Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Oldman2 válasza Istju (#50) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha megnézed, lécci egyet nézz meg benne nekem.

A Hívásrögzítés megy-e benne?

(#52) Istju válasza Oldman2 (#51) üzenetére


Istju
senior tag

Persze. Amint felteszem, az első lesz, hogy megnézem. Most még a xiaomi eu Romot tesztelem. Feltettem Magisk-kel az Advanced carging controllert . Régebben már használtam, a lényege az, hogy akku élettartamát javítja, a töltés variálásával. Az alap beállítás, csak 80%ig engedi tölteni az akkut. Persze a modul parancssorból konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#53) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok. jött egy frissítés.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#54) Istju válasza Oldman2 (#51) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Most tettem fel a LOS-t. Nagyon sima rom. A hívásrögzítés tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#55) Oldman2 válasza Istju (#53) üzenetére


Oldman2
veterán

Fura ez a xiaomi.eu ROM.

Rendszeresen kerülnek fel új ROM zip-ek, de a fájlnév nem változik, Changelog az oldalon nincs.

Nálam nem jelez semmi frissítést.
:W

(#56) Oldman2 válasza Istju (#54) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez számomra igen jó hír, csak a Hívásrögzítés tart meg jelenleg a Xiaomi.eu ROM-on.

Megnézem a LOS16-ot.

Egyébként a "beépített" Hívásrögzítésről van szó ugye?

(#57) Istju válasza Oldman2 (#55) üzenetére


Istju
senior tag

Én is észrevettem. A telegrammon láttam ezért megnéztem az update alkalmazásban, nekem ott is bedobta. erről készült a képernyőkép.
A frissítést nem tettem fel , a LOS-t telepítettem magisk-el.
Igen beépített hívásrögzítés, a telefon első indítása után egyből teszteltem.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#58) Istju


Istju
senior tag

Olvasgattam, elég jól beindult a custom rom gyártás a 8T-re is. Itt a topickban hányan használunk custom ROM-ot?
Custom RN8T-sek bedobhatnátok ide egy képernyőfotót, arról, hogy melyik ROM-ot használjátok.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#59) Oldman2


Oldman2
veterán

Szerintem RN8T-re ez az elsőként megjelent Android 10 (Android Q) alapú Custom ROM a Pixel Experience.

[ Szerkesztve ]

(#60) Oldman2 válasza Istju (#58) üzenetére


Oldman2
veterán

Én jelenleg "felváltva" a LOS16-ot és a xiaomi.eu ROM-okat használom.

Screenshot-nak nincs sok értelme, a felület ua. mindkettő alatt Nova Launcher-t használok, azonos beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#61) Istju válasza Oldman2 (#59) üzenetére


Istju
senior tag

Honnan tudod, hogy támogatja az NFC-t is?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#62) Oldman2 válasza Istju (#61) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert az XDA oldalán azt olvasom, hogy RN8T-re is feltehető (a ROM-on belüli Installer is ezt mutatja).

Kipróbálni még nem próbáltam ki, az igaz.

(#63) Istju


Istju
senior tag

Én pedig linuxozok:-) Saját magam építette super light arch linux disztrón minden is megy:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#64) Istju válasza Oldman2 (#62) üzenetére


Istju
senior tag

Egyenlőre visszavonták a pixel telepítőt, pár hibát javítanak rajta, és hamarosan újra elérhető lesz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#65) Oldman2 válasza Istju (#63) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez most hogyan jött ide?

(#66) Istju válasza Oldman2 (#65) üzenetére


Istju
senior tag

Azért írtam, ha valakinek szüksége lenne Linuxos segítségre, állok elébe. Sokan azt gondolják, linux alatt nem lehetséges a telefon szoftver frissítése, az igazság az, hogy ezek a folyamatok közelebb állnak a linuxhoz, mint a windowshoz

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#67) RoBos válasza Oldman2 (#51) üzenetére


RoBos
senior tag

Megkérdezhetem, h ez a hívásrögzítés mizéria micsoda itt a magyaroknál?! Mindenkinek ez szinte élet-halál kérdés, h fel tudja venni a beszélgetéseket! Minek?! Itt mki meg akarja zsarolni később a másik felet, h há-hááá megvan a beszélgetés amiben azt mondtad, h...
Vagy miért annyi fontos ez itt mkinek?! Nem értem... :F

[ Szerkesztve ]

(#68) spiderpig820 válasza RoBos (#67) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Valószínűleg nem a magánbeszélgetések rögzítése a fontos, inkább a hivatalos/céges hívasoké, például megrendelések.

[ Szerkesztve ]

4B

(#69) Oldman2 válasza RoBos (#67) üzenetére


Oldman2
veterán

Az, hogy nem érted, nem jelent semmit. Van akinek ez fontos tulajdonság, van akinek nem.

Anyám nemrég hunyt el, egyik féltve őrzött kincsem az utolsó vele lezajlott telefonos beszélgetésem...

(#70) Oldman2 válasza Istju (#54) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnéztem én is, nem kicsit fapados (de működő) a megoldás benne.

(#71) Istju válasza RoBos (#67) üzenetére


Istju
senior tag

Öszinte Részvétem Oldman

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#73) Oldman2 válasza Istju (#71) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, nem azért írtam, hanem hogy "van az a helyzet", amikor jó ha van.

(#74) Istju válasza Oldman2 (#70) üzenetére


Istju
senior tag

Mitől fapados? Én az egyszerű dolgokat szeretem. Ha nem jó a .amr, bármire konvertálhatod, és a megfelelő app, akár a google feltölti a felhőbe. Mit kellene még tudnia egy hívásrögzítőnek? Kíváncsivá tettél.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#75) Oldman2


Oldman2
veterán

LineageOS 16 alatt jelenleg nem megy az Automatikus fényerő, valamint a Revolut nem kompatibilis, az áruházból nem (és apk-ból sem!) telepíthető.

A LOS16 SD kártyán jelenleg nem támogat exFAT fájlrendszert.

@tco@ említette a Google Camera
MGC_6.1_RN8Pro_Edition_2.1 verzióját, ez tökéletesen fut itt is.

[ Szerkesztve ]

(#76) Oldman2 válasza Istju (#74) üzenetére


Oldman2
veterán

Számomra ezek miatt:

- Nem érhető el a Tárcsázó alól,
- A próbahívás alatt nekem gyenge volt a Hangminőség.

Feltettem Magisk alól a SKVALEX féle Call Recorder próbaverzióját.

No, az lenne a tökéletes megoldás!

De fizetős, és sajnos nem semmi az ára.

(#77) Istju válasza Oldman2 (#75) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Az automatikus fényerő nekem sem megy LOS16 alatt. Viszont a Revolut a Play Áruházból simán feltelepült.
Az automatikus fényerő működik, de az érzékenységével vannak gondok. Csináltam egy lámpa próbát.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#78) Istju


Istju
senior tag

Most érkezett [[ROM][10.0][UNOFFICIAL][8T/willow] LineageOS 17.1 [BETA] [NFC]]
Ez már a második anroid 10 alapú rom.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#79) Istju


Istju
senior tag

Fenn az első android10.
Lineage OS 17.1+ magisk

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#80) Oldman2 válasza Istju (#79) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen GApps pakkot tettél fel rá?

(#81) Istju válasza Oldman2 (#80) üzenetére


Istju
senior tag

Ezt tettem fel rá.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#82) Istju válasza Istju (#81) üzenetére


Istju
senior tag

Ha mobiltelefonnal töltöd le a gapps-ot, akkor ne a GET DOWNLOAD LINK fülre nyomj, hanem alatta a "Try to download anyway" feliratra.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#83) Oldman2 válasza Istju (#81) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, közben az XDA Topikban is bekerült ez a letöltési lehetőség.

Fura volt, hogy első körben ugyan volt ajánlott GApps, de az nem volt letölthető.

(#84) Istju


Istju
senior tag

Nem volt egyszerű feltenni, kb 10-szer flasheltem újra a fastboot ROM-ot, mert a twrp-s telepítésnek, mindig bootloop lett a vége. A lényeg, ahogy csináltam:
-sd karira másoltam a ROM-ot, a twrp képfájlt, gapps-ot (nano), magisk-et (v20.2)
-Wipe cash, dalvik cash, system, data ==> reboot fastboot mode
-fastboot boot twrp.img, Telepítés (képfájl telepítése) twrp.img kiválaszt, telepít, ==> reboot twrp
-Telepít LOS17, majd ==>reboot system!
-vár, míg elindul a rom (az első rom képernyő angolul)
-teló kikapcs, TWRP indít (power+volumeUP)
-Telepít gapps.zip , majd ==> reboot system!
-vár, míg elindul a rom (az első rom képernyő angolul)
-teló kikapcs, TWRP indít (power+volumeUP)
-Wipe (törlés menü), és nem törlés, hanem format! data, beír: yes, majd ==>reboot TWRP
-Telepít magisk.zip, majd ==> reboot system
-vár, majd nyelvet választ, és indít. ==> Örül :-):-):-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#85) Istju válasza Oldman2 (#83) üzenetére


Istju
senior tag

Tudom, én is megszenvedtem a letöltésével. Ajánlom töltsd fel valahová, majd linkeld a leírásba.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#86) Oldman2 válasza Istju (#84) üzenetére


Oldman2
veterán

Na, ezek után ezt nekem is meg kell néznem!
:C

Egyet nem értek, mihez kellett mindehhez "Fastboot ROM"?

(#87) Istju válasza Oldman2 (#86) üzenetére


Istju
senior tag

Leírtam, hogyan sikerült.
Előtte,mikor nem sikerült, visszarántottam a gyári rendszert fastboot-tal, mivel bootloopba kerültem, és twrp-m se volt( nem flashaltem fel a twrp-t, csak bootoltam vele). Azt gondoltam, elég a fastboot boot recovery, de a bootloopnál a twrp-t sem tudtam már bootoltatni fastboottal, csak a fastboot flash rom működött. (fastboot boot recovery időtúllépéssel megállt).
A lényeg az, hogy ami a LOS16 -nál ment (flashrom+gapps), itt nem működött. >BOOTLOOP
Próbáltam leírni úgy, hogy másnak ne kelljen hajnali fél 4ig telót flashalnie:-)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#88) Istju


Istju
senior tag

Egyébként a call record működik flottul. A LOS16-nál nekem a teszt felvételen kitűnő hangminőség volt, itt is ugyanaz. Az automatikus fényerő, első tesztre itt (LOS17) nekem teljesen megfelel, jól működik. A xiaomi EU romnál nekem túl agresszív volt az automata fényerő.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#89) Istju


Istju
senior tag

Az összefoglalóban szereplő gcamok LOS17 alatt nem működnek.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#90) Oldman2 válasza Istju (#88) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi az infókat.

(#91) Istju válasza Oldman2 (#90) üzenetére


Istju
senior tag

Nincs mit. A battery ikon stílus a statusbaron nem állítható. Jeleztem a bugot az xda-n.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#92) Oldman2


Oldman2
veterán

Tapasztalatmegosztás!

Nem árt más készülékek Topikjait is olvasgatni...
:K

(#93) Istju


Istju
senior tag

Los17 en nem tudtam működésre bírni a Volte -t. Telegrammon felvettem a kapcsolatot a Rom fejlesztőjével Tarkzim-mal, aki nem akarta elhinni, hogy nem megy. Telefon nyelv angolra állítás, és képernyő kép megosztás; a telóm teszt menüjéről alapján végre belátta, hogy nem működik. Viszont ígéretet kaptam tőle, hogy a kövi buildban helyrehozza.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#94) Oldman2 válasza Istju (#93) üzenetére


Oldman2
veterán

:-)

Megnéztem a LOS17.1-et, a legapróbb gond nélkül feltettem.

A Kamera változott, fejlettebb mint eddig volt.

Vannak vele kisebb problémák, pl. ahogy azt írtad is, az aksi ikon jelenleg nem reagál a rá vonatkozó Beállítások módosítására.

De határozottan ígéretes az egész!

[ Szerkesztve ]

(#95) Oldman2


Oldman2
veterán

(#96) Oldman2 válasza Oldman2 (#95) üzenetére


Oldman2
veterán

(#97) jFox válasza Oldman2 (#96) üzenetére


jFox
őstag

Az előzőhír nem arról szólt, hogy a google beleteszi a tárcsázójába a hívásrögzítést? Mondjuk én jobban örülnék, ha visszajönne vagy legalább választható lenne az eredeti MIUI tárcsázó...

Azzal a Note 7-tel mi van, amit korábban linkeltél? Miért halt az le egy újraindítás alkalmával? Nem értettem teljesen. Valami biztonsági beállítást aktivált a Xiaomi, ami miatt előfordulhat ilyen?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#98) Oldman2 válasza jFox (#97) üzenetére


Oldman2
veterán

De biza, arról szólt... Nekem is zavaros a dolog, de érezhető hogy valami változás lesz.

A RN7-es cikkel kapcsolatban részleteket ne tőlem kérj.
😊

(#99) jFox válasza Oldman2 (#98) üzenetére


jFox
őstag

Talán itt a válasz: [link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#100) Istju válasza jFox (#99) üzenetére


Istju
senior tag

Született, egy EU-s szabályozás az adatvédelemre hivatkozva a hívásrögzítés terén. Amíg ez életben van, addig ne reménykedjen senki, hogy az eu-s romokon a call record elérhető lesz. Biztos vagyok benne , hogy ez a döntés végleges lesz, a jövőben sztem, nem lesz elérhető hívásrögzítés. ==> aki mégis akar hívást rögzíteni, az keressen más megoldást. A helyzet mostani állása szerint; a custom romok egy részén elérhető ez a fukció, illetve , ha valaki rootolja a telóját, a magisk megoldás valszeg marad, de ez a funkció fizetős jelenleg.
Akik nem olvastak utána a témának, azoknak annyi info, hogy android 9 től a play áruházból sem elérhető Call record APK.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.