Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Fulár válasza ElDiabloo (#17800) üzenetére


Fulár
senior tag

Ez jó hír! :) Köszi az ifnót!Már egy hónappal le vagyok maradva.Már illő lenne fölrakni.Meg kap egy full gyalut is a vas.Már nagyon ráfér.

(#17802) ktommy91 válasza whited (#17795) üzenetére


ktommy91
addikt

Snapdragon-os redmi-nél az a szokás hogy 1 új főverziót kap. (Ha ugyanannak a telefonnak a global verziója később jött ki már frissebb szoftverrel, akkor az pedig egyet sem.) Ezen túl pedig 2-2.5 évig kapja a MIUI frissítéseket. Minden másra ott az xda.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#17803) robi64 válasza Henker2 (#17793) üzenetére


robi64
aktív tag

Ahogy már ovastam az indiai verzió Android 7.1-el érkezett (nem kap frissitést) a Global pedig 8.1-el (kellene,hogy kapjon),na majd meglátjuk.
@ Henker2
Van téma MIUI 10-re (V10).
Pár link:Link,Link2,Link3.
Legjobb,hogy PC-in megkeresd a tetszett témát,majd a nevét bekopogod a Témák app keresőjébe és elfogadod,90% hogy megtalálod.Mégis jobb,mint hogy átállj indiai régióra vagy használj pld:MIUI ThemeMnager-t mert idővel visszaáll a gyári témára.
Mivel a globálon nem engedélyezi a letöltött témák telepitését.

[ Szerkesztve ]

(#17804) Norby86 válasza mcsm88 (#17799) üzenetére


Norby86
őstag

De nem kell ezzel b*szakodni semmit, ugyanúgy beírom a sim-re a névjegyet ami rögtön meg is jelenik, ha meg új telefont veszek csak átrakom és máris ott vannak a nevek. Én nem bízom a felhőszolgáltatásokban teljes mértékben, mert számtalanszor előfordult régen hogy nem mindent szinkronizált le a telefonommal. Ez pont olyan mint ha azt mondanánk minek a számítógépbe adattároló winchester a zenéknek, filmeknek stb., ha mindent lehet a felhőbe tárolni. Szerintem ez kézzelfoghatóbb ha a sim-en vannak a nevek, de ez az én meglátásom. Az meg nem jelenti azt hogy vcf formátumban nincsenek a gépre és a google drive-ra lementve a névjegyek.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#17805) ElDiabloo válasza robi64 (#17803) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Pont fordítva mint ahogy írod. Az indiai igen 7.1-el jött és meg is kapta a 8-ast. A miénk meg attól, hogy global és 8-al jött, de ez mind a whyred kódnevű modell, ami már az indiainál kapott frissítést szóval pont nem várható.

(#17806) whited válasza Viktor0610 (#17797) üzenetére


whited
addikt

és ha tegyük fel nem kap Pie-t, akkor MIUI-t sem?
vagy ha igen, mikor fogjuk érezni a hátrányát a dolognak ?

( bár én tökéletesen elvagyok még a 9.x. MIUI-val is jelenleg)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#17807) WhiteWalker válasza Norby86 (#17804) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Úgysem tudok őket meggyőzni... En is próbáltam megértetni régebben , de sikertelenül...
Mindig vannak akik mindent jobban tudnak a másiknál és szerintük csak az a jó amit ők csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#17808) Henker2 válasza robi64 (#17803) üzenetére


Henker2
addikt

:C

Köszi szépen

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17809) mcsm88 válasza WhiteWalker (#17807) üzenetére


mcsm88
senior tag

Igen, mindig lesznek, akik mindent jobban tudnak és megmagyarázzák, hogy jobb a simre mentés...
Csak név, szám, email mezőket tudsz használni, de jobb.
Még ennél a pár mezőnél is figyelni kell a maxikális hosszra, de jobb.
Nem tudod csoportba sorolni a névjegyeket, de jobb.
Hamar megtelik a sim, de jobb.
Ha meghal a simkártya, ugrik az összes gépre le nem mentett névjegy, de jobb.

[ Szerkesztve ]

(#17810) madrac válasza mcsm88 (#17809) üzenetére


madrac
őstag

Mindig lesznek olyanok akik nem hajlandóak változtatni dolgokon, mert azt szokták meg és képtelenek változtatni. Sokan még azt se képesek felismerni, hogy csak magukkal szúrnak ki ezzel és nehezítik meg az életüket, nem hallgatnak senkire sem. Nem lehet velük mit kezdeni, rájuk kell hagyni.
Azt mondjuk nem értem, hogy az ilyen emberek miért nem maradnak a buta telefonnál, vagy méginkább a vezetékesnél. Azon még gombok is vannak! Nem mindenkinek való ez az űrtechnika!

[ Szerkesztve ]

(#17811) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
A mai napon sajnos buta módon közlekedtem és betört a kijelzőm. A jövőben szeretném ezt elkerülni. Kijelző csere után melyik képernyővédő fóliát ajánlanátok a telefonra? Fontos lenne hogy a teljes képernyőt befedje.
Köszönöm előre is! 😉

[ Szerkesztve ]

(#17812) mcsm88 válasza creed33 (#17811) üzenetére


mcsm88
senior tag

Egy olyan tok sem ártana, aminek a pereme jól túllóg a kijelző síkján.

(#17813) WhiteWalker válasza madrac (#17810) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, de hát ezt elég nehéz lehet beemelni . :P persze megmondó emberek mindenhol vannak.

Kb az a cirka 100 kontakt ami nekem van , talán megbirkózik a SIM kártya. :U
Had döntsem már el , hogy hova mentsem.

(#17814) Balzak83 válasza mcsm88 (#17809) üzenetére


Balzak83
senior tag

és madrac.

Lehet, hogy igazatok van, de szerintem ennyiben tiszteletben lehet tartani mások véleményét is. Ha neki úgy jó, és megszokta, vagy megszerette, akkor ezt el lehet fogadni. Mint ahogy vannak akik nem romolnak, mert jó a gyári is, mert azt ismerik, megszokták, megszerették. Nem csábítja őket, hogy vannak szebb, jobb, gyorsabb romok. Azt pont jó úgy ahogy készen kapják. Teljesen jogos, és el lehet fogadni. Ettől sztem senki nem kevesebb.

(#17815) creed33


creed33
aktív tag

Srácok még lenne egy kérdésem. Xiaomi redmi note 5 és a xiaomi redmi note 5 pro az két külön telefon?
Amennyiben két külön telefon a kijelzőjük megegyezik? Tehát mindegy hogy melyik típusból rendelem a kijelzőt az ugyanúgy jó lesz?Ez most fontosabb kérdés számomra mint az előző úgyhogy légyszíves segítsetek.🤗

(#17816) ElDiabloo válasza creed33 (#17815) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Indiába más telefon és más a kijelző. Szóval általabán a legbiztosabb ha pro-t veszel.

(#17817) creed33 válasza ElDiabloo (#17816) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!Nem kaptam választ a kérdésemre 😕

(#17818) Ciccuka válasza creed33 (#17815) üzenetére


Ciccuka
veterán

Attól függ melyik változatra gondolsz

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17819) [w] válasza creed33 (#17817) üzenetére


[w]
őstag

egyes telefonos tudástár oldalakon (pl. phonearena) a mi készülékünk a PRO név alatt fut, tehát ennek függvényében keress hozzá kiegészítőket.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#17820) creed33


creed33
aktív tag

Látom be kell mennem egy szakszervízbe megkérdezni.Azért köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni 😁

(#17821) Pityu. válasza robi64 (#17803) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem globálon már egy ideje másik téma van használva leginkább az ikonok miatt váltottam.De még nem dobott vissza gyári témára pedig magyar régión vagyok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#17822) ElDiabloo válasza creed33 (#17817) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Minden kérdésre választ kaptál, csak ezek szerint magad sem tudod mit kérdezel.

(#17823) Viktor0610 válasza ElDiabloo (#17822) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

;]

Már nem válasz.
A heti EU dev. adagunk kimarad? :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#17824) ktommy91 válasza creed33 (#17820) üzenetére


ktommy91
addikt

Nehéz lenne az összefoglaló első 2 sorát elolvasni, esetleg használni a keresőt?

Nincs kerítés.

(#17825) baitsee23 válasza Viktor0610 (#17823) üzenetére


baitsee23
őstag

A change log szerint javítottak a Redmi Note 5-ön is. Csak lesz valami... :)

小米 12 - 8/256GB

(#17826) ElDiabloo válasza Viktor0610 (#17823) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Jó pár dologgal kiegészült a changelog, és már minden minden telefonra kint van. :))

(#17827) Viktor0610 válasza ElDiabloo (#17826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már töltöm is! ;)

Apropó!
Csak nálam van rosszabb üzemidő közel azonos használattal EU dev.-en? A másfél-két napos készenlétből egy napos lett. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#17828) baitsee23 válasza Viktor0610 (#17827) üzenetére


baitsee23
őstag

A héten nekem is gyorsabban merült. Én valami app(ok)ra gondoltam...

小米 12 - 8/256GB

(#17829) Elemental


Elemental
addikt

A "facebook app manager" meg valami "media" leszívott az éjjel 50% akksit? Ezek tilthatók? Ez a facebook app manager kell a facebook apphoz?

(#17830) Trailblazer válasza Elemental (#17829) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amikor global stable-t használtam, az elsők között ütöttem azokat agyon, a "rendes" FB appal egyetemben. Érdemesebb különben is a FB Lite-ot használni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17831) WhiteWalker válasza Trailblazer (#17830) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jah , csak a FB lite és egyéb alternatívak elég rendesen szelektaljak a hírfolyamot...

[ Szerkesztve ]

(#17832) Trailblazer válasza WhiteWalker (#17831) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgy mondanám, hogy jobban össze van kuszálva. :B Cserébe nem terpeszkedik akkora méretben.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#17833) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A 8.12.20-as EU dev miért nem jön OTA-n?

A fórumán miért zöld az ikonja? A korábbi verzióknál sárga.

(#17834) WhiteWalker válasza Trailblazer (#17832) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tény hogy kisebb :DDD , de annyit is ér... Sajnos ...

(#17835) ElDiabloo válasza Jim74 (#17833) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Minden verziónak mást színt szoktak adni. Ha megnézed ez már 10.3-as.

(#17836) baitsee23 válasza Jim74 (#17833) üzenetére


baitsee23
őstag

Nekem jött értesítés, csak nem úgy szedtem le. Azt sem kaptál?

小米 12 - 8/256GB

(#17837) robi64 válasza Pityu. (#17821) üzenetére


robi64
aktív tag

Egyezek veled,én használom pár hónapja a Revenant v10 -et.Miután letöltöttem és telepitettem Third-Party app-al:Themes Manager vagy My Themer for MIUI,pár órán belül valamikor 1 nap,visszaállt a gyári témára,ugyan igy mikor cseréltem fontot.
Miután letöltöttem és elfogadtam a beépitett Témák app-al minden rendben.Nincs visszaállás.(Global ROM).

[ Szerkesztve ]

(#17838) Elemental válasza Elemental (#17829) üzenetére


Elemental
addikt

A facebook app managert letiltottam, a facebook alkalmazás működik. Ezt a media valamit nem találom.

(#17839) baitsee23


baitsee23
őstag

Az új (8.12.20.) EU. dev-nél hiába installálom az AI modult a Magiskba (18), a kamera appba nem integrálódik. Másnál?

小米 12 - 8/256GB

(#17840) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Nemrég telepítettem az új eu devet.
De valami nem kerek nalam, minden laggol, lassan tölt be. Másnál minden oké? Esetleg valami ötlet?

Csend a lelke mindennek!

(#17841) Jim74 válasza ElDiabloo (#17835) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Baitsee23: ha bemegyek a frissítő menübe, ott az ellenőrzésre azt írja, hogy a legutolsó verzió van, vagy nem tud a szerverre csatlakozni. 8.12.13-as verzió van fent.

[ Szerkesztve ]

(#17842) madrac válasza Balzak83 (#17814) üzenetére


madrac
őstag

és Mikamaka:

Félreértés ne essék, mindenki úgy használja a telefonját ahogy akarja, csupán a saját véleményünket írtuk le erről (ha egyáltalán itt szabad ilyet anélkül hogy többen elharapnák az ember torkát..), mert nem értjük valaki miért szívatja saját magát ezzel még a 21. században, ha már van egy ilyen korszerű okostelefonja ami elvileg pont azért van, hogy megkönnyítse az életét. A custom rom már egész más jellegű téma. A felhőben tárolt névjegyek funkció minden androidban alap szolgáltatás, ehhez nem kell custom rom.

(#17843) Laza... válasza madrac (#17842) üzenetére


Laza...
addikt

Ez olyan mint az ízlés, amin ugye nem vitatkozunk.

Never give up!

(#17844) baitsee23 válasza Jim74 (#17841) üzenetére


baitsee23
őstag

Általában nekem is azt írja, de most csináltam egy kéthetes mentés visszaállítását, és a bebootolásután egyből fent volt a frissítés ikonja, hogy van új verzió. Letölteni nem próbáltam, mert már le volt.

小米 12 - 8/256GB

(#17845) madrac válasza Laza... (#17843) üzenetére


madrac
őstag

Hiába rugózunk ezen, ez teljesen más kategória mint az ízlés, hogy valakin piros vagy zöld kabát van-e. Ez senkit se érdekelne. Maximum úgy lehetne ráerőltetni ezt a hasonlatot, ha valaki 0 fokban is egy szál pólóban megy ki az utcára flangálni, megszokásból... Ekkor is jogos lenne az értetlenkedés, de ez már megint nem ízlés kérdése.
De ha már hasonlatok, én jobbat tudok. Például, ha valaki vesz egy korszerű autót amibe nem tankol, és inkább lovakat köt elé, és azzal közlekedik.... Az ember nyilván értetlenül állna eme jelenség előtt is. Testhezállóbb lenne neki inkább eleve egy lovaskocsi ami töredék árból ki is jön és még spórolt is rajta.
Vagy vesz egy autót aminek az összes ablakát lesötétíti (igen az elülsőt is), és még meg is magyarázza, hogy az miért jó... az már paranoia kategória ha lenne, ha erre az lenne a magyarázat, hogy őt senki se lássa az autóban...
Na mindegy, ezek már tényleg filozófiai kérdések.

(#17846) Jim74 válasza baitsee23 (#17844) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az előző hetit nekem is felajánlotta, de ezt most nem. Érthetetlen :(

(#17847) ElDiabloo válasza Jim74 (#17846) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Miért nehéz az a 3 érintés, hogy manuálisan letöltsd és ne kelljen várnod? :)

(#17848) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Lehet ehez a telefonhoz vizallo tokot kapni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#17849) mcsm88 válasza tvamos (#17848) üzenetére


mcsm88
senior tag

Én sufni tokot használok melóhelyen.
"Tépőzáras" műanyagzacskót.

(#17850) Jim74 válasza ElDiabloo (#17847) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem nehéz, dehogy. Csak nem tudom az okát, hogy miért nem jön OTA-n.

De akkor ez a verzió letölthető és nyugodtan telepíthető, minden f*sza vele? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.