Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) ktommy91 válasza jUUh (#17746) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez az utolsó MCAOSP:[link] Update elvileg majd jövőre.

Nincs kerítés.

(#17752) jUUh


jUUh
Topikgazda

És szerintetek ezek a ROM-ok stabilitásban elérnek MIUI szintre? MIUI-val most hónapok óta sose voltak gondjaim, de pl a Havocnal XDA-n írnak bootloopokat, internet kapcsololódási hibákat, egyéb apróságokat.

(#17751) ktommy91: Köszönöm szépen neked is a választ! :R Valami bug / kellemetlenség a MCAOSP-vel? Véleményed szerint havoc - vagy mcaosp, esetleg próbáltál mást ami alkalmas daily drivernek? :R

Samsung Galaxy S23+

(#17753) ktommy91 válasza jUUh (#17752) üzenetére


ktommy91
addikt

Havoc-ot nem próbáltam. A MC alapjáraton kb bugmentes.

Nincs kerítés.

(#17754) Olavi


Olavi
tag

Sziasztok!
Szerintetek mi lehet a legjobb alternatívája a stock camera app-nak? Lassú, szaggatva videóz, újabban már ki is lépked.
Köszi! :R

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#17755) Mercutio_ válasza Olavi (#17754) üzenetére


Mercutio_
félisten

Képeket, videókat mentsd le, index-képeket is töröld, egy ideig hátha megoldja.
A sok media file és azok indexelése valamiért "beakad" és attól belassul az app.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17756) rayoliviero válasza jUUh (#17752) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én az Xtended ROM-ot ajánlom. Testreszabhatóság szempontjából ez a legjobb ROM, gyorsaságban és akkuidőben pedig kb. az MCAOSP-vel egyezik meg. Akkuidő 2 nap és 10 óra kijelzőidő. Annyi hibája van csak, hogy az APN beállítást magadnak kell megcsinálni.

A Havoc OS akadozik, akkuidő is rosszabb volt nálam. Az MCAOSP az nagyon jó ROM, de kevés a beállítási lehetőség.

(#17757) Trailblazer válasza rayoliviero (#17756) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen ám, de a fenti egy frisített verzió a Havocból, alig pár napos. Nincs jele akadozásnak.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17758) rayoliviero válasza Trailblazer (#17757) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt még nem próbáltam, de beállítási lehetőségekben még akkor is elmarad az Xtendedtől.

jUUh: Szívesen. Telekomnál LTE profil létrehozása - internet és MMS beállítások. Enélkül nem lesz mobilnet a telódon. Vodafone és Telenor beállítást is megtalálod a Google-ben.

[ Szerkesztve ]

(#17759) jUUh válasza rayoliviero (#17756) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Köszönöm szépen a javaslatot neked is, nomeg az APN tájékoztatót. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#17760) mcsm88 válasza rayoliviero (#17756) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ehhez hol találok egy kis ajánlót és telepítési útmutatót?

(#17761) rayoliviero válasza mcsm88 (#17760) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ehhez szerintem sehol, mert nem hivatalos verzió.

Az Oreo változathoz van leírás: [link]

Telepítés ugyanaz, mint más ROM esetén. Gapps pedig jó hozzá az opengapps.org oldalról letöltött (ARM64, 9.0).

(#17762) Trailblazer válasza rayoliviero (#17758) üzenetére


Trailblazer
addikt

Már nem nagyon marad el tőle, kiadásról kiadásra fejlődik. Ebben már semmi hiányt nem fedeztem fel, pl. a navigation bar is teljesen testreszabható, amire az Xtendedben nem leltem opciót.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17763) mcsm88 válasza rayoliviero (#17761) üzenetére


mcsm88
senior tag

Köszi, az oreo-s meglett, csak ez a v8 nem, ezért kérdeztem. Akkor azt vehetem kb "irányadónak"?

@Trailblazer
Te most melyik xtendedre mondod, hogy jobb?

[ Szerkesztve ]

(#17764) mcsm88 válasza Trailblazer (#17762) üzenetére


mcsm88
senior tag

Ja bocs, az előbb kicsit elkeveredtem.

(#17765) rayoliviero válasza Trailblazer (#17762) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ebben is, a status bart is és a locksreent is. Pl. óra színének változtatása stb. Statusbar elemeit is lehet színezni. Egyedül a Resurrection Remix tudott ennyi mindent (azt Nexuson használtam).

Navigation bar:

mcsm88: Igen, azt veheted irányadónak.

[ Szerkesztve ]

(#17766) Trailblazer válasza rayoliviero (#17765) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, erre gondoltam. Akkor valami másért nem jött be az Xtended Pie. Pontosan nem emlékszem, de valami rémlik, hogy nem volt kerek. Ellentétben ezzel a Havoc-kal...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17767) Norby86 válasza rayoliviero (#17765) üzenetére


Norby86
őstag

Ebben a romban van olyan feature mint a xiaomi romokban, hogy gesztusvezérléssel irányítható a telefon? Arra gondolok hogy ha a képernyő szélétől befelé húzom akkor visszalép, vagy kilép az appból meg hasonlók.

-Norbi-

(#17768) rayoliviero válasza Trailblazer (#17766) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát kinek mi jön be, de tudásra az Xtended veri a Havocot.

(#17769) rayoliviero válasza Norby86 (#17767) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én nem használom a gesztuszvezérlést, de csináltam pár screenshotot:

[ Szerkesztve ]

(#17770) ktommy91 válasza Norby86 (#17767) üzenetére


ktommy91
addikt

Az összes ROM-ban megoldható a gesztusvezérlés csak fel kell rakni a fluid navigation gestures nevezetű app-ot. [link] Illetve biztos van több ilyen app, de én ezt próbáltam és jól működik.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17771) Norby86 válasza rayoliviero (#17769) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Kiváncsivá tettél, kifogom próbálni ezt a romot szerintem. :)

(#17770) ktommy91: Neked is köszi az infót, nem tudtam hogy van erre külön app, de jó tudni. Gondolom ugyanolyan gördülékenyen működik mint pl. a miui eu-s fejlesztői verzióban. Mert ugye köztudott hogy mikor régebben rendszerint akadozott az animáció gesztusvezérlés közben.

-Norbi-

(#17772) madrac válasza jUUh (#17752) üzenetére


madrac
őstag

Előfordulnak hibák mindegyikben szerintem. Néhány ROM-ról saját tapasztalat és amit még olvastam róluk:

AEX Pie:
- miui custom rom-hoz képest felüdülés a gyorsasága.
- közepes hívás hangminőség
- hívás beérkezéskor csak 1 kis ablakba rakja ki felül a választást, hogy fogadjuk-e vagy elutasítjuk
- híváskor sokszor nem kapcsolja ki a kijelzőt valamiért
- nincs hívás rögzítés
- nem túl sok plusz funkció van benne
- jó akku

Havoc:
- a legtöbb plusz kényelmi funkciót tartalmazza (legalábbis így írják)
- régi ROM alapra (tree) épül
- több hiba lehetséges benne
- elvileg van benne hívás rögzítés
- nem hivatalos mod (custom) verzióját jobbnak írják
- MC-Aosp kernellel is használják

MC-Aosp:
- legstabilabb rom-nak írják
- legfapadosabb
- elvileg van benne hívás rögzítés
- régen frissítették

[ Szerkesztve ]

(#17773) katalin888 válasza madrac (#17772) üzenetére


katalin888
aktív tag

Nekem a stabilitás és a gyorsaság a szempont, nem muszáj 9.0 ROM legyen! Így melyik jöhet szóbaa MC-Aosp kívül?

[ Szerkesztve ]

(#17774) jUUh válasza madrac (#17772) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Köszönöm neked is a tapasztalatokat! MCAOSP megnyert magának, feldobom lehetséges, aztán meglátjuk. :B Bár szerintem a Pixel Experience-nél nincs fapadosabb. Less feature, less bug. ;]

Samsung Galaxy S23+

(#17775) madrac válasza katalin888 (#17773) üzenetére


madrac
őstag

Egyelőre nem tudok ilyet szívesen ajánlani saját tapasztalat alapján ami minden szempontból rendben van.
Gyári MIUI? :DDD

De akkor jöjjön a kibővített összefoglaló az eddigi saját tapasztalatok alapján:

Revolution MIUI ROS-MIUI-8.12.6_RedmiNote5-8.1.0_v10.zip:
- appok rendszeresen force close-olnak (összeomlanak) (lehet hogy már javították újabb verzióban)
- app értesítések kimaradnak amikor le van zárva a telefon
- volt olyan játék aminek használata során rendszeresen újraindult az egész teló
+ natív hívásrögzítés működik
+ ha jól emlékszem ebben is mint a Masikban, vannak hasznos plusz funkciók, mint a Smart network amivel különböző eseményekhez más-más mobilhálózati kapcsolódási típus állítható (2G,3G,4G stb.)

AEX AOSP Pie:
- hektikus a frissítés gyakorisága
- natív hívás rögzítés nem működik
- kijelző gesztusvezérlés nem tetszett
- Titanium Backup működéséért meg kellett küzdeni..
- hívás beérkezéskor csak a kijelző felső részébe rakja ki a választási lehetőséget, hogy fogadjuk vagy elutasítjuk
- MIUI alapú ROM-ról érkezve, titkosítási probléma miatt az egész belső tárhelyet törölnöm kellett, mert nem támogatja a tikosított partíció kezelést
- közepes hívás hangminőség
- nem túl sok plusz funkció van benne
- híváskor sokszor nem kapcsolja ki a kijelzőt valamiért
+ MIUI rom-okhoz képest gyors
+ jó akku

Arrow OS PIE - 2018.12.20.
TWRP-ből tiszta telepítés (wipe system, data, caches, vendor), ROM install, open gapps nano 18.12.18, Magisk 18, utáni első indulásnál SIM kártyát nem ismerte fel.
Play áruházba belépve és a saját alkalmazásokat kiválasztva csontra fagyott az egész rendszer.
Újraindítás után már fellehetett oldani a SIM kártyát, viszont a tárcsázóból eltűnt az első indulásnál még ott lévő hívásrögzítő opció, illetve a Billentyű hangokat sem lehett kikapcsolni, mert nem mentette el a beállítást...

Havoc-OS-v2.0-20181215-whyred.zip - 2018.12.20.
Tiszta telepítés (gapps nem kell, mert benne van), Magisk 18 = boot loop, nem indul.
Ezt hagytam is a fenébe, de hallottam olyan tippet utólag, hogy egymás után 2x kellett volna felrakni, az lehet megoldotta volna.

MC-Aosp (mcaosp)- 2018.12.20.:
mcaosp-9.0.0-whyred-20181130.zip
mcaosp-ultrapicogapps-9.0.0-20.09.2018 .zip
Ez simán felment tiszta telepítéssel, és a hozzá letöltött gapps-al, Magisk-el. Tapasztalatok ugyanazok mint Arrow OS alatt:
- SIM kártyát első indulásnál nem ismeri fel
- a natív hívásrögzítési funkció az újraindítás és SIM kártya feloldás után itt is eltűnt a tárcsázóból
- nincs benne gyárilag kamera, galéria app
- fő rendszer funkciók nem vezérelhetőek gesztussal
- további új verziók érkezése kérdéses. a ROM google oldala eltűnt, XDA témáját lezárták már korábban..
+ eddig ez a ROM tűnik a leggyorsabbnak
+ annyira nem fapados, elég sok minden testre szabható benne, pl. a kijelző színhőmérséklet is

[ Szerkesztve ]

(#17776) Trailblazer válasza madrac (#17775) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Havoc-OS-ból az unofficialt nézted tehát, mert az official december 16-i. (Én ezt használom.) Ebben nincs gapps.

Official.

Unofficial.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17777) madrac válasza Trailblazer (#17776) üzenetére


madrac
őstag

Igen. Elnézést, ezt nem írtam oda. A nem hivatalos mod változatot próbáltam, mert arról jobbakat olvastam, de nem jött össze.
Az eltűnő hívás rögzítő funkcióval kapcsolatban meg erős a gyanúm, hogy a Google beépíthetett erre valami országonként eltérő korlátozást a Pie Android-ba amit a custom rom fejlesztők nem írtak felül.. :O

(#17778) Ciccuka


Ciccuka
veterán

4/64
Kupon: GBMPFRE

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17779) Norby86 válasza rayoliviero (#17768) üzenetére


Norby86
őstag

Hol lehet ebben az Xtended romban bekapcsolni hogy lássam a SIM névjegyeket?

-Norbi-

(#17780) Trailblazer válasza Norby86 (#17779) üzenetére


Trailblazer
addikt

SIM névjegyek? Héló, lassan 2019 van. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17781) Norby86 válasza Trailblazer (#17780) üzenetére


Norby86
őstag

Én már megszoktam ezt, nem szeretném a google-el össze szinkronizálni a számokat. :) Külön gépre le van mentve ha gond lenne, de én szeretem sim-en tárolni. Sajnos itt nem találom azóta sem hogy hol lehet ezt beállítani, csak olyan van hogy importálás SIM kártyárol.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#17782) rayoliviero válasza Norby86 (#17781) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert nekem nincs egy névjegy sem a SIM kártyámon. A Google névjegy alkalmazás nem jeleníti meg (összes névjegy)? Ez szerintem nem is ROM függő. A többi AOSP ROM-on is a Google névjegy alkalmazása van fent, az települ a Gapps-ből.

(#17783) rayoliviero válasza Norby86 (#17781) üzenetére


rayoliviero
veterán

Még azt tudod csinálni, hogy felteszel egy alkalmazást a Play áruházból pl. Simple Contact.

(#17784) Norby86 válasza rayoliviero (#17782) üzenetére


Norby86
őstag

Sajnos az nem jeleníti meg, de amit ajánlottál alkalmazást, majd azzal megnézem. Így hosszú évek MIUI használata után elég fapadosnak néz ki ez a rom. :D Meg a MIUI jobban is tetszik, de azért megnézem ennek is a tudását.

-Norbi-

(#17785) Henker2


Henker2
addikt

Szerintetek mi meg fogjuk még kapni a 9-es Androidot?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17786) Weeman1 válasza Henker2 (#17785) üzenetére


Weeman1
veterán

Hivatalosan nem nagyon.

Xiaomi 11T Pro

(#17787) mcsm88 válasza Norby86 (#17779) üzenetére


mcsm88
senior tag

Sim-re mented a névjegyeket? Miért nem írod fel egy cetlire, onnan meg pötyögöd be? 🤣

[ Szerkesztve ]

(#17788) Norby86 válasza mcsm88 (#17787) üzenetére


Norby86
őstag

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Sim-ről rögtön látható MIUI rom alatt minden névjegy ha bekapcsolom a névjegyek megjelenítését, még külön google fiókba lépés nélkül is.

-Norbi-

(#17789) ktommy91 válasza Weeman1 (#17786) üzenetére


ktommy91
addikt

Én is esélytelennek tartottam, de most kering TG-n egy táblázat, ami 2019 Q1-re ígéri a pitét. Persze lehet, hogy csak kamu.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17790) Viktor0610 válasza ktommy91 (#17789) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugye, hogy ugye? ;]

Samsung Galaxy A54

(#17791) ktommy91 válasza Viktor0610 (#17790) üzenetére


ktommy91
addikt

Csak hogy ne legyen igazam. De ez majd akkor lesz biztos, ha kiadták. Azok után, hogy a mi5 támogatását 2 év után elkaszálták furcsa lenne, ha 2 új főverziót kapnánk.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17792) ElDiabloo válasza ktommy91 (#17789) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Csak az nem hivatalos. Az a kép alatt megjelölt forrás oldal csak az oreo-val jött telókat szedte össze, ezzel esélyesnek nevezve őket. Én szerény angol tudásommal így értelmeztem. A dátumok meg egy valószínűsített telefon fontosság lehet.

(#17793) Henker2


Henker2
addikt

Témák vannak már a legújabb Global ROM-ra?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17794) szaszab válasza Trailblazer (#17780) üzenetére


szaszab
aktív tag

Hahó! Én nemrég költöztettem egy ismerősöm masszívan butafonjáról a névjegyzéket a RN5-jére. Mivel nem SIM-re mentette, és a butafon még a saját memóriájából sem tudta a SIM-re importálni, gépelni kellett (kétszázvalahány nevet) a régiből. Sz'al hiába írunk 2019-et lassan, vannak olyanok (pl) 50 felett (, de akár alatt is), akik most váltanak, és jól jön a SIM-re mentett névjegyzék. ;)

(#17795) whited válasza Henker2 (#17785) üzenetére


whited
addikt

Egy idei készülék és nem jönne rá a pie?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#17796) juve600 válasza jUUh (#17774) üzenetére


juve600
nagyúr

Pixel az Pixel
ennyi :D :D :D

(#17797) Viktor0610 válasza whited (#17795) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Redmi 4 Prime sem kapott droid frissítést, pedig az osztott képernyő miatt eléggé vártam. :(
Az akkori MIUI verziónál reklámozták, mint feature. Csak azt felejtették el közölni, hogy azokon a készülékrkrn, smrlyek Android verziót IS ugranak a MIUI-val együtt.

Samsung Galaxy A54

(#17798) Fulár


Fulár
senior tag

Heti Eu.dev törölve....Fuck.

(#17799) mcsm88 válasza Norby86 (#17788) üzenetére


mcsm88
senior tag

Okostelefonon simről b*szakodni ugyanolyan ésszerű, mint cetliről bepötypögni.
Nem értem a logikát, hogy miért nem egyszerűbb a google fiókból leszinkronizálni a neveket.

(#17800) ElDiabloo válasza Fulár (#17798) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Nem nagy a hiba, valószínű még ma felrakják a javítottat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.