Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja

Hozzászólások

(#7601) kovsol válasza Micsurin (#7598) üzenetére


kovsol
titán

Aha én is 10 ujjas vakírással tolom. 4 éven át tanultam gépírást. Ugyan olyan gyorsan gépelek mint ahogy egy átlag ember beszél.
Nálunk úgy nézett ki ebből egy dolgozat, hogy ki voltak rakva a könyvek a padra, majd 10 perc alatt ki mennyit tud gépelni. 1 hiba 4-es, 2 hiba 3-as ... Javítani nem lehetett a szövegben. Mi mondjuk számítógépen toltuk, de olyan szóvégszerkesztőben ahol le volt tiltva a backspace. Utána ha ez már ment akkor áttértünk arra, hogy lehet már javítani is.

Én pl az IBM ben melózom és látom, hogy a munkatársaim pötyögtetnek, meg össze vissza lassan gépelnek. Bizony aki informatikával akar foglalkozni egész életében annak saját érdekében is érdemes megtanulnia. Én pl simán beszélgetek a mellettem ülővel és rá nézek, miközben gépelek és teljesen hibamentesen megy odanézés nélkül is, tudom mikor gépeltem el és javítom.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7602) Micsurin válasza Algotis (#7599) üzenetére


Micsurin
nagyúr

eh eh eh , jól esett az epédnek? amúgy meg ne szurkálódj mert javul az a helyesírás :C tanár szerint már nem ótvar csak csapni valló
kovsol: bakker :Y

van valami state of decay az most teljes game vagy demo? rögtön az első oldalon nagy képként :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7603) Mister_X válasza Micsurin (#7598) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Inkább extra nyelvtanórák. ;]

@kovsol: az igen :Y Gondolom nem volt könnyű. Én is tudok kb. olyan sebességgel vaktában gépelni, de szoktam véteni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7604) kovsol válasza Mister_X (#7603) üzenetére


kovsol
titán

Most már kb 13 év eltelt az első gépírás órám óta, volt ideje, hogy beleégjen az agyamba.

May the Force be with you!

(#7605) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Gépírás FTW! :DDD Gimi utolsó évében tanultuk, meg ötödéven, azóta is csak úgy tudom a bill-t használni. :D

Live-Die-Respawn

(#7606) Micsurin


Micsurin
nagyúr

walking dead lehúzva :DD

Prof01: köszi jó , hogy ki írtad :K

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7607) sajtee válasza kovsol (#7601) üzenetére


sajtee
senior tag

Mi is olyan programmal tanuljuk. Általában időre írunk szakaszokat, szövegeket. Megvan, mennyi leütésszámnál hány hibád lehet.

A magyarral szerencsére soha nem volt bajom. Illetve de, az elméleti részével, de a helyesírásom mindig jó volt. Nekem egyszerűen bssza a szemem, ha nem jó :D

(#7608) Micsurin


Micsurin
nagyúr

crysis4 lehet nem fps lesz na akkor az lesz , ám érdekes... egy rpg crysist elfogadnék :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7609) zsotesz81 válasza sajtee (#7600) üzenetére


zsotesz81
senior tag

én is megtanultam anno a 10 ujjas gépelést, szintén IBM-ben dolgozok mint kovsol, és nekem is nagyon hasznos

(#7610) Buster17 válasza Algotis (#7580) üzenetére


Buster17
addikt

A-a. Ez Oberösterreich -ban volt

Közben látom hogy tévedés volt. :) a libás az ari :P

[ Szerkesztve ]

(#7611) sajtee válasza zsotesz81 (#7609) üzenetére


sajtee
senior tag

Persze, jó dolog az, ha használod, de én nem szeretem és tudom (illetve remélem), hogy a munkám során nem legfőképp erre lesz szükségem. Persze ki tudja, lehet, hogy valami asszisztens leszek :DD

(#7612) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Gyáá, de büszke vagyok magamra, végre hasznát vettem az infóórán tanultaknak. Pöpecül össze is hoztam németül egy önéletrajzot és kísérőlevelet, előbbit meg magyarul is. Aztán hátha be tudom majd valahova adni az első kettőt... Csak kép kellene.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7613) Prof01 válasza Mister_X (#7612) üzenetére


Prof01
veterán

Külföldön nem igazán kedvelik a fényképes önéletrajzokat. Én se raktam az enyémbe. Legalábbis angolok nem szeretik, németben nem tudom biztosan, hogy van.
De ha jóképű vagy, akkor rakd bele nyugodtan!: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#7614) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7615) Mister_X válasza Prof01 (#7613) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Majd kiderül. Ha kérnek, szívesen adok. Jó lenne valami külföldi meló...

Te meg aztán spieler vagy, tolod angolul is meg lengyelül is :D

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7616) kovsol válasza Mister_X (#7615) üzenetére


kovsol
titán

Nekem is célom a külföldre kiköltözés. Viszont én szakmámban akarok melózni. Jelenleg még csak 2 év szakmai tapasztatom van, szeretném ezt 4-5 évre duzzasztani és utána megpróbálni.

May the Force be with you!

(#7617) Mister_X válasza kovsol (#7616) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A költözés nekem még várhat egy évet érettségi miatt. Csak most nyárom szeretnék kiutazni, hogy amíg hazai viszonylatban hülyére keresem magam, ragadjon rám egy kis nyelv is (nem ártana egy felsőfokú...).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7618) roberto211 válasza sajtee (#7600) üzenetére


roberto211
őstag

Ne bántsd már. :)

Amúgy ez a gépírás mit takar valójában? Tehát miben tér el egy "átlagos" saját tapasztalaton épülő íráson? Tudom hülyén hangzik ez de máshogy nem lehet elmondani, mert valaki 2-2 ujjal tanul meg írni valaki 1, valaki 4-4. Én speciel 2-3 ujjal szoktam. Bal kezemből 2ujjam használom jobb kezemből meg 3at :DDD :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#7619) kovsol válasza roberto211 (#7618) üzenetére


kovsol
titán

10 ujjas vakírás :D megvan melyik billentyűt melyik ujjaddal ütöd le és a leghatékonyabban tudsz így gépelni. googleban keress rá esetleg. Kb úgy néz ki, hogy az asdf jklé billentyűkön pihenteted a kezedet (itt van is a f és a j billen egy kis pöcök, ez azért van, hogy vakon is vissza találj az alap helyzetbe.) Aztán ebből az alap kéztartásból kiindulva mind a 10 ujjadat használva lefeded a billentyűzetet és gyorsan gépelsz :) nagyon gyorsan.

(#7617) Mister_X múlt évben augusztus, szeptembert töltöttem Angliában. Nagy élmény volt számomra. Szívesen kimennék Németországba vagy Angliába hosszabb távra is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7620) MasterMark válasza roberto211 (#7618) üzenetére


MasterMark
titán

Én a kisujjamon kívül minden ujjammal gépelek, de a kisujjammal csak a shift-et nyomom.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7621) Mister_X válasza roberto211 (#7618) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A lényeg az, hogy megtanulj villámgyorsan, hiba nélkül gépelni tíz ujjal. Gondolom én.

@MasterMark: detto, én is 8+2 ujjas gépelést tudok. :D

@kovsol: simán kimennék én is. Csak ugye érdekes lenne szeptemberben felhívni a családot, hogy "bocs, nem megyek haza, mert inkább dolgozok". Simán megtenném, de utána folyton marna, hogy nem fejeztem be a tanulmányaimat.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7622) roberto211 válasza kovsol (#7619) üzenetére


roberto211
őstag

Így már értem akkor. :)

(#7620) MasterMark: Fhuu én így tuti nem bírnám megszokni :DDD

(#7621) Mister_X : Háát. Villámgyorsan nem kell gépelnem, hibákat meg úgy ellenőrzöm,hogy átolvasom még egyszer amit írok. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#7623) kovsol válasza MasterMark (#7620) üzenetére


kovsol
titán

pedig a kisujjak nagyon fontosak. Ha azokat nem használod akkor lényegében csak 3+3 ujjadat használod, ha a space lenyomását nem számoljuk :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7624) MasterMark válasza kovsol (#7623) üzenetére


MasterMark
titán

Így van inkább 3+3.

De akkor a tíz ujjasnál se túlozzunk, az csak 4+4. :) Ahhoz képest nem rossz a 3+3 :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7625) roberto211


roberto211
őstag

Találtam is egy videót. :)

Utolsó kommentet érdemes elolvasni. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#7626) Mister_X válasza kovsol (#7623) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most hogy megnézem, valahogy én is így gépelek. Talán a gyűrűs ujjam többet fed le, mint a kis ujjam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7627) MasterMark


MasterMark
titán

Nice! :C

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7628) tDr1v3r válasza kovsol (#7623) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én is hasonlóképp gépelek... mondjuk vicces hogy nem tanultam, csak az évek alatt ragadt rám valahogy. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7629) woodbear


woodbear
addikt


Majdnem kerek lett :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#7630) MasterMark válasza woodbear (#7629) üzenetére


MasterMark
titán

És hogy lett az az 1? :F

Switch Tax

(#7631) oriic válasza MasterMark (#7630) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vannak 5G alatti acsik is.

Live-Die-Respawn

(#7632) MasterMark válasza oriic (#7631) üzenetére


MasterMark
titán

:Y

Switch Tax

(#7633) Mister_X válasza MasterMark (#7632) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Congratulations!
Achievement earned: First Launch
1G"

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7634) MasterMark válasza Mister_X (#7633) üzenetére


MasterMark
titán

Ohh. Hát de ez XBOX-os játékban?

woodbear: Grat. :C Mióta gyűjtöd?

Switch Tax

(#7635) woodbear válasza MasterMark (#7634) üzenetére


woodbear
addikt

Kösz, passzolnám a kérdést. amióta boxom van, kb 5éve :D
ahhoz képest meg nem sok...De régen nem mentem rá az acsikra...elejében azt sem tudtam mik azok, meg miket kell hozzájuk csinálni XD

[link]

Oldalam: www.swsfoto.de

(#7636) Mister_X válasza MasterMark (#7634) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát nem is PS3-asban, mert ott trófeáznak ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7637) MasterMark válasza woodbear (#7635) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, mindenki átesik azon a korszakon, hogy és akkor most ezt mire lehet elkölteni, de és akkor mire jó. :DDD

Mister_X: Igen köszi, tudtam, hogy rád lehet számítani. :K

Switch Tax

(#7638) woodbear válasza MasterMark (#7637) üzenetére


woodbear
addikt

wtf?! nem értem a mondatod :D

Oldalam: www.swsfoto.de

(#7639) MasterMark válasza woodbear (#7638) üzenetére


MasterMark
titán

Igen van ilyen mikor éjjel nem alszok és az akusztikáról olvasgatok.

Switch Tax

(#7640) sajtee válasza kovsol (#7623) üzenetére


sajtee
senior tag

Egyébként egyszer olvastam, hogy ezt a QWERTY/QWERTZ billentyűzetet az írógépektől vettük át "megszokásból" és más billentyűzetkiosztással még gyorsabban tudhatnánk gépelni. A nevét sajnos elfelejtettem.

(#7641) kovsol válasza sajtee (#7640) üzenetére


kovsol
titán

azerty ?
Vannak ilyen billentyűzetek amúgy. De én már nem tudnék ennyi év után arra átszokni.

May the Force be with you!

(#7642) sajtee válasza kovsol (#7641) üzenetére


sajtee
senior tag

Meglehet, sőt, valószínű, hogy ez volt az.

(#7643) oriic válasza sajtee (#7640) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Melyikre gondolsz, az AZERTY-ra?

Live-Die-Respawn

(#7644) sajtee válasza oriic (#7643) üzenetére


sajtee
senior tag

Igen, kovsol is az előbb írta.

(#7645) oriic válasza sajtee (#7644) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Telefon nem mutatta még azt a hsz-t, csak miután elküldtem sajátomat. :)

(#7646) kovsol

:P

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7646) kovsol válasza oriic (#7645) üzenetére


kovsol
titán

kifogás.txt

;]

May the Force be with you!

(#7647) molnarpeter válasza sajtee (#7640) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Dvorak ugrott be nekem.

(#7648) Prof01 válasza MasterMark (#7632) üzenetére


Prof01
veterán

Sőt! Van 0 G-s acsi is. Azt hiszem a 50 Cent játékban. :D

Grat woodbear! :C

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#7649) sajtee válasza Prof01 (#7648) üzenetére


sajtee
senior tag

Borderlands-ben is van.

(#7650) oriic válasza Prof01 (#7648) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Halo 3-ban is van.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.