Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, eléggé új nekem a onedrive és az egész MS-féle minden dolog, lenne pár kérdésem, ami másoknak lehet, hogy tök evidens, de én bénázok vele, előre is bocs :B

Azt hogy tudom megnézni a webes felületen, hogy mekkora az onedrive tárhelyem, és mennyi foglalt belőle? Mert a levelezési tárhelyemet kiírja az outlook a fiókok menüben, de a onedrive-ét nem találom.

(#252) 66zio válasza lugosi (#251) üzenetére


66zio
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, de valami olyat keress, hogy tárhely vásárlás stb.

(#253) lugosi válasza 66zio (#252) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézegettem, semmi ilyet nem találok.
Egyébként szerintem ebben a felállásban, amiben én használom, nem is lehet többletet venni, bár lehet hogy ezt is rosszul tudom.

(#254) Воланд válasza lugosi (#251) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#255) jbarnus


jbarnus
csendes tag

Üdv!
Érdeklődni szeretnék, hogy mit kell tennem.
Volt egy régi OneDrive tárhelyem, azonban ma regisztráltam a https://o365.educatio.hu/Registration oldalon, és azt szeretném tudni, hogyha megkaptam azt az 1 TB-t tárhelyet,amit az Office mellé adnak, akkor azt a régi OneDrive-val hogy tudom összekapcsolni?
Köszönöm előre is!
Várom válaszukat

(#256) Воланд válasza jbarnus (#255) üzenetére


Воланд
titán

sehogy. az ket kulon fiok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#257) pető bá' válasza jbarnus (#255) üzenetére


pető bá'
őstag

ugyanezt akartam kérdezni én is.. de akkor sehogy, király :D

"... and I hope you have a great day!"

(#258) pető bá' válasza Воланд (#256) üzenetére


pető bá'
őstag

azt hittem rájövök, de nem, inkább megkérdezem:
ez esetben hogy érdemes átlag halandónak használni a vállalati fiókot? Van 1 db laptopom, amin az e-mail címemmel telepítve van a win8.1, természetesen a 15GB OneDrive tárhellyel. Ebből nem tudok kijelentkezni, nem tudok csatolni mellé (tehát a vállalatit hozzáadni külön felhasználóként)?
ugye az 1tb-s felhasználóhoz generált egy felhasználói nevet:
[om azonosító, 10 jegyű szám]_[e-mail címem felhasználója]@diakoffice.onmicrosoft.com
ez azért nem az a nicknév, amivel bármikor belépek böngészőből, ha kell valami.. :D

Szóval nagyon örülök a 365Pro-nak meg a rengeteg tárhelynek, csak nem látom, hogy hogy tudnám kényelmesen használni.. :F

"... and I hope you have a great day!"

(#259) Воланд válasza pető bá' (#258) üzenetére


Воланд
titán

onedrive for business

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#260) pető bá' válasza Воланд (#259) üzenetére


pető bá'
őstag

:R lesz egy külön business fiók, alkalmazás, így már egész jó! :)

"... and I hope you have a great day!"

(#261) Enzo_86


Enzo_86
tag

Hogyan lehet videót megosztani normális (HD-FullHD) minőségben? Feltettem egy nyaralásos videót, amit meg akarok osztani egy-két személlyel privátban. Csak az a baj, hogy nagyon rossz minőségben lehet csak megnézni a OneDriveon, vagy sokat pufferel ha kézzel beállítom az 1080p-t lejátszáskor. MP4-es videó aminek a valós mérete ~1,5GB. Mondanom kell, hogy ne online nézzék meg hanem töltsék le a gépre?

Eleve elég lassúnak érzem az egész OneDriveot. A fel-letöltés sebessége nem valmi jó sztem.

A másik dolog... van otthon egy Lenovo tab, amin nem működik a OneDrive app normálisan. Azt írja,hogy szinkronizálva vannak a tartalmak, közben meg nem, mert nem látszódik minden file-mappa ami valóban fent van. Ez mitől lehet?

(#262) StLui


StLui
veterán

Egy számítógépen két felhasználó, két Onedrive-val. Mindkettő szinkronizálva a PC D meghajtójára. Régebben két Skydrive mappa volt a D meghajtón. Majd az egyiket átnevezte Onedrivre-ra, most pedig átnevezte Pictures-re, azon belül van a doku, képek, és kedvencek mappa. mindkét fiók magyar. Miért változtatgatja a fő mappa nevét, és most utoljára miért pont Pictures-re?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#263) StLui válasza StLui (#262) üzenetére


StLui
veterán

Közben még egy gondba belefutottam. Hogy an tudom win7-es gépen a gépre szinkronizálást állítgatni? Win8.1-nél ha jobklikkelek a mappán ott a lehetőség, hogy offline is legyen-e elérhető, vagy csak online.

Elfelejtettem, hogy az egyik ondrive fiókom szinkronizálása be van állítva az irodai laptopra is, most betöltöttem az otthoni gépen keresztül 20GB fényképet, és hirtelen csurig lett az irodai laptop egyszem 120GB-os C meghajtója :( Ha törölnék akkor ugye szinkronizálva törölné mindenhonnan, otthoni gépről és felhőből is. Egyszerűen nem találok semmilyen beállítási lehetőséget win7 alatt.
SOS kéne segítség mert 3GB szabad helyem maradt csak a 120GB-os SSD-n.

:R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#264) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Kellene egy kis segítség. A gépemen a C meghajtón lévő Onedriveot, gondoltam áthelyezem a D-re. Viszont, most a neten megnézve a Onedrive-ot nem jelenít meg semmit. Hol kell beállítani, hogy újra lássa. Illetve igazából nem is értem a dolgot. Aztr hittem, hogy a Onedrive, mint felhő alkalmazásba, ha feltöltök valamit az mindig ott lesz, pl. ha a hdd-m meghallna mondjuk, akkor is, a neten, a felhőben meg lesznek a dolgaim.

Valaki kicsit felvilágosítana a dologról, köszi! :B

(#265) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Minden családi fotómat OneDrive-on tárolom. Mivel WP telefonom van az azzal készített képek, és videók is automatikusan feltöltődnek. Szeretem is mert praktikus dolog. De most kezd elfogyni a helyem. Jelenleg összesen 30Gb-om van. Lehet valamilyen módszerrel még ingyen tárhelyet szeretni, vagy most már érdemes további tárhelyért fizetnem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266) Melack válasza .LnB (#265) üzenetére


Melack
veterán

Inkább vegyél egy csomagot 1 évre, jobban jársz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#267) .LnB válasza Melack (#266) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én a csomagok között csak havidíjas ajánlatokat látok. Van éves? Nem találom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#268) Melack válasza .LnB (#267) üzenetére


Melack
veterán

Most nálam is már csak ezt hozza ki. Szerintem írj neki, hogy neked 1/2/3 éves csomag kellene.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#269) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Újratelepítettem a windows-t és a OneDrive progit is és azóta a D:/OneDrive mappámat nem szikronizálja. Sehol nem találom, ahol be tudnám állítani, hogy ugyanaz a mappa legyen, amit szinkronizálnia kéne. Telepítéskor sem lehet sehol megadni neki, alapból a C:/Users/(felhasználónév)/Onedrive mappát csinálja, de én nem oda akarom.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#270) Melack válasza tonyqa23 (#269) üzenetére


Melack
veterán

Futtasd le újra a telepítőt, és ott válaszd ki az új helyet. Most hirtelen nincs jobb ötletem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#271) tonyqa23 válasza Melack (#270) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Rusz,h nem lehet kiválasztani sehol semmit. Elinditom a telepitőt,végig megy a csík és aztán mar telepitve is van. Nem tudom sehol sem állítani.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#272) .LnB válasza Melack (#268) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még nem fizettem elő, de ránéztem a dologra megint. Már csak havi előfizetés van. Ami alapból nekem GPD van. De erre érdemes figyelni, mert ha átállítja az ember USD-re akkor 2$, Ha EUR akkor 2€ lesz a havi ár.
A poén kedvéért megnéztem a Rubelt is. Azzal elvileg 288ft/hó-ra jönne ki,
Lehet ezzel próbálkozni? Mert látom címet is kell megadni. Van valakinek erről tapasztalata?

Szerk.: Most nézem, hogy HUF-ra is át lehet állítani 580ft/hó-t ír. Az jó ár.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#273) Melack válasza .LnB (#272) üzenetére


Melack
veterán

Magánemberként dollár alapon Alaszka/Hawaii, akkor tax free. 6000FT/év a 100Gb?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#274) .LnB válasza Melack (#273) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

12*580 azaz 6960.
Régebben mennyi volt mikor egybe kellett fizetni? Csak érdeklődöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#275) Melack válasza .LnB (#274) üzenetére


Melack
veterán

Az valamelyest olcsóbb volt, 5000HUF körül, ha jól sejtem.

Én majd írok nekik, hogy kellenne cca 200 Gb-nyi hely - kezd sok lenni a videó a kiscsajról :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#276) .LnB válasza Melack (#275) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem is hasonló okok miatt kell a hely. Kisfiamról autómatikusan tölti fel a telefonom a képeket és videókat. Ráadásul Pc-ról is feltöltöttem az összes képet (videókat még nem).

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#277) .LnB válasza Melack (#275) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Csökkentettük a tárhelycsomagok árát, és valamennyi éves tárhelycsomagot havi fizetésűre változtattuk."

Ez van hivatalosan írva.
:)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#278) Melack válasza .LnB (#277) üzenetére


Melack
veterán

De ha te írsz neki, hogy kell x Gb x évre, mennyi lenne, biztos írnak neked egyedi ajánlatot. Még ha nincs is ilyen, a lehetőség adott.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#279) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

A telenornál most előfizetés mellé jár ajándékba onedrive bussiness. Na már csak az lenne a kérdésem, hogy ha belépek online felületen akkor mit kell ahhoz állítgatnom h a OneDrive fül aktív legyen? Illetve nem teljesen tiszta a működése a dolognak. (Egyszerűbb itt kérdezni mint annyi mindent elolvasni :DDD) Gépre is felraktam a programját, azt sikerült is bekonfigurálni de amit feltöltöttem azt egyenlőre sehol máshol nem látom csak a gépen. Más gépről, Webes felületen nem, illetve telefonon is beírom az adatokat, kiírja nekem h konfigurálás majd visszadob a bejelentkezésre. Illetve tényleg csak dokumentumokat tárolhatok rajta?

(#280) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Arról tud valaki valamit, hogy változott a OneDrive? Nem lehetséges már átrendezni a képeket, fájlokat saját sorrendre? :Y

Korai pánik, ez valószínűleg 35-ös FF hiba..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#281) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#280) üzenetére


#41133696
törölt tag

A mobilos verzió például így:

A feltöltés mikéntje is változott kicsit, szokni kell.

(#282) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#281) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igazából mobilon annyira nem használom, gépről szoktam ott egy albumot rendezgetni, de az új FF alatt lehetetlen .0.1-es update sem oldotta meg, szóval várás van, mert IE alatt mondjuk működik. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#283) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#282) üzenetére


#41133696
törölt tag

Webesen nem szoktam használni, csak PC-n a Windows 8.1-be beépítetett, Windows Vista és Windows 7 rendszereken pedig az asztali klienset. Valamint Androidon a saját applikációját, ha néha webesen használom, akkor pedig Internet Explorerben teszem.

(#284) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#283) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megnézed nekem, hogy az asztali kliensben egy online mappában lehet-e a fájlok sorrendjét módosítani? Köszi. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#285) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#284) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csináltam egy proba mappát, átállítottam onlinera, és módosítottam az elrendezést:

(#286) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#285) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#287) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#286) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#288) Neró


Neró
őstag

Sziasztok, most raktam fel éppen a 8.1-et és az a gondom lenne hogy a one drive nem akar szinkronizálni. Rányomok hogy ujra szinkronizál és semmi sem történik. Csupán azt írja ki hogy a szinkronizálás szüneteltetve van. Egyszer véletlen rányomtam hogy ne szinkronizáljon és az istenért sem tudom elindítani. A felkiátojel pedig ott van.

Mi lehet a hiba

| www.diablohungary.hu

(#289) Melack válasza Neró (#288) üzenetére


Melack
veterán

Magán a OneDrive mappán nyomj rá, hogy szinkronizáljon, ne a kis felhő ikonon az óra mellett.

Filekezelő - jobb hasáb - OneDrive - jobb kat - szinkronizálás

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#290) wwhy


wwhy
veterán

Ha a HDD-n levő offline tartalmat törlöm, akkor az törlődik a felhőből is :F
Eladásra került a HDD, le kellene gyalulni, de a OD anyagok vannak rajta, bőven.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#291) DJ. Ru$y válasza wwhy (#290) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapcsold ki a szinkronizálást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#292) #41133696


#41133696
törölt tag

140 GB :C

(#293) kali válasza #41133696 (#292) üzenetére


kali
legenda

bingózok; bing-bónusz, +100 gigabyte díjmentesen 2 évre :)

[ Szerkesztve ]

(#294) zolka95 válasza kali (#293) üzenetére


zolka95
őstag

Az hogy?
Nekem csak 1 évre adott 100GB tárhelyet.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#295) kali válasza zolka95 (#294) üzenetére


kali
legenda

tavaly ilyenkor egy évre adtak 100 + 20 GB bónuszt, az pont ma járt le, tegnap aktiváltam a bing bónuszt - a proradeon által is írt módon; link -, az 2 évre adott 100 GB tárat; link
amit a hvg...stb. oldalakon írnak - dropbox kombinációs módi -, azokban valóban csak egy év szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#296) zolka95


zolka95
őstag

Ezt írta még a HVG cikkje: "A OneDrive-on alapvetően 15 gigányi alaptárhely jár ingyen, de aki diák vagy tanár, az ingyen töltheti le az Office-t, amihez 1024 gigás tárterületet biztosít a Microsoft."

én diák vagyok, az office-t ingyen le is tudom szedni
vele együtt lejön a onedrive vállalati verzió

ha elindítom ezt adja be:

Innen nem tudok továbbjutni, de nem is érdekel.
Az érdekel, hogy azt az 1TB-ot hogy kapom meg? :D

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#297) #41133696 válasza zolka95 (#294) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként nekem 2 évre adta :)

(#298) #41133696 válasza #41133696 (#297) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#299) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Valaki felhomályosítana hogy mit csiálok rosszul? Van egy Excel tábla az asztalra mentve gépen, ugyanúgy fenn van Onedrive-on is. Ott meg van adva, hogy legyen elérhető offline is. Mégis ha szerkesztek valamit az asztalon, az a felhőben lévő "másolaton" nem látszik és fordítva. Mi a hiba?

Renault Megane IV Limited

(#300) Melack válasza Jaded (#299) üzenetére


Melack
veterán

Az "Asztal" nem a mappa rész? Mert ha nem az, akkor sose fognak látszani a módosítások.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.