Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) papp54 válasza bbpro (#650) üzenetére


papp54
aktív tag

Rendben.

Honor 50 5G

(#652) Istju válasza papp54 (#647) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. A redmi 8 ROM, működik a 8T -is, csak NFC nincsen benne. Nyilván, ha megcsinálod akkor lesz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#653) Istju válasza Istju (#652) üzenetére


Istju
senior tag

Xiaomi EU Android 10 alapú Miui12 van a 8T-hez, android 11 alapú még nincs, illetve van RN8hoz van, de abban nincs NFC.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#654) papp54 válasza Istju (#653) üzenetére


papp54
aktív tag

Ma állok neki megcsináln. Avégeredmény ez lesz [link] .

Honor 50 5G

(#655) papp54 válasza papp54 (#654) üzenetére


papp54
aktív tag

Majd leirom a pontos változtatásokat ha kész a rom. Nem portolni fogam redmi 8-ról a romot. Lesz benne nfc.

Honor 50 5G

(#656) papp54 válasza papp54 (#655) üzenetére


papp54
aktív tag

Válzozások: Engedélyezve a gesztus navbar,Miui 12.5 bootamimációés bootanimáció hang, miui12.5 volume control,Miui 12.5 Galléria,új rendszer ui hangok,témák appba csak default téma van,miui 12.5 extended power menü. vizszintes alkalmazás váltó,global ikon mód Bug nincs dupla koppos ébresztés. [link]

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#657) papp54 válasza papp54 (#656) üzenetére


papp54
aktív tag

Véleményeket majd várom!

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#658) papp54 válasza papp54 (#657) üzenetére


papp54
aktív tag

Bocsi azt hittem nincs időn már szerkeszteni!

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#659) fox_mulder válasza papp54 (#658) üzenetére


fox_mulder
tag

Egy kérdés bár lehet láma, csak TWRP-s megoldással lehet felrakni?

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#660) papp54 válasza fox_mulder (#659) üzenetére


papp54
aktív tag

Én barátom telefonjára azzal tettem fel de szerintem fel lehet tenni másikkal is de format data telepités előtt ajánlot.

Honor 50 5G

(#661) fox_mulder válasza papp54 (#660) üzenetére


fox_mulder
tag

Ej, akkor még van vagy 3 napom a nyitásig és egyébként is EU rom van a 8T-en. De ki fogom próbálni annyi szent!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#662) papp54 válasza fox_mulder (#661) üzenetére


papp54
aktív tag

Ha kinyitotad a 8t-t feltetted irj róla kérlek véleményt. Bár régebben is fejlesztettem romot 8t-re. Régen én is 8t használtam. Van is itt régi hozzászolások az akkori romomhoz.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#663) tomazin


tomazin
veterán

végre megjött a telefon (nem 8t lett, hanem sima 8)
jól látom, hogy linux alól nem kell várni? mert ebben a leírásban nem igazán látom, hogy mi home-os appot kellene használni.
ha pedig meg lehet oldani linux alól a várakozás nélküliséget, akkor bármilyen oprendszer alól meg lehet oldani, ami képes kommunikálni (gondolom adb-n).
szóval a kérdésem, hogy ennek a leírását itt a ph-n nem igazán találtam, de pl. ez alapján a leírás alapján ki fogom tudni nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#664) Cyrin válasza tomazin (#663) üzenetére


Cyrin
addikt

linux alól nem működik, ez a leírás se arra vonatkozik. a xiaomi nem csinálta meg csak win-re a programot, így a bootloader nyitást win alatt kell megcsinálni várakozással.
az összes többi dolog megy linux alól.

(#665) tomazin válasza Cyrin (#664) üzenetére


tomazin
veterán

Az nagyon jó, mert szép fekete betűkkel így indul :
BL nyitás Linux alól
és az összefoglalóból jutottam el ide.
Ezt a kell-t pedig nem akarom elfogadni. Ez a várakozás semmiről nem szól, csak hogy ne válts el miuiról. És ha van rá mód (márpedig van, csak egy olyat szeretnék találni, amit itt tesztelt is valaki), akkor köszönöm, de nem kívánom alávetni magam egy cég okoskodásának.

(#666) Cyrin válasza tomazin (#665) üzenetére


Cyrin
addikt

rosszul írta, mert egy szó nincs utána erről.
"Ezt a kell-t pedig nem akarom elfogadni. "
Ezért van linuxod, meg nekem is.
Több telefont nyitottam már, és én erre jutottam.
Lehet próbálkozni wine-nal, de ha menne is, kockázatos dolog, másrészt amikor én csináltam akkor az volt a konklúzió, hogy nem is megy.
Én pl nem váltottam miui-ról, mert mi hiányzott az azóta beletették, de megtehetném, ez ez jó. Illetve a twrp, metés, és adblock, root miatt nekem kell.

(#667) tomazin válasza Cyrin (#666) üzenetére


tomazin
veterán

Van windowos gépem is, szóval az oprendszer nem probléma.
A várakozásra értettem, hogy nem akarom elfogadni. Eddig amit linkeltem fent módszert találtam (fastboot parancsok), meg a modified mi unlock toolt (amit inkább kihagynék)

(#668) Cyrin válasza tomazin (#667) üzenetére


Cyrin
addikt

fastboot paracsok BL nyitás után kellenek.

(#669) fox_mulder válasza papp54 (#662) üzenetére


fox_mulder
tag

Szóval fel raktam az általad készített rom-ot. Jó meg minden, de van vele egy kis gikszer, hogy a kijelzőm a Redmi 8T alatt ha fényerő alacsony akkor vibrál. Meg mondjuk azt se értem ha twrp fent van akkor az alól miért nem tudok wipe-ot csinálni. Mindig valami jogosultság problémája van, vagy nem tudom. Egyébként a te romod jó lenne és ha fél fényerőn van a telefon nem is csinálja a vibrálást. Most vissza küzdöttem a gyárit de már nem az eu hanem a global van rajta és persze nyitva a telefon. Szóval azért volt haladás!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#670) papp54 válasza fox_mulder (#669) üzenetére


papp54
aktív tag

Nem lehet mikor wipenál törölsz nincs csatolva a belső tároló? Mount valami hasonlót ir? Format data yes beirod utána pipa aztán reboot recovery? Dm verityt is telepiteni kell azt hiszem még a mikor kinyitotad és előszőr beléptél a twrpbe.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#671) fox_mulder válasza papp54 (#670) üzenetére


fox_mulder
tag

Erre gondoltam én is, de sajna nem. és nem is akar hozzá férni. Ez különös, biztos én lámáskodok el valamit! De most sajna nem tudok vele mit kezdeni. Szóval marad a gyári dolog, mert kell a teló. De a jövő héten jön a 2. forduló és akkor mindent is lekövetek vele.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#672) tomazin


tomazin
veterán

Elsöre sikerült az unlock, elsöre felment a LOS is...el sem akartam hinni, ilyen még nem volt, hogy 1órán belül ott volt a kezemben elsöre a felület..
Istju hatására (köszi, hogy felhívtad 586-ban a figyelmet rá) gondoltam kirpróbálom a microg-s lost, mert azért van 1-2 pont amikor fáj, hogy az app nem akar elindulni. Viszont azt látom, hogy 02.05 a legutolsó update bármelyik telefon esetén. Kerestem, de nem találtam fórumokban/neten sehol, hogy mi lehet a gond. (discontinued/tárhely/jogi/etc.) Van valakinek infója?
Repot gyorsan le is rántottam, mert az alapján elvileg nem bonyolult csinálni az offical LOSból microG-set.

(#673) fox_mulder válasza tomazin (#672) üzenetére


fox_mulder
tag

Engem érdekelne ez a LineageOS kaland! Esetleg leírod, hogy sikerült és mennyee vagy vele elégedett?

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#674) tomazin válasza fox_mulder (#673) üzenetére


tomazin
veterán

Simán csak követtem ami le van írva a lineage oldalán. A romot innen szedtem le. Illetve az itteni összefoglalókban volt javasolva erre való twrp, inkább azt raktam fel, de egyszerübb a lineageset használni, az van leírva az oldalukon, hogy ott mire kell nyomni.

(#675) Istju válasza tomazin (#672) üzenetére


Istju
senior tag

Én most ezt használom, hetente, kéthetente van frissítés hozzá. Sajnos a microG-vel lyukra futottam, a safetynetet nem tudtam kikényszeríteni. Opengapps nanoval használom ezt, jó kis rom. Atomstabil, gyors, és kevés akkut eszik. Már vagy 50 ROMot telepítettem a telómra, de ennek a messze a legjobb az energiafelhasználása. Ha egész nap nyomkodom, akkor se sikerül estére koppra merítenem. A gyári ROMOK rendre délre megették villanyt az akksiból(kb 4 óra SOT). TWRP ez. Állítólag android 11nél vannak vele gondok, de 10nél tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#676) Oldman2 válasza Istju (#675) üzenetére


Oldman2
veterán

A Xiaomi.eu ROM-hoz képest mi NEM működik alatta?

Pl. NFC, Hívásrögzítés?

(#677) Istju válasza Oldman2 (#676) üzenetére


Istju
senior tag

Nem tudom mit tud a xiaomi eu rom. Én nem találkoztam olyannal, ami ne működne.Illetve van egy ismert dolog, ezzel a LOS fejlesztői is tisztába vannak. Safetynet cts profil check fail. Ez azért van, mert a los fejlesztői, nem akarnak hivatalból device fingerpintet hamisítani. Ez a dolog a legújabb banki programok működésképtelenségét okozhatja.
Megoldás: Magisk telepítés, Magiskhide Props Config modul telepítése, terminálban futtatás rendszergazdaként, device fingerprint megváltoztatása Google Pixel4-re, reboot, és kész.
Ezek után a magisket akár uninstallálni is lehet, a hátrány az, hogy minden frissítés visszaírja az eredetit, tehát rendszerfrissítésenként, lehet ezt újra kell csinálni, vagy legkésőbb, akkor, amikor egy újabb banki programot telepítesz. (A már futtatott app frissítés után is működni fog.)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#678) Istju


Istju
senior tag

Akku üzemidő további optimálása:
Crock mester blogjában található ez a leírás, ezt érdemes minden romon alkalmazni, én is használom.
Android - csomagoptimalizálás kényszerítése Android - csomagoptimalizálás kényszerítése

továbbá: Android doze mód és doze profilok

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#679) Oldman2 válasza Istju (#677) üzenetére


Oldman2
veterán

Írtam két funkciót, azok voltak számomra kritikusak, ami miatt akkoriban csak a xiaomi.eu ROM volt (nekem) megfelelő.

Ezek szerint ezek is mennek probléma nélkül...
:R

(#680) fox_mulder válasza Istju (#677) üzenetére


fox_mulder
tag

Ez pont szívás kicsit. Elvileg a banki programra szükségem van. Szóval lehet itt fog elvérezni a LineAgeOS. Pedig egyébként nekem nagyon bejönne, hogy nem függök annyira a Xiaomi, rapszodikusnak mondható frissítési metódusától. Tudom a Magisk-el lehet varázsolni, de ez majd ki fog derülni, mert ha nem jön össze akkor sajna marad a gyári rom.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#681) tomazin válasza Istju (#675) üzenetére


tomazin
veterán

Safetynet alatt a google-s dologra gondolsz? Mihez van szükség arra?

(#682) ktmt válasza fox_mulder (#680) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nem azt jelenti, hogy nem lehet megoldani, csak nincs benne alapból a fake fingerprint, Magisk modullal meg lehet oldani, ahogy más ROMokon/telókon.

[ Szerkesztve ]

(#683) Istju válasza Oldman2 (#679) üzenetére


Istju
senior tag

Azok tökéletesen mennek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#684) Istju válasza fox_mulder (#680) üzenetére


Istju
senior tag

Nem szívás. Mondtam, kb egy 10 perces kört kell futni vele, és safetynet pass-os lesz a rom. Bármit, feltehetsz, minden menni fog. Ezután leveheted a magisket is.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#685) Oldman2 válasza Istju (#683) üzenetére


Oldman2
veterán

:R

(#686) Istju válasza tomazin (#681) üzenetére


Istju
senior tag

A Safetynet egy google biztonsági rendszer, arra, hogy kizárja a módosított ROM-ú, rootolt készülékeket egyes alkalmazások hozzáféréséhez, abban az esetben, ha ezt az apk készítője a play áruházba való feltöltéskor igényli. olvasnivaló

Ennek a kizárásnak a hivatalos indoka, hogy ezek a készülékek nem biztonságosak. Elmondom, hogy az én rootolt telóm nagyságrendekkel biztonságosabb, egy gyári ROMOT futtató készüléknél. Ennek ellenére meg lettünk bélyegezve, és egyre többet szívatnak ezzel. Hála istennek a magisk készítője, és más alternatív megoldásokat kínáló fejlesztők sem alusznak, ezért hiába a szigorítások, előbb utóbb mindent fel lehet törni:-)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#687) Oldman2 válasza Istju (#686) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, jobb későn mint soha (tájékozódni)...
:-)

(#688) Istju válasza Oldman2 (#687) üzenetére


Istju
senior tag

:R

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#689) Istju válasza Istju (#675) üzenetére


Istju
senior tag

A #675 -ös hozzászólásomban írt TWRP linkem hibás. Javítom. Köszönet Oldman2 Mesternek
Új link: TWRP (android 10 alapú custom romokhoz tökéletes)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#690) bbpro válasza papp54 (#657) üzenetére


bbpro
tag

Szia!
Egy hete használom a romot és teljesen meg vagyok vele elégedve. Semmi bugot nem tapasztaltam. Szép is, fürge is. Egy kérdés: Ezt a titkosítást meg lehet szüntetni valahogy?

(#691) papp54 válasza bbpro (#690) üzenetére


papp54
aktív tag

Utána nézek. Most átportoltam a miui 12.5 camerát is meg hangszin szabályzott lecseréltem magis pulse 4.0-ra. Csak fel kell majd töltenem.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#692) papp54 válasza papp54 (#691) üzenetére


papp54
aktív tag

Dm verity force encrypt megoldja a titkositást. Melyik kernel a legjobb azt is ha kell bele integrálom. Meg frissitett launcher is kapott.

[ Szerkesztve ]

Honor 50 5G

(#693) ktmt


ktmt
aktív tag

Úgy látom, hogy áll a bál az XDA-n a Pixel Experience ROMok körül, ami elvette a kedvem a próbálgatástól (jelenleg is ArrowOS van fenn, de egy kicsit gyakran indul újra magától). Aki képben van ezzel esetleg megosztaná, hogy mi van zajlik? Csak a kernel forrás megadása lenne a probléma?

(#694) bbpro válasza papp54 (#692) üzenetére


bbpro
tag

Recovery-ből feltettem ezt a Dm verity force encrypt-et, de ugyanúgy titkosítva maradt. Hogyan kell csinálni?

(#695) papp54 válasza bbpro (#694) üzenetére


papp54
aktív tag

Jól csináltad akkor passz mert ezt irták de megnéztem mindegyik xiaomi.eu rom ilyen.

Honor 50 5G

(#696) fox_mulder


fox_mulder
tag

Szóval a Xiaomi Redmi Note 8T telefonnal a hétvégi kalandom nem volt éppen probléma mentes, de a végén kárpótolt mindennel is a kitartásom.
[lineage-17.1-20210315-nightly-ginkgo-signed.zip]
[Open GApps]
Ezek voltak a kiszemeltek és gondoltam neki ugrok.
Nos először is jöjjön a TWRP
[TWRP 3.4.0-10 Unofficial by mauronofrio]
Nos fel raktam de folyamatosan baja volt a WIPE-al
Szóval felraktam a LineageOS TWRP-éjét
[lineage-17.1-20210315-recovery-ginkgo.img]
Ezzel felvarázsoltam a rendszert és a Google applikációkat.
Majd egy WIPE és már boot-olt is a rendszer.
El sem tudom mondani mennyivel jobb mint a gyári MIUI.
Ja és az van rajta amit én akarok Android 10 és friss ropogós. Az akksi annyira nem merül, fele kb. Na és ezen a ponton már kezdtem jobban érezni magam, hogy megérte a kaland.
De még hátra volt a Raiffeisen Bank programja.
De sebaj majd a [Magisk]
Ezt a LinageOS TWRP-je ugyan felrakta, de nem működöt.
Most akkor a TWRP-t kicseréltem erre.
TWRP 3.4.0-10 Unofficial by mauronofrio, ja és most már megy ez alól is a WIPE. Majd nyílván recovery és a Magisk felvarázsolása.
Ezek után hihetetlen, de elindul a Raiffeisen applikációja, a Magisk akár törölhető is után.
Szóval lehet, hogy volt egy-két óra izzadós míg sikerül a dolgokat összehozni, de megérte!

[ Szerkesztve ]

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#697) Oldman2 válasza fox_mulder (#696) üzenetére


Oldman2
veterán

A "hihetetlen, de elindul a Rai..." előtt még beállítottál valamit a Magisk alatt ugye?

Ma rendeltem egy gyári állapotú, még garis RN8T-t, majd csekkolom a leírtakat rövidesen.
:R

(#698) fox_mulder válasza Oldman2 (#697) üzenetére


fox_mulder
tag

Semmit!
Felraktam a TWRP alatt és a Magisk manager alatt amit feldobott, hogy hide és ennyi.
Bár előtte próbálkoztam sok mindennel, lehet csak szerencsés véletlen volt.
Most frissült a LineageOS és még mindig megy a Raiifeisen program.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#699) Oldman2 válasza fox_mulder (#698) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, csak azért kérdeztem, mert ezt nem "részletezted.

Hátha valakit érint ez a dolog.

(#700) tomazin


tomazin
veterán

pillanatnyi hálózati sebesség kiíratására mit használtok? valamiért nincs benne ebben a losban alapból(vagy nagyon nem ott ahol egy másik telefonon lévő losban van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.