Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) merqree válasza VGYke (#900) üzenetére


merqree
őstag

Igazad van, ne gondold túl a dolgokat.
A pár ezer forintos megoldásoknál előfordulhat, hogy a valóságban nem Te vagy az adott fiók valódi tulajdonosa, és ebből kifolyólag aztán olyan mappák és mappa nevek jelenHETnek meg, amit nem is Te hoztál létre...

(#902) Taci válasza VGYke (#897) üzenetére


Taci
addikt

Használsz valami beépülőt valamelyik Office-apphoz? Vagy bármi más programot, aminek hozzáférést adtál ezekhez?

Ha inkognitó módban megnyitod a webes felületet ( [link] ) és bejelentkezel, milyen nyelven látod a kezelőfelületet? A fogaskerék alatt tudod megváltoztatni a nyelvet, ha szükséges.

Illetve a Dokumentumok mappát mindig létrehozza automatikusan. Le szoktad törölni? Mert ha igen, újra létrehozza - csak valamiért ezek szerint mindig más nyelven.

(#903) VGYke válasza Taci (#902) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod. Tudtommal nem használok beépülőket, hacsak nem számít annak az Andoid alatti OneDrive ( :F ) app.
Egy időre felfüggesztettem kísérleteimet az OneDrive-el kapcsolatban, tehát nem próbáltam ki amit írtál, de most észrevettem egy aggasztó dolgot, nem tudom van e jelentősége.
Van jó pár bejelentkezési kísérlet az MS fiókomba:
Az automatikus szinkronizálás még rémisztőbb képet mutat:

listának nincs vége, csak egy képre már nem fért ki.

Tehát kezdjek aggódni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#904) csaba951 válasza VGYke (#903) üzenetére


csaba951
veterán

>Tehát kezdjek aggódni?

Szerintem ne. Megnéztem, nekem is hasonlóan nézz ki. Akkor kell aggódni, ha volt sikeres belépés/szinkronizáció és tudod, hogy nem te voltál.

(#905) VGYke válasza csaba951 (#904) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Akkor gyakrabban kell ránézni, mert úgy látom, visszamenőleg nem sok napot mutat.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#906) Taci válasza VGYke (#903) üzenetére


Taci
addikt

Biztos ami biztos, változtass jelszót (erős jelszóra), plusz állíts be (ha még nincs) kétlépcsős hitelesítést.

(#907) VGYke válasza Taci (#906) üzenetére


VGYke
addikt

Hát, ez az! A win10 fórumban már kérdeztem itt és itt, hogy ha jelszót változtatok, mi történik a win belépéssel, de nem kaptam választ. Szóval előre fel akarok készülni, nehogy kitiltsam magam valahonnan.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#908) csaba951 válasza Taci (#906) üzenetére


csaba951
veterán

>változtass jelszót (erős jelszóra)

Ebben a konkrét esetben felesleges. Nem tudják a jelszót.

>plusz állíts be (ha még nincs) kétlépcsős hitelesítést.

Ez viszont jó ötlet. Bár szerintem már be van.

(#909) csaba951 válasza VGYke (#907) üzenetére


csaba951
veterán

Egyébként ezen az oldalon tudod ellenőrizni, hogy az e-mail címed benne van-e valamelyik ismert, nagyobb adatlopásban. Ha igen, akkor azon az oldalon mindenképpen érdemes jelszót cserélni.

Lehetőleg minden oldalon más-más jelszót érdemes használni. Facebook, Google jelszót sehol máshol nem szabad használni. Érdemes kerülni az oldalakra a FB, Google, stb. fiókkal való bejelentkezést. Ha mégis ilyet használsz, jó tudni, hogy ha sikerül valakinek ellopnia a fiókodat, akkor rögtön nem 1, hanem egy csomó szolgáltatás felett veszted el a kontrollodat.

(#910) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem kevés (friss cikk) megoldás van a oneDrive hálózati meghajtó csatolásra. Perszer nekem nem működik. :(
Van akinek sikerült? (https://d.docs.live.net/ + cid number)
(a subst megoldás kényelmetlen, meg a regisztriben nem akarok hekkelni)

(#911) Taci válasza Ablakos (#910) üzenetére


Taci
addikt

Én pont kb. 1 hete kerestem megoldást rá, és végül Total Commanderben sikerült egy elfogadható alternatívát találnom: [link]

(#912) Ablakos válasza Taci (#911) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, ez is jó a 2FA miatt, de ezzel nem kap hálózati bötüt és csak a TC-ben látszik.
Végül alkalmazás jeszót generáltam, azzal sikerült a mappelés. (Nem találtam megoldást a kétfaktoros auth-ra.)

[ Szerkesztve ]

(#913) Taci válasza Ablakos (#912) üzenetére


Taci
addikt

Ezt pontosan hogyan lehetett megcsinálni? Van hozzá egy leírásod esetleg?

(#914) Ablakos válasza Taci (#913) üzenetére


Ablakos
őstag

pl. egy leírás. A 2FA nem működik csak alkalmazás jelszóval lehet bejelentkezni.

(#915) Taci válasza Ablakos (#914) üzenetére


Taci
addikt

Ez a része megvan. Viszont sosem enged tovább, amikor megadom a hitelesítő adataimat. Azt értettem, erre van valami speckó módod. Próbáltam az Authenticatorral is, de nem jó. A MS-os jelszavamat sem fogadja el.

(#916) Ablakos válasza Taci (#915) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha nincs bekapcsolva a 2 lépcsős azonosítás, akkor menni kellene sima onedrive, MS fiók jelszóval. :U
Ha használod a 2FA-t, akkor generálni kell spec. alkalmazásjelszót.

Ha generálni szeretnél ilyen speciális (csökkentett biztonságos) jelszót, azt a MS fiók biztonsági beállításoknál lehet elkövetni.

(#917) Taci válasza Ablakos (#916) üzenetére


Taci
addikt

Természetesen be van kapcsolva - na és akkor ezt nem találtam sehol, amit mutatsz (most is csak nehezen :B ), de így már megvan, köszönöm.

(#918) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elfelejtettem hogyan kell mappákat ide-oda áthelyezni, meg valami össze is van keverve nálam, de nagyon.
Pl. ha böngészőből nézek rá az OneDrive-ban lévő könyvtárakra azt látom hogy benne van a "Képek" mappa:
Ha egyik PC windows alól, a C:\User\Nevem\OneDrive alatt nézem, nincs benne a képek könyvtár:

Ezen a gépen a képek helye: C:\User\Nevem\ ... (és nem is képek a neve TC alatt, viszont Win fájlkezelő alatt már képek :) )

Hogyan tudom ezt a Képek mappát visszatenni az OneDrive alá a PC-n?
TotalCommanderben sima F6 oszt jólvanazúgy?

Azért írtam hogy "ezen a gépen vagy PC-n", mert egy másikon, ugyanezen felhasználói adatokkal bejelentkezve, a képek már az OndeDrive alatt van.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#919) MaCS_70 válasza VGYke (#918) üzenetére


MaCS_70
félisten

A név a két helyen azért eltérő, mert a Windowson belül NTFS-linkelés van, ami lehetővé teszi, hogy egy helyre máshonnan, már névről is bejuss. A TC vélhetően a valós elérési utat mutatja.

A felhasználói mappák tényleges helyének (tehát ahová az NTFS-link mutat) az áthelyezése baromi egyszerű: jobb gomb, tulajdonságok, hely.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#920) VGYke válasza MaCS_70 (#919) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm. Hát, így meg, ami a Képek mappában volt (Képek, Filmtekercs, Mentett képek, stb), almappák, külön-külön kiszedte onnan...:

És hibát jelez a Képek mappára:

Mert azt mondja, már van ilyen:

Persze hogy van, de az nem a PC-n volt, hanem csak a böngészőből érhető el.

Viszont a böngészőben elérhető "Képek" mappa alatt, többé, kevésbé azok a mappák vannak, amit most kipakolt az OneDrive könyvtáron kívüli Képek mappában (úgy látom vannak kivételek, mely könyvtárak a PC-n voltak meg, a böngészőben elérhető Képek mappában nem és fordítva pl. Samsung Galéria).

Na ezt a katyvaszt hogy hozhatom helyre?

Az lenne a jó, ha a böngészőben lévő Képek lenne a PC OneDrive könyvtárában is.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#921) VGYke válasza VGYke (#920) üzenetére


VGYke
addikt

Nem is érdekes már a fenti dolog, meguntam a kavarodást, eltávolítottam a fiókomat, majd újra létrehoztam. Nem a win+driverek telepítés a nagy meló, hanem a fiókok rendes "belakása", erre ismét rájöttem.
Most így néz ki az User:

Apróság, de érdekes. Az OneDrive mappának miért nincs felhő ikonképe?

Ezután rögtön egy kérdés. Amikor a kép szerinti mappákat engedélyezem, mi fog történni?

Inkább most már kérdezek, még ha butaságot is, mintsem hogy megint összekutyuljam a mentett dolgaimat.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#922) VGYke válasza VGYke (#921) üzenetére


VGYke
addikt

Az OneDrive "nincs ikon" dolgot megoldottam Testreszabás, ikoncsere, majd választottam neki egy akármilyen ikont és OK! Ezután ikoncsere és "Alapértelmezett". :DDD

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#923) MaCS_70 válasza VGYke (#921) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Onedrive sajnos hajlamos fantom bejegyzéseket létrehozni, soha nem kért és nem használt helyeket feltüntetni felhasználói könytárként.

Érdemes egy következetes rendszert kitalálni és sajnos rendszeresen a körmére kell nézni.

Különösen új gépre költözéskor tudnak cifra dolgok történni, élen a jogosultsághiányos fájlokkal...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#924) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Letöltöttem egy PC-vel a OneDrive-om 1TB-os tartalmát egy HDD-re. (OneDrive for windows desktop app segítségével)
Ezt a HDD-t ha kiveszem a gépből és szeretném egy bármilyen más gépen kezelni, ehhez hogy tudom levenni a fájlokról a bárminemű védelmet, lockolást? Mit kell elintéznem ehhez? (pl egy Mac-hez kötve is szeretném látni a tartalmat és lemásolni)

Köszönöm

(#925) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tudnátok tanácsot adni? Sima win10 OneDrive (nem iskolai, meg Office365) Újratelepítettem egy (igazából kettő, de mindkettőnél ugyan az a jelenség) PC-t. Belépve az MS fiók adataimmal minden rendben van, szinkronizál, én vagyok én. Viszont az OneDrive-ba nem léptet be:

Azt mondja nem vagyok bejelentkezve, jelentkezzek be:

Ha bejelentkezek ugyanazon MS fiók adataimmal mint amibe a win10-be vagyok bejelentkezve, csak teker és teker a bejelentkezés, legutóbb vártam vagy 30-40 percet, de semmi:

Szerintetek mi lehet a baj?
3 PC van. Az egyik, amihez nem nyúltam, ugyanazon MS fiókkal az OneDrive-al nem problémázik, itt van, látom a fájlokat, stb.
Szerintetek mit tegyek?
Az OneDrive-ban benne lévő fájlok nem nagyok, már le is mentettem máshová.

Hogyan tudnám a fenti jelenséget megjavítani?

Gondoltam arra, hogy a működő gépen (mert csak itt lehet valami probléma, nem, hiszen a frissen telepített rendszeren mi is lehetne :F ), eltávolítom az OneDrive-t, majd ismét telepítem, de nem tudom ez mennyire jó ötlet, mert a működő gépen van 1+2 felhasználó még, ha +2 felhasználónak is elcseszek valamit, az nagyon nagy baj.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#926) MaCS_70 válasza VGYke (#925) üzenetére


MaCS_70
félisten

Talán-talán:

próbáld meg resetelni a OneDrive-ot:

%localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset

vagy ahol a onedrive.exe van...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#927) VGYke válasza MaCS_70 (#926) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Kezd bonyolódni :F Mint talán írtam, 2 PC-t is újratelepítettem, azonos MS fiók adatokkal, a 3. PC-t nem bántottam.
Nos, az újratelepített PC-k közül az egyiken futtattam ezt, válaszolgattam hogy igen meg nem, aztán egyszer csak jó lett az OneDrive belépés.
A másik PC-n lejátszottam ugyan ezt, meg még azt is amit írtál, de egyenlőre ott nem tudok bejelentkezni.
Érthetetlen :Y

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#928) MaCS_70 válasza VGYke (#927) üzenetére


MaCS_70
félisten

Okosat nem tudok mondani. Az segíthet, ha az ember ki tudja okoskodni, hogy mi a különbség a gépek között. Vagy nem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#929) VGYke válasza MaCS_70 (#928) üzenetére


VGYke
addikt

Na, valamit varázsoltam a harmadik rakoncátlankodó Pc-n. Senki ne kérdezze mit és hogyan!
Most úgy néz ki, ott is jó az OneDrive, viszont nem beszélni hozzám magyart :F :Y
:W :DD :O

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#930) MaCS_70 válasza VGYke (#929) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Microsoft termékeinek használatához mindig is jól jött némi jártasság a fekete mágia terén...

A lényeg, hogy alakul a dolog!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#931) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

hogy a banatban tudok egy mappat ket PC kozt szinkronizalni? A legfrissebb fajlokat szeretnem a masikon tudni, automatikusan.
Eleve ott elakad az ember, hogy hogyan tud mappat hozzaadni. :D
Behuzom a Ondedrive mappaba, majd a masik oldalon ugyanazt behuzom, akkor azt mondja nem tudja felulirni, mert nyitva van. Ha masolom, akkor gondolom nem szinkronizal.

(#932) Ablakos


Ablakos
őstag

Már gondolkodtam egy előfizetéses csomagon, de most ilyen "Beállítások" kép fogad

Ez mitől lehet? (win11 pro magyar nyelven telepítve)

(#933) MaCS_70 válasza sto1911 (#931) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt sok szinkronizáló szoftver nem szereti, ha a "háta mögött" szinkronizálnak, illetve nem engedik neki felépíteni a párokat. Nem igazán értem a dolgot, de tény, hogy sok ilyen van. (Mások pedig remekül lekezelik...)

A Onedrive ilyen szempontból közepesen hisztis. Ilyen esetben nevezd át az azonos fájl egyik példányát (törölni kockázatos), aztán szabadulj meg a feleslegestől!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#934) sto1911 válasza MaCS_70 (#933) üzenetére


sto1911
veterán

A manualis kezelest szerettem volna kivaltani, de hat meg csak 2023 van, biztos kell meg a technologianak nehany evtized :D
Vegul megoldottam, a GDrive-om ugyis meghajtonak van csatolva, igy egy sima mklinkkel atlinkeltem a helyi mappat a cloud mappara mindket gepen, es azt a nehany kb-ot a felhobe menti kozvetlenul.

Igy mukodik szepen.
Koszonom azert!

[ Szerkesztve ]

(#935) VGYke válasza Ablakos (#932) üzenetére


VGYke
addikt

Kb. attól, amitől ez.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#936) Syl


Syl
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy Mac-es OneDrive kliensbe a sync alá hogy lehet "külső" mappát becsatolni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#937) MaCS_70 válasza Syl (#936) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet egyáltalán?

Windows alatt ugye nem lehet...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#938) Syl válasza MaCS_70 (#937) üzenetére


Syl
nagyúr

Elvileg Win alatt mklink-kel lehet "külső" mappát hozzácsatolni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#939) MaCS_70 válasza Syl (#938) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mklink csak NTFS-linkelés, amit a Onedrive nem is kezel (havonta próbálkozom meg vele, hogy hátha). Befele tehát nem működik, csak kifelé, annak viszont korlátozott haszna van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#940) Syl válasza MaCS_70 (#939) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi az infót. Akkor valami más megoldást kell keresnem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#941) MaCS_70 válasza Syl (#940) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem, hogy a MS programja niért is nem kezeli teljes körűen a MS fájlrendszerét. Az IceDrive ellenben megoldja, be lehet benne állítani.

Amit linkelni szeretnl, nincs véletlenül azonos meghajtón? Csak mert akkor a kifele linkelés megoldást jelenthet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#942) Syl válasza MaCS_70 (#941) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos nincs. Kevés belső tárhely miatt (256 giga) USB-re kötött SSD-ről kellene "belevinnem" pár-száz gigát a OneDrive-ba. De így akkor a legfontosabb munkafájlok mennek a "sima" desktop onedrive sync-be, a többi motyót pedig majd a NAS szinkronizálja oda-vissza.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#943) MaCS_70 válasza Syl (#942) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez a jellemző use-case -- és ezellen sajnnos nem véd... Fel nem foghatom, mogy mégis miért nem. Vagy akkor már legyen szabad könyvtárválogatás. Sőt, ennek már triviálisnak kellene lennie. A többség már tudja is, a MS még nem jutott el erre a szintre? :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#944) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Ma próbálkoztam először az OneDrive-val.
Eddig a Google Drive-t használtam Win7-en, de sajnos ez hamarosan nem lesz támogatott. Bizonyos (céges) okokból viszont nem lehet előrelépni Win 7-ről.
Ezért szerettem volna váltani.
Web-es felületen csináltam egy fiókot és oda feltöltöttem az adatokat.
Ezután megpróbáltam telepíteni az OneDrive kliens alkalmazást de ezzel a hibaüzenettel kiakad :F

Mit csináltam rosszul?
Mi lehet a hiba?
Hogyan lehetne orvosolni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#945) Fire/SOUL/CD válasza csferke (#944) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legújabb kliens már nem fut 7/8/8.1 alatt.

"Notes:
As of January 1, 2022, we ended support for OneDrive desktop apps running on Windows 7, 8, and 8.1, but versions can be downloaded from OneDrive desktop app for earlier versions of Windows."

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#946) csferke válasza Fire/SOUL/CD (#945) üzenetére


csferke
senior tag

:R

(#947) VGYke válasza Ablakos (#932) üzenetére


VGYke
addikt

Sikerült a krikszkrakszokat rendbe rakni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#948) Ablakos válasza VGYke (#947) üzenetére


Ablakos
őstag

A beállításokban ritkán nézelődöm, de most rálestem és minden karakter rendben van. Valószínüleg egy windows frissítés megoldotta a hibát, mert én semit nem csináltam.

(#949) VGYke válasza Ablakos (#948) üzenetére


VGYke
addikt

Nálam meg még minden angol, úgy hogy a win, office, stb. magyar. Hogy a fenébe kellene ezt rendbe rakni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#950) Ablakos válasza VGYke (#949) üzenetére


Ablakos
őstag

Van gond ott is :D

Ezzel próbálkoztam
win+r után
- taskkill /f /im OneDrive.exe
- %SystemRoot%\System32\OneDriveSetup.exe /uninstall

MS Store-ból visszaraktam az alkalmazást. (amint írtam nálam nem ettől lett jobb)
Hátha most...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.