Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Воланд válasza r3dsnake (#450) üzenetére


Воланд
titán

Akkor tartsd floppy disken a táskádban az adataid. :)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#452) r3dsnake válasza Воланд (#451) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem a felhővel van bajom, hanem, hogy random személy szabadon turkálhat benne, ha úgy tartja kedve. :U

(#453) daimonion válasza r3dsnake (#452) üzenetére


daimonion
senior tag

bocs,hogy beleszólok, de a felhőbe gondolom nem a bankkártya adataidat tartod .Akkor nem értem mi a gond.Esetleg valami tudományos felfedezést amit még nem ismert meg a világ ? :F

(#454) zsoltzsolt válasza daimonion (#453) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Pl. családi fotókat is tarthat ott. Egy sima OneDrive fiók ebből a szempontból védettebb, mert ott nics ez a közbe ékelődés a felhasználó és a szerver közé.
Én is használok tanári O365-öt, de magán dolgoakt épp emiatt nem tárolok ott.

(#455) r3dsnake válasza daimonion (#453) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Van kb 30ezer saját fotóm. Miért kéne lehetőséget adnom egy ismeretlen adminnak, hogy belenézhessen? Érthetetlen számomra, hogy miért férhet hozzá valaki ilyen módon.

(#456) zsoltzsolt válasza r3dsnake (#455) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mert ingyen van.

(#457) r3dsnake válasza zsoltzsolt (#456) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hát ez mondjuk pont nem igaz, mert ha vesz valaki céges onedrive for business-t, akkor a hozzá tartozó adminja ugyanúgy belelát. Nekem is van ilyen admin hozzáférésem, de eszembe se jutott volna megnézni, hogy az alánk tartozó userek cuccait meg tudom-e nyitni. Ezért lepett meg annyira, amikor olvastam a microsoft oldalán, hogy ez lehetséges.

(#458) azka79


azka79
aktív tag

És ez vajon a o365 home (5 felhasznalos) ra is jellemző?

[ Szerkesztve ]

(#459) zsoltzsolt válasza r3dsnake (#457) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De én a tanári, educatios verzióra gondoltam.

(#460) daimonion válasza r3dsnake (#455) üzenetére


daimonion
senior tag

Egy one drive business vagy education előfizetést szerintem nem arra találták ki, hogy kb 30.000 saját fotót tárolj rajta .
Nem kötözködésnek szánom, de szerintem egy ilyen előfizetés nem erre való.Ha saját képeket akarsz tárolni arra ott a sima one drive vagy office 365 .
Az education vagy business szerintem de cáfolj / cáfoljatok meg arra készítették , hogy iskolai s vállalati cuccokat rakjanak fel és osszanak meg szerkesztés és/vagy közös munka miatt.
Gondolom épp emiatt is férhet az admin hozzá.
Úgy gondolom, hogy már megint fordítva ülünk a lovon és egy előfizetést nem arra használ valaki amire kitalálták.

(#461) r3dsnake válasza daimonion (#460) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor mire találták ki? 1TB-nyi Word dokumentumra?

(#462) Воланд válasza daimonion (#460) üzenetére


Воланд
titán

Ez így van. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#463) Воланд válasza azka79 (#458) üzenetére


Воланд
titán

Ott az MS-nél dolgoznak az adminok. Benne van a felhasználási feltételekben, hogy milyen esetekben férhetnek hozzá a tárolt fájlokhoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#464) Воланд válasza r3dsnake (#455) üzenetére


Воланд
titán

Mert nem a te tulajdonodban van az előfizetés. Ha érkezik egy jogi kérés az adott cég, vagy iskola felé, hogy xy fájlaira szükségük van, akkor azt nem lehet egy vállrándítással elintézni, hogy sorry, de oda nincs hozzáférésünk. Azonnali hatályú felmondásról, kirúgásról, stb-ről nem is beszélve. Reggelig lehetne sorolni, hogy milyen esetek indokolják azt, hogy egy dolgozó, vagy diák fájljaihoz hozzá lehessen férni. Arról meg nem az it tehet, hogy egyesek nem tudják szétválasztani a munkahelyi, meg a személyes fiókjukat.

eDiscovery in Office 365

"Electronic discovery, or eDiscovery, is the process of identifying and delivering electronic information that can be used as evidence in legal cases."

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#465) Gallileo


Gallileo
csendes tag

Szép jó napot kívánok!

A OneDrive szinkronizációjával kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1.Fel lehet úgy is tölteni egy mappát, hogy ne szinkronizálja vissza a számítógépem a OneDrive mappájába?
2.Szabad a OneDrive mappát külső meghajtóra helyezni?
3.Ha ideiglenesen leválasztom a számítógépről ezt a külső meghajtót, akkor törlődik a tartalma a felhőből?
4.Ha igen, akkor miután újra csatlakoztatom a meghajtót, akkor hogyan szinkronizálna? Visszatölt mindent a
felhőbe, vagy törli a meghajtóról is az adatokat?

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem nem kérdeztem nagy butaságokat!

Tamás

(#466) Sharkweb válasza Gallileo (#465) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

1. Igen (Webes kliensen keresztül kell feltölteni és beállítani a programban, hogy milyen mappákat szinkronizáljon Beállítások-->Fiók-->Mappák kiválasztása)
2. Igen
3. Nem (Legfeljebb szól, hogy nem találja a OneDrive mappát, ebben az esetben lecsatlakoztatás előtt ki kell léptetni a programot)

[ Szerkesztve ]

(#467) Gallileo válasza Sharkweb (#466) üzenetére


Gallileo
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#468) #41133696


#41133696
törölt tag

Nálatok Androidon megy most a képfeltöltés?

(#469) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!
Iskolai onedrive for business előfizetésem van.
D meghajtón hoztam létre az ODB mappát, amibe 30 Gb adatot tettem. Szinkronizálással párhuzamosan a C-re cachel ugyanennyi adatot. Hogy lehet kikapcsolni a cachelést? Már átirányítottam registry mókolással a D meghajtóra, de ez ideiglenes megoldás. Van 36 fájl, amit nem tud felszinkronizálni, de azt nem mutatja hogy melyek ezek. Végül minden mappát egyesével átnéztem és ahol nem szinkronizált, ott manuálisan böngészőn keresztül feltöltöttem, de a kliens továbbra sem érzékeli naprakésznek magát. Mi lehet a gond?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#470) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! épp most telepítettem fel a Onedrive klienst PC-re. Az lenne a kérdésem, hogy OneDrive mappának egy hálózati meghajtót meg tudok-e adni valahogy. Tehát ne a C:\Felhasználók/blabla legyen a OneDrive mappám, hanem a hálózati T:\Doksik mappa például. Mert ~ felhőben való backupot szeretnék készíteni a hálózati mappáról. Eddig nem találom, hogyan tudnám beállítani ezt. :U

(#471) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Sziasztok

Segítségeteket kérném azzal kapcsolatban hogy cégen belül használjuk a OneDrive ingyenes változatát fájlok megosztására. Sok munkalapos Excel alapú táblázatokat használunk, amiket több felhasználó tekint meg és szerkeszt random időközönként az online felületen böngészőből. A fájlok ugye a OneDrive tárhelyen vannak tárolva 1 felhasználói fiók által és az ő megosztásán keresztül férnek hozzá a többiek. Van akinek szerkesztési joga van, van aki csak megtekintheti.

A kérdésem az hogy van-e arra lehetőség, hogy lássam melyik felhasználó mikor jelentkezett be, mikor nyitott meg egy excel fájlt, módosította-e stb. Akár androidos app is számításba jöhet. Hangsúlyozom, hogy az ingyenes verzió van használatban és a főnököm rendszeresen terrorizálja a beosztottjait, hogy ő látja ki mikor mit csinál a OneDrive rendszerében...
Én kerestem, de nem találtam erre lehetőséget.

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#472) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok,

Lejarat utan mennyi ideig orzi meg a onedrive az ingyenesen felul levo tartalmakat? Ja es hogy donti el melyik az ingyenes es melyik a mar nem fizetett teruleten levo adat?

(#473) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A következő kérdéssel fordulnék Hozzátok:

Van egy családi Office 365-előfizetésünk, ami ugye 5 személyes, és jár hozzá 1-1 TB OneDrive-tárhely. Ezt ketten használjuk a feleségemmel.
Először szombaton közölte vele a rendszer, hogy tele a tárhelye (5/5 GB), amit nem értettünk, mert nálam mint fő előfizetőnél az 1 TB jelent meg az ő neve alatt is.
Most viszont nálam is megjelent a figyelmeztetés, hogy a 15 GB-ból (!!!) 200-at használok, gyorsan fizessek elő nagyobb csomagra. Délután még 2018. május szerepelt lejárati dátumként (idén májusban fizettem ki egy évet, tehát ez korrekt), de mostanra 2017. augusztus 27-ére módosult a fiókom adatlapja.

Mi a csuda lehet ez?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#474) Macibook válasza MaCS_70 (#473) üzenetére


Macibook
tag

Nem pont ez, de nekem is volt. Valamiert a mar lejart kártyámat ervenytelennek vette. Ezert hiaba volt kifizetve elore minden leallitotta a dolgokat. Nézd meg a bankkártyadat.

(#475) MaCS_70 válasza Macibook (#474) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- végül következmények nélkül megoldódott. Microsoft-oldali rendszerhiba volt. Próbálok egy kicsit utánajárni, de eddig csak annyit tudtam meg, hogy időnként előfordulgat hasonló eset.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#476) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
A munkahelyemen a dotVPN, vagy adott esetben a Betternet VPN beépülőmodullal/kiegészítővel oldható meg az egyébként letiltott weboldalak elérése. Sajnos a OneDrive elérése sem megoldott egyéb módon.
Azonban ezek felhasználássával egyéb lokációhoz, országhoz tartozó azonosítás utján tudok böngészni, s így belépni a OneDrive accountomba is.
Nos, egy-egy ilyen belépést megkísérelve egyből kapom a levelet a fiók "illetéktelen", vagy nem azonosított hozzáféréséről. Ez pedig egyből egy jelszócserével jár. Nos, többedik ilyen után már nincs "kedvem", türelmem ehhez, mivel ezt követően ugyebár minden eszközömön is kell módosítanom.
Tapasztalatok szerint ezt, hogyan lehetne egyéb módon megoldani?

Köszönettel:
zsoltip

(#478) kekesi132


kekesi132
tag

Üdv!

Úgy néz ki egy bug miatt a OneDrive betölti majdnem az egész SSD-met, amelyen a Windiws van.

Egy másik topicban (Flash SSD) kaptam segítséget, ezek alapján próbáltam eltávolítani a programot, azonban nem sikerült törölnöm.

A vezérlő pult-ban hagyományos úton is megpróbáltam eltávolítani, ami azután, hogy a feladatkezelőben kilőttem a prigramot sikerült, de a hiba megmaradt.

Ezért az OneDrive mappa tartalmát is el kezdtem letörölni, de azon belül nem enged mindent eltávolítani, mert arra hivatkozik, hogy a fájlok amiket törölnék futnak a Windows intézőben. Viszont fogalmam sincs, hogy mit ért ez utóbbi alatta, a feladatkezelő szerint semmi nem fut aminek köze van a OneDrive-hoz, törölni még se tudom a megmaradt fájlokat, a telepített programok között pedig nincs ott, amit manuálisan töröltem visszaállítható, mert a lomtárban van, de nem tudom mit kéne most csinálnom. Az SSD-n még mindig semmi hely nincs szinte, elméletben az OneDrive miatt, de azt nem tudom lepucolni, így most fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

Itt az eddigi előzmény a másik topicból:
https://m.prohardver.hu/tema/flash_ssd_osszefoglalo_az_1_hsz-ben/hsz_29292-29292.html

(#479) daimonion válasza kekesi132 (#478) üzenetére


daimonion
senior tag

Válaszd le a számítógépről az OneDrive- odat, majd helyezd át egy másik partícióra/ feltéve ha van/.Ha nincs akkor is válaszd le az adott PC röl majd online töröld a lomtáradat. Aztán újra csatlakoztasd

(#480) kekesi132 válasza daimonion (#479) üzenetére


kekesi132
tag

Bocsi a noob kérdés miatt, de hol található a leválasztás lehetősége, mert nem találom. Illetve igazából soha nem is voltam bejelentkezve szerintem, legalábbis nem használtam a szolgáltatást magát.

(#481) csaba951 válasza kekesi132 (#480) üzenetére


csaba951
veterán

>hol található a leválasztás lehetősége

http://www.dummies.com/computers/operating-systems/windows-10/how-to-modify-onedrive-settings-in-windows-10/
Unlink OneDrive gomb

>Illetve igazából soha nem is voltam bejelentkezve szerintem

Ha Outlook/Hotmail e-mail-lel lépsz be a Windows-ba, akkor bizony igen, használtad. Ez automatikusan beléptet a Microsoft fiókodra, amihez tartozik egy ingyenes OneDrive tárhely.

(#482) kekesi132 válasza csaba951 (#481) üzenetére


kekesi132
tag

Akkor mégis használtam, most viszont az a gond, hogy úgy néz ki mégis törölve lett az OneDrive, tehát nem elérhető, hiába állítottam vissza a lomtárból, a mappa tartalmát.
Ugyanakkor a bug még mindig fennáll és az SSD-n egyre krvesebb a hely, annak ellenére, hogy semmit nem telepítek.

Egyre furcsább, plusz még én is jól összekuszáltam a dolgokat.

Holnap lehet törlöm a mappa tartalmát, ezúttal a lomtárból is hátha úgy jó lesz.
Bár a fájlokat amiket tegnap nem tudtam törölni ma már nem is találom.

A Win-t újra telepíteni pedig nem tudom, mert OEM verziós.

(#483) csaba951 válasza kekesi132 (#482) üzenetére


csaba951
veterán

>plusz még én is jól összekuszáltam a dolgokat.

Jobb lenne ha felkeresnél a szakembert, aki kibogozza!

>A Win-t újra telepíteni pedig nem tudom, mert OEM verziós.

Erre is egy szakember a megoldás, aki tudja milyen műveleteket, milyen sorrendben kell ehhez elvégezni! ;)

>Holnap lehet törlöm a mappa tartalmát, ezúttal a lomtárból is hátha úgy jó lesz.

Ehhez inkább a Lemezkarbantartót használd!

(alul a Tálcán) Fájlkezelő -> Ez a gép -> Helyi lemez (C:) -> (jobb klikk) Tulajdonságok -> Általános fül -> Lemezkarbantartó gomb -> Rendszerfájlok törlése -> itt kicsit elszöszmörög egy ideig, a megjelenő listán válaszd ki a legnagyobb helyet foglaló tételeket (vagy akár az összeset) -> OK gomb

Ezzel biztonságosan felszabadítasz egy csomó helyet. Gyors megoldásnak ennyi elég. Véglegesnek nem, mert ezzel nem a problémát kiváltó okot szüntetted meg, hanem csak a tünetet kezelted.

Rendszerfájlok törlése
Ez riasztóan hangzik, de teljesen biztonságos! Semmi olyat nem töröl, amihez a Windows működéséhez szükség van. Van egy csomó olyan fájl (tipikusan ilyen a Windows Udate olyan letöltött telepítései fájljai, amik már telepítésre kerültek a gépeden) amikre igazából nincs szükség, vagy ha igen a Windows majd frissen "legyártja" magának.

(#484) kekesi132 válasza csaba951 (#483) üzenetére


kekesi132
tag

Köszi!
Most nem igazán volt időm ezzel foglalkozni, de ma meg fogom próbálni.

Az is jó ha ideiglenesen felszabadul némi hely.

Itt csak attól tartok, hogy ezután még nehezebb lesz azonosítani és megoldani a tényleges hibát.

(#485) Bohus


Bohus
aktív tag

Dual OS gépen a Win 10 Fall Creators Update után azt vettem észre, hogy a külön NTFS partícióra terelt OneDrive mappa Windows alól elérhető, Linux alól viszont már nem.
Eddig békében megfértek egymással, igaz Linux alatt nem ment a szinkronizáció (bár meg lehetne csinálni), de olvasni legalább tudtam a tartalmat.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#486) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok. Lehet nagyon láma kérdés, de one driveban mi jelentősége van hogy online vagy offline egy fájl?

(#487) Bohus válasza Talala (#486) üzenetére


Bohus
aktív tag

Az online fájlok bár látszódnak a gépeden, valójában csak a szerveren vannak jelen, így a gépeden nem foglalnak helyet. Ha hozzájuk szeretnél férni, akkor mindenféleképp internet kapcsolatra van szükséged.
Offline módban a helyi gépen is jelen vannak az állományok, ami jó dolog. Mindössze akkor lehet előnyös az online mód, ha tárkapacitás gondjaid vannak.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#488) Talala válasza Bohus (#487) üzenetére


Talala
senior tag

igy már viagos. Köszi!

(#489) Talala válasza Talala (#488) üzenetére


Talala
senior tag

És arra van mód hogy automatikusan offline-ba szinkronizálnom vagy nekem kell manuálisan átállítani mindig aminél szeretném hogy offline legyen? Beállításokba nem tálaltam csak hogy milyen hálózatnál szinkronizálja az offline fájlokat.

(#490) Bohus válasza Talala (#489) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nem tudom, én a klasszikus offline módban használom, minden gépemen olyan meghajtón van a OneDrive mappa, ahol az 5GB tárhely nem jelenthet problémát.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#491) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Lehet volt kérdés de nem találom...

Van ugyebár új OneDrive kliens, melynek az új funkciói Win10 alatt mennek. 8.1 van nekem és frissült a OneDrive így kiírja, hogy a sima kliens nem fog menni, használjam az appot.

Ezen lehet változtatni? Win7 alatt simán megy ez a kliens csak extra funkciók nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#492) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok
hány gépre tudok azonos fiókú onedrive ot telepíteni?
van limit?

Szépnapot!

(#493) Bohus válasza Dexter-2000 (#492) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nem tudok limitről. Amíg nem vagy limitálva, addig ne foglalkozz ezzel.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#494) DS39


DS39
nagyúr

Másnál is ezt írja? (ha böngészőből megnyitom)
Sorry, an error has occurred.

(#495) nfsu17 válasza DS39 (#494) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, pont most kellene a cucc

(#496) DS39 válasza nfsu17 (#495) üzenetére


DS39
nagyúr

furcsa, egy ilyen nagy site-tól nem megszokott, hogy ennyi ideig elérhetetlen. (még most is...)

(#497) daimonion


daimonion
senior tag

Szisztok !
Valakinél előfordult az ,hogy a 1803 frissítés óta az OneDrive azt írja ki, hogy módosítás feldolgozása folyamatban ? Ezt 3 napja csinálja. Hiába választottam le majd újra csatlakoztam mindig ugyanezt csinálja. Viszont az OneDrive mappában a gépen minden mappára azt jelzi, hogy szinkronizálva.( Zöld pipa a mappák előtt )

(#498) mileston3


mileston3
csendes tag

Sziasztok! Hogy lehet OneDrive-ban minden tartalmat egyszerre lementeni gépre? Meg akarok szüntetni egy accot de sok a cucc és inkább áttenném máshova mert a OD megbízhatatlan. Köszi előre is!

(#499) daimonion válasza mileston3 (#498) üzenetére


daimonion
senior tag

kijelölöd letöltöd

(#500) mileston3 válasza daimonion (#499) üzenetére


mileston3
csendes tag

Ennyi? Én sosem használtam, kb azt sem tudom hogy néz ki :D Egy rokonnak kell ezt megcsinálnom, de gondoltam jobb, ha előbb kérdezek...hát ez jó volt :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.