Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) crok válasza picaro (#1048) üzenetére


crok
nagyúr

A MiFlash-ben minden driver ott van ami kellhet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1052) picaro válasza pomm (#1049) üzenetére


picaro
tag

Ehhez nincs használható howto (windowsra). Sajnos. Ha lenne nem itt kérdezném... Kb ugyanaz a probléma amit itt leírnak: https://xiaomi.eu/community/threads/adb-drivers.57280/ .... és értelmes megoldást Ő sem kapott.

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1053) picaro válasza pomm (#1049) üzenetére


picaro
tag

Ehhez nincs windows howto sajnos. Ha lenne nem it kérdezném.. Már átnyálaztam a guglit. Ugyanez a probléma amit itt kérdeznek: https://xiaomi.eu/community/threads/adb-drivers.57280/ .... de használható megoldást Ő sem kapott.

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1054) picaro válasza pomm (#1049) üzenetére


picaro
tag

Ehhez nincs windows howto sajnos. Ha lenne nem it kérdezném.. Már átnyálaztam a guglit. Ugyanez a probléma amit itt kérdeznek: https://xiaomi.eu/community/threads/adb-drivers.57280/ .... de használható megoldást Ő sem kapott.

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1055) picaro válasza crok (#1051) üzenetére


picaro
tag

Tudnál küldeni egy linket?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1056) crok válasza picaro (#1055) üzenetére


crok
nagyúr

Persze: ez a Xiaomi hivatalos Fastboot flash how-to & download oldala [link] itt lesz a mindenkori friss MiFlash (meg a fastboot ROM-ok; gyak. az osszefoglaloban is ott van).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1057) picaro válasza crok (#1056) üzenetére


picaro
tag

Köszi. Ez megoldotta. Az abban levő driver install az egyetlen jó megoldás.

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1058) pomm


pomm
tag

Tehát ha jól értem, már normális visszafleshelhető komplett backupot nem lehet csinálni. Ha van egy normális romom, meg kell őriznem a forrást vagy forrásokat. Aztán ha gigkszer van csinálok egy friss telepítést a megőrzött rommal, majd ráfleshelem a lementett data-t és -ha csak a google nem kever be valamivel- vissza tudok állni....hát visszasírom a ZTE-Blade-emet :)
Na, ezért nem tesztelgetek romokat :))

Ez szerinted működne (dd-s rész):
https://software-testing.com/topic/195626/how-to-restore-an-image-of-android-partition-from-my-linux-pc/2

üdv: pomm

(#1059) crok válasza pomm (#1058) üzenetére


crok
nagyúr

"Tehát ha jól értem, már normális visszafleshelhető komplett backupot nem lehet csinálni." -- nem egészen, körülményes(ebb mint régebben) de megy viszont nem one-click solution, ez tény.. de megvan az oka (encryption). A ZTE Blade-ed idejében még fasorban se járt az adatvédelem, hol volt akkor még dm-crypt, FDE, FBE, adoptable storage, verified boot, TPM, a TEE és tartalma.. az FDE is csak 4.4 és 5 meg felette jött. Azon mindegy volt hogy hogy mented az adat partíciót, USB-re kötve még át tudta adni a komplett belső tárat is akár "pendriveként" aminek óriási hibája volt hogy addig viszont le kellett választania a komplett /data/media-t így elérhetetlen lett a készüléknek a belső tár maga (csengőhang se ment csak a default ha onnan volt kiválasztva és ugye itt a /data/media még külön partíció volt így nem volt flexibilitás a tárhelykezelésben: külön volt belső tárhely meg tárhely app-eknek, a rendszernek.. ha sok app ment fel hiába nem volt egy darab kép vagy fotó se a készüléken a belső tárban akkor is jött a low storage értesítés és rossz esetben egy darab SMS-t küldeni/fogadni se tudtál). FDE-vel bezárólag azért még nem volt nagy a trükk, utána már nem annyira egyszerű (nem véletlenül kell várni hivatalos recovery-kre míg valaki olyan custom recovery-t csinál amiben megy a /data decryption, stabilan). Aztán a DM-Verity.. megborul a ROM /system-je vagy /vendor-ja.. csinálhatsz bármit amíg nem lesz visszatéve rendesen a ROM és az ellenőrzésen nem egy át addig boot-to-fastboot (vagy recovery, gyártótól is függően). De sorolhatnám még.. szerintem felesleges, azóta pont 10 év telt el és 10 főverzióváltás volt (majdnem 11). Visszasírhatod, az összes design & security flaw-jával együtt csak értelme nincs ha engem kérdezel mert ezer dolog változott azóta, jó irányba. A ROM-ok ma már forced-encrypt-esek (cca. 4 éve biztos, custom ROM-ok 90+%) vagyis első bootkor (hacsak nem teszel ellene..) a /data-t a default_password-el crypt-elni fogja, jó sokáig tart az első boot általában.. ezért kell megvárni hogy a formázott /data-t a ROM első startkor encrypt-elje úgy ahogyan ő akarja és utána dobd rá a mentést. Csak ugye cink van ha van már lockscreen pass/pin/pattern mert akkor már az lesz a decrypt-hez a pass és a lockscreen-hez is.. Ezért szokás kivenni mielőtt mentesz hogy visszaállításkor ne szivasson meg (FBE de más a decrypt pass és a lockscreen, nem szereti..). És mikor encrypt pass-t állítasz be akkor már csak annyit csinálsz hogy átírod a default_password-öt. Na ezért lassú az első boot és ezért megy pikk-pakk a "titkosítás" mert csak a kulcs változik, a partíció eleve titkosított. Ne használj encryption-t és ugyanott leszel, mind biztonságban mind menthetőségben. Nem bonyolult - ezért is tesztelgetek ROM-okat meg amire szükség van épp a közösségben ha megtehetem ( : Hátha ha már tudod mit miért és miért úgy kell csinálni ahogy leírták az OrangeFox-os srácok akkor könnyebben elfogadod (mert ott ugye nincs túl sok magyarázat, meg ez is csak egy sebtiben összeírt, linkeket bookmark-okból összeszedett gyorstalpaló).

@dd: Az elv jó (már hogy így működik a dd meg az nc közösen), a kivitelezést már mondtam hogy semmiképp nem így csinálnám hogy egyben piszkálnám az mmcblk0-t, pl. mi van ha sérül a partíciós tábla, etc.. egy partíciót újrarántani nem nagy szám, még akkor sem ha az EFS-ről (NV tartalomról) van szó ahhoz képest hogy mi szívás van egy teljes újrapartícionálással és utána visszaállítással, újragenerálással. Köszönöm nem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1060) pomm


pomm
tag

Nyilván értem a fejlődést (azért is raktam oda a zte-s mondat végére a szmájlit).
off
Mindenesetre én az egész "biztonság" címszó alatt futó fejlesztésekben azért sokszor a google egyeduralomra való törekvését látom.
Mivel több, mint húsz éve nincs windows az elsődleges eszközeimen, valalmi hasonlót láttam, átéltem desktopon is, amikor nem tudtam bankolni, streemet nézni, stb. Remélem itt is lesz pozitív változás az elfogadott rendszerek tekintetében. Célzok itt arra, hogy egy google nélküli teleonra is gond nélkül tudjak pl. telepíteni banki alkalmazásokat és azokat használni is tudjam...
/off
Valamelyik hétvégén kipróbálom ezt a pattern-, ujjlenyomat-, pin-, jelszó-mentes data mentést és visszaállítást. A két működő romom, megvan (global 11.0.11 + xiaomi.eu-s 12.0.1), ha erre ráflashelve a datát visszaáll minden, nekem már elég. A dd-t illetően pedig megfogadom a tanácsodat. Menteni mentek úgyis, de csak atomvillanás után használom fel.

üdv: pomm

(#1061) crok válasza pomm (#1060) üzenetére


crok
nagyúr

Ditto, cca. 20 éve kezdtem el linux-al foglalkozni, majdnem ugyanennyi ideje nincs Win-em csak spec. esetekre (autódiagnosztika, Xiaomi BL nyitás.. mindkettő VBox-ban), Manjaro-t használok laptopon, szerveren sokáig Fedora -> Debian. Engem is zavar, hogy pl. a VodafoneTV linuxon.. borzasztó.. Dell-en ugyanzon a live boot Manjaro-n megy de HP-n egyszerűen nem - mert a kijelzőt nem digitálisnak, nem HDCP-t használónak néz.. teljes cerebropenisphysis.. nem egyeduralomra törést látok én ebben hanem a felhasználótól való "félelem" vagyis a saját maguk védelme azzal szemben hogy a felhasználó ha "csinál valamit" akkor ne lehessen őket elővenni miatta. Nyitott bootloader mellett ugye tudsz patkolt kernelt (akár root-olt kernelet, régen "insecure kernel" néven), custom recovery-t indítani akár data decrypt-el -> akkor már benne van a kalapban hogy le lehet szedni a készülékről akár banki alkalmazás akár GPay vagy magánszférát érintő adatokat is. Na, erre vannak integritásellenőrzések és publikus API-k (most még főleg a SafetyNet, majd lesz (már van) Play Integrity API..) és ugye ezt akár az app fejlesztők is használhatják. Ha mást semmit nem csinálsz csak nyitod a bootloader-t már bukik a SafetyNet.. nyilván a Play Integrity is. Ha az app nem használja a SafetyNet API-t integritásellenőrzésre hanem csak a "saját feje után" megy és úgy kutat Magisk / root után (rengeteg open source kód áll rendelkezésre, lehet akár copy-paste-elni is mintha Stackoverflow-t "használnának" : D ) az szerintem még mindig jobb mint a SafetyNet-re (+GMS-re) alapozni, igen, pont a LineageOS vagy /e/ vagy bármi más Google nélküli használata miatt (miért kellene nekem Google-t használom egy készüléken at all? Csak gyári ROM-ot a gyári készülékre!? Say no to custom OS..!? Én ezt is értem miért nem tetszik az emberek egy jó részének!). Én viszem a Magisk topikot (is) így azért ebbe elég jól belelátok mi mivel hogy működik. Szóval ez nem csak a Google-n múlik hanem az app fejlesztőkön is, senki fejéhez nem tartanak fegyvert hogy használja a SafetyNet-et / Play Integrity API-t viszont root-ot keresgélhetne felőlem: vagy nem használom vagy elrejtem - ez is legyen már az én döntésem.. de ez úgyis egy fail-ig meddig vallásháború.. : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1062) pomm válasza crok (#1061) üzenetére


pomm
tag

"Nyitott bootloader mellett ugye tudsz patkolt kernelt (akár root-olt kernelet, régen "insecure kernel" néven), custom recovery-t indítani akár data decrypt-el -> akkor már benne van a kalapban hogy le lehet szedni a készülékről akár banki alkalmazás akár GPay vagy magánszférát érintő adatokat is."

Ez egy laptopok/dekstopok esetében hatványozottan igaz (nem titkosított fájlrendszer, jelszavak hiánya, egyszerűsége, böngészőbe mentett jelszavak és még sorolhatnám, amikkel a meló során találkozom) mégsem tilos laptopról bankolni

" Szóval ez nem csak a Google-n múlik hanem az app fejlesztőkön is, senki fejéhez nem tartanak fegyvert hogy használja a SafetyNet-et / Play Integrity API-t "

Anno sem tartott senki fegyvert a fejlesztők fejéhez, hogy legyen normális driver linux alá egy tv tunerhez vagy nyomtatóhoz. Aztán elkezdték páran támogatni, ma meg nem már teljesen normálisnak mondható a támogatás.

üdv: pomm

(#1063) picaro


picaro
tag

Szoval ha valaki hasonlo problémàkba ütközne:

Driver:
Az összes szükséges driver a MiFlash programban benne van. Elinditani, majd driver install. Ezutàn már menni fog a rom feltöltés adb fastboot recovery installal.

TWRP: Csak ujabb 3.4 / 3.5 felettiekkel sikerül a WIPE hibamentesen (főleg ha encrypted a data).

Új/más Rom / Xiaomi.eu rom után:
TWRP-ben a Wipe mellett a Format Data funkciót is alkalmazni kell, mert a data encrypted marad és nem fog felmenni az új rom hibamentesen.

Végül pedig, a PixelExperience 12 rom egy igen stabil, jól működő romnak tűnik. Banki alkalmazások is bírják (pl. az új OTP bank app de a Telekom alkalmazás is).

[ Szerkesztve ]

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#1064) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Jó estét! Láttam, hogy nemrég felbukkant a hivatalos, A12 alapú crDroid, próbálta már esetleg valaki?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1065) ktmt


ktmt
aktív tag

Újra sikerült a bootlunlock, de nem tudok semmilyen recoveryt feltenni fastboot alól, mindig a Miui recovery jön fel, mit cseszhetek el?

(#1066) Petrónius válasza ktmt (#1065) üzenetére


Petrónius
aktív tag

"mit cseszhetek el?"
Melyik leírás alapján csinálod? Van ideiglenes flash (újraindításig szól) és állandó, maradandó.

(#1067) ktmt válasza Petrónius (#1066) üzenetére


ktmt
aktív tag

Tartós recoveryt szeretnénk telepíteni. A kiinduláspont ez a leírás volt, de próbálkoztam többel is, VBAMETA flashel sikeresen téglásítottam is a telefont, azóta visszaraktam az utolsó gyári romot.

(#1068) Petrónius válasza ktmt (#1067) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Gondolom nem először csinálod de azért megkérdezem, az adb könyvtárban van a recovery? Az útvonalak jók? Ezt próbáltad már?

(#1069) ktmt válasza Petrónius (#1068) üzenetére


ktmt
aktív tag

Igen, ott volt, a linkelt file-t nem próbáltam, ezt updateként vagy sideloadként kell feltenni? Stock recovery alatt nem megy az utóbbi.

(#1070) Petrónius válasza ktmt (#1069) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Ez egy google fordítás, de teljesen érthető.
"Oldja fel a rendszerbetöltőt (ha még nincs feloldva)
Telepítse az adb-t, a gyorsindítást innen és a megfelelő USB-illesztőprogramokat a számítógépére
Töltse le a megfelelő OrangeFox zip fájlt telefonjára és számítógépére
Bontsa ki a recovery.img fájlt az OrangeFox zip fájlból, és másolja a recovery.img fájlt a számítógép adb könyvtárába
Indítsa újra a telefont Fastboot/bootloader módba
Nyisson meg egy parancssori ablakot / terminál emulátort a számítógépén
Váltson át az adb könyvtárba a számítógépén
Flash OrangeFox Recovery a "fastboot flash recovery recovery.img" paranccsal
Indítsa újra az OrangeFox-ot a bekapcsoló + hangerőnövelő gombok megnyomásával, amíg meg nem jelenik az OrangeFox indítóképernyője (a billentyűk az eszközön eltérőek lehetnek)
Miután az OrangeFox elindult, ellenőrizze, hogy minden működik-e – pl. sikeresen felcsatolta-e az adatpartíciót, és működik-e az érintőképernyő.
Keresse meg és válassza ki az OrangeFox zip-et a telefonon, koppintson rá, és csúsztassa az ujját a telepítéshez (mert az OrangeFox Recoverynek szüksége van néhány fájlra a zip-ből)
A telepítés után a telefon automatikusan újraindul az OrangeFox-ba"

(#1071) ktmt válasza Petrónius (#1070) üzenetére


ktmt
aktív tag

Köszi, ez így felment. Ez a OrangeFox recovery támogatja az A12 titkosítást, vagy ahhoz fel kell tennem a Pixel recovery-t?

(#1072) ktmt válasza ktmt (#1071) üzenetére


ktmt
aktív tag

A válasz megvan, nem támogatja, feltettem a Pixel Recovery-t, format data + ArrowOS 12 ment fel. Sajnos a Wifi+BT újfent elment, megy vissza gyári szoftver.
Köszönöm a segítséget, egyelőre nem ROMolok.

(#1073) Petrónius válasza ktmt (#1072) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Tedd fel a CrDroidot. Szerintem egy kiváló, használható, kiforrott rom. Egy próbát megér. :)

(#1074) latya73 válasza Petrónius (#1073) üzenetére


latya73
csendes tag

Én használtam régebben, ill használnám most is, csak októberben szolgáltatót váltottam, és a Telenoros kártyán nincs mobilnet. A céges az Telekom, azon ment, illetve váltás előtt a Vodán is. Ugyanez a szitu Lineageos 17-en is. Most kényszerűségből eu romon vagyok, így működik.

(#1075) zumike


zumike
tag

Sziasztok,
boot loopba került a teló, gyári frissítés után.
Fejlesztői mód nincs engedélyezve és boot is zárolt.
Lehet ezzel valamit kezdeni? Semmivel sem lehet új romot rárakni, mert zárolva van.

[ Szerkesztve ]

(#1076) aRm1n válasza zumike (#1075) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Próbáltad a recoveryből törölni a cache-eket / data-t? Esetleg próbálkozhatsz még EDL móddal is [link] , kicsit bővebben a kérdésről itt: [link] .

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1077) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Sziasztok! Van már olyan recovery, ami támogatja az Android 12 titkosítását? Azt tudom, hogy a TWRP alapúak még mindig nem támogatják...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1078) Petrónius válasza aRm1n (#1077) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia! Itt írnak a TWRP 3.6.0-9 verzióról, ami nem hivatalos.

(#1079) zumike válasza aRm1n (#1076) üzenetére


zumike
tag

Szia, az edl nem boldogul vele, a teszt pontot rövidre zártam, de a zárt bootloader miatt nem jó. Egyébként az edl adb-ből sem elérhető, tehát ilyen szinten futott hibára a frissítés.
Ez pedig nem segít: recoveryből törölni a cachet.

[ Szerkesztve ]

(#1080) aRm1n válasza Petrónius (#1078) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Ja, én is láttam hogy felbukkant, de lehet tudni erről valamit? Ki csinálja és hol elérhető egyáltalán?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1081) aRm1n válasza zumike (#1079) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Hmm... Updater App-pal is próbáltad már? Elvileg azzal lehet gyári img-t flashelni... de nekem sosem volt még rá szükségem... :(

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1082) crok válasza aRm1n (#1080) üzenetére


crok
nagyúr

Csak gyorsan rákerestem a Xiaomi.EU AFH recovery gyűjteményében a ginkgo-ra és itt pl. van egy twrp-3.6.1_9-0-ginkgo-TeamWin.img amit most Március 14-n töltöttek fel, na mondom akkor megnézem a hivatalos TWRP oldalt is és ott is ott van a twrp-3.6.1_9-0-ginkgo.img aminek a feltöltési időpontja 2022-03-13 23:24:43 UTC - nem ezt keresitek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1083) crok válasza zumike (#1075) üzenetére


crok
nagyúr

Esetleg próbáld meg feltenni MiFlashPro-val vagy XiaoMiTool V2-vel (van pár ügyes trükkje mindkettőnek..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#1084) viktorhu


viktorhu
veterán

Android Auto: bedugom a telefont, és csak "villog": tölt - nem tölt - tölt - nem tölt. Nincs is ideje csatlakozni emiatt. Ha nagy véletlenül összejönne a kapcsolat, utána megszűnik a villogás, de amúgy olyan sokáig csinálja, hogy inkább nem is csatlakoztatom, nehogy tönkretegye.

Találtam egy leírást, ahol valaki azt állította, hogy a telefon gyorstöltés funkciója veszik össze az autóval (több áramot kér, amire az autó lekapcsolja, és újra és újra), és ő az illető megoldotta egy mikro usb kábellel és mikro usb - usb c adapterrel.

Milyen kábel lenne az, amivel biztosan nem próbálna a telefon gyorstölteni? Vettem egy adaptert, de nekem azzal nem működött a megoldás.

(#1085) latya73


latya73
csendes tag

Frissítettem a 03.29-én megjelent 12.5.4. eu romra. Úgy tűnik rendbe tették végre. Nem tapasztaltam semmi problémát, 2 napja nyúzom, végre friss (02.01) a biztonsági állapot.

(#1086) Petrónius válasza latya73 (#1085) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Szia! A hívásrögzítést javították benne?

(#1087) latya73 válasza Petrónius (#1086) üzenetére


latya73
csendes tag

Azt nem használom, így fel sem tűnt, hogy gond lenne vele. De itt az idő hogy kipróbáljam.

(#1088) Adamis


Adamis
őstag

Üdvözletem Hölgyek és Urak!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a mostani ROM-ok közül melyik lehet az, amelyik kezeli az NFC-t üzembiztosan, és együtt működik a K&H appjával? Köszöntem! :R

(#1089) Csatsa válasza Adamis (#1088) üzenetére


Csatsa
tag

Szia! [link]
Ebben a rom-ban működik az nfc, k&h app-al használom én is.
Havonta frissítés érkezik hozzá, sok rom kipróbálása után bátran kijelenthetem hogy ez az egyik legjobb az összes közül.

[ Szerkesztve ]

(#1090) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Úgy látom, nem nagyon történt előrelépés Android 12 titkosítás és recovery ügyben... aki A12-t használ, az kikapcsolja a titkosítást? Tud esetleg valaki valamit arról, hogy folyik-e munka ezen a (lassan egy éves) problémán?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#1091) Adamis válasza Csatsa (#1089) üzenetére


Adamis
őstag

Ohh, köszi! Ha eljön az ideje, ki fogom próbálni :K

(#1092) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Hozzám került egy ilyen telefon. Szeretnék rá crdroidot tenni de úgy néz ki elakadtam. Nem megy fel a twrp. A legfrisebb gyári rendszer van fent a telefonon. A bootloadert ma nyitottam. Sikerült is. Indulásnál ott is van a nyitott lakat. Működik az adb és a fastboot is. Letöltöttem a legfrisebb hivatalos twrp-t majd fastboot-al megpróbáltam bebootolni de a mi logónál megáll. A parancs hiba nélkül lefut. Próbáltam flashelni is. A parancs ott is lefut hiba nélkül de ha megpróbálok belépni a gomb kombinációval akkor a gyári jön be. Nem értem. Nem ez az első Xiaomi telefon amivel dolgom volt. Ilyen hiba még egyszer sem jött elő egyiknél sem. Valakinek van ötlete mit kellene máshogy csinálni?

(#1093) tomazin válasza kinghaxor (#1092) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem anno ugyanez volt egy masik telefonnal. (A1)
Az volt a baj,h nem jo twrpt akartam feltenni (legalabbis emlekeimben ez van), igy hiaba mondta azt,h megirta, az eredetivel indult.

(#1094) kinghaxor válasza tomazin (#1093) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Közben megoldottam, bár igazából nem tudom mi volt a gond. Ugyan azt a twrp verziót használtam végig. Háromszor flash-eltem fel mire jó lett. A művelet mindig sikeres volt de csak harmadjára indult twrp-vel. Előtte mindig a gyári jött be. Azóta boldog crdroid tulaj lettem.

(#1095) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hivatalos global ROM-ról szeretnék downgradelni, egy ugyan csak hivatalos, de android 10-es ROM-ra.

Ez esetben is kell a herce-hurca (bootloader nyitás, twrp stb...) vagy megy ez egyszerűbben is?

Egy egészségügyi alkalmazás miatt kellene visszamenni android 10-re, mert ezzel a telefonnal, csak azon hajlandó futni...

(#1096) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Sziasztok
Redmi note 8t nincs hálózat.
Minden más funkció működik.
miui global 12.5.6stabil 12.5.6.0(RCXMIXM) van rajta.
Azt írja az állapotnál/SIM állapot hogy a rádió kikapcsolva.
Hardveres hiba lesz vagy szoftveres?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#1097) simico


simico
aktív tag

Cache partíciót hogyan lehet törölni gyári rendszeren? A gyári recovery-ben nincs ilyen opció, csak wipe data.

(#1098) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Mi lehet az oka annak, hogy az MI Remote nem müködik? Philips TV, amikor ráirányítom, a TV piros LED-je villog, tehát veszi a jelet.. de nem reagál semmire. :F

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1099) tomazin válasza koshmar (#1098) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor szokott lenni ilyen, amikor olyan kodot kuld amivel a tv nem tud mit kezdeni, legalabbis az univerzalis taviranyito hangolast csinaltam, akkor ez volt a helyzet.

(#1100) koshmar válasza tomazin (#1099) üzenetére


koshmar
őstag

Megoldottam.. letöröltem a gyári remote-et, Play Store-ról felraktam valami random távirányítót, elsőre jó lett. :C :F

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.