Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Istju válasza Cyrin (#597) üzenetére


Istju
senior tag

A legtöbb rom által támogatott TWRP EZ

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#602) Istju válasza Cyrin (#600) üzenetére


Istju
senior tag

Az általad linkelt cuccból idézek :"

- Now your phone will boot into TWRP.
OPTIONAL STEPS (Not Recommended): Encryption is always recommended for better security. However if you don't want encryption in your device, follow these steps. Again, not recommended.
- In TWRP go to Wipe and select Format Data(don't go to advanced). Type yes and format data. [This process will format all your data so make sure your data is backed up]
- Go back to TWRP home and Reboot > Recovery.(Don't reboot system or else you will have to repeat whole process again).
- Done :) " "
Aláhúztam a lényeget.
Magyarul:
"Térjen vissza a TWRP home oldalra, és indítsa újra a > Recovery-t (Ne indítsa újra a rendszert, különben az egész folyamatot meg kell ismételnie)."

Úgy látszik, mégse a linkelt leírás alapján csináltad.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#603) Cyrin válasza Istju (#602) üzenetére


Cyrin
addikt

megvolt, be is jött a twrp, aztán viszont csak el kell egyszer indítani a rendszert, és akkor husss, megint oda lett az egész!
nagy buta telefon ez arra viszont jó hogy kupánvágjam a másikat, mert olyan dög nehéz....

(#604) Istju válasza Cyrin (#603) üzenetére


Istju
senior tag

Biztosan igazad van. De sajna nálunk jól működik, és szeretjük. Azt dobsz vele kupán, akit akarsz, tiéd a felelősség.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#605) Cyrin válasza Istju (#604) üzenetére


Cyrin
addikt

fél éve ugyanez volt a problémám vele, akkor is mindent kipróbáltam, írtam is a fórumba, aztán abban maradtam, hogy megvárom az új TWRP-t, hátha azzal sikerül. örülök, hogy nektek megy, ezen viszont sose ment. pedig nem egy telefont csináltam már meg ugyanígy. ez alap dolog, mindig ment mint a karikacsapás. ezen meg soha.

(#606) Istju válasza Cyrin (#605) üzenetére


Istju
senior tag

Keress a környékeden egy fórumtársat, biztosan segít. Én győri vagyok. Nem tudom, te merről írsz?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#607) Istju válasza Cyrin (#605) üzenetére


Istju
senior tag

Olvasd a Topic öszefoglalót .
Minden le van írva magyarul.

Téged, ez érdekel

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#608) Cyrin válasza Istju (#607) üzenetére


Cyrin
addikt

a fastboot boot twrp.img-nél fennakad a szeme, megáll a redmi feiratnál...
ezért csináltam a másik megoldást, ami a twrp-nél van leírva. kézzel (pwr+fel) van twrp. onnan reboot to recovery-menüponttal még mindig van twrp.

[ Szerkesztve ]

(#609) Cyrin


Cyrin
addikt

kétszeri reboot recovery után, és egy reboot bootloader után (twrp alól) még mindig volt recovery.
aztán egyszeri twrp alóli reboot system után, mintha ott se lett volna, a gyári jön be megint.
ez ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#610) bbpro válasza Cyrin (#609) üzenetére


bbpro
tag

Szia!
Miután bejött a TWRP, alóla próbáld meg feltenni az orangefox recoveryt hátha az megmarad és még jobb is mint a TWRP. Amúgy nekem sem volt gondom a TWRP-vel sem. https://forum.xda-developers.com/t/official-recovery-ginkgo-willow-orangefox-recovery-project-r11-0-stable.4061681/

(#611) Cyrin válasza bbpro (#610) üzenetére


Cyrin
addikt

na ez megmaradt. feltette a kérdést hogy módosíthatja-e a system particiót, én igennel válaszoltam, ott mintha írta volna, hogy ha nem módosítja a gyári recovery visszakerülhet. ezt a twrp nem kérdezte meg. előtte akartam egy twrp mentést csinálni, az is errorral végződött, de a fileokat megcsinálta egyébként.
erre a magisk root hogy megy föl, láttam hogy van egy magisk install addon benne.
hogy rom-ot vagy zip-et hol lehet benne telepíteni, azt nem találom.

(#612) bbpro válasza Cyrin (#611) üzenetére


bbpro
tag

Alul a baloldalon van a fájlok ikon. ott egyszerűen kikeresed a telepítendő zip-et, rámész, alul elhúzod a csúszkát és kész.

(#613) aminat válasza Istju (#596) üzenetére


aminat
tag

Köszi! Eddig jónak tűnik. :C

(#614) Cyrin válasza bbpro (#612) üzenetére


Cyrin
addikt

Köszönöm így minden sikerült, a Magisk addon jó dolog, könnyű feltelepíteni, egyből jegeltem a youtube-ot, helyette vanced, plusz adaway root, és minden jobb lett.
a backup-ot is megcsinálta hiba nélkül.
itt ugye csak a system image/boot/data partíciókat kell lementeni?

(#615) bbpro válasza Cyrin (#614) üzenetére


bbpro
tag

Igen, az elég.

(#616) Cyrin


Cyrin
addikt

Frissítettem recoveryből az új global gyári rom-ra 12.0.2.0 EU

Recoveryből innentől nem látni a belső tárhely tartalmát, csak ezer könyvtár random betűkkel, (valszeg kódolt.)

Mit lehetne tenni?

(#617) Cyrin válasza Cyrin (#616) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezt lehet bebuktam így, de nem fogok factory reset-et csinálni amikor minden belakva és működik kivéve ezt.
Majd SD kártyáról telepítek akkor, a belső meg rohadjon meg így benne.
Minek kell ez a titkosításos hülyeség, regen ez nem volt, azóta meg csak mindenki szenved vele.

(#618) Istju válasza Cyrin (#616) üzenetére


Istju
senior tag

Format data.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#619) Cyrin válasza Istju (#618) üzenetére


Cyrin
addikt

nem ér annyit az egész...

mondjuk az érdekes lehet másnak, hogy ki lehet ezt kerülni valahogy a telepítéskor, vagy nem?

Közben újraraktam a twrp-t és megragadt, szóval ez is megy.

[ Szerkesztve ]

(#620) Cyrin


Cyrin
addikt

azt írják a Xiaomi alkotott be megint, ami ezt okozza.

(#621) ktmt válasza Cyrin (#620) üzenetére


ktmt
aktív tag

Én nem olvastam a hozzászólásodat mielőtt újjítottam ROMot, de előtte ösztönösen frissítettem a TWRP recoveryt pont azért nem nem tudtam megadni a jelszót (PIN).Ja és egyúttal a FW update is megvolt, ami verificationnél kidobott, de egyébként nem tapasztaltam semmi drasztikusat. Egy hiba van, a WiFi-t néha eldobja a 8t, főként deepsleep után.
Lényeg: ha valaki bárki, bármit frissítene Android 11-re frissítse a recoveryt és FW-t!

[ Szerkesztve ]

(#622) Moci09


Moci09
csendes tag

Akinek a twrp a xiaomi.eu 12.0.2 után olyan lenne mint ha titkositott lenne az ezt tegye fel:
https://www.mediafire.com/file/csmafpmvrt4zauc/twrp_ginkgo-willow_RN8-T_3.5.A9_11-01-2021_bl-l.img/file

(#623) Cyrin válasza Moci09 (#622) üzenetére


Cyrin
addikt

:R
És működik!!!!!!!
Ezer hála és köszönet! :C

(#624) ktmt válasza Istju (#618) üzenetére


ktmt
aktív tag

Adithya R. befejezte a CAF verzió fejlesztését, és CAF-ra épülő, de stabilabb PA ROM-ot ajánlja. Az még nem egyértelmű, mi lesz az Arrows-zal, kirakott egy új buildet, de félek, egy darabig nem lesz új abból sem. Most a 02.16-ost tervezem felrakni, mert van benne MUIUCamera app, de nem ajánlja a dirty flesht, ezért még várok vele picit.
:(
Ezt is írja: "Android 11 firmware highly recommended", ez azt jelenti, hogy a gibnko kínai firmware-nek kellene felmenni? 11-es nincs willow-ra.

[ Szerkesztve ]

(#625) Istju válasza ktmt (#624) üzenetére


Istju
senior tag

alább írja, és be is van linkelve:
"Ginkgo users: Flash latest android 11 firmware (find it here)
Willow users: Flash latest android 10 firmware (find it here)"

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#626) ktmt válasza Istju (#625) üzenetére


ktmt
aktív tag

A tegnapi buildnél ez már nincs kint, mások is kérdezik, hogy mi van. Szerented akkor nem gond az Android 10-es fw?

[ Szerkesztve ]

(#627) ktmt válasza ktmt (#626) üzenetére


ktmt
aktív tag

Úgy látom xda fórumokból, hogy a főzött ROMok frissítési problémáinak többsége azért van, mert nem frisstítek recoveryt a flashelés előtt (nem tudják feloldani a fáljlrendszer titkosítását). Most látom, hogy van új a javasoltnál is újabb recovery (3.5.0.9.0), azt érdemes feltenni? Megoldja ez a problémákat?

(#628) Cyrin válasza ktmt (#627) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem oldja meg. Viszont a 622-es hozzászólásban linkelt twrp igen.

(#629) Istju válasza ktmt (#627) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Én ezt használom. Mauronofrio TWRPnél ez a legfrissebb. Amíg nem ez volt fenn, addig nekem is volt olyan gondom, hogy android 11-es ROM telepítése után nem tudtam feloldani a titkosítást.
Igaz, most mégt mindig LOS17.1 van fenn. Próbáltam már más recoveryket is (orangefox, pithblack, stb), de nekem ez a logikus, ezt szoktam meg, és jól is működik, valamint folyamatosan fejlesztve van.
A TWRP logban a verziószám: 3.4.0-9-10

Lehet nálam azért van így , mert én nem rakok fel MIUI-.t

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#630) Istju


Istju
senior tag

Elérhető friss Recoveryk Willow-hoz. Köztük van a #622 hszban említett is.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#631) ktmt válasza Istju (#630) üzenetére


ktmt
aktív tag

Feltettem az új arrows clean installal. Ennek ellenére bootloop. Mindkét ajánlott recovery-t próbáltam. A fixről majd írok, ha meglesz ...

(#632) ktmt válasza ktmt (#631) üzenetére


ktmt
aktív tag

update: Format data (TWRP-én belül, az A9-es verzióval) után sikerült feltenni a ROM-ot (0217-es Arrows). 12-es MIUI FW nincs fenn. Szerencsére van backup, de kicsit újra be kell majd lakni a ROMot.
Egyelőre csak azt tapasztaltam, hogy stock kamera működik 11-es FW-rel is, pár nap teszt után majd írok a tapasztalatokról.
Az egész mizéria után elgondolkodtam, hogy feltegyem LOS-t, ez tűnik hosszabb távon a legtámogatottabbnak. Végül is a fejlesztők lassan mindenhol telót váltanak, és Istju gondolatai a Google testvértől való elszakadásról is legondolkodtattak. De ehhez kellene egy nagy levegő, talán majd a nyáron nekiállok.
PS. ha valakinek sikerült az Android Auto-t Google acc. nélkül működésre bírni, mint a YT Vanced projectben tették a YT-bal, az ne rejtőzködjön tovább.

[ Szerkesztve ]

(#633) tomazin válasza Istju (#629) üzenetére


tomazin
veterán

Sziasztok!
Lattam,h a1rol jottel at ide es olvasgatva a hszeidet nem latom,h los alatt lenne olyasmi gond,mint a1en volt (gps problema, hangero problema). Jol szurtem le,h rendesen mukodik?
Illetve masik kerdesem,h a1->note8t meretbeli kulonbsege okozott problemat? (Tudom,h par mm csak a difi, de tesztekben azt irjak az 1kezes hasznalat mar nincs meg ennel, mig az a1 azert hasznalhato volt)

Illetve kerdes meg,h a digis vowifit sikerult valakinek megoldania? (Pl mi 9t-n kulon modem telepitessel sikerult abszolvalni)

[ Szerkesztve ]

(#634) Istju válasza tomazin (#633) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Én nem találtam RN8T-n ilyen problémát.
Méretbeli különbség: Nekem könnyű volt megszokni, szeretem.
Vowifit nem használok, mert korlátlanul beszélek az előfizummal.Vowifi működik, hogy digin megy-e, nem tudom. Olyan kérdéssel találkoztam már, hogy valaki úgy tudta kikényszeríteni a wifi hívást, hogy a telóját repcsi módba tette, mivel a gsm, és az adat mód prio1 volt, és másképp nem ment.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#635) tomazin


tomazin
veterán

köszönöm az infót.
úgy néz ki note8-at fogok venni (nfc-re nincs szükségem, notif ledre viszont igen). néztem a note9-et, de jelenleg nem kap updatet a los rajta. ajánlgatták még a poco x3-at, de ahogy nézem vannak vele problémák, úgyhogy maradok ennél.
tényleg 30nap unlockolni a bootloadert? illetve valid telefonszámot kell megadni a regisztrációnál?

(#636) Istju válasza tomazin (#635) üzenetére


Istju
senior tag

Igen 30 nap. Ezt az intézkedést azért vezették be, hogy szállítás közben ne tudják meghekkelni a romot.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#637) Moci09


Moci09
csendes tag

Sziasztok
My vodafone alkalmazást lelehet valahogy rootolt telon indítani? Magiskben bekapcsoltam a hide-ot a nevét is át írtam. De így sem indul a Vodafone.

(#638) Istju válasza Moci09 (#637) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. A képlet több összetevős. Milyen rom van fenn? A play áruházból letöltött Safetynet check, mit mutat? A magisk safetynetcheck mit mutat? Mit raktál magisk hide-ba? Root előtt ment?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#639) Moci09 válasza Istju (#638) üzenetére


Moci09
csendes tag

Szia
Xiaom eu 12.0.2 rom van fent
Legfrissebb Magiskel 22.00
Playböl letöltött safety net checker:
Basic Integrity: Success
CTS Profile Match: Succes
Response Signature Verification:Success
A magisk safetynetcheck mit mutat,nem tom bocs mert ezt nem tudom mit keressek
Magisk Hide-ot csak bekapcsoltam a hide pipát és atneveztem az appot manna-ra
Régebben ment rootal is
Lehet ők adtak ki ujabb frissitést az apphoz mert a Playben sokan emlegetik ezért a mamájukat.Gondoltam van aki rootal használja itt a fórumban és visszajelez h mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#640) kanyi51 válasza Moci09 (#639) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem nincsen a telefonom rootolva Nem is volt soha. De akartam, és letöltöttem a Magisk Managert appot. Na innentől kezdve nem működött az a tetves Vodafone app. Átneveztem a Managert , de úgy se ment. Le töröltem és láss csodát újra elkezdett működni a Vodafone. Ezek a nyomorultak elcseszték az addig jól működő appot.

(#641) Moci09 válasza kanyi51 (#640) üzenetére


Moci09
csendes tag

Nagyon sokan panaszkodnak Play store-ben
De lesz@rják
Lehet mindenkinek lekellene az appot pontoznia és akkor talán kapcsolnanak....

(#642) bbpro válasza Moci09 (#639) üzenetére


bbpro
tag

Szia!
Itt is kipipáltad a voda appot? Én a revolut-tal jártam így és miután itt is kipipáltam rögtön működött.

(#643) papp54


papp54
aktív tag

Régen én is ilyet telefon tulajdonosa voltam. Most egy ismerősőm szólt csináljak neki custom romot mert látta milyen romot raktam össze [link] [link] [link] itt a videok. Ha érdekel itt titeket akkor lehet neki is állok. Irjátok meg melyik érdekel.

Honor 50 5G

(#644) Moci09 válasza bbpro (#642) üzenetére


Moci09
csendes tag

Oooo Hát ez aaaaz
Kedves bbpro! Ez igen!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Természetesen mindenkiét mer mindenki tett egy kicsit hozzá. Szóval teljesen elkell rejteni. De a Google szolgaltatasokat is elkell.
Így már megy az átkozott :DD

(#645) bbpro válasza Moci09 (#644) üzenetére


bbpro
tag

Örülök, hogy sikerült!

(#646) bbpro válasza papp54 (#643) üzenetére


bbpro
tag

Bármelyiket kipróbálnám. Mi az alapjuk?

(#647) papp54


papp54
aktív tag

Még note 8t-hez nem csináltam meg de van global alapon is meg xiaomi.eu alapon is de ez redmi 8 rom. De nektek is megtudom csinálni. Csak haverom szólt csináljam meg neki note 8t-re. Azért kérdeztem érdekel titeket is.

Honor 50 5G

(#648) bbpro válasza papp54 (#647) üzenetére


bbpro
tag

Engem érdekel, főleg xiaomi.eu alapon.

(#649) papp54 válasza bbpro (#648) üzenetére


papp54
aktív tag

Ők akkor valamikor jővőhéten megcsinálom. iOS alkalmazásváltóval vagy normál alkalmazás váltóval mind kettő visszíntes alkalmazás váltó és függőleset is.

Honor 50 5G

(#650) bbpro válasza papp54 (#649) üzenetére


bbpro
tag

Normál. És előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.