Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Indiant válasza Indiant (#900) üzenetére


Indiant
addikt

Természetesen a Format data-t nem csinálja meg a telefon. Millió oldalnyi piros szöveg és Failed.

(#902) crok válasza Indiant (#901) üzenetére


crok
nagyúr

A format es a wipe nagyon nem ugyanaz. [link]

A piros szovegrol sokkal tobb info van a recovery logban (advanced menu, copy recovery log de amugy a /cache-re menti). Info kell, anelkul stabbing in the dark..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#903) Indiant válasza crok (#902) üzenetére


Indiant
addikt

A 17.1-et sikerült felraknom. :C
Köszönöm a támogatást! :R
twrp-3.5.A9-ginkgo-geoanto555 és Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_03.04.2020 -el.
Titkosítva volt a data, bár ezt senki nem állította be....
Most jön a próbálkozás a 18.1-el, de az nem indult.

(#904) crok válasza Indiant (#903) üzenetére


crok
nagyúr

Persze, hogy titkositva volt mert a mai modern ROM-ok forced encryp-esek mind vagyis az elozo encrypt-elte a default_password-el amit atirhatsz (ekkortol irja majd a ROM, hogy "titkositott"). Ezert kell a format es nem eleg a wipe (olvasd el az elozo hsz-emben linkelt leirasom).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#905) Indiant válasza crok (#904) üzenetére


Indiant
addikt

..hogyrohadjanak meg.

(#906) crok válasza Indiant (#905) üzenetére


crok
nagyúr

En ilyet nem mondtam, csak annyit akartam, hogy ez egy szakmai es melyviz topik, jo lehet tudni mit miert csinal az ember. Igy hat leirtam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#907) Indiant válasza crok (#906) üzenetére


Indiant
addikt

Persze, hálás is vagyok. De az agyonbonyolítás teljesen felesleges. Azt tudtam mit miért csinálok, de mióta nem romolok. (bootloader nyithatatlanság miatt, azóta ezek szerint bejött még pár változó) De még így is kelleni fog egy xiaomi szakértő, hogy visszavarázsolja a 4G-t a telefonra.

(#908) crok válasza Indiant (#907) üzenetére


crok
nagyúr

Én már nem fogom ezeket leírni n+1; n>10 alkalommal, hogy mit miért, miért van forced encryption, hogy lehet hogy gyors a PIN/Pattern/Fingerprint-el lekódolás (mert eleve kódolt már, és csak a LUKS jelszót írod át..) meg hogy mi miért van "bonyolítva".. nem fogok hazudni: unom. Vagy mert leírom és el se olvassák vagy mert leírom de figyelmen kívül hagyják mert csak bonyolítja a dolgokat. Legyen elég annyi, hogy ez nem igazán ROM hanem AOSP de méginkább gyártói oldali "önvédelem" hogy lehetőleg egy sima (jó.. nem teljesen "sima") bootloader nyitással ne lehessen kipattintani a féltve őrzött adataid és ne tudd perelni őket. És ezt itt be is fejezem.

A 4G bajodra meg azt mondanám, hogy első körben megfuttatnám a szolgáltatóddal, hogy biztosan biztos-e és 100% hogy az előfizetésedre be van kapcsolva a VoLTE és a hozzá tartozó korrekt profil (igen, tudom hogy a VoLTE nem LTE - DE nehogy az a SIM valami ostoba kevert vagy hiányos profillal élje az életét, igen, Telekom, hello, innen is üdv, jó buli volt de mégis nekem lett igazam, a másolt SIM nyilván megkapja ugyanazt a rossz profilt) aztán ugye ha jól értem akkor Redmi Note 8 (ginkgo) készüléked van, úgyhogy akkor TWRP-ben egy jól irányzott friss, európai vagy globál firmware flash-elést ajánlok még (vagy egy teljes, gyári ROM-ot fastboot ROM-ból.. de az lehet ágyúval verébre) amellett, hogy utána fastboot módba tenném és kicsapnám belőle a modem konfigot* és format data-val kezdenék rajta egy új ROM-ot, mondjuk első körben egy stabil Xiaomi.EU-t vagy egy stabil, official LineageOS-t.

*itt erre gondolok:
fastboot devices
fastboot erase modemst1
fastboot erase modemst2
fastboot reboot

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#909) Indiant válasza crok (#908) üzenetére


Indiant
addikt

Én szívesen olvasom a megfelelő szaktudással leírt anyagot. :R
4G: (igen, Note8) A fastbootos újrahúzás megvolt. (a modem konfig törlés még nem)
Olvastam, hogy sokan szenvednek ettől a problémától xiaomi telóval. Volt akinek a forrasztás engedett el, volt akinek valahol a beállítások (ha volt mentése, esetleg vissza tudta állítani) , volt akinél az apn beállítás is megoldotta. (a SIM-re én azért nem gyanakszom, mert más készülékben működik vele a 4G) A Note 8 pedig Global EU-s, 4G támogatással.
Köszönöm a segítséged!

(#910) fox_mulder válasza Indiant (#901) üzenetére


fox_mulder
tag

Nekem a TWRP nem csinálja meg a format data-t! De a Lineageos recovery csont nélkül letöröl mindent is a telefonról és utána nem is lesz piros sorod a wipe után.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#911) fox_mulder válasza Indiant (#909) üzenetére


fox_mulder
tag

Nem tudom neked miért nem megy a 4G. Nekem Lineageos alatt tökéletesen megy a Telenor 4G!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#912) joolaci67


joolaci67
tag

Sziasztok! Twrp szeretnek a telora mennyire nehez? A segitsegetekkel a regebbi telomra is sikerult, tudna valaki kezdu szintunek segiteni? Köszi

(#913) crok válasza joolaci67 (#912) üzenetére


crok
nagyúr

Összefoglaló, 3. és 4. pont. Ha elakadsz majd írsz, gondolom valahogy megoldja a közösség.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#914) joolaci67 válasza crok (#913) üzenetére


joolaci67
tag

Koszi, probalkozok.

(#915) Indiant válasza crok (#908) üzenetére


Indiant
addikt

Jól gondolom, hogy ezzel ugranak az IMEI számok? Mert ebben a két fájlban vannak.
EFS
Backup
You can make a backup of EFS partition using terminal from TWRP. Heaed over to Advanced>>Terminal.And type the following command and press enter after each command:
dd if=/dev/block/mmcblk0p10 of=/sdcard/modemst1.bin bs=512 
dd if=/dev/block/mmcblk0p11 of=/sdcard/modemst2.bin bs=512
Restore
You need to copy both modemst1.bin & modemst2.bin files to your PC.And then type the following in Fastboot:
fastboot flash modemst1 modemst1.bin
fastboot flash modemst2 modemst2.bin

[ Szerkesztve ]

(#916) crok válasza Indiant (#915) üzenetére


crok
nagyúr

Rosszul gondolod, nem abban vannak. Biztos Xiaomi es ndm pl. Samsung-os XDA posztbol ideztel?

De jo, hogy emlited az EFS-t, arro legyen mentes, TWRP vagy xqcn de nagyon hasznos lehet ha baj van

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#917) Indiant válasza crok (#916) üzenetére


Indiant
addikt

Nem, direkt xiaomi-val kerestem.
Illetve még találtam egy ilyet is a témában: fastboot flash modem NON-HLOS.bin

(#918) crok válasza Indiant (#917) üzenetére


crok
nagyúr

Az maga a modem firmware.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#919) Indiant válasza crok (#918) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, az efs dinamikus? 2 mentés egymás után és a fájlok tartalma teljesem más. Én úgy gondoltam ugyanannak kéne lennie.

(#920) crok válasza Indiant (#919) üzenetére


crok
nagyúr

Nem dinamikus, dehogy az. Mit csinaltal es mivel es hogy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#921) Indiant válasza crok (#920) üzenetére


Indiant
addikt

TWRP-ben Backup és minden kijelöl, mentés. Majd csak efs mentés.
Megcsináltam a 2 törlést és a 2 rebootot, de ismét csak Edge van.

(#922) crok válasza Indiant (#921) üzenetére


crok
nagyúr

Kontroll SIM-ed van, egy bármilyen másik SIM?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#923) Indiant válasza crok (#922) üzenetére


Indiant
addikt

Próbáltam másik SIMmel, azzal sem megy. (korábban) Sim1-2-ben is.
Én a forrasztásra gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#924) crok válasza Indiant (#923) üzenetére


crok
nagyúr

Forrasztas miatt nem megy a 4G? Kizartnak tartom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#925) Indiant válasza crok (#924) üzenetére


Indiant
addikt

Most csak ezt találtam. Meg ezt. De olvastam, hogy valakinek a hőlégfúvó oldotta meg. Van aki hasonlóan forrasztotta. Nálam is csak E van, semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#926) crok válasza Indiant (#925) üzenetére


crok
nagyúr

Nekik ott semmilyen jel nincs. Náluk nincs 2G meg 3G hálózat, csak 4G van, az is valami borzalom.. nála nem az volt a gond, hogy "csak 4G nincs" hanem hogy az égvilágon nem volt semmi viszont eleve csak 4G létezik.. érted.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#927) Indiant válasza crok (#926) üzenetére


Indiant
addikt

Nem értem. Az első videón ott az E betű a hálózatnál. Nálam is az van (amíg ki nem kapcsolják). Majd 4G lett a forrasztás után.
Nálam is csak Edge van, se 3G se 4G.
Nem ragaszkodom én ehhez, de szoftveresen nem akar meggyógyulni.

(#928) fox_mulder válasza Indiant (#927) üzenetére


fox_mulder
tag

Biztos, hogy minden jól van beállítva az APN körül. Mert a gyári MIUI nekem se megy 4G-n amíg nem mókolok vele. Addig csak 2G/3G!
Esetleg eldobni a csodás MIUI os-t?

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#929) Indiant válasza fox_mulder (#928) üzenetére


Indiant
addikt

Igen. Nincs 3G-m. Lineageos 17.1 van most fent.

(#930) fox_mulder válasza Indiant (#929) üzenetére


fox_mulder
tag

Akkor elvileg menni kéne. Nekem is LineageOS 17.1 van fent és Telenor 4G!
Mondjuk érdekes módon amikor felraktam a rendszert akkor az elején 33 ként ment szóval 3G-be, aztán egyszer csak 4G-é változott és azóta is az! Pedig most is frissítettem a rendszert. Mert ugye heti egy frissítés az milyen egészséges már.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#931) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Családba beszereztem egy ilyen modelt is, érdeklődnék, hogy ki milyen ROM-al használja a telefont ?
Jelenleg EEA-s ROM fut rajt: V12.0.3.0.QCXEUXM.
A Global Rom-ba is Google tárcsázó és társai van ? (V12.0.3.0.QCXMIXM)

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#932) user26 válasza user26 (#931) üzenetére


user26
aktív tag

Zárt rendszeren a Google tarcsázót, üzenet kezelőt le lehet ideiglenesen cserélni?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#933) joolaci67


joolaci67
tag

Segítségetekkel nyitott a bootloader, de a twrp-t nem értem sajna hogy kell feltenni, hova kell beírni a leírtakat?
Köszi

(#934) joolaci67


joolaci67
tag

Legyetek szívesek valaki segítsen a twrp telepítést egy kezdőnek elmagyarázni. Bootloader nyitott de nem tudom hogyan tovább. Előre is köszönöm

(#935) user26 válasza joolaci67 (#934) üzenetére


user26
aktív tag

Összefoglalóban le van írva.
Ott nézted ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#936) joolaci67 válasza user26 (#935) üzenetére


joolaci67
tag

Néztem de nem boldogulok vele, hogy mit hogyan :(

(#937) user26 válasza joolaci67 (#936) üzenetére


user26
aktív tag

Hol akadtál el, mivel ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#938) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Nem rég húztam újra a Windows 10-et. Sajnos a telefon driverek telepítése kifogott rajtam. Tudnátok leírást linkelni ami részletesen leírja hogy mely driverek kellenek és a telepítésük menetét? Vagy esetleg röviden de érthetően leírná valaki?
Előre is köszönöm

(#939) crok válasza Petrónius (#938) üzenetére


crok
nagyúr

Tedd fel a MiFlash-t, benne vannak a driverek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#940) user26 válasza Petrónius (#938) üzenetére


user26
aktív tag

Mi PC Suite.
[Xiaomi USB Drivers]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#941) Petrónius válasza crok (#939) üzenetére


Petrónius
aktív tag

és user26
Köszönöm szépen a segítségeteket. :R
Amint lesz időm újra nekiállok. :)

(#942) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
A Vbmeta.img-t minden újratelepítés vagy mentés visszaállításánál telepíteni kell?

(#943) G48


G48
senior tag

Az RN8T (willow) xiaomi.eu ROM-ját fel lehet tenni valahogy gingko-ra?

(#944) ktmt válasza G48 (#943) üzenetére


ktmt
aktív tag

Miért is lenne az jó? Milyen új funkcionalitást remélsz ettől?
Fordítva még érteném, mert a ginko FW-je frissebb, de annak sincs értelme.

(#945) Zutyman válasza ktmt (#944) üzenetére


Zutyman
csendes tag

Üdv!
Van egy beázott 8T a családban aminek az összes hibája, hogy nem működik a Wifi és a Bluetooth. Szervizben 70k javítási költséget mondtak rá a feleségemnek, így nyilván visszakérte. Érdekelne, hogy ezek a modulok egy külön kis nyáklapon vannak-e ami cserélhető, vagy alaplapra integráltak. Illetve, hogy ha nem riad vissza az ember tőle, akkor beszerezhetők-e ilyen alkatrészek házi javítás céljából. Ha a költsége ennek a szakszervízi javítás árának kellően kicsi része, akkor megpróbálkoznék vele. Érdemes lehet?

(#946) tomazin válasza Zutyman (#945) üzenetére


tomazin
veterán

Lehet lesz valaki aki tudja, de keress ra youtubeon,h <telefonneve> disassamble es ha azt vegignezed valoszinu,h valaszt kapsz a kerdesedre. Vagy 8t change wifi module.

(#947) Noragami válasza Istju (#551) üzenetére


Noragami
csendes újonc

Szia.
Nyiss bootloadert és tegyél fel egy xiaomi.eu romot twrp vel.
Rootolni nem kell miatta.

A xiaomi.eu rommal visszakapod a gyári xiaomi appokat, kiveszi majdnem az összes felesleges google alkalmazást csak a play és a play szolgáltatások maradnak meg.

Így mêgjobban személyre tudod szabni a telót a hívóra meg az üzenet app ra is alkalmazkodik a téma.
Gyorsabb is lesz a teló mert nincs felesleges alkalmazás ami lezabálná a ramot.

De amúgy nem majmolja az iphone-t.
De ha akarod betudod úgy állítani hogy ugyanolyan legyen.
De úgy is belehet hogy samsungra hasonlító menüje legyen.

előre is elnézést ha a munkám végett kicsit megkésve tudom feladni/átvenni a vásárolt terméket.

(#948) Noragami válasza Zutyman (#945) üzenetére


Noragami
csendes újonc

Nem kellett volna bekapcsolni és szétkellett volna kapnod aztán izopropil vagy 90 es gyógyszertári alkohollal átmosni az alaplapot fogkefével.

De még mindig bepróbálkozhatsz vele.
A legjobb esetben csak maradt egy kis réz oxid azoknál a csipeknél és ha azt onnan feloldja az alkohol akkor utána működni fog.

De ha nem mersz belenyúlni legközelebb ha jársz kömlő felé ugorj be és szívesen megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

előre is elnézést ha a munkám végett kicsit megkésve tudom feladni/átvenni a vásárolt terméket.

(#949) Moci09


Moci09
csendes tag

Sziasztok
Miui eu 12.5 rom van 8t-hez?

(#950) tc2014


tc2014
aktív tag

Sziasztok! XDA fórumról a leírtaknak megfelelően felrakom bármelyik Android 11-es romot és nem megy a mobilhálózat / wifi. Android 10 esetén minden működik. Mit ronthatok el? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.