Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) 3DFan válasza Lenry (#20333) üzenetére


3DFan
aktív tag

Tudod a választ a kérdésemre? Megköszönöm.

(#20352) lúzer válasza 3DFan (#20351) üzenetére


lúzer
veterán

lehet hogy ez:

A Rendszer tulajdonságok ablak Speciális fülén nyisd meg a Környezeti változók dialógus ablakot!
Hozz létre egy új környezeti változót JAVA_HOME néven a Java SDK telepítési könyvtárának útvonalával (pl. c:\Program Files\j2sdk1.4.2)!
Ezután egészítsd ki a PATH környezeti változót a %JAVA_HOME%\bin; bejegyzéssel!

Ha létezik CLASSPATH környezeti változó is, azt célszerű lehet kitörölni, bár ezzel óvatosan kell bánni, mert más alkalmazások igényelhetik.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20353) batmab válasza Lenry (#20333) üzenetére


batmab
senior tag

a hiányzo sor ugyanaz nekem,csak az eleje TEMP

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#20354) lúzer válasza derossi (#20350) üzenetére


lúzer
veterán

routered van?

lépj be, lehet hogy a dhcp kiosztás 1-255-ig van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20355) Lenry válasza 3DFan (#20351) üzenetére


Lenry
félisten

ugyanezt akartam írni, amit lúzer kolléga is... más megoldást én sem tudok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20356) 3DFan válasza lúzer (#20352) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm. Nekem nincs ilyen könyvtáram. Kép
Egyébként hova kellene írni, a rendszerváltozókhoz vagy a felh. változókhoz?

(#20357) derossi válasza lúzer (#20354) üzenetére


derossi
aktív tag

nincs routerem .a Digi netet (pppoe)nemrég köttettük be,a sebességgel nincs is baj csak az xp rakoncátlankodik e miatt..[link]

A javasolt módon adtam volna neki ip cimet de nem fogadja el mondván az használatba van már.. :F

(#20358) lúzer válasza 3DFan (#20356) üzenetére


lúzer
veterán

jre-6u6-windows-i586-p.exe

szerintem egy ilyen vagy újabb 16-17 megás fájlt keress, install mert ez így nem normális

progimappát látod: vezérlőpult, java, java fül, alul view...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20359) lúzer válasza derossi (#20357) üzenetére


lúzer
veterán

ezt nem ismerem, honnan jön a kábel?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20360) brd válasza derossi (#20357) üzenetére


brd
nagyúr

A hálókártya tulajdonságai közül vedd ki az összes pipát, egyik sem kell, mivel a PPPoE-nek csak a fizikai eszközre (hálókártyára) van szüksége a működéshez.

The only real valuable thing is intuition.

(#20361) 3DFan válasza lúzer (#20358) üzenetére


3DFan
aktív tag

A legújabbat szedtem le néhány órája a gyári honlapról. Van ott olyan funkció amely online ellenőrzi a programot a gépen, az sem talált hibát. :F

(#20362) derossi válasza brd (#20360) üzenetére


derossi
aktív tag

Köszi :)

(#20363) brd válasza 3DFan (#20332) üzenetére


brd
nagyúr

1. A mérete alapján valószínű, hogy a teljeset töltötted le. Max. a frissítéseket húzta le utána (bár aki ezt a módszert kitalálta, annak a tökét szívesen megrugdosnám picit; arra nem gondol(t) a baromja, hogy mi lesz majd, ha mondjuk meghal a HDD -vagy bármi más miatt megsérül a rendszer-, és valaki pontosan ugyanazt a rendszert szeretné vissza, mint telepítéskor? :W persze nem csak a .NET-re gondolok most).
2. A kép alapján az is lehet a baj, hogy te már a bin könyvtárat adtad meg, ő meg magától még hozzáteszi a bin alkönyvtárat. Próbáld eggyel kijebbről (bin nélkül).

The only real valuable thing is intuition.

(#20364) Hasaggymeg válasza lúzer (#20348) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát a Windows 32 mappában olyan,hogy msconfig nincs.Conf és valami Msdtc van de msconfig nincs! :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#20365) lúzer válasza Hasaggymeg (#20364) üzenetére


lúzer
veterán

érdekes, nálam sem pedig nincs az elérés a pathban
másold be a megtalált msconfig.exe-t a system32-be szerintem utána indul

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20366) ~Ph'vEscha


~Ph'vEscha
aktív tag

Mennyire tesz jót xpnek ha mindennap töredezettségmentesítek? Vinyó bírni fogja ?

Uj nickem : Phvhun

(#20367) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Valamilyen mód van arra hogy optikai meghajtó nélkül telepítsük az XP-t? Vagy esetleg hálózaton keresztül?? Tehát van egy gép és azon egy vinyó. Nem lehet se optikai meghajtót, se másik vinyó tenni a gépre. Azt a vinyót ki lehet venni a gépből és átteni egy másikba. Valahogy rá lehet tenni a telepítő fájlokat úgy, hogy a vinyót belerakva a másik gépbe elinduljon a telepítés?? :F :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20368) tupacamaru válasza ~Ph'vEscha (#20366) üzenetére


tupacamaru
veterán

A vinyó birni fogja, de értelme nem sok van. :B Meg nemrég írta valaki hogy töredezettmentesítés közben lefagyott a gépe és újrainditás után oda volt az összes adat. :o

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20369) cigam válasza tupacamaru (#20367) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

#20337

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20370) ~Ph'vEscha válasza tupacamaru (#20367) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

Elvileg ha berakod másik gépbe a vinyót , és elkezded az xp telepítést , akkor amikor a kék képernyőn a csík végigért és urjaindítja magát akkor utána amikor indulna kapcsold ki a gépet és rakd át a vinmyót az első gépbe .

( így az elején csak annyit csinál hogy felmásolja a cd-t a vinyóra )

Viszont nem vagyok benne biztos hogy a telepítés ezutáni részénél használja-e a cd-t .
Ha igen akkor bukta , de próbáld meg , nem veszthetsz semmit .

[ Szerkesztve ]

Uj nickem : Phvhun

(#20371) tupacamaru


tupacamaru
veterán

THX mindkettőtöknek, rámegyek. :K :B Most azzal a módszerral csináltam hogy USB-n volt a telepített vinyó és IDE porton a CD. Első újraindulás után viszont nem ment így tovább a telepítés. :( Ezután rámásoltam a telepítő fájlokat a vinyóra és betettem a CD helyére. Még kérte vagy 20x hogy adjam meg a telepítő fájlok helyét, de a végén sikerült. Csak valami elegánsabb módszert keresek hogy ne kelljen a vinyót ki-be rakosgatni. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20372) tupacamaru válasza cigam (#20369) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez az USB-s dolog nem jön össze mert nem boot-ol a gép róla. :O Régi P3-as masina. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20373) 3DFan válasza brd (#20363) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm. 2.Próbáltam különböző szintek megadásával is, sikertelenül.

Más: Bizonyos .avi állományokat nem tudok lejátszani amik másoknál mennek. Tettem fel kodek csomagokat de még így sem viszi a Mplayer. Tudtok valami jó lejátszó programot vagy valami jó kodek csomagot ami orvosolja a promlémát?

(#20374) lúzer válasza 3DFan (#20373) üzenetére


lúzer
veterán

VLC player, KMplayer tartalmazza a kodekeket

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20375) lúzer válasza tupacamaru (#20372) üzenetére


lúzer
veterán

van egy tippem, max nem jön be:
csinálsz a vinyón 1 db 1 gigás fat partíciót, megcsinálod hogy a dos induljon róla
másik gépen erre a partícióra felmásolod az xp lemezt egy xp nevű mappába
berakod, DOS indul
C:\XP\I386\WINNT.EXE futtatása

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20376) tupacamaru válasza lúzer (#20375) üzenetére


tupacamaru
veterán

THX, próba cseresznye. :B :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20377) lúzer válasza tupacamaru (#20376) üzenetére


lúzer
veterán

majd írj hogy mi van, érdekel bejön-e

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20378) lackono


lackono
csendes tag

Hello mindenkinek adodott 1 kis problémám még pedig az hogy a multkor ujra lett téve a gégem wxp s2 de a idota nem a C re telepitette magat hanem a reckre nem tudom iert de arra na mindegy nem is volt vele semmi baj müködött meg minden!!Egeszen tegnapig mig jott 1- 2 virus innen onnan es 1par dolgot tonkre tett na gondoltam be teszem a telepítő cd es csinalok 1 fríssitést de a birka a C akarta fríssíteni amiröl persze mar letoroltem ezt azt persze nem tudott fríssíteni de nem éertem miert azt akarta fríssíteni mikor mar az új xp-m a recken van!!!! Gondoltam leformázom a C hátha akkor már a recken lévö xp fogja fríssíteni na de a gép ujraindult és mivel bombáz HIÁNYZÓ NTLDR ujraindítás ctrl+alt+del
a kedvenc szavam az utobbi pár orába!! :Y
Probaltam be boot-olni a telepito cd de semmi nem jon be :(
Utanna neztem a gugléba de semmi hasznos :O
boot-olni telepito cd-rol hiba kijavitasa há pesze mikor semmi nem jon be !
nyomj F8 há pesze semmi nem jon be!
Beállítottam a Boot menube hogy a cd -röl boot-oljon de semmi!
indito lemez készítese hogyan 1 laptop van még ithon de abba nem megy bele a flopy :(
mitevö legyek!!!! :W
Srácok kerlek segítsetek mert az osszes munkam azon a gepen van!!
Ha valaki tud segiteni azt nagyon reszletesen tegye mert nagyon láma vagyok a gépekhez sajnos :F

(#20379) deicide


deicide
veterán

Jóreggelt.

Próbáltam friss windowst telepiteni a gépre. Egy SSD Raid0 tömbre egész pontosan, floppyra felmásoltam a gigabyte oldaláról az ICH10R driverét, F6, be is töltötte, látta a particiókat. Aztán amikor kezdené a file-ok másolását, kiirja, hogy nem tudja másolni az iastor.sys-t, pedig megvillantja a floppy ledet is, mégsem. Ha egyszer már a telepités elején beolvasta róla, miért nem tudja még1x, vagy mit rontok el?

köszönöm.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20380) Hasaggymeg válasza lúzer (#20365) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ezbéjött! :C :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#20381) kraftxld válasza deicide (#20379) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg gond van a floppy-val, inkább nlite-vel integráld bele a telepítőbe :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20382) deicide válasza kraftxld (#20381) üzenetére


deicide
veterán

10 perc google után kiderült a porbléma. A kedves windows install előszörre megtalálja a file-t, aztán másodjára már egy oem/textmode vagy milyen könyvtárban keresi a fileokat, azaz kellett a floppyra ezeket a könyvtárakat megcsinálni és oda is bemásolni a raid drivert...utána hiba nélkül megtalálta. Na de azért ilyet hogy szopjak már ki a kisujjamból, hogy milyen könyvtárba kell még belerakni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20383) kaente


kaente
csendes tag

Valami miatt nagyon lelassúlt a gépem,(XP) pedig átnéztem és minden rendben van. A mobilnetem is kiválló. Kinek van valami ötlete?
Köszi! kaente! :))

(#20384) cigam válasza kaente (#20383) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ha minden oké, akkor csak az lehet, hogy nem a gép van belassulva, hanem te vagy begyorsulva.
Eseménynaplóban sincs semmi érdekes?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20385) Jarod1 válasza lackono (#20378) üzenetére


Jarod1
addikt

A XP cd-n van valahol 1 NTldr ddl file az másold arra a particióra amire telepíteni akarod

(#20386) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Van egy gép, amire XP-t kéne telepítenem.
Múltkor már telepítettem erre a gépre sikeresen XP-t (SP2), csak elfelejtettem, hogy hogyan oldottam meg, hogy a telepítésnél az első újraindulásnál ne álljon le a következő szöveggel:

A windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:

\windows\system32\config\system

Utána a szöveg, hogy a windows eredeti telepítő CD-jét elindítva használja a "J" gombot.

Az alaplap típusa: Asrock K8NF6B-VSATA

Nem a telepítő XP CD a hibás, mert most raktam vele fel a win-XP-t egy másik gépre, amiben normálisabb alaplap van (MSI).

Gyanítom, hogy valami driver kéne... :R

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#20387) Gulumaci


Gulumaci
tag

Halihó emberek!

Senki nem akar/tud segíteni a fentebb leírt problémámra? :O :W

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#20388) RexpecT


RexpecT
addikt

Egyik ismerősömnél van olyan hiba hogy ha megnyitja a Total Commandert azután pedig megnéz egy képet a windows faxmegjelenítővel és a TC-t hamarabb zárja be akkor alkalmazáshibát ír ki a TC(xy memóriacímre hivatkozott nem végezhető el a művelet).

(#20389) lúzer válasza Gulumaci (#20387) üzenetére


lúzer
veterán

és az mi lenne?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20390) Takhanto válasza Gulumaci (#20387) üzenetére


Takhanto
őstag

Csak ennyit tudok segíteni,szépen lassan olvasd el és úgy csináld,hátha mególdódik:[link]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#20391) Gulumaci válasza Takhanto (#20390) üzenetére


Gulumaci
tag

Köszönöm a linket, megnéztem, de már olvastam.
Sajna nem vagyok programozó és ilyen szinten nem értek a Winhez.
De ha így halad új win vagy driver szett fog felkerülni esetleg sp3.

[ Szerkesztve ]

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#20392) Gulumaci válasza lúzer (#20389) üzenetére


Gulumaci
tag

Ez lenne az, bár picit hosszú a leírás:

[I] Egy kis segítségre lenne szükségem, mert már tanácstalan vagyok.
A barátnőmék gépe irql_not_less_or_equal hibával random szállogat el.
Állítólag win telepítés után egy ideigjó, utánna mindig előjön egyre sűrűbben.
Én elsőnek everest stab tesztel kezdtem, ami 2 percalatt kiakadt. RAM-k másik slot-ba rakása segített, de nem oldotta meg teljesen. Találomra kivettem az egyik RAM-t. Egy éjszakán keresztül Grid-tünk. Nem volt gond. Másnap leteszteltem a RAM-kat külön és egyben is. De lefutott a memtest 1.70. Viszont a hiba ismét előjött pár nap múlva.

Konfig a következő:

Alaplap: Abit AN8 Ultra
cpu: Atlon64 3000+
RAM: 2*512MB HYNX DDR400
VGA: Leadtek 7300GT
Hdd: Hitachi 80GB Pata (a Saját hdd tesztje és a Powermax is lefut)
ODD: Pioneer DVR-112 Pata másik ide csatornán (még mükszik)
Nyomtató: Valamilyen HP multis lézer, de soha nincs bedugva

OP: Win XP Pro SP2
Egyéb: A vinyó 2 felé van particiónálva, Vírusírtva soha sem volt!!! Jelenleg sincs a gépen. Illetve a windows-ra csak driverek vannak feltéve + nvidia hálózat kezelő (mindig leállítva) + a szokásos progik (winrar, firefox, stb).

Soha nem volt tuningolva a gép, évnte van takarítva, gyári hűtők+paszták vannak rajta+ a házban nincs is venti.

Mi okozhatja, mert már a totál tanácstalanság előtt állok. (Vírusírtani ma fogok, de érdekes náluk a router miatt a fertőzés jelei nem jelentkeznek. [/I]

[ Szerkesztve ]

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#20393) Takhanto válasza Gulumaci (#20391) üzenetére


Takhanto
őstag

Ezt is kipróbáltad? [link]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#20394) Gulumaci válasza Takhanto (#20393) üzenetére


Gulumaci
tag

Még nem, de megnézem és egyúttal az automatikus újraindítást is kilővöm, hátha sikerül megoldani, köszönöm!

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#20395) tremor válasza Gulumaci (#20387) üzenetére


tremor
tag

Szia_
racket húzd ki teljesen tehát a táp+ide kábelt is,utánna el kell hogy érd hogy cd ról bootoljon.
ott "J" javítást kérsz kapsz egy konzolt MAP-parancsal megnézed a cd-rom betűjelét,
én "X"-el jelölöm... beírod: copy X:\i386\ntldr C:\ itt kiírja hogy egy fájl másolás megtötént,
ezután fixálod a masterbootrecord-ot,és a BOOT-ot és kész is van_

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#20396) tremor


tremor
tag

BOCS ROSSZ HELYRE MENT PERSZE HOGY
lackono -nek válaszoltam

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#20397) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

#20386-re nem tud valaki megoldást?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#20398) Gulumaci válasza tremor (#20395) üzenetére


Gulumaci
tag

Semmi baj. Ez csk nem a relytélyes ntldr is missing hiba javítása? :D

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#20399) Gulumaci válasza Veriakilis (#20386) üzenetére


Gulumaci
tag

Elég esélyes, hogy laphibás a cucc, méghozzá a déli-híd.
Ezek ugye natív SATA-s lapok, tehát nem lehet vele gond.
Az még lehet, hogy xar a vinyó esetleg a RAM, íg szektorhiba áll elő.
Lehet még ide-kábel csere is megoldás, ha olyan eszközt használtok benne.

De őszintén az első a legesélyesebb. Ugyanis abban a lapban semmilyen speckó nincs, nekem is volt egy darabig, de xar volt a RAM kezelése.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#20400) tremor válasza Gulumaci (#20398) üzenetére


tremor
tag

de igen előfordulhat hogy igazi vinyó hiba miatt írja ki ezt de ez nagyon valószínütlen (több hibajelenség lenne) Amit leírtam azzal tudod megreparálni az XP-det hogy ne kelljen ujra telepíteni.. de leírom sokkal érthetőbben::: tehát hibajelenség: Hiányzó ntldr (vagy egyébb is lehet még)
kiterjesztés néküli fájlrol van szó amelynek a feladata kb: loader betöltő fájl féle az első fájl ami megjelenik az oprendszeren,ebben íródik meg a vinyód MBR-je,BOOT-ja stb..
Beteszed az "eredeti"Xp cd-t,bootolsz vele, "J"-üzemmódba lépsz.
kapsz egy konzolt, itt beírsz egy MAP- Parancsot,ezzel megtudod nézni a cd-Romod meghajtójelét... mondjuk nálam legyen X. Ezután következőképpen lépsz be az XP-cd-be:::
nagyon leegyszerűsítjük: X: enter (ezzel beléptél) CD i386 enter (beléptél az i386-mappába)
kb ezt kéne látnod: X:/i386> itt beírod : copy ntldr C: ÉS ENTERT NYOMSZ...
(Ezzel átmásoltad az ntldr fájlt C-gyökérbe) Ezzel még nem fog működni hiszen nincs megírva az ntldr fájl.. Ezután parancssorba beírod : fixmbr és entert nyomsz ne ijedj meg a kiírt szövegtől lépj tovább már csak egy dolgod maradt beírod a parancsorba : fixboot enter
ujra nem ijedsz meg a kiírt szövegtöl és elfogadod UJRAIDÍTÁS ÉS MEGMENEKÜLT A WINDOWS-od... sok szerencsét

[ Szerkesztve ]

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.