Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Istju


Istju
senior tag

Itt mindenki miui-t használ? Megmondom őszintén, hogy utálom az i-phonokat, az ios-t, és azokat a szoftvereket is , amik ezeket majmolják. Van céges iphonom, legszívesebben azt is a kukába dobnám. No ezt utánozza a Miui. Kötényrázás az egész. Alap droid 11-et használok, és a google-t is egyre jobban utálom. Karácsonyra pedig meglepem magam egy vanília builddal.
Egy biztos. Mindenki máshogy csinálja:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#552) Cyrin


Cyrin
addikt

hát megakadtam, ráadásul ott ahol más készülekeken eddig sosem. 12-es gyári rom, bootloader nyitva, TWRP se a boot recovery se a flash nem megy, illetve mintha megcsinálná, de marad a gyári recovery. 2 db TWRP-vel próbáltam de egyik se jó, ti melyiket használtátok?

(#553) Cyrin


Cyrin
addikt

tulajdonképpen fel is telepíti a TWRP-t bármelyiket, csak utána fastboot paranccsal nem boot-ol be a TWRP, csak a power+volUP gombokra. viszont ha újraindítom a telót, vissztér a gyári recovery.

úgy nézem egszerre kell megcsinálni akkor a twrp-t és a miui eu ROM felrakást mielőtt indítanám a rendszert, akkor csak megmarad a twrp.

Jól láttam hogy ott Format DATA van ami a titkosítást is törli?

[ Szerkesztve ]

(#554) vysor30


vysor30
újonc

Sziasztok!

Jövő héten vennék egy Redmi Note 8t a Vodafone-nál. Kérdésem az lenne, hogy hányas androiddal és miui verzióval árulják a készüléket? :)

(#555) Cyrin válasza vysor30 (#554) üzenetére


Cyrin
addikt

9/11

(#556) zumike válasza Cyrin (#553) üzenetére


zumike
tag

Szia,
én TWRP-t használok, igaz note 8-on.
De elég nehezen ment rá.

[ Szerkesztve ]

(#557) Cyrin


Cyrin
addikt

hát ha ez ilyen szenvedősen megy, lehet feladom és maradok gyári ROM-on. egyrészt a titkosításra ezer helyen írják, hogy biztonsági kockázat, másrészt az miuieuROM, talán nem is ad annyi pluszt, hogy megérje félig működően kockáztatni, mert aztán valami félremegy és oda az egész.
egyrészt a vivaldi amit használok megoldja a reklámokat a webhelyeken, a gyári alkalmazásokkal amiven van reklám nem negyon találkozom, Youtube Vanced meg non-root is működik.
Másik tárcsázót így is lehet felrakni.
A miui12 már tartalmaz app drawer-t is, meg egyébként is van Nova Launcher Prime-om.
Íg legalább jönnek a frissítések (már ha lesz) OTA-n, nem kell figyelgetni, letölteni.
Bootloader nyitva, twrp-t meg lehet frissítik majd, és az talán működni fog.

(#558) z123456z válasza vysor30 (#554) üzenetére


z123456z
senior tag

Alkudjál, én 8000-ért vettem.

(#559) Istju válasza Cyrin (#553) üzenetére


Istju
senior tag

Olvass

Persze a format data-nak az a lényege, hogy eltávolítja a titkosítást, azzal, hogy megformázza az adat partíciót.
Persze, ezt az új rom újra titkosítja. A linkemben le van írva minden a bootloader nyitásról, és a megfelelő TWRP-ről. Elméletileg egy csomó twrp működik, használtam már orangefox-ot, és egyebeket is. Mindehyiket tudni kell használni. Az alapértelmezett recovery a linkemben.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#560) Cyrin válasza Istju (#559) üzenetére


Cyrin
addikt

olvastam, ez alapján töltöttem le a két javasolt TWRP-t is. A harmadikat is az XDA-ról.

fastboot boot recovery.img

ez viszont nem működik, az egyik muit indítja el, a másik csak vár a redmi feliratnál az örökkévalóságig. ekkor jöttem rá, hogy billentyűkombinációkkal elindul viszont.
sőt kikapcsolás után is egyből power+vol recovery-vel indítva meg is van, tehát sikeresen fel is van telepítve a twrp. a rendszert indítva viszont eltűnik. erre írtam hogy egyből ROM felrakás, és akkor talán megmarad.

viszont a gyárit már belaktam, jól használható, majd készítek belőle mentést twrp-ből.
de előbb kivárom a friss twrp-t hátha, ráér.

(#561) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségét kérni, hogy fel tenném az új rendszert a készülékre. Egyenlőre sem az OTA, sem a manuális technika nem akar működni, és ki tudja egyáltalán megoldják-e. Melyik a legegyszerűbb megoldás erre amit még lehet oldani és egy kissé laikus is meg tudja oldani? Anno egy Galaxy S Advance még egy régi Lenovo A328 esetén belevágtam de ezt nagyon nem akarom hazavágni. A sima topikban a flashelést javasolták.
Előre is köszönöm a segítséget!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#562) Istju válasza Cyrin (#560) üzenetére


Istju
senior tag

Ezt töltsd le .
Utána:
" 2. FLASHING TWRP :

- Install the required ADB and Fastboot drivers in your PC if not already in step 1. from here.
- Download TWRP from here.
- Put that TWRP in the ADB and Fastboot installed folder (mostly C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot).
- Rename that recovery(TWRP file) to "recovery" for convenience (optional).
- Click on Start Menu, type cmd
- Right click and select Run as administrator
- Then type:

Code:
cd C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot
- Now Connect your phone to PC With USB Debugging on (keep phone on).
- Type:

Code:
adb devices
and accept the pop up on phone's screen.
- Now reboot your phone to Fastboot mode either manually by shutting down phone and then holding volume down key and power button or by:
"

Magyarul. Töltsd le a minimal fastboot progit innen.
Telepítsd.
Inkább, ne a portable verziót válaszd. Gép újraindít.
Lépj be ebbe a mappába; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot, nyiss itt egy parancssort rendszergazdai jogosultságokkal. ( a letöltött *.twrp.img fájlt is ebbe a mappába másold be)

telót csatlakoztassd, előtte engedélyezd az usb hibakeresést a fejlesztői beállításokban.

Parancsok:
adb devices

-engedélyezd a felugró ablakot a telefonon az usb hibakeresésre.

adb reboot bootloader

- itt már fastboot módban lesz a teló

fastboot devices

- látod az eszközöd device id-ját

fastboot flash recovery recovery.img

a recovery.img helyére a letöltött*.img fájl nevét írd. Add meg a fájl előtt az abszolút elérési utat, ha ebbe a mappába másoltad előtte, akkor:

fastboot flash recovery ./recovery.img

-ezzel telepíted a TVRP-t

fastboot boot ./recovery.img

-ezzel bebootolsz a gépen lévő twrp.img fájról
és bármit is megtehetsz, amit szeretnél.

UI.

Nem tudom milyen op rendszered van, nem ismerem a pc ismereted, lehet nem is írtad miket írtam, stb
Csak saját felelősségre, akkor, ha tudod mit csinálsz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#563) Istju válasza Gery1987 (#561) üzenetére


Istju
senior tag

Nem tudom, milyen "új rendszerről" beszélsz. Ha nem megy az OTA, akkor rendre a TWRP-ből lehet telepíteni a frissítéseket. Ha ezeket nem érted(az előbb írtam a twrp telepítésről windows alatt, de mindezek előfeltétele a bootloadr nyitás is), akkor ne vágj bele!

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#564) Gery1987 válasza Istju (#563) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Az új frissítést raknám fel, csak OTA problémába ütköztem mint oly sokan mások. Csak a 11.0.11-ről frissül fel a készülék, de nekem 11.0.10 van és onnan sem OTA sem a manuális frissítés nem megy. 11.0.9-ről még van megoldás , de erről a verzióról semmi.

A leírtak alapján lehet hanyagolom ennyire nem érzem magam pro-nak köszönöm a figyelmeztetést. Akkor hagyom, nem piszkálom rosszabb esetben az életben nem jön meg az Android 10+MIUI12.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#565) Istju válasza Gery1987 (#564) üzenetére


Istju
senior tag

Nem ismerem a ROMOt, amit írsz, de gondolom letölthető a komplett flashtool verzio is.
Ezt telepítheted , xiaomi flashtoollal is . De ekkor nem frissítés, hanem új telepítés lesz. A teló ilyenkor 0-ról indul, minden törlődik.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#566) Gery1987 válasza Istju (#565) üzenetére


Gery1987
őstag

Az még annyira nem is zavarna mert úgy is alaphelyzetbe állítanám. Amit eddig letöltöttem ROM az a V12.0.1.es .zip-el. A telefon frissítőjével terveztem feltenni de nem ismeri fel jó verziónak a sajátomhoz.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#567) Gery1987 válasza Gery1987 (#566) üzenetére


Gery1987
őstag

Utána nézve amit említettél az nem is rossz megoldás...nézve videót sokkal egyszerűbb megoldás mint amiket eddig néztem, lehetséges, hogy ezt megpróbálom.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#568) ktmt


ktmt
aktív tag

Jó estét, csatlakoznék a csapathoz!
AOSP ROMot szeretnék felrakni Note 8T-re, erről van már bővebb tapaszatalat?
[ROM][11.0_r3] AOSP 11.0 for RN8/8T [UNIFIED][BETA]
Megy rajta minden?
Esetleg melyik másik ROMot ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#569) Istju válasza ktmt (#568) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Próbálgattam, több android 11 es romot.
Nekem legjobban a CAF project ROMja jött be.
A legtöbb 11-es romnál az a baj, hogy rossz az akkuidő, ezen sokat javít a Code Aurora Fórum project-je, mivel ezt a teló procirája optimalizálták.
Kifejezetten jó az akku idő.
Ma telepítettem ennek a romnak a vanília verzióját(gapps mentes)
Ezt próbálom belakni google nélkül. Elég volt már a nagytestvérből.
Az első véleményeim kifejezetten pozitívak. Van egy céges i-phone-om is, ahol szintén be vagyok jelentkezve a gmailbe. A tapasztalat az volt, hiába utálom az i-phone-t, de egy levélről, vagy egy messenger üzenetről minimum 2 mp -el korábban küldött értesítést.
A mostani goggle mentes andoid 11-ben, az összes értesítés hamarabb megjön, mint az apple verziónál.
Google nélkül az élet villámgyors.
Igaz kellemetlenségekkel is jár, mivel a felhegesztett appokat manuálisan kell frissítenem, de, cserébe nem kapok reklámokat, és csak az jelenik meg a telón, amire kíváncsi vagyok.
Nem utolsó sorban független lettem az egész mobilipart átható szörnytől, a google-től.
Ez a dolog, lehet szépen hangzik, de egyáltalán nem egyszerű.
A ROMOD linkje nem működik, javítsd!

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#570) ktmt válasza Istju (#569) üzenetére


ktmt
aktív tag

Kösz a gyors választ!
A gyorsabb merülésen és az értesítési késéseken túl nem volt más panasz? Banki applikációk működnek? Revolut pl. nekem nálam nem megy google nélkül. Plusz nekem fontos lenne az android auto is az sem megy google nélkül.
A ROM linkje:
[ROM][11.0_r3] AOSP 11.0 for RN8/8T [UNIFIED][BETA]

[ Szerkesztve ]

(#571) Istju válasza ktmt (#570) üzenetére


Istju
senior tag

A telót belaktam google nélkül. Revolut-om nincs, viszont OTP simle megy. Egyedül az NFC fizetés van még regisztráció alatt. Sok app mondja(felháborító) , hogy nem megy google nélkül, viszont a figyelmeztető üzit leszámítva kifogástalanul működnek.
HA váltasz, ne felejtsd a rendszermentést, illetve frissítsd mindenképp a firmware-t. Enélkül a 11-es rom nem fog indulni. Különben a linkelt romod fejlesztője ua. , mint az én romomé. Nagyjából minden működik. Nálam a titkosítás nem megy, de ezt végképp nem bánom:-) Csak csicsa. Csak ellenőrzött appokat tegyél fel!
Az applikációk hordozzák a rendszer biztonsági kockázatának több, mint a 90%-át.Ez persze, értő, tudatos használat közben igaz.
Teljesen igaz a figyelmeztetés boot loader nyitásra, és rootolásra is.
Ezek mind potenciális veszélyt jelenthetnek a hozzá nem értő felhasználóknál. Csak Óvatosan, és ésszel.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#572) Istju válasza ktmt (#570) üzenetére


Istju
senior tag

Ha 11-es droidot raksz fel gms nélkül, mindenképpen nézd át az összes felhegesztett app jogosultságait. Mindent butíts le. Csak az menjen, anire szükséged van. Ezek a ROM-ok jellemzően havonta frissülnek. Frissítéshez elég egy dirthy update, viszont az össszes appot érdemes ilyenkor frissíteni , és átnézni. A rendszer biztonsága a te felelősséged lesz, és nagyon széles intervallumban változhat.
Egy ilyen rendszer lehet akár, a létező legbiztonságosabb mellett a leggagyibb is.
Ha a rootnál elakadsz, segítek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#573) ktmt


ktmt
aktív tag

Köszi, de még van 165 óra a bootloader nyitásig ....

(#574) Indiant válasza Istju (#571) üzenetére


Indiant
addikt

"frissítsd mindenképp a firmware-t" - itt mire gondol a költő? Mert a rom a fw. R-go ha feltesz egy romot, akkor frissíti a firmware-t.

(#575) ktmt válasza Indiant (#574) üzenetére


ktmt
aktív tag

Én arra következtettem, hogy lehetőleg az utolsó gyári FW legyen rajta, gondolom a főzött ROM nem tartalmaz minden partíciót. Még 32 óra.

(#576) ktmt válasza Istju (#571) üzenetére


ktmt
aktív tag

Felraktam a linkelt ROMot, szép, szinte minden ok vele, de sajnos súlyos problémába futottam: mobilnet nincs. Az ujjlenyomat szenzor működik, de OTP alatt nem adató meg. Netflix és Revolut nincs a Playben, de felrakható.

(#577) ktmt válasza ktmt (#576) üzenetére


ktmt
aktív tag

Most ment fel a CAF ROM friss verziója innen
Eddig minden szép és jó.

(#578) Istju válasza ktmt (#577) üzenetére


Istju
senior tag

Tökéletes nekem a CAF vanília.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#579) ktmt válasza Istju (#578) üzenetére


ktmt
aktív tag

Az is van ott,ahonnan ez jött. Nekem az android auto miatt kell a GMS.

(#580) bbpro válasza papp54 (#493) üzenetére


bbpro
tag

Szia! Meg tudnád írni, hogy hol lehet követni a masik romok megjelenését? Én valahogy nem találom az oldalukat.

(#581) ktmt válasza Istju (#578) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nagyon érdekelne mások tapasztalatai a főzőtt ROMokkal (tekintve, hogy mélyvíz).

A CAF ROM (Android 11) nekem nagyon bejött*, minden működött, csak egy felületes, egy közepesen komoly és egy számottevő probléma:
- CAF ROM érzékelhetően halkabb, mint a stock, így is hangosabb, mint az átlag telefon, de azért az jóság volt;
- az alap kamera jelentősen lassabbnak tűnik, minőségi különbséget nem tudnék mondani, érzetre a gyári jobbnak tűnt;
- random újraindulást tapasztaltam leginkább médialejátszás közben (Netflix, TuneIn, Android Auto alatt), ennek lehet az oka a moddolt kernelből, nincs kellő tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
Mivel ASOP b*zi vagyok, most feltettem a Pixel Experience ROMot (decemberi béta), egyelőre nagyon gördülékenyen futkározik, de várjuk ki a végét.

*Először azért is váltottam, mert a MIUI 12-es stock ROMon nem ment a Waze, nem kapott GPS értesítést, ez a CAF feltétele után azonnal megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#582) valeria66 válasza Istju (#54) üzenetére


valeria66
friss újonc

Kedves Istju!
Redmi 8T telefonom van. Az első olyan széria ami tudja az NFC-t ezért cserébe kihagyták a telefonhívás hangrögzítést belőle.
Szeretném valahogy megoldani, hogy mégis lehessen rögzíteni a telefonbeszégetést ezen a készüléken is.
Milyen alkalmazást javasolsz a megoldásra?
Amit itt olvastam korábban "Most tettem fel a LOS-t. Nagyon sima rom. A hívásrögzítés tökéletesen működik."
Nem igazán értem .
Segítenél Nekem?
Nem vagyok informatikus ezért ha kérhetem akkor hétköznapi nyelven írd meg mit kellene telepítenem.
Köszönöm előre is válaszod.

(#583) Istju válasza ktmt (#581) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. A CAF-nál az újraindulás megoldható a legfrisebb firmware felrakásával. Most LOS17.1 van fenn nekem.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#584) Istju válasza valeria66 (#582) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

A hívásrögzítést kivették az összes eus ROM-ból, az EU-s GDPR alapelvek alapján. A custom ROMokban általában benne van. Sima gyári ROM-on így oldható meg a legegyszerűbben:
-boot loader nyitás,
-TWRP telepítés,
-Magisk telepítése (Root jogosultság szerzéséhez),
- SKValex Call Recorder modul telepítése a magisken belül.

No ez így elég macerás, főleg azért mert bukod az OTA frissítést.

Jobban ajánlott egy custom rom telepítése, ha nyitjuk a bootloadert, és felrakjuk a TWRP.

De amúgy azóta lazult a gyeplő, erről olvashatsz pl. itt

Nem tudom , mit szeretnél?

Nekem most LOS17.1 van fen microG-vel, ami annyit jelent, hogy nincs a telefonomon GOOGLE nagytesó egy alkalmazása sem. a MICROG emulál egy fake Store-t, és egyebeket, amivel az összes app, úgy fut, mintha lenne play áruház, google play játékok stb. Ez azért jó, mert nekem adatvédelmi aggályaim adódtak a Googlevel, meg az egész GAPPS egy túl nagy, túl összetett rendszer, ami meríti az akkut, lehalgat, reklámokat generál, visszafogja a teló teljesítményét stb... De lehet, ez csak az én agyrémem.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#585) ktmt válasza Istju (#583) üzenetére


ktmt
aktív tag

Szia! Nálam a legfrisebb FW mellett voltak az újraindulások. Kipróbáltam az EU romot, de ott is egy idő után állandóan lerohad az Waze az Android Autoban. Most Arrows (enyhén moddolt AOSP CAF alapokon) van fenn, azt most frissült és vannak daily buildek is. Úgy tűnik, hogy Adithya R most ezt tolja leginkább.
A LOS is szimpatikus, nekem régen mindig CM romokat használtam, majd írj a tapasztalatokról. Fiam telefonján (Huawei P40 Lite) a micro G nem oldott meg minden problémát. Az is igaz, hogy fontosabbak appok felkúsztak, legfeljebb minden indításkor dobtak egy hibaüzit.
Elég nehéz a Google nélküli élet, elsőként ott a Gmail, másodszor a YouTube, és persze a Search. Ahol van alternatíva ott mást használok, így pl. Chrome-ot semmilyen eszközön nem használok. Szerintem a Facebook követés méginkább para, de gondolom azt is szűröd.

[ Szerkesztve ]

(#586) Istju válasza ktmt (#585) üzenetére


Istju
senior tag

LOS simának, és jónak tűnik, de előtte, az Android11 CAF, is nagyon bejött, de ott a magiskkel szívtam sokat. (Azóta azt olvastam a magisk topickban, hogy ez már megoldódott) A Micro-G lényege az, hogy teljeskörűen legyen támogatott az aláírás hamisítás. (Signature spoofimg). Játszottam ezzel is sokat, de nem lett igazán jó. GAPPS hiányában, az összes app írja, hogy a készülékem nem alkalmas az app futtatására. Ennek ellenére a banki alkalmazásokat leszámítva minden működött.
Az áttörést az a LOS telepítése hozta, ami alapból micro-g támogatással bírt.(LineageOS for microG).
Itt már nincs semmi hibaüzenet, a játékok, már a google play játékok telepítéséért sem sírnak. Minden megy flottul. Store-nak az AURORA Store-t használom.
Érdekesség: micro-g vel feltettem a google térképet is.Működik gapps nélkül:-)
Youtube nem probléma, felrakod a vanced manager apk-t, és ez telepíti a Vanced YouTube, és a Vanced YT Music programot. Ezek sokkal okosabbak és jobbak, mint az alap YT.
A Facebook remélem még alakul.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#587) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Olyan régen foglalkoztam a telefonnal hogy nem is emlékszem rá, újabb TWRP és FW telepítésénél törlődik a jelenlegi rom?

(#588) ktmt


ktmt
aktív tag

Biztosan nem törlődik, ha nem törlöd, azt nem tudom, hogy a FW felrakása miatt nem kavarodik valami meg. Én dirty flash-sel felraknám a ROMot is a FW után (data persze maradna).

(#589) Petrónius válasza ktmt (#588) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm a válaszod. :R
A TWRP-t felraktam. Minden jó. :)

(#590) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Használ valaki RR romot? Nekem ez a régebbi telefonjaimon kedvenc volt. Esetleg egy rövid (saját tapasztalatú) véleményt olvashatnék róla?

[ Szerkesztve ]

(#591) Istju válasza ktmt (#585) üzenetére


Istju
senior tag

Facebook FOS alternatíva:Tinfoil for Facebook . Messenger helyett : Messenger Bypasser (Meggátolja a facebook messenger kikényszerítését, így böngészőből megy a messenger)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#592) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Az egész topikban a kereső egy szót sem dob ki a vowifi szóra.
Működik vajon a Digi Vowifi és Volte?

(#593) Istju válasza Gézengúz (#592) üzenetére


Istju
senior tag

Telenoron megy, már nincs benn a digis karim. De a VOwifi biztos megy.
Ezek alapján megy.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#594) Orionhilles válasza Istju (#593) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Nálam csak VOLTE megy, VOWIFI nem DIGI-s SIM esetén. :(

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#595) aminat


aminat
tag

Xiaomi.eu 12.0.1.0 Romot használok október óta. Azóta ment rajta a google pay. Most kiírta, hogy a szoftver nem alkalmas és tiltotta az érintéses fizetést. Ezzel mit tudok kezdeni?

(#596) Istju válasza aminat (#595) üzenetére


Istju
senior tag

A google bevetette a safetynet ellenőrzést. Azért nem megy. Töltsd le a safetynet check appot, és futtasd. Valószínű, hogy az a baja, hogy látja, hogy nem gyári romot használsz. Megoldás:
1, Rakd vissza a gyári romot.
2, Ha a ROMOD támogatja a signature spoofingot, akkor esetleg Magiskkel, át tudod verni. (Van egy modul hozzá) - itt a siker egyáltalán nem garantált.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#597) Cyrin


Cyrin
addikt

most hogy kijött az új twrp, azzal is megpróbáltam, és sehogy sem sikerül rátenni a telefonra.
fastboot flash recovery twrp.img lefut, de semmi eredménye.
legszarabb telefonom eddig.

(#598) Cyrin válasza Cyrin (#597) üzenetére


Cyrin
addikt

pontosabban, megcsinálja a flash-t, ami aztán reboot power+hangfel gombokra be is jön. aztán többet soha. csak a gyári recovery. kérdés miért nem marad meg. a leírás azt írja, hogy azért kell azonnal belépni a recovery-be hogy megmaradjon, automatikusan beírja magát. lóf@szt...

(#599) Istju válasza Cyrin (#597) üzenetére


Istju
senior tag

Milyen recovery? Van kb. 5 féle, ezeken belül, meg több tíz verzió.
Szerintem, te azt a parancsot adtad ki, hogy fastboot boot recovery...

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#600) Cyrin válasza Istju (#599) üzenetére


Cyrin
addikt

[link] ezt csináltam végig.
meg ezt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.