Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) kobe24 válasza kem (#19659) üzenetére


kobe24
tag

oké, kössz.

(#19702) Tosee válasza Viven23 (#19699) üzenetére


Tosee
őstag

nézd meg a vezérlőpult, internetbeállítások, biztonság fül
Internet...(közepesen magas-on kellene lennie alapesetben)
Egyéni szint: előjön egy ablak (Internet zóna beállításai), abban keress olyat, hogy "Letöltések" lejjebb lesz valahol, ezen belül "Fájl letöltése" ez engedélyezve van vagy tiltva? Ha tiltott akkor engedélyezd, és próbálj meg valami kis fájlt letölteni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19703) Viven23 válasza Tosee (#19702) üzenetére


Viven23
csendes tag

engedélyezve van, és volt is

[ Szerkesztve ]

(#19704) akaido válasza Takhanto (#19698) üzenetére


akaido
addikt

:R Remélem nem beszólásként értékelted az előzményeket. :)
Annyit pontosítanék még, hogy spec. nem az Internet Security programokra gondoltam, hanem pl. Felteszel az XP-re egy AVG 8 antivírus progit, aminek ugyebár van állandóan üzemelő víruspajzsa, emellett üzemeltethetsz pölö egy ClamAV-t amint csak kézi keresésre használsz, tehát két vírusirtó progid van de csak egyik állandó védelme bekapcsolt állapotú.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19705) Tosee válasza Viven23 (#19699) üzenetére


Tosee
őstag

symantec talált valamit?
Ha lefutott a keresés akkor tiltsd/állítsd le a védelmét és tegyél egy próbát!

Hosts fájlt megnézhetnéd még, hogy mit tartalmaz!
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
Jegyzettömbbel meg tudod nyitni, ha társítod hozzá!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19706) Viven23 válasza Tosee (#19705) üzenetére


Viven23
csendes tag

Ez van benne:

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# Mintafájl a Microsoft TCP/IP for Windows-hoz.
#
# Ez a fájl IP címek és NT számítógépnevek (NetBIOS nevek) egymáshoz
# rendelésére szolgál. Minden egyes tételt külön sorba kell írni, először
# az IP címet, azt követően pedig a hozzá tartozó nevet. A cím és
# a név között legalább egy szóköz vagy tabulátor karakternek kell lennie.
#
# A # jel általában a megjegyzést tartalmazó sorokat jelöli, néhány
# kivételtől eltekintve (ezeket lásd alább).
#
# Példák:
#
# "számok" rhino.acme.com # forráskiszolgáló
# "számok" x.acme.com # x ügyfélállomás

127.0.0.1 localhost

Symantec másodszor fut, mert közben frissítettem is. Eddig nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#19707) Viven23 válasza akaido (#19704) üzenetére


Viven23
csendes tag

Tehát a symantec mellé, mivel én indítom a víruskeresést, tegyem fel az internet security-t?

(#19708) Tosee válasza Viven23 (#19706) üzenetére


Tosee
őstag

ez pedig jó! És a többi is látszólag! Érdekes! Valami pedig blokkol, csak kérdés, hogy mi? :U
Ne haragudj, más nem jut most eszembe, de ha beugrik valami akkor írok!
microsoftéknál ezt találtam... ha kipróbálnád akkor előtte ments minden fontos adatot a gépről! Nincs tapasztalatom a cikkben leírtakkal, nem próbáltam őket!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19709) atesz1974


atesz1974
tag

Sziasztok!

Win Xp Pro 32 bites op. rendszerem van, és egy Athlon X2 -es procim aminek az L2 cache mérete 2x1 MB. Tehát magonkénet 1 MB.
A kérdésem az lenne, hogy a registry-ben mennyit állítsak be 1 MB-ot vagy 2-t?
Vagyis az egy maghoz tartozó mennyiséget, vagy az összest.... :F

Előre is köszi a választ!

Üdv: Attila

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#19710) Viven23 válasza Tosee (#19708) üzenetére


Viven23
csendes tag

Azért köszi!

(#19711) Tosee válasza Viven23 (#19710) üzenetére


Tosee
őstag

nincs mit!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19712) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Sikerült felinstallálnom úgy egy XP-t hogy nincsen C meghajtóm, mert másként nevezte el ez az idióta, mivel egy másik vinyón már volt C. Természetesen az installban ennek megváltoztatására nincs esély. Utólag persze én is hülye vagyok hogy nem húztam le azt a vinyót, de hát a franc essen bele, eddig volt annyira intelligens hogy kisajátította a C betűt a main drivenak, most miért nem? :(((

És már jelentkeznek is a gondok, nem tudom telepíteni a Symantec antiviromat, és valaszeg emiatt. Valaki könyörgöm segítesen és mondja el hogyan lehet áthackolni hogy a Maindriveom ne E hanem C legyen.
Mivel ez a főmeghajtó, ezért az admin toolsban nem engedi hogy megváltoztassam... :(

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19713) brd válasza atesz1974 (#19709) üzenetére


brd
nagyúr

Tökmindegy, mert a mai CPU-knál nem az alapján használja. Tudom, lacy bácsi osztat' írja (ha nem onnan nézted, akkor nem szóltam, de majdnem biztos, hogy az volt a forrás ;) ), de ott sem az összes tipp szentírás ám... Van, amelyik túlhaladott, van, amelyik mellőzi megemlíteni a körülményeket, amelyek esetén célravezető az adott tipp.

The only real valuable thing is intuition.

(#19714) VaZso válasza SystemRoot (#19712) üzenetére


VaZso
senior tag

Amikor én kerestem, sehogysem találtam rá megoldást anno...
A gond az, hogy a registry-ben is át kellene írni egy csomó dolgot. Biztos meg lehet csinálni, de még nem hallottam megoldásról.

Nálam sokáig ment úgy a rendszer, hogy D-én volt rajt és a C-én csak nagyon kevés kiegészítője volt (hasonló probléma miatt)...
Érdemes lehúzni minden más vinyót telepítéskor, mert elég könnyen "elszámolja" magát... utólag pedig nehéz ügy...

(#19715) SystemRoot válasza VaZso (#19714) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jah, valahogy érzem hogy nem egyszerű ezt megcsinálni. Most épp mérlegelem hogy van e idegzetem újrarakni a wint megint...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19716) brd válasza SystemRoot (#19712) üzenetére


brd
nagyúr

Először is, gratulálok. ;) Másodszor, "előleg" (az utólag mintájára :D ) is az voltál (ha megbocsátasz), amennyiben a jelzőt nem az értelmi képességekre használjuk (természetesen nem sértegetni kívánlak), hanem az elgondolásra. ;) Ugyanis C: csak abban az esetben lesz a win partíciója, ha az aktív partícióra telepíted (ha több HDD van aktív partícióval a gépben, akkor arra, amelyik a bootsorrendben elsőként szerepel), vagy üres HDD-re (itt is lényeges, hogy más, a bootsorrendben előrébb szereplő HDD-n ne legyen elsődleges partíció, mert akkor az lesz a C:), vagy olyanra, amelyiken nincs aktív partíció és a win-nek kijelölt típusa elsődleges (primary), és a másik HDD-s kitételek erre az esetre is állnak, ha azok közül valamelyik előrébb szerepel a bootsorrendben. Tovább bonyolítja a dolgot, ha a BIOS 2 db-nál több cserélhető meghajtót (pl. több kártyát kezelő kártyaolvasó) láttat a telepítés idején, mert akkor a win-nek adott betűjel is ennek megfelelően elcsúszhat párat hátra az ABC-ben.
Megoldás lehet az ebben a cikkben említett leírás végigkövetése, de sajnos nem biztos, hogy 100%-os lesz a megoldás (bár bizonyítottan működik), mert ugyan a windowsban a legtöbb rendszerbéli dolog elérési útja változókkal van megadva (ami mindig a windows partíciójára mutat, bármilyen is éppen a betűjele), de sajnos nem mind. :(
Talán egyszerűbb még most újratelepíteni, én is azt javaslom inkább.

The only real valuable thing is intuition.

(#19717) VaZso válasza brd (#19716) üzenetére


VaZso
senior tag

Mondjuk nem tudom, mennyire szentírás, amit partíciók elnevezésével kapcsolatban írsz... aktív partícióval, primary master IDE csatornán lévő vinyónál is belezavart a slave vagy a secondary vezérlőre kötött valamelyik eszköz... (bár lehet, hogy egy IDE bővítőkártya is volt a gépben, de azt - a BIOS legalábbis - hátrébb sorolja mint a saját vezérlőjét (illetve az már lefoglalta magának a portot)).

Ennek ellenére lehet, hogy a Win másként keveli.
Főleg Sata/IDE keveréknél képes bebolondulni... :D

Elméletileg - ha jól rémlik - a Win (DOS alapokon) alapvetően úgy rendezi a meghajtókat, hogy a primary master-slave, secondary master-slave sorozaton végighaladva a primary partícióknak elkezd betűjelet adni, aztán folytatja az extended partíción lévő logikai driveokkal... no, ezzel viszont óriási kavarodást okoz... :)

[ Szerkesztve ]

(#19718) SystemRoot válasza brd (#19716) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nagyon hülye nem voltam ugyanis, nem ad lehetőséget az XP telepítés hogy rendesen megmondjam neki hogy melyiket akarom C-nek. Tehát ez az ő hiányossága és hülyesége nem az enyém.

Amúgy külön vinyókról van szó. A másik ki volt szedve a bootlistából. Amúgy azért is undorító bug ez, mert már csináltam olyat hogy egy másik vinyón volt egy win, tehát volt C, és raktam egy másikra is egyet, akkor képes volt átnevezni azokat. Most meg nem... Na mind1, persze én figyelmetlenségem, de azért a franc vigye el ezt a szemétséget.:)

Sztem újrarakom, bár mocskos módon nincs hozzá kedvem.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19719) ollie válasza SystemRoot (#19718) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

change system drive letter in windows xp

Ja, de előszőr nevezd át az épp aktuális C meghajtót valami másra.

[ Szerkesztve ]

***

(#19720) VaZso válasza SystemRoot (#19718) üzenetére


VaZso
senior tag

Igen, mondjuk szerintem alapvetőnek kéne lennie, hogyha telepítem az egyik partícióra a Win-t, akkor boot után az a partíció legyen a C (nem pedig, ahogy hasraütésszerűen kijön)...

[ Szerkesztve ]

(#19721) SystemRoot válasza ollie (#19719) üzenetére


SystemRoot
őstag

ah, mar keso, legyalultam a gepet. Most laptopon vok addig.:D

Mondjuk igy legalabb tuti nem lesz mellekhatasa.

Azert kossz!

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19722) Noobi


Noobi
tag

kem, VaZso: a témámmal kapcsolatban sikerült valamire jutnotok?

(#19723) Shongi85 válasza ollie (#19685) üzenetére


Shongi85
csendes tag

És mit ajánlanál mivel írtsak, mert Win Defenderrel és Spybot-tal is próbáltam már egyik sem talált semmit...

(#19724) VaZso válasza Noobi (#19722) üzenetére


VaZso
senior tag

Szerintem a foglalat alakjából ítélve SO-DIMM foglalatú SD-RAM megy bele, más tippem nincs... meg kéne próbálni. :)

(#19725) Noobi válasza VaZso (#19724) üzenetére


Noobi
tag

Köszi! Igazad van! Épp most találtam rá a válaszra, de már magam sem tudom hogy :)
Szóval ide egy speciálisan 4 megás SO-DIMM SD-RAM kell, amivel ki lehet bővíteni az alap 4 megát 8 megára :) Azt hiszem találtam ilyen ramot is, de nem kiabálom el :)

(#19726) Noobi válasza Noobi (#19725) üzenetére


Noobi
tag

Jah, annyira specifikus, hogy el is írtam :D nem SD ram hanem SG :D

(#19727) brd válasza VaZso (#19717) üzenetére


brd
nagyúr

Jól mondod, úgy rendezi a partíciókat (de én sem írtam mást, maximum kicsit kacifántos lett :) ), tehát a bootsorrendben elsőként talált aktív partíció lesz a C:, a telepítő, és az általa feltelepített win számára. Ha ilyen nincs, akkor készít egy aktív partíciót, ez a régi DOS-os konvenciók szerint kerül meghatározásra, és ez ugyanúgy C: lesz, viszont ha ez nem egyezik meg azzal a partícióval, amit a telepítőben a win telepítésére kijelölünk, akkor ez utóbbi értelemszerűen nem C: lesz. Aztán ezt megbolondíthatja még az imént leírt 2 kivétel: ha a bootsorrendben többedikként szereplő HDD-n van aktív partíció, és a HDD, amire telepíted, nem bír ilyennel, és nem is lehet megjelölni valamiért, ill. az, ha a telepítő 2-nél több cserélhető meghajtót lát.

The only real valuable thing is intuition.

(#19728) brd válasza SystemRoot (#19718) üzenetére


brd
nagyúr

Az a baj, hogy a telepítő is "készen kapja" a kiosztást. Bár, annak, végül is, nem lenne akadálya, hogy telepítés közben megmondjuk a telepítőnek, mi legyen a windows partíció betűjele, de azt már nem, hogy ha a C: foglalt, akkor a win-é is mindenképpen C: legyen. ;)
A példában, amit írsz, az a baj, hogy a telepítés közben kerül bele az XP beállításai közé, hogy az egyes partícióknak mi a betűjelük. A telepítés után viszont az adott XP-k alatt a rendszerindító, és magát a win-t tartalmazó partíción kívül "bármilyen" betűjelet adhatsz már nekik. Tehát semmit nem nevezett át, hanem a régi DOS-os konvenciók szerint valószínűleg más sorrendben kaptak betűjelet a partíciók az új XP telepítője számára.

The only real valuable thing is intuition.

(#19729) SystemRoot válasza brd (#19728) üzenetére


SystemRoot
őstag

Mindegy mostmár túlvagyok ezen a hülyeségen, de azért elrabolt egy órát az életemből hogy pusztulna meg.

Az egyetlen szerencse hogy még időben észrevettem hogy ez így nem lesz jó.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#19730) VaZso válasza brd (#19728) üzenetére


VaZso
senior tag

Igen, bár ennek nem kéne az XP-t megakadályoznia abban, hogy utólag C-nek nevezze meg az adott partíciót... főleg, ha már jóideje használja a %változó% megnevezésű útvonalakat, ami - ha minden igaz - ennek a megoldására szolgálna...
...szóval sajnos ez egy elég nagy korlátja a rendszernek, különösen, ha át szeretném pakolni egy másik merevlemezre, különösképpen, ha pl. IDE-ről SATA-ra teszem át, jóllehet, ott egyéb problémák is felmerülnek. Mindenesetre nagyon nem rugalmas... :(

A húszéves DOS-os konvenciókat pedig jó lenne már elfelejteni, mert ez így nagyon össze van kavarva. Főleg, ha több vinyó van a gépben, sok partícióval... C-Z-ig, ráadásul hasraütésszerű sorrenddel, mivel a már egyszer használt meghajtókat igyekszik ugyanarra a betűre pakolni vissza, így minden lehetséges hagyomány borul, az ember meg foghatja a fejét... :)

Egyébként sokkal korrektebb a Linuxban használatos megoldás az egyes vinyók elnevezésére... Ott hd az IDE vinyó, a,b,c,d... a primary master-slave, secondary master-slave, tehát hda, hdb, hdc, hdd és utána jön a partíció neve, ami 1-4 a négy lehetséges primary partíciónál, az extended pedig 5-től fölfele, tehát pl. hda5
Sata és USB ill. SCSI eszközök hd helyett sd előtagot kapnak. Ez viszont itt is már keveredik, így sokszor UUID-ot, vagyis afféle sorozatszámot használnak egyértelmű azonosításként, ez így viszont tényleg teljesen korrekt, az egyes partíciók helye pedig a filerendszerben egyértelműen megadható...

Egyébként az a régi "hagyomány" is érdekes, hogy egy vinyó maximum 4 darab partíciót tartalmazhat... ebből lehet extended is, ami tartalmazhat több logikai meghajtót...

Huhh, lehet, hogy késő van és ökörségeket írok rossz helyen? :DDD

(#19731) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Remélem hogy fog tudni valaki nekem segíteni. Olyan problémám lenne, hogy kb már egy hónapja van majdnem mindig kékhalált kapok. Bekapcsolom a gépet bejön a windows logó az szépen betölt és utána bevillan a kékhalál, de el se tudom olvasni, hogy mit írhat. Utána újraindul és valamikor bejön valamikor nem jön be... 4.újraindulásra már tuti bejön. De valamikor nem is jön be a kékhalál.
Találkozott már valaki hasonló problémával?? :(

(#19732) akaido válasza Viven23 (#19707) üzenetére


akaido
addikt

A Norton Internet Security csomiban benne van a tűzfal és a virnyzargató is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19733) gézu válasza Devdi (#19731) üzenetére


gézu
őstag

ha kikapcsolnád az automatikus újraindítást, le is tudnád olvasni mitől kékhalálozol

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19734) moonman válasza SystemRoot (#19712) üzenetére


moonman
titán

megoldható, de nem nagyon támogatott módszer. amúgy semmi gondja nincs vele, ha nem C, mivel %systemroot%-ként és egyéb változóként hivatkozik rá minden. szerintem a Nortonnak sem ez lesz a baja.

(#19735) brd válasza VaZso (#19730) üzenetére


brd
nagyúr

A másik HDD-re pakolgatás nem elsősorban emiatt (...lehet, mert ott sem 100%, hogy problémád lesz; ha kicsit odafigyelsz, 1 sima másolás, és 2-3 újraindítás után végeztél is) problémás, ha megfelelően előkészíted a gépet, akkor semmi baj nem lesz, a csatolófelület is lényegtelen, ha a driver megfelelően fel van telepítve; maximum a boot.ini-t kellhet átírni.
Az eszközök nevének (betűjelének) rendszere már akkor "gáz" volt a DOS-ban, amikor kitalálták. Normális helyen (normális OS) szabadon megadhatod, sőt, adhatsz neki a rendszerben bármikor egy "logikai" nevet is, ami alapján bármi tud rá hivatkozni, pl. az a partíció automatikusan kap indulás közben egy ilyen logikai nevet a rendszerben, ahonnan indult a rendszer és maga a rendszer ez alapján hivatkozik rá, nem az eszköznév alapján, így tökmindegy, hogy az melyik HDD-n van a sorban, hányadik partíció stb. A M$ nem ezt találta ki sajnos. :( Nem tudom, ez Linux-on hogyan működik, de gyanítom, a M$ megoldásánál "azért" korrektebb...

The only real valuable thing is intuition.

(#19736) ollie válasza brd (#19735) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

%systemroot%

Ez szerinted micsoda?

Csak úgy megjegyezném, hogy a baj az, hogy vannak programok melyek nem hasznáják a fent nevezett változót (pl.: ilyen az ATI driver telepítő, nem hajlandó futni, ha nincs C), de ez nem az MS hibája.

[ Szerkesztve ]

***

(#19737) brd válasza ollie (#19736) üzenetére


brd
nagyúr

Egy remek megoldás, csak nem általánosan van használva sajnos (direkt úgy fogalmaztam, hogy a kettő együtt érvényes, tehát az egy dolog, hogy meg van a lehetőség, de nem minden így hivatkozik). :(
A M$ némely programja, sőt maga a rendszer sem mindig ez alapján hivatkozik.

The only real valuable thing is intuition.

(#19738) RpPRO


RpPRO
őstag

Ket kerdesem van:

1. van-e olyan progi, ami az OSSZES futo folyamatot megmutatja? (nyilvan nem a feladatkezelore gondolok, mert rengeteg kartekony program konnyuszerrel elrejti magat ezelol)

2. ma reggel ota win bootolaskor kozvetlenul a bejelentkezo kep elott kis kek hatteru kep fogad, a winfos duma a kovetkezo: InitializeCommand, majd 2 sorral lejjebb: c000003a
Persze gugliztam csomot. Van par hasonlo problema. De nem telepitettem semmit; nincs olyan hangkartyam; mindent letiltok, ami nem kell; nincs RAID, stb. :) Esemenynaploban sincs semmi kulonos. X-Atkak? ;)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#19739) kételkedem válasza RpPRO (#19738) üzenetére


kételkedem
addikt

1;
Process Explorer 11.31
What's Running 2.2
KillProcess 2.43

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19740) ollie válasza RpPRO (#19738) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A rootkit tudja elrejteni magát a feladatkezelő alól, de akkor viszont az összes hasonló program elől elrejti magát. Szóval nem értem a kérést. A kártevők többsége amúgy nem rejti el magát, csak éppen olyan neveken futnak, amire nem gyanakodsz, de ez esetben is tökmindegy mivel nézed a futó folyamatokat.

***

(#19741) RpPRO válasza kételkedem (#19739) üzenetére


RpPRO
őstag

kételkedem: Koszonom, a kozepso szimpatikus. :R

Szerk:
ollie, ha ez igy van, akkor honnan tudod meg, h van-e memoria-rezidens kartevod?

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#19742) brd válasza RpPRO (#19741) üzenetére


brd
nagyúr

A legbiztosabb az, ha egy másik OS alatt átnézeted az összes file-t egy olyan programmal, ami felismerné a kártevőt (ugyanis ezek a rootkit-ek is sima file-okban léteznek, csak a fertőzött OS alatt el tudják rejteni a file-jaikat, ill. a regisztrációs bejegyzéseiket). De a fertőzött OS alatt is megoldható az olyan bejegyzések, file-ok kilistázása, amelyek nem látszanak, ha az adott OS eszközeivel néznéd meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#19743) RpPRO válasza brd (#19742) üzenetére


RpPRO
őstag

Hogyan? Ha van mas otleted, mint a mappabeallitasok / nezet / stb, akkor ird. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#19744) ollie válasza RpPRO (#19741) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Írtam, ha nem rootkit, akkor minden esetben látszanak a feladatkezelőben (már ha futnak).

brd: milyen eszközökre gondolsz? Ha egy rootkit elrejti magát a renmdszer elől, akkor semmi semmi sem látja (márpedig mind elrejti magát a rendszer elől, hiszen ez a definíciójából adódik), csak a speciális, rootkit írtásra is felkészített programok tudják azokat detektálni.

[ Szerkesztve ]

***

(#19745) RpPRO válasza ollie (#19744) üzenetére


RpPRO
őstag

Tenyleg az a legjobb megoldas, amit brd mond, h masik gepben megporgetni a vinyot.
I love wikipedia. :R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#19746) bearchaser77


bearchaser77
csendes tag

sziasztok!

olyan problémával szembesültem mint még eddig soha.
adott egy acer TM 8100 laptop (2,2 p4, 1GB ram;533MHz DDR II, intel 915 PM chip, ati mobility radeon X700), és adott egy xp sp2 integrált corporate kódos, nem kér aktiválást.
nem az első telepítés ezzel a lemezzel.
felrakom az xp-t telepítőben ketté particionálom a winyót, le is formázom - NTFS, majd miután befejezte a telepítést az első indulásnál két xp-t lát a rendszerválasztó menüben.
ha az elsőt indítom a rendszer betölt, ha a másodikat hall.dll hibára hivatkozik.
az hogy hibás a második oprendszer, nem zavar, csak miért került oda, mikor egy xp-t raktam fel? hogyan lehet eltüntetni?
másodszor is újrahúztam, és ugyanezt produkálja. mintha a telepítőfájlokat nem törölte volna a telepítés végén, de nem azok, mert ha benne hagyom a telepítő lemezt, és ezt az OS-t választom sem hajlandó elindulni hogy folytassa a telepítést.

na most ez sto étá kutykurutty?

köszöntem!
Kellemes ünnepeket minden kedves olvasónak!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte ga-ma 790X DS4; amd phenom 9550@2800; geil 2*2GB 1066@1016Mhz; gigabyte ati radeon 4850, Samsung 320Gb SATA 2, pioneer DVR 216D DVD

(#19747) VaZso válasza Devdi (#19731) üzenetére


VaZso
senior tag

A gép indulásakor nyomj egy F8-at és válaszd ki, hogy ne legyen automatikus újraindítás.
Ezután (ha éppen kék képernyőt dobálgat), le tudod írni, milyen hibát ír a rendszer.
Nagyon "szeretem" ezt az alapértelmezett újraindítás funkciót, csak a baj van vele és a felhasználót idegesíti...

Brd:
Azonos helyre visszahelyezett merevlemezek között végeztem többször is másolást, gond nélkül. A probléma ott kezdődik, ha a rendszer más címen látja az új vinyót. (Pl. PATA - SATA ügyében) - bár lehet, hogy csináltam már ilyet is :F ...most elbizonytalanítottam magam. :D

Másik rendszeres probléma, ha pl. a rendszer a "D:" meghajtón van és a felhasználói programok a "C:\Program Files" és egyéb könyvtárakba is települtek...
Nem tudom a pontos helyzetet (tényleg nem mindig használja-e a WIn sem a %xy% változóit), de valóban az összes telepített program hasonló viselkedése is gond lehet...

Cseréltem már komplett alaplapot is (más IDE vezérlővel) két XP alatt, azzal sem volt gond...

A "betűjelek" kezelése egyébként DOS-ban még rosszabb volt, mert nem tudtál (olyan egyszerűen) hatni rá. Azért meg lehetett oldani, de XP esetén igyekszik tartani a már kiosztott driveokat, hogy legalább a fixen bentlévő vinyók jelei ne kavarodjanak el.
(Ha meg az újonnan berakott merevlemez(ek) kicsit jobban össze vannak kavaodva még nem akkora baj, mintha a többi is vándorol mint alapvetően DOS-ban.)

Mindenesetre így is elég hülye egy dolog...

[ Szerkesztve ]

(#19748) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nem teljesen ide tertozik. :B Le lehet tölteni valahonnan legálisan a Win.CE.NET 4.2 Pro-t? Vettem egy kis gépet és van benne egy ilyen matrica, kulcsal.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#19749) VaZso válasza bearchaser77 (#19746) üzenetére


VaZso
senior tag

Szerkeszd meg a C:\BOOT.INI filet és töröld ki a nem működő rendszerre vonatkozó bejegyzést.

(Valahol a Vezérlőpult - Rendszer alól is elő lehet hozni a szerkesztését, de azt most nem tudom pontosan megadni. A C:\BOOT.INI file rejtett attribútumú, ezért sima "intézőből" nem látod.)

Ha minden igaz, notepad-ból ha a megnyitáshoz írod, hogy C:\BOOT.INI, akkor tudod szereszteni. Arra vigyázz, hogy tényleg a rosszat töröld, különben nem indul olyan egyszerűen a rendszer...

Újratelepítéskor érdemes letörölni ezt a boot.ini file-t is, hogy ne írjon hozzá, hanem hozza létre újból.

[ Szerkesztve ]

(#19750) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Erre valaki? (Miniatűrök nézetben mappák miniatűrjeinek kikapcsolása hogyan?)

Valamint: a "tallózás" ablakban az asztal, sajátgép, dokumentumok, stb. közé lehet berakni egyéni mappát?

Előre is köszönöm!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.