Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) ollie válasza _stick_ (#16198) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A boot.ini-ből töröld ki a nem használt windows-os bejegyzést, így csak az általad kívánt fog indulni. De vigyázz, mert ha rossz sort is törölhetsz (előbb csinálj másolatot a fájlból).

***

(#16202) ollie válasza atka76 (#16197) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Be van kapcsolva az IDE vezérlő a BIOS-ban? Fel van ismertetve a BIOS-al az IDE merevlemez?
Jó egyáltalán az az IDE kábel amivel rákötöd (tönkremehet akár dugdosgatás közben is)?

[ Szerkesztve ]

***

(#16203) atka76 válasza ollie (#16202) üzenetére


atka76
tag

Ha hazaérek megnézem, ez jutott eszembe nekem is, hogy a kábel nem jó! :R
Az új külső rack-el mi lehet a baj? Le kellene formáznom az új vinyóimat, illetve rámentenem a dolgaimat! :F :B

Bendegúz

(#16204) _stick_ válasza ollie (#16201) üzenetére


_stick_
őstag

Thx, délután megnézem.
Akkor elvileg meg is lehet cserélni a két win-t, ugye?

(#16205) ollie válasza _stick_ (#16204) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha arra gondolsz, hogy a másik bootoljon alapból, akkor igen.

***

(#16206) _stick_ válasza ollie (#16205) üzenetére


_stick_
őstag

Arra, köszi. :)

(#16207) mustad1


mustad1
tag

sziasztok

felszerettem volna rakni az uj laptopomra az xp-t de nem megy. elkezdi betölteni a dolgokat majd kb 2-3 perc után ezt dobja:
már csináltam olyan xp-t amibe beraktam sata drivert...[L:%5Burl=http://kepfeltoltes.hu/view/080908/20080908010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg%5D%5Bimg%5Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/080908/20080908010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D][link][/L]

légyszi aki tud segítsen..
jah a gép Hp pavilion 5-1020

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16208) mustad1


mustad1
tag

[IMG:%5Burl=http://kepfeltoltes.hu/view/080908/20080908010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg%5D%5Bimg%5Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/080908/20080908010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D][/IMG]

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16209) mustad1


mustad1
tag

bocsánat! talán most jó lesz

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16210) mustad1


mustad1
tag

http://www.kepfeltoltes.hu/view/080908/20080908010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16211) mustad1


mustad1
tag

sajna csak így megy szaraxik a képfeltöltés itt megtudjátok nézni és várom az ötleteket
köszönöm előre is!

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16212) Laybee


Laybee
őstag

Olyan problémám lenne, hogy media playeren (mp11) van egy film, ki szeretném tenni nagy képernyőre, alt+enter, 2 másodpercig kiteszi aztán újra ablaknézetre áll, miért?

[ Szerkesztve ]

(#16213) mezis válasza davidboy (#16193) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Itt nem messze van egy külön ACER laptop lev. lista. Én is onnan okosodtam.

Két módot is leírnak: - BIOS babrálása (kikapcsolni valamit, ami talán AHCI vagy mi a nyű).
- nLite -al egy új telepítő CD-t szerkeszteni, ami már tartalmazza a szükséges drivereket (én ezt sikerrel alkalmaztam Aspire 5315, valamint Travel Mate 2313-ra). Természetesen ehhez vagy a driver CD kell, vagy internetről letöltés.

Az ACER újabban csak a WinVistát tolja, de azért ilyenkor is van esély a driverek letöltésére, csak valamivel körülményesebb. Ajánlom az említett lev. listát !

Van egy Acer laptop-om, amin jelenleg egy Linpus Linux van. Fel szeretném rá telepíteni az XP

mezis

(#16214) _stick_ válasza mustad1 (#16211) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem ilyet akkor írt ki egyszer, amikor a 200G-s SATA 1-es vinyómat egybe partícionáltam és arra akartam rakni a wint: megvolt az első boot, telepítettem volna a drivereket, 10-15 perc múlva se kép, se hang, lefagyott. 4-5 win ráment mire rájöttem, hogy 100G alá kell partícionálni a vinyómat és így már működött, működik a mai napig.

(#16215) Realradical válasza mustad1 (#16210) üzenetére


Realradical
őstag

Ez egyenlőre nagyon sok probléma lehet.Első körben resetelj biost (hőmérsékleteket is nézd meg ha már arra jársz). Utána memtesttel ellenőrizd le a memóriákat, majd ha azok hibátlanok csekkold le a vinyót hátha bad sectoros (ha nincs másik géped erre akkor van a hdd sentinelnek dos alatt futó verziója is). Ha az is hibátlan akkor jó eséllyel alaplapi gondod lesz.

90%-ban ennél a hibánál (Stop 0x0000007B) a vinyó szokott döglött lenni.

szerk: Ja és látod ilyen fasz*n lehet szerkeszteni a hozzászólást 5 percig, nem kell szétspammelni a topicot ;)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16216) mustad1 válasza Realradical (#16215) üzenetére


mustad1
tag

köszönöm szépen, de ez 1 vadonatuj laptop, és a rátelepített vista tökéletesen működik!
ebből gondolom h nem hardweres hiba lesz!

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16217) Realradical válasza mustad1 (#16216) üzenetére


Realradical
őstag

A vadonatújság semmit nem jelent elég ha kap egy taslit szállítás közben és máris ott a bad sector.
Megeshet persze , hogy valami drivert hiányol/rosszul telepít az xp telepítő, de ennek az esélye kevés. Ha sp2-vel integrált telepítőt használsz akkor szinte kizárható.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16218) mustad1 válasza Realradical (#16217) üzenetére


mustad1
tag

uhh. és ezt letudnám valahogy ellenőrizni vista alatt? ha lefuttatok 1 scandisket az oké? amugy sp 2 es az xp

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#16219) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Olyna gondom lenne h az Age Of Mythology játék indítás után ezt írja ki:
XML parsing error in Fonts2.xml. No fonts will be loaded.
Próbáltam már az ujra rakást.

Tudom ez nem XP-hez tarozik de: ha az MSN-ben a bejövő leveleket szereném megnézni akkor pedig nem megjeleníthető a lap, továbbá bármilyen xml-t meg akarok nyitni ezt kapom az IE böngészőmben:

Nem jeleníthető meg az XML-lap.
A bemenő XML-adatok nem tekinthetők meg a(z) stíluslap használatával. Javítsa a hibát, majd kattintson a Frissítés gombra, vagy próbálkozzon később.

--------------------------------------------------------------------------------

Az osztály nincs regisztrálva

FF-alatt simán bejönnek, gondolom az saját XML kezelőt használ, és ezért nem jön be az Age of sem.
Ötlet valakinek?

(#16220) csimav


csimav
senior tag

Hali! itt egy kép.... hogykell beállítani h amikor bármi oldalon vagyok és tallozok akkor ne ilyen hülyén (forditva) hozza ki a dolgokat hanem normálisan.....
Thx:) :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#16221) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Eddig két HDD volt a gépemben,de most kivettem az egyiket . MIndkettőn Xp volt,ezért volt rendszerválasztó menü. Azóta hogy kivettem az egyiket nem tűnt el a menü. Hogyan lehet eltüntetni? Jha és szeretném a meghajtó betűjeleket is visszaállítani .

[ Szerkesztve ]

(#16222) ollie válasza Mr-Pamacs (#16219) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbáltad?

Egyébként nem értem, mert maga a játék telepítésnél felteszi az XML parser-t. Eredeti, ugye?

***

(#16223) ollie válasza Vicoo (#16221) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán olvasgass vissza picikét. :U

***

(#16224) thozoo válasza lúzer (#15054) üzenetére


thozoo
tag

Egy hónap elteltével (költözés után) újra van netem. És tényleg ott volt: Internet Explorerben kellett beállítani. Magamtól rá nem jöttem volna...

Thozoo

(#16225) Vicoo válasza ollie (#16223) üzenetére


Vicoo
senior tag

OKé,közben magamtól is megcsináltam a menüt. De a meghajtók nevei nem megy. Ugyanis 3 partíció van: Win,Dokumentumok,Programok. Nekem ebben a sorrendben C,D ,E névvel kellenének,de a Dokumentumoknak csak F et enged,E nincs a listában. A DVD pedig G. Hogy lehet E? mod: megoldva ez is

[ Szerkesztve ]

(#16226) Realradical válasza csimav (#16220) üzenetére


Realradical
őstag

Kiválasztod a részletes nézetet a lefelé nyilas kis kockával jobb fölül, ott pedig ráklikkelsz a név mezőre. (így megfordul a rendezés) Majd , ha neked úgy tetszik visszaváltassz ikonnézetbe.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16227) Mr-Pamacs válasza ollie (#16222) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

A 2.0-ást próbáltam de az nem javította rögtön kipróbálom ezt is.

(#16228) Realradical válasza ollie (#16222) üzenetére


Realradical
őstag

Jófelé kapisgálod, ez a másolásvédelem miatt volt régen így az AOM 2-3-nál...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16229) csimav válasza Realradical (#16226) üzenetére


csimav
senior tag

Probáltam de ha megint tallozok bármit vagy bemegyek vhova ott is megvan fordulva..

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#16230) lúzer válasza csimav (#16229) üzenetére


lúzer
veterán

van oyan hogy "minden mappára érvényes" az kell neked

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16231) Realradical válasza csimav (#16229) üzenetére


Realradical
őstag

Ermm...valahogy el is lehet menteni ezeket a beállításokat , de nem emlékszem hirtelen , hogy hogyan...

@16230 Az az :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16232) csimav válasza lúzer (#16230) üzenetére


csimav
senior tag

Azt hol találom?
:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#16233) lúzer válasza csimav (#16232) üzenetére


lúzer
veterán

intéző, eszközök, mappa beállításai, második fül

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16234) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Kipróbáltam ugyan ugy nem jön be egy XML-sem és a játék is szarakodik.

(#16235) cucclee


cucclee
tag

Hello. Egy elég furi problémám van. Valami baj van a windows netes részével. Van úgy hogy megy az internet böngésző (firefox ,nagyon ritkán ie) és egyszer csak megszakad a kapcsolat. konkrétan csak a böngészők nem mennek. Az msn ,a dc++ ,minden használja a netet ,van is adatforgalom ,de egy lapot sem tudok megnyitni. Ha újraindítom a gépet ,vagy várok egy kicsit megjavul. Kb fél éves az xp (sp3). Ja és nem is azt írja ki hogy a lpa nem jeleníthető meg ,vagy a cím nem elérhető ,hanem hogy a kapcsolat megszakadt. Ötlet?
segítséget előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#16236) dave93


dave93
őstag

Üdv!
MS Word 2003ban a táblázatot feketéről át lehet állítani valami más színre? Ha igen, hogyan? Köszi

(#16237) Realradical válasza cucclee (#16235) üzenetére


Realradical
őstag

Olyan mintha a dns-ed dobná el a routered (ha van). Nincs valami spyware a gépeden? Spybot/avast combót futtasd le hátha van valami dögöd.

Esetleg a routerben próbáld meg fixen megadni a dns-t ne automatikusan kérd le.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16238) Realradical válasza dave93 (#16236) üzenetére


Realradical
őstag

Kijelölöd a táblázatot, jobb klikk-->szegély és mintázat

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16239) mezis válasza cucclee (#16235) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nekem akkor csinált ilyet, amikor szakadozott a net. Ilyenkor egy böngészőm elérhetetlennek nyilvánított egy címet és csak a számítógép reset-je segített. Sajnos nem sikerült megtalálnom azt, hogy melyik kőtáblájába vési be ezt az infót.

mezis

(#16240) Realradical válasza mezis (#16239) üzenetére


Realradical
őstag

Ha van routered akkor annak a logjában ott van miért dobta el magát. Ugyanott tudod disconnectelni és connectelni a routert és akkor nem kell újraindítanod .:)

Ha nincs routered akkor dos prompt alatt
ipconfig /release
ipconfig /renew

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16241) as_Rock


as_Rock
őstag

Akkor ismét, hátha valakinek legalább az egyikre van valami tippje :U

"Két dolgot keresek XP-re:
1. Olyan program, amivel kényelmesen lehet napra vagy akár azon belül órára bontbe beállítani, hogy az egyes userek mikor léphetnek be (és esetleg az idő leteltével ki is lépteti a usert)
2. Olyan programot, amivel globálisan, és userekre bontva korlátozható a felhasznált sávszélesség. Tehát egy routerre csatlakozásnál is pl. csak a sávszél 90%-ét veszi igénybe a gép, és ezen belül a userek is bizonyos %-ot tudnak igénybe venni. (lehetőleg dinamikusan, tehát ha A, B, C user 50 25 25% arányban osztozik, de A nincs bejelentkezve akkor B és C a teljes sávszél 50-50 %-ét kapja, vagy ha csak C van bent akkor övé a 100%.)
Ha nincs ilyen, de valami hasonló igen azt is köszönöm
"

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#16242) akaido válasza as_Rock (#16241) üzenetére


akaido
addikt

Az első részhez:

[Built in parental control in Windows XP - control the time users can login to your computer]

Esetleg a guglit hívhatod segítségül: [windows xp user account time limit]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16243) akaido válasza as_Rock (#16241) üzenetére


akaido
addikt

Most találtam:
[http://www.soft411.com/company/Tools4ever/User-Management-Lite-Windows-Users-Management-Administration.htm]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16244) Realradical válasza as_Rock (#16241) üzenetére


Realradical
őstag

A netlimiter kell neked :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16245) kételkedem válasza as_Rock (#16241) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
1. parancssoros
2. netlimit

szerk:
Realradical lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16246) kételkedem válasza as_Rock (#16241) üzenetére


kételkedem
addikt

Van még itt egy free program: USER TIME CONTROL CENTER
v 3.5.5.5
Ezzel is próbálkozhatsz.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16247) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

16219-re valaki?

(#16248) as_Rock


as_Rock
őstag

Köszönet fiúk!!! :DD :R
Úgy látom mindkét problémámat megoldottátok :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#16249) Realradical válasza Mr-Pamacs (#16247) üzenetére


Realradical
őstag

Eredeti a játék? Régen ugyanezt írta ki ha tört verzió volt...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16250) Realradical válasza as_Rock (#16248) üzenetére


Realradical
őstag

Hogy mire nem jók a munkában unatkozó léhűtők! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.