Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#800) üzenetére


MaCS_70
félisten

Reset: %localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset

Hogy mi és hova: A Onedrive két mappa között szinkronizál, magyarán a számítógépeden egyetlen mappát tudsz kijelölni erre a célra. Ez a válasz a "hová"-ra.
Ezt a célmappát a csatlakoztatáskor tudod meghatározni, már leírtam.

Az, hogy ezen belül mit, azt a Beállítások/Fiók/Mappák kiválasztása menüpontban határozhatod meg.

A Hogyant pedig úgy, hogy először is, a beállításokban legyen bekapcsolva a Szinkronizálás és biztonsági mentés > Speciális beállítások > Igény szerinti fájlok kapcsoló. Ez teszi lehetővé, hogy a szinkronizált almappák és fájlok jobbgombos menüjében megjelenjen a lehetőség, hogy az adott fájl vagy almappa töltődjön is le és szinkronizálódjon, vagy elég, ha csak on-line látod és igény esetén töltődik le.

Azt, hogy miért van két bejegyzésed, nem tudom, de magától ilyet nem csinál. Gyanítom, hogy a kísérletezés során gubancolódott össze. Nézd meg a tulajdonságaikat, hogy kiderüljön, hogy azonosak-e!

MaCS

ÓE: tanár vagy diák?

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#802) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Na megtaláltam egy másik gondomat is:
Az itteni mappákat nem szerteném szinkronizálni. Ez megoldható?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#803) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#802) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, éppen az imént írtam le.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#804) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#803) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, előbb írtam azután néztem.
Diák, miért?

Óriási. A reset törölte az asztalomról a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#805) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#804) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nagy kalappal a következő hetekhez!

Én egy kicsit mindkettő... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#806) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#805) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm és a segítséget is!
Beteg voltam a héten de dolgoznom kellett, tanulnom is, kicsit szétcsúsztam meg amúgy is olyan katyvasz nekem ez a onedrive, most már azt se tudom mi merre. :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#807) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#806) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak Nálad csinált valamit unortodox módon.

Voltaképpen az egyik legkezelhetőbb szinkronizáló program, az integráltsága sokat dob rajta.

Csak egy kicsit túl kézenfekvőnek tartja az alapbeállításait, de ez csak rövid távú kényelmetlenség.

A két bejegyzés "Tulajdonságok" ablaka azonos helyre mutat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#808) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#807) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na kis előrelépés.
Reset után az ujratelepítéskor már ki tudtam választani az utolsó képemen látható mappák közül, hogy egyiket se szinkronizálja. A reset előttig nem engedte úgy, ha egyik se volt kijelölve.

Az alsó mlyet el is nevez óbudai egyetem -nek, az a D:\ meghajtón abba a mappába mutat ahova telepíteni szeretném. A másik csak simán a c:\users\felhaszn.név-re mutat. Ha ez utóbbira kattintok, bedob az óbudais onedrive mappába.

Azért az durva, hogyan törölhetett minden felhasználói adatot az onedrive reset? Konkrétan buktam az arduinos programjaim, a szimulációim, a szakdogám fájljait. Ez szép.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#809) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#808) üzenetére


MaCS_70
félisten

A resettel semmi sem törlődik, csak újraindul a szinkronizálás. Nézd meg az állapotjelentést, és hagyd végigfutni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#810) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#807) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A dupla bejegyzésre megoldás
[link]

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\​Explorer\Desktop\NameSpace

Bár rühellem, amikor valamiért a regeditbe kell turkálni. Olyan, mintha egy modenr autónak állandóan a szelephézagot kellene hekkelni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#811) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#810) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam időnként az Asztal ikonja duplázódik meg, de én simán csak törölni szoktam a jövevényt. De ilyet nem merek senkinek sem ajánlani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#812) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#811) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Létrehoztam egy új mappát, azt a sz.gép leválasztás után simán tudtam törölni.
Az eredetit amit létrehozott és ugyanaz a funkciója (rákattintok és a felhőben tárolt adataimat látom csak a gépen) viszont nem tudom törölni. Átnevezni viszont igen. Nem értem.
Biztos, hogy olyan jó ez a onedrive?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#813) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#812) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nézd meg a mappa tulajdonságainál, hogy miért nem tudod törölni! Vélhetően valami NTFS-linkelési ügy lesz ott.

Az, hogy kinek mennyire jó, az igények és szerencse kérdése. Én legfőképpen azért használom, mert a család gépein felhasználónként 1-1 TB tárat biztosít, ami azért jól használható szolgáltatás még úgy is, hogy van más szolgáltatónál is bőven terabyte-nyi tárhelyem.

Mivel az ismeretségi kör tucatnyi windowsos gépét felügyelem, és kivétel nélkül mindegyiken használatban van a OneDrive, kijelenthetem, hogy egyáltalán nem egy problémás szoftver, kaotikusnak meg végképp nem nevezném, sőt, kifejezetten átlátható a rendszere. Van amiben butább az elvártnál, de van,amiben jobb. A context menüs állapotbeállítás például hatalmas nagy könnyebbség a többiekhez képest.

Vannak gyengeségei és típusos hibái, de olyan jelenséggel, mint ami Nálad jelentkezik, csak egyszer találkoztam, elég régen. Akkor konkrétan egy hardveres eredetű fájlrendszersérülés előzte meg, ami nem a program hibája.

Adatvesztés még nem fordult elő a látókörömben (szemben más programokkal), sőt, ellenkezőleg: éppen a fájlok többszöröződése fordul elő rendszeresen, jóval ritkábban nem kívánt fájlok megjelenése. Magyarán a hibaeredetű törlés ellen nagyon jól védett a program, tehát, amint az elvárható, nem a fájl eltűnése alapján töröl, hanem kifejezetten a törlési parancs észlelése alapján.

Amit viszont sem a Onedrive, sem a többi szinkronizáló program nem tud tolerálni, az az, amikor vele konkurrens módon, a háta mögött történnek fájlműveletek. De ilyenkor rendszerint hibára fut, még ha a hibaüzenetei nem is túl informatívak. Illetve ilyenkor jöhetnek a korlátozott elérhetőségű fájlok (bár ez inkább a Windows működésének a következménye, egyébként jó okkal) és a fantomok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#814) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#813) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Irásvédett, ennyit látok. Most azt találtam ki, hogy lemásokom a meghajtó tartalmát, és valahogy formázom azt. Hátha.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#815) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#814) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Eddig úgy néz ki ez megoldotta, a mappát sikerült eltűntetni, az ujat pedig beállítani.

Egy kérdés még: Ha belépek ebbe a mappába (amiben látom a onedrive fájljaimat) és megnyitok egy videót, majd írja, hogy videó letöltése, megnézem, ezután a videó már a helyi gépen is tárolódik, vagy marad a felhőben, csak ideiglenesen töltötte le?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#816) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#815) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt biztosra nem tudom, de kipróbálom. De a státuszikonok (telezöld, ürez zöld, felhőcske) megmutatják. Az üres zöld jelzi azt, hogy felaszabadítanád a lemezterületet, de éppen mégis le van töltve -- és szerintem így is marad. Eddig legalábbis elég sok üres zöldet láttam már hosszú távon is maradni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#817) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#816) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kipróbáltam: az üres zöld pötty azt mutatja, hogy a felhőben tartott fájl letöltődött, úgyhogy vissza kéne állítani a helyi menüben.

Legalábbis így 10 perc alatt nem szabadította fel a helyet, de pár más, több éves üres zöld pöttyöt is látok.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#818) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#817) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Megtaláltam:

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#819) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Onedriveban tárolt fájlok letöltéséhez szeretnék tippeket kérni.
Van egy mappa, több, mint 5000 képpel (42GB). Bármikor elindítom a letöltést, 10%-nál megszakad. Akár böngészőben, akár a Windowsban indítom el, ugyan az a vége.
A gép kábelen lóg a hálózaton, nem wifin.
Van valami tanácsotok, hogy kéne letölteni?

Előre is köszönöm!

(#820) MaCS_70 válasza Oposzumtoszó (#819) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valahogyan szelektíven, hogy kiderüljön a megszakadás oka.

Kapsz hibaüzenetet, vagy csak úgy elhagyja magát?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#821) Oposzumtoszó válasza MaCS_70 (#820) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Csak annyit, hogy a letöltés sikertelen.
Azóta több mappát is próbáltam. Olyan, mintha valamiért 4 GB lenne a limit. Ha nagyobb a csomag, 4GB-nál megáll a letöltés, gondolkodik egy kicsit és megszakad.
3.97-et gond nélkül lehúzott. Furcsa. :F

(#822) MaCS_70 válasza Oposzumtoszó (#821) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valahogy olyan, mintha valami más szólna közbe. A Onedrive a saját fájdalmáról azért ha nem is érdemi, de látható hibaüzenetet szokott adni, és neki nincs baja 4 GB körül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#823) Oposzumtoszó válasza MaCS_70 (#822) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Végigvártam aktív képernyővel amíg eléri a 4 gigát. Úgy megállt, mint a cövek.

Most találtam: 4GB Onedrive letöltési limitről szóló fórumbejegyzés.

Más oldal is foglalkozik a 4GB és vagy 65000 file limittel.

[ Szerkesztve ]

(#824) MaCS_70 válasza Oposzumtoszó (#823) üzenetére


MaCS_70
félisten

Határozottan érdekes.

Én ezen a gépen éppen egy fél terabájtos csomagot töltök le, amelyben van egy 200 GB-os fájl is, ami már megérkezett.

Jópofák ezek az "undisclosed" paraméterek... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#825) Oposzumtoszó válasza MaCS_70 (#824) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Milyen csomagban vagy? Én sima Personal.

(#826) MaCS_70 válasza Oposzumtoszó (#825) üzenetére


MaCS_70
félisten

Családi 365-ös.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#827) Oposzumtoszó válasza MaCS_70 (#826) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Érdekes, elméletben csak tárhely-méret különbség van a két csomag között.
Mindegy, nemsokára végzek a letöltéssel, egész nap a 4 gigás csomagokat töltögettem. :DDD

(#828) MaCS_70 válasza Oposzumtoszó (#827) üzenetére


MaCS_70
félisten

Részévtem és elismerésem.

Vigasztaljon, hogy én két napot tötöttem el az alábbi mókázással:

A születésnap-emlékeztetőm közölte, hogy január 1-jén ismerősömnek születésnapja lesz. Ez meglepett, mert nem emlékeztem ilyen szülinapra. Aztán a listát megnyitva láttam, hogy nem is egy szülinapos lesz január elsején, hanem több mint NÉGYEZER.

Valamiért ugyanis az összes olyan Google contactomba, ahol nem volt kitöltött évfordulómező, vagy bekerült egy 1970.01.01. dátum, vagy egy undefined bejegyzés, amit a naptár szintén 1970. január 1-jének értelmezett.

Nettó harmincöt munkaóra volt kézzel törölni ezeket a fals bejegyzéseket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#829) Oposzumtoszó válasza MaCS_70 (#828) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm! :R

Nem semmi, akkor nem unatkoztál Te sem.
1970-es anomálián nekem is volt anno. Egy HTC Sensation XL minden update és gyári visszaállítás után úgy gondolta, hogy 1970.01.01. a dátum. Úgy látszik, ez valami google easter egg. :DDD

Visszakanyarodva a témához, még van hátra 9 gigám, utána elhagyom a Onedrive-ot egy időre, teszt jelleggel. Mobil fronton platform váltás volt és elgondolkodtam, hogy PC téren is kéne. Hiába van windows alatt is működő kliense az új platformnak, mégis csak úgy lenne a tuti.

(#830) MaCS_70 válasza Oposzumtoszó (#829) üzenetére


MaCS_70
félisten

1970.01.01. 00:00 volt anno a Unix rendszerek dátumbázisa -- ami a mai napig érvényes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#831) psg5 válasza Oposzumtoszó (#819) üzenetére


psg5
veterán

Szia! Mai naptol hasonlóba utkoztem és nem érek el semmi fajlt...
Ami viszont nagyobb baj hogy belépve bongeszobe, semmi nincs fent! Mintha torlodott volna a teljes tarhelyem...
Valakinek info??
Annyit ir barhova lepek hogy hiba tortent probalkozzak ujra...
Onenote be sem tolt.... sajnos eleg fontos afatok vannak fent..
Fiokomba belepve nem tudja betolteni az elofizetesemet.
Valami nagy gaz van a rendszeren.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#832) Braddock válasza psg5 (#831) üzenetére


Braddock
őstag

OneDrive hiba van szinte mindenhol.

(#833) psg5 válasza Braddock (#832) üzenetére


psg5
veterán

Adatvedztés várható?

F.K.T.

(#834) Qtyii válasza Braddock (#832) üzenetére


Qtyii
tag

volt már ilyen valamikor ? nekem sem tölt be semmit... ez nagyon gáz! :W

(#835) MaCS_70 válasza Braddock (#832) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam semmi probléma.

PSG: Ahhoz, hogy adatvesztés legyen, azért sokkal több kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#836) psg5 válasza MaCS_70 (#835) üzenetére


psg5
veterán

Ez jó hír
Zavaró, hogy ilyen sokaig nem érem el.

F.K.T.

(#837) MaCS_70 válasza psg5 (#836) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt kéne kiokoskodni, hogy mi a közös azokban, akik nem érik el.

Vannak erről szóló hírek a nagyvilágból?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#838) psg5 válasza MaCS_70 (#837) üzenetére


psg5
veterán

Most jo. Fél nap kimaradas volt...

F.K.T.

(#839) Qtyii válasza psg5 (#838) üzenetére


Qtyii
tag

99,8%-os rendelkezésre állás ... így csak akkor már idén nem lehet rossz már :)
különben ez gáz szerintem.

(#840) MaCS_70 válasza Qtyii (#839) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyobb gond ne legyen vele!

Az ilyen kiesések azért nem jellemzőek, úgyhogy olyan nagy gáz azért nincs, különösen, hogy még azt sem tudjuk, hogy hol/mi történt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#841) psg5 válasza MaCS_70 (#840) üzenetére


psg5
veterán

Igy van, nagyobb ne legyen. Sok éve vagyok előfizető idaig ez volt az első (már amit észrevettem).

F.K.T.

(#842) Visormail válasza Visormail (#756) üzenetére


Visormail
addikt

Na megpróbálkoztam a [CloudBeats] app-al, megvettem a teljes verziót is. Így engedi letölteni a onedriveon lévő zenéket tartalmazó lejátszási listát, most már ugyanazokat a zenéket nem tölti le újra minden egyes lejátszásnál. Viszont így meg nem szinkronizálja automatikusan... Ha új zenét teszek a felhőbe, mindig újra hozzá kell adnom a felhőmappát a lejátszási listához, akkor azon a kijelzett darabszám felugrik annyira amennyi fájl van benne, utána megint rá kell nyomni a lejátszási lista letöltésére, ekkor végre megnézi a különbséget és letölti a pár új fájlt.
Természetesen a onedrive app-hoz hasonlóan a CloudBeats is valahová teszi, amit nem is jelez ki és nem is választhatok, hogy hol tárolja. 3.5GB-ot csak úgy elkezd tölteni, marha jó. A fájlkezelő szerint a belső tárhely/download/cloudbeats mappába pakolja őket... idióta, a memóriakártyán meg ott a sok hely (át is nevezi őket egy hosszú összevissza betűk számok névre).

Tényleg nincs egyetlen app sem androidra, aminek megmondhatom (ahogy windowson), hogy a felhőben lévő zenemappát tegye a mobil memóriakártyájára és automatkusan tartsa szinkronban, úgy hogy azt a mappát utána be is lehessen tallózni egy zenelejátszó appba?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#843) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Sulis onedriveban szertenék létrehozni egy olyan mappát, amit a sulis társaim is látnak a gépükön a onedrive meghajtójukban. Lehetséges ez? Ha igen, tudnál segíteni, hogyan? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#844) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#843) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jobb kattintás a mappára -> Onedrive -> megosztás.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#845) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#844) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia, először is köszi!

Én nem találom ezt a onedrive menüt.

Itt most a megosztás link alapon egyébként megy, valami olyasmit szeretnénk, hogy az ő lokális/helyi onedrive meghajtóján is lássa és érje el ezt a megosztott mppát.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#846) Angie™ válasza gordonfreemN (#845) üzenetére


Angie™
addikt

fentről a harmadik? megosztás?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#847) vgyuri válasza gordonfreemN (#845) üzenetére


vgyuri
őstag

5 menüponttal feljebb: onedrive ikon mellett Megosztás szöveg.

(#848) gordonfreemN válasza vgyuri (#847) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jó, oké, köszi, :R közben rájöttem, hogy nem ment át teljesen tőlem az infó minden részletében. A kérdés, hogy lehet-e olyat, hogy ő is lássa mint mappa a saját gépén a onedrive meghajtóján?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#849) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#848) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk a családban határozottan így működik: mindenki látja a megosztott mappát a sajátjai között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#850) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#849) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hmmm, akkor vagy lassan szinkronizál vagy nem tudom mi lehet. Mondjuk linket kérve ez lehet nem jó, hanem email alapján kellene mwgosztani

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.