Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) ollie válasza GaburroSan (#27250) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, még nagyobb lesz a sírás az "OP" type miatt.

***

(#27252) Patrick76496 válasza Fel (#27249) üzenetére


Patrick76496
őstag

Kicsit lemaradtál. :) Viszont a te leírásod részletesebb, én ezeken átfutottam. :B

(#27250) GaburroSan: Végre! :C Az az átütés-célzási idő buff már nagyon kellett, kíváncsi vagyok, milyen lesz így. Az a gun depression nerf viszont nagyon fájós, most már olyan lesz, mint a T-54-nek. Jól veszem ki, hogy kicsit jobban fog menni és pontosabb lesz menet közben? Ezeket a részletes adatokat hol találtad?

Kicsit off:

Mit lehet felismerni a képen? ;]

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27253) Bingisz válasza Patrick76496 (#27252) üzenetére


Bingisz
addikt

Malinovka a háború után jó pár évvel :)

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#27254) Fel


Fel
addikt

Az autoloaderes amcsi tankok új adatai:

A T71 alapértelmezett páncéltörő lőszere korábban is APCR volt? Mert most az..
A T57 Heavy egész combos RoF buff-ot kapott. 6,51-ről 7,74-re.. Kapott +100 hp-t. És a páncélzat adatai megváltoztak (203 mm-es front 127 mm helyett).
A T54E1-nél csökkent a RoF, a T69-nél nőtt egy kicsit.

(#27255) scyllarus válasza Patrick76496 (#27248) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem is 25 Mb-es netem van, 5 perc alatt lent volt minden, most töltsétek :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#27256) vbbb válasza Patrick76496 (#27252) üzenetére


vbbb
őstag

Nem véletlenül lassabb lesz? Tier 9es motor helyett T8-at kap?

UPDATE:

Ja nem...:)

[ Szerkesztve ]

(#27257) Patrick76496 válasza scyllarus (#27255) üzenetére


Patrick76496
őstag

T-Home-os vagy? Nekem még most is lassan jön, de lehet csinálok egy restartot. Szerk.: Még mindig lassan jön, nem olyan ez, mint a BitTorrent, hogy 3 MB/s-el töltsön le. :B Szerintem túl sok a letöltő megint.

Wot-News-os kép a titokzatos 113-mas modelről... Szerintem inkább néz ki mednek, mint heavy-nek.

(#27256) vbbb:
Csak a szintje változik, a lóerő nem. Én emiatt gondoltam:

• Reduced ground resistance by 20%

Ha jól értem megváltoztatták a föld ellenállását 20%-kal.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27258) Plasticbomb válasza GaburroSan (#27250) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azéer átolvastad, mielőtt írtál? Ez félig nerf, és félig buff is.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27259) scyllarus válasza Patrick76496 (#27257) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, én is T-s vagyok. De nem hiszem, hogy 2,1 giga lejött ennyi idő alatt, lehet, hogy kevesebb kellett. Én csak tegnap húztam le a tesztklienst, lehet, hogy abban már sok benne volt a mai verzióból :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#27260) Patrick76496 válasza scyllarus (#27259) üzenetére


Patrick76496
őstag

Érdekes. Nekem az eredeti teszt is (8.1 tesztről patchelve egy 4 gigás fájllal) legalább 4 óra volt mire lejött. Neked az mennyi időbe tellett?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27261) myckey


myckey
veterán

frissítés...5 perc alatt az egész...
már megy is :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#27262) Patrick76496 válasza myckey (#27261) üzenetére


Patrick76496
őstag

Neked milyen neted van basszus? ;] Csak nekem szedi le a 1,5 gigás fájlt? Semmit nem töröltem ki.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27263) S.Copperpot válasza -vitya- (#27226) üzenetére


S.Copperpot
tag

Most nincs előttem a játék, de akit mi ismerünk, az Sampi néven fut, tudod, mint a gomba. :)

We have our own place in the universe, and it is a dark, cruel role we play. We are the revolutionaries, we are the usurpers to the heavenly thrones. We are the enemies of the Gods.

(#27264) Plasticbomb válasza Patrick76496 (#27248) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nekem csak 80 MB-t töltött le, szóval szerintem csak a tech treeből vették ki a tankokat, a textúra és a többi benne marad a játékban, gondolom... (Hja és azért csak 80, mert az előző test client-et simán csak lefrissítettem.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27265) myckey válasza Patrick76496 (#27262) üzenetére


myckey
veterán

:DDD
én nem tudom,hogy te neked mit szed még..... :D

nekem töltött valami 80 és 20 megásat....utána ápdételt....osz csókolom :C

most pedig buzi a szerver :O
de nem adom fel...lázasan nyomkodom a connectet :DD

nosza!
má benn vagyok

egyébként aminek örülök,hogy lehet venni M4A2E4 TR5 gépet...persze prém..de nekem nagyon bejön :C :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#27266) Fel válasza Patrick76496 (#27262) üzenetére


Fel
addikt

Nekem egy hatvanegynehány megás fájlt szedett csak le. Neked már a 8.3 jön.. :DDD

A tesztkliens launcherében ki van nálam kapcsolva a torrent, mert amikor azzal ment tényleg tetű volt. Most jó.

--------------------------------------------------

Ez a durcásított T57 HT nagyon jó lett. Eddig szerintem (a gyengébb mozgékonyság miatt) alulmaradt az AMX 50B-vel szemben, de most ez a tűzerő turbózás nagyon jót tett neki. Venti + BiA perk és a töltésidő 22,91s. A két lövés közötti idő marad 2s. Kíváncsi vagyok lesz-e teszt #3..

(#27267) Patrick76496 válasza Plasticbomb (#27264) üzenetére


Patrick76496
őstag

Akkor valszeg a modok baszkuráltak el valamit, vagy nem tudom, az 8.2CT1 sem csak úgy jött le a semmire, előtte már ott volt a 8.1CT*, mégis le kellett töltenie azt a 4,166 gigát. De kövér ez a WoT. :)

(#27266) Fel: Ja igen, nem is mondtam én VIP tester vagyok. ;] Adott a WG egy kódot, amit a főoldalon kell beaktiválni, és nekem már lesz Su-100Y és WZ-113 is. Jó is lenne. :) Amúgy most hogy szólsz tényleg. Eddig ki volt kapcsolva a torrent, jött kb 200 kB/s-sel, bekapcsoltam a torrentet, máris full sebességgel jön. :R

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27268) Zeratul válasza Patrick76496 (#27257) üzenetére


Zeratul
addikt

20% kisebb talaj ellenállás akkor végre nem benyugtatózott csigaként fog gyorsulni és fékezi le egy sárcsomó.

(#27269) Veatta válasza Zeratul (#27268) üzenetére


Veatta
aktív tag

Ezzel a buffal viszont megdől az a paradoxon, hogy nem lehet jobb egy premium az azonos tierű kifejleszthető testvérénél...

(#27270) Patrick76496 válasza Zeratul (#27268) üzenetére


Patrick76496
őstag

De tényleg, a Henschel Tiger-nek jobb a fajlagos teljesítménye. Mondjuk a páncélja is olyan, de azért kicsit kellemetlen, hogy egy 7-es heavy lehagy egy 8-as medet hegyre menéskor.

Újabb ASAP videó

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27271) vhw válasza Patrick76496 (#27270) üzenetére


vhw
addikt

Hm... T8-T10-ben ezek szerint elhanyagolható a prem ammo használatának növekedése. De itt már egyébként is egész jó ágyúk vannak amik teszik a dolgukat normál AP-vel is. Plusz az interjúban is emlegetett "átlag player" bajosan hozza ki nullára a 8as tankot is, nemhogy még lőszerre költse a creditet. (átlag ~20k kredit nyereség T8as prem tankkal, prem acc nélkül, tényleg ilyen súlyos a helyzet? :Y )

Viszont... nem volt szó T4-5-6-os szinten mi a helyzet? Véletlenül nem emlegették, hogy a troll Hetzerek, PzIV-ek, Shermanek milyen változást okoztak?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#27272) vbbb


vbbb
őstag

Valakinél van fiatal tizenéves gyerkőc aki játszik a játékkal? Kezdeti lépésben mit érdemes a szájába rágni azon kívül, hogy eleinte együtt megy vele az ember és magyaráz? :)

Én gondoltam először ezt olvastatom el vele, hátha ragad valami rá. :)

(#27273) ollie válasza vbbb (#27272) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tizenmennyi? Nem mindegy, máshogy állnák hozzá egy tizenegy, meg egy tizenhat éveshez.

***

(#27274) D.Orion válasza vbbb (#27272) üzenetére


D.Orion
veterán

Lesse meg az alap tutorial videókat, még ha nem is érti már a képanyag is sokat segít. Fontos neki elmagyarázni, hogy a legjobb páncél az egy ház vagy egy szikla. :) Ilyen alapvető dolgokkal, hogy ha tisztában van, akkor már rossz játékos nem lehet.

Sehova ne menjen egyedül, a hősök korán hallnak.
Csak fedezékből vagy rejtett helyről lőjön.
Folyamatosan nézze a térképet.
Használja ki a harmadik nézet előnyeit(sarok mögé be tud nézni, hogy épp merre áll az ott lévő tank).

Csupa olyan dolog amit te is tudsz. Szerintem a negatív szögelést és egyéb extra dolgokat ráérsz T5 magasságában elmagyarázni neki. Invite kód nem kell? :U Ajándék 3nap prém, minimaus.

Szerk.: Szerintem ha T1-ben van még, akkor egy 30-40kört menjen csak ott, hogy mégis valamennyire megismerje a pályákat. Hagyd gondolkodni, ne te mondj el neki mindent, mert akkor nem lesz kreatív játékos.

[ Szerkesztve ]

(#27275) echterion válasza ollie (#27246) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, én nem igazán tudom, hol kéne lőni. Néha még oldalról is csak 0 dmg van. Az igaz, hogy sokszor a goldammo sem segít. Biztos, nem jó helyen lövöm. Egy gyenge pontról tudok csak, ami a hasán van két fekete izé. De ha nem oda megy, mert csak, akkor pattan, vagy nem megy át.

**********

(#27276) vbbb válasza D.Orion (#27274) üzenetére


vbbb
őstag

Köszönöm, majd valahogyan így állok neki!

Olyan kódom van nekem is ahol 3nap prém meg 1000gold-ot adnak az új játékosnak. Neked olyan van ahol tank is jár? :Y

(#27273) ollie

10 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27277) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Nektek hogy megy a játék? Én most olyan csapatba kerültem, hogy hihetetlen... A KV-5-től lefelé nem sikerült a fiúknak sebezniük sem... Ami azért érdekes, mert 8 tankról van szó, ami több mint a fél csapat. :C

(#27278) D.Orion válasza vbbb (#27276) üzenetére


D.Orion
veterán

Elnéztem. :B 1000gold, 3nap prém.

Dobi 562: :Y Mi az a ~200xp T7-es vesztes csatában? Azmiaz? 2-3leadott lövés? :Y

[ Szerkesztve ]

(#27279) vbbb válasza D.Orion (#27278) üzenetére


vbbb
őstag

Na azért! Csodálkoztam volna erősen. :D

Egyébként szerintem nem lesz gond...kitűnő volt egész eddig a gyerek, a legrosszabb jegye talán 4es volt...még egy vacak fekete pontot se kapott soha, mondjuk egy kicsit hiperaktív. ;)

(#27280) Dobi 562 válasza D.Orion (#27278) üzenetére


Dobi 562
addikt

Én 1400-at sebeztem (11löv/8 találat), a T34 1600-at (6/5), a Centurion is 1400-at (15/10).

------------------------------------------------------------
(#27279) vbbb : "mondjuk egy kicsit hiperaktív" ----> akkor egy T-50-2 a legmegfelelőbb választás neki. Vagy egy jó kis amx. :)

[ Szerkesztve ]

(#27281) D.Orion válasza Dobi 562 (#27280) üzenetére


D.Orion
veterán

Mocsok kevés az az XP ennyi szenvedésért.

(#27282) kanyipicske válasza Dobi 562 (#27277) üzenetére


kanyipicske
tag

T8ba most mentem egy kört kis amx 12t vel q csapat össz sebzése 2000 volt amiből én abszolváltam 1200at:)

Ami nem öl meg, az nagyobbá tesz - Super Mario

(#27283) virkir válasza Dobi 562 (#27277) üzenetére


virkir
veterán

IS.8, T-54, GWPanther, elsőre duplázva közepesen, E2 nem sikerült az M4 meg ilyen lett szintén elsőre.

Na itt rögtön ki is léptem, azóta el se indítottam a játékot. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#27284) vbbb


vbbb
őstag

Két hete nem mentem már Löwe-vel...sose volt még meg a 'Tank ász' vele.

Győzelem!
Csata: Widepark 2012. november 29. 19:37:50
Jármű: Löwe
Szerzett tapasztalat: 2 642 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 79 386
Csatában elért Achievement: Megszálló, Mesterlövész, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"
Damage Dealt : 3657

Prémium nélküli



(#27285) nyunyu válasza D.Orion (#27274) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem ha T1-ben van még, akkor egy 30-40kört menjen csak ott, hogy mégis valamennyire megismerje a pályákat.

Azt a negyet, amit beadhat T1 tanknak? (Province, Mines, Malinovka, Himmelsdorf)

Hihetetlen amugy, mennyire nem ismerik a Malinovkat ezen a szinten, multkor egyedul voltam a Mark I-gyel, aki korbe probalt menni, hatbatamadni az ellent.
Mindenki mas a mezo ket szelen, rosszabb esetben a mezo kozepen probalt atrohanni :DDD

Mondjuk feljebb is vannak hajmeresztoek, szinten Malinovka, csak encounter mod, T9 meccs, mi vagyunk a deli oldalon.
Beallok kedvenc toparti, bokros helyemre JP2vel kempelni, leparkol mellem egy E50.
Ferdi szerencsetlenkedik egyedul az erdoben, mire az osszes heavy elindult felallni a nagy mezo deli oldalan levo falakhoz. :W
Aztan a ket TD a noob, mert nem birunk el a hegyrol lezudulo 5 heavyvel, amit senki nem spotolt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27286) Dobi 562 válasza virkir (#27283) üzenetére


Dobi 562
addikt

Szép! :R

Én mentem Jumbo-val 5 nyertes kört, majd a 6.-ban a csapat felének ismét csak nem sikerült sebeznie sem...

(#27287) Napfénysüti válasza vbbb (#27284) üzenetére

Volt már vele nagyon hasonló köröm de Tank ászom még nincs. :N

Més que un club!

(#27288) vbbb válasza Napfénysüti (#27287) üzenetére


vbbb
őstag

Nekem is a 694. csatára adta be. Előtte megvolt már az '1'-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#27289) Napfénysüti válasza vbbb (#27288) üzenetére

Akkor még van pár meccsem addig, talán olyan 200 körül járok. De most több bevetésen lesz az oroszlán mert pénzt kell farmolnom az IS-7-re. Jó lenne vasárnapig megvenni. :)

Més que un club!

(#27290) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Mára ezzel a szép csatával be is fejeztem. Bár a csata jól sikerült, de a csapatot inkább hagyjuk. Rajtam kívül még egy IS-3 volt aki csinált 3,2 dmg-t, a többieknek 1K-t sem sikerült összelődözniük (zömében 7-8-as tankok).

Természetesen egyedül mentem a hülye faluba középre, de nem volt gáz, mert az ellennek sem volt annyi esze, hogy 5-en vagy 6-an letámadjanak. Persze innen még vissza kellett mennem a kezdőkörünkhöz, mert az egész csapatunk kevés lett volna egy IS-6-KV-5 páros ellen... Aztán kilőtt az egyik ellenséges arty. A 2 arty egyébként túlélte a csatát, mert a Párducunk hősiesen befoglalta a bázist, miközben körbe-körbe rohangált. Persze jobb biztosra menni, hiszen már csak 6 saját tankunk volt a 2 ellenséges arty-ra. GJ! GG! Siemka! Witam! :C

(#27291) diegho


diegho
nagyúr

Úgy érzem megtaláltam a méltó 10. tier10 tankomat:
Victory!
Battle: Widepark 2012. november 29. 20:54:32
Vehicle: T57 Heavy Tank
Experience received: 3 758 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 76 285
Battle Achievements: Master Gunner, Sharpshooter, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Első kör természetesen. Kicsit kevésnek tűnik a 36 lőszer, de amúgy nagyon jó gépezet ez.

(#27292) forras2


forras2
őstag

Mi ez már???
Foglalom a zászlót.... 100%-ra mentünk, közben az ellen foglalta a miénket.... amikor elérte a 100%-ot a foglalásom, akkor járt az ellen 81%-nál.... 2-en foglaltak.... és az Ő foglalásuk is felment 100%-ra, és döntetlen.... :W

(#27293) vbbb


vbbb
őstag

Fúúúú, de szarul adja egyfolytában.....agyatlan barmok tömkelege!

(#27294) Enzolord


Enzolord
addikt

Elmondaná valaki, hogy miért szaporodtak meg ennyire ezek a .... artyk????
Nem 1-2 van csatánként, hanem 5-6... Tele a ...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#27295) Patrick76496 válasza vhw (#27271) üzenetére


Patrick76496
őstag

Olyan nagy tierben már sok mindenre elég a T8-as tank átütése, nincs nagyon szükség goldra, hiszen kis szerencsével még a 10-eseket is képesek átlőni szemből. Type kivételével még én sem használtam el egy gold ammo-t sem T5 felett. Én sem hallottam semmit sem a Pz4, M4, stb trollokról, ezek szerint ők nem tartják őket ópénak, vagy nem is sírt senki sem miattuk. :) Az viszont tényleg durva, hogy átlag 20k kredit, de lehet, hogy a tiszta keresetre értette. Durva is lenne, ha mindenki átlag 20k-t keresne Löwe-vel meg T34-el, bár már így is sok a hülye.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Meg kell hogy mondjam, nagyon jó lett ez a Type. :DDD 3 prémes körből egy sem lett 75k alatti, úgy érzem visszajött belé az az erő, amit a 8.0-ás páncél változtatások elvettek tőle. Saját magához képest megy mint az állat, gyorsan céloz, és legtöbbször 260 körülieket sebez. Most már maradjon is így, T8-ban a Pershing-nek is van 180 átütése, ráadásul kompenzálva is lett a gun depression megcsonkításával és a töltésidő megnövelésével. Eddig 100-as kiskínaiakkal, ventivel, és rammer-rel töltött 6,75 mp alatt, most ez a szám 7,34-re nőtt ugyanezekkel a feltételekkel. Ahogy láttam, a kisebbik is kapott egy kis buffot, csak ezentúl T7-be tartozik.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27296) Napfénysüti válasza Patrick76496 (#27295) üzenetére

Na akkor nem csak én vagyok egyedül aki nem lövöldöz gold ammót. :)

Més que un club!

(#27297) Patrick76496 válasza Napfénysüti (#27296) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ezek után ha tényleg ilyen marad a Type, nem is fogok (bár még mostani állapotában sem sokat lőttem el). ;) Eddig az volt kellemetlen a Type-ban, hogy abban sem lehettél biztos, hogy saját magad képes vagy átlőni. Ma már igen, és még így sem olyan kegyetlen ópé, most is ő lő a második leglassabban a T8-as medek közül, és mint az előbb említettem, kompenzálva lett a gun depression-nel. A célzási ideje még mindig neki a leglassabb a testvéreihez képest, de már pont elég. 8.2-től ő lesz a legkisebb ROF-fal rendelkező, még ha a legnagyobb is a sebzés, ennyi erővel a Pershing-nek és a Panther 2-esnek is van 240... Isten add meg, hogy maradjon így. :R Aki szerint meg OP, az tanuljon meg játszani. Még az OP tank is gyenge játékos kezében ugyanúgy csak szar lesz.

Victory!
Battle: El Halluf 2012. november 29. 20:15:26
Vehicle: Type 59
Experience received: 1 948
Credits received: 133 950
Battle Achievements: Sniper, Confederate

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27298) Fel válasza Patrick76496 (#27297) üzenetére


Fel
addikt

Én még nem vennék rá mérget, hogy így marad. Például azért, mert a patch notes-ban nem "rebalancing"-ként szerepel a változás, hanem "We are experimenting with some of the characteristics of the following tanks: Type 62, Type 59 and FV215b. More concrete details will be provided at a later date as the testing continues.".
Hmm.. Még nem is néztem meg, hogy az FV215b-n mit változtattak..

(#27299) Patrick76496 válasza Fel (#27298) üzenetére


Patrick76496
őstag

Kár érte. Azért bízunk benne, hogy berakják normálra így, és nem is változtatnak rajta. A legjobb fun tank a teszt szerveren, inkább ezzel megyek bármelyik nagy 10-es helyett. :B

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#27300) csaabz


csaabz
őstag

Az új amerikai T71 hàny töltényt tud betölteni a tàrba?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.