Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok! Frissen telepitettem a laptopom, bejelentkeztem a onedrive-ba, és véletlenül rányomtam, hogy szinkronizálja az asztalt, dokumentumokat és a képeket. A beállításokban megpróbáltam kiszedni a szinkronizálást, de azt mondta, hogy nem engedi mert az asztal rendszermappa. Nem szeretném, hogy azt szinkronizálja. Marad az újratelepítés, vagy van más lehetőség is?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#752) Energie X válasza Energie X (#751) üzenetére


Energie X
őstag

Visszaolvastam sikerült! :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#753) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A Onedrive-kliensem pár napja azzal örvendeztet meg, hogy van 902 módosításom folyamatban.

Sokéves tapasztalataim szerint ennek immáron sokadszorra is az lehet az oka, hogy valahol belegabalyodott a Windows a fájljogosultságokba, és valahogy számára tiltott fájlok keletkeztek.

De hogy a fenébe' tudom megtalálni ezeket a függőben levő fájlokat? Eddig mindig simán ment a zöld állapotjelző pöttyök segítségével, de jelenleg az összes Onedrive-mappám zölden világít, mintha minden szinkronban lenne...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#754) Visormail válasza goldister (#517) üzenetére


Visormail
addikt

Üdv! Samsung mobilon előfizetéssel be vagyok lépve a onedrive app-ba, szinkronizációt bekapcsolom, letöltetem az adott zene mappát, de nem kérdezi, hogy hová akarom és utólag sem lehet beállítani útvonalat. A letöltött zenéket egyáltalán nem lehet megtalálni, így a samsung zenelejátszóban sem tudom betallózni.

Utánakeresve azt találtam, hogy valami felhasználó elől elzárt spéci helyre teszi.

Meg Groove Music meg Play Zene (Google Play Music) amik már megszűntek.

Tényleg nincs semmi értelmes megoldás, hogy a szinkronban tartott zenemappát le lehessen játszani?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#755) Visormail válasza Visormail (#754) üzenetére


Visormail
addikt

Megpróbálkozok ezzel a [CloudBeats] -el, úgy tűnik ezzel működik (egy felhővel az ingyenesben is). Persze jobb lett volna a samsung sajátjával, hiszen az az alapértelmezett, ahogy rádugom a fülest, az már fel is ugrik, hogy folytassam a lejátszást.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#756) Visormail válasza Visormail (#755) üzenetére


Visormail
addikt

Hát ha jól látom ráadásul ez nem tudja szinkronizálni, letölteni a zenéket, hanem közvetlenül a felhőből játssza, tehát menet közben folyamatos mobilnethasználattal.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#757) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,
Még nem tudom ez vagy a másik érintett program topic a jó hely az alábbi kérdésre:
iPone-ról a Microsoft OneDrive-ba csak a hagyományos fényképek kerülnek automatikusan feltöltésre, más, pl portré fotók nem.
Kézzel feltöltögetni eléggé macerás….
Mindenből a legfrissebb van fent.
Van ötlet a megoldásra?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#758) MaCS_70 válasza merqree (#757) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mit jelent az, hogy portré fotó? Mennyiben más, mint egy hagyományos fénykép?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#759) merqree válasza MaCS_70 (#758) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Annyit csinál, hogy "felismeri" az arcot, és a környezetét homályosítja, mintha fix 35 mm-es objektívvel fotóznál valakit, és az arcára fokuszálnál DLSR géppel.
Kvázi filter.

(#760) MaCS_70 válasza merqree (#759) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kerül be ezeknek az exif-infójába valami bejegyzés? (De tartalomelemzés is lehet...) Én valami adatvédelmi agyrémre tudok tippelni, de ez csak nagyon homályos találgatás, nem mész vele sokra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#761) merqree válasza MaCS_70 (#760) üzenetére


merqree
őstag

Telefonon nézve ugyanazokat az információkat írja az EXIFbe, mint más fényképeknél.

Most azt csináltam, hogy visszakapcsoltam az iCloud fotók mentését, és így felteszi a OneDrive-ba is. De innentől szerintem megyek vissza az iPhone topicba, mert nem a OneDrive a hibás. :R

(#762) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Sikerült rendezni a fájljogosultságokat (nagyon sok saját és ismerősi gépen jelentett ez megváltást), és hirtelen meg is szűntek a rendszerlehalások.

Pár napja azonban megint ezt produkálja a Onedrive:

Mégis hogyan tudom kideríteni, hogy melyik az az egy fájl, ami megint beragadt?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#763) Visormail válasza MaCS_70 (#762) üzenetére


Visormail
addikt

Csak ráklikkelsz a felhő ikonra a trayben az óra mellett és ott írni szokta a fájlnevet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#764) MaCS_70 válasza Visormail (#763) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos csak akkor írja, ha hibára fut. Nálam azonban nem érez hibát, simán csak elakad.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#765) togvau


togvau
senior tag

új korlátlan tárhelyet keresek a gugli helyett, ami tud megfelelő sebességeket, mert majdnem duplázták az árat, meg amúgy is egyre jobban utálom azt a céget is.
Onedrive-nál megint csak cégesben van ilyen (guglinál is).
Ez a OneDrive Vállalati verzió (2. csomag) néz ki egész jól, de ott van a * a korlátlan tárhelynél, hogy csak 5 felhasználótól korlátlan... Mivel cég nincs, és nem is lesz (gugliba is kitalát céget írtam), ezért ez off nekem?
Ki ügyeskedik ilyennel?

hitler, sztálin, micro usb

(#766) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Szenvedek a céges tartalom szinkronizálásával, a mappa kiválasztásakor ez van:

"Sajnáljuk, a OneDrive most nem tudja felvenni a mappát"

A magán gond nélkül működik. Próbáltam volna EZT a megoldást, de ott elakadtam, hogy "A tár klasszikus nézetében". Milyen tár? Hol? Nincs fiók felvéve, egy felhő ikonom van az óra mellett, azt ennyi.

Lehet egyébként, hogy a céges fiókban van letiltva, hogy a gépre lehessen menteni?

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#767) MaCS_70 válasza Dark Archon (#766) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Sajnáljuk, a OneDrive most nem tudja felvenni a mappát"

Milyen hasznos, informatív hibaüzenet... De legalább empatikus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#768) Visormail válasza Dark Archon (#766) üzenetére


Visormail
addikt

Szia!

A felhő ikonod csak egy kliensprogram. A leírás a webes felületről beszél. Bejelentkezel a onedrive oldalán, nekem a cégesben a bal alsó sarokban van a "Vissza a klasszikus Onedrive-ra" felirat, onnan megvan minden amit ír.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#769) Dark Archon válasza Visormail (#768) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szia!

Köszönöm! Mivel ez a kliens hibaüzenete, logikusnak tűnt, hogy abban keressem a megoldást, illetve a leírás is megemlíthette volna, hogy a webes felületen kotorásszak.

Mindegy, minden úgy van beállítva, ahogy a leírásban, mégsem működik. Valószínűleg csak céges tartományon belüli gépre engedi, ami persze érthető. Csak így meg használjak egy másik alkalmazást, hogy szinkronizáljak az otthoni meg a céges gépemmel? Azt meg szintén nem lehet ugye. Csak ez az itt feltöltöm, ott letöltöm megoldás elég sz@r már így 2022-ben.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#770) Visormail válasza Dark Archon (#769) üzenetére


Visormail
addikt

Én az otthoni gépemről felszinkronizáltam egy mappát a céges onedriveba és a céges gépemen meg letöltötte szépen helyi másolatként. Mondjuk fordítva még nem próbáltam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#771) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!
Van valami normális, emberi mód arra, hogy egyik OneDrive fiókból egy másikba (mindkettő saját, csak az egyik be lesz zárva 1 hónap múlva) átmásoljak fájlokat? Pl: egyszerűen egy megosztott linkről beemelni az új fiókba a file-okat, mint más, normális, használható felhőszolgáltatásoknál?
Az agyonkomplikált "Microsoft Power Automate-sablon" nekem nem csinál semmit (csináltam folyamatot, a másolási irány is jó, tesztelés: semmi, csak érthetetlen üzenetek), használható tutorial nincs hozzá, és egyébként sem fogom napokig tanulni a működését egy egyszerű művelet miatt, akkor inkább letöltöm, majd újra feltöltöm egyesével a file-okat...

Fancy quote placeholder

(#772) BigManus válasza Memora (#771) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

RaiDrive?
Felcsatolod mindkét fiókot hálózati meghajtóként, utána egyik ablakból a másikba másolsz pl. egy Total Commanderrel.
Már ha jól értettem a kérdésedet.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#773) Memora válasza BigManus (#772) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infót, ez jónak tűnik, kipróbálom, ha ingyenes módban enged átvinni kb: 1TB adatot. A lényeg, hogy a file-ok nagy része már csak a felhőben van meg, és úgy akarom áttenni az egyik fiókból a másikba, hogy ne kelljen ehhez le, és feltölteni.

Fancy quote placeholder

(#774) Memora


Memora
senior tag

Most próbálgatom, érdekes, de írásvédettnek mutatja a mappát, így nem tudom használni, és nem tudom, hogy lehet az írásvédettséget megszüntetni, mert nem lehet kivenni a pipát a rubrikából (szürke)?

Fancy quote placeholder

(#775) Visormail válasza Memora (#774) üzenetére


Visormail
addikt

Mellette írja, hogy az egy professional funkció, tehát meg kellene venni. Ezek szerint az ingyenes csak olvasni hajlandó a tárat.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#776) Memora válasza Visormail (#775) üzenetére


Memora
senior tag

Igen, azóta már rájöttem én is, és letakarítottam ezt a vackot a gépemről...

Fancy quote placeholder

(#777) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok, hátha tudtok segíteni:
asztali számítógépen be van kapcsolva az Ondrive, mobilról tartalmak gyors oda-vissza másolása miatt. Most vettem egy laptopot, azon Win11 fut.
Na már most: bejelentkeztem a laptopon is az Ondrive-ba. Erre az asztali számítógép összes ikonjával teleszórta nekem a laptop asztalát :W
Ha meg törlöm őket, törlődnek az asztali gép asztaláról is :W A meghajtón lévő tartalmakkal szintén ezt csinálja. Valahogy egybe szinkronizálja a két gépet :/
Van erre valami megoldás? Hogy mindkét gép csak azt lássa, amit az Ondrive tárhelyre felrakok. Csak az legyen a közös pontjuk...

(#778) #54597376 válasza Kis Tigris (#777) üzenetére


#54597376
törölt tag

Asztal mappa szinkronizálását kell kikapcsolni.

(#779) Kis Tigris válasza #54597376 (#778) üzenetére


Kis Tigris
tag

És azt hol tudom? Az ondrive-on lévőt? Vagy a számítógépen? Online? Vagy a gépen lévő Ondrive-on?

[ Szerkesztve ]

(#780) #54597376 válasza Kis Tigris (#779) üzenetére


#54597376
törölt tag

PC, onedrive beállításai
[kép]

(#781) Kis Tigris válasza #54597376 (#780) üzenetére


Kis Tigris
tag

Nekem ott nem mutatja az "asztal"-t...
Ráadásul egyiket sem hagyja kikapcsolni, ezt írja ki :/

Nem tom miért ír asztali gépet, holott magában a drive-ban ezek vannak:

Most figyelem, a zöld pipa azt jelenti, hogy csak ott érhető el azon az eszközön amelyiken ott van? Lehet sikerült már kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#782) #54597376 válasza Kis Tigris (#781) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nyisd le a nyíllal ahogy a képernyőképemen van, és úgy vedd ki a pipát.

(#783) Kis Tigris válasza #54597376 (#782) üzenetére


Kis Tigris
tag

Oké, de "asztal" mappa nincs a legördülő listában :)

Lehet hogy most sikerült: az "asztali gép mellől sikerült a pipát kivenni a legördülő segítségével. S eltűnt a "fizikai mappábó" az "asztal" mappa. Mindjárt megnézem a laptopon, mi a helyzet :)
Amúgy ha az egyik eszközön letiltom valamelyik mappát, a másik eszközön se fog látszani?

[ Szerkesztve ]

(#784) #54597376 válasza Kis Tigris (#783) üzenetére


#54597376
törölt tag

Az előző képernyőképeden ott van, hogy megpróbáltad megszűntetni a windows asztal mappa szinkronizációját. Valószínűleg azt kellene most is.

(#785) Kis Tigris válasza #54597376 (#784) üzenetére


Kis Tigris
tag

Köszönöm a türelmed, úgy néz ki sikerült :)

(#786) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Google alatt a Takeout lehetőséggel lehet biztonsági mentést készíteni, akár egyszeri manuális kiválasztással, akár automatikusan, ismétlődő formában a kiválasztott Google termékekről.
Ugyanezt miként tudom Microsoft környezetben, O365 előfizetés termékeihez kapcsolódóan megtenni?

Köszönettel várom visszajelzésetek.
zsoltip

(#787) Visormail válasza zsoltip (#786) üzenetére


Visormail
addikt

Üdv!

Én nem találkoztam benne kimondottan backup programmal, de ha az összes app között megnyitod a power automate-et, azzal nagyon sok mindent lehet csinálni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#788) Qtyii


Qtyii
tag

lehet olyat hogy van a rendszer c meghajtón (ssd)
és
van egy merevlemez 2 meghajtóra partícionálva (HDD)
A HDD tartalmát ki lehet választani szinkronizálni onedriveba????, tehát mindent akarok biztonsági mentésbe

(#789) MaCS_70 válasza Qtyii (#788) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbáld meg NTFS-linkelni. Nem vagyok biztos abban, hogy működik, de könnyen lehet, hogy már igen.

A LinkShellExtention programot ajánlom erre Windows alatt, ha nem vagy a parancssor barátja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#790) zsoltip válasza Visormail (#787) üzenetére


zsoltip
őstag

Nincs ilyen opció?
Ez elég gáz sztem.

Power Automate-en belül pontosabban segítesz behatárolni, kérlek?

(#791) Visormail válasza zsoltip (#790) üzenetére


Visormail
addikt

Én legalábbis nem tudok róla. Rögtön ott vannak a főoldalon a példák. A bal sávon a Sablonokban van még sok amiket lehet használni. Ha nincs olyan ami neked jó, akkor szintén a bal sávon létrehozás és varázslóval mindenféle egyedi feladat összekattogtatása.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#792) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Agyhalál ez a cucc, mármint a UI az valami borzalom.
Természetesen bekapcsoltam az asztal stb biztonsági mentését. Nem sikerült kikapcsolni, ezért töröltem az egész onedrive-ot a gépről. Maradt egy onedrive mappa rossz helyre adtam meg a szinkronizálást. Ezt hogyan tudom törölni?
És ha újrakezdeném, tanácsot kérnék: egyetlen word dokumentumot szeretnék szerkeszteni a gépről, de legyen felhőbe mentve. A fájlt nem a onedriveból szeretném lehívni, legyen a gépen csak a felhőbe szinkronizálja folyamatosan. Van erre a retentő bonyolult feladatra valami megoldás?

Átlátható mappaszerkezetet szeretnék, de a onedrive élből úgy hoz létre megosztásokat és szinkronizálásokat, mint egy sztrókos háborús hős. Ha nem érted, mi is lenne a pontos feladat, na ez az én bajom is. Nem értem mit miért csinál a onedrive. Azt szeretném, ha látnám a sajátgépben (ez a gép újjabban) a mappát amiben a word fájl van. Onnan megnyitom és szerkesztem.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#793) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#792) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem a problémádat.

A OneDrive egyetlen mappát szinkronizál, és azon belül akár fájlonként megadható (magában a fájlkezelőben), hogy on-line legyen vagy a gépen tartsa-e. A legegyszerűbben beállítható rendszerben.

Ha leválasztod a fiókodat és újracsatlakoztatod, akkor simán megadhatod neki a beállítás során azt a mappát, amelyiket csak akarod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#794) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#793) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na igen, számítottam erre. Akkor koncentráljunk a problémára előbb. Tehát telepítettem a onedrive alkalmazást. Kérdezte, hova tegye a szinkronizált mappát, melyet megadtam neki.
Majd kiderült, ott nem jó. De ide már betett egy onedrive mappát. Ezt hogy tudom innen kitörölni? Nem engedi. Fiók leválasztással is ott marad a mappa.
Egyszóval szeretnék egy olyan alapbeállításba visszajutni, mintha soha nem látott volna a gép onedrive asztali appot.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#795) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#794) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelek szerint az a gond, hogy magát az Asztalt szinkronizáltattad vele -- bár nem tudom, hogy ezzel mi a baja. Lehet, hogy az NTFS-linkeléssel akad össze valami.

Ugyan ilyen problémával még találkoztam (ellát a OneDrive más problémákkal bőven...), de megpróbálkoznék a következővel:

1. Onedrive uninstall, akkor nem tud semmit blokkolni, rendezném a dolgoz, aztán jöhet vissza, vagy
2. áthelyezném az Asztalt, aztán legfeljebb vissza. (Én mondjuk elsők között költöztetem ki az alapmappákat a C-meghajtóról...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#796) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#795) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, ilyesmi a gond.
Az a baj, a tököm se tudja ezeket az elnevezéseket és most nincs is agyam erre, van más.
De, amikor feltelepítettem a onedrive-ot, létrehozta ezt a mappát, amit a c-re akart első körben de átirányítottam ide:

Nos, mégse itt szeretném használni. De hiába törlöm le a onedrive-ot és választom le előtte a fiókot, nem tudom törölni ezt a mappát. Ez pedig kikészít, hogy így köti az ebet a karóhoz.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#797) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#796) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha törlöd magát a Onedrive programot?

A mappa tulajdonságaiban nincs valami furcsaság, ami megsúgná, hogy mi fogja?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#798) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#797) üzenetére


gordonfreemN
addikt

töröltem a progit, de semmi.

Irásvédett, már próbáltam, de visszaállítja. Hatástalan. Komolyan, nem értem miért kell ezt ilyen nem kézenfekvőre csinálni...

Kicsit feltolták a vérnyomásom egy órával ezelőtt, ezért is nehezen tudok most agyalni, bocsi.

+1 probléma ami ide kapcsolódik:

Kereteztem pirossal a onedrive webfelületén hogy mely mappák szinkronizációjára nem lenne szükségem. Leválasztottam a fiókot, töröltem a onedrive-ot, ez mégis ott maradt, láthatóan aktív a szinkron, mert ott a kékkel jelölt kis izé ikon.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#799) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#798) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ezzel a kék szirmos jelöléssel még nem találkoztam... :F

Nincs jobb ötletem, mint szétnézni a mappa tulajdonságai között, illetve ellenőrizni, hogy nem maradt-e benne valami bújkáló file, ami keresztbe tesz a törlésnek.

Ötletelés: feltelepíteni a Onedrive alkalmazást, ráereszteni erre a mappára, aztán resetelni, leválasztani, áthelyezni a célmappár és újra resetelni.

Az fordulhat még elő, hogy belekeveresett a szórásba olyan file (és ez nem ritka eset, nálam volt pár tízezer...), aminek nem vagy a tulajdonosa, illetve nincs rajta írási/olvasási jogosultságod. Ha ilyen van az érintett könyvtárban, azt onnan ismered fel, hogy meg sem tudod nyitni, nemhogy törölni. Ha találsz ilyet, akkor át kell venned a tulajdonjogát, aztán feljogosítani magadat a írására, aztán már törölheted.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#800) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#799) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Reset-elni hogy lehet?
Kipróbálom, mert minden hatástalan eddig.

hol találom ezeket a beállításokat: mit szinkronizáljon le, hova szinkronizálja le, mi legyen megosztott mappa és mi nem :R

Illetve: Bal oldalon a gyors elérés alatt látható két onedrive izé (nem tudom mi a neve, mert nem meghajtó).

Miért van kettő? Eleve így hozta létre, de zavar. A felső átdob az alsóba ha ráklikkelek.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.