Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Istju válasza fox_mulder (#696) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Gratulálok.
Valószínűleg nem is kellett volna a magisk, lehet elég lett volna pár restart, míg a google rendezi a sorait. Nem minden banki appnak kell, safetynet full pass. Minden appnak más az igénye. Viszont, ha magisk felkerül általában kell a magisk hide, és a hide magisk manager. De ezeket se minden app igényli. Én az OTP-t tudom.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#702) Istju válasza tomazin (#700) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Szerintem a fejlesztői beállítások alatt aktiválható. Holnap ránézek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#703) Istju válasza fox_mulder (#698) üzenetére


Istju
senior tag

Menni is fog, mint előtte írtam, esetleg verziófrissítés esetén lehet gebax.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#704) fox_mulder válasza Istju (#703) üzenetére


fox_mulder
tag

Nem volt semmi probléma verzió frissítéskor. Az aktuális zip-et letöltötte a telefon majd mondta, hogy twrp alatt felrakja. aztán egy reboot és minden ment ugyanúgy. A Raiffeisen programja is. Szóval teljesen meg vagyok elégedve, eddig!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#705) Oldman2


Oldman2
veterán

Tegnap megérkezett a teló, az „átkozott” 11.0.10.0 firmware verzióval.

Elindítottam az Unlockot, már nem emlékeztem hogy a letöltött Fastboot ROM felrakásához is kell ez.

Megkopott emlékeim miatt kérdezem, hogy az Unlock „már ehhez” a művelethez is kell?

Minden esetre, ha valaki más is belefutna MiFlash alatt az "XBL Error" hibába, a megoldás az Unlock előtte.

(#706) fox_mulder válasza Oldman2 (#705) üzenetére


fox_mulder
tag

Szerintem ki kell nyitnod mindenképp! Az lehet 1 hét lesz, de utána mindent is lehet vele!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#707) Oldman2 válasza fox_mulder (#706) üzenetére


Oldman2
veterán

Tegnap már elindítottam a folyamatot...

(#708) tomazin


tomazin
veterán

Microg-s lost hasznal valaki? Ha igen, megnezne nekem,h megy-e alatta a waze?

(#709) tomazin válasza tomazin (#708) üzenetére


tomazin
veterán

(#710) tomazin válasza tomazin (#709) üzenetére


tomazin
veterán

Megy is vele, leszedtem a 4.52.3-at es rendben elindult.
#waze #navigacio

(#711) Moci09


Moci09
csendes tag

Sziasztok
8t-re mi van még jó rom Lineage és miui EU mellett?

(#712) ktmt válasza Moci09 (#711) üzenetére


ktmt
aktív tag

Én Pixel OS-t és az Arrows-t próbáltam be, az előbbi akkoriban elég bugos volt, az utóbbi viszonylag stabil, napi frissítésű, de igazából havonta van egy új build. Vanilla és Gapps verzióban is van.

(#713) Moci09 válasza ktmt (#712) üzenetére


Moci09
csendes tag

Köszi ktmt!
A pixel OS - ról olvastam valamit h baj volt velük.
Az Arrowst akkor megnézem. Köszi!

(#714) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Az asszonynak van egy Redmi Note 8 független telefonja. Ha bekapcsolva hagyja a mobil netet, akkor gyorsan merül az akkuja. Ezt mi okozhatja?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#715) ktmt válasza BLUE TORNADO (#714) üzenetére


ktmt
aktív tag

Ezt a kérdést inkább az általános topikban érdemes feltenni, de itt is vannak segítőkész fórumtársak. Első körben meg kellene nézni, hogy az alkalmazások közül melyik eszi az akkut (megtekinthető a Beállítások menü megfelelő részén, nem tudom a stock ROMban hol van, gondolom az van fenn). Gyaníthatóan nem gyárilag telepített app, mert azok nem szoktak gondot okozni. Lehet még valami beállítási probléma is, ami miatt nem megy mélyalvásba a telefon.

(#716) Istju válasza Moci09 (#711) üzenetére


Istju
senior tag

A Havoc OS, és a CRDroid is jó kis ROMOK.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#717) tomazin válasza Istju (#702) üzenetére


tomazin
veterán

Közben megnéztem,de nincs ilyen dev menüben sem. Van aki használ valami appot ami mutatja az aktuális hálózati sebességet?

(#718) Istju válasza tomazin (#717) üzenetére


Istju
senior tag

Itt egy, feltelepíted, megadod az engedélyeket, és megy.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#719) Moci09


Moci09
csendes tag

Sziasztok
Feltettem a Lineage Os 18.1-et
Hát miui 6-7 év miui után Fura.
Lineáget még akkor próbáltam mikor kijött néhány éve. Akkor még nagyon gagyi volt.A feltelepitése elég kacifántos volt.De mostmár kezdem belakni.van pár hiányzó dolog a miui után. Pl smsnél nem kérdez rá h melyik simről kűldje.Nincs gesture a home,back,futó főgombok kiváltására mint a miuinál.Ami a legjobban idegesít most h nem tudok screenshotot készíteni. Esetleg tudha e valaki h Lineage 18.1 ben hogy kell külső program nélkül?
Amugy egy két nap Használat után megvagyok vele elégedve....

(#720) tomazin válasza Moci09 (#719) üzenetére


tomazin
veterán

Pl smsnél nem kérdez rá h melyik simről kűldje - állítsd be, hogy sms prefernce/ask every time
Nincs gesture a home,back,futó főgombok kiváltására mint a miuinál - szerintem van, csak be kell állítani
Ami a legjobban idegesít most h nem tudok screenshotot készíteni - hangerő le+kikapcs?

bár én 17.1-en vagyok

718: az rendben, csak olyat akartam amivel van tapasztalat. de végignéztem, találtam olyat ami nem akar adatot vinni. (ettől függetlenül, köszönöm, hogy rákerestél)

[ Szerkesztve ]

(#721) Moci09 válasza Istju (#716) üzenetére


Moci09
csendes tag

Ezt meg most láttam Istju
Köszi
Ha Lineagebol elég lesz akkor megpróbálom őket

(#722) Moci09 válasza tomazin (#720) üzenetére


Moci09
csendes tag

Hangerő gomb fel+bekapcsot próbáltam én idióta
Hülye vagyok látod :W
Igy már jó.
Ugy állítottam a sim kártyákat hogy rákerdezzen.Hivásnál elő is jön az opció. De smsnél azt a hiba üzenetet dobja h nem állítottam be elsődleges simkártyát.Ha Hosszan nyomom a küldés ikont akkor felugró ikonban elöjön a két sim és szerintem itt lehetne manuálisan választani de ha bármelyikre is kattintok,semmi....Szerintem ez a része még bugos...
Gestureket át nézem megint
Köszi a gyors segítséget tomazin!

Megtaláltam a gesture ficsört...
Így már csak ajanlani tudom gyerekek!

[ Szerkesztve ]

(#723) tomazin válasza Moci09 (#722) üzenetére


tomazin
veterán

Kipróbáltam az alap messaging appban, ott tényleg nem müködik. Viszont más sms app-pal simán feldobta küldés után, hogy melyikkel akarom.

(#724) Moci09 válasza tomazin (#723) üzenetére


Moci09
csendes tag

Oké tomazin
Köszi hogy utána néztél!
Akkor keresek valamilyen külső sms appot.

(#725) Oldman2 válasza papp54 (#656) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy md5 ellenőrzőösszeget tudnál ehhez kreálni?
:R

(#726) Oldman2 válasza fox_mulder (#706) üzenetére


Oldman2
veterán

Ma este telik le a várakozás...
:W

(#727) Oldman2 válasza Oldman2 (#726) üzenetére


Oldman2
veterán

Unlock kész, a TWRP-vel szopok elég rendesen...
:W

A gond az, hogy nem igazán tudom miért. A reboot recovery állandóan "System destroyed" üzenetbe fut, amiből csak ismételt fastboot ROM felrakással tudok kijutni. Egyelőre a Global 12.0.2.0 ROM-on vagyok.

Mit csináltam (eddig):

3 elvileg jó TWRP image-et feltettem, belépés után Wipe cache, dalvik, system, data, internal és Format data.
Ez után egy reboot recovery egyenes út a "System destroyed" üzenethez.

Próbáltam ezt is: twrp_ginkgo-willow_RN8-T_3.5.A9_11-01-2021_bl-l.img

Most töltöm le a hivatalos TWRP-t innen, megpróbálom ezzel is.
:F

[ Szerkesztve ]

(#728) Oldman2 válasza Oldman2 (#727) üzenetére


Oldman2
veterán

Felment látszólag gond nélkül, bebootolt, önmagából ismét feltettem, reboot recovery ment rendben, system bebootolt.

Kikapcsolás utáni Power + Vol Up -ra megint a gyári recovery jött be.
:F

(#729) Cyrin válasza Oldman2 (#728) üzenetére


Cyrin
addikt

Amikor indul a twrp, az első kérdése hogy módosíthatja-e a asszem a System particiót, arra igennel feleltél? Akkor meg kéne maradnia.
Más: A hivatalos twpr látja az sdcard tartalmát?

(#730) Oldman2 válasza Cyrin (#729) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, azt engedélyeztem.

Az SD kártyát látta, onnan tettem fel ismételten a TWRP-t, a belsőt nem látja rendesen, ahhoz kell majd egy Format data.

Szeretném ezt a "problémát" és annak megoldását dokumentálni, egyelőre csak verem a fejem a falba, olyan a helyzet, mintha először csinálnék ilyet.

Ennek ellenére jelenleg gőzöm sincs hogyan tovább...

[ Szerkesztve ]

(#731) Oldman2 válasza Oldman2 (#730) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt találtam egy ilyet:

„Flash the VBMETA PATCHER and reboot.”

Nem ez kellene még hozzá?

(#732) Cyrin válasza Oldman2 (#730) üzenetére


Cyrin
addikt

ezzel én is küzdöttem korábban be is írtam ide, pedig előtte más telefonokkal soha. Keress vissza.
a másik, hogy linkeltek itt olyan twrp-t ami látja a belső sdcard tartalmát, nem kell format data.
ezt is megtalálod, mert erre is írtam hozzászólást.

(#733) tomazin válasza Oldman2 (#728) üzenetére


tomazin
veterán

Nem igazán tudom, hogy mi ez, hogy önmagából ismét feltettem...

Én ez alapján csináltam a twrp-t flasheltem fel (belinkeltem ide is a twrp-t, hogy melyiket, keress vissza ha érdekes) és semmi mágiát nem alkalmaztam.

Utána a romot meg adb sideloaddal toltam fel.

SD kártyát nem raktam be a telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#734) Istju válasza Oldman2 (#727) üzenetére


Istju
senior tag

Szia úgy emlékszem, ezzel szívott, egy kolléga is. Olvass vissza

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#735) Oldman2 válasza Istju (#734) üzenetére


Oldman2
veterán

Visszaolvastam (volt rá időm), azokat a Recovery img-ket próbáltam ki, amik a legújabb posztokban vannak.

Amit még nem próbáltam, az a vbmeta flash-elés.

A gond az, hogy ami nektek ment, most nálam nem megy.

De akkor kísérletezgetek tovább...

(#736) Oldman2 válasza Oldman2 (#731) üzenetére


Oldman2
veterán

Ahogy látom az archívumban más is találkozott a következő parancs kiadása után

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

ezzel a csodás hibaüzenettel:

fastboot: unknown option --disable-verity

Akármelyik letöltött adb csomagomat nézem, egyik sem ismeri ezt a kapcsolót.

A kár 1 akár 2 kötőjel van a kapcsoló előtt.

Nem jutok előrébb, a TWRP felmegy, aztán 1-2 reboot után visszajön a gyári recovery.

ROM-ot még nem raktam fel, a Global 12.0.2.0 van fent továbbra is.

(#737) Oldman2 válasza Oldman2 (#736) üzenetére


Oldman2
veterán

Megvan!

A hivatalos ADB telepítőcsomag (jelenleg az platform-tools_r31.0.1-windows.zip a legújabb), ismeri a hiányolt kapcsolókat.

(#738) pomm válasza Moci09 (#722) üzenetére


pomm
tag

Szia!

Hívás rögzítés megy a romban?

üdv: pomm

(#739) Oldman2 válasza pomm (#738) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha már Call Recording...

LOS 17.1 alatt be lehet-e valahol kapcsolni az állandó/automatikus rögzítést és ezek a felvételek hol érhetőek el?

(#740) Oldman2 válasza Oldman2 (#739) üzenetére


Oldman2
veterán

Megvan, ide kerülnek:

Belső tárhely / Music / Call Recordings

Hívószám_Dátum_időpont elnevezéssel.

(#741) Istju válasza Oldman2 (#740) üzenetére


Istju
senior tag

No akkor úgy látom gratulálhatok, az új rendszeredhez:-) Hívásrögzítés , szerintem nagyon jó minőség. Elnézést doliztam.
Minden megy jól?

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#742) Oldman2 válasza Istju (#741) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnézem az EU ROM-ot is, most emiatt ugyanúgy elkezdődött a TWRP telepítési szopás, mivel LOS17.1 után nem megy az NFC, így visszaraktam a Global fastboot ROM-ot.

Nem miért, de egyedül a twrp_ginkgo-willow_RN8-T_3.5.A9_11-01-2021_bl-l.img ami megmarad, minden egyéb esetben visszakerül a gyári reco.
:W

(#743) Oldman2 válasza Oldman2 (#742) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnéztem az EU ROM-ot, "belaktam" (lásd alább), egyelőre ez marad.

A mai "ön" szopatásaimnak volt pár érdekessége:

Feltelepítettem többek között az OTP Simple-t is, OTP-s lévén ezzel fizetek évek óta.

1. próbálkozás délelőtt: nem fogadta el, a Google Pay ugrott fel, hogy állítsam be azt! :-)
Bakker, mondom nem lett átállítva, hogy a Simple legyen az alapértelmezett fizetési mód?
De ezek szerint EU ROM alatt a GPay is támogatott?

2. próbálkozás délután: nem fogadta el most sem, szerencsétlenkedtem egy pár mp-et a boltban, aztán hagytam...

Kifelé jöttem rá, hogy ha nem lépek be a Simple fiókban, honnan tudná a szerencsétlen hogy mivel fizessen?
:W :W :W

3. próbálkozás (beállítás után): megy rendben, első pöccre.

A fentieket csak egy kis mosolygás érdekében írtam le, + hogy a Google Pay is ment volna...
:C

(#744) aminat válasza Oldman2 (#743) üzenetére


aminat
tag

Megy a Google Pay. Volt egy időben mikor nem ment de csak egy pár nap utánna valamit módosítottak a Rom-on és azóta megint megy.

(#745) Oldman2 válasza Oldman2 (#742) üzenetére


Oldman2
veterán

Erre az "NFC nem megy LOS után" problémára, csak ez a megoldás létezik?

(#746) fox_mulder


fox_mulder
tag

Nos, végül csak bele futottam egy hibába a LineageOS-el. Ha hívnak és a képernyő inaktív akkor sajna fekete marad. Ami nem lenne baj, csak így felvenni elég nehézkes. Jó tudom lehet ügyeskedni, de akkor is. Tudom ez a proximity sensor hibája miatt van, de jelen esetbe így a telefonálás elég nehézkes tud lenni. Vagy is ha engem hívnak!
Most, sajna vissza kellet raknom a gyári MIUI-t, pedig a LineageOS egyébként köröket ver a gyárira ugyanazon az Android 10-en.
Ha valakinek van ötlete szívesen veszem, mert ha ezt meg lehet oldani akkor tuti, hogy megy vissza.
Hihetetlen, hogy a gyári ROM-ok micsoda bloatwarek tudnak lenni. Nem is értem, miért nem lehet választani egy minimalista telepítést gyárilag és utána majd felrakom amit akarok?

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#747) tomazin válasza fox_mulder (#746) üzenetére


tomazin
veterán

Nem is értem, miért nem lehet választani egy minimalista telepítést gyárilag és utána majd felrakom amit akarok?
Mert akkor drágábban kellene adni a telefont, mert nem tudnának minden adatot is ellopni..

Btw furállom ezt a hibát, nálam nincs ilyen. (én még megpróbálnék egy másik buildet felrakni)

(#748) tomazin


tomazin
veterán

MicroG-s LOSból és sima LOSból is jött ki update (ami gondolom a google systemwebview-os kedvességét javítja)

(így is van, berakták ezt a webviewt: 89.0.4389.105)

[ Szerkesztve ]

(#749) Oldman2 válasza tomazin (#747) üzenetére


Oldman2
veterán

"furállom ezt a hibát, nálam nincs ilyen. (én még megpróbálnék egy másik buildet felrakni)"

Most, hogy belegondolok, nálam is előjött ez 17.1 alatt.

(#750) fox_mulder válasza Oldman2 (#749) üzenetére


fox_mulder
tag

Aztán lehet, hogy nem csinálja ám mindegyik sensor-al. Ki tudja lehet a miénk egy alomból van!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.