Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) brd válasza Lenry (#37447) üzenetére


brd
nagyúr

Sehol (azaz kikapcsolva), persze ez bizonyos esetekben okozhat problémákat, így nem javaslom senkinek, aki nem érti legalább alapszinten a lapozófile funkcióit.
Egyébként másik lemez elején (ha az HDD; ha SSD, akkor mindegy, hogy azon hol), de ha az nincs, akkor a rendszerpartíció közelében (vagy inkább rajta, de fontos, hogy maga a file ne legyen töredezett), a rendszerlemezen lévő másik partícióra csak akkor van értelme helyezni, ha az közvetlen a rendszerpartíció mellett van, és a kettő közül egyik sem túl nagy (mondjuk a lemez méretének 10%-át érik el max. - ez HDD-nél lényeges, SSD-nek mindegy, ott a filerendszer sebessége számít elsősorban).

The only real valuable thing is intuition.

(#37452) brd válasza izomhod (#37450) üzenetére


brd
nagyúr

Mekkora a C: és az E: mérete? Honnan indítod a telepítést? A D:-t mi kapja a telepítés alatt? Más OS van telepítve a laptopon (mi?)?

The only real valuable thing is intuition.

(#37453) izomhod válasza brd (#37452) üzenetére


izomhod
senior tag

c: 19,5
e: 92,2

d: a dvd, és csak xp volt rajta, most is csak az van, korábban sem volt más

a telepítő cd-ről megy

[ Szerkesztve ]

(#37454) kraftxld válasza Scobbyka (#37443) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj nekik egy virtuális terminal servert, azon bütyköljék a dolgaikat, helyi gépen fullra lekorlátozva, csak az RDP-t tudják megnyitni, óra elött snapshot a terminal serveren, miután szétrugták úgy 10 mp alatt visszaállítod a snapshot-ot, és kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37455) kraftxld válasza izomhod (#37453) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az a legtisztább, ha lementesz mindent, és a CD-ről indított telepítővel formázod az összes partíciót, majd létrehozold egyet a win-nek, telepíted, telepítés után meg lemezkezelővel megcsinálod a többit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37456) izomhod válasza kraftxld (#37455) üzenetére


izomhod
senior tag

a formázást a c-re fel se ajánlja, a particiót meg nem lehet törölni, mert ideiglenes telepítési fájlok vannak rajta, azt írja

wtf

(#37457) Воланд válasza izomhod (#37456) üzenetére


Воланд
titán

CD-ről bootolva akarod telepíteni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37458) kraftxld válasza izomhod (#37456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor nem CD-ről boot-oltál, vagy valami kókány telepítőd van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37459) izomhod


izomhod
senior tag

igen, cd-ről bootolva

ma lett ugyanerről a cd-ről egy másik gépre feltéve a win, ott nem volt semmi baj

(#37460) kraftxld válasza izomhod (#37459) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendes gyári SP3-as telepítő mindenféle módosítások nélkül?
Ha úgy sem megy és van a kéznél vista/win7 telepítő lemez akkor azzal próbáld formázni. Ha az sincs, akkor jónéhány partícionálp programnak van boot cd verziója (Paragon, stb), azzal le tudod törölni, C tervnek pedig a vinyó bedobása másik gépbe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37461) izomhod válasza kraftxld (#37460) üzenetére


izomhod
senior tag

sp2-es még, de nem buherált

win7 nincs kéznél, megpróbálom a paragonnal, remélem, összejön

köszi a tippeket!

(#37462) izomhod válasza kraftxld (#37460) üzenetére


izomhod
senior tag

paragonnal sikerült,köszi!

(#37463) Lenry válasza brd (#37451) üzenetére


Lenry
félisten

768MB RAM mellett inkább nem kapcsolom ki, de a 8GB RAM-mal szerelt gépemben is nagyon elfér, csak a probléma van vele, ha kilövöm.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37464) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Üdv!

Egy olyan problémám van, hogy van egy *.avi filmem meg egy *.srt feliratom mellé. A filmet megnyitja (összes lejátszóval ugyanaz a hiba), de tök rossz a kép, feliratnál meg némelyik ékezetes karaktereket nem mutatja. Viszont másik WinXP-s PC-n meg teljesen jó, és Win7-en is. Ugyanazt a kodeket használom minden gépen, az *.srt fájl kódolásához pedig nem nyúltam. Mi lehet a gond?

(#37465) RootRulez válasza utgyuru (#37464) üzenetére


RootRulez
félisten

Próbáld meg ezzel. :K

═════════════════════════════════════════

(#37466) gabriell21


gabriell21
csendes tag

sziasztok valaki segithetne mert ezt nem értem le szeretném tölteni a DIVIX web playert s amikor megkérdi hogy metsem e akkor el is mentem de utána nem

(#37467) gabriell21


gabriell21
csendes tag

helló segitséget szeretnék valakitől az van hogy mior a divix web playert tölteném azt irja ki hogy ez eggy binray file s le is tölti csak nem telepiti nem csinál vele semit mit kéne tennem hogy menjen,

(#37468) föccer válasza gabriell21 (#37466) üzenetére


föccer
nagyúr

No, akkor ennek most fussál neki még egyszer, ha kérhetném, mert így semmi értelme annak, amit leírtál. Lehetőleg tagoltan (esetleg írásjelekkel megspékelve) írd le, hogy mit szeretnél csinálni, miért nem sikerült, mit próbáltál eddig megtenni a siker érdekében.

Ezen felül ha nagyon gyakorolni szeretnéd a gépelést, akkor leírhatod, hogy milyen hardver és szoftver környezetben fordult elő a hiba, és linkelheted azt az oldalt, ahonnan megpróbáltad a letöltést.

Szép estét.

üdv, föccer

mod: És lehetőleg ne írd be 2 percenként ugyan oda, ugyan azt a problémát. :(((

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37469) xcds válasza gabriell21 (#37467) üzenetére


xcds
őstag

Daemon tools kell hozzá. Kép csatlakoztatása,megkeresed a bin fájlt(be kell állítani a keresőben, hogy minden fájl).

[ Szerkesztve ]

(#37470) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Mitől lehet az a hiba, hogy nem akar beengedni a win miután zároltam a gépet, majd később kikapcsoltam? Következő indításnál hibaüzenettel fogadott, hogy nem tud beléptetni a tartományba, ellenőrizzem a tartományt és a jelszót. Tartományt nem tudom mi lehet, pass-t mweg nem fogadja el. Újrahúzáson kívül még mi jühet szóba? Admin user külön nincs. xp sp3 hun.

(#37471) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

A Windows kép- és faxmegjelenítő a kis képeket nem tudja úgy megjeleníteni, hogy azok kitöltség a képernyőt. Igen, vannak olyan képarányú képek, amik eltérnek a képernyő arányától, de ezeket se nagyítja ki, hogy kiérjenek a képernyő széleiig vízszintesen/függőlegesen (attól függ, milyen az adott kép aránya), ha kicsik. Hiába választom a "A legjobb kitöltés"-t.

Ha felnagyítom a kis képet, hogy kitöltse a képernyőt aztán megnyomom a "A legjobb kitöltés" gombot, akkor lekicsinyíti, pont úgy, mintha a "Tényleges méret" gombot nyomtam volna meg.

Valahogy helyes működésre lehet bírni a "A legjobb kitöltés" funkciót? Újra kell telepíteni az OS-t?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#37472) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Van arra valamilyen megldás, hogy ha hozzádaok egy hálózati nyomtatót, akkor az minden usernél megjelenjen? Tartományi userek esetén (local user nincs csak a rendszergazda) minden egyes felhasználóhoz hozzá kell rendeljem az uj nyomtatót. Nincs erre valami All Users megoldáás?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#37473) utgyuru válasza RootRulez (#37465) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Működik szépen, köszi! Bár azért érdekelne, hogy miért mentek el azok a karakterek.
MPlayer-rel azt valahogy meg lehetne oldani, hogy beállítom melyik monitorra tegye a képet, ha a fullscreen-t bepipálom? TV-re kötve használnám. Úgy működik, ha a TV-t választom elsődlegesnek.

(#37474) fatal` válasza tknof1871 (#37471) üzenetére


fatal`
titán

Használj irfanviewt, az tud ilyet. :)

(#37472) quby: Szerver oldalon login scripttel megoldható, de a pontos menetét nem tudom, esetleg google a barátod. :)

[ Szerkesztve ]

(#37475) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Jelenleg így néz ki egy laptop winchestere:

C: - rendszer, XP
D: - lapozófile
E: - adat, és pár program

Szeretnék egy másik oprendszert is feltenni a gépre, de emiatt nem installálnám újra az XP-t, ha nem muszáj. Azt tervezem, hogy az új oprendszernek az E: partícióból csípek le helyet (külön partícióra). Az a gond, hogy ezen az E:-n vannak telepített programok is.

Szerintetek az működhet, hogy lementem egy külső winchesterre az E: tartalmát (sima másolással), majd kettépartícionálom, és az egyik új fél partíciónak ugyan ezt az E: betűjelet adva visszamásolom az adatokat? Fognak így működni a telepített programok?

(#37476) #93794560 válasza DeFranco (#37475) üzenetére


#93794560
törölt tag

Elvileg működnie kell, mert a programok ugyanúgy az E: partíción maradnak. Az már más kérdés, hogyha egy másik rendszert teszel föl az üres helyre, az nem keveri-e meg a partíciók neveit. Bár azt utólag lehet módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#37477) kraftxld válasza DeFranco (#37475) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mire szeretnéd használni a másik oprendszert? Ha csak tesztelgetni simán jobban jársz egy vmware workstation-el vagy virtualbox-al.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37478) DeFranco válasza kraftxld (#37477) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egy linuxot akarok felrakni a barátnő laposára, mert az XP a vírusirtóval és plusz 1-2 rezidens programmal aminek mennie kell nagyon durván megfogja a rendszert. (1,4-es single core amd, 1 GB ram, VIA integrált video - FuSi L7300).

Nem tesztelgetni akarok tehát, hanem egy barebone rendszert netezni, filmezni, és mellé az XP-t ha játszani támad kedve.

@gb4400: szerintem nem keveri meg, de ha mégis, azt csökkentett móddal helyre tudom még rakni

[ Szerkesztve ]

(#37479) tknof1871 válasza fatal` (#37474) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönet!

Ezzel tényleg kitölti a képernyőt a kicsi kép is. Nem eltorzítva, mintha tésztát nyújtana ki, hanem amíg a szélesség vagy a magasság "koppan". A kép arányait nem változtatja.

De ha videót nézek IrfanView-el, akkor teljes képernyős módban nem törődik az arányokkal, teljesen kitölti a képernyőt. Ha nem 5:4-es a videó képaránya, mint a monitornak, akkor eltorzítja a videót. (A videó eredeti méretében megjelenítve nem.)

Opciók > Beállítások > Teljeskép-mód/Diashow > Teljeskép-mód/Diashow megjelenítés-opciók
Itt a Minden kép/videó igazítása van megjelölve.

Ez a dolog a videóval bug?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#37480) fatal` válasza tknof1871 (#37479) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, videora egyáltalán nem használom, az IrfanView elsődleges funkciója a képformátumok megjelenítése. Videóhoz használj VLC-t vagy MPC-HCt. :)

(#37475) DeFranco: Ha a Windowst nem telepíted újra közben és a rejtett/rendszer fájlokat is lemented, akkor működni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#37481) DeFranco válasza fatal` (#37480) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R Köszi

(#37482) Narcotic válasza Csontikka (#37371) üzenetére


Narcotic
csendes tag

szia

frissen lett telepítve az xp, előtte win 7 volt, de a hang, valamiért recsegett ezért lett visszatéve az xp.

ui.: ctrl+alt+del-re, ctrl+alt+esc-re sem reagál semmit

[ Szerkesztve ]

(#37483) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

XP Prof 32bit HU + SP3 van fent és az eddigi 2 magos AMD procimat 4magosra (X2 250 ---> X4 640) cserélem.

Kérdés: Dulacore optimizer maradjon-e, esetleg szedjem le, vagy rakjak fel helyette valami mást ami a problémamentes működéshez kell?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37484) brd válasza Mercutio_ (#37483) üzenetére


brd
nagyúr

Maradjon minden a régiben, ha a 2 magossal eddig jól működött, a 4-essel is jól fog. Esetleg, ha kijött azóta újabb verzsön' belőle, azt feltelepítheted. Ill. ha az új CPU-hoz van esetleg valami driverféleség AMD-éknél, azt is telepítheted.

The only real valuable thing is intuition.

(#37485) fatal` válasza Mercutio_ (#37483) üzenetére


fatal`
titán

Én négymagos procival már win7re váltanék, de te tudod. :)

Dualcore optimizert meg hagyd szerintem, négymagra külön nincs ilyen, ha jól tudom.

(#37486) Mercutio_ válasza fatal` (#37485) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fogok, de most nincs időm újrarakni mindent, levelezőt belőni, jogosultságokat állítgatni az egyes drive-okon :(

brd: Kerestem, de nem találtam X4-hez cuccot :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37487) fatal` válasza Mercutio_ (#37486) üzenetére


fatal`
titán

Ez egy jogos érv. :) X4-hez szerintem nincs külön cucc, bár nem volt AMD-m, szerintem használd a dual core optimizert, az elég.

(#37488) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Ma 3szor kért újraindítást az asztali gép (visszavette a képernyőt 640x480-ra és 256 színre), és az alábbi üzenetet dobta fel. De ez már volt korábban is, azt hittem a winyó miatt dobja fel, mert sok a feladat neki, de váltottam SSD-re, és most is ezt csinálja. Esetleg valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#37489) brd válasza fatal` (#37485) üzenetére


brd
nagyúr

Mi köze a 4 magnak az OS-hez? :F XP-vel ugyanúgy tudod használni.

essexboy: Volt kékhalál/magától újraindulás is most? Mert az akár egy régebbi ilyen újraindulás üzenete is lehet. Ha a felbontás magától változik ilyenre, akkor az VGA, vagy VGA driver hibát valószínűsít leginkább.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37490) fatal` válasza brd (#37489) üzenetére


fatal`
titán

"Mi köze a 4 magnak az OS-hez? XP-vel ugyanúgy tudod használni"

Persze csak nem kezeli rendesen.

(#37491) brd válasza fatal` (#37490) üzenetére


brd
nagyúr

Mondanál erre példát? Talán nem fut a videotömörítés 4 szálon, nem lehet a WinRAR/7zip használatával 4 szálon tömöríteni?

The only real valuable thing is intuition.

(#37492) fatal` válasza brd (#37491) üzenetére


fatal`
titán

Nem az alkalmazások nem kezelik, hanem OS szinten. Szerinted egy 2001ben kiadott OS mennyire van felkészítve a többszálú cuccokra? Semennyire.

(#37493) brd válasza fatal` (#37492) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem már az NT 3.5 is fel volt készítve rá. ;) Vagy arra gondolsz, hogy maga az OS nem használja? Szerintem pedig még a "csodás" W7/2008R2 is ugyanolyan ezen a téren. pl. egy sz?ros telepítés ugyanúgy 1 szálat használ csak. Ha pedig több alkalmazás fut, akkor szét tudja dobálni különböző szálakra az XP is.
Várom a konkrét példát.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37494) fatal` válasza brd (#37493) üzenetére


fatal`
titán

"pl. egy sz?ros telepítés ugyanúgy 1 szálat használ csak."

Nálam nem egy szálat használ win7 alatt, telepítésnél egyébként is a hdd a szűk keresztmetszet.

Több alkalmazás fut, nem osztja szét rendesen.

Ha rendesen kezeli a többmagot az XP akkor mi a szarnak kell "dualkóroptimizer"?

(#37495) essexboy válasza brd (#37489) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi! Megpróbálok másik drivert rakni rá és szólok ha esetleg majd megint szórakozik :)

essexboy

(#37496) brd válasza fatal` (#37494) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen telepítő használ nálad több szálat? Mert én a saját frissítéseire gondolok pl. Ott nem mindig a HDD a szűk keresztmetszet, rendszeresen látom, ahogy csóri Trustedinstaller enné a CPU-t, de csak 1 magot tud.

Neked lehet, hogy nem osztja szét. Nekem igen. Rendszeresen előfordul, hogy asszony filmet néz, én pedig játszom közben, probléma nélkül. Mondjuk előfordul, hogy kézzel kell affinitást állítani, mert magától nem jön rá, hogy a 2 (vagy több) task azért fut, mert mindkettőt használni szeretné a user, de ez Win7-en is pontosan ilyen hülyén működik. Próbáltam eleget.

Azért kell optimizer, mert az AMD túlságosan intelligensre készítette el a CPU-it, és egy számlálóból annyi van benne, ahány mag, így ami ez alapján időzít, és átkerül másik magra, az fals értékeket kap vissza, ha lekérdezi a számlálót (ezt javítja az 'optimizer). Intelnél csak 1 ilyen van, ezért ott nincs ilyen gond.

The only real valuable thing is intuition.

(#37497) fatal` válasza brd (#37496) üzenetére


fatal`
titán

"Milyen telepítő használ nálad több szálat?"

Installshield, Windows installer (nem az updatekhez).

" Rendszeresen előfordul, hogy asszony filmet néz"

Filmnézés igen ritkán eszik sok CPU-t, pár % max, ennek semmi köze a többszálusításhoz.

"Mondjuk előfordul, hogy kézzel kell affinitást állítani"

Elérkeztünk oda, amit mondtam. :)

Optimizerhez: Értem. :) Sosem volt AMD procim, nem tudtam mit javít a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#37498) F34R válasza fatal` (#37497) üzenetére


F34R
nagyúr

Semmit nekem is AMD-m van és XP-n vagyok ilyen optimizer fa... fölösleges :K

(#37499) brd válasza fatal` (#37497) üzenetére


brd
nagyúr

Installshield, Windows installer

Ezek esetében még nem tapasztaltam túlzottan hanyag programozást, úgyhogy nem figyelgettem, mennyire eszi a CPU-t. De ha mondasz egy programot, amelynek a telepítése feltűnően zabálja a CPU-t, XP-n is települ, és W7-en több magot tud használni, és lehetőleg ingyenesen letölthető/telepíthető, megnézem XP-n is. Már csak kíváncsiságból is.

Filmnézés igen ritkán eszik sok CPU-t, pár % max, ennek semmi köze a többszálusításhoz.

HD. Annyira azért ne nézz hülyének kérlek. :(

Elérkeztünk oda, amit mondtam.

Amennyiben? Mint írtam, ez W7 alatt is így működik (legalábbis az én példámban, de te ugye még nem írtál...), tehát ez nem érv amellett, hogy többmagos CPU-hoz W7 jár.

Konkrét példát viszont nem írtál még mindig. Továbbra is várom. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#37500) fatal` válasza brd (#37499) üzenetére


fatal`
titán

Mivel egyetlen gépemen sincs XP már több éve, hála istennek, ezért nem tudok jelenleg konkrét példával szolgálni.

HD sem eszik CPU-t rendes vga alatt, ha mégis, akkor szar a szoftver, amit használsz.

Amennyiben?

Amennyiben kézzel kell szarakodni vele, úgy az OS nem támogatja rendesen, különben magától elintézné.

Működik Windows 7en is, de még egyszer sem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.