a romot: /9.12.24/ROS-MIUI_RedmiNote8T_9.12.24_v11-9.zip
Fel is ment,de nem tölt be, folyton a recovery jön be reboot után.
Mi lehet a gond?

(#376) Petrónius válasza Nozy82 (#375) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Xda oldalát linkeld be, úgy többet tudunk segíteni. :)

(#377) Nozy82 válasza Petrónius (#376) üzenetére


Nozy82
tag

Sikerült. Format data megoldotta a problémát...

(#378) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég megérkezett a készülékem, ami egy Note 4-et vált a sorban. Lassan hozzákezdek a végleges költözködéshez, de előtte kérnék egy kis segítséget:

- crDroiddal kinek milyen tapasztalata van? Note 4-en nagyon jól megy hosszú ideje. Akkuhasználat, kamerák, ismert bugok, feature-k (pl. egykezes mód, gombnyomási műveletek, stb...), NFC terén mire számíthatok?
- Ha nem crDroid, ismer valaki bevált, hasonló funkcionalítással bíró ROM-ot?
- Létezik olyan GCam, amiben működik minden kamera? Eddig többet is kipróbáltam a gyári MIUI-n (az összefoglalóban ajánltat is természetesen), de vagy eleve nincs bennük vagy crashelnek a kamera kiválasztásakor.
- Van valami, amire custom ROM telepítése előtt figyelnem kell és nincs benne az összefoglalókban? Pl. valaki már említette itt, hogy latest firmware flashelése nem árt egyes ROMok telepítése előtt, ilyesmik...

Köszönöm szépen!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#379) bbpro


bbpro
tag

Sziasztok!
Sima note 8 romot fel lehet tenni a 8t-re? Az nem baj ha csak nem megy az NFC.

(#380) papp54 válasza bbpro (#379) üzenetére


papp54
aktív tag

Igen persze most tettem fel igaz átkellett alakitanom. Xiaomi.eu miui 12 note 8-at alakitotam át.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#381) papp54


papp54
aktív tag

[link] [link] ha valaki ki akarja probálni a miui 12-öt nfc nincs. Csináltam egy reklám blokolot és hang erősitő patchet nekem gyengének tünt a hangerő. Xiaomi.eu romból portolt.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#382) bbpro válasza papp54 (#381) üzenetére


bbpro
tag

Köszönöm! :R

(#383) papp54 válasza bbpro (#382) üzenetére


papp54
aktív tag

Szivesen.

Honor 50 5G

(#384) aRm1n válasza aRm1n (#378) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Erre senkinek nincs tapaszalata...? :( Havoc OS-t használ valaki esetleg? Ha igen, érdekelne, hogy szuperál!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#385) Istju válasza aRm1n (#378) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Használtam crdroidot. Rendben volt teljesen. Most épp HAVOC'OS-t használok. A custom ROMokban egyedül a kamerával vannak gondok. Vannak már nagyon jó gcam verziók, lehet válogatni. Egyedül a macro kamera az, amit nem tudtam működésre bírni. Cserébe, egy jól konfigurált gcam, szebb képet csinál, mint a stock kamera app. Ma megnézem a LOS-t, már volt fenn, de azóta sokat fejlődott.

Általam ajánlott ROMok (nem sorrendben):
LOS
HaOC OS
CRDROID
Pixel Experience (AOSP)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#386) aRm1n válasza Istju (#385) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm szépen! Tudsz esetleg olyan kipróbált ROM-GCam kombókat, amik nálad működtek? A crDroid hivatalos threadjében mintha azt olvastam volna hogy nem mennek a segédkamerák (a Havoc-éban meg hogy igen).

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#387) papp54


papp54
aktív tag

Ha valakit érdekel miui 12 20.06.24 verzió note 8t-hez megosztom holnap. Nfc ebbe még nincs de minden más müködik.

Honor 50 5G

(#388) papp54 válasza papp54 (#387) üzenetére


papp54
aktív tag

[link] miui 12 20.06.24 revos miui-ból átalakitott note 8T-re. Nfc nincs benne minden más müködik.

Honor 50 5G

(#389) Stylewars_kp válasza papp54 (#388) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Király, pont most kérdeztem a másik totyikban. Hivatalos mikor érkezik vajon?

(#390) papp54 válasza Stylewars_kp (#389) üzenetére


papp54
aktív tag

Agusztus 3 és17 között irják az érkezését.

Honor 50 5G

(#391) papp54 válasza papp54 (#390) üzenetére


papp54
aktív tag

De van note 8 port miui 12 07.03as ha kell feltöltöm xiaomi.eu portot alakitotam át.

Honor 50 5G

(#392) Stylewars_kp válasza papp54 (#390) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Lehet kivárom.

Az mennyire normális, ha napi 1-2 alkalommal eldobja a térerőt? Kiírja, hogy nincs hálózat, majd szolgáltatót keres és újra csatlakozik. Néhány másodperc alatt lezongorázza az egészet.

(#393) papp54 válasza Stylewars_kp (#392) üzenetére


papp54
aktív tag

Nfc nincs egyedül többi jól müködik de nem olyan mint egy gyári stabil rom de használható minden napokba. Kiprobálod és kiderül neked megfelel más nem mondhatok. Mindenkinek más a felhasználási igénye. Felteszem ide a linket csak most töltöm fel Megára.

Honor 50 5G

(#394) papp54


papp54
aktív tag

Note 8 xiaomi.eu miui 12 07.03 port rom note 8t-re. Nfc nincs de minden más müködik. [link]

Honor 50 5G

(#395) Stylewars_kp válasza papp54 (#393) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

És az mitől lehet, hogy miui 11 eldobja a térerőt?

(#396) papp54 válasza Stylewars_kp (#395) üzenetére


papp54
aktív tag

Azt nem tudom de viszont én is észre vettem meg beszéltük külföldi fórumokba hogy nem miui alapú custom romokkal sokal stabilabb a térerő és a letöltés is gyorsabb ugyan azon az oldalon mint miui alapú romokkal.

Honor 50 5G

(#397) Lacopapi válasza papp54 (#394) üzenetére


Lacopapi
addikt

Üdv, ezen a portolt romon működik a hívásrögzítés ?
Mert letöltöttem,de a jelenlegi Xiaomi.eu is remekül fut....

(#398) papp54 válasza Lacopapi (#397) üzenetére


papp54
aktív tag

Ez xiaomi.eu port de igen benne van a hivásrögzités mod miui tárcsázó van benne de nem probáltam ki a hivásrögzitést. A game turbot probáltam ki de ott észre vettem nem mindegyik játékot támogatja.

Honor 50 5G

(#399) Lacopapi válasza papp54 (#398) üzenetére


Lacopapi
addikt

Oké, köszönöm :R

(#400) papp54 válasza Lacopapi (#399) üzenetére


papp54
aktív tag

Ha feltetted ird meg milyen hibát találsz.

Honor 50 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.