Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) MaCS_70 válasza májkimiki (#700) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, sajnos még mindig egy csomó szinkronizálásszolgáltató hiányossága az, hogy kizárólag a saját könyvtárával hajlandó foglalkozni.

Bizarr módon a MS is ilyen... :F

A megoldás az NTFS-linkelés. Nálam ősidők óta így megy a Sky/OneDrive.

Az ajánlott GUI-program hozzá (feltételezem, nem akarsz parancssorban matatni) a LinkShellExtention. Ezzel simán egérhúzogatással megodhatod a dolgot és remek tutorialja van a weboldalon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#702) májkimiki válasza MaCS_70 (#701) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi szépen.
A kérdést átlinkeltem az Office topikba is. A megoldás is meg van szabonagyur-tól (köszönet innen is).
Lokális OD beállítások>>Backup fül. Itt hozzá lehet adni az asztalt, doksit, és a képek mappát. Tekeri is már a cuccost.
A Te javaslatodat is meg nézem.

(#703) MaCS_70 válasza májkimiki (#702) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként ismered az NTFS-linkelést?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#704) májkimiki válasza MaCS_70 (#703) üzenetére


májkimiki
őstag

A fogalmat igen. Hardlink, softlink. Használnom még így konkrétan nem kellett. Linuxon se volt még szükségem rá.

(#705) májkimiki válasza MaCS_70 (#703) üzenetére


májkimiki
őstag

Szükség lesz a linkelésre is, mert kellene a letöltések és videók mappa is. Minden más felszinkronizálódott. Nekem csak annyi rémlik linuxból, hogy talán nekem most a szoftlink nekem elég lenne. A linkelt könyvtár a helyén marad, a tartalma meg csak hivatkozás a célmappába. Jogok öröklése és allokáció kezelésében különbözik a hardlink. Nem tudom, passz.

(#706) MaCS_70 válasza májkimiki (#705) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oké, a lényeg, hogy alapvetően tudod, hogy miről is van szó -- bár a részletek azért egy kicsit összetettebbek (Symbolic Link, Junction, Hardlink és ezek származékai...). A fő, hogy a Windows / OneDrive NTFS-en már jól kezeli ezeket, az LSE pedig nagyon jó felületet ad hozzá.

Javaslat: én a OneDrive mappából linkelek kifelé...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#707) májkimiki válasza MaCS_70 (#706) üzenetére


májkimiki
őstag

Pont fordítva csináltam meg. :-)
Letöltések mappán>>Pic link source, majd az OD mappában>Drop As>Symbolic link. Létre jött a link, el is kezdett szinkronizálni. Fel ment minden. Ami zavar egy picit, hogy a Letöltések mappát megnyitom. Abban a fájloknál nem látszik, hogy az OD szinkronizálta volna (felhőcske vagy pipa ikonka).
Viszont, ha az OD mappában klikkelek a linkre, akkor már úgy nyílik a Letöltések mappa, hogy minden fájl mellett ott az OD ikonka.
Ez amiatt van, fordított logikával kéne csinálnom? Elsőre úgy gondolom, hogy a linkelendő mappa majd a cél helyen a link.

Ha a Te javaslatod szerint csinálom. Akkor kell egy Letöltések mappa az OD mappába és annak a forrását symlinkeljem a Letöltések mappába?

[ Szerkesztve ]

(#708) MaCS_70 válasza májkimiki (#707) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy már nincs jelentősége az iránynak. Jó pár éve a OneDrive még nem igazán szerette az NTFS-linkeket, ezért láttam jobbnak a mappájából kifelé linkelni.

A státuszjelzés sajnos nem triviális, hogy átmenjen a linken, sőt, csoda lenne, ha átmenne. Ez a szolgáltatás más szinten működik, ezért kizárólag magában a OneDrive által figyelt mappában működik. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#709) májkimiki válasza MaCS_70 (#708) üzenetére


májkimiki
őstag

Működik az irányom biztos, mert ha a Letöltések mappában új állomány keletkezik, az OD egyből felhúzza. A státusz jelentés meg fontos lenne. Azt akkor máshogy csinálom meg, linkelés nélkül.
Az OD-ben csinálok egy Letöltések mappát, abba beleirányítom a böngészőket. A meglévő állományt átteszem az OD-be. Az asztalra meg csinálok egy parancsikont erre a mappára. Mert igazából innen nyitogatják. Az origi user/letöltéseket meg törlöm, helyére szintén egy parancs ikon. Ámbár a két parancs ikon helyett lehet symlink is akár.
A lényeg, hogy minden legyen szinkronban és minden állapotot lásson a user.

(#710) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Néha nem tölti fel a képeket, akkor ránézek, és szinte kivétel nélkül ez fogad:

Nincs bekapcsolva a kameráról való feltöltés.

Fotói és videói automatikus biztonsági mentéséhez kapcsolja be a Feltöltés kameráról funkciót.

Rámegyek a bekapcsolásra, de automatikusan kikapcsol. Miért? Android 11.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#711) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, faterom OneDriveot használ, hogy elérje bárhonnan a dolgait (én is vele dolgozom, én is elérem otthonról akárhonnan stb.), ezzel nincs is baj. Most viszont új windows 10-et raktam az asztali gépére, nemsokára meg is jelentek az asztali gép windows asztalán, a laptopján lévő windows asztali fileok. Ha törlöm az asztali gépről akkor nyilván ugrik a laptop asztaljáról is... Hol a francba lehet kikapcsolni, hogy ne szinkronizálja össze a két gépet ami ugyanabba a fiókba van bejelentkezve? Marha idegesítő...
Köszi előre is a segítséget!

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#712) McJoker válasza McJoker (#711) üzenetére


McJoker
tag

Úgy néz ki megoldódott egy bagatel jobb klikk, beállítások, biztonsági mentések kezelése korrekcióval. :))

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#713) MaCS_70 válasza McJoker (#711) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tényleges megoldás az, hogy két különböző ember nem jelentkezik be azonos fiókba...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#714) McJoker válasza MaCS_70 (#713) üzenetére


McJoker
tag

Egy személy két gépe szinkronizálta össze magát amit nem szeretett volna. Az meg egyébként hagy legyen már a faterom és az én dolgom, hogy az éves előfizetéses Office 365 csomagjában szereplő 5 gép közül beülhetek-e valamelyik elé vagy sem. :R
Neked amúgy mi bajod?

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#715) májkimiki válasza McJoker (#714) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha van még kvóta a megosztható usereket illetően. Akkor arra a notira csináljatok másik MS accountot. Így annak is lesz OD backup-ja, viszont nem keverednek a dolgok. Egy két doksit vagy fájlt meg meg tudtok osztani egymás közt.
(Gondolom MS365 családi csomagról van szó)

(#716) MaCS_70 válasza McJoker (#714) üzenetére


MaCS_70
félisten

Semmi bajom, csak pontosan tudom, hogy milyen galibákat okoz, ha azonos accountot két személy használ. Figyelmetlenül olvastam, és azt hittem, hogy ez a Nálatok fennálló helyzet.

Elnézést kérek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#717) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A OneDrive ismét elgondolkodtató figyelmességgel örvendeztetett meg.

Az tűnt fel, hogy a notebookom bejelentette, hogy betelt a háttértár, holott még sok tíz GB-nak szabadnak kellett lennie.

Mint kiderült, a OneDrive mappám hízott meg több száz gigabyte-tal.

Ez a remek szolgáltatás ugyanis kb. öt évre visszamenőleg (!!!) állított helyre törölt fájlokat, több tízezres számban!!!

A dolog elég jól követhető, mivel ismét megcsodálhatom a pl. a 2016 év eleji villanyóraállásokat -- amelyeket Excelbe írás után azonnal törlök --, illetve töménytelen véletlenül ellőtt, elrontott, duplázott fotó, videó és egyéb, anno pár nap után törölt fájl is ismét itt élvezhető. Márpedig most szépen ciklikusan minden hónap végére dátumozva itt vannak.

Azon túl, hogy ez most gigantikus szívás, hiszen egy szelektált könyvtárszerkezetet töltött fel szeméttel, roppan elgondolkodtató, hogy mégis honnan szedte elő a MS a hosszú évekkel ezelőtt törölt fájljaimat. :Y :Y :Y

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#718) májkimiki válasza MaCS_70 (#717) üzenetére


májkimiki
őstag

Az OD kukája is volt ürítve mindíg?

(#719) MaCS_70 válasza májkimiki (#718) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem volt, soha -- hiszen csak 30 napig őrzi meg a tartalmat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#720) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. 4 napja vettem egy előfizetést a microsoft.hu oldalon egy 100 GB Standalone csomag képében. Minden működött, rendben volt, de ma reggel jött egy e-mail amiben megerősítést kért a vásárlásról. Végigmentem rajta, és lett még egy előfizetésem (le is vonta újra), de ahogy látom, ezúttal a webes 365 felületre. Ha le akarom mondani, akkor a 11.04-es előfizetést szüntetné meg. A kezelésben tisztán látszik hogy 2 előfizetésem van 2 külön rendelés számon. A microsoft-os oldalon látszik hogy mennyi van lefoglalva már belőle, de a webes OD-on teljes tárhely áll rendelkezésre.
Írjak a support-nak gondolom, de fogalmam sincs hol lehetne közvetlenül írni, mert ide-oda irányít és mindenféle segítséget akar felajánlani. Tudnátok segíteni ebben? Köszi előre is. :R

(#721) MaCS_70 válasza malystryx (#720) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbáld meg telefonon! A MS ügyfélszolgálata meglepően jól működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#722) malystryx válasza MaCS_70 (#721) üzenetére


malystryx
senior tag

Rendben, köszönöm szépen a segítségedet. :)

(#723) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet mintenkinek!
Érdeklődnék, hogy egy gmail-es és egy hotmail-es onedrive fiókot miként lehet szinkronizálni? Tudom, hogy láma kérdés de nekem kinai.
Válaszokat előre is köszönöm.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#724) MaCS_70 válasza kalasz (#723) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy én vagyok láma, de nem értem a kérdést.

Mit takar a gmailes Onedrive-fiók?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#725) kalasz válasza MaCS_70 (#724) üzenetére


kalasz
tag

Bocs, rosszul fogalmaztam. A lényeg, hogy gmail-es ként és hotmail-es ként van két tárhelyem és ezeket szeretném összhangba hozni.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#726) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Az Office 365-hez volt régebben 1TB tárhely az Onedriven. Az Office 365 lemondtam, de az Onedriven volt fent sok fényképem de most már nem érem el mivel csak 5GB a tárhely. Valahogy viszza lehetne szerezni a fényképeket?

Elmúlik.

(#727) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Van egy onedrive fiokom, es veletlen bekapcsoltam a szinkronizalast a fiam (Windows 10) szamitogepen, es most tele van a gep az en fenykepeimmel. Hogy tudnam ezt a tarhelyet felszabaditani az o gepen ugyesen? Tudnatok segiteni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#728) MaCS_70 válasza tvamos (#727) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ő gépén az érintett könyvtárat kiveszed a szinkronizálandók közül, majd törlöd a nem kívánt tartalmát. Már ha arra gondoltál, hogy az ő gépén hogyan tudsz tárhelyet felszabadítani.

Bár nem igazán értem, hogy hogyan jött létre ez a helyzet, de nem is az én dolgom... Csak érdemes odafigyelni, hogy mik szinkronizálódnak, ha már így ő is intézheti a Te adataid sorsát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#729) tvamos válasza MaCS_70 (#728) üzenetére


tvamos
nagyúr

Létrehoztam az én felhasználómat... És akkor figyelmetlen voltam, és engedélyeztem a szinkronizálást.

Meg a desktopom is berakta a onedrive könyvtár alá, nem egyértelmű, hogy mit, hogy töröljek, hogy ne legyen gond.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#730) MaCS_70 válasza tvamos (#729) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szinkronból kivett könyvtárak meghatározásából indulj ki!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#731) tvamos


tvamos
nagyúr

Az a probléma, hogy a "onedrive" mappán belül is létrejöttek a desktop, meg pictures mappák, és gőzöm sincs, hogy mikor mit hova ment, de a szinkronizalast nem hajlando törölni, amig a szinkronizálás meg nem történt, de az meg ne tud befejeződni, mert nincs elég hely.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#732) MaCS_70 válasza tvamos (#731) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor megkerülő manőver: ki lehet mozgatni az inkriminált mappák tartalmát egy Onedrive-on kívüli mappába, így aztán gyorsan lefut a szinkronizálás.

Vagy tehermentesíteni a Onedrive-ot.

Az Asztalt és társait meg nem mindig okos dolog a Onedrive-ban tartani. Én ki is menekítetten onnan ideje korán - a Sync alá... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#733) takyka77


takyka77
tag

Sziasztok!
Feleségem MS fiókján zárolták a Onedrive-ot, valószínűleg azért mert nem is használta. A Onedrivera ha belép azt látjuk, hogy 2021.november 18-ig kellett volna a zárolást feloldani.
Most viszont ha a "Fiók zárolásának feloldása" gombra kattintunk csak annyit ír, hogy "Hiba történt".
Mi lehet a probléma?

(#734) escsé


escsé
tag

Sziasztok!

"Nem naprakész a személyes tár" hibát ad a OD. Az javasolja, hogy a legutóbbi módosítások szinkronizálásához oldjam fel a tárat.
Ezt megteszem. Leszinkronizál a kis felhő nem jelez aktivitást. Bezárom és megint előröl kezdi a "Nem naprakész a személyes tár"-ral.
Tudtok valami megoldást rá?

(#735) escsé


escsé
tag

Restart és a fent leírt folyamat újra lejátszása eredményt hozott. Elég béna, de egyszerűen megoldódott. Töröltem volna a fentit, de már késő...

(#736) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Választ keresek egy kérdésemre; ha valami folytán megszűnne a onedrive előfizetésem, akkor mondjuk ha az 1TB-ból 400GB foglalt képekkel és videókkal, akkor eltűnik azaz törlődik minden?!
Illetve ilyen esetben ha nem maradna további helyem rajta, akkor az xbox mentéseimnek sem lenne további hely? Felvételt egy gameplay-ről sem tudnék csinálni gondolom. Milyen hátrányok érhetnek ilyenkor?
köszönöm a válaszaitokat! :)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#737) BigManus válasza norbertoth (#736) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha jól tudom, bizonyos ideig tárolják a cuccaidat.
XBox mentések sem fognak menni, nem lesz tárhelyed.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#738) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszi a helpet!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#739) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, meghülyült a webes onedrive-om, állandóan név szerint rendeződik, és ha átállítom, akkor is visszaáll. Találkozott valaki ilyennel?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#740) BigManus válasza weiss (#739) üzenetére


BigManus
addikt

Valahol olvastam, hogy ez átmeneti... Várj vele.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#741) nfsu17


nfsu17
veterán

2022
fizetős onedrive
"köszönjük"

[netem]

(#742) MaCS_70 válasza nfsu17 (#741) üzenetére


MaCS_70
félisten

Volt nekem is ilyen kalandom velük.

Azt hozták ki, hogy a gépem túl régi, vegyek újat. Mondtam, hogy egyrészt eddig a OneDrive is hasított, másrészt meg az elavult gépemen minden más szolgáltatás, köztük a konkurens felhők is rendes sebességgel mennek.

Erre mondták, hogy ez nem számít, mert túl régi a gépem, úgyhogy nem is tudnak foglalkozni a problémámmal...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#743) nfsu17 válasza MaCS_70 (#742) üzenetére


nfsu17
veterán

LOL... :DDD 2x LOL

(#744) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Sziasztok,
van arra valamilyen trükk, hogy a OneDrive Fényképek funkciója csak egy meghatározott mappára működjön? A "Megjelenített fényképek forrása" szűrőt megtaláltam, de ez nem érvényes a címkékre, keresőre és hely (gps lokáció) alapú szűrésre. Most sajnos minden létező képfájlt behúz oda, összekeverve a munka, személyes, hobbi, privát képeimet.

A másik, hogy azt vettem észre, hogy az androidos app egyáltalán nem kezeli a hely (gps lokáció) adatokat. Nem jeleníti meg, nem lehet rá szűrni stb. Azért fura, mert az iOS app-ban és a böngészőben meg ott vannak. Ennek mi lehet az oka?

Kimondottan a fényképeim hatékonyabb kezelése miatt fizetnék elő a nagyobb csomagra, de ezek miatt erősen hezitálok.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#745) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A OneDrive szinkronizáció státuszának nyomonkövetésére van esetleg valami külső ingyenes program?

Tehát például, sok fájl vagy nagy méretű fájlok esetén, lehessen látni a szinkronizáció
állapotát százalékban (méret), hátralévő fájlok számát (esetleg azt is melyik fájl van még hátra) és hogy mennyi még a hátralévő idő.

Köszönet!

(#746) batagy


batagy
őstag

A második kérdésem, hogy mi a különbség a szinkronizáció módjában aközött, hogy:

1) Létrehozok a symlinket a OneDrive lokál mappában, ami egy külső mappára mutat, azaz:
mklink /j "%UserProfile%\OneDrive\Munka" "C:\Munka"

2) Vagy, a OneDrive -> Settings -> Backup -> Manage Backup alatt látható mappák szinkronizálásában. Továbbá, azt sem értem, hogy ide hogyan lehet felvenni új külső mappát.
Céges Enterprise OneDrive-ról beszélek amúgy.

(#747) batagy válasza batagy (#745) üzenetére


batagy
őstag

Oké, most próbálom, úgy látom a fájlok számát és a méretet kiírja az ikon tooltip-ban. Ez már valami. :)

Ettől függetlenül érdekel, ha van valami 3rd party tool ennek szofisztikálásához.

(#748) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

tudja vki hogy vonhatom vissza az onedrive premium 100 GB előfizetést? A base free "csomagra"?

(#749) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
PC-n win7. Ide is szinkronizal onedrive. Viszont most jelezte a PC hogy nem fér el. C: meghajtora van beállítva oda mentette idaig de elfogyott. Hogy tudom masik meghajtora valo mentedt/szinkronizalast beallitani hogy ne vesszen el semmi?

F.K.T.

(#750) lszlogal


lszlogal
senior tag

Sziasztok!

Másnak sem akar bejelentkezni az onedrive? Nem is tölt be a web, sőt, az MS fiók előfizetések sem töltenek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.