Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Most adtküldtem csoporttársnak email formában a megosztást, de a mappa nem jelenik meg nála megnyitás után se, a böngészőben látható onedrive-on se. Jelenleg ha megnyitja, akkor a böngésző az én drive-omra hivatkozik természetesen. Lehet nem jó helyen keressük nála ezt a megoaztott mappát?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#852) MaCS_70 válasza gordonfreemN (#851) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ő saját Onedrive mappájában kellene megjelennie.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#853) gordonfreemN válasza MaCS_70 (#852) üzenetére


gordonfreemN
addikt

sikerült!

A velem megosztva -ból küldtem egy parancsikont a saját mappába a megosztott mappáról.
Valamiért csak a saját mappa volt felcsatolva. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#854) Visormail válasza gordonfreemN (#853) üzenetére


Visormail
addikt

Klikk a onedrive kliens ikonjára az óra mellett, fogaskerék, beállítások, mappák kiválasztása, itt be tudod pipálni a megosztott-at.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#855) gordonfreemN válasza Visormail (#854) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem látom a megosztottat:

:F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#856) Visormail válasza gordonfreemN (#855) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem itt van a listában a magán és a céges fióknál is. Nem tudom nálad akkor hova lett, lehet a szervezet letiltotta? Bár ez nem tűnik túl valószínűnek, legalábbis nem látok benne logikát.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#857) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Lenne egy problémám a OneDrive-val.
Telefont cseréltem és az új telefonon, sehogyan sem tudok belépni az App-ba.
Email cím helye, jelszó helyes, de mindig azt írja hibaüzenetnek, hogy : Sikertelen bejelentkezés, próbáljam újra, de napok óta csak ezt kapom.
Tudja valaki mi lehet a trükk?
Outlookba se engedi az új fiók felvitelét.
Gépen be tudok lépni, de csak az admin felületre.

(#858) Visormail válasza HoppMaster (#857) üzenetére


Visormail
addikt

Magán vagy céges onedrive?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#859) HoppMaster válasza Visormail (#858) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Magán és a Futures

(#860) HoppMaster válasza HoppMaster (#859) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Érdekes, h WIN gépen TC-ben látom a fileket a felhőben, de csak annyi. Próbáltam már iPadon, MBA-n, Telefonon, de semmi.

(#861) Hedon


Hedon
tag

Jó estét!

Van 30 GB onedrive tárhelyem, ennyit sikerült összegubázni a tárhelykaszálás előtt, aztán kérni, hogy ne vegyék el. Úgy tűnik, nem bántják.
Belefáradtam a saját szoftverrel biztosított háttérben futó mappaszinkronizálás mikéntjének a felkutatásába, szerintem a teamviewerben sem fogok ezügyben előrehaladni (nem igazán értek ehhez), ezért kilátásba került, hogy beáldoznék havi 539 Ft-ot egy 100 GB-os tárhelybe. Jelenleg elégnek tűnne.

Ha meglépem, akkor 130 GB tárhelyem lesz? Ha lemondom, akkor megmarad a 30 GB-om?

[ Szerkesztve ]

(#862) Hedon válasza Hedon (#861) üzenetére


Hedon
tag

Hát ez hihetetlen. Előfizettem 100 GB-ra, erre lett össz 115GB-om. Elvette a meghívókkal szerezhető bónuszom, azaz -15GB.
Feltételezem, hogy ha lemondanám az előfizetést, maradna 15GB tárhelyem. Vagy csak 5GB, ezek után bármit el tudok képzelni.

(#863) Hedon válasza Hedon (#862) üzenetére


Hedon
tag

Idézek a MS leveléből:

Elolvastuk az aggodalmát, és alatta hiányzik a 15 GB-os tárhelyed. Ennek megválaszolásához szeretnénk tájékoztatni, hogy amikor 100 GB-os előfizetést vásárolunk, az alapvető tárhely benne van. Ha például valaki 5 GB-os alapszintű tárhellyel rendelkezik, és 100 GB-os előfizetést vásárol, a tárhely 105 GB helyett 100 GB lesz.
Tehát, ahogy említetted, 15 GB-os alap tárhelyed van, az 100 GB-ban benne van. Tehát a teljes összeg 100 GB + 15 GB (filmtekercs bónusz) = 115 GB lesz. Ha lemondja a 100 GB-ot, akkor 30 GB (15 GB + 15 GB) tárhelyet kaphat vissza.

(#864) Visormail válasza Hedon (#863) üzenetére


Visormail
addikt

Váó, akkor már ezt is tudjuk. :C

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#865) Hedon


Hedon
tag

Van annak valami hátránya, hogy az egyik PC OneDrive mappáját áthelyezem egy másikra csatolt usb HDD-re (háziszerverként működő laptop)? Kevés a hely a PC-n...

Itt olyanokat ír, hogy "Figyelmeztetés: A Mappavédelem nem állítható be OneDrive külső memórián.", meg hogy "Ha módosítania kell a OneDrive tárolóhelyet a számítógépről egy SD-kártyára vagy más külső tárolóforrásra, ezt mindaddig megteheti, amíg a külső meghajtó nem érhető el. A cserélhető USB-meghajtók nem támogatottak."

A külső HDD-m NTFS egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#866) Hedon válasza Hedon (#865) üzenetére


Hedon
tag

Korlátozások és korlátozások a OneDrive-ban és a SharePointban - A Microsoft ügyfélszolgálata

Nem vehet fel egy hálózati vagy csatlakoztatott meghajtót a OneDrive szinkronizálási helyeként. A OneDrive nem támogatja a szimbolikus csatolásokat vagy a csatlakozási pontokat alkalmazó szinkronizálást.

:(

(#867) MaCS_70 válasza Hedon (#866) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem az fáj, hogy a symlinkeket és társaikat nem kezeli. Más szolgáltatásoknak ez nem okoz problémát, nálam pedig sok száz olyan fájl van (sok gigabájtnyi terjedelemben), amelyeket kinkelve lenne érdemes tárolnom, így meg párhuzamos példányokat kell tartanom.

:W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#868) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

OneDrive-ot lehet használni több PC-vel?

Asztali gépemen rendet raktam, sokmindent felmásoltam OneDriveba ami szépen fel is töltötte őket. Pár nappal később a laptopomat kinyitom, ő még a régi állapotot látta, és hiába volt így bekapcsolva egész nap, szinkronizált állapotot mutatott és semmit nem látott abból, amit az asztali gép feltöltött. (Megnéztem a webes felületen, az az asztali gép állapotát tükrözte, az volt a valóság.)

Kis utánajárás után nyomtam egy ilyet a laptopon:
%localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset

Ezután jobbnak tűnt a helyzet, elkezdte letölteni a dolgokat, de az a baj, hogy amit az asztali gépről töröltem, azokat most elkezdte visszatölteni a laptopról, mert ott még a régi állapot szerint azok megvoltak.

Ha törlök egy fájlt vagy mappát, nem kéne annak is szinkronizálódnia, és a többi eszközömön is törlődnie amint azok online vannak?

[ Szerkesztve ]

(#869) MaCS_70 válasza Sidorovich (#868) üzenetére


MaCS_70
félisten

A megoldást sajnos nem tudom, de már én is kerestem. Ilyenkor a mappák tartalmát összefésüli.

Ha azonos mappatartalommal vagy az újonnan csatlakoztatott eszközön üres mappával indítasz, akkor ez nem fordul elő. Van benne logika, de nem túl elegáns a megoldás, különösen, hogy nem figyelmeztet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#870) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Senki másnál nem tréfálkozott ma az OneDrive (vagy a win10?), csak nálam?
Az Asztal, Dokumentumok? Képek mappákat

önkényesen átpakolta a C:\Users\Nevem\ helyről, a C:\Users\Nevem\OneDrive\ alá.
De ezek a mappák nem véletlenül nem voltak ott, nem akarom őket szinkronizálni (pl. PC játék mentései minek szinkronizálódjanak egy laptoppal, ami alkalmatlan játékra, stb, az Outlook pst fájl meg kifejezetten rossz ha szinkronizálódik.).
Hogyan tudom visszapakolni az említett mappát oda, ahol volt?
Pl. így?

Vagy van más megoldás? Mert ugye az nem opció hogy én másolom át, majd OneDrive alól kitörlöm, mert akkor azok a programok, amik oda mentettek, hogyan szereznek tudomást arról, hogy megváltozott az elérési út?
Van ötletetek?
(bocs, bejegyzésem, kérdésem a win10 fórumban is szerepel, így elnézést a duplikálásért)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#871) MaCS_70 válasza VGYke (#870) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem, hogy mi történhetett, a Onedrive szerintem önkényesen nem helyez át semmit, szerintem a telepítésnél volt egy erre utaló leokézás.

Visszahelyezni, áthelyezni a nevesített mappákat nem nagy kihívás (az Általad is beilesztett ablakban), az pedig, hogy a saját mappáján belül a Onedrive melyik mappákat szinkronizálja, a felhasználó egyéni döntése a Fiók > Mappák kiválasztása gombon keresztül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#872) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Ez a Onedrive egy vicc szerintem. Hónapok óta nem tudok belépni a telefonos Appon keresztül, mert mikor beírom az email címem utána mivel van a 2 lépcsős azonosítás becsekkolna az Authenticatorral ott egyből hibát dob ki, hogy próbáljam meg később, de a később soha nem válik be.
Azonban a csavar most jön, ha az email és jelszópárossal szeretnék belépni gépen böngészőn keresztül ott már beenged, de csak az admin felületre. Itt továbbra sem tudom elérni a feltöltött fáljaim.
Már többször írtam nekik, de nem érkezett válasz.

Esetleg itt tudna valaki segíteni?

(#873) BigManus válasza HoppMaster (#872) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

A Microsoft fiókodban a Biztonság menüben van egy ilyen. Ott mi a helyzet?

Tovább görgetve van egy olyan, alkalmazás jelszavak. Ott be van állítva?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#874) VGYke válasza MaCS_70 (#871) üzenetére


VGYke
addikt

Valóban, PC bekapcsolás után jött egy kék ablak, hogy telepítés befejezése, blabla, a végén hogy vásároljak Office 365-öt, meg utána hogy vásároljak 100GB tárhelyet.
De én előző kikapcsolás előtt nem telepítettem semmit amit be kellene fejezni bekapcsolásnál, hacsak nem frissítettem az Office 2019 programcsomagot itt (arra már nem emlékszem mikor frissítettem, valamikor a napokban igen):

Akkor a Tulajdonságok/Hely/Áthelyezéssel visszapakolhatók úgy a mappák, hogy minden program (Pl. Outlook pst fájlok) tudomást szerezzen róla és ne problémázzon?
Inkább kérdezek, mielőtt bajt csinálok.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#875) MaCS_70 válasza VGYke (#874) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na,ez, hogy a programok miről szereznek tudomást, egy érdekes kérdés.

Elméletben ugyanis NTFS-linkelés történik a háttérben, és a sajátmappák áthelyezésénél a hivatkozások is frissülnek, amit legalábbis a MS saját programjainak illene figyelemmel kísérnie...

Az őszinte válasz az, hogy nem tudom.

A tanács pedig az, hogy az Outlookben nézd meg, hogy hogyan van megadva a pst-fájl elérési útja, és ha kifejezetten az eredeti mappa fizikai helyére mutat, akkor át tudod állítani. Ha valami furcsa windowsos felső helyre, akkor jó eséllyel lefrissül magától.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#876) HoppMaster válasza BigManus (#873) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Nekem ilyen ablak fel sem jön a Fiók megtekintése után a biztonsági adatoknál nem látom csak a telefont és az appot ami be van állítva.

(#877) VGYke válasza MaCS_70 (#875) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Most megpróbáltam a kép szerint, kikapcsolgatni annak a 3 mappának a szinkronizálását, amit átpakolt az OneDrive. Ezt írja:

Mi neki abban annyira fontos?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#878) MaCS_70 válasza VGYke (#877) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nem általános eset, Nálad a jelek szerint rendesen össze vannak gubancolva a címek.

Érdemes lenne levenni Onedrive-ot, rendet rakni a gépen és odafigyelve újra rakni a Onedrive-ot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#879) VGYke válasza MaCS_70 (#878) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Ok, leszedni még letudom, pl. itt:

De újratelepíteni honnan? Az OneDrive nem a win10 része?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#880) MaCS_70 válasza VGYke (#879) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, a Windows része, de külön is telepíthető:

https://www.microsoft.com/hu-hu/microsoft-365/onedrive/download

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#881) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv

A szörnyú Google Drive storaget kiváltanám egy o365-el. Mivel abszolúte nem használtam még az oneDrivet, ezért érdekelne, hogy műxik az offline backup opció. Google Drive esetében adok 1 lettert a drivenak, ezt egy létező diskre teszi rá. Tehát az egyik 1TB diskből annyit harap le, amennyit töltök fel oda. Ez mennyire oldható meg oneDrive-al? Azelérés sebessége miatt lenne lényeges az offline elérés. Vagy halál egyszerűen fogok 1 mappát, vagy egész disket és kiadom neki, hogy backupolja, ami benne van?



És itt is felismeri, hogy az 1tb disk az 2 Letter-hez tartozik, ami a Drive és a hdd önmaga.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#882) MaCS_70 válasza tasiadam (#881) üzenetére


MaCS_70
félisten

Háááát, ha a Gdrive Nálad szörnyű, akkor a OneDrive-tól se várj sokkal többet!

Éppen a meghajtókezelésben például sokkal rugalmasabb a Gdrive.

A OneDrive-nál egyetlen könyvtárat tudsz szinkronban tartani, azon belül tudsz alkönyvtárakat kizárni, illetve könyvtár-fájl szintem megmondhatod neki, hogy az adott állomány helyben is meglegyen-e, vagy elég, ha csak a felhőből mutatja magát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#883) tasiadam válasza MaCS_70 (#882) üzenetére


tasiadam
veterán

A problémám az a syncelés és a beállítása. Pl nem mindent képes lesyncelni a gdrive. Ha megáll, majd újra elindítom, ahány file, annyi errort kap az ember. Egyszer csináltam restoret gdriveról, 3 órás agónia lett belőle, hogy 30gb képet elkezdjen letölteni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#884) MaCS_70 válasza tasiadam (#883) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nem tudok segíteni, mivel nálam az ehhez hasonló problémákat a OneDrive produkálja. Rendszeresen.

A Gdrive-val viszont még sosem volt érdemi problémám.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#885) tasiadam válasza MaCS_70 (#884) üzenetére


tasiadam
veterán

ez "jó" hír. Ha ugyan olyan haszontalan, akkor ár érték aránya miatt váltok az O365-re. Havi díja elég jó. De lehet hogy mindent hagyok így, mert már megsoktam, csak növelem 2tb-ra a storaget.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#886) MaCS_70 válasza tasiadam (#885) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyik sem haszontalan. A OneDrive időnként ad egy kis házifeladatot, de komoly bajt még nem okozott.
A Gdrive meg nálam kiválóan teljesít. Lényegében amióta csak elérhető, használom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#887) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Az onedrive csatlakoztatható hálózati meghajtóként? Úgy hogy ne szinkronizálja a fájlokat hanem közvetlenül töltsek fel rá ha ráhúzok egy fájlt (akár nagyobb több GB-os fájlt) a hálózati meghajtóra.

Másik kérdésem hogy a 365 előfizetés esetén a 6 TB személyenként azt hogy kell elképzelni? Én egy személyként nem használhatom a 6 TB-ot?Feleségem kapna belőle 1 TB-ot de a többit én használnám. Kösz előre is a választ!

(#888) MaCS_70 válasza Imi1981 (#887) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Onedrive-ot gépen belül hálózati mehjatóként nyilván nem csatolhatod fel, viszont minden könyvtárra és fájlra megadtatod benne (jobb klikk), hogy helyben is meglegyen vagy csak a felhőben.

A MS365-ben fiókonként 1 TB a felhős tárterület.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#889) tasiadam


tasiadam
veterán

Akkor ha jól értem, 1 főre jobb megéri a gdrive, mert ott előfizetés limit nem és nem fiók limit, 2 főre kb mindegy, mert árban is ugyan az, 3 főre már jobb a onedrive

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#890) Imi1981 válasza MaCS_70 (#888) üzenetére


Imi1981
veterán

Kutakodtam kicsit és a netdrive programmal megoldható! Google drive-val teszteltem és működik! Nem villám gyors a feltöltés de legalább akkor van feltöltve mikor látom hogy feltöltötte (nem a háttérben szinkronizálja még sokáig) . Hálózati meghajtóként csatoltam de lehet helyi meghajtóként is .

Az onedrive így viszont nem tudom hogy kell e ,hogy személyenként 1 Tb . Kéne csinálni 6 Microsoft fiókot és akkor talán meg tudnám oldani ezzel a netdrive programmal hogy mindegyiket én használjam de eléggé macera így már. Viszont olcsóbb és több tárhelyet ad mint a Google drive.

Amúgy filmeket/sorozatokat tárolnék rajta azt törli a Microsoft? Nem osztanám meg csak saját használatra lenne és plex olvasná róla (plexel néznem) az anyagot. Működik mert teszteltem most Google drive-al és minden jól ment gondolom one drive-al is menne. Persze más is lenne rajta de legtöbb az film és főleg sorozat lenne .

[ Szerkesztve ]

(#891) MaCS_70 válasza Imi1981 (#890) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erről a NetDrive-ról még nem hallottam, de hasznos lehet, köszönöm!

A MS jogkezelése elég homályos. (Mondom ezt úgy, hogy elvben ez a szakmám...) Ahhoz, hogy érdemben eljárjanak, be kellene azonosítaniuk az adott anyag tartalmát, majd forrását, ÉS a hozzá kapcsolódó szerzői jogokat.

És ez szerintem jogilag nagyon zavaros terület, a gazdasági érdekek pedig ellentmondani látszanak egy csomó joghatóság pillanatnyi állásával, pláne gyakorlatával.

Az sem mindegy, hogy hol vannak a szerverek (elvben nem szabadna, hogy számítson...), és jól át kéne nézni az EULÁ-t.

Nekem például van egy csomó Magyarországon teljesen legális multimédiás fájlom, de nem merem őket a nam zero knowledge-es felhőkbe engedni szinkronizálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#892) tasiadam válasza MaCS_70 (#886) üzenetére


tasiadam
veterán

Eddig teljesen elégedett vagyok az oneDrive-al. Nem tapasztaltam sync anomáliát

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#893) MaCS_70 válasza tasiadam (#892) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam azért néha előfordul, legutóbb éppen tegnap este. De a verziókövetés kihúzott a csávából.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#894) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Áthelyezek pár 100 GB-nyi adatot saját OneDrive-ról (másik account alól) megosztottra. Itt az én gépemnek mi a manónak kell menni ehhez a feladathoz? Mert szerintem ha bezárom a lapot, akkor megáll az áthelyezés is. Miért? Felhőből - felhőbe megy az áthelyezés (sőt a fájlok szinte biztosan meg se mozdulnak, max csak adatbázisban a tulajdoni dolgok átjegyzése), minek kell hogy az én kliensem fusson közben?

Próbáltam Windows appot - azt írja, már nem támogatott, használjak Chrome-ot vagy Edge-et. Megpróbáltam azért, 1-2 perc után hibára futott. Próbáltam Android appot, ugyanez. Böngészőből viszont meg olyan csiga lassú, mintha konkrét fájlmásolást hajtana végre egyik tárhelyről másikra. Minek?

A dolog háttere: Családi előfizetésem van, de lassan megtelik az 1TB. Viszont még van 2 "szabad helyem", ezért regisztráltam egy új email fiókot, behoztam családba, így van még 1TB-om. Így gondoltam, átrendezem az egészet, csinálok helyet a régin, új struktúra stb. (Ha már nem lehet a nyomorult fentmaradó helyeket meglévőhöz hozzáfűzni...)

Hátha tudtok rá megoldást, hogy csak átjegyezze a fájlokat. Vagy megmagyarázni, mi a bánatért kell, hogy az én kliensem fusson, miközben az egész feladat a szerveren fut, semmi köze az én gépemnek hozzá. Ennyi adattal ez kb. 1-2 nap mire végezne ezen a csiga tempón, tuti, hogy ezalatt valami behal egy nyitott böngészőnél, legyen az Chrome vagy Edge. (Amúgy tegnap hagytam futni tovább, és simán hibára futott pár GB után is...)

Köszi.

(#895) Taci válasza Taci (#894) üzenetére


Taci
addikt

Most a Windows Intézőbe beépülő OneDrive-"klienst" használom, és bár így is ugyanannyi ideig tart valószínűleg, de legalább az explorer.exe kisebb eséllyel omlik össze, mint a böngészők.

(#896) lszlogal


lszlogal
senior tag

Sziasztok!

A OneDriveot Windows11-en használom. A következő a probléma: Csak a driveban tárolt fájlokat nem szinkronizálja akkor, mikor meg szeretném nyitni őket. Megnyitás előtt midig rá kell clickelnem arra, hogy "allways keep on this device". Csak ebben az esetben működik. Sima megnyitásnál csak megjelenik a "copy" dialog, nem történik semmi, majd lefagy az explorer.exe. Esetleg történt már valakivel ilyen? Ha igen, akkor hogy sikerült megoldani? Nagy érvágás lenne most egy windows reinstall.

(#897) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Volt itt már egy tanács, hogy szedjem le a programot és odafigyelve rakjam újra, de nem tettem meg.
Most azt vettem észre, hogy valaki, szerintem az Office, azon belül is a Word (de nem biztos, mert nem tudom nyakoncsípni), az OneDrive mappa alá önkényesen betesz egy Dokumentumok mappát, különböző neveken. Volt már Dokuments, Documentos :D , most meg :DDD :

Hogyan tudom fülön csípni azt aki ezt teszi és mit csináljak vele, hogy ne tegye?
Találkoztatok már hasonló problémával?

Más: A "Zene" könyvtárat meg hogyan is tudom az OneDrive könyvtáron kívül helyezni?

Az a baj, hogy 3 Win10 eszközön fut az OneDrive, valamelyik eszköz mindég belepiszkít az elképzeléseimbe...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#898) merqree válasza VGYke (#897) üzenetére


merqree
őstag

Saját tulajdonú office előfizetést használsz, vagy vettél olcsón (pár ezer forintért) különféle oldalon PRO verziót?

(#899) Visormail válasza VGYke (#897) üzenetére


Visormail
addikt

"A "Zene" könyvtárat meg hogyan is tudom az OneDrive könyvtáron kívül helyezni?"
Sehogy, a bevezetése óta eltelt nem tudom hány (sok) év alatt, egyáltalán semmit nem fejlődött. Továbbra is kizárólag 1db nyomorult főmappa tartalmát tudja szinkronizálni, csak ennek mondhatod meg a helyét és csak az azon belüli almappák közül válogathatsz, hogy melyiket kéred, melyiket nem.
Akkor tudod a OneDrive mappán kívülre tenni, ha leállítod a szinkronizálását.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#900) VGYke válasza merqree (#898) üzenetére


VGYke
addikt

...Hivatalosan vettem így saját tulajdon nem? Nem MS-től, de nem is pár ezresért. Bejegyzésed hogyan is kapcsolódik a megoldáshoz a fikázáson kívül?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.