Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Windsurfer válasza Realradical (#16600) üzenetére


Windsurfer
tag

ok beállítottam a biost (de gyárilag floppy-ról akar bootolni :Y szal azt gyorsan CD-reállítottam) kikaptam a frissebb ramot (1-2éves asszem) és most akkor megy a memtest. :)

Lepényhalmeg utoljára... :))

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16602) Windsurfer


Windsurfer
tag

nah lement a test a régi ram-ra es nem talált hibát...behalok a frisebb samsung adta meg magát :(((

Edit: most látom mind2 samsung :DD akkor melyik is a frissebb? :DDD

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16603) Windsurfer


Windsurfer
tag

Nah a másikra ram-ra se adott ki hibat :Y akkor most???

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16604) Windsurfer


Windsurfer
tag

TELEPÍTI!!!! TELEPITI A WINF*ST!!!!!!!!!!!!!!!!! :DD :DD :DD
haver tegnap azt mondta,h az eredetileg kiválasztott vinyó valszeg már picit hibás és azt mondta,h arra mentes átmindentés ez a frissvinyó legyen a rendszer vinyó mivel az a régi jó még adattárolásra (vmi badsectort emlegetett) igaz lehet?

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16605) ollie válasza Windsurfer (#16604) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen lehet, hogy a régi vinyóval volt gond, de akár az is, hogy a ramhibák miatt dobott hátast a telepítő. A ramhiba meg lehetett attól is, hogy valami el lett állítva a biosban, amit a bios defaultra állítása megoldott.

***

(#16606) Windsurfer


Windsurfer
tag

Mind1 most a frissebb vinyon van a rendszer és szépen itt is marad:)
Köszi mindnekinek a segítséget! :DD :C :R

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16607) Inv1sus válasza Realradical (#16589) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát ez rohadt bonyolult meg kusza. :( Nem fogom ezt végigcsinálni, de azé köszi.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#16608) Windsurfer


Windsurfer
tag

Összetört meghaltam kész végem...
Ez a r*hadt g**i (mert mást nem tudok rá mondani) XP mikor telepítettem a hangártyámat fogta magát és súlyos hiba üzenettel ujra indult telepítés közben és kiíta,hogy az F: meghajtó (ami a 2.vinyó) vmi írtást nem mentett el stb. POntosan nem tudom :S

Ugyan is a rendszer látja szépen,hogy 40gb-ból csak 10gb szabad de ha belépek rá öszvisz egy mappát látok azt amit leugutoljára kreáltam rá az előző rendszernél,de ha beakarok rá lépni kírja, hogy nem elérhető mert az eszköz nincs csatlakoztatva....mit tegyek?
pont ezen a vinyon vannak a legfontosabb adataim.... :( :O

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#16609) dave93


dave93
őstag

Csáó!
Feltettem egy gépre a HD Sentinel progit és az egyik vinyóra azt írja hogy kondíció 100% teljesítmény 90% és hogy hibátlan a vinyó nincs szükség beavatkozásra, stb... A kérdés az hogy a teljesítmény mitől csak 90%? Miért nem 100%? Nincs baja a vinyónak? :R

(#16610) fagy53 válasza dave93 (#16609) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha Samu, akkor OK. Nekem minden Samura ezt írja ki, ha 1 napos akkor is és az öt évesekre is 100/90-et ír. :)

(#16611) kételkedem válasza dave93 (#16609) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha bármilyen kérdésed van a HD Sentinellel kapcsolatban, tedd fel azt a fejlesztőjének is, ő biztosan tudja a választ. :) Topik

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16612) nepszter1


nepszter1
addikt

lenne egy kérdésem hogyan is lehetne azt megoldani hogy most vistam van és fel akarom rakni az xp-t és ugy akarom megcsinálni hogy semmilyen adat ne vesszen el + az asztalon is kintmaradjanak az ikonok :) am nem tudom megéri-e visza cserélni a vistáról xp-re mert nem nagyon vagyokmegelégedve az xp-vel a játékok miatt pl : crysis nem fut fullon grafikán pedig siman kellene mennie lehet a vista a baja vagy mi lehet ?

(#16613) kételkedem válasza nepszter1 (#16612) üzenetére


kételkedem
addikt

Az nehezen fog menni, h minden maradjon a régiben, de közben Vistáról vissza lépsz XP-re :U
"am nem tudom megéri-e visza cserélni a vistáról xp-re mert nem nagyon vagyokmegelégedve az xp-vel a játékok miatt pl : crysis nem fut fullon grafikán pedig siman kellene mennie lehet a vista a baja vagy mi lehet ?" Neharagudj, ezt nem értem! Most akkor az XP-vel, vagy a Vistával nem vagy megelégedve? Az elképzelhető, hogy xp-n gördülékenyebben menne a játék, de nem feltétlenül.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16614) nepszter1 válasza kételkedem (#16613) üzenetére


nepszter1
addikt

vista van most fent és akad a crysis és másnak rosszab configja van és fullon megy neki most ez hogy van ? xp sokat dobhat ? télleg ugy hallodtam az xphez van dx10es patch vagy valami hasonló....vagy nem igaz ?

(#16615) kételkedem válasza nepszter1 (#16614) üzenetére


kételkedem
addikt

Számíthat, h xp vagy vista. Ezt csak akkor tudhatod meg, ha a sját gépeen kipróbálod. Én is hallottam dx10-et xp-re, de ez nem fedi teljesen az igazságot. Erről bővebben itt. Csak vistára van dx10.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16616) dave93 válasza fagy53 (#16610) üzenetére


dave93
őstag

köszi mindenkinek!
Más: Adott egy gép, idáig tökéletesen működött. Egy hirtelen áramszünet után újra bekapcsoltam, és nem bootol, azt írja hogy updating ESCD. Kb 2 óraja megy és nem megy tovább. Ha restartolok ugyanez. Mit lehet tenni? :( Köszi

(#16617) piadex2 válasza piadex2 (#16577) üzenetére


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Írtam, hogy sokat késlekedett a gépem a parancsok kiadása után. Kiderült, hogy mi okozza: az egyik merevlemez (ami slaveként volt beállítva) rosszalkodott. Kiszedtem a konfigurációból a lemezt, és most minden megy úgy, ahogy kell (mondjuk kár, hogy egy 250-es Samsung volt a ludas).
Viszont támadt egy következő kérdés:
hogyan lehet a windows xp töltődésekor látható kék (vagy home esetén zöld) csík végigfutásának a számát csökkenteni? Ill. hogy miktől függ a végig futások száma?
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#16618) zszszs


zszszs
tag

Ha valaki segítene...
A rendszer (xp sp3) nagyon lassan tölt be, 30-40-szer végigmegy a csík , sőt néha "beáll" , ha kihúzom a mobil rackból a winchestert és csak a rendszer winchester működik. Egyébként a mobilvinyó teljesen üres, az utolsó újratelepítés óta (fél éve kb.) a gépben volt, és most úgy gondoltam ne menjen fölöslegesen, erre ez van.

(#16619) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Nem vagyok egy nagy xp guru, jó lenne, ha valaki tudna segíteni.
A gépátépítésemig nem szeretnék ddr1 memóriára költeni, az 1gb pedig kezd szűkös lenni. Szeretném a lehető legtöbb memóriát felszabadítani a programokhoz, játékokhoz. Már csak a legszükségesebb programok futnak, amik olyan 30-40mb-ot esznek összesen, mégis 700-710mb marad szabadon max, ezt szeretném megnövelni, amennyire csak lehet.(elvége az xp 64mb rammal is bőven működik, nem értem,hogy ehet ennyit) Már klasszikus windows kinézetem van, néhány szolgáltatást is lelőttem. A legmemóriaigényeebb progiknál hosszú használat után 780-800mb-ot tudnak maguknak lefoglalni. Gondolkoztam már moddolt xp telepítésén is, de nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb. Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#16620) R


R
aktív tag

Hi!

A login (vagy, ahol a felhasználók vannak felsorolva kék hátteres), onnan melyik billentyűparanccsal lehet restartolni a gépet?

(#16621) djbahool


djbahool
senior tag

A windows indításakor a következő hibaüzenek jelenik meg:
savedump.exe - belépési pont nem található
Az eljárás belépési pontja (SymSetSymWithAddr64)nem található a DLL-ben(DBGHELP.dll).

Vki tudja mit lehet vele tenni (win újratelepítésen kívül)?

(#16622) kételkedem válasza Spirit (#16619) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
vezérlőpult->rendszer->speciális beállítások->vizuális hatások->állítsd a legjobb teljesítményre.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16623) batmab válasza piadex2 (#16617) üzenetére


batmab
senior tag

az automatikus inditásbol mindent vegyél ki,ami nem szükséges...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#16624) Realradical válasza Windsurfer (#16608) üzenetére


Realradical
őstag

Bad sectoros a vinyó? HDD sentinelt tölts le és nézd meg vele. Ha igen akkor ez ilyen sajnos. Bades vinyót semmire se szabad használni még akkor is tud galibát okozni ha nem ő a rendszer vinyó.
GDB-vel ki tudod menteni az adatokat esetleg.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16625) greatchaos


greatchaos
addikt

üdv.

A helyzet:

adott egy dög hdd ata-s laptop hdd. két partícióval. 15-5gb felállásban. a 15-ön volt win.

természetesen bekrepált és nem jó. az 5gb-s en fontos adatok vannak. le kellene menteni.

De: linux (kroppix) bebooltol live cd-vel, majd látja mindkét partíciót. menteni is tudnám, csak a pent nem kezeli. hálót nem tom beállítani. nyekk!

ubuntu linux nem csatolja fel a meghajtókat, mert sérült.

gondoltam, telepítek egy xp-t. csakhogy a telepítésnél látja a lét partíciót, de ismeretlen fájlrendszerrel, így bizonyára nem működne, ha fel is menne, ill borzasztó lassú is.

tehát, valami módja van annak, hogy dos-ból lássam az ntfs partíciókat, vagy kroppix-ot rábírjam a pendrive használatára. (LIVE verzióról van szó, egy 2005-s disztribúció)

válaszokat köszönöm előre is

(#16626) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy van ez a Windows image comparate baromság és ugye ezt felteszi így automatikusan hogy menjen az MSN de leszedni nem tudom a frissítések közül. A problémám vele, hogy nem megy jó pár honlap mert kilép meg a rivatuner se tud belépni mert egyből kilépteti. Nem ismertek olyan progit amivel ez eltávolítható lenne?

(#16627) ollie válasza greatchaos (#16625) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#16628) ollie válasza AtiGef (#16626) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Windows image comparate" fogalmam sincs mi ez, nekem semmi sem teszi fel automatikusan az msn-t. Miről van szó pontosan?

***

(#16629) AtiGef válasza ollie (#16628) üzenetére


AtiGef
senior tag

Ugye az MSN 8.5 hogy menjen kell a Net.Framework 2.0 és a Windows installer 3.1 meg a Windows update Agent. Ha valamelyik hiányzik nem telepít. Update Agent tartalmazza ezt a Windows Image comparate nevezetü valamilyen programot fogalmam sincs mi lehet pontosan. Annyi a tuti ha fent van akkor nem megy egy csomó honlap meg Rivatuner és videkari se üzemel rendesen tőle :(((

[ Szerkesztve ]

(#16630) Spirit válasza kételkedem (#16622) üzenetére


Spirit
őstag

Ez már megtörtént, de azért köszönöm.Egyéb?

(#16631) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

előny vagy hátrány a sok előjegyzett memória?

nézzétek nekem most így jár:

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16632) R válasza R (#16620) üzenetére


R
aktív tag

fontos, mert nem kapcsol be elsore a monitor...

(#16633) R válasza scope2007 (#16631) üzenetére


R
aktív tag

hát, ha nincs elég neki (nálam fix 512-höz 768), akkor be tud kómálni...

[ Szerkesztve ]

(#16634) scope2007 válasza R (#16633) üzenetére


scope2007
addikt

szóval akkor most jobb ha minél több ez a memória?

ami a képen van az 1500/4000

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16635) R válasza scope2007 (#16634) üzenetére


R
aktív tag

nem értek hozzá sajna, ezért tettem elsősorban off-ba
nekem evileg ez a jó (ezt olvastam-javasolták)

(#16636) lúzer válasza scope2007 (#16634) üzenetére


lúzer
veterán

Ne foglalkozz vele
1500-at használ a 4000 szabadból (pagefájllal együtt)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16637) djbahool


djbahool
senior tag

(#16638) lúzer válasza djbahool (#16637) üzenetére


lúzer
veterán

egy próbát megér talán:
Start > futtatás : sfc /scannow

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16639) akaido válasza dave93 (#16616) üzenetére


akaido
addikt

Lehet nem túl egyszerű de kizárásos alapon, kikapnék a gépből mindent(CPU, RAM, VGA, HDD, DVD), majd visszapakolnám háttértárak nélkül, és vizslatnám bootol-e egy alaplapi elemkivétel és később egy SETUP BIOS Default után. Ha bootol, csatlakoztatnám a DVD-t, ha ezzel is oké , akkor a HDD-t.
Ha nem bootol, akkor RAM, CPU, VGA cserével is vizsgálnám a boot folyamat sikerességét. Ha másik alaplappal műxik minden hardver, akkor valszeg alaplap hiba.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16640) greatchaos válasza ollie (#16627) üzenetére


greatchaos
addikt

végül ezt megoldottam, de miután túl voltam rajta, rájöttem, hogy dos alól én nem tudok a hálózathoz csatlakozni...

erre valami ötlet? - még mindig laptopban dondolkozunk...

(#16641) djbahool válasza lúzer (#16638) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi, ez bejött. :R

(#16642) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Adott egy noti XP prof SP3-al, eddig egy admin jogú user volt rajta, most 2 "sima" user is létre lett hozva.
A probléma, hogy a 2 user ha belép az alábbi üzenet fogadja :Y
Pipa berak, leokéz, de hiába, legközelebbi belépésnél is ez az üzenet :O

Mivel lehet kiírtani?

Ami háttérinfó még, hogy 2 meghajtón bizonyos a user-ekre vonatkozó hozzáférési korlátozások lettek beállítva (könyvtáro jobbklikk tulajdonság/biztonság fül/speciális, majd az örökölt tulajdonságoknál pipa ki, és egyedi beállítás) valamint bekerült egy trójaikereső az indítópultjába mindketőnek, bár kétlem, hogy ez lehet a gond :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16643) rdi válasza Mercutio_ (#16642) üzenetére


rdi
veterán

Tudom, hogy hülye kérdés, de kijelölted a szokásos indítást?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#16644) gabor128


gabor128
aktív tag

Hali!

Lenne hozzátok egy kérdésem:
Vannak bizonyos videofájlok, amiket a windóz nem bír. Pl. *.mkv; stb.
Az a gondom, hogy többnyire, ha ilyen fájlokkal teli könyvtárat nyitok meg, akkor pár másodperc múlva kiír egy üzenetet, hogy az explorer hibát észlelt ezért leáll.
Ha leokézom, akkor azonnal bezár mindent és az alap képernyőre ugrik (vagyis először csak a háttérkép, majd az asztal lesz látható az ikonokkal; szerintem újraindítja az explorert).
Ha nem okézom le, csak arrébb húzom ezt a figyelmeztető ablakot, akkor még egy darabig tudok dolgozni, de utána ugyanaz lesz.

EZT MI OKOZZA?

Biztos, hogy nem vírus. Ezt maga az op rendszer csinálja, mert allergiás ezekre a fájlokra?
Az tény, hogy némelyiknek külön kodek kell, hogy egyáltalán nézni lehessen a filmet.

(#16645) lúzer válasza gabor128 (#16644) üzenetére


lúzer
veterán

bele akar nézni a fájlba az előnézeti képhez, szvsz és kiakad a kódoláson
ne miniatűr nézet legyen, stb

csak tipp

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16646) lúzer válasza Mercutio_ (#16642) üzenetére


lúzer
veterán

usernek adj admin jogot, úgy pipa, leokéz, újraindít
hátha...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16647) lúzer válasza greatchaos (#16640) üzenetére


lúzer
veterán

bartPE live cd

vagy vinyó kivesz, sata-pata-usb átalakítóval adat lement
kb. 3000 ft-ért már van, ebayen 1500

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16648) gabor128 válasza lúzer (#16645) üzenetére


gabor128
aktív tag

Ez az amit furcsának találok.

Vannak ezek a fájlok. Én hozzátársítottam mondjuk mediaplayer classic-hoz, amit nem a windóz kezel. Akkor ezek alapján azok a fájlok neki tök ismeretlen fájloknak kellene lenni, amit megjelölne valamilyen ikonnal. Ennek ellenére meg akarja előnézetben mutatni?
És ettől kiakad?

Majd kipróbálom, hogy egy doc fájlt átnevezek avi-ra, akkor mi lesz.

Szerintem nem akad ki tőle. Anno volt már olyan esetem, hogy az adott filmhez nem volt megfelelő kodek és pl. csak a hangot tudta lejátszani. Akkor a többi filmek volt előnézeti kép, ennek meg egy ikon volt a helyén.
Ez alkalommal miért nem tud így eljárni????

Most ikonok vannak, nincs előnézeti kép, de ennek ellenére kiakad.

[ Szerkesztve ]

(#16649) lúzer válasza gabor128 (#16648) üzenetére


lúzer
veterán

és ha kiveszed a fájltársításból az mkv-t?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16650) zszszs válasza zszszs (#16618) üzenetére


zszszs
tag

Valaki 16618-ra? :U

Még annyit a rendszer vinyó SATA, a mobil pedig IDE-s.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.