Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#704) MasterDeeJay

Hali!

Egy igencsak döglödő SBS2003-as migráltam 2012 R2-re és a SYSVOL, NETLOGON migrálása nem sikerült. Ezért fogtam magam és kézzel regeditel:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\NtFrs\Parameters\Backup/Restore\Process at Startup
D4-re raktam azaz erőszakos visszaállításra egy értéket hogy elfogadja magát önálló DC-nek.
Most úgy néz ki hogy a policy nem ment át de legalább van sysvol megosztásom és az új DC működik önállóan. Gyakorlatilag minden más funkciót átraktam masternek az újra. (netdom query fsmo-nál csak az új szerver van)
Viszont nem tudom hogy így használhatom e hosszú távon gyakorlatilag 0-ás policyval és nem létező netlogon megosztással?
A régi DC-re még nem nyomtam dcpromot és csak lekapcsoltam, azaz még ha gáz van át tudok rakni dolgokat.

Az eseménynaplóba ír hibát de a kliensek be tudnak jelentkezni és a hálózati megosztások is mennek rendes jogokkal.

A csoportházirend feldolgozása sikertelen. A Windows megpróbálta beolvasni a(z) \\xxxxx.local\sysvol\xxxxxx.local\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\gpt.ini fájlt egy tartományvezérlőről, de nem járt sikerrel. Az esemény okának megszüntetéséig nem alkalmazhatók a csoportházirend-beállítások. Lehet, hogy átmeneti a probléma, és a következők okozhatják:
a) Névfeloldási/hálózati kapcsolódási probléma a jelenlegi tartományvezérlővel.
b) A fájlreplikációs szolgáltatásból eredő késés (egy másik tartományvezérlőn létrehozott fájl még nem replikálódott az aktuális tartományvezérlőre).
c) Le van tiltva az elosztott fájlrendszer (DFS) ügyfele.

Szóval a kérdés: Lehet-e ezzel a hibával üzemeltetni a DC-t?
A group policyt nem használnám semmire, 9 gép van összesen a tartományban. Netlogon szintén semmire nem kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.