Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) escsé


escsé
tag

Sziasztok!

WP10 telefonon készítek egy fényképet, ami 25-30 perc múlva szinkronizálódik a OD tárhellyel. Lehet ezen gyorsítani valahogy?

(#402) zsoltzsolt válasza escsé (#401) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Milyen telefon ill. rendszer?

(#403) escsé válasza zsoltzsolt (#402) üzenetére


escsé
tag

Lumia550 (w10) és w10 gép

(#404) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ez vajon miért van, hogy egyes képeknél van ikon, míg másoknál nincs? Egyik kép sincs megosztva (legalábbis én nem osztottam meg. Ezek mind telefonról automatikusan feltöltött - szinkronizált - képek).

(#405) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#404) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Arra gondolok, hogy fekete ikon van Tulajdonos szöveggel, ezek a képek egyike sem megosztott.

(#406) fecus válasza Sharkweb (#399) üzenetére


fecus
őstag

Ez tuti biztos?

Tavaly átmentem googledrive-ra, de ha megmarad a 15GB és a filmtekercs és a hűség akkor visszamegyek.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#407) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a topiclakókat!

Sokévnyi Sugarsync után állnék án a OneDrive-ra (ha már kifizettem egy TB-ot...).

Jelenleg egy Windows 8-as és egy 10- es gép között próbálok összhangot teremteni, de iszonyatosan bizonytalan az egész.
Ránézésre azonos mappák vannak bevonva az OffLine is elérhető körbe, tehát működnie kellene.
Ennek ellenére most, miután egy hétig dolgoztam a Windows 8-as gépen, és persze végig futott a OneDrive-kliens, sőt, minden mentéskor láttam, hogy pörgeti is a nyilakat a felhő előtt, a 10-es gépre a kb. 400 fájlból összesen 5 jött át, ezek ráadásul konfliktusfigyelmeztetéssel, kiegészített névvel.

Hol keressem a hibát, illetve van-e valami egyszerű megoldásom a szinkron ellenőrzésére?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#408) Bohus


Bohus
aktív tag

Android 4.2-re feltettem a OneDrive kliens, kimondottan csak fényképek szinkronizálására használnám, de sajnos csak részlegesen működik. A friss fotó szépen felkerül a szerverre, így azon az eszközön (laptopon v. asztali gép) is hozzáférek ahol fut a kliens. Ez rendben van. Ellenben ha a fotót az asztali gépen rendezéskor áthelyezem egy másik mappába v. törlöm, akkor az a telefonról nem törlődik, vagyis visszafelé nem működik a szinkronizálás. Van valmilyen beállítás amivel ezt el lehetne érni, vagy ez lenne a normális működés?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#409) StLui válasza Bohus (#408) üzenetére


StLui
veterán

Mert szerintem ez így van kitalálva, telefonról felmenjenek a képek felhőbe, de visszafelé nincs szinkron, és törölheted a telóról is őket, akkor is megmaradnak a felhőben, meg a PC-n, viszont telóról bármikor elérheted a felhőt

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#410) Bohus válasza StLui (#409) üzenetére


Bohus
aktív tag

Ez így nem lenne szerencsés, mert a felhő - esetemben - korlátozott tárhelye gyorsan telítődne. De most van új fejlemény: Működik a visszafelé szinkronizálás, csak a telefonon lévő képeket nem a galériából kell megnyitni, hanem a OneDrive alkalmazásból. Erre bevallom most kerítettem sort először, de itt valóban csak azok a képek vannak jelen, amelyek a felhőben ill. a többi szinkronizált gépen. Ellenben a telefonon a szokásos .../DCIM/Camera mappában jelen van az összes eddig elkészített kép, és a Galériát megnyitva ezt látom. Most azt gyanítom, hogy:
a, a OneDrive egy saját mappát használ a szinkronizáláshoz ahová mindig bemásolja a friss fényképeket (a felhőben is jelen lévő képek így duplikálva lesznek a telefonon).
b, egy adatbázisban tárolja a fájlműveleteket, és csak azokat a képeket jeleníti meg a telefon galériájában szereplők közül, amelyek a felhőben is léteznek.
Az utóbbit találom valószínűbbnek, próbálom kideríteni, hogy mi az igazság.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#411) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Nem követtem mostanában a OneDrive sorsát mióta bejelentették az 5 GB-os korlátot. Azonban most látom, hogy egy kollégának válaszoltátok, hogy mégis megmaradnak bizonyos korábban megszerzett többlet tárhelyek. Ezek szerint lehet, hogy nekem is megmaradhat ez a 30 GB-om?
[kép]

(#412) tonyqa23 válasza Astery (#411) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nekem is 30 van, de mar nemtom miert.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#413) tonyqa23 válasza Astery (#411) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nekem is 30 van, de mar nemtom miert.

[ Szerkesztve ]

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#414) Bohus válasza Astery (#411) üzenetére


Bohus
aktív tag

Aki nem jelezte a MS felé, hogy kell neki a 15GB, akkor azt visszavágták 5GB-ra. Emellett ott van még 15GB a kamerának. Ha korábban kaptál bónuszt (pl. meghívásért) az megmarad.
Nekem 15,5GB lecsökkent 5,5GB-ra. Akinek ez kevés az vagy keres mást (GDrive, ownCloud), vagy zsebbe nyúlós a történet.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#415) tonyqa23 válasza Bohus (#414) üzenetére


tonyqa23
senior tag

A mega még jó, 50 gigát ad, jó a kliense telefonra is, meg pc-re is.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#416) daimonion


daimonion
senior tag

Itt is megkérdezném, hátha tud valaki megoldást rá.
Win 10 64 bit van a gépemen a legfrissebb 14393.447 -es build ha megnyitom a fájlkezelőt akkor a navigációs ablakban ezt látom

Mindkettő OneDrive ikon ugyanazt takarja ugyanazzal a tartalommal. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne az egyiket valahogy eltüntetni. Vagy a Fájlkezelőt hogyan lehet valahogy "Tuningolni" akár regeditben vagy bárhol ?
Előre is kösz a válaszokért.

(#417) Teejay83


Teejay83
tag

Sziasztok

1,1 Tb tárhelyem van most amiből 208Gb-ot használok jelenleg. Office 365 előfizetésem 2017 jan.26-án jár le marad 115Gb-om,mivel használatban 208Gb van ez azt jelenti,hogy 93Gb adatom törlődni fog??

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#418) Bohus válasza Teejay83 (#417) üzenetére


Bohus
aktív tag

Nem fog törlődni. Vélhetően amíg a limit fölött vagy addig nem tudsz majd szinkronizálni, nem fog menni a feltöltés. Hogy pontosan mi vár rád, arról mail-ben értesíteni fognak.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#419) daimonion válasza Teejay83 (#417) üzenetére


daimonion
senior tag

hosszabbítsad mg az Office 365 előfizudat. Ha meg tudtad, hogy nem fogod akkor miért nem mented le az adataidat mondjuk egy 1Tb-s külső vinyóra ?

Mennyi ideig léphetem túl a tárhelykorlátot?
Ha egy érvényét miatt a korlátot fölé Office 365 előfizetését, vagy mert reklámcélú tárhelyet lejárt, akkor a korlátot, a 3-as havi türelmi időszak alatt maradhatnak. Ha a OneDrive tárhelykorlátok módosításainak köszönhetően a korlátot fölé, akkor a korlátot, a 9-es havi türelmi időszak alatt maradhatnak.
Mi történik, ha vége a türelmi időszaknak, és továbbra is túllépem a tárhelykorlátot?
A türelmi időszak után továbbra is fölé a korlátot, ha a fiók fog kell rögzített. A fiók rögzítve van, ha nem tudja a OneDrive a tartalom elérésére, mindaddig, amíg a fiók nem zárolt. Ha a fiók fagyasztott marad, a OneDrive ütemeznie törlését. Rögzítés koppintson a fiók legalább 3 hónap lesz. Azt fogja is tájékoztatja Önt, mailben az adott dátum után, amely a OneDrive lehet törölni. Is ellenőrizheti a tárterület lapOneDrive fiókját, és a megfelelő dátumot állapotát.

(#420) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ide is bedobom, hátha van ötlet

Megőrülök.
Van egy masinám, Win7->Win10 upgrade megvolt, szerencsétlenül, de működik. OneDrive használatba véve, mert "kell"
Anyámnak telepítettem Win10-et az új laptopjára, bejelentkezek a felhasználói azonosítómmal, öröm, boldogság, minden működik.
A masinámon új háttértárra telepítettem új Win10-et. Áruházba be tudok jelentkezni, viszont a OneDrive alkalmazás az alábbi üzenettel pattint le (klikkide)

Bármi ötlet, hogy az új telepítést hogy tudnám rávenni, hogy csatlakozzon a tárhelyhez? A régi telepítésen az alkalmazást már leválasztottam a tárhelyről.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#421) daimonion válasza -=RelakS=- (#420) üzenetére


daimonion
senior tag

viszont az OneDrive fiókodban tuti nem törölted az eddig használt pc ket.Azt is töröld és próbáld úgy

(#422) -=RelakS=- válasza daimonion (#421) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azon már túl vagyok. Vissza sem jöttek azok a pc-k, ahonnan be tudtam jelentkezni :F

Mivel még nem nagy érvágás, újra húztam a rendszert. Épp a meghajtó szoftverekkel tökölök, amint lesz hálózat, megpróbálok bejelentkezni :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#423) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#422) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jelentem most, hogy csak az az egyetlen meghajtó van bedugva a gépbe, amin a windows van, így újratelepítés után van boldogság. (lehet, hogy csak ennyit kellett volna amúgy is csinálni? :D)
Szóval jöhet az ániverzári ápdét

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#424) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
A onedrive másnál sem érhető el? "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt" ad nekem.

(#425) zsoltzsolt válasza kispx (#424) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Pc-n? Laptopon elérem, mobilon (w10m) is.

[ Szerkesztve ]

(#426) kispx válasza zsoltzsolt (#425) üzenetére


kispx
addikt

Igen, pc-n, webes felületen.

(#427) zsoltzsolt válasza kispx (#426) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát passzolom, nem tudom mi lehet. Nálam több fiók van, egyikkel sincs gond.

(#428) kispx válasza zsoltzsolt (#427) üzenetére


kispx
addikt

Sokat szívtam vele. De meglett.
Valószínűleg a Comodo DNS okozhatta a problémát.

(#429) andreas49


andreas49
senior tag

Hali,
Használok OneDrive vállalati fiókot. Valahol olvastam, hogy a feltölthető fájlok száma nem haladhatja meg a 20ezret. Hol tudom megnézni a fiókon belül, hogy jelenleg mennyinél tartok?
Köszi az infó előre is.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#430) #14595328 válasza andreas49 (#429) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nem tudom hol lehet megnézni (ha lehet egyáltalán), de emlékeim szerint eltörölték a 20000-es korlátozást.

(#431) andreas49 válasza #14595328 (#430) üzenetére


andreas49
senior tag

Az jó lenne, jelenleg ~18ezernél járok.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#432) #14595328 válasza andreas49 (#431) üzenetére


#14595328
törölt tag

Az új kliens megjelenésével törölték a limitet 2015 végén: [link]

(#433) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép napot!

Az egyik ismerősöm megkért, hogy segítsek neki, mert használja a Onedrive-ot, de az most nem akar működni. Ideadta a laptopját, hátha meg tudom oldani. Kezdetben, ha a képekre kattintottam a Onedrive mappában, akkor le akarta tölteni azokat, de bár elkezdte, végül megállt a letöltés azzal, hogy hibát jelez. Jobb oldalt alul az értesítési területen induláskor megjelenik a onedrive ikonja, kapcsolódni próbál, de jelzi, hogy nem sikerült. Az is furcsa, hogy több ilyen ikon is megjelenik és ahogy rámegyek az egérmutatóval eltűnnek az ikonok. A Microsoft ötletei, hogy a hibát megoldjam nem válltak be, illetve meg sem tudtam csinálni, mert az eltűnő ikonra nem tudok kattintani. A gépen jogtiszta NOD32 van, ami két kéretlen alkalmazást talált, ezeket letöröltem, újbóli ellenőrzéssel már nem talált semmit. Gondoltam újratelepítem a programot, de Windows 8.1 (jogtiszta, pár hónapja került fel) van a gépen, aminek része a onedrive, tehát nem engedte. Webes felületen be tudtam lépni a képek megvannak, csak a csatlakozás nem megy. Tudtok valami jó ötletet, hogy hogyan oldható meg a probléma? Köszönöm a segítséget!

(#434) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Hogy tudom a legegyszerűbben átrakni a fájlaimat, megőrizve a mappa struktúrát, egyik OneDrive fiókból a másikba?

(#435) Воланд válasza zsoltzsolt (#434) üzenetére


Воланд
titán

Ha ez még működik, akkor így:

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#436) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Azt tudja valaki esetleg, ha az edu-s OneDrive, az oda feltöltött cuccokkal mi lesz? Hozzáférhetek még, és letölthetem a fájlokat, vagy teljesen megszűnik a fiók?

(#437) zsoltzsolt válasza Воланд (#435) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R Köszi, ránézek!

(#438) andreas49 válasza r3dsnake (#436) üzenetére


andreas49
senior tag

Kaptál értesítést, hogy megszűnik a tárhelyed? Ez általában akkor következik be, ha a 'diákság' megszűnik.
Kb. 6 hónap áll rendelkezésre, hogy át tedd máshová az állományodat.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#439) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Az Office 365-öm van, a tanári változat.
Egy mappát megosztottam benne a saját Outlook fiókommal. Miért van, az hogy a saját OneDrive-ban nem látom?? A Megosztottak mappában sem, sőt sehol sem, csak úgy tudom megnyitni, ha a levelek között megkeresem az emailt, amit kaptam arról, hogy az adott mappa meg lett velem osztva.
Van erre valami mód, hogy a sajt fiókomból egyszerűbben lássam ezt a megosztott mappát és annak minden almapppáját, fájljait?

[ Szerkesztve ]

(#440) Воланд válasza zsoltzsolt (#439) üzenetére


Воланд
titán

Nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#441) zsoltzsolt válasza Воланд (#440) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi.
EZ szívás :W
De ez miért van?
Fordítva se lehet? Hogy az sima, mágán Outlook fiókból osztom a tanári o365-be, és ott látom, mint megosztottat :)
Mintha sima Outlook fiókok között ment volna.

[ Szerkesztve ]

(#442) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Office 365-ös admin bele tud nézni a OneDrive Business-ben tárolt fájlokba? Nekem edu-s OneDrive-om van, és EZ alapján nem egyértelmű számomra.

"We recommend that you back up your data before canceling, but as an admin, you can still access and back up data for your organization while it is in the disabled state."

Köszi!

(#443) Воланд válasza r3dsnake (#442) üzenetére


Воланд
titán

Igen, bele.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#444) r3dsnake válasza Воланд (#443) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hát ez így elég szar. :U

(#445) zsoltzsolt válasza Воланд (#443) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

És ki az admin ebben az esetben?

(#446) Воланд válasza zsoltzsolt (#445) üzenetére


Воланд
titán

Asszem edu-nál az adott iskola it részlege kezeli az adott előfizetést.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#447) zsoltzsolt válasza Воланд (#446) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, hát nem biztos, hogy ez egy biztosítékot nyújtó adatbiztonság...

(#448) r3dsnake válasza zsoltzsolt (#447) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Le is szedtem onnan inkább mindent. :U Max jó lesz backupnak szanaszét jelzavazva, betömörítve.

(#449) Воланд válasza zsoltzsolt (#447) üzenetére


Воланд
titán

Kétlem, hogy azzal lenne elfoglalva az it, hogy másnak a tárhelyén turkáljon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#450) r3dsnake válasza Воланд (#449) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az pont elég, hogy van rá lehetősége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.