Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Alert89


Alert89
tag

A 6/64 Gb-os Pocophone is UFS tárolóval van? A mobilarenan a 128 Gbost tesztelték.

(#17502) ktommy91 válasza Jim74 (#17494) üzenetére


ktommy91
addikt

Hiába linkelem, a kuponos listából kell kikeresni a store-t és "megvenni" a kupont 50 coin-ért. (Értelemszerűen, ha van coin-od...)

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17503) Alert89 válasza Alert89 (#17501) üzenetére


Alert89
tag

Megtörtént a rendelés, köszi a segítséget.

Magamnak egy Pocophone F1 128 Gbos pirosban (115.000ért, kamatmentes részletre :D) és egy Redmi Note 5 64 Gb arany színben az asszonynak (még nem tud róla, de remélem örülni fog neki!) (52.500 Ftért, cash, utánvételnél fizetés).

(#17504) wwenigma válasza Alert89 (#17503) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jó választás volt. :) Szép az arany is, nem az a trombitaréz arany hanem a szebbik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17505) vargalex válasza ktommy91 (#17502) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam az Exchange Coins-nál szerepel a cafele Official Store, de már Not Available!-val.

Alex

(#17506) zzz03 válasza Alert89 (#17503) üzenetére


zzz03
őstag

honnet rendelted?

(#17507) Jim74 válasza ktommy91 (#17502) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, lehet 2 USD-t is megér ;)

(#17508) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem is lett olyan rossz ez a 10.0.6.0 frissítés 20% még ennyit nem nyomkodtam a telót,ez meg most a végeredmény

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17509) Alert89 válasza wwenigma (#17504) üzenetére


Alert89
tag

Ez az, remélem jól is fog kinézni, mondjuk tokban nem fog annyira látszani.
https://www.quickmobile.ro/telefoane/telefoane-mobile/xiaomi-redmi-note-5-dual-sim-64gb-lte-4g-auriu-4gb-ram-193579

Mivel erdélyi vagyok, ezért romániai oldalról volt rendelve (fentebb írtam is, hogy RONból átszámítva írtam a forintos árakat).

https://www.quickmobile.ro

ez a site.

(#17510) ktommy91 válasza vargalex (#17505) üzenetére


ktommy91
addikt

Akkor csak az a 20 kupon volt. Érdemes figyelni. Mielőtt a cafele-t rendeltem, zsákoltam egy amerika kapitányos tokot 12 centért, próba-szerencse alapon, de az sajnos a gomboknál el van baxva.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17511) Balzak83 válasza ktommy91 (#17510) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez a gondom a tokok 90%-val. A gombokat általában nem sikerül rendesen kivitelezni, kivágott tok meg nagyon kevés van. Kíváncsi leszek a korábban tárgyalt Spigen (#17321) utánzatra, kolléga dícsérte, hogy az rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#17512) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!
A hivatalos letöltési oldalon nem tudom megnézni/letölteni az MIUI romokat.
Másnál sem működik? Azt is észrevettem régebben, hogy a régebbi romokat nem lehetett már innen letölteni.
Van másik link erre vagy lehetőség?

(#17513) Viktor0610 válasza B2man2 (#17512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kb. 1 hete néztem, akkor nem volt gond.
Valószínű, átmeneti probléma lehet.

Samsung Galaxy A54

(#17514) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Keresővel nem jutottam előbbre:
Custom romoknál jól tudom, hogy már nem kell figyelni az anti rollback-re? EU miui 8.11.1-en vagyok és legújabb pixel experience romra vándorolnék.

Ha csinálok komplett mentést twrp-ben EU romról, akkor az appokat vissza tudom állítani PE alatt?
(Vagy ezen vagy redmi 3s prime-on nem működött a 2 rom között az appok mentése, visszaállítása, csak már fogalmam sincs melyik volt, nem akarok lukra futni.)

(#17515) Trailblazer válasza jackbacsi87 (#17514) üzenetére


Trailblazer
addikt

ARB-től nem kell félj, ha PE-re állsz át.

TWRP mentésből csak egész rendszert vagy partíciókat leszel képes visszaállítani, appok és azok adataira Titanium Backup, MyBackup Pro vagy ilyen appok használatosak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17516) jUUh válasza jackbacsi87 (#17514) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Arra ügyelj, hogy a backup alkalmazások nagy százaléka root-ot is kér. :K

Samsung Galaxy S23+

(#17517) bbubby00


bbubby00
őstag

WayteQ garival kapcsolatban itt tehetek fel kerdest, vagy van kulon topicja?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#17518) Balzak83 válasza bbubby00 (#17517) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem ezen nem fogunk itt fennakadni, sokunknak van velük tapasztalata.

(#17519) bbubby00 válasza Balzak83 (#17518) üzenetére


bbubby00
őstag

Tehát félOFF:
Anyum Note 5A-jan a kijelzo jobb felso sarka besargult. Atvette szemelyesen az ugyintezo, rairta h jo allapotu, nincs kulserelmi nyom.
Majd ma hivnak, h sry, garancian kivul meg tudjak javitani, mert a szerviz azt allapitotta meg, h a keret belseje serult es attol tortent ez a kijelzon, mikor mondta a csaj szemelyesen h ez tipushiba. Mi a kovetkezo lepes? Ez milyen modon tamadhato meg? Mivan, ha a szervizben okoztak a hibat? Ilyenkor kinek kell bizonyitani?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#17520) jUUh válasza bbubby00 (#17519) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Szerintem ITT több sikerrel fogsz járni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#17521) NB2 válasza bbubby00 (#17519) üzenetére


NB2
aktív tag

Többen vagyunk akiknek besárgult, én akartam is kérdezni, hogy volt már aki vissza is vitte, mert engem pl érdekelt volna, hogy mennyi idő a javítás és mennyiben fáj. Itteni okos emberek azt mondták, hogy a ragasztó folyt ki és az okozza.

(#17522) bbubby00 válasza NB2 (#17521) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem Spemallos telom jart igy, csajnaszerviz cserelte ingyen 2munkanap alatt. Ha ilyen szar a hazai gyari garancia, inkabb veszek gari nelkuli, olcso szurkeimportos telot...

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#17523) vargalex válasza NB2 (#17521) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem Note 4-en 2-szer cseréltek kijelzőt garanciában. Smartshop-nál vettem. Most éppen várom a Note 5-öt tőlük.

Alex

(#17524) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok! Nyitott bootloadert hogy lehet visszazárni és a twrp helyett teljesen visszaállítani a gyári állapotot? Előre is köszönöm a segítséget!

(#17525) trebrona válasza HeavyToys (#17524) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miflash-sel fastboot rom clean all and lock opcióval.

Természetesen csak megfelelő arb-vel.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17526) jUUh válasza HeavyToys (#17524) üzenetére


jUUh
Topikgazda

MiFlash-sel felteszel egy fastboot romot tetszés szerint, és ' clean all and lock' opciót választod a programban. Én így csinálnám. :)

Samsung Galaxy S23+

(#17527) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Status bar ikonokat hogyan lehet megnövelni eu dev romon?

(#17528) HeavyToys válasza trebrona (#17525) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Miui 10 van rajta, csak a global xiaomi.eu-s.

Szeretnék visszatérni az OTA uptade gyári romra. Csak letöltöm az összefoglalóban lévő mi flash-cuccot, feltelepítem, leszedem a 10.0.06 fastboot rom-ot és rádugom a telefont és már megy is?

(#17529) trebrona válasza HeavyToys (#17528) üzenetére


trebrona
nagyúr

A letöltő oldalon képekkel illusztrálva a menete:[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17530) Trailblazer válasza Jim74 (#17527) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jellemzően sehogy, de tudomásom szerint lehet olyan témát tölteni az appban, amiben eleve nagyobb. Nevet ne kérdezz...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17531) Jim74 válasza Trailblazer (#17530) üzenetére


Jim74
nagyúr

MIUI-on nincs olyan, mint az Xposed?

(#17532) mcsm88


mcsm88
senior tag

Tegnap jött a 10.0.6.0 os frissítés global romra. Hogy lehet eltüntetni, hogy ne jelezze folyamatosan?
Egyelőre nem akarok frissíteni, teljesen jól működik a rendszer.

(#17533) jUUh válasza Jim74 (#17531) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Még jó régen, Marshmallow alapú MIUI-ra készült működő Xposed, de szerintem használható mostanság nincs.

Samsung Galaxy S23+

(#17534) Balzak83 válasza Jim74 (#17527) üzenetére


Balzak83
senior tag

Aosp alapún ADB shellen keresztül meg lehet csinálni, tegyél egy próbát miuival.

adb shell wm overscan 0,0,0,-15

A -15 helyett tetszőleges szám is beírható, ha az eredetit akarod visszatenni, akkor 0 érték legyen ott is. Az usb hibakeresés legyen aktív, és a telefonon legyen hitelesítve a gép, amivel csinálod.

[ Szerkesztve ]

(#17535) Jim74 válasza Balzak83 (#17534) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

Ennyire nem merek beletúrni, meg nem is tudom, hogy ezt az adb shellt hogyan kell csinálni.

(#17536) Trailblazer válasza jUUh (#17533) üzenetére


Trailblazer
addikt

Viszont Oreo AOSP romokkal együttműködik, az eggyel korábbi verziószámú (3.1.4, a legutolsó 3.1.5-tel nem megy!) Xposed appot kell használni. MIUI-val valamiért egyik sem megy, bootloopot kap.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17537) Trailblazer válasza Jim74 (#17535) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy a fastbootot csináltad. Nincs benne semmi varázslat.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17538) gjo válasza Carline (#17469) üzenetére


gjo
tag

Nem tudom mennyire off, remélem nem. Szóval a kérdésem az, hogy ha be vagyok jelentkezve Mi fiókkal és valaki megtalálja a telefonom, akkor is tud bootloadert nyitni? Nem csak az én fiókommal lehet onnantól? És ha a készüléktitkosítás be van kapcsolva, akkor nem titkosítva ír mindent a háttértárra? Neked mi erről a véleményed?

(#17539) Balzak83 válasza gjo (#17538) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ahhoz előbb ki kell léptetnie a fiókod (fiókjelszót kér?), amihez csak feloldott állapotban fér hozzá (nem tudom, böngészőből ki lehet-e léptetni MI fiókot). Utána belépteti a sajátját, megkéri a feloldást, ami lassan 1-2 év kivárási időre nő, ha marad ez a tendencia. Az egész láncolatban a leggyengébb pont szerintem a feloldó mintád/pin kódod. Ha ezt valaki meglesi, és utána "megtalálja" a telefonod, akkor onnantól nem sokat tehetsz (max. távoli törlés böngészőből, ha aktív volt)

A telefonon tárolt adataid titkosítottak, ami azt jelenti, hogy a feloldó kulcs a miui rendszerben van valahol, vagy firmware szinten van tárolva, erről foglalmam sincs. A telefon, valamint a megfelelő engedéllyel rendelkező PC fér hozzá a tárolt adatodhoz. Ha valaki bootloadert nyit a telefonodon, akkor opció nélkül törlődik minden adatod a telefonról.

Próbálom megfejteni mire gondolsz: ha a telefonod ráköti a gépére, akkor a titkosított adatod kiolvasható-e?

[ Szerkesztve ]

(#17540) gjo válasza Balzak83 (#17539) üzenetére


gjo
tag

Igen, igazából ez a kérdés lényege, hogy van-e olyan ismert (vagy nem ismert :D ) módja, hogy illetéktelen hozzáférjen a telefonon tárolt adataimhoz. Kicsit másképp megfogalmazva, hogy az Android titkosító mechanizmusának a Xiaomi-féle implementációja mennyire sikerült vagy nem sikerült jól. Mármint a gyakorlatban, nem ígéret és elmélet szintjén. Neked van tapasztalatod?

(#17541) dReFiX


dReFiX
senior tag

Milyen gyors töltőt ajánlotok a készülékhez? [ ebay, aliexpress ] Gyári kábelell működik vagy abból is új kellene ? Köszönöm !

(#17542) gjo válasza dReFiX (#17541) üzenetére


gjo
tag

Blitzwolf, gyári kábelt elő se vettem.

(#17543) Csigusz 1 válasza dReFiX (#17541) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

QC3 tudású töltőt vettem, a gyári dróttal is megy az intelligens gyorstöltés (legalábbis töltéskor kiteszi a kis villám ikont az állapot-sávba) - de nemrég vettem az IKEA-ban egy vasalózsinórt hozzá, mert az jóval hosszabb és erősebb (ezzel is megy a QC3 töltés).

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#17544) ktommy91 válasza Csigusz 1 (#17543) üzenetére


ktommy91
addikt

Attól, hogy ott a villám még nem biztos hogy valóban gyorsan is tölti. 1.5m-es kábelen még ha az a létező legjobb minőségű is(kétlem) marha nagy a veszteség.

@dReFiX:Kábelből BW, ugreen, tronsmart... szóval valami márkás aminek a leírásában ott van hogy 2.4A és 1m-nél ne legyen hosszabb. Töltőből szintén ezek a márkák ajánlották, nagyon rosszul sikerült típus - a legjobb tudomásom szerint - nincsen.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17545) gjo válasza ktommy91 (#17544) üzenetére


gjo
tag

Amennyire tudom, a gyorstöltésnek ez (is) a lényege, hogy egy adatkapcsolatot is nyit a kábelen keresztül a töltőelektronikával és képes a veszteségeket ellensúlyozni. Annyival nagyobb feszültséget ad, amennyi esik a kábelen. Nyilván kell a jó minőségű kábel, hogy áram is átmenjen rajta.
Nekem 2 méteres Blitzwolf van, amikor nagyon régen lecseréltem rá a gyárit, nem éreztem lassabbnak a töltést.

[ Szerkesztve ]

(#17546) trebrona válasza gjo (#17540) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nyitott botloader-rel a telefon is nyitott könyv.
Zárttal nem lehet mit kezdeni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17547) Balzak83 válasza gjo (#17540) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem tudok aktuális sérülékenységről, még android 4.4 előtt voltak törhetőek a titkosítások. Szerintem ugyanúgy szektorszintű titkosítás van a miui romokban is, de ezt a hozzáértőbbek majd megválaszolják.

(#17548) Balzak83 válasza ktommy91 (#17544) üzenetére


Balzak83
senior tag

AWG számot kell figyelni, a kisebb a jobb. A Blitzwolf megadja, de ott is van jobb-rosszabb. Töltőből az Anker ajánlott még, esetleg Aukey, meg a többi márka amit felsoroltál. Kábelből a rövidebb a jobb, de mivel az akku hőmérséklete is hatással van a töltés sebességére, akár egy vastagabb tok is ronthat a hatékonyságon.

(#17549) gjo válasza Balzak83 (#17547) üzenetére


gjo
tag

Ezaz, hogy ki tudja.. Ami érdekes, hogy be van kapcsolva a készüléktitkosítás, beállítom a Bitwardent eszközkezelőnek és mi történik? A következő induláskor már nem kéri a jelszót a telefon.. Pedig azt mutatja, hogy továbbra is titkosítva van, de ki kell kapcsolni és újra engedélyezni, akkor megint kéri a jelszót indulás előtt. Érdekes..

Na meg itt van ez is:

[link]

(#17550) jUUh


jUUh
Topikgazda

Ha az arcfelismerést bekapcsoljátok, nálatok is lassabban ébred fel a záróképernyő?

Samsung Galaxy S23+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.