Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki tudna segíteni, hogy miért nem marad magyar nyelven a nyelvi beállítások?? Már vagy 100x beállította a magyar nyelvet és utána ez van :F
Az Outlook magyar, OneDrive-ra átlépek az angol...

[ Szerkesztve ]

(#602) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Office 365 Otthoni verzióm van. Meglehet osztani egy mappát, hogy azt csak a címzett láthassa és módosíthassa, miután belép az adott accountjával? Mert csak úgy sikerül, hogy generál egy linket, és annak tulajdonában bárki hozzáférhet. Illetve az is zavar, hogy account nélkül meglehet nézni a tartalmát. Köszönöm előre.

indul a sörös aludni

(#603) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Kaptam egy üzenetet:
" személyes fiókja jelenleg zárolva van, mert 33.6 GB mennyiséggel túllépte a(z) 30 GB tárterületkorlátot. A OneDrive-fiókját törölni fogjuk a következő időpontban vagy azt követően: 2019. 12. 14., kivéve, ha fiókja frissítésével további tárterületet szerez, vagy felkeresi a OneDrive.com webhelyet, és eltávolítja a szükségtelen fájlokat. "

Hogyan lehet letölteni a onedrive fiókból nagy mennyiségű adatot értelmesen?
Amennyiben belépek veb felületen nyomok egy jobb klikket "letöltés"-t indítva egy örökkévalóságnak írja a letöltési időt, de ha el is indítom akkor meg egy idő után eldobja a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#604) StLui válasza hódmaci (#603) üzenetére


StLui
veterán

Telepited a onedrive alkalmazást és azzal leszinkronizálod

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#605) hódmaci válasza StLui (#604) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ha engedne belépni..............
De mivel túlcsordult a tárhely csak hibakódot dob
0x8004def7

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#606) StLui


StLui
veterán

érdekes, hogy a túlcsordulás miatt nem enged belépni, szvsz nem így kéne működnie, de passz. :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#607) MaCS_70 válasza hódmaci (#605) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért gondolod, hogy ez a hiba a túlcsordulás miatt van?

Én egy gyors microsoftos kereséssel nem találtam erre utaló információt, viszont több túltöltött OneDrive tárhelyre is lépegettem már be a windowsos programmal, nem is kevésszer.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#608) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Az új frissítés után hiába állítom be a megjelenítés sorrendet mindig elfelejti a legközelebbi belépéskor.
Másnál sem jegyzi meg?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#609) daimonion válasza hódmaci (#603) üzenetére


daimonion
senior tag

Egy igen buta kérdés, és javaslat a részemről. Fizes elő legalább az egyszemélyes verzióra havi 2100 forint. Szerintem nem sok és a tárhelyproblémád is megoldódik 1tb
De lehet OneDrive 100 GBA OneDrive-tárterület ikonjaCsak tárterületVásárlás: 539 Ft/hó

Szerintem ez sem sok .1 doboz cigi is már 1300 ft.. Szóval vegyél tárhelyet jobban jársz :R :R

(#610) StLui válasza daimonion (#609) üzenetére


StLui
veterán

kb 15 ilyen dologra fizethetnék elő, 20-40 eFt/hó lenne

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#611) hódmaci válasza daimonion (#609) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ez történt.
Vagyis vásároltam tárhelyet.
Sajnos más használható megoldást nem találtam.
Így egy havi részt valami módon csak sikerült kicsalniuk tőlem.

Nem dohányzom. ;)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#612) bajaki válasza hódmaci (#611) üzenetére


bajaki
őstag

Ugyanezzel a hibakóddal küzdök, szintén tárhely szűke miatt. Vettem egy havi 100-as, de Desktop-on még mindig nem enged bejelentkezni. Neked egyből jó volt?

(#613) hódmaci válasza bajaki (#612) üzenetére


hódmaci
senior tag

Amennyiben jól emlékszem fizetés után feldobott egy üzenetet miszerint 24h nak el kell telnie és csak utána aktiválódik.
Gyakorlatilag pár perc múlva tudtam használni.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#614) daimonion válasza StLui (#610) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem kell 15 dologra előfizetni csak egyre és nem kerül 20-40 eFt/hóba. ( sztem )
Nekem 2990Ft/ hó és 6 emberrel osztom meg az előfizetést.Mind családtagok, és Mindenkinek vagy 1 Tb tárhelye . ez fejenként 500Ft /hó .Plusz mindenkinek van jogtiszta Office is .sztem ennél költséghatékonyabb megoldás nem nagyon létezik, ha a kompatibilitást is figyelembe veszem.
Tárhely+ Irodai szoftvercsomag mindez bagóért .Nem kell ezt túlragozni :R :R :R

(#615) StLui válasza daimonion (#614) üzenetére


StLui
veterán

tárhely, szoftver (adobe, office), netflix, disney, hbo, strava, csak így hirtelen amit biztos használnék, és már elém tolták, hogy miért nem fizetek elő
persze nyilván családilag értettem az előfizetést

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#616) daimonion válasza StLui (#615) üzenetére


daimonion
senior tag

Ne haragudj de még mindig nem értem ( biztos Én vagyok a lüke) Onedrive topicban azt gondoltam, hogy erről a cuccról beszélünk, és nem a havi költségvetésről :R :R :R
SZERINTEM hangsúlyozonm újra Szerintem netflix, hbo -ra teljesen felesleges előfizetni hiszen megnézed az aktuális sorozatot aztán unalmas, le is mondtam, mert felesleges. ( Saját Magam tapasztalatát irtam le)
Adobe biztos a photoshopot akarod használni 26 euroért Mert az acrobat pro már 703 euro. De tuti van ingyenes megoldás helyette. Biztos jó az a bringás app de tuti kihasználod a teljes tudását ? vannak ingyenes fittness appok is.
Én a szoftver és irodai alkalmazásra tudok igen olcsó megoldást ami még legális is.
[link]

office 365 pro plust vásárolná [link]

Szóval a tárhelyed és a irodai szoftver plusz a legális windows kulcsod meg van cca 10.000 ből.a tárhelyed egy évig 5TB kell ennél több ???

(#617) StLui válasza daimonion (#616) üzenetére


StLui
veterán

Pont arról beszélek, hogy szerinted erre előfizetni nem sok, de szerintem meg sok dologra elő lehet, lehetne fizetni, és akkor a sok apró mindjárt komolyabb tétel lesz a havi költségvetésben. Ehelyett is, az elgondolásaid alapján, lehet regisztrálni 5 emailt, és több lesz a tárhely.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#618) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,


A következő problémám van, lehet, hogy ti is talakoztatok vele:
Minden fényképem szinkronizálódik a OneDrive-ba a telefonról, már lassan 6 éve, és az 1TB-os csomagom van(most 12% van tele).

Most egy Huawei P30 Pro-t használok, Android 10-el, a programnak pedig töltéskor, Wi-Fi-n szinkronizálnia kellene. De nem teszi, hanem ezt írja, hogy nincs kapcsolata. Pedig van, manuálisan fel tudom tölteni a képeket, wifin meg mobilneten is. De magától nem akar, pedig ezt tette 6 éven át, és most nem történt semii, ami miatt ezt neki abba kallene hagynia.

Felvettem a kapcsolatot a Supportal is, jelenleg a fejüket vakarják, csak van egy kb 7 órá időzóna eltérés, ami miatt kicsit döcögős a dolog.

A OneDrive futhat amikor akar, engedélyezve van, fel is dobálhatja az értesítőit lelkesen. Minden kapcsolattípus engedélyezve van. Látom, amikor elindítom, hogy ő "akar" szinkronizálni, megjelenik egy pillanatra a jele, aztán kiírja, hogy nincs hálózata.
Kimásoltam a Camera roll-ból a Videófájlokat, hogy a méret szignifikánsan (-30GB) csökkenjen a darbszámmal együtt(-1000 db), nehogy az legyen a baja.

Próbáltam mobilnettel, töltésidőn kívül, minden kombinációban.

Beléptem, kiléptem, újratelpítettem, telefont újraindítottam, cachet töröltem.

Találkoztatok esetleg ilyen problémával? Van esetleg ötletetek, hogyan lehetne rávenni a szinkronizálásra?

(#619) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A Win10 beépített OneDrive-ja, és a külön letölthető .exe mennyire használható egymás mellett? Mennyire használják ugyanazokat a mappákat (program szinten, nem sync-re), mennyire bolydulhatnak meg a sync-ek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#620) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! Elvi kérdés: Onedrive 100 gb-s havi előfizetésnél, ha véletlenül nincs pénz a kártyán és csak másnap tudom kifizetni törlődnek a fájlok?

(#621) StLui


StLui
veterán

Egy jó ideig biztos, hogy nem, csak max nem tudsz feltölteni szerintem, esetleg a géppel szinkron sem megy addig?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#622) ledgeri válasza StLui (#621) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Gondolom én a szinkron is "Új adat" amire "nincs hely/keret" így az sem megy. Hacsak nem minden fájlban adatcsökkenés megy végbe....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#623) Sharkweb válasza feketedini (#620) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nem törlődnek csak 30 nap után, de még akkor se, csak zárolják a OneDrive-hoz való hozzáférést. Másnap csak rá kell nyomni a microsoft fiókban a "Fizetés most"-ra és megújúl az előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#624) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Van tippetek, hogy telefonról OneDrive-ben lévő Excel fájlt miért nem tudok megnyitni? Mikor meg akarom nyitni előjön a körbe "forgó nyíl" majd vissza dob a mappába ahol a fájl van. Pár hónappal ezelőtt még meg tudtam nyitni. (Galaxy S7, ingyenes OneDrive). Érdekes mód word fájlt képes megnyitni

[ Szerkesztve ]

(#625) Talala válasza Talala (#624) üzenetére


Talala
senior tag

Van még egy furcsaság, de lehet hogy ez csak user error. Balan olyan excel fájl amit megnyit ugyan, de pdf-ként és onnan van lehetőség excellel megnyitni :F

Bocsi a dupláért, lejárt a szerkesztés

(#626) BigManus válasza Talala (#625) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Csak tippelgetek, nem találkoztam még az általad leírt hibával...
A webes OneDriveon a kiterjesztéseknél mi van beállítva?

A másik, hogy a telefonos OneDriveon belül a beállításokban kapcsold be a fájlnév kiterjesztéseket, utána nézd meg a megnyitni kívánt fájlt, nincs-e pl. dupla kiterjesztése vagy valami más kiterjesztés.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#627) Talala válasza BigManus (#626) üzenetére


Talala
senior tag

Webes felületen Microsoft Office Open XML formátum vban beállítva, appban xlsm doksi nem nyílik meg. A fájl titkosítva van, jelszóval védett. Lehet hogy egyik frissítést követően ez miatt nem tudom megnyitni csak letöltés után? Webes felületről sem nyitja meg csak felajánlja az asztali appban való megnyitást.

(#628) BigManus válasza Talala (#627) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor meg is van a bibi...
A Google és a Microsoft drive-ok nem kezelik jól a titkosított fájlokat. Ezzel már én is szembesültem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#629) Talala válasza BigManus (#628) üzenetére


Talala
senior tag

Kár, :( kb fél éve még ment ugyan ezzel a fájllal.
Köszönöm szépen az segítséget.

(#630) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbi problémában:
a dokumentumok (alapértelmezett) mappán belül vagy egy csomó mappa, ami az Onedrive-val szinkronizál. Na ezt nem szeretném, ezért a Onidrive/Beállítások/Mappák kivlasztásánál kiválasztottam azt az 1 mappát, amit sziknkronizálni szeretnék. Így viszont a gépemről az összes olyan mappa eltűnt, amit nem szinkronizálok és az Onedrive webfelületről érem csak el. Én pont fordítva szeretném, a gépen megmaradjon és az drive-ről tűnjön el.
Erre van vmi megoldás?
Köszi!

(#631) BigManus válasza jackal79 (#630) üzenetére


BigManus
addikt

Alternatíva, de miért nem veszed ki az OneDrive mappából amiket nem akarsz szinkronizálni?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#632) jackal79 válasza BigManus (#631) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia, valójában így oldottam meg, csak jobb lett volna, ha a dokumentumokba van minden.

(#633) BigManus válasza jackal79 (#632) üzenetére


BigManus
addikt

Holnap bent leszek a cégnél, megnézem mit kell beállítani...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#634) jackal79 válasza BigManus (#633) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Csináltam egy új mappát és oda állítottam az alapértelmezett mentéseket. De kíváncsi vok, hogy a dokumentumokon belül, hogy lehetne beállítani, ezért, ha van ötleted azt megköszönném!

(#635) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok, valaki tud abban segíteni, hogyan tudom átnevezni a csatlakoztatott onedrive mappákat?
Két gyermekem miatt most egyforma onedrive-ok kerültek beállításra, de mindkét esetben a suli neve miatt az egyik kapott egy (1)-t, jó lenne ha el tudnám nevezni őket...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#636) |AP|


|AP|
veterán

arra van egyszerű megoldás, hogy bármilyen mappát ki tudjak választani, ami szinkronizálva van a Onedrive-val, anélkül, hogy be kellene másolnom a Onedrive mappába?

(#637) |AP| válasza |AP| (#636) üzenetére


|AP|
veterán

ha valaki még ezt keresné: ez alapján megoldottam

(#638) feketedini


feketedini
tag

OneDrive fiókhoz való külső alkalmazás hozzáférését hol tudom visszavonni? Hiába kerestem a google-n, egyszerűen nem találom. :W

[ Szerkesztve ]

(#639) BigManus válasza feketedini (#638) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor nem én vagyok a hülye... Tegnap én is kerestem, de nem találtam...
Gondoltam ma megkeresem. Ha lesz infód, súgd már meg...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#640) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A OneDrive remek akcióval lepett meg!

Ősidők óta megy kisebb-nagyobb problémákkal a szolgáltatás, de ma szintet lépett.

Beindítottam a vidéki gépet, és már az gyanús volt, hogy a OneDrive közölte, hogy ő most 27280 fájlt szinkronizál. Ez eleve gyanús volt, mert az elmúlt pár napban legfeljebb pár tucat fájl módosult, de volt már ilyen.

A nagy pofon akkor jött, amikor befejezte. Ugyanis ahová csak nézek, tehát vélhetően mind a 27280 fájl elérhetetlenné vált számomra, nincs jogosultságom a megnyitásukra! A tulajdonosuk ismeretlen, tehát ha meg akarom nyitni őket, először át kell vennem őket, aztán engedélyeznem magamnak a hozzáférést.

Képzelhetitek, hogy milyen boldog vagyok -- plusz nem értem, hogy mi a fene történt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#641) BigManus válasza MaCS_70 (#640) üzenetére


BigManus
addikt

Valóban vannak anomáliák, de közel sem annyi mint a GDrive-nak.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#642) MaCS_70 válasza BigManus (#641) üzenetére


MaCS_70
félisten

Úgy tűnik, ez inkább a Windows hülyesége. A nem OneDrive-os állományaimhoz sem enged hozzáférni.

:W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#643) csaba951 válasza MaCS_70 (#640) üzenetére


csaba951
veterán

Látatlanba mondom, hogy Windows főverziófrissítés volt nálad. Tipikus hiba, sokakkal előfordult már. Sajna nem sokat tudsz tenni, el kell szórakozni a saját tulajdonba vétellel.

(#644) MaCS_70 válasza csaba951 (#643) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- ez akkor teljesen reménytelen. Minimum 30ezer fájlról van szó, rengeteg napi használatban.

Nincs erre valami kötegelt megoldás?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#645) ledgeri válasza csaba951 (#643) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mégis milyen mechanizmusok által játszódik le ez? ( jobb lenne felkészülni)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#646) 66zio


66zio
aktív tag

Rég léptem már be Ondrivera ezért zárolták a fiókom, kértem a fiók visszaállítását. Ez folyamatban van, azt írják max 24 óra alatt megvan. Van valakinek tapasztalata, hogy a gyakorlatban ez mennyi idő?

(#647) 66zio válasza 66zio (#646) üzenetére


66zio
aktív tag

Akkor a tapasztalat: 5,5gb volt a fiókomban, négy és fél óra alatt oldották fel.

(#648) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az egyik gépemen a OneDrive kliens saját bevallása szerint elakadt 14277 fájlnál, azaz "14277 módosítás feldolgozása folyamatban".

Innen viszont egy tapodtat sem mozdul el, ha módosítok egy fájlt, akkor ez a szám felugrik 14278-ra, majd amint feltolta a felhőbe, visszaáll 14277-re és örül.

A nyíl persze megy körbe, és azt írja mellé, hogy a OneDrive fájlokat frissít, de nem csinál semmit.

Mindez annál inkább érdekes, mert természetesen nemhogy 14277, de 277 fájl sem változott a legutóbbi szinkronhelyzet óta.

Szerintetek mit lehet itt tenni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#649) BigManus válasza MaCS_70 (#648) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Első körben nézzél rá egy telefonos kliensről, hogy mi történik.
Mostanában elő fordul, hogy random nevű fájlok keletkeznek, ezeket törölve vissza áll a rend.
Előtte csatlakozzál le a PC kliensről...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#650) MaCS_70 válasza BigManus (#649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- de sajnos nem értem. A hivatalos telefonos kliens tudtommal nem szinkronizál a telefon és a felhő között.

PC-ből viszont van még pár, és azokon rendben megy a Windows-kliens.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.