Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) lúzer válasza darál0w (#21299) üzenetére


lúzer
veterán

legális az xp?
vistánál hallottam hasonlóról

vagy nézd meg másik,új felhasználóval, új fiókkal hátha sérült

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21302) darál0w válasza lúzer (#21301) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem ;]

másik fiokbol yo.azaz csináltam egy vendég fiokot.és ott néztem meg.ott működik minden....
nem is értem.mit csináljak vele?!
ujrarakni nem akarom.nemrég pakoltam fel.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21303) darál0w válasza lúzer (#21301) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

esetleg,ha csinálok egy másik fiokot oda talán át tudom menteni az adataimat,h minden faja legyen.
ez működhet? :))

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21304) lúzer válasza darál0w (#21303) üzenetére


lúzer
veterán

hát a progik gondolom működnek ott is
kedvencek másolhatóak, jelszavak beadhatók mi kell még?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21305) darál0w válasza lúzer (#21304) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor ha más megoldás nincs,ez lesz a vége :)
köszi.te vezettél rá a megoldásra :))

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21306) darál0w válasza darál0w (#21305) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de azért még várok ötletet erre a problémára.hátha meg lehet oldani másképpen,de engem igazábol az izgat,h hogyan is történhetett ez :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21307) BullZeye


BullZeye
veterán

sorozatos és sok XP telepítés miatt, gondoltam csinálok egy picit moddolt telepítőt magamnak....és megakadtam, hogy tudnám beleimplentálni DotnetFX-et telepítőbe? Tudom hogy lehet....de mégis hogy? 2.0 kell Ati catalysthoz hogy működjönrendesen...és állandó jelleggel telepítenem kell install után...ezt a pár percet megspórolhatnám :) de hogy?

(#21308) Csabee. válasza BullZeye (#21307) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mivel szeretnéd beleintegrálni? esetleg nLite-tt ajánlanám :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#21309) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha nem jó helyre írok. XP alatt próbáltam a hálózaton lévő mappámnak jogokat adni, olyan módon, hogy a sajátgépen keresztül jobb gombbal előhoztam a mappa tulajdonságait, és a biztonság fülön, próbáltam beállítani a jogokat. Sajnos azonban nem jól állítottam be és most sehogy nem tudok belépni a mappába. Segítsetek légyszíves, hogyan tudnám visszaállítani? Előre is köszönöm.

(#21310) Csabee. válasza papg79 (#21309) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó helyre írtál.. lépj be rendszergazdaként :) vagy nézd meg hogymilyen jogai vannak a mappádnak :) és mond meg.. utána tudok többet segíteni esetleg :)

Üdv: Csabee.

(#21311) GD válasza BullZeye (#21307) üzenetére


GD
őstag

ha sűrűn kell újratelepítened, akkor már régen rossz..

(#21312) BullZeye válasza Csabee. (#21308) üzenetére


BullZeye
veterán

az oké, de azzal hogy? Merre találom ezt a funkciót? driver-t beleintegráltam, az jó is :)

GD: 6 gépet "látok el" windowsal, és nem vagyok híve a foltozgatásnak, inkább újra rakom 1 óra alatt minden programmal együtt, mintsem hogy keressem 2 órán át a lassúlás/hiba okát :) és akkor legalább friss rendeszerem van, és 1 hónapig tutira semmi nincs vele :)

(#21313) boszorkány


boszorkány
csendes tag

Sziasztok, segítsetek légyszives, lányomnak vettünk egy Acer Aspire 5315 notit amire rátettem az XP-sp2, nem tudom az energiagazdálkodásnál a hibernálást engedni mert a pipa bejelölése és alkalmaz után az mondja:
A folyamat nem fér hozzá egy fájhoz, azt egy másik program használja!
Mit lehet tenni, köszi a segítséget
ui: a gép műxik rendesen, más problémát nem vettem észre
üdv boszi

(#21314) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok !

Hogy lehet kikapcsolni egy külső lemezen a rendszervisszaállítás-figyelést úgy, hogy az később (a külső diszk ki/bekapcsolása után) egyszer csak ne legyen újra magától aktív ? A neten sehol sem találtam erre megoldást :(

Előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

(#21315) Bálnaborjú válasza boszorkány (#21313) üzenetére


Bálnaborjú
tag

szia, itt egy lehetséges megoldás a problémádra :

http://209.85.129.132/search?q=cache:dGMkL311BjEJ:amazingtechs.com/index.php%3Fshowtopic%3D14742+xp+turn+on+hibernate+cant+access+file+in+use+another+process&hl=hu&ct=clnk&cd=1&client=opera

(#21316) boszorkány válasza Bálnaborjú (#21315) üzenetére


boszorkány
csendes tag

köszi a gyors választ de az angol nem az erősségem, esetleg magyarul?
köszi

(#21317) kalasz válasza Csabee. (#21291) üzenetére


kalasz
tag

Vista boot pro megoldotta a problémámat. Köszi szépen a segítséget.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#21318) kalasz


kalasz
tag

Hogyan lehet rá venni az XP-t, hogy a kivánt sorrendben indítsa el az automatikusan induló programokat? :F

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#21319) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Kisérletezem tiny xp-vel.A mostani lenne a legjobb, de az eszközkezelőben van egy hiba : mégpedig sárga felkiáltójeles : PCI Device. És nincs hang a gépből.Feltettem az alaplapi hangkártya driverét, de sajna a PCI Device sárgával ott vigyorog. Mivel lehetne ezt megoldani ? Atti

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#21320) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

DirectX probléma: hiába van fennt a 9.0c, a dxdiag 8.0-át mutat. És ez sok alkalmazásnál is gondot jelent ami addig nem hajlandó elindulni amíg 9.0c-t nem lát.
Mit tegyek? help. thx.

free your mind

(#21321) Csabee. válasza Atti1112 (#21319) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nézdmeg a pontos nevét, everest kiírja pontosan, aztán google-zd ki a drivert
szerintem achi7es gondod lesz! ma én is belefutottam egy ilyenbe! :S

Üdv: Csabee.

(#21322) Sk8erPeter válasza Jazz (#21320) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez elég fura, directx újratelepítés? :F

Sk8erPeter

(#21323) Sk8erPeter válasza boszorkány (#21316) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes a megoldás, de a Bálnaborjú által linkelt cikkben azt írják, hogy egy emberke végső elkeseredésében már a Microsoft szakemberéhez fordult, 35$-t kellett lecsengetnie a segítségért, de megoldódott, az alábbi módon (ezt a cikkből szedem, nem tapasztalatból!):

Start - Futtatás - msconfig (csak így simán írd be, majd OK)
Utána szedd ki a pipát a Szelektív indítás résznél "A SYSTEM.INI fájl feldolgozása", "A WIN.INI fájl feldolgozása", "Rendszerszolgáltatások betöltése", "Indítási elemek betöltése" elől.
OK-zd le, indítsd újra, és most próbáld engedélyezni a hibernálást. A cikkíró szerint megy.
Ha ez sikerült, akkor tégy vissza minden pipát az msconfig-ban oda, ahonnan kiszedted.

Megjegyzés: a cikkíró kicsit bonyolultabban oldja meg, minden egyes fülön (SYSTEM.INI, WIN.INI, Szolgáltatások, Automatikus indítás) rámegy az "Összes tiltása" gombra, ami kicsit hosszasabb művelet egyenként, de ugyanoda vezet, mint amit én is leírtam.

Következő lépés: jelezz vissza, hogy sikerült-e a művelet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#21324) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Tényleg létezik DirectX10 XP-re?
Honnan lehet ilyet szerezni ami működőképes?
Mennyit zabál a teljesítménybőlDX9-hez képest?

TDI POWER

(#21325) Sk8erPeter válasza Süni 1985 F (#21324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem hivatalos verzió létezik, amit tök felesleges használni, már volt szó róla korábban:
[link]
[link]
[link]

Sk8erPeter

(#21326) reset


reset
senior tag

Hali!
Bocsi, hogy itt kérdezem - de sürgős lenne és nem találok olyan adekvát topicot, ami eléggé pörög. Vettem egy Chieftec CRD-151-es belső kártyaolvasót. Sikeresen beröffentettem, létrehozott magának vagy 4 meghajtót...Ha beteszek egy fotós SD kártyát olvastatni, hogy tudok úgy szabályosan kiszállni (kivenni a kártyát az olvasóból) - hogy ne tűnjön el az intézőből a kártyaolvasó? Mert ha a "hardver biztonságos eltávolítása" menüvel lépek ki, eltünik a kártyaolvasó és csa Win. újraindításakor jön elő. Úgy meg nem akarom kihúzni a kártyát, hogy a piros led ízzik fölötte...

(#21327) boszorkány válasza Sk8erPeter (#21323) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Hali, hálás köszönet a magyarításért :R
Ahogy leírtad pontosan annak megfelelően csináltam mindent, és ahogy a végén bepipáltam a hibernálást ugyan azt a hibaüzenetet írta ki mint korábban
Amikor a módosításokat megcsináltam az msconfig-ben és leokéztam kiírta hogy nem rendszergazdaként van bejelentkezve ! Ezt nem értem, csak egy felhasználó van a gépen beállítva az pedig az alap rendszergazda akkor mit is akar mondani?
köszönöm mégegyszer az eddigi segítséget is, üdv boszi :C

(#21328) akaido válasza Süni 1985 F (#21324) üzenetére


akaido
addikt

Néhány oldallal előbb említettük, hogy csak nem hivatalos verzióról tudunk, azaz az MS nem is tervezi a DX10-et XP alá, így csak saját felelősségedre használd: ezt

Sk8erPeter már válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#21329) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv Mindenkinek!

Én segítséget szeretnék kérni, mert minden előzmény nélkül megbolondult az op.rendszerem. :O

Főbb jelek:
- nem bírok belépni egyik partíciómra se, mert működésében ilyen DVD jellege van (úgy értem pl. minden merevlemez meghajtómhoz berakott egy Automatikus lejátszás menüpontot)
- nem bírok ScanDiscelni, csak parancssor CHKDSK; CHKDSK /f-re meg hiába írja, hogy újraindítás után lefuttatja, mégse nem futtatja le
- a sima ScanDisc vagy háromféle fájlrendszerhubát dobott ki de nem tudja javítani (fentebb említett dolgok miatt nem tudom javítani)
- amikor konkrétan C: -re akarok belépni kinyom egy ilyen hibaüzenetet
- továbbá &@%!=! lassú a gép (mind alkalmazások, mind internet) :O

Előre is bocsi ha nem voltam túl érthető, de nagyon el vagyok keseredve, mert itthon se voltam, mégis valami elcs3sződött. :O

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#21330) reset válasza reset (#21326) üzenetére


reset
senior tag

Ok' ! Ne fáradjatok: bírja a Hot swapping funkciót... :)

(#21331) lúzer válasza Kareszovics (#21329) üzenetére


lúzer
veterán

2 tipp:

1. hdsentinel hátha haldoklik a vinyó
2. alapos vírus stb. ellenőrzés

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21332) Kareszovics válasza lúzer (#21331) üzenetére


Kareszovics
addikt

HD Sentinel (már amennyire értek hozzá :F ) teljesen rendben találta a vinyókat

Bár én már biztos vagyok benne hogy vírus, nem tudok vírusírtót frissíteni még csökkentett módból se, Spybot oldalát érdekes módon nem tölti be Mozilla, hasonló okosságok... :O

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#21333) kételkedem válasza Kareszovics (#21332) üzenetére


kételkedem
addikt

Egy csomó időt és energiát megtakarítasz, ha újra telepíted az oprendszert.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#21334) Kareszovics válasza kételkedem (#21333) üzenetére


Kareszovics
addikt

Hát igen, jelen pillanatban ennek előkészítése megy.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#21335) lúzer válasza Kareszovics (#21334) üzenetére


lúzer
veterán

hiren's boot cd, van rajta az is...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21336) sube


sube
aktív tag

Valakinek van ötlete, hogy mivel tudom visszahozni a menüsort és az egyéb dolgokat az Intézőmbe? :)) Kép nagyban
Ha Start/My computerként megyek bele vagy pendrive behelyezése után rákérdez, hogy megnyissa-e akkor így nyílik, viszont ha WIN+E vel akkor normális. Gondolom bekaptam vmit amit azóta már írtottam, vagynem :U

(#21337) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Sérült file-t hogy lehet eltávolítani? Mivel nem engedi törölni, vagy könyvtárat, de inkább file-t. Előre is kösz

(#21338) premete válasza csikosdapro (#21337) üzenetére


premete
veterán

Talán a legegyszerűbb egy linux live cdről bootolni, illetve, amennyiben a gép támogatja, akkor egy pendriveról: utóbbi esetben a Hiren's bootcd 9.7-et is lehet rátenni, azon van minixp, amivel szintén törölhető/cserélhető minden.
Biztonsági mentés/visszaállítás ötlet: Nekem van a kulcstartómon egy 8 GB-os pendrive (3000.- Ft. volt), ami Acronis live media, komplett "C" mentéssel ellátva és negyedóra alatt visszateszi a komplett rendszert a notebookra, ha gáz van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21339) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Xp alatt van bejelentkezési ablakom, valszeg vírus tette, a vírust kiírtottam és tudom hogy valahogy el lehet törölni ezt a bejelentkezős, kis régimódi ablakot asszem valami net keretvalamit vagy ilyesmit kellett egyszer letörölnöm, már egyszer csináltam ilyet, de elfelejtettem hogy hol és mit,
megtudnátok mondani?
Természetesen a felhasználói fiókoknál be van kapcsolva az üdvözlőképernyő, de mégis a régimódi ablak jön be a netes sz@rság miatt...
Köszönöm.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#21340) premete válasza Ferdzsoo (#21339) üzenetére


premete
veterán

Ki kell törölni a .net felhasználót.
http://www.askvg.com/vistavg-ultimate-theme-for-windows-xp Ezzel szépen windows sevenre lehet alakítani a ki-belépő ablakokat (is).

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#21341) Ferdzsoo válasza premete (#21340) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nincs a felhasználók között, nem látszik, a vírus generálta... így hogyan töröljem ki?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#21342) Sk8erPeter válasza csikosdapro (#21337) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Annyira azért nem bonyolult a dolog, ahogy premete leírta.
Egyszerűen tegyél fel egy Unlocker-t, ennek segítségével még nem volt olyan fájl, amit ne tudtam volna törölni. (végső esetben az újraindításra ütemezi a fájltörlést)

Sk8erPeter

(#21343) siofok


siofok
őstag

sziasztok!azt szeretném kérdezni ,hogyha odaülök 1 pc elé,azt vhol megtudom nézni hogy azmost p3 vagy p4?ha xp van rajt?(attó függetlenül hogy p3-on nemfut jól az xp!)
és ha rendszer alol látom hogy p3,abba milyen ramok voltak?sd?

OnePlus nord 2t

(#21344) siofok válasza Kareszovics (#21329) üzenetére


siofok
őstag

huh ilyen volt nekem is!! :O de már nememlékszem milyen fájlokat kellett törölnom,totalcommanderből.egyszerüen egyik meghajtóra sem engedett belépni a sajátgéppől.

OnePlus nord 2t

(#21345) Cxgrav válasza siofok (#21343) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Everest nevezetű program kiad minden infót 1 gépről.
De ha jobb klikk / tulajdonságot nyomsz a Sajátgépen, az is kiírja az alapvető adatokat:
CPU, Ram

Picture me Rollin' by 2pac

(#21346) Csabee. válasza siofok (#21343) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Everest-el megtudod nézni, érdemes portable verziót csinálni belőle!:)
Letöltheted innen:
Everest Home Edition

Üdv: Csabee.

(#21347) Sk8erPeter válasza siofok (#21343) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"attó függetlenül hogy p3-on nemfut jól az xp!"
Ki mondta neked ezt a marhaságot?

Sk8erPeter

(#21348) Sk8erPeter válasza Ferdzsoo (#21339) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudnál linkelni képet? Milyen régimódi bejelentkezős ablakról van szó?

Sk8erPeter

(#21349) siofok válasza Cxgrav (#21345) üzenetére


siofok
őstag

köszönöm,és a pentium 3-as gépekbe SD-ramok voltak ugye?

OnePlus nord 2t

(#21350) Osiris


Osiris
őstag

Üdv!
Egy kiosk gépet próbálok készíteni XP-ből, a telepítéskor létrehoztam 2 felhasználói fiókot, az egyiket Internet-nek, a másikat Adminisztrátornak hívják. Az Internet korlátozott jogú, az Adminisztrátor rendszergazdai jogúra állítottam. A cél az, hogy az Internet fókba belépve csak az IE6 kiosk módban induljon el, semmi más, még az explorer sem. Ezt sikerült is megoldanom, úgy, hogy a gpedit.msc programban a Felhasználó konfigurációja/Felügyeleti sablonok/Rendszer/Egyéni felhasználói felület-et engedélyeztem és megadtam a

"C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE" -k

parancsot. A problémám az, hogy így bármelyik felhasználói fiókba belépve az IE6 kiosk módja indul el és nem férek hozzá többet az XP asztalhoz. Hogyan lehetne csak az Internet (korlátozott jogú) fiók tulajdonságaira ható módon összehozni ezt a beállítást? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.