Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) StLui válasza Jaded (#299) üzenetére


StLui
veterán

A gépen a dokumentum, meg bármi amit szinkronban szeretnél tartani a onedrive mappában kell legyen, most két külön dokumentumot szerkesztgetsz

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#302) Jaded válasza Melack (#300) üzenetére


Jaded
senior tag

&StLui
Az asztalon van egy mappa, de Ugyanez fenn van felhőben is. Ott beállítottam, hogy legyen elérhető offline is. Megnyitom sajátgépben a Onedrive-ot, meg az asztalról a mappát, amiben a fájl van. Ha az egyiket szerkesztem és mentem, az nem látszik a másikon. Ez egy példa.

Renault Megane IV Limited

(#303) Jaded válasza Jaded (#302) üzenetére


Jaded
senior tag

Az volna a lényeg, ha az Excel táblát szerkesztem telefonon vagy egy másik gépen, az látszon az asztalon.

Renault Megane IV Limited

(#304) StLui válasza Jaded (#302) üzenetére


StLui
veterán

Sajátgépen megnyitod a onedrive-ot az nem ugyanaz mint az asztaról a mappát.
Sajátgépen megnyitod onedrive mappát, ez az ahova offline eléréshez menti a felhőben lévő fájlokat. Amit az asztalról nyitsz meg az egy teljesen külön fájl, semmi köze a onedrivehoz.

Az hogy offline is elérhető legyen, csak annyit jelent, hogy le is tölti a gépedre, és ha ugyanott ráklikkelsz ahol előtte is akkor netkapcsolat nélkül is szerkesztheted és ha lesz netkapcsolat szinkronizálódik a felhőben tárolttal. Amíg nem állítottad be, hogy legyen offline is elérhető, addig is ugyanarra kellett klikkelned, de csak a felhőből töltötte be a gépedre, és csak oda is mentette

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#305) Jaded válasza StLui (#304) üzenetére


Jaded
senior tag

Ez most így este magas picit, ne haragudj :) Szóval akkkor megoldható az amit szeretnék?

Renault Megane IV Limited

(#306) StLui válasza Jaded (#305) üzenetére


StLui
veterán

igen!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#307) Jaded válasza StLui (#306) üzenetére


Jaded
senior tag

És hogyan? Használjam sajátgépen a Onedrive mappát és kész?

Renault Megane IV Limited

(#308) StLui válasza Jaded (#307) üzenetére


StLui
veterán

Igen, nincs is más mód, csak a Onedrive mappa helyét adhatod meg

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#309) Jaded válasza StLui (#308) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor az lesz. Köszi!

Renault Megane IV Limited

(#310) wwhy


wwhy
veterán

Vállalati Onedrive-ot használ vki? Nem találok megoldást arra, hogy itt is csak online only módba tegyek könyvtárakat; ha ez nem megoldható, akkor (nekem) felesleges az 1TB felhő, mert minden PC-n kell(ene) egy 500GB-os HDD :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#311) tonyqa23 válasza StLui (#308) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Szia! En ezt keresem, hogy hogy lehet megadni a Onedrive mappa helyet a vinyon. Ujraraktam a windowst es mikor feltelepitem, csinal egy mappat a C: -n,de nekem elötte a D: particion volt es azt szeretnem, h az maradjon. Hogy lehet neki megadni?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#312) Sharkweb válasza tonyqa23 (#311) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Szia!

Fájlkezelő->OneDrive->(jobb egérgomb) Tulajdonságok->Hely

(Ez Windows 8.1-re érvényes)

[ Szerkesztve ]

(#313) tonyqa23 válasza Sharkweb (#312) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Ezt a fájlkezelőt hol találom? Mert ha a feltelepített mappára nyomok jobb egér gombot és tulajdonságokra megyek, akkor ott írja, h C:/Users/nevem/Onedrive. De nem tudom megadni, h ne ott legyen.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#314) Sharkweb válasza tonyqa23 (#313) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Milyen az operációs rendszered 8-as v. 7-es?

(#315) Sharkweb válasza Sharkweb (#314) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

8.1-es windows esetében. Bal alsó sarok (Windows logó) jobb egérgomb, alulról az ötödik menüpont a fájlkezelő. Megnyitod, a bal oldali sávban a legtetején van egy kék színű felhős OneDrive. Na arra katt jobb egérgomb->Tulajdonságok, azon belül felső sorban van a hely, ott megadod az új mappát és át kerül az egész oda.

[ Szerkesztve ]

(#316) tonyqa23 válasza Sharkweb (#315) üzenetére


tonyqa23
senior tag

8.1-es windows van fent, de ott bal oldalon a fájlkezelőben nincs ott a Onedrive. Csak dropbox, google drive van, pedig feltelepítettem, de még csak ikont se rakott ki az asztalra... nem értem.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#317) tonyqa23 válasza Sharkweb (#312) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Megtaláltam nagy nehezen, jól el van dugva ez a lehetőség, google drive-nál meg dropboxnál sokkal egyszerűbb megadni a mappát. Köszi!

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#318) Sharkweb válasza tonyqa23 (#317) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nincs mit.

(#319) 66zio


66zio
aktív tag

Eddig mindig neten keresztül használtam az Onedrive-ot, de most bepróbálkoznék az asztali klienssel.
A kérdésem az lenne, hogy le lehet kódolni ott is? Szóval, hogy csak én tudjak hozzáférni?

(#320) dipeti


dipeti
senior tag

"University students will also be bumped up to 1TB."

Letöltöttem az Office365-t az oktatási azonosítómmal, de nem kaptam 1 terát. Mi lehet a gond?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#321) Sharkweb válasza dipeti (#320) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nincs semmi gond, ott van az office-ban, csak úgy szerepel, hogy OneDrive - Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség

[ Szerkesztve ]

(#322) Tiboy86


Tiboy86
tag

A következő hibát írja ki androidon (S6):
Hiba történt az automatikus feltöltés során, 0 elem átvétele befejeződött.
Már ott tartok, hogy kikapcsoltam teljesen a onedrive szinkront, illetve töröltem is, amennyire engedte, de még így is kiírja, amint új képet lövök vele. Mi okozhatja? Agyamra megy, nem kicsit!

(#323) #41133696


#41133696
törölt tag

A OneDrive nálatok is ezt írja ki:

?

(#324) nylontacsko válasza #41133696 (#323) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nálam tökéletesen működik.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#325) #41133696 válasza nylontacsko (#324) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már nálam is, köszi :R

(#326) havast


havast
aktív tag

Valaki tudna nekem segiteni abban, hogy OneDrive-ra szeretnek feltolteni egy kb 300Gb-os konyvtarat, benne sok-sok alkonyvtar, rengeteg file... A webes feluletnek 1k file a korlatja, ebben a mappaban van vagy 30k file. Viszont ha win 8.1-ben behuzom a mappat a OneDrive mappaba, kiirja a rendszer, hogy nincs eleg hely az asztalon (nem a onedriveban, ott van 1tb helyem), szabaditsak fel vagy 10x Gb-ot.. Hogy tudnam feltolteni ezt a mappat?

(#327) Воланд válasza havast (#326) üzenetére


Воланд
titán

probald meg ugy, hogy felcsatolod halozati meghajtokent a onedrive-ot. bar a webes felulet nem tudom, hogy mit fog kezdeni annyi fajllal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#328) havast válasza Воланд (#327) üzenetére


havast
aktív tag

:R Mukodik! Koszonom a segitseget! :)

(#329) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

OneDrive felhasználóként van egy 100Gb-os fiókom amire a Lumia 930-as telefonom van szinkronizálva.
Ma menyasszonyom kapott egy iPhone 5C-t. Úgy tudom ahoz jár 15+15Gb Onedrive. Ha én a saját fiókomat állítom be az ő telefonjára is, akkor ez a 30Gb hozzáadódik az én 100Gb-om hoz?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#330) beholder00


beholder00
tag

Van egy sima OneDrive-om 30 gb-vel ami valóban használok is és van rajta, egy funkció, hogy "csak online-offline elérhető fájlok" Nagyon hasznosnak találom de a vállalati verzióban miért nincs? vagy csak én nem találom. Az csak pár dolog van de eleve nagyobbak, francnak akarnám tárolni a gépemen de nem látom ezt a funkciót:( vagy csak én vagyok a vak? :Y egyébként szemüveges vagyok :DDD

(#331) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Amennyiben magyar account-ról (.hu) küldök megosztási linket, minden esetben magyar lesz a szöveg? El lehet érni, hogy angol instrukciókat tartalmazzon a rendszer mail?

(#332) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok.
Az utóbbi 1-2 napban azt vettem észre, hogy nem tudok fájlokat nyilvánossá tenni! :(

Ez mitől van? :F

Elég fontos lenne, hogy megoldódjon.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#333) cog777


cog777
senior tag

Hasznal valaki Onedrive-ot IPhone-on? Az IPhone 5S-en az a gond hogy a Onedrive egy ido utan kileptet, kb minden nap loginolhatok be raadasul hibas a login mert eloszor az azonositot adom meg, majd a jelszot vegul ujra keri az azonositot mert kiirja hogy nem adtam meg. Nem nagy problema hanem inkabb kellemetlenseg. Vagy biztonsagi ficsor a kileptetes? :)

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#334) nylontacsko válasza cog777 (#333) üzenetére


nylontacsko
senior tag

3 Apple készüléken is használjuk az appot.
Mindegyiken a legújabb iOS van.
Maximum frissítés után fordult csak elő, hogy újra be kellett jelentkezni.
Talán egy reinstall.
Biztonsági beállítások nem érintik az appot, tudomásom szerint.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#335) cog777 válasza nylontacsko (#334) üzenetére


cog777
senior tag

Koszonom! Megprobalom a reinstallt.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#336) StLui válasza cog777 (#333) üzenetére


StLui
veterán

Feleségem 5S-éről azon keresztül érkeznek a fényképek automatikusan a PC-re, nincs vele gond

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#337) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Nekem meg az a "gondom", ha megosztok pl. egy Excel táblát csak megtekintésre, akkor utána Excel Online-ban ottmarad a letöltés opció is, amit nem akarok [link].
Ezt valahogy be lehet állítani, mint pl. Google Drive-nél, vagy alapból felejtős??

(#338) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

A következő kérdésem lenne: 2 db microsoft fiókom van.

Az egyikhez 1TB helyes Onedrive. Ezt a helyet szeretném átadni az új account-nak! Megváltoztattam a nevem és új fiókot csináltam az új névvel és email címmel .

Lehetséges ez?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#339) Воланд válasza Cold5 (#338) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#340) Cold5 válasza Воланд (#339) üzenetére


Cold5
senior tag

Szuper.

Most akkora hülyeséget csináltam...

Az 1TB tárhelyű account-om, elsődleges alias-at, ami a (bejelentkező email címe is) megváltoztattam a másik account-om email címére!

Így elveszett a O 365 előfizetésem és az 1TB helyem is.... :Y :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#341) cog777


cog777
senior tag

Asszem ez volt az utolso hogy biztam barmilyen felho taroloban. Draga OneDrive az ujratelepitett Win 8.1 alatt ugy mutatta hogy a fajljaim megvannak, viszont atmozgatva a Dropboxba az egesz mappa strukturat gyakorlatilag kinyirtam az osszes fajlt. Ugyanis Onedrive alapbol NEM TOLTOTTE LE A FAJLOKAT csak ugy mutatta es atmozgatas utan csak az ures mappa strukturat mozgatta at.

Recycle bin-ben amikor probaltam helyreallitani oket akkor kiirta: Something went wrong Error code 6.

:W

Barmi otlet? Koszonom!

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#342) Воланд válasza cog777 (#341) üzenetére


Воланд
titán

onedrive webes felulet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#343) Sharkweb válasza cog777 (#341) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Windows 8.1-nél alapesetben a OneDrive fizikálisan nem tölti le a fájlokat csak a fejléceket. Ahhoz, hogy fizikailag le is töltse Offline is elérhető módba kell állítani. Lehetséges egyébként, hogy a webes felületen esetleg a Lomtár részéből még visszaállíthatóak az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#344) cog777 válasza Воланд (#342) üzenetére


cog777
senior tag

Sajnos a webes felulet lomtara mondja azt. Legfontosabb adatokbol volt korabbi mentes.
Viszont nem gondoltam hogy a Far Manager fajlkezelo nem kompatibilis a OneDrive-val.. Ha intezovel mozgatom at a mappakat akkor gondolom jo lett volna.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#345) mazza


mazza
tag

Hello!

Eddig is használtam OneDrive-t, viszont diákként jár az office365 öt gépre, ezzel pedig feltelepül egy OneDrive vállalati verzió.

Ha én ide bejelentkezek a jelenlegi Outlook/OneDrive felhasználómmal, akkor kapok +1TB tárhelyet?
Pontosan milyen URL-t kellene beilleszteni, illetve megmarad-e minden adatom, ha a gépemen a jelenlegi tárat adom meg elérési útvonalnak? [kép]

(#346) Sharkweb válasza mazza (#345) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

A OneDrive vállalati verzióba csak az ahhoz hozzárendelt vállalati fiókkal tudsz belépni. Az 1TB tárhelyed most is ott van az Office-ban, mert ugye a ....@diakoffice.onmicrosoft.com-os fiókkal be kell jelentkezni az office-ba. Csak úgy szerepel, hogy OneDrive - Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (Ez az 1TB tárhely). Viszont a saját OneDrive fiókodat be tudod állítani az office-ba. A diákoffice-os 1TB tárhelyet a saját Microsoft fiókoddal nem tudod összevonni, mert az 1TB tárhely csak a diákoffice-os fiókhoz jár. A diákoffice-os fiók nem microsoft fiók, így a windowsba sem tudsz vele bejelentkezni.

(#347) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Android 4.2.2-n használom és már egy ideje olyat csinál, hogy állandóan kilép és loginolhatok be újra. Ilyenkor a beállításokból a profiloknál sincs ott. Újratelepítést próbáltam már. Valami ötlet?

(#348) 66zio


66zio
aktív tag

Ha diákként regisztrálok a tiszta szoftver programra csupán az 1TB-os onedrive tárhely miatt az lehetséges? Gondolom igen. És akkor ez a tárhely meddig lesz elérhető? Örökké?

(#349) kispx válasza 66zio (#348) üzenetére


kispx
addikt

Ameddig diák vagy.

(#350) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, néhány napja előfizettem egy vállalati csomagra, 1TB tárhellyel, Webes és telepíthető Office-al, Exchange levelezéssel stb...
Exchange online-ról váltottam, így egy részét már egy ideje használom és ismerem.
Két gondom van, de egyik oka a másiknak.

1. Online Office-al nem tudok létrehozni fileokat.
Hibaüzenet:
"Sajnáljuk, az új dokumentum létrehozása nem sikerült
Néhány perc múlva újra próbálkozhat, vagy megnyithatja most a OneDrive Vállalati verzió felületét."
Ez véleményem szerint azért van, mert nem fér hozzá a tárhelyhez.

2. Weben keresztül Onedrive ikonra klikkelés után bejön a Delve. És ennyi... Elérhetetlen a tárhely.

Tudna valaki segíteni, hogy mit, hol állítsak be, hogy elérhessem az 1TB-ot és használgassam végre? Végignéztem már a teljes beállítási felületet, de úgy látszik ez meghaladta képességeimet.

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.