Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Oldman2 válasza Cyrin (#850) üzenetére


Oldman2
veterán

Az "eltűnt a TWRP" dologgal én is szívtam, elsőként csak a twrp_ginkgo-willow_RN8-T_3.5.A9_11-01-2021_bl-l.img maradt fent.

Most a Narancsróka van fent. Máig sem vagyok tisztában azzal, miért nem akart fent maradni...
:F

(#852) crok válasza Oldman2 (#851) üzenetére


crok
nagyúr

..hogy a TWRP miért nem marad fent ha flash-elsz vagy update-elsz egy gyári ROM-ot? Ez meglehetősen egyszerű: a gyári ROM-ban ott van a gyári recovery is.. a TWRP-t nem érdekli hogy felülírja a recovery partíciót.. ott a ZIP, le van írva mit kell csinálni és csinálja. Az OrangeFox, a PBRP, SHRP és hasonlók tartalmaznak kódot arra, hogy figyelik hogy gyári ROM megy-e fel ami felülírja a recovery-t és azt kihagyja, így megmarad a custom recovery. TWRP alóli frissítést érdemes nem automatán hanem kézzel csinálni és a flash-elés befejezése után nem restartolni hanem visszatolni még ott helyben a TWRP-t az .img file-ból az Install menüben. Persze gyári ROM esetében még ez se biztos hogy elég a DM Verity miatt, de ha eleve jól készülsz el akkor még helyben flash-elheted a folyamat előtt előkészített, a ROM-ból kiszedett és megpatkolt boot.img-t ha amúgy is használsz Magisk-t mert az kikapcsolja a DM Verity-t vagy a Magisk-t zip formában flash-eled, esetleg ha csak TWRP kell és root nem akkor lazyflasher vagy Universal DM-Verity, ForceEncrypt, Disk Quota Disabler.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#853) Oldman2 válasza crok (#852) üzenetére


Oldman2
veterán

Ohhh, köszi.

Akkor a TWRP maga a "bűnös"... a most fentlévő OrangeFox ezért maradt(hatott) meg!
:R

(#854) Cyrin


Cyrin
addikt

Sikerült minden, az A9-es módosított twrp lett megint a befutó...

(#855) Oldman2 válasza Oldman2 (#843) üzenetére


Oldman2
veterán

Megtaláltam!
:C

A Gyorsmenüben a Bluetooth ikon jobb alsó sarkában van egy nyilacska (pirossal jelölve):

Ha erre kattintok, akkor bejön ez a felület:

(#856) Petrónius válasza Oldman2 (#855) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Jól eldugták. :)

(#857) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Na. crDroid 6 sikeresen felküldve, lekopogon, de egyelőre minden jónak tűnik (root, banki appok, gcam, nfc... egyelőre minden működik!). Egyedül a biztonsági frissítések régiek nagyon, de hát ha jól látom, már van is frissül többet a 6-os...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#858) Petrónius válasza aRm1n (#857) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Már van 7.6-os CrDroid is.

(#859) aRm1n válasza Petrónius (#858) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Az stabilabb, kiforrottabb, mint a 7.5 volt? Ott elég sok komoly hiányosságot soroltatok fel legutóbb...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#860) ktmt


ktmt
aktív tag

CrDroidot nem próbáltam, ArrowOS-nek kijött két hónap után az új buildje, egyelőre egy bug volt, a BT kapcsolódás nem automatikus, csak akkor megy, ha külön rányomok a menüben.

(#861) Petrónius válasza aRm1n (#859) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Még nem tudom. Első pillantásra, igen, kiforrottabb. A végeredményt majd a használat adja meg. Hagyom 1-2 hetet, utána többet tudok róla mondani.

(#862) aRm1n válasza Petrónius (#861) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm! Főleg az akkuidő, NFC, Google Camera, gyorstöltés és hasonlók érdekelnének majd. :)

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#863) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok! Nemrég vettem észre, hogy crDroid 6 alatt a Google Camera és a stock kamera app is erősen sárgás elszíneződést produkál, ha valami sárgásat fotózok (mintha a fehéregyensúly lenne rossz, de egy képen belül is változik, hogy hol jelenik meg a hiba). Tapasztalt esetleg valaki hasonlót? Xda-n egy universal-camera-gix-1.0.zip nevű fixet ajánlanak, de nem tudom, megbízható-e... Köszönök minden segítséget!

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#864) Cyrin


Cyrin
addikt

Van értelme nandrid mentésnél a recovery-t is menteni?
Ha a gyári visszakerülne, ne kelljen gép a twrp flash-hez?

(#865) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!

Feleségem jelezte, hogy lehalt az ujjlenyomat olvasó.
mijujit lefrissítettem (legyen letudva) resiztem is előtte... etc
tesztmenü, fail a teszt. Beállításokban fel sem kínálja az ujjlenyomatot a resi után.
Előtte meg nem engedett ujjat hozzá adni. A készülék sértetlen, bántatlan megkímélt tokban hordott... nem igazán értem.
m1908c3xg modell,
MIUI 12.0.3 stabil (QCXEUXM)
droid 10qkq1.200112.002
javító csomag 2021-04-01

Kérlek mondatok valami ötletet, csodálnám, ha HW lenne, nem SW hiba
Köszi! :R

(#866) crok válasza Alien4 (#865) üzenetére


crok
nagyúr

Pedig minden jel hw-re mutat.. lecsuszott csatlakozo is lehet ..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#867) Alien4 válasza crok (#866) üzenetére


Alien4
tag

Csudálatos. En csuszok le az eletrol lassan. 1 honapja f0sta el magat az S7em (note 9 pro )
Most ez... Hata ragasztott ennek?
Bontani csak roncsolassal lehet?

(#868) aRm1n válasza Alien4 (#867) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Nem, de kell hozzá némi speciális felszerelés. [link]

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#869) Alien4 válasza crok (#866) üzenetére


Alien4
tag

Te nyertel! Vastag foliaval lehuztam (ezt az ifixites pengetot butasagnak tartom) csatit vissza, megy minden. Ragaszto, melegit, lesulyoz. Done. Halleluja (9 honapos keszulek)

(#870) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv!
Tudom,téma öszefoglaló,de nem találtam a kérdésemre a választ.....
A mellékelt képen látható beállításokkal,mehet a FasbootTools-al leszedett EEA-s ROM a telefonra?
Zárt még a BL.Engedi flashelni egyáltalán?Próbáltam,de a Flash ROM nyomása után rá kérdez,hogy valóban akarom-e,de én itt a nem-et választottam,míg itt rá nem kérdezek előbb.Nem akarok téglát gyártani a telefonból,nem ez a cél.A cél az lenne,hogy a 11.0.10.0-ról tovább tudjak lépni,mivel jelenleg az OTA-s megoldással nem frissíthető tovább.BL nyitást már tegnap reggel kezdeményeztem,de a progi 168 órát írt.

Valaki tudna nekem segíteni az itt feltett kérdéseimre?

Köszönöm.

(#871) aszti75


aszti75
senior tag

Upssz! A kép lemaradt.Tehát.....

(#872) aminat válasza aszti75 (#870) üzenetére


aminat
tag

Nem fog menni míg zárva van a telefon.

(#873) aszti75 válasza aminat (#872) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm.
Akkor várakozás...

(#874) Indiant


Indiant
addikt

Sziasztok!
sos kellene help.
Fastboot rom felrakás error-ra futott és most nem látja a telót. (ami csak Redmi és rebootot tol)
Sending sparse 'system' 2/5 (785424 KB) FAILED (Error reading sparse file)

[ Szerkesztve ]

(#875) ktmt válasza Indiant (#874) üzenetére


ktmt
aktív tag

Milyen ROM ment volna fel, hivatalos vagy főzött? recovery van fent? Van bármilyen mentésed?

(#876) Indiant válasza ktmt (#875) üzenetére


Indiant
addikt

Nincs mentésem, gyári. (frissen nyitott) Az új romot(hiv.) sikerült visszaraknom másik kábellel, de a régi az összes hibát dobja.
A fő probléma, hogy elment a 4G ezért nyitottam. De nem oldotta meg az újrahúzás.

[ Szerkesztve ]

(#877) ktmt válasza Indiant (#876) üzenetére


ktmt
aktív tag

Írtad, hogy SOS kellene help, de úgy tűnik nincs itt most szakértő. Összegezzük: gyári ROM ment most fel, működik, de nincs 4G. A beállításokat gondolom szénné túrtad, ott nincs csakis 3G-re állítva. A leglogikusabb lenne visszazárni és szervízbe küldeni, főként, ha van garancia.

(#878) fox_mulder válasza Indiant (#876) üzenetére


fox_mulder
tag

Nos! A 4G egy érdekes dolog a Xiaomi-nál. Alapból úgy van beállítva, hogy APN IPv6-ot használ. Nem is gondolnák a Kínaiak, hogy a szuper fejlett magyar országon még IPv4-et is használnak. De és csak akkor lesz 4G a szuper Telenornál is ha be van állítva az IPv4, mert különben a büdös életbe nem fog menni a net!

[ Szerkesztve ]

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#879) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok! Bootloadert nyitottam volna,de....
Már egy hete rádugtam a MiUnlock-ra és akkor kiírta,hogy várjak 168 órát.Ma járt le,de mivel először csináltam,lehet el@rtam.
Ugyanis a fejlesztői beállításokban újból hozzáadtam a Mi fiókot mielőtt fastbootba tettem volna a telefont és el indítottam volna a feloldást.Kaptam az üzit megint,hogy várjak 168 órát........ És a pontokban a lényeg.Én marha meg előtte nem is olvastam,hogy ne adjam újból hozzá a fiókót különben a semmibe megy a 168 óra.Már ha jól értem az angolt.
Képen az üzenet.Valaki erősítsen meg,hogy várhatók valóban újra egyhetet és csak utána tudom nyitni,de már úgy,hogy nem kell a fejlesztői beállításokban hozzáadni a MI Fiókot.

[ Szerkesztve ]

(#880) Indiant válasza aszti75 (#879) üzenetére


Indiant
addikt

Igen, várhatsz újra. De igazából nincs értelme hozzányúlni a telefonhoz, mert romolás szempontjából, egy kalap k@ki. Pedig még csak gyári rommal próbálkoztam volna.
fox_mulder: nem is talál 4G-t a manuális keresésnél.

[ Szerkesztve ]

(#881) aszti75 válasza Indiant (#880) üzenetére


aszti75
senior tag

Már meg szabadultam a telefontól.Nem romolgatni akartam,csak szimplán frissiteni 11.0.10.0-ról,ugyanis azon ragadt és OTA frissítés nem működött.
Bele untam,hogy ennyi nyűggel jár az,ha napra készen akarom tartani a telefont. Legközelebb,ha telefont vennék és szóba jönne a Xiaomi/Redmi,mint lehetőség, hát,2x is meg fogom gondolni...

(#882) Indiant válasza aszti75 (#881) üzenetére


Indiant
addikt

Lehet, ha az enyém azon ragad, máig is lenne rajta 4G.

(#883) fox_mulder válasza Indiant (#882) üzenetére


fox_mulder
tag

Ezért is engedtem el a gyári ROM-okat, mert valami javítódik és kb. vele együtt egy csomó minden meg megy a levesbe. A LineageOS annyival jobban működik, hogy már soha többet nem akarom a csoda MIUI-t! Még akkor sem ha majd egyszer rendbe rakják a Redmi 8T-n és lesz Android 11 meg minden is! Most LineageOS 17.1 nightly van a telefonon és egy apró probléma kivételével minden szuperül működik. Ja és UNOFFICIAL alatt már rég elérhető a 18.1 is ami meg már Android 11. Azt már látom, hogy a következő készülékem is olyan lesz ami támogatott a LineageOS-el.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#884) Indiant válasza fox_mulder (#883) üzenetére


Indiant
addikt

Abszolút megértelek.

(#885) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Végignyálaztam tucatnyi leírást meg videót, ahol sikeresen elvégzik, de nálam nem marad meg a twrp a készüléken, csak ideiglenesen, reset után a gyári recovery mindig visszajön. Az orangefoxos kalandozások a "system destroyed..." üzenettel zárultak. Szerencsére (?) a miflash eddig visszatette a gyári fastboot romot. Kérdésem, hogy romcsere szempontjából van-e lényeges hátránya, hogy csak a pc-s összeköttetéssel, ideiglenesen van twrp?

(#886) crok válasza lomposfarkas (#885) üzenetére


crok
nagyúr

Ezt is olvastad? [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#887) lomposfarkas válasza crok (#886) üzenetére


lomposfarkas
tag

Igen, ha a twrp-ben telepítettem a lazyflasher zip-et, akkor "zip install failed" és kidobott 50 oldalnyi piros hibaüzenetet és maradt minden a régiben

De ezzel és a vbmeta telepítéssel most újraindítás után is megmaradt a twrp:
https://forum.xda-developers.com/t/recovery-3-4-0-10-ginkgo-willow-off-unof-twrp-for-xiaomi-redmi-note-8-8t-stable.3997267/

(alapjában nekem agyilag az a katasztrófa, és már a wm pda korszakban is ez akasztott ki, hogy iszonyat széjjel van szóródva az információ)

[ Szerkesztve ]

(#888) crok válasza lomposfarkas (#887) üzenetére


crok
nagyúr

Na, akkor meg is vagyunk szerintem: úgy saccolom a gyári ROM mellé tennél TWRP-t. Ha custom vagy AOSP ROM lenne akkor nem "kavarna" be az AVB (Android Verified Boot) egyáltalán és nem is tűnne el szóval persze hogy úgy megmarad ha kiütöd az AVB-t a VBMeta patcher-el. A VBMETA akkor kell ha a ROM boot alatt folyamatosan felülírná a recovery-t (pl. a gyári ROM felülírja folyamatosan a custom recovery-t a Mi Recovery-vel) vagy eleve nem akarna boot-olni az AVB miatt a ROM (pl. gyári MIUI ROM de másik régióra való, pl. EUXM-re MIXM) annak ellenére hogy betartod a telepítés pontjait, ez szintén benne van az XDA leírásban. Én már többet nem írom le egyben ezt a sok dolgot, mert bár [volt hogy megtettem] meg [írok még ezt-azt néha] de 99.999% így se olvassa el akinek kéne úgyhogy leszoktam róla :D Ja, de ha már úgyis belejöttem: [itt pl. leírtam mi az a VBMeta, mi az az AVB, mi az a DM-Verity, hogy függenek össze, ésatöbbi, et cetera.. ] Sajnálatos, de utána kell olvasni a dolgokak ha az ember nem ezzel foglalkozik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#889) lomposfarkas válasza crok (#888) üzenetére


lomposfarkas
tag

Köszi a körmölést és linkeket.

(#890) Indiant válasza fox_mulder (#883) üzenetére


Indiant
addikt

Miképp lehet pl. LineageOS-t felrakni a note 8-ra? Én full piros sorokat kapok.
TWRP fent, lakat kioldva. De a recovery-t indítva mindig "unmodified system partition" -t kapok. hiába a swipe. (gyári twrp és nem gyárival is)

(#891) crok válasza Indiant (#890) üzenetére


crok
nagyúr

Mikor a TWRP-t feltetted megkérdezte, hogy a /system módosításait engedélyezed-e. Szerintem ott nem engedted. A Mount-ban RW-re kell állítani a /system-et. Szerintem ennyi baja lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#892) Indiant válasza crok (#891) üzenetére


Indiant
addikt

fastboot flash recovery twrp-3.5.2_9-0-ginkgo.img
Sending 'recovery' (65536 KB) OKAY [ 1.753s]
Writing 'recovery' OKAY [ 0.270s]
Finished. Total time: 2.035s
Majd Swipe to unlock, majd Swipe to allow modifications.
Hol kell engedélyezni? Mert ez nem engedélyezi.

(#893) Indiant válasza Indiant (#892) üzenetére


Indiant
addikt

Az agyamra megy ez a tetves telefon.
Ilyen a világon nincs, hogy nem megy fel rá semmilyen rom. :W :W :W

(#894) crok válasza Indiant (#893) üzenetére


crok
nagyúr

Elso recovery bootkor a swipe resz felett van egy Keep system read-only. Az ne legyen bekapcsolva. Vagy a recovery-ben a /system legyen modosithato (allow system modification vagy hasonlo).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#895) Indiant válasza crok (#894) üzenetére


Indiant
addikt

Nincs bekapcsolva. Elhúzom mégis a recovery indításkor mindig megkérdezi. (twrp)
Oreangefox-nál úgy néz ki működik, mert utána nem kérdezi, de a rom felrakása után csak a Redmi logó jön be 2x és belép a recoverybe. A romok hiba nélkül felmentek.
De fastboottal sem megy fel a rom. Majd mikor egyszer csak sikerült elindítanom a telót, akkor a fél nappal korábbi állapot fogadott. =közben voltak fastbootos romfelrakások (mind errorral), zip-es twrpből és formázások, wipeok. De restore nem volt, nincs is mentésem.
Szóval ez valami read only telefon.

(#896) Indiant


Indiant
addikt

Valaki írja már meg miképp lehet a telefonra custom romot rakni.
Felraktam a vbmeta-t is, de ugyanúgy semmi. A rom logója lemegy és a telefon újraindul a recoverybe.
..és ahogy olvasom az 1.29-es boarddal még szerencsém is van.

[ Szerkesztve ]

(#897) tomazin válasza Indiant (#896) üzenetére


tomazin
veterán

Ha vegigmesz azokon a pontokon ami a los oldalan van akkor sem sikerul? En az alapjan raktam fel es nem volt problemam. (Lehet mar reg tul vagy rajta)

(#898) Indiant válasza tomazin (#897) üzenetére


Indiant
addikt

Erre gondolsz?
"Instructions :
Download the latest build and gapps
Reboot to recovery
Flash the latest build and gapps
Reboot"

Nem működik.
A TWRP read only módban marad. (mondjuk akkor nem tudom miképp jöb le a los logó..., de mindegy is. A rom nem bootol, csak a fastbootos gyári.)

(#899) crok válasza Indiant (#898) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem a LOS fent volt mar ott, csak a format data (nem wipe) maradt ki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#900) Indiant válasza crok (#899) üzenetére


Indiant
addikt

Meglehet. A Wipe nem ugyanazt csinálja?
Valahol van egy rendes leírás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.